Ameryka, USA etc

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5051
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Zolt »

Zawsze mnie bawi takie deprecjonowanie ludzi, którzy zagłosowali na kandydata, który wygrał. No niby wygrał, ale głosowali na niego prostaczkowie/zapyziała arystokracja/kobiety/mężczyźni* (* niepotrzebne skreślić), a im jak wiadomo nogi śmierdzą, hehe. Więc to my jesteśmy moralnymi zwycięzcami!

Tak jak w przypadku Dudiasza, który wygrał z Komorowskim. Nagle okazało się, w mediach polskich i zagranicznych, że po raz pierwszy w historii ktoś przemnożył procentowy wynik głosowania przez frekwencje i wyszło (surprise, surprise), że tak naprawdę na zwycięzcę zagłosowała MNIEJSZOŚĆ. A to jak widać też może być powód do pretensji.


Wygrał to wygrał, chuj. Kto inny prowadził w rankingach. Cytując Wielkiego Szu "ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem, wygrał lepszy".
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

LLothar pisze:Rozumiem emocje ale prostactwo jednak zostaw za drzwiami.
Do którego prostactwa pijesz? Bo jeżeli do śmieszkowania o Kolonce, to akurat parafrazowałem wypowiedzi na jego temat innych forumowiczów.
A jeśli o "zakute, lewicowe łby", no to przepraszam urażonych, bo żadnego z Was-kolegów stąd na myśli nie miałem. Chodziło mi o amerykański establishment, który Trumpa najpierw wyśmiewał jako kandydata w przedwyborach, a potem nazywał wszystkimi możliwymi epitetami w nadziei, że jak się kogoś obrzuci etykietami (od nazistów i faszystów, przez homofobów na putinowcach kończąc) to "tępy naród otrzeźwieje" i wybierze lawirantke z trzydziestoletnim stażem w betonowych butach.

Prawda jest taka, że świat skręca w prawo. To nic nowego w historii, która przecież jest nauczycielką życia - o tym zdaje się zapomniał demokratyczno-liberalny elityzmm któremu żyło się świetnie, a który ograniczył swoją wiedzę o świecie do dyskursu prowadzonego wewnątrz swojej grupy ideologicznej. Dzisiejszy świat taki już jest - każdy ma swój protal informacyjny, który redukuje dysonanse poznawcze, a na Facebooku masę znajomych przyklaskujących tym samym pomysłom. W ramach demokratycznego systemu wyborów co jakiś czas jednak przychodzi zderzenie z całością populacji, a ta w dużej mierze jest niezadowolona i nawet jeżeli nie rozumie dlaczego, to trzeba przede wszystkim pochylić się nad samym faktem niezadowolenia. Wyjść tym ludziom naprzeciw i zaproponować jakąś ofertę, dać im nadzieję. Trump, Kukiz PiS, czy Brexit - to wszystko są przykłady, że w dzisiejszym świecie ludziom nawet nie trzeba konkretów - wystarczy sama obietnica zmiany stanu zastanego. W tym sensie uważam, że brak wrażliwości społecznej i wyczucia takiego, a nie innego nastroju w społeczeństwie świadczy o "zakutych łbach", o braku kontaktu z rzeczywistością reprezentatywną, a nie tylko swoją własną.
Bo przeciętny Kowalski, przeciętny Smith, czy przeciętny Whiteby nie obraca się w świecie problemów mniejszości seksualnych, nietolerancji wobec imigrantów, czy legalizacji związków partnerskich. Przeciętny Kowalski nie zastanawia się czy zmieniać stanowisko w korporacji kontaktując się przez Linkedin, nie umawia się na brunch w Starbucksie i nie jest jego zgryzotą zbyt długa kolejka do prywatnego przedszkola dla latorośli. Przeciętny Kowalski nadal zapierdala trzy razy więcej od szefa za minimalną krajową, zakupy robi na promocjach w Auchan, ma poczucie niesprawiedliwości która go dotyka, a martwi się tym, jak opłacić kolejne raty rosnącego kredytu i skąd wziąć na wyprawkę do szkoły.
Te dwa światy nie mają praktycznie żadnych punktów stycznych, nawet media dla nich oferują inne dyskursy i inne wyjaśnienia otoczającego świata. Ostatnimi takimi momentami są plebiscyty i decyzje wyborcze, które pozwalają zajrzeć sobie nawzajem głęboko w oczy. Problem polega jednak na tym, że nawet wtedy nikt tak na prawdę nie patrzy - z marszu zaczyna się labelowanie i odsądzanie od idiotów wszystkich, którzy się różnią w poglądach.
Cywilizacja Zachodu stoi przed ogromnym wyzwaniem i nie można jednoznacznie przewidzieć, jak będzie wyglądała kontynuacja tych wydarzeń. Historia jest nauczycielką głównie przez to, że lubi się powtarzać - więc należałoby się spodziewać pogłebiającego się rozwarstwienia, które ostatecznie mogłoby się skończyć "oczyszczającym" konfliktem militarnym, resetem stosunków pomiędzy społeczeństwami i wewnątrz nich. Chlubne idee demokratyczne stawiające na pierwszym miejscu tolerancje i profilaktykę antyekstermistyczną okazują się nieskuteczne. Czy to oznacza powrót do nazizmu, ksenofobii i agresji na tle - na przykald - etnicznym? Nie sądze, myślę że cywilizacja jednak czegoś się nauczyła od lat 30 ubiegłego wieku. Nie tyle, ile chcieliby zwolennicy liberalnego porządku - owszem - ale nie popadajmy od razu w drugą skrajność.

