Secret Service powraca

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

Ekhem...

1. o komórkach (ze smycz, zero prywatności) - nadal prawda :D
2. myszkach optycznych (kulka jest lepsza, sprawdzona) - nieprawda, to akurat była kwestia przyzwyczajenia
3. mp3 (szitowa jakość) - prawda, na początku to był dramat, wyparły CDki, bo są wygodniejsze, a nie ze względu na jakość, gdyby były takie cool to flac czy ogg by nie powstało :)

A co do papieru - może kiedyś wymyślą lepszy niż teraz ale czytywałem już na tablecie jakieś gazety i próbowałem książkę na kindlu. Jakoś nie mogę się przekonać...

...a konserwatystą nie jestem, mp3 kocham od początku :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

Słyszałem identyczne argumenty o komórkach (ze smycz, zero prywatności), myszkach optycznych (kulka jest lepsza, sprawdzona), mp3 (szitowa jakość), a moi rodzice o komputerach czy telewizji...
szkoda że jeszcze się nie powołałeś na to że samochody wyparły jednak konie...
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

Ja natomiast słyszałem (kilka razy) o tym, że monitory zastąpią VR glasses, że pagery to przyszłość, że telewizory 3D wyprą zwykłe, a HD-DVD wyprze DVD i wygra z blurejem ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5602
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:monitory zastąpią VR glasses,
Nigdy o tym nie slyszalem...
SithFrog pisze:pagery to przyszłość
Pojawily sie komorki, bardziej zaawansowane pagery
SithFrog pisze:telewizory 3D wyprą zwykłe
Jak beda takie, ktore nie dodaja upierdliwosci w postaci okularow, to tak bedzie
SithFrog pisze:a HD-DVD wyprze DVD i wygra z blurejem
To przeciez wojna formatow byla, i Blu-ray bardzo powoli wypiera DVD, bo pojawil sie streaming i chmura.


DW - chcialem napisac nawet, serio :P.

No ale macie racje - w koncu jest pelno serwisow, ktore oferuja drukowania i dostarczanie stron internetowych w formie czasopisma... A nie, jednak nie ma ani jednego...
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5009
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Secret Service powraca

Post autor: Zolt »

Ja pierdole, znowu bedziemy sie klocic o to samo? LLo powie znowu, ze jest tak daleko w XXI wieku, ze nawet srajtasme ma z wyswietlaczem, a reszta sie bedzie upierac, ze na kiblu to jednak tylko kniga. Jedni beda zasciankiem i hamulcowymi, drudzy w nieustannej pogoni za nowoscia. I tak w kolo Macieju.


Piter- w sumie racja, mogloby to zdac egzamin. Tylko pozostaje kwestia lotnosci i charyzmy autorow. Ile beda potrafili przekazac w swoich tekstach i ile sie zmiesci w pismie. Diesiec stronicowych tekstow co trzy miechy zniknie w zalewie netowych artykulow jak bzdzina w sniezycy.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5602
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

Masz racje Zolt. Zostawie tutaj statystyki sprzedaży i każdy sobie sam oceni, czy jakiś trend istnieje.

Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Secret Service powraca

Post autor: PIOTROSLAV »

Zolt - zapominasz, że bździny wyjdą na wiosnę i uderzą zdwojoną siłą
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5602
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

Kurcze LLo ale nie powiesz mi że ktoś CDA dla publicystyki kupuje :D

Internet różni się tym od papierowego magazynu - że wchodzi w niego wszystko... nikt nie zajmuje się filtrowaniem słabych tekstów i bezmyślnie generuje kolejne.

To tak jak stwierdzić, że blogerzy wyprą książki fabularne bo piszą więcej i za darmo to kto będzie do księgarni chodził po 'Pana Lodowego' jak w necie ma pełno fanfików z Wowa czy diablo...

