Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje UE.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Jaki jest Twój stosunek do rozdzielania imigrantów z Afryki na różne kraje UE?

Jestem za przymusowym przydzielaniem uchodźców krajom UE.
4
13%
Jestem za dobrowolnym przydzielaniem uchodźców - tylko te kraje które chcą.
5
16%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców na kraje UE - niech jest jak jest teraz.
1
3%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców, powinniśmy odsyłać ich do Afryki.
21
68%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5820
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:Jest taka dzielnica w Paryżu?
Tzn. taka gdzie większość mieszkańców jest z Afryki. Może ściemniam z tymi algierczykami, ale imho to ich najwięcej jest w Paryżu zaraz po Francuzach.... Obrazek

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Dobra, niech będzie. Nadal, ciekawe ile razy w Chinatown były ostatnio masowe zamieszki, palenie samochodów itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5820
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:Dobra, niech będzie. Nadal, ciekawe ile razy w Chinatown były ostatnio masowe zamieszki, palenie samochodów itp.
Nie wiem. Ale w Ferguson były.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Nie wiem. Ale w Ferguson były.
Z powodu hidżabu?
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5820
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Nie wiem. Ale w Ferguson były.
Z powodu hidżabu?
To jakieś jedzenie?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3885
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

SithFrog pisze:Dobra, niech będzie. Nadal, ciekawe ile razy w Chinatown były ostatnio masowe zamieszki, palenie samochodów itp.
Ja tam słyszałem, ze azjatyckie dzielnice sa tak samo jak dzielnice czarnoskórych, czy muzułmanów - lepiej się tam nie zapuszczać bez potrzeby i a jeśli już, to nie schodzić z głównych ulic. Różnica z azjatami jest tylko taka, ze tam oczywiście, ciagle napływaja nowi ludzie, ale jakoś tak się dzieje, że ich populacja jest w miarę stała.
Podobno bajki o złych yakuzach i gangach kierujacych wszystkim zza kulis nie wzięły się z niczego. Podobno.

:alien2:
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Nigdy nie słyszałem, żeby "skośny" azjata przeprowadził w Eur czy Us jakikolwiek zamach. Nie licząc Pearl Harbour. Ale to była wojna, a cele miały charakter militarny, a nie sianie terroru wśród zwykłych ludzi.

Porządek społeczny na Dalekim Wschodzie wygląda też "nieco" inaczej niż na Bliskim.

Pomysłowo :]
Obrazek
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

http://www.bbc.com/news/world-europe-34124021

23 tysiące w ciągu tygodnia w samej tylko Grecji.
Nie jestem mocarzem z matematyki, ale czy nie nazywa się to postępem geometrycznym?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5820
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Poczekajmy jeszcze chwilę może im się znudzi.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

http://wyborcza.pl/1,75477,18673587,isl ... ii-to.html

O, i to jest przykład naiwniaków godnych naśladowania. Pani chce wziąć malucha. Szkoda, że do wyboru ma raczej stado dorosłych facetów.

W ogóle fajnie kadrowane są te foty. Jedno małe dziecko na pierwszym planie, a w tle jakieś 5 setek facetów :D

W każdym razie uważam, że forumowi zwolennicy przyjmowania uchodźców w liczbie zadanej przez UE powinni iść drogą islandzką i przyjmować ich pod swój dach. Turt, Thim, LLo, Piotro... anyone? ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5820
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Ja wezmę, ale tylko zgrabne nastolatki. W dowolnej ilości.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Ja wezmę, ale tylko zgrabne nastolatki. W dowolnej ilości.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Te akurat podążają w odwrotnym kierunku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Crowley »

Hekla Stefansdottir samotnie wychowuje 6-letnie dziecko. Uważa, że w domu znajdzie się miejsce dla jeszcze jednego malucha. - Jestem nauczycielką i mogłabym nauczyć je islandzkiego, lokalnych zwyczajów i kultury.
Czo te Islandczyki? Toż to nietolerancja tak indoktrynować przyjezdnych. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Counterman »

Ktoś policzył i im wyszło, że Europa jest świadkiem największej migracji ludności w naszym regionie od czasów II wojny światowej.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

SithFrog pisze:https://www.youtube.com/watch?v=lKVMlmC1HSM

Te setki kobiet i dzieci...
Jak zjawią się w Polsce, powiemy im, że w chacie Thima wydają zasiłki :P

edit - o a tu macie szczegołowe statsy...