Co do samego Trumpa - tutaj również nie popadałbym w wielką rozpacz - to nie jest tak, że obraz wykreowany przez jego politycznych przeciwników i medialne lobby jest obrazem rzeczywistym. Ja osobiście zupełnie tego człowieka nie znam, to jest absolutny debiutant, a przyglądając się debatom i jego wystąpieniom, trudno było wyłapać jakieś realne konkrety zawarte w programie, może poza pomysłamy gospodarczymi. To powoduje, że Trump - prezydent jest tak naprawdę carte blanche, większą zagadką niż pewnikiem. Pozytywnie wygląda moim zdaniem to, że nie stoi za nim żaden międzynarodowy koncern, czy finansowe uzależnienie od sponsorów (co jest zasadniczo standardem w przypadku amerykańskich polityków), bo cały swój ruch wyborczy finansował sam. Jasne, interesy robił w m.in. w Rosji, ale to chyba nadal bardziej "normalne", niż arabskie finansowanie dla walki o równouprawnienie kobiet a'la Clinton family. Negatywów z pewnością może być więcej, ale jak narazie są one potencjalne i niekoniecznie muszą się spełnić. Dużą rolę w skuteczności prezydentury Trumpa będzie odgrywał jego sztab doradców, bo on sam jest takim zielonkiem na politycznych szczytach - wystarczy dobrać doświadczonych ludzi, którzy "wywrotowe pomysły" będą potrafili przekuć w konrketne działania osadzone w systemie ustrojowym USA.

Co do przyszłości stosunków międzynarodowych - nie dajmy się zwiariować mitowi o świetnej przezydenturze Obamy. Pod względem znaczenia politycznego na scenie globalnej był to najbierniejszy i najmniej skuteczny prezydent, którego sobie przypominam. Bushowie nadawali ton sytuacji na Wschodzie, Clinton przewodził NATO, Reagan dobijał ZSRR, Nixon z Johnsonem szli z nim na noże wcześniej, a Obama? Trzy-cztery relokacje tarczy antyrakietowej, strata strefy wpływów na rzecz Rosji, brak realnych efektów współpracy z UE (w ogóle była jakaś oprócz obalonej ACTA?), a po stronie pozytywów - zabicie Bin Ladena i Pokojowa Nagroda Nobla. To też imho bardzo ładnie puentuje to rozwarstwienie w oczekiwaniach i obrazie świata, o którym pisałem wcześniej. Trump prawdopodobnie nie będzie zainteresowany przewodzeniem śwaiatu Zachodu, tylko skupi się na reformach wewnętrznych Ameryki. Szczerze mówiąc - Obama przywódcą był głownie podczas płomiennych przemówień, gorzej było z praktyką.

Także moim zdaniem ten wybór należy przyjąć ze spokojem, ale również z uwagą przyglądać się obecnym i dalszym zmianom na świecie. I mam na myśli ten rodzaj uwagi, który wymaga zdjęcia okularów z nosa.
Ostatnio zmieniony 9 listopada 2016, o 11:10 przez Pquelim, łącznie zmieniany 4 razy.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

Ja tam od początku twierdziłem, iż obydwie opcje są takie, że jakby ktoś naprawdę uzależniał swoją przyszłość od prezydentury, to powinien sobie od razu palnąć w łeb.

