Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje UE.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Jaki jest Twój stosunek do rozdzielania imigrantów z Afryki na różne kraje UE?

Jestem za przymusowym przydzielaniem uchodźców krajom UE.
4
13%
Jestem za dobrowolnym przydzielaniem uchodźców - tylko te kraje które chcą.
5
16%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców na kraje UE - niech jest jak jest teraz.
1
3%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców, powinniśmy odsyłać ich do Afryki.
21
68%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5828
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:wszyscy płakali nad chłopczykiem chlipiąc w bezradności "chuj nie wiem, nie wiem"
My tu krytykujemy imigrantów ekonomicznych, a nie uchodźców. Nikt nie kwestionuje, że uchodźcom trzeba pomóc. Ktoś, kto uciekł przed wojną do Grecji, a ryzykuje życie, albo przepycha się z policją, żeby dotrzeć do Niemiec to żaden uchodźca.
Ciekawym jak ustaliłeś, którzy to którzy. Ci co wylewają wodę to ekonomiczni, a Ci co siedzą grzecznie to uchodźcy, którzy będą uczciwie pracować?
SithFrog pisze: Stąd nasza krytyka tej grupy ludzi. A także Merkel i wszystkich innych polityków, bo rozdzielenie między kraje UE imigrantów to będzie zaproszenie kolejnych milionów. I co? Tym powiesz, że limit wyczerpany? Zawrócisz łodzie? Zatopisz?
A wzięcie tylko uchodźców nie będzie zaproszeniem dla kolejnych uchodźców?
SithFrog pisze: Pomóc trzeba uchodźcom, nielegalnych imigrantów trzeba odstawić do kraju pochodzenia.
Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Rzuff tradycyjnie dochodzi do momentu, w którym śmieszkuje. No surprise here ;]

"Ciekawym jak ustaliłeś, którzy to którzy. Ci co wylewają wodę to ekonomiczni, a Ci co siedzą grzecznie to uchodźcy, którzy będą uczciwie pracować?"

Są od tego mądrzejsi ode mnie. I procedury. Definicje uchodźców i imigrantów nie pojawiły się wczoraj.

"A wzięcie tylko uchodźców nie będzie zaproszeniem dla kolejnych uchodźców?"

Będzie. Dla UCHODŹCÓW. Dla wszystkich, którzy przedkładają obóz, żarcie i opiekę medyczną ponad wojnę domową. Uchodźcom trzeba zapewnić minimum pomocy. Wszystkim. Tylko uchodźcom, a nie imigrantom. Różnica jest zasadnicza, spytaj LLo.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5828
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze: Są od tego mądrzejsi ode mnie.
Łat?

// ThimGrim sprawdza czy jest jeszcze na forum ŚGK

Jakie procedury? Jaka procedura Ci zagwarantuje, że ten grzeczny uchodźca, który deklaruje, że chce pracować 50 godzin w tygodniu rzeczywiście będzie pracował, a nie obijał się (i tym samym zamieni się w imigranta ekonomicznego? I, bo o tym też krzyczycie, czemu ten dobry uchodźca nie miałby sprowadzić tu swojej rodziny i brać 3 razy więcej kasy?

To jest sztuczny podział, który jedyne co pozwala zrobić, to odesłać część ludzi i usprawiedliwić się, że odesłaliśmy "tych złych". Choć tego stwierdzić też nie potrafimy.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4375
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

SithFrog pisze:Rzuff tradycyjnie dochodzi do momentu, w którym śmieszkuje. No surprise here
No stary. Jak nie szanujesz swoich rozmówców to nie oczekuj tego.
Nikt nie kwestionuje, że uchodźcom trzeba pomóc.
Otwieram pierwszą stronę tematu

