Zidiociała poprawność polityczna

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Crowley »

Homofob!
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: snt »

Larofan pisze:kto nie usilowal romansowac damska postacia z inna damska postacia w BG niech pierwszy rzuci kamieniem
Nigdy nie grałem damską postacią, więc tym bardziej nie próbowałem romansować.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Piccolo »

BGWiki pisze: Viconia
Will romance male humans and half-elfs. Fixed coding allows her to romance male half-orcs in Baldur's Gate 2: Enhanced Edition.
A co do geja to teraz doczytałem, że on jest z tej Enchanced Edition już.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Jutsimitsu »

Czytam ten wątek i widzę doskonale odpowiadacie Snt. Nawet nie potrzeba robić poważnego wywodu, że to jest "whatever". :)
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: snt »

Racja, chyba sobie zagram od nowa transwestytą z cepem bojowym +5
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Jutsimitsu »

Prawda? Jakie to piękne, że możesz i dopóki nie wkraczasz w czyjąś inną strefę wolności to nikt Ci nie zabroni.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: LLothar »

Ja myślę, że snt ma racje. Np Steam powinien rejestrowac, kto jaka ma plec zeby facet nie mogl grac kobietą i odwrotnie. Teraz jest pełna dowolność - dlaczego narzucają oni nam swój światopogląd, że płeć sobie można dowolnie wybrać?
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: snt »

Proszę mi tu nic nie imputować. Nie podoba mi się to, że w grach/filmach obowiązkowo musi znaleźć się jakaś agitka ideologiczna, która psuje mi osobiście zabawę. Kiedyś tak nie było, teraz np. w Wiedźminie 3 już w pierwszej godzinie gry spotykam łowcę, który mieszka samotnie poza wioską, bo społeczność wsi nie akceptuje jego odmiennej orientacji. Nosz motyla noga.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: LLothar »

snt pisze:Proszę mi tu nic nie imputować. Nie podoba mi się to, że w grach/filmach obowiązkowo musi znaleźć się jakaś agitka ideologiczna, która psuje mi osobiście zabawę. Kiedyś tak nie było, teraz np. w Wiedźminie 3 już w pierwszej godzinie gry spotykam łowcę, który mieszka samotnie poza wioską, bo społeczność wsi nie akceptuje jego odmiennej orientacji. Nosz motyla noga.
Kiedys taka sama "agitka ideologiczna" odbywala sie wobec czarnych - to tez zle? https://en.wikipedia.org/wiki/Uhura
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: snt »

To jest nieporównywalne, bo seksualność to prywatna sprawa człowieka - możesz x lat siedzieć w pracy obok homoseksualisty i nie wiedzieć o tym, natomiast jeśli dana osoba jest czarnoskóra - no cóz, ciężko to ukryć :)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: LLothar »

snt pisze:To jest nieporównywalne, bo seksualność to prywatna sprawa człowieka - możesz x lat siedzieć w pracy obok homoseksualisty i nie wiedzieć o tym, natomiast jeśli dana osoba jest czarnoskóra - no cóz, ciężko to ukryć :)
A, czyli też Ci przeszkadza heteroseksualny seks w Wiedzminie? Możesz x lat siedzieć w pracy obok heteroseksualisty i nie wiedzieć o tym.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3880
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: PIOTROSLAV »

ownd
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5018
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Zolt »

LLothar pisze:
snt pisze:To jest nieporównywalne, bo seksualność to prywatna sprawa człowieka - możesz x lat siedzieć w pracy obok homoseksualisty i nie wiedzieć o tym, natomiast jeśli dana osoba jest czarnoskóra - no cóz, ciężko to ukryć :)
A, czyli też Ci przeszkadza heteroseksualny seks w Wiedzminie? Możesz x lat siedzieć w pracy obok heteroseksualisty i nie wiedzieć o tym.
Bo po prostu o tym nie gadacie.

Może po prostu przeszkadza nastawienie na seks i seksualność jako jeden z głównych punktów nacisku obok fabuły? Ważne kogo można wyrwać, z kim się przespać i czy na pewno można założyć rodzinę z półorkiem.

