Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Crowley »

Ej. Naprawdę ktoś wierzy, że Duda robi jakieś powstanie przeciwko Kaczyńskiemu? Ci ludzie w internetach są głupsi, niż myślałem.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Gregor »

Crowley pisze:Ej. Naprawdę ktoś wierzy, że Duda robi jakieś powstanie przeciwko Kaczyńskiemu? Ci ludzie w internetach są głupsi, niż myślałem.
+1

Źli bojarzy, dobry car :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Pquelim »

naprawde ktos w kontrze - uwaza, ze wystapienie Dudy z poprawkami bylo w jakikolwiek sposob konsultowane z Prezesem? Zwlaszcza, po takim gównie, jakie ten drugi wysrał z mównicy poprzedniej nocy?
Serio? a ziemia jest płaska? :lol2:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Crowley »

Poprawka Dudy dotyczy tej nowej ustawy, jeszcze nie wprowadzonej. Będą musieli ją najpierw przegłosować, a potem poprawić. I teraz po wprowadzeniu ustawy zmieniają skład KRS, po czym wprowadzają poprawkę prezydencką, która nakazuje wybieranie członków Rady większością 3/5 głosów. I można im skoczyć, bo "ich" ludzie są nie do ruszenia.
Tak to według mnie wygląda.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

Takiego zagrożenia jak rysujesz ja jeszcze nie czuję.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:naprawde ktos w kontrze - uwaza, ze wystapienie Dudy z poprawkami bylo w jakikolwiek sposob konsultowane z Prezesem? Zwlaszcza, po takim gównie, jakie ten drugi wysrał z mównicy poprzedniej nocy?
Serio? a ziemia jest płaska? :lol2:
Wkurwienie mogło być spontaniczne. Zmęczenie, późno, człowiek nie najmłodszy, a co chwilę ktoś w kontrze przywoływał zmarłego bliźniaka. Mogło to być związane z prezydentem, ale nie wydaje mi się.

A konsultowane mogło być, bo jak przejdą proponowane zmiany to zamiast całego sądownictwa dla Ziobry, będą się musieli dzielić z prezydentem władzą.

Divide et impera.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Theeck »

Turtles pisze:
Theeck pisze:śmiech mnie ogarnia. I zarazem przerażenie, bo widzę też wokół siebie ludzi, którzy w te ich brednie jednak wierzą
A już prawie zapomniałem czemu nie chce mi się pisać dłuższych postów
Szkoda.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

Wystarczy popatrzec na ciag przyczynowo skutkowy i kto dal PiSowi "mandat" do robienia walow zeby nie pisac bzdur
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Pquelim »

Weto. Teraz to już go zabiją.

a tak prywatnie to pozwole sobie powiedzieć, że to prezydent z największymi jajami w historii III RP.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Turtles »

No no. O ile pis nie napisze tego samego po raz drugi pod nowym numerkiem to jestem pod wrazeniem. Bo chyba faktycznie nie o to jarkowi chodziło
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Voo »

Ustawka ;)

O jego wizerunek też muszą dbać. Będzie potrzebny na drugą kadencję.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: peterpan »

Andrzej Duda patrzy długa perspektywa. Swoją drogą tłumaczy to faktem także nie wprowadzenia zmian jakich żądał.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Pquelim »

zobaczyć Game Changer i mówić, ze to była "oczywista decyzja spodziewana". Katarzyna Lubenauer z nowoczesnej jest jak Jon Snow ;)

szkoda, ze teraz opozycja sobie wytrze tym tyłek i dalej będzie próbowała aktywizować młodzież pod swoimi szyldami.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Gregor »

No ciekawe czy Duda wyhodował jaja, czy to zlecenie partii, żeby się wycofać bez totalnego ośmieszenia? Trzeba patrzeć co pisowcy będą mówić ;p

W każdym razie:
1. Duda zyska
2. Przy tym rządzie działają tylko masowe protesty. To będzie ciekawa kadencja sejmu...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Pquelim »

PiS nie jest jednolity, to bardzo dobrze, że sie PAD wyłamał.
Ewidentnie jest coś na linii PAD - Ziobro, bo tym przemówieniem przy wecie prezydent dosłownie rozjechał funkcję Prokuratora Generalnego.
Nawiasem mówiąc, to przemówienie było najlepszym przemówieniem politycznym w Polsce w tym roku. Klasa, serio warto zobaczyć.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: peterpan »

Masowe protesty tak, ale o podobnym składzie demograficznym jak ostatnie.