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/unicef- ... ska/1gk36m

3000 x 365 = daje to, uwaga, milion sto tysięcy osób rocznie :lol3:
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

http://www.zelaznalogika.net/o-uchodzca ... low-kilka/

Na FB jeszcze ktoś dobrym tekstem rzucił. Zaprosić uchodźców w każdej ilości, np. do Warszawy. A patrzeć co się będzie działo podczas parady równości, marszu szmat itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... -call.html

Łeeeeee, ja myślałem, że to jakaś poważna akcja była, to grupa na fejsbuku :D Prawie tak poważne jak grupy oburzenia na wojnę w Donbasie. Ech...
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5032
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Zolt »

"I'm a single mother with a 6-year-old son... We can take a child in need. I'm a teacher and would teach the child to speak, read and write Icelandic and adjust to Icelandic society. We have clothes, a bed, toys and everything a child needs. I would of course pay for the airplane ticket," wrote Hekla Stefansdottir in a post.
ciekawe ilu będzie chciało chłopaków 18+, którzy nie mają chęci na naukę czegokolwiek. :) Ciekawe ile rodzin uchodźców oddałoby swoje dzieci w opiekę przy takich zapewnieniach.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Zolt pisze: ciekawe ilu będzie chciało chłopaków 18+, którzy nie mają chęci na naukę czegokolwiek. :) Ciekawe ile rodzin uchodźców oddałoby swoje dzieci w opiekę przy takich zapewnieniach.
Jak śmiesz sugerować islamofobie, że oni nie chcą się uczyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5032
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Zolt »

A dlaczego by mieli się czegokolwiek uczyć, skoro ich bracia w klimacie mogą śmiało siedzieć w gettach i mieć wywalone na wszystko? Ty byś się uczył?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: DaeL »

Syryjczycy to akurat - jak na warunki Bliskiego Wschodu - naród dobrze wykształcony, tolerancyjny, niechętny skrajnym ruchom religijnym, a do 2009 cieszący się iście europejską średnią długością życia.

Także pliz, nie wylatujmy od razu z narracją, że nadciąga Taliban.

Natomiast problem jest inny. To są w tej chwili setki tysięcy ludzi. Ale w ciągu roku to może być już kilka milionów. To jest migracja, która może rozwalić od wewnątrz państwa - nawet jeśli każdy, co do jednego, uchodźca, będzie chodzącym aniołkiem.

I dlatego wszystkie plany podziału, że Islandia sobie weźmie 10 tys. uchodźców, a Polska 20 tys., są po prostu śmieszne. Jak milion ludzi gdzieś idzie, to nic ich - poza czołgami - nie zatrzyma.

Ale uszy do góry, nie idą do nas, tylko do Niemiec. A Niemcy chyba nie mają w tej chwili takiej siły, żeby rozkazać innym państwom zorganizowanie "obozów miłosierdzia", w których uchodźcy byliby izolowani od torów kolejowych i dróg na Berlin.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3537
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Gregor »

Oj, przecież Llo napisał, że się ich odeśle jak tylko się uspokoi w Syrii i w ogóle w Afryce. No, gdy to już nastąpi chwilę po tym jak Polska zdobędzie mistrzostwo świata w piłce nożnej, to się zapakuje te miliony chłopa na statki, grzecznie pomachają i rzucą się odbudowywać swoje kraje. W końcu jak ktoś nielegalnie się wbił do Europy, to ze smutną miną po dobroci wróci na chujową pustynię :P A lewacy wcale nie dostaną palpitacji widząc takie masowe odsyłanie biedaczków ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5615
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Gregor pisze:Oj, przecież Llo napisał, że się ich odeśle jak tylko się uspokoi w Syrii i w ogóle w Afryce. No, gdy to już nastąpi chwilę po tym jak Polska zdobędzie mistrzostwo świata w piłce nożnej, to się zapakuje te miliony chłopa na statki, grzecznie pomachają i rzucą się odbudowywać swoje kraje. W końcu jak ktoś nielegalnie się wbił do Europy, to ze smutną miną po dobroci wróci na chujową pustynię Obrazek A lewacy wcale nie dostaną palpitacji widząc takie masowe odsyłanie biedaczków ;)
Ze kto i ze gdzie tak pisał?
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3537
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Gregor »