Czy w Candlekeep żyli sami hetero, sami geje, a może transseksualiści? Nie wiadomo, to takie ważne? Sarevok był cis mężczyzną, czy niekoniecznie, jak się czuł? Kogo to obchodzi, zajebał Ci ojca!
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: snt »

LLothar pisze:
snt pisze:To jest nieporównywalne, bo seksualność to prywatna sprawa człowieka - możesz x lat siedzieć w pracy obok homoseksualisty i nie wiedzieć o tym, natomiast jeśli dana osoba jest czarnoskóra - no cóz, ciężko to ukryć :)
A, czyli też Ci przeszkadza heteroseksualny seks w Wiedzminie? Możesz x lat siedzieć w pracy obok heteroseksualisty i nie wiedzieć o tym.
Nie no jasne, wszystko można sprowadzić do absurdu. Przecież piszę, że przeszkadza mi LGBT-propaganda w grach, nie seks.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Piccolo »

Zolt pisze: Bo po prostu o tym nie gadacie.

Może po prostu przeszkadza nastawienie na seks i seksualność jako jeden z głównych punktów nacisku obok fabuły? Ważne kogo można wyrwać, z kim się przespać i czy na pewno można założyć rodzinę z półorkiem.

Czy w Candlekeep żyli sami hetero, sami geje, a może transseksualiści? Nie wiadomo, to takie ważne? Sarevok był cis mężczyzną, czy niekoniecznie, jak się czuł? Kogo to obchodzi, zajebał Ci ojca!
Ale cała chryja jest o jakiś cholerny dialog, jeden, kutwa, dialog z NPCką, która ma, z tego co rozumiem, specyficzne zachowanie i można z niej wyciągnąć, że była wychowywana na chłopca a nie dziewczynkę. Szczerze, gdyby ten motyw był w oryginalnym BG2 naście lat temu, jestem pewien, że nie byłoby tej chryi tylko mówilibyśmy o fajnej ciekawostce w dialogach. Naprawdę nie szukajmy problemów i oburzenia tam gdzie to nie jest warte.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Jutsimitsu »

To samo co pisze Piccolo. Poza tym jedni widzą w tym propagandę, a autorka widzi w tym odzwierciedlenie rzeczywistości społeczeństwa (warto dodać zachodniego, u nas dopiero zaczyna). Jak kto tam sobie lubi to nazywać, prawda ostatecznie jest taka, że jak się nie podoba to nie graj.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: LLothar »

snt pisze:Przecież piszę, że przeszkadza mi LGBT-propaganda w grach, nie seks.
Pokazanie homoseksualisty i jego seksualności - propaganda
Pokazanie heteroseksualisty i jego seksualności - normalka

Roger that.

Gdzie jest granica? Czy "nie jem miesa, jestem wegetarianinem" w grze to normalka czy juz propaganda? Czy jak ktos napisze, ze jest Swiadkiem Jechowy to bedzie to propaganda? A zoofilem? A katolikiem? Niemcem? Transseksualista? Wielbicielem LSD? Genderem? Fanem Justina Biebera?
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Theeck »

Nie rozumiem czego tu nie rozumieć. Chodzi o nadreprezentatywność. Jeśli na 10 członków drużyny 1 jest gejem, a 1 lesbijką, to jest to problem. Jak będzie 0,3 to będzie ok.
Jeśli marginalne z punktu widzenia odbiorcy zjawisko rozdyma się nieproporcjonalnie, to jest to problem. Dzieci w przedszkolu nie powinny się uczyć na równi z "tatą i mamą" o "tacie i tacie" bo jest to - mimo starań środowisk LGBTQWERTY zjawisko marginalne. Nie należy zaburzać dzieciom percepcji świata. A w gry grają w dużej mierze dzieci - i jest to próba wepchnięcia im podprogowo, że co trzeci jego kumpel, albo kumpela są gejami/lesbijkami.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4356
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Turtles »

Z tego co pisze Pico, to to jest próba wepchnięcia im podprogowo, że zdarzy im się w życiu spotkać geja lub lesbijkę.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: snt »

Heteroseksualizm nie ma i nie potrzebuje propagandy, tak samo jak np. oddychanie.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Piccolo »