Naprawdę nie mam czasu i ochoty przeglądać netu i czytać wszystkiego po kolei... za to jeśli ktoś wskaże mi kilka tekstów w miesiącu i poręczy za ich jakość to chętnie je przejrzę a resztę czasu poświęcę na pracę/hobby/cokolwiek...
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7484
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

D_W daj spokój, bo zaraz dostaniesz w twarz kolejnym wykresem. Tak btw, co zastąpi wykres? Może piosenka z mikrofalówki?
Co prawda akurat zgadzam się, że wydanie papierowe ma niewielki sens i szanse powodzenia, ale w Polsce wydanie elektroniczne zdechnie jeszcze szybciej. Taki kraj.
Tymczasem wracam do swojej jaskini, dorzucić do ogniska i posłuchał muzyki z płyty CD. Wiecie, takie cienkie srebrne krążki z dziurą pośrodku
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4346
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Secret Service powraca

Post autor: Turtles »

Miesięczniki o grach nie są takie głupie. Dla kogoś kto casualowo sobie kupi dwie gry w w miesiacu, czy jedna na dwa miesiace nie musi miec recenzji na wczoraj. Ja tam mam jakis sentyment do papieru i moze bym jakis miesiecznik kupił raz na jakis czas gdyby był jeszcze jakikolwiek... albo czy cos ciekawego w sprzecie warto kupić.

Chociaz pewnie nie. Mam forum.

Natomiast jak zolt nie czaje sensu całego kwartalnika z publicystyką okołogrową...


A no i jeszcze wykres

Obrazek
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

D_W daj spokój, bo zaraz dostaniesz w twarz kolejnym wykresem.
cały czas czekam aż LLo da wykres z ilością małżeństw homoseksualnych w ostatnich 200 latach po czym ochoczo wypnie poślady :P
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Secret Service powraca

Post autor: boncek »

Jak dla mnie to oglądamy właśnie dobrze przemyślaną akcję czegoś większego. Na razie farmują hype przy minimalnym ryzyku.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5602
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

Dragon_Warrior pisze:Kurcze LLo ale nie powiesz mi że ktoś CDA dla publicystyki kupuje
Raczej dla konkretnego stylu i pelnych wersji
Dragon_Warrior pisze:Internet różni się tym od papierowego magazynu - że wchodzi w niego wszystko... nikt nie zajmuje się filtrowaniem słabych tekstów i bezmyślnie generuje kolejne.
:| Wiesz, ze istnieja konkretne portale tematyczne o wyrobionej renomie? Funkcjonuja tak samo jak magazyny papierowe.
Dragon_Warrior pisze:To tak jak stwierdzić, że blogerzy wyprą książki fabularne bo piszą więcej i za darmo to kto będzie do księgarni chodził po 'Pana Lodowego' jak w necie ma pełno fanfików z Wowa czy diablo...
:|

Serio uwazasz, ze roznica miedzy recenzja z Gry-Online.pl a SS jest taka, jak miedzy Wiedzminem a fanfiction Wiedzmina?
Dragon_Warrior pisze:Naprawdę nie mam czasu i ochoty przeglądać netu i czytać wszystkiego po kolei... za to jeśli ktoś wskaże mi kilka tekstów w miesiącu i poręczy za ich jakość to chętnie je przejrzę a resztę czasu poświęcę na pracę/hobby/cokolwiek...
:|

Znajdz serwis, ktory pasuje w Twoch gust i sie go trzymaj....
Crowley pisze:D_W daj spokój, bo zaraz dostaniesz w twarz kolejnym wykresem.
Rozmawiamy o tym, czy wydania papierowe maja przed soba przyszlosc, pokazuje statystyki sprzedazy i to jest w jakis sposob bez sensu?

Turtles, DW, macie racje, dane pokazujace staly spadek sprzedazy czasopism jest ZUPELNIE BEZ ZWIAZKU w dyskusji o przyszlosci czasopism.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7484
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

LLothar pisze:Rozmawiamy o tym, czy wydania papierowe maja przed soba przyszlosc, pokazuje statystyki sprzedazy i to jest w jakis sposob bez sensu?
Ależ ja absolutnie nie przeczę, że wydania papierowe nie mają przyszłości. Bo nie mają, na pewno nie o grach. Jestem za to gotów się założyć, że e-czasopisma (czy jak je nazwać) w Polsce w ciągu najbliższych lat też się nie przyjmą.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5602
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

Crowley pisze: Jestem za to gotów się założyć, że e-czasopisma (czy jak je nazwać) w Polsce w ciągu najbliższych lat też się nie przyjmą.
Z tym tez sie zgodze - jak na razie portale sa najlepsza alternatywa, choc nie idealna.

