Co kupić?

... nie to, o czym myślisz

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 266
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Co kupić?

Post autor: PAiN »

Długą polemikę miałem z różnymi osobami. I w zasadzie masz rację...

Rezygnuję z 75'' na rzecz OLED'a. Padło na LG OLED 65CX3LA (ma DLNA, ma 2.1 na każdym z portów HDMI). Mam nadzieję, że przesiadka z mego 55'' LED będzie odczuwalna :)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

No i wykrakałem - drukarka mi zdechła. Drugi raz w wielofunkcyjnym Canonie padła głowica, co oczywiście uniemożliwia korzystanie ze skanera. Chciałem kupić tani laser, bo jest tani i laser, ale Najlepsza zażyczyła sobie kolor, więc przestało być tanio.
Czy ktoś ma doświadczenie z kolorowymi laserówkami z niższej półki cenowej? Patrząc po cenach tonerów (zamienników) w grę wchodzi tylko Canon i Brother, ewentualnie jakiś poleasingowy HP ze średniej półki. Niby na Allegro są jakieś aukcje poleasingowego sprzętu i nawet podają przebiegi, ale trochę się obawiam natknąć na jakieś regenerowane trupy. Widziałem jak wyglądają takie lepione kombajny i nie wiem, czy z małymi drukarkami nie robią tego samego. Do Canona się trochę zraziłem po atramentówkach, więc pewnie padnie na Brothera 3210, ale może ktoś coś innego podpowie?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3877
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Co kupić?

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja mam Brothera, bo kiedyś mi polecono.
Nie udało mi się go pożenić z laptopem z ubuntu, ale poza tym jestem zadowolony.
Ale fakt faktem, prawie go nie używam.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

PIOTROSLAV pisze:Ja mam Brothera, bo kiedyś mi polecono.
Nie udało mi się go pożenić z laptopem z ubuntu, ale poza tym jestem zadowolony.
Ale fakt faktem, prawie go nie używam.
+1, zamiast ubuntu, mi czasami się nie łączy z telefonem
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

Patrz też po tym ile zamienniki kosztują. Też mam brothera (DCP-L2520DW)
ale tylko b&w i gra gitara. I ma druk dwustronny, mega przydatne.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2728
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co kupić?

Post autor: Cherryy »

Słuchajcie, szukam dysku przenośnego, bez fajerwerków, powyżej 150GB, do przechowania śmieci ze starych laptopów. Nie chciałbym wydać więcej, niż 100zł, bo mają być to kopie zapasowe plików. Może być wolny i mierny, byle wierny (czyli żeby ograniczyć szansę, że się zepsuje po tygodniu). Polecicie coś w takim budżecie?
Since 2001.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Co kupić?

Post autor: DaeL »

Na Allegro handlują dyskami 2,5 cala z laptopów powystawowych. Kosztuje to grosze. Możesz kupić w obudowie zewnętrznej albo bez i obudowę sobie zamówić osobno. Tylko upewnij się że kupujesz 2,5 cala z laptopa, bo większe dyski wymagają zasilacza (tym małym wystarczy USB z przejściówką)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

No nie wiem, dysk nie do końca wiadomego pochodzenia? Nowe lepiej po prostu coś nowego znanej marki, Seagate, WD czy inny Samsung?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

No właśnie na Allegro widzę nowe dyski 2,5 cala w cenie ok 50-60 zł za ~300GB. Do tego obudowa i nic tańszego nie wymyślisz. Jeszcze do tych marek wymienionych przez LLo dorzuciłbym Toshibę.
Chyba że dasz radę dołożyć kolejne 60 zł, to za 160 kupisz SSD AData SD600Q 240 GB. Mam podobny do noszenia różnych śmieci między komputerami i mogę z czystym sumieniem polecić.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

Ktoś jest w stanie polecić laptopa bez skopanej matrycy i z klawiaturą numeryczną, coś z tych nowych gen. procesorów (pewnie lepiej z ryzenem, ale znaleźć takie coś w Polszczy graniczy z cudem)?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja mogę polecić, ale może mieć skopany wiatraczek. Jaki budżet? Jakie zastosowanie?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

Pisanie i niewymagające granie. Nawet jak będzie integra w stylu mx350 czy odpowiednik amd to styknie. Byle klawiatura była dobra i miała blok numeryczny + przyzwoity ekran, czyli ~300 nitów i >65% pokrycia ntsc, nie kompletny badziew z 45% ntsc.