Chociaż oczywiście jestem w szoku, bo zakładałem, że będzie blisko, ale Trump jednak - przez Latynosów - tej Florydy nie zdobędzie. No, ale jeszcze wczoraj, późnym wieczorem, zaczynały się pojawiać znaki, że to wcale nie takie pewne. Ale z drugiej strony - duża część Latynosów na Florydzie to Kubańczycy, którzy głosują za Republikanami. A Marco Rubio w wyborach senackich zrobił świetny wynik. Na tyle świetny, że nawet jak by mu odjąć od tego wyniku Latynosów, to by wygrał z kontrkandydatem Demokratów.

Generalnie to Trumpowi zrobił ten wynik dotychczasowy elektorat Demokratów - czyli biali "blue-collar workers", którzy nie lubią wolnego handlu i nie są na pierwszej linii ideologicznego frontu walki o prawa LGBTQWERTY. Za Obamy Demokraci się od nich odwrócili, a Republikanie nie bardzo się do tej pory o ten elektorat ubiegali.

BTW z tymi wszystkimi tekstami, że słabo wykształceni głosowali na jednego, a dobrze wykształceni na drugiego, to jest zawsze kwestia tego jak sobie pomanipulujesz danymi. Bo na przykład jest faktem, że ludzie z wyższym wykształceniem głosują w większości na Demokratów. Ale ludzie, którzy nie mają nawet wykształcenia średniego też głosują w większości na Demokratów. A jak podzielisz tych z wyższym wykształceniem na zarabiających powyżej i poniżej 100000 dolarów, to znowu wyjdzie, że jednak ludzie sukcesu głosują na Republikanów. Tak więc można wyciągnąć wnioski dowolne (że Republikanie gupi, albo że Demokraci gupi) w zależności od tego, jak sobie postanowisz "pokroić" dane statystyczne.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Z tymi grupami społecznymi to jest też tak, że hasło "na X głosują ludzie po zawodówce, a na Y po studiach" oznacza:

Ludzie po zawodówce: 55% na X, 45% na Y
Ludzie po studiach: 40% na X 60% na Y

Szukanie na siłę powodu, żeby się pocieszyć. Mądrzy głosowali tak, ale jest nas mniej więc przegraliśmy z debilami :) O tym, że wykształcenie nie zawsze oznacza inteligencję już nawet nie wspominam ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Counterman »

Ja tam Hala rozumiem. To jasne, że nic się nie zawali od razu, ale obecny kierunek zmian na świecie jest bardzo zbieżny z tym co już mieliśmy. Z socjalizacją gospodarki. Z masowym przemieszczaniem się duży grup ludności. Z nacjonalizacją polityk państwowych.
Jak PiS wygrał to pisałem, że kibicuję im żeby wszystko im wyszło, żeby gospodarka rosła itp. itd.. Po roku ich rządów mamy, wypisz wymaluj, komunistyczne prawo o gruntach rolnych, budżet napięty do granic, spadek inwestycji na łeb, na szyję. TVP to już nawet się nie kryje z byciem propagandową telewizją partii rządzącej. Jest do dupy.
Wygrał Trump. Też mu kibicuję, bo sorry Panie i Panowie, ale gospodarka USA nadaje tempo gospodarce światowej i wpływa na nas wszystkich. I też obawiam się, że będzie od dupy. Zobaczymy za rok.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Turtles »

Ja też rozumiem Hala. Halu, masz mój łuk, ale nie umiem wytłumaczyć "skad takie kassandryczne wizje" kiedy prawicowi populiści dochodzą do władzy na całym świecie.

Ja już mówiłem. Ja celuję w Wyspy Zielonego Przylądka.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Larofan »

Counterman pisze:gospodarka USA nadaje tempo gospodarce światowej
w swietle tego czas nauczyc sie mandarynskiego :)
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6406
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Voo »

To może czas zastanowić się czemu "wszędzie na świecie" (serio?) dochodzą do władzy prawicowi populiści. Nie ma wojny, nie ma totalnego kryzysu, galopującej inflacji, rewanżyzmu. Co nie podoba się zwolennikom Brexitu, wyborcom Trumpa, o co tu chodzi?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

chyba moje posty są niewidoczne dla niektórych, bo trochę próbowałem napisać co o tym myślę ;)
Ostatnio zmieniony 9 listopada 2016, o 11:18 przez Pquelim, łącznie zmieniany 1 raz.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Counterman »