Rzr - Moze to zabrzmi brutalnie ale jak nie da sie zrobic selekcji terrorysta/uchodzca (a nie da sie) to ja podziekuje...
Sith- Razor napisał wszystko w temacie.
pq -I - jak to nie można ich odesłać? Przypływają na składanych tekturowych łódkach bezprawnie przekraczając granice innego państwa, a my nie możemy ich odesłać?
Sith tlumaczy LLo jak to Amerykanie dobrze zrobili zawracając statek Żydów do Europy pod nazistowskimi rządami
snt -A co muzlimow i afroafrykanow - pakować na jakies porządne statki i zawracać.inaczej problem będzie tylko narastać.
itp itede
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5828
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Mówię, shizo. Albo jak zawieje...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Razor. Mówimy 4 lata po wojnie. Cała Polska była w ruinie. Dosłownie. W ruinie. Tak wyglądała Warszawa
Obrazek

O czym Ty w ogóle mówisz? Jak można porównywać Polskę dziś do stalinowskiej powojennej rzeczywistości. Pełnej biedy i braków wszystkiego. Ja nie mówię (i aż musze sprawdzić czy gdziekolwiek w tym topicu mówiłem), że powinniśmy przyjmować dziś tych imigrantów. Ale pisanie, że w 49 Polska była lepiej przygotowana na uchodźców niż dziś jest... no kaman. Nawet słów nie mam.

EDIT: aż sprawdziłem do 48 i od 51 były kartki reglamentujące produkty. W 49, ze tylko ze względów propagandowych nie.
Normalnie. Voo Ci wyjasnil dlaczego spolecznie (i podkreslam - spolecznie nie ekonomicznie, czego chyba raczyles nie zauwazyc badz specjalnie udac ze nie bylo) bylismy lepiej przygotowani.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Brawo rzuff... dodaj pierwsze zdanie wtedy bedzie pasowac dopiero drugie zdanie. Akapit to moze byc dla Ciebie zbyt duzo, choc tez jest to powiazane.

I nadal - podziekuje. Nigdy nie mowilem ze jestem zwolennikiem sciagania ich do PL (a o to sie rozbija temat). Nigdy tez nie powiedzialem ze jestem przeciwnikiem pomocy. Wiesz... ponagac mozna podobno na rozne sposoby... taka plotka. Moze glupia...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4375
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Razorblade pisze:Normalnie. Voo Ci wyjasnil dlaczego spolecznie (i podkreslam - spolecznie nie ekonomicznie, czego chyba raczyles nie zauwazyc badz specjalnie udac ze nie bylo) bylismy lepiej przygotowani.
Nie. Voo napisał "Te kilkanaście tysięcy Greków to był promil na tle olbrzymiej biednej masy rozpoczynającej życie od nowa, wg wiki większość właśnie trafiła na Dolny Śląsk". Ja to rozumiem "było tak źle, ze te kilkanascie tysięcy nie robiło różnicy". I dla mnie to jest żaden argument. Bo idąc tą logiką to co? Teraz jest jeszcze gorzej i te kilkanaście tysięcy zrobi różnicę? No przecież nie. Moja teza: Pod chyba każdym względem Polska Anno Domini 2015 jest lepszym miejscem do życia niż ta z 49 roku. I Voo w swoim poście nie neguje tego. Przynajmniej nie zauważyłem. Chyba, że mi umknęło.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5828
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Co to w ogóle jest "przygotowanie społeczne"?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Otwieram pierwszą stronę tematu
To sobie jeszcze otwórz kolejne. Temat ma ich więcej. Jeśli zakładasz, że moje "nikt" odnosiło się do wszystkich na forum to był może niefortunny skrót myślowy, ale od jakiegoś czasu (nie od wczoraj) pisałem, że trzeba pomóc.
ThimGrim pisze:Jakie procedury? Jaka procedura Ci zagwarantuje, że ten grzeczny uchodźca, który deklaruje, że chce pracować 50 godzin w tygodniu rzeczywiście będzie pracował, a nie obijał się (i tym samym zamieni się w imigranta ekonomicznego? I, bo o tym też krzyczycie, czemu ten dobry uchodźca nie miałby sprowadzić tu swojej rodziny i brać 3 razy więcej kasy?