Znalazłem takiego, ale właśnie ma badziewiasty ekran, of course na rynek 3-ciego świata, czyli polski:https://www.x-kom.pl/p/597001-notebook- ... mx350.html

Budżet: nie chcę płacić 5500-6000 tysięcy, bo wiem, że wtedy pasuje Legion 5 jakiśtam, najlepiej pod 5000

jakby była 17" to najlepiej, ale to marzenia ściętej głowy
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://www.krsystem.pl/dell_inspiron_1 ... m=referral

Czyli coś w tym stylu? Zobacz, czy taka matryca Ci pasuje. Widzę, że Asusy to już teraz tylko z tą dziwną klawiaturą w gładziku... Ble :P. Jakbym kupował dla siebie, to pewnie poszukałbym czegoś w tych Dellach.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

Tak, chyba muszę się przyjrzeć modelom della. Tu mi tylko nie pasuje ten ultra stary procek, no chyba ma aż z rok! ;) Poza tym, to że ips jest napisane, to nic nie znaczy. Chyba, że w przypadku della znaczy, bo w przypadku lenovo nie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

IMHO zaoszczędzić na starszych komponentach niż na jakości wykonania. Tym bardziej, że nie wygląda na to, żebyś miał wykorzystać pełną moc najnowszego Ryzena.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

Ja je... ale to się trzeba bawić i naczytać, żeby cię w tej Polszce nie uje... Teoretycznie wszystkie dane na temat wyświetlaczy Della idzie znaleźć dość łatwo na ich stronie w pdfach i to nawet po polsku. Szkopuł w tym, że nijak nie idzie ich przypisać do modelu. Po prostu stoi "opcja 1, opcja 2, opcja 3". W twoim modelu tak samo. Więc w sumie nie wiem, czy ma ntsc 75%, 45% i 250 nitów czy 300 nitów. Ale są tam wyliczane wszystkie parametry i ta lepsza jakościowo matryca pobiera więcej mocy... więc powinno się to odbijać na baterii/zasilaczu? No i fakt, jest opcja 1/opcja 2 itd. i niektóre baterie są 4-cell (53 WHr), a niektóre 3-cell (40 WHr). Potwierdzić występowanie takowej 4-ogniwowej udało mi się w tym modelu np.: https://www.x-kom.pl/p/570212-notebook- ... ecyfikacja

I teraz pytanie brzmi, czy to ta matryca? :D Mniejsza nawet o model, po prostu lenovo ma stronę, na której wszystko można sprawdzić (zostawiam tutaj, jakby ktoś potrzebował: https://psref.lenovo.com/), ale inni producenci tego nie mają. I tak dobrze, że dell ma przynajmniej te dokładne specyfikacje (np. https://www.dell.com/support/home/pl-pl ... ptop/docs_ - z tym że ten model to matryca WVA, niby taki odpowiednik IPS bez licencji)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

Dobra, zdecydowałem się i kupiłem.
Obrazek
Processor AMD Ryzen 5 4600H (6C / 12T, 3.0 / 4.0GHz, 3MB L2 / 8MB L3)
Graphics NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR6
Chipset AMD SoC Plaform
Memory 1x 8GB SO-DIMM DDR4-3200
Storage 256GB SSD M.2 2280 PCIe NVMe
Display 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 144Hz, 100% sRGB (pewnie ~72% NTSC), Dolby Vision
Windows