Wydaje mi się jednak, że o propagandzie moglibyśmy mówić gdyby w grze było eksponowane, że homoseksualizm jest cool a ludzie, którzy są przeciw to zuo i ciemnogród (nie wypowiadam się w kwestii Wieśka bo nie mam pojęcia jak wygląda jakikolwiek quest w W3. Z drugiej strony jednak już książki były dosyć "odważne" w tych kwestiach, sama Ciri przecież 100% hetero nie była).
W sytuacji gdzie wątek homoseksualny to wybór, do którego trzeba jeszcze samemu doprowadzić, (jak w przypadku np. Elfiego zabójcy w Dragon Age) naprawdę ciężko mi tu zobaczyć jakieś ciężkie forsowanie idei.
Gdybyś, nie wiem, miał quest w nowym BG "Pomóż Erykowi i Jakubowi adoptować dziecko" wtedy ok, forsujemy jakąś ideę, aktualnie jest to, jak powiedziała autorka, przedstawienie otaczającego nas świata bo TAK, homoseksualiści istnieją, spotykamy (lub spotkać możemy) ich w naszym życiu i to nie jest odsetek typu "5 ludzi na państwo".
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3880
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: PIOTROSLAV »

snt pisze:Heteroseksualizm nie ma i nie potrzebuje propagandy, tak samo jak np. oddychanie.
Niestety nie masz racji:
phpBB [video]

Nie mówiąc już o całej propagandzie w stylu 'nie odłączajcie aparatury! maszyna oddycha za niego'
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

This:
Piccolo pisze:Ale cała chryja jest o jakiś cholerny dialog, jeden, kutwa, dialog z NPCką, która ma, z tego co rozumiem, specyficzne zachowanie i można z niej wyciągnąć, że była wychowywana na chłopca a nie dziewczynkę.
Jakby ci gra kazała zmieniać płeć w trakcie, przyjmować na siłę do drużyny geja i spać z nim to można się spierać (ale najlepiej nie grać w to i grać w coś innego).

A tu chodzi o jakiś detal, NPCa, z którym (jak zrozumiałem) nawet nie trzeba gadać, a jak się gada to można nie drążyć tego tematu. Biorąc pod uwagę liczby Theecka to pewnie spokojnie jest jakiś promil świata gry i nie działa tu (nad)reprezentatywność.

Serio, nie wiem jak to można brać za agitkę.

Albo inaczej snt, co w zamian? Jak uniknąć świętego oburzenia? Nigdy nie dawać postaci innych niż hetero w grach bo tak i chuj?

Ja mam natomiast problem inny, ale on powoli gaśnie. Jak BioWare dawało możliwość romansów homo to zrobiono z tego straszny show w mediach, który bardziej zaszkodził niż pomógł i to właśnie ten show był promocją i niepotrzebnym robieniem zadymy, prowokowaniem drugiej strony.

W Arcanum w burdelu była opcja bzykania owcy i nikt z tego powodu szat nie darł :)
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: LLothar »

Sith +1 W sumie wszyscy poza snt +1, snt -1 :P
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: DaeL »

SithFrog pisze:Jak BioWare dawało możliwość romansów homo to zrobiono z tego straszny show w mediach, który bardziej zaszkodził niż pomógł i to właśnie ten show był promocją i niepotrzebnym robieniem zadymy, prowokowaniem drugiej strony.
Wydaje mi się, że ludziom te gejowskie romanse to kompletnie wisiały. To EA próbowało krytykę pod adresem ME3 sprzedać mediom mainstreamowym jako atak na postępową firmę ze strony homofobów.

Co do kwestii Baldura - wydaje mi się, że w grę tu wchodzi parę innych rzeczy.
Raz, że gra jest kultowa, a zmian nie wprowadzają Ci sami ludzie, którzy pracowali nad oryginałem. To samo w sobie będzie niektórych irytować.
Dwa, że zmian jest więcej, niektóre wprost absurdalne (tzn. niektóre postaci w DLC zachowują się inaczej niż zachowywały się w podstawce - żeby było bardziej nowocześnie i postępowo).
Trzy - transseksualizm jest zjawiskiem trudnym do realistycznego "sprzedania" w stylistyce fantasy. I wygląda na to, że w Baldurze będzie się trochę gryzł z konwencją gry.
Cztery - transseksualizm sam w sobie jest przedmiotem bardzo gorącej debaty, również w środowisku naukowym. Toczą się na ten temat burzliwe spory, niektórzy ludzie kwestionują sens operacji "zmiany płci", z kolei inni mówią, że takie operacje należy przeprowadzać nawet na dzieciach przed okresem dojrzewania. Jest ogólna napierdalanka wokół tego tematu, więc ładowanie transseksualistów do starej, kultowej gry, może być przez niektórych traktowane jako bardzo mocna deklaracja polityczna.