To jest sztuczny podział, który jedyne co pozwala zrobić, to odesłać część ludzi i usprawiedliwić się, że odesłaliśmy "tych złych". Choć tego stwierdzić też nie potrafimy.
Ty w ogóle nie czytasz tego co piszę? Bo ja nie wiem czy można lepiej to napisać. Procedury odróżniania uchodźców od imigrantów. LLo to opisywał w kilku postach. Spytaj w ambasadzie, to nie jest mój wymysł. Co Ty mi tu wyskakujesz z godzinami pracy, leniami i kasą? I odsyłaniem. Zdaje się, ze do Syrii np. nie można odesłać nikogo, bo nie wolno odsyłać do ojczyzny w stanie wojny. Jaki sztuczny podział? Dżizas...
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:
Razorblade pisze:Normalnie. Voo Ci wyjasnil dlaczego spolecznie (i podkreslam - spolecznie nie ekonomicznie, czego chyba raczyles nie zauwazyc badz specjalnie udac ze nie bylo) bylismy lepiej przygotowani.
Nie. Voo napisał "Te kilkanaście tysięcy Greków to był promil na tle olbrzymiej biednej masy rozpoczynającej życie od nowa, wg wiki większość właśnie trafiła na Dolny Śląsk". Ja to rozumiem "było tak źle, ze te kilkanascie tysięcy nie robiło różnicy". I dla mnie to jest żaden argument. Bo idąc tą logiką to co? Teraz jest jeszcze gorzej i te kilkanaście tysięcy zrobi różnicę? No przecież nie. Moja teza: Pod chyba każdym względem Polska Anno Domini 2015 jest lepszym miejscem do życia niż ta z 49 roku. I Voo w swoim poście nie neguje tego. Przynajmniej nie zauważyłem. Chyba, że mi umknęło.
Lubie jak dyskutujesz ze soba... serio. Fajne to. Zwlaszcza jak zapominasz tez ze nie kazde miasto bylo tak zdewastowane jak Warszawa, rak do pracy bylo za malo, a problemy spoleczne byly zupelnie inne itp.

Thim - to znaczy ze spoleczenstwo bylo przygotowane na uchodzcow i nie "przeszkadzali oni" w owczesnych problemach spolecznych. Obecnie juz pisalem: problemy z emeryturami, sluzba zdrowia (zwlaszcza specjalistyczna), szkolnictwem czy w dalszym ciagu z aktywizowaniem dawnycj PGRow itd - zanim zaczniemy pomagac calemu swiatu ktory tego nie chce (bo tak - Ci uchodzcy NIE CHCA do Polski) zadbajmy i uporzadkujmy nasz wlasny kurwidolek.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4375
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Dobrze. Czyli na ziemiach odzyskanych i w ogóle w Polsce służba zdrowia, oświata, system wypłacania emerytur i rent 4 lata po II wojnie światowej stał na wyższym poziomie niż dzisiaj, tak? Tzn... jestem gotów przyznać Ci rację, ale muszę jakieś źródła zobaczyć bo jest to dla mnie nowość.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Ja tam podtrzymuje swoje zdanie z pierwszej strony, żeby wszystkich jak leci odsyłać. Przykro mi, ale tylko zdecydowany sygnał jest w stanie przerwać ten ludzki potok.*

I zgadzam się, że nie da się odróznić "uchodźców" od "emigrantów". Ludzie, który przyjeżdżają tu z upadłego państwa bez żadnych dokumentów, mogą zmyślić dowolną historyjkę.

*Na pytanie czy to humanitarne odpowiadam, czy humanitarnym będzie przetrzymywać siłą tych ludzi gdzieś na polskiej prowincji np. w dawnych PGRach w warunkach zimy, do jakiej nie są przyzwyczajni. Bo chyba nikt nie myśli, że będziemy im w stanie zaoferować pałace.