Ja tak odbierałem tutejszą narrację pro "solidarnościową", że nie ma co się spinać, bo przecież się wojny pokończą i się wyśle uchodźców do domu. Źle coś pamiętam? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5615
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Gregor pisze:Ja tak odbierałem tutejszą narrację pro "solidarnościową", że nie ma co się spinać, bo przecież się wojny pokończą i się wyśle uchodźców do domu. Źle coś pamiętam? :>
Aaa, tak! To było zaraz po tym poście gdzie Ty pisałeś żeby komory gazowe odpalić na nich na nowo. Tak przynajmniej ta narrację odebrałem. /s

No kurza twarz szanujmy się trochę co? Wez dyskutuj ze mną a nie z jakąś karykatura która masz w głowie.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/viktor- ... pie/6w6ftm

Ma rację, jak zazwyczaj. Szkoda, że u nas nie ma polityków z takimi cojones, żeby mówić takie rzeczy Niemcom in your face.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5820
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

DaeL pisze:Syryjczycy to akurat - jak na warunki Bliskiego Wschodu - naród dobrze wykształcony, tolerancyjny, niechętny skrajnym ruchom religijnym, a do 2009 cieszący się iście europejską średnią długością życia.

Także pliz, nie wylatujmy od razu z narracją, że nadciąga Taliban.

Natomiast problem jest inny. To są w tej chwili setki tysięcy ludzi. Ale w ciągu roku to może być już kilka milionów. To jest migracja, która może rozwalić od wewnątrz państwa - nawet jeśli każdy, co do jednego, uchodźca, będzie chodzącym aniołkiem.

I dlatego wszystkie plany podziału, że Islandia sobie weźmie 10 tys. uchodźców, a Polska 20 tys., są po prostu śmieszne. Jak milion ludzi gdzieś idzie, to nic ich - poza czołgami - nie zatrzyma.
Ale łatwiej pokazywać filmiki z rozwścieczonymi uchodźcami, zdjęcia rozrób i głupie memy. Masz 100 promili racji Dael, ale na tym forum na moje pytanie "co zrobić z tą niekończącą się falą" odpowiedziała tylko jedna osoba. I to głupio. Ale co gorsza, ani media ani cały świat nad tym nie dyskutuje, a przecież to jest oczywiste, że niezależnie od tego czy weźmiemy 10k uchodźców czy nie, to problemu to nie rozwiąże.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5615
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Thim, moja propozycja :

1. Aby mieć szansę aby zostać w Europie na stałe trzeba się zarejestrować na dowolnym europejskim posterunku policji do 15 września. Odpowiednie oprogramowanie są juz tam zainstalowane

2. Kto przebywa w Europie i się nie zarejestruje zostanie odesłany do obozu dla uchodźców operowanego na terenie Libanu, Turcji, Egiptu, Izraela, Grecji, Włoch czy Hiszpanii (kraje 'pierwszego kontaktu'). Obozy w 100% finansuje UE.

3. Co kwartał z ludzi i rodzin (rodzice + dzieci) przebywających w obozach wylosowanych będzie 20 000 osób które, o ile przysługuje im status uchodźcy, będą mogły się osiedlić we wskazanym kraju UE (podział kwotowy na wszystkie kraje). Ilość przyjmowanych osób będzie rewidowana co pol roku ale nie wcześniej niż w 2017.

4. Każdy ma prawo zostać w obozie tak długo jak ma status uchodźcy. Wikt i opierunek na koszt UE.

5. Każda osoba z kraju trzeciego ma prawo wejść do obozu i brać udział w loterii. Jak opuscisz obóz to nie możesz wejść drugi raz.

6. Nielegalnie przekraczajacy granice od listopada nie mają prawa udziału w loterii

Realne? Nie wiem, ale zawsze coś.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

To proste pytanie - co robić?

Swoją drogą tak sobie patrzę na liczby i trochę mnie to dziwi. Naprawdę milion czy dwa uchodźców to taka kosmiczna liczba? Przecież w całej Europie żyje ile? 730 milionów? To wygląda jak kropla w morzu. Do nas podobno przyjechało już między 200 a 300 tys. Ukraińców. To w procentach o wiele, wiele więcej.

Jedynym problemem (zdaje się) jest to, że po prostu cały ten milion czy dwa chce do Niemiec i UK, nigdzie indziej. Ale wtedy wracamy do fundamentalnego pytania - to są jeszcze uchodźcy czy już imigranci?

