Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Theeck »

Uprzejmie proszę o nie robienie sobie na forum wody z mózgu i nie nazywanie systemu wymiaru prawa w Polsce "wymiarem sprawiedliwości". Jest to obrzydliwa manipulacja i nowomowa mająca na celu ogłupienie społeczeństwa podprogowym przekazem jakoby jakakolwiek sprawiedliwość mieszkała w sądach, kodeksach i aktach prawnych.
Dziękuję :D
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Turtles »

Nareszcie możemy odetchnąć z ulgą! Kryzys konstytucyjny się skończył, rząd PiS teraz szybciutko zastosuje się do rad, o które sam prosił! Całe szczęście! Dobrze, że rząd sam domagał się tej opinii, rozumiem, że może uznawac elity prawnicze w Polsce (którym wydał wojnę) za nastawione do niego negatywnie, ale przecież nie sposób zarzucić stronniczość międzynarodowemu ciału! Teraz tylko czekać, aż Prezydent przyjmie ślubowanie od sędziów, ostatni wyrok zostanie opublikowny i wszystko wróci do normalności. Przyjemnie jest myśleć, że cały ten bałagan zostanie zażegnany. Chyba faktycznie wielu komentatorów (w tym, przyznaję, ja) na wyrost odsądzała pisowskie władze od czci i wiary.





Meanwhile, in reality....
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

Do kogo to piszesz? Przecież tu nikt swoim wyborem przy urnie nie przyczynił się do wyboru Dudy/PiSu. Tu wszyscy się zgadzają, że ta partia i ten prezydent zrobili coś nieporównywalnie gorszego niż reszta poprzednich ekip razem wzięta. Tu wszyscy się zgadzają ze słowami Ewy Kopacz, że PiS to zwykła gangsterka. :)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Tu wszyscy się zgadzają ze słowami Ewy Kopacz, że PiS to zwykła gangsterka. :)
Wierzę, ba, mam nadzieję, że jednak nie dla wszystkich Ewa Kopacz jest autorytetem :lol2:

Ale w sumie mam pytanie do snt: co teraz? Pisałeś na forum, że zwrócenie się do komisji weneckiej to super zagranie PiSu, a od tygodnia słucham od posłów tej partii, że nawet komisja wenecka jest pod wpływem PO i w ogóle chujowa. Co Ty na to?
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

Ch
Ostatnio zmieniony 11 marca 2016, o 22:44 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Tu wszyscy się zgadzają ze słowami Ewy Kopacz, że PiS to zwykła gangsterka. :)
Wierzę, ba, mam nadzieję, że jednak nie dla wszystkich Ewa Kopacz jest autorytetem :lol2:
Nie wiem co tu mają autorytety do rzeczy, ale widać, że szczucie i straszenie PiSem było w pełni uprawnione.

Krótki wiersz o PiSie
SithFrog pisze: Niezdefiniowana mara czająca się gdzieś w ciemności.

Co się może stać?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: zodi »

nie lubię tego idioty, ale 0:46 - 0:55 trafia w sedno :]
zresztą to stare, pewnie większość widziała

https://www.youtube.com/watch?v=v9gMGpZ9DYA
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Krótki wiersz o PiSie
SithFrog pisze: Niezdefiniowana mara czająca się gdzieś w ciemności.

Co się może stać?
No, i? Co się dzieje? Wojna? Głód? Poza zadymą z TK nie mam większych uwag. tzn. gospodarczo mi nie leżą, a 500 pln na dziecko to strata kasy, ale katastrofy póki co nie ma. Na pewno nie ma takiej, jaką rysują niektórzy.
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: zodi »

SithFrog pisze:, ale katastrofy póki co nie ma. Na pewno nie ma takiej, jaką rysują niektórzy.
miękniesz ;)
"póki co", "przynajmniej takiej jak rysują niektórzy" - czyli dopuszczasz myśl, że takowa nastąpi, a jak na razie jest inna niż niektórzy sądzą :]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: SithFrog »