Co jest na linii Ziobro-Duda? Olanie prezydenta przez Ziobrę podczas prac nad ustawa. Zizu założył że Duda podpisze bez szemrania, a jak zażądał zmian w ustawie, to je również olał.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: snt »

Ja myślę, że podstawowy efekt uzyskany prze Pis jest taki: teraz już wszyscy, nawet protestujący, są przekonani, że reforma sądów jest potrzebna.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Counterman »

Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę, że to jest weto dla ustaw o KRS i SN, ustawa o sądach powszechnych nie będzie zawetowana. To jest ta ustawa, która pozwala na odwoływanie/powoływanie prezesów sądów przez Ziobrę oraz wprowadza możliwości większych dyscyplinarek (w tym przeniesień sędziów, co akurat ma swój sens - tylko nie jako dyscyplinarkę a rozdzielenie zasobów instytucji). Ogółem mnie najbardziej boli bardzo silna pozycja jednego człowieka, nie powinno to tak wyglądać.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: snt »

wikipedia pisze:Drzwiami-w-twarz – w psychologii społecznej technika manipulacji i wpływu społecznego. Można ją streścić w ten sposób: Chcesz, aby ktoś spełnił twoją prawdziwą prośbę, to poprzedź ją inną prośbą bardzo wygórowaną, której ta osoba na pewno nie spełni.

Na przykład: chcesz pożyczyć od kogoś 100 zł, to poproś go: "Pożycz mi 1000 zł." Gdy dana osoba odmawia, mówiąc np. "Nie mam tyle", to powiedz: "To pożycz chociaż 100."
:>
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Counterman »

Taaaa, też o tym myślałem. Ale jak gadałem z ludźmi i sobie przemyśliwam w kąciku całą sytuację, to trochę "za gruba" była by taka ustawka. Oczywiście nie mam pewność, w końcu robiono i grubsze. Ale naprawdę ciężko mi powiedzieć.

I fakt, przed wyborami PiS grzmiał, że chce zwiększyć zakres kompetencji PG w stosunku do sądów rejonowych. Dla mnie jadą po bandzie, ale niby to się zgadza z ich linią.

Niemniej dzisiaj przejdę się na spacer, zobaczę jak to będzie wyglądało. W sumie dopóki nie ma podpisanych papierów...
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Theeck »

snt pisze:Ja myślę, że podstawowy efekt uzyskany prze Pis jest taki: teraz już wszyscy, nawet protestujący, są przekonani, że reforma sądów jest potrzebna.
Ba, ale bez ograniczenia roli samorządu sędziowskiego i jakiejś formy podporządkowania sędziów społeczeństwu, reforma będzie tylko pozorna. A każda próba podporządkowania sędziów i sądów będzie od razu traktowana jako zamach na ich niezależność i wywoła protesty.
Tego węzła nie da się rozplątać, trzeba go przeciąć. Dlatego Adriana obciąża grzech zaniechania, zwłaszcza, że podpisywał już dużo gorsze, bardziej szkodliwe i niesprawiedliwe ustawy.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

Nawet Budyń nie wytrzymał olewactwa PiSu.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: PIOTROSLAV »

Obrazek
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: snt »

Theeck pisze:
snt pisze:Ja myślę, że podstawowy efekt uzyskany prze Pis jest taki: teraz już wszyscy, nawet protestujący, są przekonani, że reforma sądów jest potrzebna.
Ba, ale bez ograniczenia roli samorządu sędziowskiego i jakiejś formy podporządkowania sędziów społeczeństwu, reforma będzie tylko pozorna. A każda próba podporządkowania sędziów i sądów będzie od razu traktowana jako zamach na ich niezależność i wywoła protesty.
Tego węzła nie da się rozplątać, trzeba go przeciąć. Dlatego Adriana obciąża grzech zaniechania, zwłaszcza, że podpisywał już dużo gorsze, bardziej szkodliwe i niesprawiedliwe ustawy.
Ok, ale niech tą reformę zrobią po bożemu, a nie na wariata w tydzień.

Co więcej teraz Duda będzie miał bardzo silną pozycję w negocjacjach ze środowiskiem prawniczym - "tylko ja oddzielam was od krwiożerczego, bolszewickiego Kaczora" ;)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Gregor »

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... -u/72qe0t1

Ciekawy wywiad. Ja jestem jeszcze daleki od optymizmu, że Duda nagle zacznie cywilizować zwariowany PiS, ale podobnie myślę w sprawie przyczyn weta.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: SithFrog »

Dudek broni Dudy, przypadek? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Pquelim »

Gowiny odejdą, Ziobry zostaną z Kaczyńskim - PiS może się zradykalizować i spadną na twardy elektorat koło 20%. Prawica się rozdzieli, część pójdzie za idiotami z opozycji, a część może zostać przy umiarkowanej prawicy wokół Dudy, o ile Duda będzie zainteresowany tworzeniem obozu politycznego.