Kolejna rzecz, jak pomóc obecnej fali w Europie, żeby nie sprawić, że cała Afryka/Afganistan/Pakistan/Bliski Wschód odbiorą sygnał "Europa się ugięła, weźmie każdą ilość". Nie oszukujmy się, w bardzo wielu wymienionych krajach ludzie mają tyle, że z dnia na dzień zostawią i przyjdą tu.

Wracam więc do początku - mamy sytuacje taką jaką mamy - co robić?
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4865
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:
DaeL pisze:Syryjczycy to akurat - jak na warunki Bliskiego Wschodu - naród dobrze wykształcony, tolerancyjny, niechętny skrajnym ruchom religijnym, a do 2009 cieszący się iście europejską średnią długością życia.

Także pliz, nie wylatujmy od razu z narracją, że nadciąga Taliban.

Natomiast problem jest inny. To są w tej chwili setki tysięcy ludzi. Ale w ciągu roku to może być już kilka milionów. To jest migracja, która może rozwalić od wewnątrz państwa - nawet jeśli każdy, co do jednego, uchodźca, będzie chodzącym aniołkiem.

I dlatego wszystkie plany podziału, że Islandia sobie weźmie 10 tys. uchodźców, a Polska 20 tys., są po prostu śmieszne. Jak milion ludzi gdzieś idzie, to nic ich - poza czołgami - nie zatrzyma.
Ale łatwiej pokazywać filmiki z rozwścieczonymi uchodźcami, zdjęcia rozrób i głupie memy. Masz 100 promili racji Dael, ale na tym forum na moje pytanie "co zrobić z tą niekończącą się falą" odpowiedziała tylko jedna osoba. I to głupio. Ale co gorsza, ani media ani cały świat nad tym nie dyskutuje, a przecież to jest oczywiste, że niezależnie od tego czy weźmiemy 10k uchodźców czy nie, to problemu to nie rozwiąże.
Co zrobic? Wylapywac i odsylac. Nieludzkie, glupie, ale tak samo glupie jak wpuszczanie ich. Wpuszczac tylko mega uzasadnione przypadki i np.rodziny z malymi dziecmi. Sorry, ale jedyne rozwiazanie to komunikat w swiat ze "sorry, nie wejdziecie - taki mamy klimat". Bo obecnie idzie kazdy. Doslownie kazdy, bo ma szanse wpakowac sie do Europy, krainy mlekiem i miodem plynacej. Serio nikogo nie dziwi ze kierunek to Europa a nie mentalnie blizszy Katar czy Arabia Saudyjska i dlaczego oni jednak ich nie chca?

No i cholera jasna caly czas mam jakies dziwne odczucia ze za "przemytnikow ludzi" oraz ich finansowanie odpowiadaja nasi dwaj ulubieni bohaterowie areny miedzynarodowej: USA i Rosja. Moze teoria spiskowa ale USA wcale nie zalezy na integralnosci UE bo latwiej rozmawiac z tworem niesolidarnym, a Ruscy bo wszyscy maja wyjebane na Ukraine.

No i niesmialo usmiecham sie pod nosem jak przypomne sobie ze chyba grel (albo Pq - z powodu pomrocznosci moge nie pamietac ;) ) na moje stwierdzenie ze Ukraina dla Wlochow to taki sam (albo i mniejszy) "problem" jak dla nas Syria czy Libia chcial mnie wysmiac na zasadzie "gdzie tam Libia, morze te sprawy i co to za problem dla UE" :]
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

ThimGrim pisze:
Ale łatwiej pokazywać filmiki z rozwścieczonymi uchodźcami, zdjęcia rozrób i głupie memy. Masz 100 promili racji Dael, ale na tym forum na moje pytanie "co zrobić z tą niekończącą się falą" odpowiedziała tylko jedna osoba. I to głupio. Ale co gorsza, ani media ani cały świat nad tym nie dyskutuje, a przecież to jest oczywiste, że niezależnie od tego czy weźmiemy 10k uchodźców czy nie, to problemu to nie rozwiąże.
No to podaj swoją receptę, mistrzu.

Ja generalnie podpisuję się obiema ręcami i nogami pod propozycją i stanowiskiem Razora.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Prawie się poryczałem widząc w TV fotę tego malca co go wyrzuciło na brzeg w Turcji. Dzieci uchodźców w każdej ilości powinniśmy przyjąć i otoczyć opieką.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5615
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Prawie się poryczałem widząc w TV fotę tego malca co go wyrzuciło na brzeg w Turcji. Dzieci uchodźców w każdej ilości powinniśmy przyjąć i otoczyć opieką.
Jak dzieci, to z rodzicami, bo jak inaczej? Tak więc zaczynamy budowac przemysł porywania i sprzedawania dzieci jako biletów do UE. A jak już przejdziesz granice to dziecko do śmietnika...