Widzisz w moich wypowiedziach to, co chcesz zobaczyć. Jest problem z TK, nie podoba mi się rozdawnictwo kasy z 500+, ale na razie nie namierzyli polityka PiS robiącego wały z jakimś znajomym biznesmenem ;]
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: zodi »

SithFrog pisze:ale na razie nie namierzyli polityka PiS robiącego wały z jakimś znajomym biznesmenem ;]
spokojna głowa :D
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Jutsimitsu »

Sith, kiedy musisz zapłacić OC? BTW, może być całkiem wysokie - 500+ ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: SithFrog »

zodi pisze:
SithFrog pisze:ale na razie nie namierzyli polityka PiS robiącego wały z jakimś znajomym biznesmenem ;]
spokojna głowa :D
Nie wątpię, że do tego dojdzie. Ciekaw tylko jestem czy wygaszą aferę czy koleś poleci. Schetyna kręcił wałeczki ze Zbychem i Rychem, a dziś jest szefem największej partii opozycyjnej ;]

Jutsi: don't care, mam dwójkę dzieci więc pińcet dostanę. Od was :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Jutsimitsu »

500 dostaniesz raz, a +25% (w niektórych wypadkach nawet 40%) za OC co roku ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: SithFrog »

Jutsimitsu pisze:500 dostaniesz raz, a +25% (w niektórych wypadkach nawet 40%) za OC co roku ;)
Jakie raz? To ma być co miesiąc. 6 tysięcy rocznie do 18 roku życia ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: DaeL »

SithFrog pisze:Jakie raz? To ma być co miesiąc. 6 tysięcy rocznie do 18 roku życia
Pewnie już sobie z tej okazji ze dwa GTX 980Ti zamówiłeś :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: snt »

SithFrog pisze:Ale w sumie mam pytanie do snt: co teraz? Pisałeś na forum, że zwrócenie się do komisji weneckiej to super zagranie PiSu
Nie przypominam sobie :spy:
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze: No, i? Co się dzieje? Wojna? Głód? Poza zadymą z TK nie mam większych uwag. tzn. gospodarczo mi nie leżą, a 500 pln na dziecko to strata kasy, ale katastrofy póki co nie ma. Na pewno nie ma takiej, jaką rysują niektórzy.
Oj tam raptem rozwalają jeden ze standardów demokratycznego państwa. Na szczęście nie robią lewych interesów z biznesmenami, to by dopiero było! Gorsze od wojny! ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: snt »

ThimGrim pisze:Oj tam raptem rozwalają jeden ze standardów demokratycznego państwa.
Ja bym może nawet spróbował traktować poważnie tego typu teksty, gdyby nie to, że UE niedawno postanowiła wspierać finansowo i politycznie reżim w kraju, gdzie zwalczane są mniejszości narodowe, prześladowana opozycyjna prasa, a za głoszenie prawdy historycznej o ludobójstwie sprzed lat grożą kary więzienia.

A teraz wyobraźcie sobie, co by było gdyby w Polsce RASiowcy tracili życie, Gazeta Wyborcza została wyrokiem sądu przejęta przez skarb państwa, a jej redakcja najechana przez policję, z kolei za wspominanie o Jedwabnem groziła kara więzienia.

Więc nie pierniczcie mi proszę o łamaniu standardów demokratycznych, bo to co się dzieje w Polsce, w porównaniu z tym co się dzieje w Turcji to dziecinne igraszki. Jakoś Unii Europejskiej nie przeszkadza to jednak w tym drugim przypadku.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

snt pisze: Więc nie pierniczcie mi proszę o łamaniu standardów demokratycznych, bo to co się dzieje w Polsce, w porównaniu z tym co się dzieje w Turcji to dziecinne igraszki. Jakoś Unii Europejskiej nie przeszkadza to jednak w tym drugim przypadku.
Prawda snt. Nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej. A UE jest stronnicza. PO robiło to samo. 500+. Nie zdałeś testu Turinga. :)
Ostatnio zmieniony 12 marca 2016, o 10:51 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Theeck »