Oczywiście nas to nie dotyczy, bo jak wszyscy wiemy, Anna Grodzka jest "stunning and brave" ;)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Jutsimitsu »

DaeL pisze:Cztery - transseksualizm sam w sobie jest przedmiotem bardzo gorącej debaty, również w środowisku naukowym. Toczą się na ten temat burzliwe spory, niektórzy ludzie kwestionują sens operacji "zmiany płci", z kolei inni mówią, że takie operacje należy przeprowadzać nawet na dzieciach przed okresem dojrzewania.
W DA:O w buderlu jest opcja "zaskocz mnie" u burdelmamy... po czym budzisz się po seksie z krasnoludem ubranym i umalowanym jak kobieta. Społeczność przyjęła to wyjątkowo humorystycznie.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: snt »

SithFrog pisze:Albo inaczej snt, co w zamian? Jak uniknąć świętego oburzenia? Nigdy nie dawać postaci innych niż hetero w grach bo tak i chuj?
O nie, absolutnie nie chodzi mi o cenzurowanie gier. Niech robią sobie gry jak chcą. Natomiast jak mi się coś w nich nie podoba, to mam prawo odnieść się do tego krytycznie.

snt +1
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Jutsimitsu »

OOo, okej...

Whatever then.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

DaeL pisze:Dwa, że zmian jest więcej, niektóre wprost absurdalne (tzn. niektóre postaci w DLC zachowują się inaczej niż zachowywały się w podstawce - żeby było bardziej nowocześnie i postępowo).
O, i to jest zdecydowanie powód do robienia zadymy i gardłowania.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3880
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: PIOTROSLAV »

DaeL pisze: Trzy - transseksualizm jest zjawiskiem trudnym do realistycznego "sprzedania" w stylistyce fantasy. I wygląda na to, że w Baldurze będzie się trochę gryzł z konwencją gry.
Waaat? A pas zmiany płci? A zmiennoksztaltni? W końcu, co z zakleciami 'zmiana kształtu'?
W świecie pełnym magii nie ma nic prostszego
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: DaeL »

PIOTROSLAV pisze:Waaat? A pas zmiany płci? A zmiennoksztaltni? W końcu, co z zakleciami 'zmiana kształtu'?
W świecie pełnym magii nie ma nic prostszego
Nie mówię o technicznej możliwości zmiany płci, tylko o tym, że postać, która ma swoje "dżender ajdentiti" niezgodne z płcią biologiczną, i jest prześladowana przez zaściankową społeczność, pasuje do settingu fantasy jak pięść do nosa. W fantasy można się też zmieniać w zwierzęta, ale to nie znaczy, że powinniśmy do gier wprowadzać subkulturę furries.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: snt »

Faktycznie, był w BG1 pas zmiany płci. Natomiast z tego co pamiętam był to przedmiot przeklęty :D Żeby go zdjąc, trzeba się było udać do świątynii (!) w celu usunięcia klątwy :D
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Larofan »

snt pisze:Żeby go zdjąc, trzeba się było udać do świątynii (!) w celu usunięcia klątwy
i to tez nie bylo traktowane jako nachalne pchanie swiatopogladu? xD
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Larofan »

znalazlem takie cos dzis na 9gagu
uznalem za relewantne
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4356
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Turtles »

:lol2:

I niech mi teraz ktoś powie, że to było zbędne, nachalne propagowanie na siłę czegokolwiek :)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3880
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: PIOTROSLAV »

:masc: dla snt
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

W sumie to nie wiem gdzie to dać...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141674,titl ... &_ticrsn=3
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Theeck »