Dupa dupa gdzie się nie obejrzeć dupa...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Chodziło mi o solidne obozy dla uchodźców, o których wspominałeś (Grecja, Włochy, Hiszpania) z bazą sanitarną, wyżywieniem itp. Żeby tam te wszystkie dzieciaczki (z rodzicami oczywiście) umieścić. A jak ktoś zacznie z nich robić bilety to już sam nie wiem. Jakieś testy na rodzicielstwo? Ch go wie. Z drugiej strony jak ktoś weźmie ze sobą dziecko jako bilet to nadal - dziecko się uratuje. Gorzej jak to dziecko komuś zabierze przy okazji robiąc komuś krzywdę...

Chuj kurwa, nie wiem, nic kurwa nie wiem, nie rozumiem. Bez sensu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Counterman »

Wiecie, tak się zastanawiam jak podejść do tematu, bo tak:
1) Temat jest trudny
2) Temat budzi emocje

Powoduje to, że proponowane rozwiązania są barwione emocjami, w tą lub w drugą stronę, bez różnicy.
Pierwsza myśl - "Rozwiązać to bez emocji, jak projekt!"
Druga myśl - "Przecież to są ludzie, nie paczki w magazynie."

Nie wiem jak się za to dokładnie zabrać, bo to trzeba usiąść w grupie osób i zająć się tym jak pracą. Wtedy można by coś wypracować.
Zdaje sobie jednak sprawę, że ogrom tych ludzi ucieka przed wojną lub prześladowaniami. Jasne część ucieka przed biedą, ale co w tym złego, tak naprawdę? Jak już pisałem to są ruchy ludności większe (albo wkrótce będą) niż w trakcie II wojny światowej - to nie przelewki.
Jeszcze raz napiszę, nie wiem jakie powinno być rozwiązanie. Ale odsyłanie tych ludzi za bardzo mi się kojarzy z dramatami II wojny światowej. Szkoda ich po prostu.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4865
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Counterman pisze:Ale odsyłanie tych ludzi za bardzo mi się kojarzy z dramatami II wojny światowej. Szkoda ich po prostu.
ale tez przyjmowanie ich wszystkich jak leci spowoduje dramaty spoleczno-socjalne na poziomie II WS albo i wyzej. Snt gdzies wrzucil link o 3000 osob dziennie na jednej tylko granicy. I w tresci byla informacja ze chodzi tutaj o kobiety i dzieci ktore stanowia 30% uchodzcow (serio? 70% to faceci i ktos to porownuje do II WS? No nie bardzo) czyli jakies 10k osob dziennie. Na 1 granicy. Ponad 3,5 mln ludzi w skali roku. więc:
Counterman pisze:Jasne część ucieka przed biedą, ale co w tym złego, tak naprawdę?
to, ze uciekajac przed bieda beda zwiekszac biede w krajach docelowych, drenujac przy okazji je finansowo. A na to zwyczajnie Europy nie stac.
Counterman pisze:Zdaje sobie jednak sprawę, że ogrom tych ludzi ucieka przed wojną lub prześladowaniami.
a ja smiem twierdzic ze jednak obecnie to mniejszosc z tych co "ida"

tak btw. Co by bylo jakbym zlozyl sobie tratwe i doplynal do wybrzezy USA i tam zostal zatrzymany przez straz graniczna? Przyjeliby mnie czy odeslali? No wlasnie...
LLothar pisze:Dupa dupa gdzie się nie obejrzeć dupa...
dokladnie. Jedna wielka dupa. Ale tak fajnie bylo sie pozbyc Saddama i Kaddafiego...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Crowley »

Counterman pisze:Jasne część ucieka przed biedą, ale co w tym złego, tak naprawdę?
Nic. Na to są procedury - wizy, pozwolenia na pracę, karty stałego pobytu, itp. Każdy może próbować się legalnie przenieść do innego kraju, tylko procedury to regulujące nie przewidują napływu tysięcy ludzi dziennie.