Za 3990 PLN. Mają wejść wyższe modele, ale jak widzę te ceny, to nawet na przyzwoitego 1660 Ti za 15 cali w cenie do 5000 nie mam co liczyć, zwłaszcza że te konfiguracje są tak zrobione, że nie da się kupić opcji z minimalnym RAM-em i dyskiem oraz windą, zawsze coś dołożą albo odejmą system itp. itd. Dołożyłem tylko 0 PLN do 144Hz, choć nie wiem, po co mi to.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja mam 120Hz i moja osobista, niepodparta faktami opinia jest taka, że oczy się mniej męczą od takiego monitora.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

Czy składał ktoś z was komputer w małej obudowie, która zmieści się pod monitorem? Jakich płyt głównych do czegoś takiego szukać, żeby weszła? W zasadzie poza rozmiarem jedyne wymaganie jest takie, żeby dało się podłączyć ze dwa dyski SSD.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Co kupić?

Post autor: Dogy »

Moja stara stacjonarka zyskała drugie życie po przesiadce na SSD. Tak rozkminiam ,że za grosze moge wymienić procka i dołożyć dwie kości ramu.
Gigabyte GA-EP35-DS3 Płyta głowna, procesor:
Intel Core 2 Duo E8200

Kość pamięci:
Patriot (PDC24G6400LLK)
SMBus address 0x50
Memory type DDR2
Module format Regular UDIMM
Module Manufacturer(ID) Patriot Memory (7F7F7F7F7F0200000000000000)
Size 2048 MBytes
Max bandwidth PC2-6400 (400 MHz)
Part number PDC24G6400LLK

Jest w stanie ktoś polecić sensowny upgrade CPU i jaki RAM mogę dołożyć?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Nawet jak tam dasz Core 2 Quad, to wydajnosc na jednym rdzeniu bedzie identyczna praktycznie.
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Co kupić?

Post autor: Dogy »

No dobra, ale jak teraz gram w jakaś grę to wirus zwany Microsoft edge wywala mi co jakiś czas kilka procesów ktore muszę ubijać bo bardzo obciążają CPU, przy większej ilości rdzeni powinno być spoko nie?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Dogy pisze:No dobra, ale jak teraz gram w jakaś grę to wirus zwany Microsoft edge wywala mi co jakiś czas kilka procesów ktore muszę ubijać bo bardzo obciążają CPU, przy większej ilości rdzeni powinno być spoko nie?
No dodatkowe rdzenie pomoga, troche jak drugi silnik do malucha.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1872
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Co kupić?

Post autor: Ptaszor »

Czy ktoś z was używa rowerków stacjonarnych w domu? Pytam bo zastanawiam się nad kupnem jednego z najprostszych modeli nad Allegro - nie szukam niczego wymyślnego, do moich potrzeb wystarczy model bez elektroniki.
Pytanie: jak z wytrzymałością takiego sprzętu? Czy ktoś z was ma doświadczenia z jakąś konkretną marką?
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Co kupić?

Post autor: Alexandretta »

Ja mam Zipro Drift, od roku. Nie powiem żeby był jakoś bardzo intensywnie używany, więc co do wytrzymałości ciężko mi się wypowiadać, ale z drugiej strony nie wiem co miało by się w nim popsuć, bo jest prosty jak budowa cepa. Plus nie zajmuje dużo miejsca.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1872
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Co kupić?

Post autor: Ptaszor »

Dzięki. Przemyślałem sprawę i nie będę się bawił w półśrodki, kupuję coś dużego. Mimo że ostatnia siłownia miała rozpadającego się mechanika z ręcznym dokręcaniem śruby - i też było OK - to myślę, że szarpnę się na jakiś większy model.
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Co kupić?

Post autor: Dogy »

Ja kupiłem trenażer Elite Novo Force, 100euro. Wpinam w to moją szosówkę i całą zimę jeżdże do netflixa :).
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Co kupić?