Gdyby TK w swoim orzecznictwie nie biegał na pasku władzy, to może i warto byłoby w jego obronie wystąpić. Natomiast ta instytucja skompromitowała się doszczętnie co najmniej kilkoma wyrokami (wydłużenie wieku emerytalnego, grabież pieniędzy z OFE), więc traktowanie jej jako standardu demokratycznego państwa prawa jest oczywistym zamykaniem oczu na to czym w swojej istocie stał się TK.
Dlatego mnie nic a nic nie wzrusza gnojenie prze PiS tej instytucji. Sami zasłużyli na swój los.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

Jasne Theeck, wyrok ci nie odpowiada, więc co tam zmiana ustroju.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Larofan »

tak tak skompromitowana instytucja bo niewystarczajaco caluje pierscien prezesa ;)
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Theeck »

TK postępuje jak typowy komunistyczny prokurator: dajcie mi człowieka, a ja znajdę paragraf.
Wywiedli sobie jakoś z Konstytucji (bo w niej samej takiego zapisu jako żywo nie ma - sprawdziłem, te głupie 250 artykułów można przejrzeć w pare minut), że zaufanie obywatela do państwa ma być nienaruszalne, bo jak jakaś ustawa je narusza to sprzeczna z Konstytucją jest ona.
I w wielu wyrokach tym zaufaniem gębę sobie wycierali, często jako jeden z powodów je podając.
Ale - surprise - zmiana wieku emerytalnego ani przejęcie pieniędzy OFE do ZUS zaufania nie podważa. To ja dziękuję bardzo, taki TK można zlikwidować sobie nawet jutro. Bo albo debile, albo sędziowie dyspozycyjni - sam nie wiem co gorsze.
Thim -jak masz odpisywać głupoty jak zwykle, to sobie oszczędź.
Dziękuję :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

Larofan pisze:tak tak skompromitowana instytucja bo niewystarczajaco caluje pierscien prezesa ;)
Myślisz, że prezes nosi w tym miejscu... pierścień jedyny?

Lol Theeck z tym komunistycznym prokuratorem. Lol.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Theeck »

To taka metafora dyspozycyjności :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Crowley »

http://www.rp.pl/Polityka/303179847-Pra ... -Dudy.html

Jeśli te ustalenia są prawdziwe, to ja nie mam pytań. A jak ktoś jeszcze ma wątpliwości, czy lot do Smoleńska odbywał się w podobnej profesjonalnej atmosferze, to też nie mam pytań. Obce wywiady jak czytają takie rzeczy, to muszą szczać ze śmiechu.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Larofan »

co ty przeciez jak byk napisane jest ze Góra Śnieżka dokonała zamachu przez przegryzienie opony świętego prezydenta
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Crowley »

Trzeba sprawdzić, czy przypadkiem Tusk tej góry nie usypał...
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Larofan »

albo jego dziadek
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: grel3gargamel »

http://www.tvp.info/24588710/andrzej-du ... ratycznych

Najgorszy sort Polaków po raz kolejny brutalnie naciera w zagranicznych mediach!
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Crowley »

http://www.rp.pl/Polityka/304069841-And ... denta.html

Mistrz odpowiadania na temat. :bugeye: Chcieliście zmiany po Gajowym, to teraz macie. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Jutsimitsu »

Crowley pisze:Mistrz odpowiadania na temat. :bugeye: Chcieliście zmiany po Gajowym, to teraz macie. :P
Jeden podpisywał wszystko co mu podłożyli, drugi poszedł o krok dalej, podlizuje się jak może rządowi.
Cóż za niespodzianka! Nikt tego się nie spodziewał!
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Larofan »

zauwazylem jakas tendencje do modnego wypowiadania sie 'jako Jan Kowalski uwazam ze wszystkie baby powiny zostac zamienione w przemyslowe fabryki podatnikow, lecz jako prezydent/premier/prezes chcialbym by wypracowano spoleczne rozwiazanie, ktore zadowoli wszystkich' :D
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Turtles »