Larofan pisze:
Counterman pisze:gospodarka USA nadaje tempo gospodarce światowej
w swietle tego czas nauczyc sie mandarynskiego :)
Chiny wytraciły tempo, zresztą ich gospodarka nadal nie jest gotowa pełnić roli katalizatora biznesu.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Rzuff, Trump to wg Ciebie prawicowy populista? :D
Voo pisze:To może czas zastanowić się czemu "wszędzie na świecie" (serio?) dochodzą do władzy prawicowi populiści. Nie ma wojny, nie ma totalnego kryzysu, galopującej inflacji, rewanżyzmu. Co nie podoba się zwolennikom Brexitu, wyborcom Trumpa, o co tu chodzi?
Ja chętnie się dowiem. Mam swoje podejrzenia, ale poczekam na odpowiedź tych, którzy lamentują.
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Counterman »

Kurde Panowie nie róbcie z nas idiotów. Ludzie lamentują bo widzą początek, lamentują bo obawiają się co będzie potem. Po toż pisałem przykład PiS-u. To nie dzieje się w 3 minuty, to się dzieje w rok, dwa, trzy. Tylko jak już widać efekty jak na dłoni to a) za późno na reakcję b) będzie się to naprawiać wielokrotnie dłużej niż się psuło.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: peterpan »

Wiesz Voo, wydaje mi się niestety liberalni demokraci mają problem aby dokonać autodiagnozy. Wychodzą z ukrytego heglowskiego myślenia o logice dziejów i jego interpretacji o dążeniu do coraz bardziej liberalnego świata. Tylko to przyjmują jako pewnik. Jakiekolwiek odstępstwo od tej reguły oznacza 'oszustwo' lub zwrot reakcyjny. Za mierniki alarmowe przed zwrotem wzięli wzrost pkb, zapominając o jego rozwarstwieniu. Sa zaskoczeni, że chociaż nie ma kryzysu, sa odrzucani przez warstwy które nie osiągają takich jak oni korzyści. Pytanie od jakiego trzeba by wyjść w tej dyskusji to to czy rozwój ludzkości ma z góry ustalony liberalny cel czy też jest dużo bardziej chaotyczny i zmienny. Ale to już dyskusję bardziej filozoficzne niż polityczne;)

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Larofan »

Counterman pisze:Chiny wytraciły tempo
dobrze ze stracila tempo bo by sie chyba zapadla.. musi sie teraz ustabilizowac .. but i digress

trumpowcom i innym brexitowcom przeszkadzaja przede wszystkim 'inni' na rozne sposoby :) geje, meksykanie, isis, kobiety/mezczyzni, starzy, bogatsi, biedniejsi, lepiej wyksztalceni, wiesniacy... nie potrzeba wojny zeby winic kogos za swoje porazki zyciowe masci bardzo roznej :)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Counterman pisze:Kurde Panowie nie róbcie z nas idiotów. Ludzie lamentują bo widzą początek, lamentują bo obawiają się co będzie potem. Po toż pisałem przykład PiS-u.
Ale podaj proszę konkrety! Ja na razie widzę apokalipsę i tyle. Co wg Ciebie zrobi Trump takiego, że już teraz musimy się obawiać?
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Pquelim pisze:chyba moje posty są niewidoczne dla niektórych, bo trochę próbowałem napisać co o tym myślę ;)
bo Twoje posty są TL;DR :P

Ja zrobie kamin ałt, tzn. kibicowałem Trumpowi, choć może nie z takim zacięciem, jak mówi boncek.
Sorry, ale lubie takie postaci, które odsądzane od czci i wiary, samotnie prowadzą walkę z przeważającym siłami wroga, który nie gra fair. I na końcu wygrywają :D
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

trumpowcom i innym brexitowcom przeszkadzaja przede wszystkim 'inni' na rozne sposoby :) geje, meksykanie, isis, kobiety/mezczyzni, starzy, bogatsi, biedniejsi, lepiej wyksztalceni, wiesniacy... nie potrzeba wojny zeby winic kogos za swoje porazki zyciowe masci bardzo roznej :)
Jeszcze dobrze głosów nie policzyli, a ci już robią grunt pod reelekcję...