Do humoru chyba? :P
Jak na zachodzie Europy hetero faceci są tacy jak ten Norweg, to coś czuję, że w tym roku do Hamburga na Sylwestra zwali się połowa norweskich babeczek :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
zodi
Kofan Annan
Posty: 2628
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: zodi »

SithFrog pisze:W sumie to nie wiem gdzie to dać...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141674,titl ... &_ticrsn=3
yyyyy...... to na poważnie ??
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: snt »

Sithfrog, zodi :masc:
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: LLothar »

http://www.nrk.no/ytring/jeg-ble-voldta ... 1.12852714

Polecam material zrodlowy, bo cytowany jest "nieco" wybiorczo, np o tym, ze sie poplakal ze szczescia jak sie dowiedzial, ze facet zostanie wyslany do Somali, wp.pl nic nie pisze. Google translate na angielski dziala idealnie.

Facet ma zniszczona psychike - tak jak czesto maszynisci po rozjechaniu samobojcy. Oni tez czesto czuja sie winni.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7445
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Po przeczytaniu materiału źródłowego stwierdzam, że to powinno pójść do manipulacji :P.
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Adeptus Gedeon »

O nie, absolutnie nie chodzi mi o cenzurowanie gier. Niech robią sobie gry jak chcą. Natomiast jak mi się coś w nich nie podoba, to mam prawo odnieść się do tego krytycznie.
O właśnie. Ja np. jestem za wolnością - ale wolnością konsekwentną. Ktoś ma prawo robić, co mu się podoba (o ile nie stosuje przemocy itd.), ale ja mam prawo go za to krytykować (a on z kolei ma prawo krytykować moją krytykę ;).
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Pquelim »

phpBB [video]
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: LLothar »

Gdyby sobie pani odpuscila rasistowska wkladke, to bym sie nawet zgodzil.
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Yankes »

HA czyli juz nikt nie moze mi zarzucic ze masakruje polska ortografie.
Wreszcie mam choc jeden punkt w skali dyskryminiowanych miejeszosci :D

A co do meritum. Mimo ze te "snoby" bronia jezyka ktorego faktycznie nikt nie uzywa to nie oznacza to ze to co robia jest kompletnie bez sesu. Oni zwiekszaja bezwladnosc jezyka, dzieki temu zachowuje sie ciaglaosc z poprzednimi wersjami. Wyobrazmy sobie ze co 100 lat jakis nowy slang zdobywa popularnosc. W zyciu codziennmy to wogole nie bedzie robilo roznicy ale kazdy tekst starszy niz 200 lat bedzie kompletnie nie zrozumialy. Juz byly takie przypadki, np zobaczmy co sie stalo z lacina po upadku Rzymu. Po paru wiekach ludzie utworzyli kilka kompletnie innych jezykow bardzo trudno zrozumialych miedzy soba.
Porownajmy to do samej laciny ktora tez sie przez wieki zmieniala ale jako ze byla we wladzy tych snobow to ciagle da sie zrozumiec teksty sprzed ponad 2000 lat.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Crowley »

Ja tam jestem może dziwny ale jestem wdzięczny każdemu, kto mnie poprawia, kiedy popełniam błędy językowe. Dla mnie pisanie i mówienie po polsku, a nie po polskiemu, to coś jak noszenie eleganckiego garnituru, ładnego zegarka, czy używanie pięknych perfum. Analogicznie, wiele błędów to oznaka zwykłego niechlujstwa i niedouczenia.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: ThimGrim »

2 błędy.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Voo »

Przecież język potoczny zawsze różni się od literackiego czy też jakiegoś tam idealnego wzorca językowej poprawności. Mówmy jak chcemy, jak pasuje w danej sytuacji, upraszczajmy, skracajmy i pamiętajmy o tym, że istnieje ten ideał, który warto chronić i pielęgnować i do którego warto sięgać w wymagających tego sytuacjach. Nie wiem, być może w angielskim jest to większy problem i większy rozdźwięk, zresztą ten angielski jest rozpanoszony wszędzie i podlega przeróżnym wpływom i mutacjom a kraje anglosaskie są tyglami kulturowymi i narodowymi. A niech se mają taki problem pierwszego świata ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: ThimGrim »

3 błędy.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
ODPOWIEDZ