Obrazek

E, ja tu czegoś nie rozumiem, w Kosowie, Serbii, Albanii jest jakaś wojna? :O
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5828
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Jakie procedury? Jaka procedura Ci zagwarantuje, że ten grzeczny uchodźca, który deklaruje, że chce pracować 50 godzin w tygodniu rzeczywiście będzie pracował, a nie obijał się (i tym samym zamieni się w imigranta ekonomicznego? I, bo o tym też krzyczycie, czemu ten dobry uchodźca nie miałby sprowadzić tu swojej rodziny i brać 3 razy więcej kasy?

To jest sztuczny podział, który jedyne co pozwala zrobić, to odesłać część ludzi i usprawiedliwić się, że odesłaliśmy "tych złych". Choć tego stwierdzić też nie potrafimy.
Ty w ogóle nie czytasz tego co piszę? Bo ja nie wiem czy można lepiej to napisać. Procedury odróżniania uchodźców od imigrantów. LLo to opisywał w kilku postach. Spytaj w ambasadzie, to nie jest mój wymysł. Co Ty mi tu wyskakujesz z godzinami pracy, leniami i kasą? I odsyłaniem. Zdaje się, ze do Syrii np. nie można odesłać nikogo, bo nie wolno odsyłać do ojczyzny w stanie wojny. Jaki sztuczny podział? Dżizas...
Nie odróżnisz, któremu strzelali nad głową, a który słyszał, że w Niemczech jest git. Możesz tylko oczekiwać, że Ci którzy tu przybyli po wyłapaniu, zgodzą się na jakiś plan działania wobec nich (a reszta niech spada) . Dlatego w takiej sytuacji, setek tysięcy niezidentyfikowanych ludzi, mowa o podziale na uchodźców/imigrantów to sztuczny podział - nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Na szczęście Winter is coming więc niedługo powinni przestać napływać. Przejdą pieszo!

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Nie odróżnisz, któremu strzelali nad głową, a który słyszał, że w Niemczech jest git. Możesz tylko oczekiwać, że Ci którzy tu przybyli po wyłapaniu, zgodzą się na jakiś plan działania wobec nich (a reszta niech spada) . Dlatego w takiej sytuacji, setek tysięcy niezidentyfikowanych ludzi, mowa o podziale na uchodźców/imigrantów to sztuczny podział - nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Jeśli będą w obozach dla uchodźców to o jakim "w Niemczech jest git" mowa?
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Dobrze. Czyli na ziemiach odzyskanych i w ogóle w Polsce służba zdrowia, oświata, system wypłacania emerytur i rent 4 lata po II wojnie światowej stał na wyższym poziomie niż dzisiaj, tak? Tzn... jestem gotów przyznać Ci rację, ale muszę jakieś źródła zobaczyć bo jest to dla mnie nowość.
Mowilem ze lubie jak dyskutujesz ze soba? Nie. Nie byly zwyczajnie "problemem spolecznym" bo z racji ustroju byly darmowe i dla wszystkich. System wyplacania emerytur nie podnosil wieku emerytalnego bo chyba nawet takowego nie bylo. Grecy odbudowywali Polske tak samo jak Polacy, a zywnosc (i mieszkania) byly "z urzedu i z nadania". Nie bylo problemow pokroju "Kowalski pracuje, zabieraja mu 60% pensji, oplaca z reszty mieszkanie, przedszkole/szkole, jedzenie, leki, nie wie czy bedzie mial prace..." do ktorych nagle wpada Iksinski ktory dostaje mieszkanie od panstwa, jedzenie od panstwa, opieke zdrowotna w pierwszenstwie i byc moze kieszonkowe przy trabieniu na prawo i lewo przez rzadzacych ze na nic nas nie stac...