Czytajcie długi post Rooooookiego, bo dobrze gada!
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Gregor pisze:
trumpowcom i innym brexitowcom przeszkadzaja przede wszystkim 'inni' na rozne sposoby :) geje, meksykanie, isis, kobiety/mezczyzni, starzy, bogatsi, biedniejsi, lepiej wyksztalceni, wiesniacy... nie potrzeba wojny zeby winic kogos za swoje porazki zyciowe masci bardzo roznej :)
Jeszcze dobrze głosów nie policzyli, a ci już robią grunt pod reelekcję...
To jest właśnie najpiękniejsze w tym tłumie zdziwionych. Mówią, że inni głosują na kogoś, bo nienawidzą świata, a potem wyłazi z nich taki tekst :D

Chociaż pocieszam się, że to tylko u nas tak jest, w sensie po wyborach. Demokraci pewnie (z)rozumieją gdzie leży problem i jak zmienić oblicze partii przed wyborami za kolejne 4 lata. To w Polsce PO nadal nie wie jak mogło przegrać z PiSem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

żywy przykład i to jeszcze z opinitwórczą naklejka na bannerze (Forbes). Można brać, rozkładać na kawałki i badać.

Najciekawsze fragmenty:

"Znajdziesz go w obdartej przyczepie za miastem. (...) Raczej nie czyta gazet. Nie chodził do szkoły średniej. Jest białym mężczyzną w wieku produkcyjnym, ale pracy nie ma, bo nikogo nie interesują jego kwalifikacje. Czy może raczej ich brak. Kiedyś pracował przy taśmie produkcyjnej. Ale ta jego taśma się zatrzymała lata temu. A może mu się po prostu nie chce nic robić? Gdy go zapytasz, skąd pochodzili jego przodkowie, nie odpowie, że z Niemiec czy z Anglii. O nie, oni byli z Ameryki. Z Ameryki!"



"New York Times, jeszcze na kilka miesięcy przed wyborami, porównał wyniki spisu ludności z wynikami tegorocznych prawyborów oraz rezultatami wyborów z lat poprzednich. Dzięki szerokiemu spektrum pytań w spisie udało się stworzyć portret przeciętnego wyborcy Donalda Trumpa. (...) Okręgi popierające Trumpa niekiedy głosowały za Demokratami, a niekiedy za Republikanami, ale mocniej poparły w 1968 roku George Wallace’a – kandydata na prezydenta, który otwarcie popierał segregację rasową."
(no to już jest mistrzostwo świata)

"Tęsknili za starymi czasami, odrzucając rewolucję obyczajową, nowe technologie, nową Amerykę. Nie mogli znieść tego, że czarnoskórzy przejmowali władzę w Cleveland (stan Ohio) czy Detroit. Wspierali więc Republikanów, ale w istocie żadna z partii nie spełniła ich oczekiwań. (...) słowa Trumpa działały na robotników jak nie byle jaka dawka Xanaxu. Trump zmiażdżył układ NAFTA, obiecał powstrzymanie odpływu miejsc pracy i stworzenie nowych, a także zapowiedział, że wyrzuci imigrantów. Jakież znaczenie mógł mieć przy tym sztafaż jego chamstwa…"
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

No i analiza jasna jak słońce. Rednecki, debile i ruchacze swoich sióstr wybrali Trumpa. Co prawda wygrał sporą przewagą i sondaże pokazują, że część ludzi popierała wcześniej Obamę, ale nas nie oszukają. W ostatnich 8 latach całe pokolenie rednecków weszło w dorosłe życie z prawami wyborczymi i załatwili USA :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

i nie zapominaj o tych redneckach, którzy w 68 głosowali na rasistowskiego kandydata. oni byli kluczowi.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

Jeżeli chcecie zobaczyć jak na zwycięstwo Trumpa zareagowała obłąkana osoba, to rzućcie okiem na profil Cher na Twitterze.

https://twitter.com/cher
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

Tak dalej pójdzie to do jutra będziemy czytać, że Trumpa w zasadzie wybrali KKK i tin foil hats (i pewnie zapluty karzeł reakcji też). Tak łatwiej niż drążyć ważne przyczyny dlaczego ludzie zagłosowali na złość :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

W Polsacie News właśnie mówią, że większość obywateli z dochodem poniżej 50k$ rocznie głosowała na Clinton.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5639
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Za gazeta.pl - 5 najwazniejszych pogladow Trumpa:

1. Nizsze, prostsze podatki
2. Wieksze wydatki na infrastrukture i obrone
3. Cła, aby fabryki budowac w USA, a nie w Chinach
4. Wyższa płaca minimalna (z $7.25 do $10)
5. Niskie stopy procentowe

I tak naprawde, co jest w tym strasznego? Ws. nizszych podatkow mozna zapytac, to skad dodatkowa kasa (cła?) ale cała reszta jest naprawde jak dla mnie OK. Jasne, podbije to koszty ajfonów czy innych makbuków, bo albo cło albo fabryka w USA - i raczej z biegiem czasu to drugie, bo przeciez powstawaly w Europie rozmontownie i montownie samochodow zeby tylko cła omijać. Tak wiec fabryke Apple tez moze postawic.