Tak samo jak z muzyka - sprzedawanie albumow mp3 nie odnioslo duzego sukcesu, za to streaming typu Spotify ma szanse zrobic niezle zamieszanie.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Serio uwazasz, ze roznica miedzy recenzja z Gry-Online.pl a SS jest taka, jak miedzy Wiedzminem a fanfiction Wiedzmina?
Tu akurat serio. Czasem czytam w necie recenzje, choćby na Polygamii i mam porównanie z CDA. Recki w piśmie Smugglera nie powalają ale większość tekstów w necie ma poziom taki jak nasze recki w Ostatnio obejrzanych... albo trzy razy gorszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Secret Service powraca

Post autor: Alexandretta »

Wy tu się obrzucacie wykresami, a oni mają już ponad 83k na liczniku... :spy: W jeden dzień.

Edit godz. 22:00 - zaraz dobiją do 88k...
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

ciekawe czy i na to LLo znajdzie jakis wykres :P
Serio uwazasz, ze roznica miedzy recenzja z Gry-Online.pl a SS jest taka, jak miedzy Wiedzminem a fanfiction Wiedzmina?
To powiedz mi gdzie mogę w ciemno:

- przeczytać dobry okołogrowy felieton

czy nawet o zgrozo fajną opiniotwórczą recenzję?

Naprawdę z całym szacunkiem dla Grama czy Gola, ale tam pracują ludzie mniej więcej na naszym poziomie (albo i czasem niższym - nie wyższym). Teksty dla portali to robota dorywcza, którą można zarobić parę groszy ale rodziny za to nie utrzyma chyba nadal...

Ok zaraz mi Llo dasz jakiegoś internetowego celebryte co wg innego wykresu zarabia olabogarety ile z samych reklam dowodząc, że się da... może i tak ale po pierwsze do mnie to zupełnie nie trafia bo albo jestem dziwny albo się nie znam i nie wiem co mi się powinno podobać (lub wykresy wiedzą lepiej) a po drugie to raczej sezonowe gwiazdki które zwykle znikają po roku czy dwóch.

Za to wszystkimi rękami i nogami zgodzę się z Bozo
Jak dla mnie to oglądamy właśnie dobrze przemyślaną akcję czegoś większego. Na razie farmują hype przy minimalnym ryzyku.
Dotychczasowy sukces pokazuje, że ta akacja była naprawdę skrupulatnie opracowana... nie wiem czy w tajnych laboratoriach rządowych czy przez geniuszy rynku ale fakt jest taki że w ciągu dnia zebrali kwotę, na którą nie dawałeś im LLo szans do końca sierpnia.
Oznacza to nie mniej nie więcej że w dość krótkoterminowej* kampanii wykreowali czy ogarnęli z pajęczyn taki zestaw celebrytów internetowych, który zebrał kupę kasy nie domniemanymi reklamami a samym hypem...

*Pierwszym etapem tej wieloczęściowej akcji była zdaje się organizacja Pixel heaven (a być może także projekt Thank you for playing -który sami wsparliśmy przypominam), które w dość perfidny sposób rozkręciło hype na retro nieświadomymi celu imprezy, ludźmi takimi jak PePe. Zagrywka była średnio czysta (chyba że taki Pepe jadąc tam jako gość wiedział co się kroi) ale skuteczna bo temat retro wszedł na falę i tylko czekał na informację o wskrzeszeniu którejś z martwych ikon branży.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

Kamyczek do ogródka DW: problemem nie będzie ani uzbieranie 93 tys. na start ani sam start. Problemem będzie utrzymanie się dłużej niż 2-3 numery.