Ale to jest daleka droga do domu, po drodze dużo budek z piwem. Narazie, po orędziu Jarosława widać, że będą chcieli iść na ostro.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: SithFrog »

Orędzie Jarosława?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Pquelim »

no przecież nie Beaty.

najlepiej poinformowany tefałen wczoraj podawał, że Kaczyński traktuje weto jak próbę zrobienia wyłamu we frakcji. W innych źródłach dzisiaj czytam też, że na Nowogrodzkiej padały słowa, ze jak "ktoś nie chce, to nie musi" być w PiS.
Jesli to prawda, to paranoiczny umysł Jarosława, który jest przy okazji typem osobowości autorytarnej każe mu teraz robić czystki w ogródku. Możliwa wersja light (rekonstrukcja rządu) i hard (przedwczesne wybory). Ta druga to jednak za duze ryzyko, wiec pewnie na jesieni pozmieniaja teki w ministerstwach.

No i jest też ciekawa koncepcja o sojuszu Kukiza z PAD-em. Tzn to nadal paranoiczny wymysł z Nowogrodzkiej, bo to dla Kukiza ostatnią deską ratunku może być przyklejenie się pod PAD-a, sam Prezydent pewnie ma ich w dupie. Ale koncepcja jest niezła, gdyby to nie były takie matoły(bo się w zyciu nie dogadają) to taka frakcja Kukiz+Gowin+Duda mogłaby być realną siłą.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: SithFrog »

Niby tak, ale Kaczyński nie może iść na pełne starcie z PADem, bo bardziej niebezpieczny w partii jest dla niego Ziobro ze swoimi ambicjami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Crowley »

Pquelim pisze:taka frakcja Kukiz+Gowin+Duda mogłaby być realną siłą
Dwa lata temu bym ci odpisał, żebyś odstawił to, co bierzesz. Teraz takie konsorcjum jawi mi się wręcz jako coś niemal pożądanego. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Pquelim »

SithFrog pisze:Kaczyński nie może iść na pełne starcie z PADem, bo bardziej niebezpieczny w partii jest dla niego Ziobro ze swoimi ambicjami.
czemu nie może? przecież to się nie wyklucza. PAD podpadł Kaczyńskiemu wczoraj, ale Ziobre dosłownie rozjechał. Wspólny wróg może ich jeszcze bardziej zazębić imho.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Theeck »

No nie wiem. Nie widzę synergii. Wydaje mi się, że ani Duda ani Gowin nie mają własnego elektoratu, w przeciwieństwie do Kukiza. Więc po co miałby Kukiz tracić potencjalny elektorat antysystemowy w zamian za niesterowalnego Adriana i mega systemowego Gowina będącego już przecież w rządzie i PO i PiS?
Duda przed wyborami prezydenckimi był totalnym nołnejmem, dopiero kampania wykreowała jego rozpoznawalność, a zwycięstwo zapewniły głosy elektoratu PiS i ludzi głosujących nie ZA Dudą ale PRZECIW Bronkowi i PO.
Jeśli PiS w następnych prezydenckich wykreuje kolejnego Dudę, to Adrian będzie miał poważny problem z wejściem do drugiej tury. A jeśli PiS wygra parlamentarne, to pokusa posiadania sterowalnego prezydenta będzie przecież duża.

Paradoksalnie poparcie PiSu może Duda otrzymać w przypadku porażki Jarka w parlamentarnych :P :P :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Pquelim »

Theeck pisze:o co miałby Kukiz tracić potencjalny elektorat antysystemowy
bo Kukiz już nie ma tego elektoratu.
Theeck pisze:ZA Dudą ale PRZECIW Bronkowi i PO.
a teraz zagłosuja za Dudą i przeciw PO i PiS. Idealnie rozwiazanie dla elektoratu niezadowolonego środka. I tego antysystemowego mozliwe że też, zależy jakby sie opakowali.
Theeck pisze:Jeśli PiS w następnych prezydenckich wykreuje kolejnego Dudę
nie wykreuje, bo Kaczyński to jest mlon, który manewr z Dudą będzie od wczoraj traktował jako porażkę i nigdy tego nie powtórzy. Sam się będzie pchał i zgarnie tylko twardy elektorat, czyli circa 20%


ale przede wszystkim to takie czcze gdybanie teraz i na bank nie zrobią tego dobrze. ani jedni ani drudzy. tak jak pisałem:
Pquelim pisze:Ale to jest daleka droga do domu, po drodze dużo budek z piwem.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Gregor »

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... zu/79cs9en

Niesamowity jest ten rząd. Potrafią się skonfliktować nawet z gościem, który miał być przerośniętym długopisem...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Pquelim »

Gregor, za ciasno patrzysz. W kontekście prezydenckich wet, to te odrzucone nominacje (dobrze!) trzeba by odczytywac jako zaostrzenie konfliktu w PiS.
Czyli raczej na jesień będzie ta opcja z wojenką na weta i sreta.