Ok, obiecanki - cacanki jak kazdy polityk, wiec gdzie roznica? Trump jest, m.in. przez swoja bucowatosc, duzo bardziej autentyczny. Mur na granicy z Meksykiem nawet jak powstanie, to nie bedzie to zadne wielkie halo. Jedyny powazny minus, to ignorowanie ocieplenia klimatu. Rozwalanie NATO tez wyjdzie Europie na zdrowie (wspominal, ze jezeli ktos nie placi tyle ile bylo ustalone, to moze nie ma co go bronic).
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze: 1. Nizsze, prostsze podatki
2. Wieksze wydatki na infrastrukture i obrone
3. Cła, aby fabryki budowac w USA, a nie w Chinach
4. Wyższa płaca minimalna (z $7.25 do $10)
5. Niskie stopy procentowe
Jak to, nie będzie kamienowania kobiet i strzelania do imigrantów? :O
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

tutaj wyniki exit pollów CNN. Wygląda na to, że Clinton zaliczy powtórkę z Ala Gore'a.
Wiadomo, że oficjalne mogą się różnić, ale np o zarobkach już wspomniałem, wśród obywateli z wysokim wykształceniem też przeważaja zwolennicy Trumpa.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Oh snap!
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Piccolo »

Mi sie wydaje, że Hillary mocno sobie przesrała tą sprawą z mailami. Ludzie są już chyba zmęczeni tymi matactwami i nawet jeśli gdzieś tam w podświadomości tli się myśl, że Trump to też kombinator i też będą wałki to tutaj nagle uderza w wiatrak gówno, za które każdy normalny obywatel siedział by w pierdlu a u niej to było w zasadzie fopa i czarny PR.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5639
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
LLothar pisze: 1. Nizsze, prostsze podatki
2. Wieksze wydatki na infrastrukture i obrone
3. Cła, aby fabryki budowac w USA, a nie w Chinach
4. Wyższa płaca minimalna (z $7.25 do $10)
5. Niskie stopy procentowe
Jak to, nie będzie kamienowania kobiet i strzelania do imigrantów? :O
Też jestem zawiedziony!

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7471
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ważne było też to, że cała kampania Clinton była oparta na straszeniu Trumpem. Tak samo jak kampania przeciwko Brexitowi, tak samo jak kampania PO i kampania Bronka. Ile jeszcze trzeba dowodów, że to nie działa?

Ja w sumie się tylko obawiam, że wprowadzi jakieś cła na handel z Kanadą - 60-70% moich klientów jest w stanach...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Matthias[Wlkp] pisze: Ja w sumie się tylko obawiam, że wprowadzi jakieś cła na handel z Kanadą - 60-70% moich klientów jest w stanach...
Możesz się przebranżowić i udzielać odpłatnie pomocy w formalnościach imigracyjnych dla obywateli USA uciekających do Kanady :]
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Sobies »

Byłem dziś u Laryngologa, tak mi po uszach pękająca część ciała pewnej grupy społecznej dała we znaki :)


(Żeby nikt mnie nie zbanował to napiszę poprawnie politycznie... ohh snap!)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1879
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Ptaszor »

Funt brytyjski od wczoraj o 10 groszy podskoczył, a przypomnę, że od Breksitu szedł w dół i na dnie się zatrzymał. Ergo: zwycięstwo Trumpa to najlepsza rzecz, jaka mogła spotkać polskich imigrantów.