A dwa ze zdajesz sie zapominac ze Grecy tez nie dotarli "bo chcieli" a Polacy ich pragneli, tylko wujek Jozek ich skierowal. No i kultura Grecka jest przystajaca do Polskiej...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3893
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

I dalej bo chyba sie nie rozumiemy tak do konca. Dla spoleczenstwa w '49 bylo 10000 wiekszych problemow "spolecznych" (przesladowania AKowcow, poszukiwanie rozdzielonych) i Grecy zwyczajnie sie wtopili - nie dostawali nic wiecej niz Polacy za nicnierobienie a za pomoc w odbudowie kraju. Teraz problemy spolecznie oscyluja wokol pieniadza i wysokich podatkow i dlatego Syryjczycy & co. spotykaja sie z ekonomicznym sprzeciwem. I tu spoleczenstwo "nie jest gotowe i przygotowane".
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4375
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Ale najpierw przyjechało 3000 dzieci (mówiąc szczerze najpierw myślałem, ze w ogóle to były głównie dzieci, potem doczytałem, że nie - ze pierwszy etap to były same dzieci, ale w kolejnych etapach również dorośli). One nie odbudowywały kraju tylko siedziały w domach dziecka. I wczytując się w źródła

Początkowo państwo polskie pokrywało wszelkie wydatki związane z pobytem Greków (mieszkanie, ubranie, wyżywienie, leczenie). Wedle szacunków ogólne koszty opieki nad emigrantami poniesione przez Ministerstwo Pracy i Opieki Społecznej w latach 1948-1954 wyniosły 14 mln złotych rocznie, a w latach 1954-1956 26 mln zł.

Od 1952 roku stopniowo zaczęto dążyć do ich usamodzielnienia – Grecy i Macedończycy musieli odtąd prowadzić gospodarstwa domowe na własny rachunek, a ze stołówek mogli korzystać jedynie niezdolni do pracy.(...)


Ośrodek w Policach był miejscem elitarnym jak na ówczesne czasy. Dzieciom stworzono naprawdę bardzo dobre warunki bytowe, które zdecydowanie odbiegały na plus od poziomu życia społeczeństwa polskiego, co stało się powodem narastającej krytyki ze strony ludności polskiej. Obrazuje to sytuacja, opisywana przez polskiego wychowawcę: „Gdy pociąg stawał na stacji Police, słychać było głośny komentarz: - Kanada wysiadać!. Ta złośliwość wynikała stąd, że okoliczna ludność żyła bardzo ubogo, a Państwowy Ośrodek Wychowawczy dotowany centralnie, bogato”.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Crowley »

Matthias pisze:Jest taka międzynarodowa zasada, że uchodźca powinien zostać w pierwszym bezpiecznym kraju, do którego trafi. Tak ustalił ONZ i tego wszyscy powinni się trzymać.
Kraje Półwyspu Arabskiego nie podpisały Konwencji Genewskiej z 51 roku (regulującej status uchodźców), więc tam uchodźcy formalnie nie mają żadnych praw, a to te kraje mają największe możliwości pomocy.

Ponadto w ramach ciekawostki poczytałem sobie wspomniany dokument i znalazłem taki kwiatek:
Cudzoziemcy nie mogą uzyskać ochrony w postaci statusu uchodźcy, gdy:

(...)
Przybywają z bezpiecznego kraju trzeciego, który zapewnia im dostęp do postępowania o nadanie statusu uchodźcy;
(...)