Tak w ogóle to przekonał mnie wykres Turtlesa. W samo sedno.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Secret Service powraca

Post autor: Bambusek »

Dragon_Warrior pisze: Teksty dla portali to robota dorywcza, którą można zarobić parę groszy ale rodziny za to nie utrzyma chyba nadal...
Nie wiem jak na GOLu, na gramie się siedzi na umowie o dzieło, chyba że coś się przez ostatnie 3 lata zmieniło. I tak, utrzymać się tylko z tego nie dało.

A z tekstami jest ten problem, że portale są chyba jeszcze w większym stopniu niż czasopisma uzależnione od dobrych stosunków z wydawcami. Stąd pewnych rzeczy się specjalnie nie dostrzega, a jak już nie można nie dostrzec to się tak kombinuje, żeby wady wadami nie były.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

Kamyczek do ogródka DW: problemem nie będzie ani uzbieranie 93 tys. na start ani sam start. Problemem będzie utrzymanie się dłużej niż 2-3 numery.
Wszystko zależy od tego ile faktycznie uzbierają - bo w obecnym tempie to jednak na parę numerów tego zapasu mogą nabić...

Dlatego kreuję sobie małą teorię spiskową, wg której tak jak generowali hype - tak sami mogli choć częściowo wygenerować wsparcia na pokaz i ku powiększeniu hypeu. Bo przecież skoro i tak się inwestuje i tak to co szkodziłoby przepuścić kasę przez PP? tak dużego procentu chyba nie biorą, żeby nie zaryzykować zwiększenia tym wsparć być może nawet dwukrotnie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6379
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Secret Service powraca

Post autor: Voo »

Te wykresy LLO potwierdzają tylko to co wiemy dobrze, czyli, że ludzie czytają coraz mniej. W ogóle. Długie teksty zastępuje miks obrazków i jasno wyłożonych krótkich tez - fajne, nie fajne. Brać, nie brać. Grać, nie grać.

W to miejsce nie wejdą żadne e-pisma, bo zestarzał się nie nośnik (papier) tylko cała forma, koncepcja. Nie ma różnicy między czytaniem z papieru a czytaniem z ekranu jeśli czytasz tę samą treść, to samo czasopismo.

Felietony? Jakie felietony? Stare konie jak my mają swój rozum i w dupie felietony a młodzi gracze, cóż... Wydaje mi się, że też mają na nie wywalone.

Wreszcie taki brzydki wytyk zrobię ale akurat mi chyba wypada - ci wszyscy panowie ile mają lat? :) Dla kogo chcą pisać? Dla rówieśników czy graczy młodszych o 25 - 30 lat? :) Wiem ze teraz grają ludzie coraz starsi ale czy wciąż czytają czasopisma o tym?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7484
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

Uzbierali 100%
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

Voo ma rację. Mały procent zamienił papier na net/e-papier. Większości wystarczy teraz ocena kumpla, reklama, ocena z metacritic czy 10-obrazkowa galeria na onecie.

Natomiast nie zgodzę się z felietonami - ja bym poczytał chętnie. Czasem sięgam po stare Światy wg ManJaka i nadal to doskonałą lektura. Ba, czasem cholernie aktualna.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5602
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

DW nie rób z siebie analfabety ktory prostego wykresu nie rozumie.

Jak pisze Voo, forma się kończy, zastąpiło ja coś innego.

I to ze uzbierali ta kwotę nie oznacza ze się utrzymają. Na razie wygrywa nostalgia, która nie rozumie realiów ani statystyki.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

LLo a Ty nie uogólniaj kilku wykresów do wiedzy objawionej pokazującej przyszłość świata.
KŚ Gry to dla mnei kompletna zagadka jak to właściwie żyje od zawsze - więc spadający wynik czegoś takiego naprawdę powinien dziwić tylko na zasadzie 'czemu dopiero teraz'.
Wykres CDA to równie dobrze może pokazywać kupowanie gier w koszyku w biedronce... ludzie się zwyczajnie z pełnych wersji tam przerzucają na steam sale czy humble - czytanie zawartości ma tu naprawdę mało do powiedzenia.