Po wyborach Hillary przegra nawet w liście Mens Health na najpiękniejszą pierwszą damę. Jackie nigdy mi do gustu nie przypadła, a Obama była jakaś zbyt męska.
http://www.menshealth.com/sex-women/hot ... s/slide/10
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Tylko Danuta Wałęsa!
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

kulisy końcówki kampanii i wieczoru wyborczego w komentarzu Kolonki, naprawdę warto obejrzeć:
phpBB [video]
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

LLothar pisze: Jedyny powazny minus, to ignorowanie ocieplenia klimatu.
Jeszcze opowiadał pierdoły o szczepionkach i autyzmie. Chociaż u niego nigdy nie wiadomo, kiedy wyraża jakiś pogląd na serio, a kiedy gada cynicznie po publiczkę.

Zresztą Hillary też ma anty-naukowe odchyły. O jej współpracownikach nawet nie wspominam. Podesta i jego "spirit cooking" to był prawdziwy cymes.
Matthias pisze:Ważne było też to, że cała kampania Clinton była oparta na straszeniu Trumpem. Tak samo jak kampania przeciwko Brexitowi, tak samo jak kampania PO i kampania Bronka. Ile jeszcze trzeba dowodów, że to nie działa?
To działa bardzo rzadko. I nie wolno tego nadużywać. A skoro "Hitlerami" byli już kolejno G.W. Bush, John McCain i Mitt Romney, to to ludzie uznali, że nie ma się czego bać.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5639
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Lol, Clinton dostała więcej głosów, prawie 164k różnicy

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: grel3gargamel »

Podstawowy problem z Trumpem w mojej opinii to jego izolacjonistyczne deklaracje. Jeśli USA faktycznie odpuści tę część świata to, zakładając na przykład zwycięstwo Le Pen we Francji (tak Theeck, otwarta zwolenniczka Rosji u władzy to będzie świetna wiadomość) i słabnięcie pozycji Merkel to robi się niewesoło. Rosja jak wskazuje historia ma bardzo dobrze rozwiniętą zdolność do odradzania się i w takim scenariuszu powrót Polski w strefę wpływów Rosji nie jest nierealny. Oczywiście można liczyć na to, że Republikanie będą go temperować, ale jeden z większych jego zwolenników Newt Gingrich uważa, że Estonia to przedmieścia St. Petersburga.

Nie wiem jakim prezydentem będzie Trump, ale uważam, że obecnej niestabilnej sytuacji geopolitycznej wprowadzanie kolejnego niepewnego elementu nie wróży nic dobrego.

Co do samych wyników - zaskoczyła mnie Pensylwania, o ile Floryda było wiadomo, że będzie blisko to tam nic nie wskazywało, że Clinton przegra, a jednak. Z sondażami jest o tyle ciekawie, że ogólne poparcie pokazały w miarę poprawnie, natomiast były ewidentnie nietrafione w kilku stanach
Pquelim pisze:Trzy-cztery relokacje tarczy antyrakietowej, strata strefy wpływów na rzecz Rosji, brak realnych efektów współpracy z UE (w ogóle była jakaś oprócz obalonej ACTA?), a po stronie pozytywów - zabicie Bin Ladena i Pokojowa Nagroda Nobla. T.
No nie powiedziałbym. Umowa z Iranem i złagodzenie embarga na Kubie to akty dyskusyjne, ale mające swoje znaczenie

Voo pisze:To może czas zastanowić się czemu "wszędzie na świecie" (serio?) dochodzą do władzy prawicowi populiści. Nie ma wojny, nie ma totalnego kryzysu, galopującej inflacji, rewanżyzmu. Co nie podoba się zwolennikom Brexitu, wyborcom Trumpa, o co tu chodzi?
Ja stawiam takie tezy:
1. powód ekonomiczny: rodzice nie mają przekonania, że ich dzieci będą mogły sobie pozwolić na życie na takiej samej stopie jak oni
2. powód, nazwijmy go psychologiczny: tęsknota za czasem, gdy ich kraje rządziły w zasadzie całym światem i nikt tego nie kwestionował

Corbyn też ma rację http://www.businessinsider.com/jeremy-c ... 16-11?IR=T
"Trump’s election is an unmistakable rejection of a political establishment and an economic system that simply isn’t working for most people. It is one that has delivered escalating inequality and stagnating or falling living standards for the majority, both in the US and Britain.

"This is a rejection of a failed economic consensus and a governing elite that has been seen not to have listened. And the public anger that has propelled Donald Trump to office has been reflected in political upheavals across the world.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Corbyn ma 100% racji.

A ja jeszcze dorzucę taką wypowiedź, bo to też wg mnie, w dobie internetu, miało znaczenie:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Halaster »

Nie chcę się wypowiadać kategorycznie ale to brzmi trochę jak tekst w stylu: zabijamy gejów bo każdy żart o "pedalach" establishment uznaje za homofobiczny.