Tak więc wszyscy ci uciekinierzy, którzy po przybiciu do brzegów Grecji, Malty, Włoch, Turcji, czy Hiszpanii wyruszyli na północ w myśl prawa nie są już uchodźcami.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Crowley pisze:Tak więc wszyscy ci uciekinierzy, którzy po przybiciu do brzegów Grecji, Malty, Włoch, Turcji, czy Hiszpanii wyruszyli na północ w myśl prawa nie są już uchodźcami.
Właśnie o to mi chodziło w moim poście.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4375
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Ten ateistyczny gej bardzo trafnie nazwał ten bełkot z poprzedniej strony
Ten szczególnie obrzydliwy rasistowski wytwór krąży od jednego czy dwóch dni po różnych stronach i serwisach społecznościowych. Nienawistny słowotok, w całości oparty na najpewniej zmyślonych anegdotach spod znaku "ciotka kuzynki sąsiadki gdzieś coś widziała", rozmija się z dobrze udokumentowaną prawdą
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Turtles pisze:
Ten ateistyczny gej bardzo trafnie nazwał ten bełkot z poprzedniej strony
Dopiero po takiej gehennie mają szansę zginąć na przeładowanej łódce, w drodze do wybrzeży wspólnoty zbudowanej na wartościach Braterstwa, Równości i Wolności.
Dżuzusie, to jest prawdziwy bełkot!
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4375
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

A czegoś nie rozumiesz?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Turtles pisze:A czegoś nie rozumiesz?
Jako prawacki troglodyta niczego nie rozumiem. Jak należy.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5828
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Nie odróżnisz, któremu strzelali nad głową, a który słyszał, że w Niemczech jest git. Możesz tylko oczekiwać, że Ci którzy tu przybyli po wyłapaniu, zgodzą się na jakiś plan działania wobec nich (a reszta niech spada) . Dlatego w takiej sytuacji, setek tysięcy niezidentyfikowanych ludzi, mowa o podziale na uchodźców/imigrantów to sztuczny podział - nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Jeśli będą w obozach dla uchodźców to o jakim "w Niemczech jest git" mowa?
No ale podobno niektórzy przyjechali konkretnie do Niemiec, a inni uciekali do najbliższego wolnego kraju. Co to ma za znaczenie, że ich wsadzisz do obozu skoro Ty chcesz ich zidentyfikować, który jest który?


Chyba, że Crow ma rację i jak uchodźca się nie zatrzyma na pierwszej wolnej ziemi, to dalej będzie traktowany już jako "nieuchodźca".
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Chyba, że Crow ma rację i jak uchodźca się nie zatrzyma na pierwszej wolnej ziemi, to dalej będzie traktowany już jako "nieuchodźca".
Bo ma rację. Tylko w wielu przypadkach problem jest bardziej złożony, bo np. trafiasz do mega biednego kraju, w którym nie grozi Ci kulka, tylko śmierć głodowa. Tego ONZ nie bierze pod uwagę. Albo jak w przypadku Syryjskich Kurdów, nie bierze pod uwagę prześladowania tejże nacji w Turcji. Taki Kurd jest zdany na łaskę urzędnika, który wcale nie ma ochoty mu pomagać.

Tylko jak zaczniesz robić dla jednych wyjątki, to zaraz znajdą się inni chętni...

Crow - chyba fakt niepodpisania konwencji Genewskiej przez kraj, do którego trafili nie zmienia ich traktowania przez inne kraje, które tą konwencję podpisały. Czy jest inaczej?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5633
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Oboz dla uchodzcow w Jordanii, kraj o populacji albo 6 milionów albo 7.5 milionów, bo nie wiem czy z uchodźcami liczyć czy nie.

Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:
Ten ateistyczny gej bardzo trafnie nazwał ten bełkot z poprzedniej strony
Ten szczególnie obrzydliwy rasistowski wytwór krąży od jednego czy dwóch dni po różnych stronach i serwisach społecznościowych. Nienawistny słowotok, w całości oparty na najpewniej zmyślonych anegdotach spod znaku "ciotka kuzynki sąsiadki gdzieś coś widziała", rozmija się z dobrze udokumentowaną prawdą
Belkot zastepowac belkotem... znamienne ;)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5633
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Tak jeszcze skomentuje zdjecie ktore wrzucilem - ludzie ktorzy przybyli do Europy na lewo powinni wyladowac w takim gdzies w europie. Ludzie ktorzy siedza w tym ze zdjecia powinni miec szanse przedostac sie do Europy ale zeby normalnie zyc i pracowac. Taka ot promocja siedzenia na miejscu.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

LLo, wolę sobie nie wyobrażać co tam się dzieje po zmroku. Na Lampedusie ponoć uchodźcy "rządzą się sami" a włoska policja do niczego się nie wtrąca.