Jeżeli SS celuje w stabilny target 30k czytelników to być może ma to jakiś sens. Ciężko mi uwierzyć że ktoś kto wymyślił tak świetną i skuteczną kampanię promocyjną nie brał pod uwagę wyników sprzedaży CDA czy podobnych...
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Na razie wygrywa nostalgia, która nie rozumie realiów ani statystyki.
Rozumie rozumie. Po prostu taka inicjatywa to jednorazowy strzał i można "ku pamięci" jak my z filmem "Thank you...". Gorzej będzie z prenumerowaniem czy regularnym kupowaniem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Secret Service powraca

Post autor: Killashandra »

Patrzę i nie wierzę, że uzbierali 100k. jak tak dalej pójdzie to im ludzie sfinansują kilka lat prowadzenia pisma, chyba, że wszystko wydadzą na wódkę i samochody ;)
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

za 100k to tych samochodów za dużo nie będzie ;P

teraz czekam na 120 i ujawnienie kolejnych progów...

bo poza tym się nie wypowiadam - myślałem że te 90k będą miesiąc zbierać przynajmniej a tu proszę...


aha i może jak już im tak poszło to możę zainwestujemy podobnie jak przy TYFP - miejsca na patronat mają sporo :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Secret Service powraca

Post autor: Killashandra »

Dragon_Warrior pisze:za 100k to tych samochodów za dużo nie będzie ;P
No si, ale jeśli w jeden dzień zebrali 100k a zostały 43 dni to nigdy nic nie wiadomo :D Chyba ze to była tylko taka pierwsza fala, a dalej kranik już tylko będzie kapał.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

Z pewnością zwolni - już teraz widać, że sami dali się zaskoczyć sukcesem bo nie dali od razu kolejnego progu wiec i nie mieli go przygotowanego na zaraz ;)

Teraz wszystko zależy od progów właśnie. No i od tego ilu ludzi dopiero tera zdaje sobie sprawę z tego że cały czas mowa jest tylko o kwartalniku ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7484
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

Dragon_Warrior pisze:Jeżeli SS celuje w stabilny target 30k czytelników to być może ma to jakiś sens.
Dwa razy tyle co Chip? Niewiele mniej od Playboya? 10 000 o byłby olbrzymi sukces i tyle może jakoś im się uda utrzymać. To już nie te czasy, chociaż jak spojrzałem na wyniki sprzedaży pisemek dla kobiet z wywiadami z Kasią Cichopek i przepisami na sałatki, to zwątpiłem. 300-400 tysięcy sprzedają tego co miesiąc. :spy:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

chociaż jak spojrzałem na wyniki sprzedaży pisemek dla kobiet z wywiadami z Kasią Cichopek i przepisami na sałatki, to zwątpiłem. 300-400 tysięcy sprzedają tego co miesiąc. :spy:
głównie babciom to sprzedają więc one się na internet ani ebuczki raczej nie przesiądą ;)

a wracając o SS to jest duża szansa, że przejmą część najstabilniejszego targetu CDA... dla SS 10-20k kupujących dla tekstów to byłoby coś a dla CDA pewnie gwoździk do trumny jak się się premiera SS zeszła z jakimś Steam Sale i dobrymi humblami ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

O śmierci CDA słyszałem już tyle razy co o śmierci (grania na) PC...
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Secret Service powraca

Post autor: Bambusek »

SS ponoć 3 września wychodzi. Znaczy tak twierdzą na Poly, ile w tym prawdy to nie wiem.