Post autor: Dogy »

Pomyślałem ,że zamiast inwestować w mojego 12letniego grata to poszukam jakiegoś używanego PC.
Mam okazję wyrwać za 650zł:

Kingston HyperX Savage DDR3 8GB 1600MHz CL9
LG DVDRW DL x24 czarna OEM SATA
Chieftec GPS-600A8 600W 80+ Bronze
Asus GeForce GTX760 DC2 OC 2GB DDR5 256BIT BOX
SAMSUNG SSD 250 GB
AMD X6 FX-6300 3,5GHz AM3+ BOX
Gigabyte GA-970A-DS.3P AM3+/AMD970/4DDR3/USB3.0/A
Modecom Pro-Station czarna blue, czerwone poświetlenie
Spire Kepler rev.2

warto?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Ja jestem slabo w cenach Polskich, ale jak na lokalne warunki wyglada to OK. Przejrzyj jeszcze jakie sa laptopy dostepne, bo w obecnych czasach czesto laptopy sa tansze od stacjonarek, bo jest ich po prostu duzo wiecej (acz zazwyczaj sa bardziej poobijane niz stacjonarki)
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Co kupić?

Post autor: Voo »

Dogy pisze:Ja kupiłem trenażer Elite Novo Force, 100euro. Wpinam w to moją szosówkę i całą zimę jeżdże do netflixa :).

Kurde ja bym chciał taki, żeby była gierka na TV z kolarzami :) W sensie symulator :)

Ptaszor - ja mam z decathlona stacjonarny za circa 700 zł. Używany praktycznie codziennie po 50 min. jesienią/zimą od czterech lat. Nie jest to cudo ale spocić się można.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1872
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Co kupić?

Post autor: Ptaszor »

Takie bardzo uproszczone symulatory z zestawem VR gdzieś widziałem, to jednak nic na miarę Ring Fita od Nintendo.

Rowerka szukam z konieczności, bo nie lubię ani biegania ani monotonnej jazdy do TV - potrzebuję się rozgrzewać przed i dojeżdżać po sesjach na mini-siłowni w domu.
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 266
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Co kupić?

Post autor: PAiN »

Jakiej firmy kupić dysk PCi NVMe M.2, który byłby tym drugim na multimedia etc.? GoodRam, Kingston, Adata, Crucial, Samsung? Czy ktoś z Was ma jakieś konkretne doświadczenia z tymi firmami i ich dyskami M.2?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

PAiN pisze:Jakiej firmy kupić dysk PCi NVMe M.2, który byłby tym drugim na multimedia etc.? GoodRam, Kingston, Adata, Crucial, Samsung? Czy ktoś z Was ma jakieś konkretne doświadczenia z tymi firmami i ich dyskami M.2?
To samo pytanie mam. Jakiś przyzwoity dysk nvme. I takie pytanie, bo po raz pierwszy będę rozbierał nowego łapka - czy taki dysk nvme do lapka i desktopa czym się różni? Bo do desktopa też potrzebuję, ale tam chyba muszę go podpinać przez przejściówkę na pcie (bios obsługuje). I najgłupsze pytanie - czy dysk nvme może wchodzić w gniazdo ramu w desktopie? Obrazek no tak podobnie wygląda.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3877
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Co kupić?

Post autor: PIOTROSLAV »

Wchodzic może, jak go odpowiednio mocno wciśniesz. Nie oczekiwałbym tylko, ze bedzie działał - slot pamięci i dysk
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

A do czego się podpina nvme w nowych komputerach? Bo rozumiem, że jest jakieś nowe miejsce na to na płycie głównej (moja tego nie ma, ale obsługuje nvme przez pcie). Jak to się nazywa?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

O dzięki. Tego szukałem.

https://www.google.com/amp/s/itigic.com ... apter/amp/


No dobra, nie do końca jest to po polsku robotem napisane :D, ale... Skoro teoretycznie nvme przez pcie jest gorzej zsynchronizowane niż nvme przez płytę, to czy korzyści z takiego pcie nvme i tak będą większe niż ze zwykłego SSD, na przykład jeśli chciałbym tam postawić system?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 266
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Co kupić?

Post autor: PAiN »

Exactly.

Ty mówisz o takim rozwiązaniu [url]ttps://static.antyweb.pl/wp-content/uploads/2017/11/hhhl.jpg[/url], zaś nowsze płyty główne mają dedykowany slot na owe dyski (https://static.antyweb.pl/wp-content/up ... ssd_04.jpg).