Tak! Piwo (a nie żadne bezużyteczne +1) dla tego pana! Piękna sprawa jak prezydent, premier wypowiadają się "Uważam, że X, ale to moja prywatna opinia" Jak prywatna, jak mówisz ją w wywiadzie!
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Crowley »

Czepiacie się. :P On by chciał dobrze ale nie zawsze może. Bo jest prezydentem. A nie... czekaj. :spy:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Theeck »

To wina demokracji i praw wyborczych kobiet. Jakby kobiety nie mogły głosować nie byłoby problemu i Duda mógłby powiedzieć, że baby majom ino rodzić i swojemu chłopu dobrze robić.
Ale chcieliśmy praw dla kobiet to i mamy :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: zodi »

Jakże tęsknię to kłopotów typu "Irasiad" czy "bul"...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

Przez bul albo szoguna nieomal nam rating obniżyli, więc nie ma za czym tęsknić. Petru już widzi światełko w tunelu...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Adeptus Gedeon »

Wywiedli sobie jakoś z Konstytucji (bo w niej samej takiego zapisu jako żywo nie ma - sprawdziłem, te głupie 250 artykułów można przejrzeć w pare minut), że zaufanie obywatela do państwa ma być nienaruszalne, bo jak jakaś ustawa je narusza to sprzeczna z Konstytucją jest ona.
Otóż to. Gros wyroków TK sprowadza się do "My uważamy, że to jest zła ustawa! A uchwalanie złych ustaw jest niezgodne z Konstytucją!". Masz 100% rację... ale co z tego, że masz rację, jak można odpisać "Lol Theeck z tym komunistycznym prokuratorem. Lol" i wszystko załatwione, co tam argumenty, ważne, że się pośmieszkowało.

Generalnie widzę, że dyskusja nt PiS przebiega tu podobnie, jak wszędzie. Czyli jedna strona podaje jakieś argumenty - gorsze, lepsze, ale jednak - a druga ogranicza się do tekstów w rodzaju "Co prawda na razie nie ma dowodów, że PiS robi przekręty, ale spokojna głowa, znajdą się", albo dowcipasy w rodzaju "co ty przeciez jak byk napisane jest ze Góra Śnieżka dokonała zamachu przez przegryzienie opony świętego prezydenta".
Prawda snt. Nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej. A UE jest stronnicza. PO robiło to samo. 500+. Nie zdałeś testu Turinga.
To, że napiszesz prawdę w ironiczny sposób, nie zmienia faktu, że jest prawdą. Z tą różnicą - PO nie robiła tego samego. PO robiła dużo gorsze rzeczy. Za PO ABW przyjeżdzało po gościa, który zrobił stronę o Komorowskim (faktycznie w złym guście, ale ABW?), protestującego osobnika ochrona zabrała ze spotkania z Komorowskim siłą, uprzednio zakleiwszy mu usta taśmą, prokuratura wkraczała do redakcji gazety, żeby skonfiskowac kompromitujace władzę materiały, polityk rządzącej partii w rozmowie z prezesem niezależnego banku centralnego planował machinacje wyborcze z użyciem tegoż banku, liczba podsłuchów przekroczyła liczbę z czasów rządów PiS... ale dalej straszmy PiS-em.
Tak! Piwo (a nie żadne bezużyteczne +1) dla tego pana! Piękna sprawa jak prezydent, premier wypowiadają się "Uważam, że X, ale to moja prywatna opinia" Jak prywatna, jak mówisz ją w wywiadzie!
A co ma do rzeczy, że w wywiadzie? Nie-prywatna opinia to byłoby "Ja jako premier uważam tak i tak i taką politykę będzie prowadził mój rząd", a stwierdzenie "ja chciałabym, żeby było tak, ale to nie jest oficjalna polityka rządu, tylko mój pogląd" jest prywatną opinią. Nawet gdyby to drugie zostało wyemitowane we wszystkich TV świata, a to pierwsze wypowiedziane w rozmowie w cztery oczy.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: peterpan »