Turt, sprowokowałeś mnie, żeby sobie poczytać o tych "polskich" Grekach. Ciekawe rzeczy to są, np. to:

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q= ... _aFHQ7cPSg



Co do artykułu podlinkowanego przez Piotroslava to zwróciłem uwagę, że autor posługuje się statystykami dotyczącymi uchodźców z Syrii, dotyczącymi np. procentowych ilości mężczyzn, kobiet i dzieci w masie uchodźców. Jestem ciekaw jak wyglądają te dane dla Albańczyków i Kosowian. Pisze, że uchodźcy z Bałkanów zasymilowali się w Niemczech. Cóż, uchodźcą z Bałkanów mógł być Chorwat i Serb, nie wiedzę jakich szczególnych przeciwskazań dla ich asymilacji w zachodnim społeczeństwie. Niestety sformułowania typu "Ten szczególnie obrzydliwy rasistowski wytwór" "Nienawistny słowotok" "nie dajcie się zwieść rasistom" etc odrzucają mnie na kilometr może dlatego, że pamiętam komunę i podobny styl, który wówczas był urzędowym językiem. Trochę to jak z Orwella, trochę jak z Seksmisji, generalnie widzę, że styl tej opcji się nie zmienia... Gdzieś tam sobie siedzi zapluty karzeł reakcji, który ma swoich mocodawców i pisze nienawistne wyssane z palca historyjki o emigrantach, tak...
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4375
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Wiem, wiem. Sam czytałem jak pisałem http://blogpress.pl/node/17690 tu chyba pełniej i też z bibliografią.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

LLothar pisze:Tak jeszcze skomentuje zdjecie ktore wrzucilem - ludzie ktorzy przybyli do Europy na lewo powinni wyladowac w takim gdzies w europie. Ludzie ktorzy siedza w tym ze zdjecia powinni miec szanse przedostac sie do Europy ale zeby normalnie zyc i pracowac. Taka ot promocja siedzenia na miejscu.
Ale dlaczego? Na całym świecie są miliony (miliardy?) ludzi, którzy mają warunki życia porównywalne z tymi uchodźcami z Twojego zdjęcia. Dlaczego akurat tych sprowadzać do pracy w Europie?

Są organizacje charytatywne, które im pomagają - można je dotować. Jest też możliwość (przynajmniej w Kanadzie) sponsorowania przyjazdu uhcodźców.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5633
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Matthias[Wlkp] pisze:
LLothar pisze:Tak jeszcze skomentuje zdjecie ktore wrzucilem - ludzie ktorzy przybyli do Europy na lewo powinni wyladowac w takim gdzies w europie. Ludzie ktorzy siedza w tym ze zdjecia powinni miec szanse przedostac sie do Europy ale zeby normalnie zyc i pracowac. Taka ot promocja siedzenia na miejscu.
Ale dlaczego? Na całym świecie są miliony (miliardy?) ludzi, którzy mają warunki życia porównywalne z tymi uchodźcami z Twojego zdjęcia. Dlaczego akurat tych sprowadzać do pracy w Europie?
Dlatego bo uchodzcom należy pomagać jeśli jest taka możliwość.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Pomagać na zasadzie ochotniczej, ale nie żeby każdy miał prawo pojechać, osiedlić się i pracować gdzie chce na świecie.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5633
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Matthias[Wlkp] pisze:Pomagać na zasadzie ochotniczej, ale nie żeby każdy miał prawo pojechać, osiedlić się i pracować gdzie chce na świecie.
Piszac, ze powinni miec szanse mialem na mysli czesc, a nie wszystkich
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5828
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

W chuj! Czemu co chwila przychodzi mi email i powiadomienie, że ktoś tu coś nowego napisał. Czy ktoś mi cały czas odpowiada?!