No, chyba, że Macierewicz ogólnie jest pod kreską u Prezesa, ale na to się jakoś zanosi i zanosi od Misiewicza jeszcze, a konkretów brak.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1879
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Ptaszor »

Co znaczy, że
Na początku prezydentury Duda był na tyle słaby politycznie, że potulnie się na to godził. Ale kilka miesięcy temu się to zmieniło
- wypił potion +5 do polityki? Na początku prezydentury nie był prezydentem? Nie mógł się nie godzić?
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Gregor »

Myślę, że z Macierewiczem i Zerem PAD żre się już całkiem jawnie, bo co innego klepanie podpisów jak Jarosław zagra, a co innego bycie ograbianym z resztek kompetencji jakie jeszcze ma prezydent w tym kraju. Każdy z nich by chciał być samcem beta w pisie:P Jeden Morawiecki ma za dużo roboty w ukrywaniu, że budżet trzeszczy od socjalnych wydatków.
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Counterman »

Morawiecki jest akurat teraz mocno niepocieszony bo poza Orlenem słabo sypią kasą spółki dywidendowe. Więc tutaj nie dostanie dodatkowego zastrzyku forsy.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Theeck »

Ptaszor pisze:Na początku prezydentury nie był prezydentem? Nie mógł się nie godzić?
Myślę, że na początku dopiero się wszystkiego uczył, poznawał, orientował co i jak, badał możliwości, czuł się niepewnie w nowym miejscu itp. - tak bardzo po ludzku w nowym miejscu/pracy/klasie/grupie
Kiedy okrzepł, zaczął mieć własne zdanie - coraz bardziej - aż wreszcie zawetował ustawy i postawił się Antoniemu. A co jeszcze przed nami? ;)
Tylko żeby nie wyszło, że jestem Adrianem zachwycony - niezależnie od tego jak niepewny się czuł, to durne ustawy jak choćby aptekarska mógł wetować i tak. A, że prezydent socjalista to najgorsza cholera, więc ja płakał po nim nie będę.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Crowley »

To jest w naszym kraju piękne - opozycja zwalcza się sama (i to nie, że partie opozycyjne siebie nawzajem ale partie opozycyjne same siebie), a rząd i partia, z której się wywodzi, zaczyna żreć się z własnym prezydentem, a pewnie wkrótce i sami ze sobą. Myślę, że jak obce wywiady zbierają informacje na nasz temat, to czują się jak w komedii Mela Brooksa.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Pquelim »

Crow, a jak myślisz w której?
"Kosmiczne jaja", "Faceci w rajtuzach", czy może "Smród życia"?
:P
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: snt »

Obrazek

Nie wygląda to na nieprzyjazną atmosferę przy stole.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

Kolejna zbrodnia. Obraliśmy kierunek wschodni, to i metody takie same mamy... ;)

Czym są owe automatyczne wpisy? Botami czy może przygotowanymi za wczasu postami wypuszczanymi automatycznie w grupach po tysiąc?

https://businessinsider.com.pl/polityka ... ty/2hf8vyn
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: LLothar »

https://edition.cnn.com/2018/09/18/poli ... index.html

Duda chce amerykanskich baz w Polsce. OK. Rzekomo zaoferowal Trumpowi ponad 2 miliardy dolarow, czyli 7 miliardow zlotych. Budzet MON na 2018 rok to 41 miliardow.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Theeck »

Nie mówi się jeszcze o tym głośno, ale ustalił też, że 2% PKB przeznaczane na obronność, ma iść w całości do USA, a to za bazy, a to za Patrioty, a to tak sobie. Trump obiecał też, że sprzeda nam jakiś lotniskowiec i kilka okrętów do jego osłony, żebyśmy mogli wspierać USA w misjach na całym świecie jako ich drugi po UK najwierniejszy sojusznik (a Duda zadeklarował w tym celu podwojenie budżetu MON).
Jak to dobrze, że los dał nam takiego męża stanu na prezydenta.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Crowley »

Theeck pisze:Trump obiecał też, że sprzeda nam jakiś lotniskowiec
:lol2:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: batton »

Jakieś źródło?
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Crowley pisze:
Theeck pisze:Trump obiecał też, że sprzeda nam jakiś lotniskowiec
Obrazek2:
Chyba rzeczny...
ODPOWIEDZ