Jeśli zaś chodzi o porównanie do standardowego SSD to:
NVMe SSDs yield a 4x or more increase in speed compared to SATA SSDs! Just as upgrading from a hard drive to an SSD makes a monumental difference in everything from boot speeds to file load speeds, upgrading to an NVMe SSD will yield even more gains in a variety of computing tasks. Here is a breakdown of common speeds from various types of computer storage:

SATA III Hard Drive SATA III SSD NVMe SSD
~100 MB/s Read 530 MB/s Read 3,500 MB/s Read
~100 MB/s Write 500 MB/s Write 3,000 MB/s Write
M.2 będzie zdecydowanie szybszy niż standardowy SSD SATA, obviously. Ale jeśli podepniesz go przez adapter to wątpię aby osiągnął oczekiwane prędkości jak przez dedykowany slot (ref. https://www.performance-computer.com/le ... -compared/).



edit: jaki jest BBCode na resize linkowanych grafik...?
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

Z tym że do postawienia samego systemu zwykły SSD pod SATA to wcale niegłupi pomysł. W zasadzie różnice będą widoczne głównie z czasie uruchamiania komputera. Ja mam windę postawioną na dość leciwym już Samsungu na SATA, a na nowe gry kupiłem Corsaira MP510, żeby było szybciej (chociaż według mnie żaden szał to nie jest, nadal w czasie ładowania Cywilizacji albo Subnautica Below Zero mogę iść zrobić sobie herbatę ;) ).
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 266
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Co kupić?

Post autor: PAiN »

Crowley pisze:Z tym że do postawienia samego systemu zwykły SSD pod SATA to wcale niegłupi pomysł.
This. Mój wieloletni laptop po podmianie dysku na SSD (goodram cx300) dostał zdrowego kopa - zarazem boot speed jak i ogolny performance w windzie.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1872
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Co kupić?

Post autor: Ptaszor »

PAiN pisze:Długą polemikę miałem z różnymi osobami. I w zasadzie masz rację...

Rezygnuję z 75'' na rzecz OLED'a. Padło na LG OLED 65CX3LA (ma DLNA, ma 2.1 na każdym z portów HDMI). Mam nadzieję, że przesiadka z mego 55'' LED będzie odczuwalna :)
Model o którym wspomina PAiN jest właśnie na wyprzedaży w Neonecie. Za 55" wychodzi ~5050zł, za wersję 65" - 6948 zł. Ja się zastanawiam czy po nowym roku nie stanieje i naprawdę trudno powiedzieć, modele z 2019 roku nie schodziły poniżej 5k zł.
Tu wspomniany "trick" ze szczoteczką do zębów:
https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/t ... -w-neonet/

EDIT: to może pytanie do OLED-owiczów: mocno tanieją wasze ekrany od zakupu?
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 266
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Co kupić?

Post autor: PAiN »

@#$%^ szkoda, że kupię go dopiero za ok dwa miesiące... może wtedy będą podobne promki heh.

Tysiak piechotą nie chodzi.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Co kupić?

Post autor: Voo »

Ptaszor pisze: EDIT: to może pytanie do OLED-owiczów: mocno tanieją wasze ekrany od zakupu?
Nigdy nie sprawdzałem ale jak teraz patrzę to mój kupiony prawie 2.5 roku temu nie staniał praktycznie wcale. A nie ma go nawet wśród aktualnych produktów na stronie LG. (nic dziwnego bo to chyba model z 2017).
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

Bo sprzęt już nie tanieje. Nie ma tak, że wchodzi nowy model i nagle na wyprzedaże trafia cały wagon poprzedniej generacji za połowę ceny. Popatrzcie na przykład na ceny konsol odchodzącej generacji. Jakiś absurd.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2617
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Co kupić?