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Pewnie śledzisz wątek. Kliknąłeś na gwiazdkę, czy coś takiego. Na www też możesz to wyłączyć - w prawym górnym rogu pod przyciskiem "Nowy temat" jest "obserwuj", albo "nieobserwuj".
LLothar pisze:Piszac, ze powinni miec szanse mialem na mysli czesc, a nie wszystkich
Czyli loteria, jak w USA z zieloną kartą? Ale to trzeba rozszerzyć na cały świat, bo jak pisałem wcześniej, niektórzy mają jeszcze gorzej niż ci w obozach.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Voo pisze:Co do artykułu podlinkowanego przez Piotroslava to zwróciłem uwagę, że autor posługuje się statystykami dotyczącymi uchodźców z Syrii, dotyczącymi np. procentowych ilości mężczyzn, kobiet i dzieci w masie uchodźców. Jestem ciekaw jak wyglądają te dane dla Albańczyków i Kosowian. Pisze, że uchodźcy z Bałkanów zasymilowali się w Niemczech. Cóż, uchodźcą z Bałkanów mógł być Chorwat i Serb, nie wiedzę jakich szczególnych przeciwskazań dla ich asymilacji w zachodnim społeczeństwie. Niestety sformułowania typu "Ten szczególnie obrzydliwy rasistowski wytwór" "Nienawistny słowotok" "nie dajcie się zwieść rasistom" etc odrzucają mnie na kilometr może dlatego, że pamiętam komunę i podobny styl, który wówczas był urzędowym językiem. Trochę to jak z Orwella, trochę jak z Seksmisji, generalnie widzę, że styl tej opcji się nie zmienia... Gdzieś tam sobie siedzi zapluty karzeł reakcji, który ma swoich mocodawców i pisze nienawistne wyssane z palca historyjki o emigrantach, tak...
+milion

Próbowałem dyskutować z tym człowiekiem, ale on nie akceptuje żadnej dyskusji. Jak się z nim nie zgadzam to jestem uchodźcofobem, islamofobem i ogólnie won!
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

snt pisze:http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-w ... cow/t1nmw8

Co tam trzydzieści, od razu 130!
Fajny artykuł. 30 tys. bo GW tak obliczyła. GW na prezydenta :lol2:
- Pozwoliłam sobie zaprosić przedstawiciela Kancelarii Prezydenta. Jak państwo wiecie, o tych trudnych i poważnych tematach nie mogę rozmawiać z panem prezydentem - podkreśliła.
Pięęęęęęęęęęęęęękna wrzutka ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3893
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

SithFrog pisze:
Próbowałem dyskutować z tym człowiekiem, ale on nie akceptuje żadnej dyskusji. Jak się z nim nie zgadzam to jestem uchodźcofobem, islamofobem i ogólnie won!
Masz na myśli ten jego wcześniejszy post, gdzie w komentarzach udzielił się max 2 razy?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Specjalnie dla Ciebie Piotro policzyłem. W dyskusji ze mną 7 razy z czego raz było "spierdalaj" i raz "won" ;]

Wierzysz na słowo czy przyklejać/cytować/linkować?
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5828
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

O kim Wy mówicie?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4375
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Dla sprawiedliwości a jak zacząłeś te dyskusję? Serio, jest pan umysłowo zaczadzony?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3893
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

Właśnie zobaczyłem że jest guzik 'pokaz więcej komentarzy'. A spierdalaj dostałeś za manipulację
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

PIOTROSLAV pisze:Właśnie zobaczyłem że jest guzik 'pokaz więcej komentarzy'. A spierdalaj dostałeś za manipulację
No tak, bo w ten właśnie sposób się najlepiej demaskuje się manipulację :]
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5828
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

phpBB [video]
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:
phpBB [video]
Proponujesz wydalanie z kraju zadymiarzy? Wchodze w to.

Still nothing to do with topic.
ODPOWIEDZ