Zwróciliście uwagę na ważny problem - rozróżnienie uchodźców od "zwykłych" imigrantów. Może z wcześniejszych wypowiedzi to nie wynika ale zgadzam się, że uchodźcom, uciekającym przed wojną powinniśmy pomóc i przykład Polaków emigrujących w czasie II wojny światowej nie są tu nie na miejscu. Tylko tak jak pisał Sith - jak ktoś ucieka przed horrorem wojny i proponuje mu się tymczasowe mieszkanie w namiocie i miskę zupy (bo na tyle nas stać powiedzmy), to on powinien podjąć decyzję, czy bierze zupę i namiot, czy wraca na wojnę. Domaganie się więcej jest po prostu nie fair. I tu zgadzam się, że UE w ramach solidarności, być może przy współpracy z ONZ, musi pomóc krajom południa Europy, ale też spokojnych krajów afrykańskich i Bliskiego Wschodu, w zorganizowaniu porządnych obozów (brzydkie słowo) tymczasowych. Tak, żeby zapewnić uchodźcom schronienie, wyżywienie i opiekę medyczną. Byłoby to przedsięwzięcie na niespotykaną dotąd skalę i gigantyczne wyzwanie ale teoretycznie do zrobienia. I nie miałbym nic przeciwko, żeby Polska się do finansowania takich obozów (znowu to słowo :P) solidarnie dołożyła.
Oczywiście uchodźcy powinni mieć możliwość starania się o legalny pobyt w innych krajach Unii, być może faktycznie ze szczególnymi preferencjami dla rodzin z dziećmi. Tylko niech to się odbywa w sposób cywilizowany, a nie na dachu pociągu do Niemiec.

I wtedy być może okazałoby się, kto szuka schronienia przed wojną, a kto próbuje tylko za wszelką cenę dorwać się do mitycznego socjalu w Niemczech, Szwecji i Wlk. Brytanii. Może wtedy będę musiał przeprosić, a Sith to w ogóle posypać głowę popiołem, bo okaże się, że 99% tych ludzi to faktycznie ofiary wojny, którzy będą wdzięczni za każdą pomoc i z utęsknieniem czekają, żeby wrócić do swoich domów. Całkiem możliwe, że telewizja kłamie i specjalnie pokazuje jednostkowe przypadki ludzi wrzeszczących, że nie chcą zostać na Węgrzech, tylko dostać się do Niemiec.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Crowley +1

Poza tym ciekawy wywiad:

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... pie/cyqsvb
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5820
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Crowley pisze:
I wtedy być może okazałoby się, kto szuka schronienia przed wojną, a kto próbuje tylko za wszelką cenę dorwać się do mitycznego socjalu w Niemczech, Szwecji i Wlk. Brytanii.
I może to jest jakieś kompromisowe rozwiązanie, które ma przecież w sobie coś z propozycji np. Llo i Razora. Tzn. odsyłać będziemy, ale tylko tych, którzy nie chcą czekać na swoją kolej/pracować/zarejestrować się - cokolwiek przez tę rejestrację rozumiemy. Zdisław Mąciwoda, obóz 3, namiot 666? W każdym razie, reszta może zostać.

Zachowuje to pewien element wersji Razora, tzn. część ludzi jest zawracana, więc podobna jej część, która dopiero decyduje się na podróż do Europy, widzi, że nie ma szans z takim podejściem, bo i tak ich odeślą. Ale nie załatwia to problemu do końca, bo przecież reszta cały czas będzie przypływać (i teraz pytanie, jakie to są proporcje?). Dopiero brzytwa Razora zatrzymuje wszystkich w ich rodzimych krajach, bo po pewnym czasie przestaną w ogóle przypływać, bo i tak wszystkich by zawrócili. Co nie znaczy, że się z tą wersją zgadzam :P, ale tak, odsyłanie 100% uchodźców zahamuje exodus.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

A ja myślę, że tych, którzy naprawdę uciekają przed wojną/urżnięciem łba nie zatrzyma nic. Nawet jakbym uciekał z dziećmi i wiedział, że mnie zawrócą to bym popłynął. Zawsze to kilka dni życia więcej.

Poza tym, przy całym moim sceptycyzmie w tej sytuacji - ludziom, którzy naprawdę uciekają przed ISIS, a nie przed biedą, nie można odmówić podstawowej pomocy. Przynajmniej w takiej wersji minimum jak napisał LLo. Obóz, posiłek, sanitariat, opieka medyczna. To jest absolutne minimum przyzwoitości.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6390
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Hmm, teraz dyskutujecie o tym, co nie jest raczej przedmiotem kontrowersji i tego tematu ;)

Oczywiście, że tym ludziom trzeba pomóc. I emigrantom i uchodźcom.