No wiec nie, fetysz z polityczną poprawnością nie jest chory, to reakcja na niego jest nieproporcjonalna.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:Nie chcę się wypowiadać kategorycznie ale to brzmi trochę jak tekst w stylu: zabijamy gejów bo każdy żart o "pedalach" establishment uznaje za homofobiczny.
Możesz mi wyjaśnić tę metaforę? Bo zakładam, że to metafora. Teraz będą gejów w USA bić, zabijać czy co? Serio pytam, bo naprawdę nie kumam tego, co napisałeś.

Rozumiem obawy po wyborze Trumpa z tej kategorii, o której pisał grel. Izolacjonizm, dziwna polityka międzynarodowa, ale to? Serio? Będą ciemiężyć gejów, bo Trump?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Mithrandir »

Halaster pisze:Nie chcę się wypowiadać kategorycznie ale to brzmi trochę jak tekst w stylu: zabijamy gejów bo każdy żart o "pedalach" establishment uznaje za homofobiczny.

No wiec nie, fetysz z polityczną poprawnością nie jest chory, to reakcja na niego jest nieproporcjonalna.
O, tu w jednym mogę się zgodzić. Przekonanie, że homoseksualistów chroni polityczna poprawność zakazująca krytyki islamu, a zagraża im protrumpowska prawica której ikoną jest gej Milo Yiannopoulos, rzeczywiście ma w sobie coś perwersyjnego :)
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Ta mapa lepiej odwzorowuje geografię wyborczą.

Obrazek
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Turtles »

snt pisze:Ta mapa lepiej odwzorowuje geografię wyborczą.

Obrazek
Coś nam próbujesz przekazać?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Halaster »

SithFrog pisze:
Halaster pisze:Nie chcę się wypowiadać kategorycznie ale to brzmi trochę jak tekst w stylu: zabijamy gejów bo każdy żart o "pedalach" establishment uznaje za homofobiczny.
Możesz mi wyjaśnić tę metaforę? Bo zakładam, że to metafora. Teraz będą gejów w USA bić, zabijać czy co? Serio pytam, bo naprawdę nie kumam tego, co napisałeś.

Rozumiem obawy po wyborze Trumpa z tej kategorii, o której pisał grel. Izolacjonizm, dziwna polityka międzynarodowa, ale to? Serio? Będą ciemiężyć gejów, bo Trump?
Oczywiście że to metafora, odnosiłem się do wrzuconego przez Ciebie wpisu. Dla mnie nie mozna tlumaczyc wyboru Trumpa tym, ze istnial jakis tajemniczy krag politycznej poprawnosci. Jak ktos mowi - wybralem prezydenta seksiste bo uwazacie wszystkie niewinne zarty za seksistowskie, to ja mowie bullshit.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Nie, to tylko ciekawostka.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

Chyba podejście Trumpa było imigrantów było najbardziej kontrowersyjnym puntem tej kampanii. Może nie licząc chamskich żarcików. A to założenia jego polityki w sprawie imigracji:

https://www.greatagain.gov/policy/immigration.html
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

"Jak ktos mowi - wybralem prezydenta seksiste bo uwazacie wszystkie niewinne zarty za seksistowskie, to ja mowie bullshit."

Możesz mówić, naprawdę myślisz, że ludzie rozkminiają programy, analizują podejście kandydatów do spraw międzynarodowych itp.?

Bardzo polecam ten tekst:

https://www.facebook.com/jzwesolowski/p ... 3657573973

I tu nieźle: http://wyszlo.com/dlaczego-ludzie-juz-n ... -prognozy/
Obrazek
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Yusutina »

Polityczna poprawność i teksty w stylu "I'm offended" są niebezpieczne bo odbierają ludziom możliwość dyskusji na kontrowersyjne tematy. W oczach ludzi Hilary Clinton reprezentowała establishment polityczny stosujący oskarżenia o rasizm i seksizm jako sposób na szybkie zakończenie dialogu. Coraz więcej ludzi ma tego dosyć - dlatego na You Tube coraz bardziej popularne stają się kanały promujące racjonalizm i krytykujące feminizm typu Sargon of Akkad, Thunderf00t , itp. Wybór Trumpa na prezydenta to symptom czegoś większego.
ODPOWIEDZ