Post autor: zodi »

Popełniłem niecałe 3 lata temu błąd kupując kompa z płytą z socketem 1155.
Bo teraz chętnie bym sobie kupił lepszą grafikę (teraz mam MSI 1060 6GB), ale do obecnego procka (i5 3470) to ma mały sens, a właśnie przez ten socket chyba żadnego nowego w miarę procesora kupić nie mogę ?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Crowley pisze:Bo sprzęt już nie tanieje. Nie ma tak, że wchodzi nowy model i nagle na wyprzedaże trafia cały wagon poprzedniej generacji za połowę ceny. Popatrzcie na przykład na ceny konsol odchodzącej generacji. Jakiś absurd.
Az nie chcialem uwiezyc. PS4 pro 3999 NOK. PS5 4999 NOK. WTF?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

zodi pisze:Popełniłem niecałe 3 lata temu błąd kupując kompa z płytą z socketem 1155.
Bo teraz chętnie bym sobie kupił lepszą grafikę (teraz mam MSI 1060 6GB), ale do obecnego procka (i5 3470) to ma mały sens, a właśnie przez ten socket chyba żadnego nowego w miarę procesora kupić nie mogę ?
Szybki gugel mówi, że max i7 3770K, czyli prawie to samo. Niestety.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Co kupić?

Post autor: Razorblade »

Crowley pisze:Bo sprzęt już nie tanieje. Nie ma tak, że wchodzi nowy model i nagle na wyprzedaże trafia cały wagon poprzedniej generacji za połowę ceny. Popatrzcie na przykład na ceny konsol odchodzącej generacji. Jakiś absurd.
Sprzet "tanieje" ale tylko w czasie prawdziwych wyprzedaży w "normalnych" krajach pod tym wzgledem. Europa sie do nich nie zalicza bo podatki, oplaty itd. No i spróbuj np. w Polsce cos niepsujacego sie sprzedac jako nowe grubo ponizej ceny zakupu a potem pokaz to US...

Przy okazji nalezy pamietac, ze producenci tez juz nie amortyzuja know how niezbednego do opracowania sprzetu "byle szybciej" i nagle jest z czego schodzic + to, ze coraz czesciej jednak bazuje sie na podzespolach innych firm co tez powoduje ze ponizej pewnej kwoty producent nie zejdzie juz.

Dodajmy do tego ze afair to PS4 i XO sprzedawane byly bodaj ponizej ceny produkcji na dzien dobry, bo liczono na abonamenty uzytkownikow i sprzedaz gier jako glowne zrodlo dochodu.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2204
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Co kupić?

Post autor: peterpan »

Tanieją ale używki. W zeszłym tygodniu wyrwalem podstawowe ps4 slim 500 gb z jednym padem za 400 zl. ;)

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Po tej stronie oceanu to wykresy cen chyba od zawsze wyglądają tak, że standardowa cena trzyma się przez 80% czasu na półce. Przez te 20% masz okresowe wyprzedaże co 2-3 miesiące (zniżki 10-20%) i dopiero jak już musisz zrobić miejsce na coś innego, to cena spada do 30-50%. Ja niedawno kupiłem pewien sprzęt grający do auta (pochwale się, jak będzie zamontowany :D) za ~50% ceny, właśnie w tym końcowym okresie. Dziwne jest tylko to, że promocja na ten model się skończyła i cena znowu poszła do góry i zniżka jest tylko 10%...

Marketink...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Co kupić?

Post autor: Pquelim »

potrzebny laptop, który głównie będzie slużył jako stacja bazowa do pracy biurowej, ale jednocześnie CZASAMI może być używana do okazjonalnego przejścia np Wieśka 3, który grzeje się na półce od 5 dobrych lat. No i Cyberpunkiem pewnie też nie pogardzę.

Innymi słowy, uśpiony leniwy drapieżnik, który w razie czego pociągnie mi też jakiś prosty render w Afterze czy jedną lub drugą highendową gierkę.
Docelowo ma toto zastąpic mój służbowy laptop - trafić pod docka i na dwa monitory, klawiatura i myszka, normalnie przy biurku.

Znalazłem takie coś:
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbo ... bhtml#opis

Pytałem znajomego eksperta i mówi, że tanio jak na bebechy i brać. Brać?
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
ODPOWIEDZ