W przypadku uchodźców powinniśmy to robić ale nie w wymiarze takim jakim oczekuje tego od nas UE.

W przypadku emigrantów nie powinniśmy tego robić, bo ci ludzie nie emigruja do PL i nie widzę powodu, żeby tym sobie głowy i portfela zawracać.

Poza tym, po raz kolejny, skoro nikt lub prawie nikt nie zmierza docelowo do Polski to przetrzymując ich w naszych ośrodkach będziemy im bardziej pomagać czy bardziej łamać ich prawa człowieka?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4360
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Czy ta dyskusja właśnie zatoczyła koło? Wydawało mi się, że LLo pisał o tym właśnie od samego początku.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5615
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Voo pisze:W przypadku uchodźców powinniśmy to robić ale nie w wymiarze takim jakim oczekuje tego od nas UE.
2000 na całą Polske to za duzo?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:
Voo pisze:W przypadku uchodźców powinniśmy to robić ale nie w wymiarze takim jakim oczekuje tego od nas UE.
2000 na całą Polske to za duzo?
Pytanie powinno być inne: jaki jest w tym sens? Przyjmiemy 2000 i co dalej?

Wariant obozowy jest lepszy, bo jednak gwarantuje minimum i koniec. Wariant z rozmieszczaniem i asymilowaniem to zaproszenie dla kolejnych milionów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6390
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

2000 teraz a co dalej? Fala narasta.

Z tego 1986 niezadowolonych, że trafili do Polski, kraju z którego nawet Polacy muszą wyjeżdżać za pracą i przyszłością.

Jeszcze coś - nie da się ułożyć żadnego planu odrywając się od kwestii kulturowych i religijnych. Właśnie dlatego nie można stosować analogii typu "Polacy też emigrowali po II wojnie światowej", albo że nadal emigrują. Strasznie mnie denerwują te porównania. No chyba, że LLo masz 5-kę dzieci, nie znasz angielskiego, żona chodzi z zasłoniętą twarzą, miejscowe zwyczaje i tradycje uważa za gorsze od swoich, twoi synowie rzucają kamieniami w policję a 14-letnia córka szykuje się do wyjazdu do Syrii, jak tak to sorry ;) Albo, że gdzieś istnieja polskie dzielnice, w które policja się nie zapuszcza.

Poza takimi dzielnicami w Polsce ofkz :alien:
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7459
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Skala tej migracji pokazuje tylko, że cała Afryka i Bliski Wschód są maksymalnie rozpierdolone. Eksperyment z niepodległymi krajami w tym rejonie nie zdaje egzaminu i należy wrócić do systemu kolonialnego. Tylko nie takiego "ściemnianego" z nieoficjalnym dyktatorem - niech jest silnoręki gubernator, ale niech wszyscy wiedzą, czyj on jest.

Masowe przyjmowanie imigrantów/uchodźców to tylko leczenie syfa pudrem. OK, przyjmujmy wszystkich teraz, ale potem trzeba tą Afrykę zaorać i odesłać tych, którzy z niej przybyli, żeby w tej Afryce na nowo zasiali.

Też widziałem tego malca...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7517
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Crowley »

Turtles pisze:Czy ta dyskusja właśnie zatoczyła koło? Wydawało mi się, że LLo pisał o tym właśnie od samego początku.
Tylko potem ktoś sobie pomyślał, że niektórzy chcą rzucać uchodźców lwom na pożarcie, potem ktoś rzucił Hitlerem i tak to już potem samo poszło. ;)


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 74025.html
Kurde, zaraz się okaże, że popieram premier Kopacz. :maruda:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4360
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Crowley pisze:Tylko potem ktoś sobie pomyślał, że niektórzy chcą rzucać uchodźców lwom na pożarcie, potem ktoś rzucił Hitlerem i tak to już potem samo poszło
Zobacz na ankietę na górze. 70% jest za odsyłaniem uchodźców do Afryki.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Zobacz na ankietę na górze. 70% jest za odsyłaniem uchodźców do Afryki.
Ankieta nie proponuje rozwiązania, do którego (mam wrażenie) większość mogłaby się przychylić.
Obrazek
ODPOWIEDZ