DW - CDA mimo wszystko wciąż głównie trzyma się na stałej grupie fanów. Kwestia pełniaków to wahania poziomu 10-20 tysięcy. Na GOLu co jakiś czas robią newsa o sprzedaży pism w odniesieniu do analogicznego miesiąca poprzedniego roku - CDA stoi na poziomie 75 - 90k w zależności od pełnych wersji właśnie.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

no to jeszcze więcej jest do przejęcia :P
O śmierci CDA słyszałem już tyle razy co o śmierci (grania na) PC...
LLo Ci przecież linkował wykres, gdzie wyraźnie widać że koniec będzie :P
Poza tym pisałem gwoździk a nie gwóźdź.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Secret Service powraca

Post autor: Piccolo »

Sorry DW, że się czepiam, ale:
Dragon_Warrior pisze: Kurcze LLo ale nie powiesz mi że ktoś CDA dla publicystyki kupuje :D
I zaraz w tym samym poście
Internet różni się tym od papierowego magazynu - że wchodzi w niego wszystko... nikt nie zajmuje się filtrowaniem słabych tekstów i bezmyślnie generuje kolejne.

:D. To w końcu gdzie tych porządnych tekstów szukać :D?

Poza tym wydaje mi się, że Llo nie pisze "czasopisma umrom i uj!" tylko po prostu pokazuje, czystą, wykresową, statystykę spadku sprzedaży czasopism. Nie oszukujmy się, gdyby czasopisma są opóźnione względem internetu, gdyby nie to, że portale mają nakładane blokady i nie mogą pewnych tekstów puścić przed magazynami, byłyby w ogóle mocno w tyle z aktualnością. Moim zdaniem zresztą, aktualne zainteresowanie, też jest głównie zbudowane na nostalgii i sentymencie, fajnie, że jest taki projekt, fajnie będzie znowu pójść do kiosku i kupić Secret Service, ale utrzymanie się tego dłużej, stoi pod mocnym znakiem zapytania.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

. To w końcu gdzie tych porządnych tekstów szukać
nie wiem jak teraz ale pamiętam że kiedyś CDA miało wierszówkę na poziomie internetu czyli 5-7 razy niższą niż SS/SGK

Reasumując - obecnie - niestety nigdzie więc nie obraziłbym się wcale na dobry powrót SS.

edit
Jak wiadomo jestem wrogiem parcia na zakup grier w dniu/miesiącu premiery więc dla mnie nawet i recka spóźniona o miesiąc-dwa to nie problem... pod warunkiem że jest obiektywna, czego o internetowych zwykle nie da się powiedzieć.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5602
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Secret Service powraca

Post autor: LLothar »

Papierowe magazyny nie wymra pewnie do konca, jak i jazda konna jeszcze nie wymarla ;).
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Secret Service powraca

Post autor: Killashandra »

Ale to rozrywka dla majętnych ;)
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

no widzisz LLo :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6379
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Secret Service powraca

Post autor: Voo »

Niszowe czasopisma mają się nie najgorzej. Tytułów jest multum, samych czasopism o szeroko pojętej tematyce historyczno-techniczno-militarnej naliczyłoby się z kilkanaście (licząc w tym lotnicze, morskie itp.). Nie mam tu na myśli tych historycznych klonów Newsweeków tylko np. Militaria, Technika Wojskowa itp. Przeróżne czasopisma hobbystyczne, o psach, kotach, rybkach, tatuażach, tunningu. Tyle, że tutaj nie ma takiej konkurencji internetu. Jednak w empiku jest tego z kilkadziesiąt tytułów jak nie ponad setka i to nie licząc kolorowych pism dla kobiet.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7484
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Secret Service powraca

Post autor: Crowley »

O. Za 204 000 będzie dwumiesięcznik. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6379
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Secret Service powraca

Post autor: Voo »

Dałem im 3 dychy :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2736
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Secret Service powraca

Post autor: Cherryy »

Ja coś dam po wypłacie. :P
Since 2001.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

ja ciągle myśle który pakiet brać
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Secret Service powraca

Post autor: ThimGrim »

Ja czekam aż będzie w kiosku. Ruchu, takim z lat 90.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Secret Service powraca

Post autor: Dragon_Warrior »

Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Secret Service powraca

Post autor: SithFrog »

Naczo. Normalnie chyba wesprę i ja.
Obrazek
ODPOWIEDZ