Prezydent proponuje impuls inflacyjny w wysokości min. 67 mld złotych

A wszystko to aby pomóc frankowiczom nie dokopując za mocno jednorazowo bankom.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Counterman »

Naaaaprawdę wątpię żeby w Polsce doszło do dodruku PLN. Chociaż, w sumie kto ich tam wie...
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

Duch Leppera nie śpi.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Turtles »

- Ład medialny jest rzeczą istotną, kiedy popatrzymy na sytuację, jaka jest w USA i w Polsce, można odnotować wiele patologii. W jednym z polskich tygodników dokonano porównania dwóch różnych stacji. Jedna z nich nie odnotowała w ogóle mojej wizyty w Chorwacji. Taka jest rzeczywistość. W Polsce panuje wolność, jeśli chodzi o media, problemy panowały wcześniej, za poprzednich rządów, kiedy poprzedni prezydent sprawował urząd. Na redakcję jednego z tygodników wysłano służby specjalne. Wtedy rzeczywiście wolność mediów była zagrożona, szanujemy wolność mediów, dbamy o interesy Polaków - mówił Andrzej Duda.


Jak to było z tą Targowicą? Z tym praniem brudów na forum miedzynarodowym?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Pquelim »

kto mieczem wojuje?



[edit] sprawdziłem i to była odpowiedź Dudy na pytanie amerykańskiego dziennikarza, który miał stwierdzić, że w Polsce łamana jest wolność prasy. pełna treść wg wp.pl brzmi tak:
Ład medialny jest rzeczą niezwykle istotną i oczywiście, kiedy popatrzymy na sytuację, jaka jest w Stanach Zjednoczonych, popatrzymy na sytuację, jaka jest w Polsce, to w każdym wypadku można odnotować wiele patologii - powiedział Andrzej Duda.

Ja mogę panu przytoczyć przykład niedawny - w jednym z polskich tygodników dokonano porównania między dwoma kanałami telewizyjnymi dwóch różnych stacji i przykładowo jedna z tych stacji nie odnotowała mojej wizyty, czyli prezydenta RP, w Chorwacji w ogóle - wizyty bardzo ważnej, przygotowującej szczyt Trójmorza, ponieważ ta stacja nie przepada za mną - mówił prezydent.

Ja po prostu uważam, że taka jest rzeczywistość, takie są też prawa mediów. W Polsce panuje absolutna wolność, jeśli chodzi o media, problemy były podczas poprzednich rządów, także podczas kiedy poprzedni prezydent sprawował swój urząd, kiedy na redakcję tygodnika "Wprost" wysyłano służby specjalne po to, aby odebrały nagrania, które kompromitowały polityków poprzedniego obozu władzy i wtedy rzeczywiście wolność mediów w Polsce była zagrożona. Dzisiaj w tym zakresie jest absolutna swoboda - dodał Andrzej Duda.
także tego.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Theeck »

No jak dotąd żadnej pacyfikacji GW czy TVN24 nie było. Ani zamykania stron internetowych nabijających się z władzy wraz z ich właścicielami o 6 rano przez służby.

I dla mnie - niegłosującego przecież na PiS - stanowi to istotną i wyraźną różnicę w podejściu do wolności słowa i prasy. Dlatego jak widzę śmiesznych pajaców typu Budka, Schetyna czy inny Petru pieprzących o łamaniu demokracji, wolności, praw człowieka itp., to tylko pusty śmiech mnie ogarnia. I zarazem przerażenie, bo widzę też wokół siebie ludzi, którzy w te ich brednie jednak wierzą.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Pquelim »

najnowsza zbrodnia prezydenta, to otwarte wystąpienie przeciw PiS z dzisiejszego popołudnia. Na pewno zaraz go Jarek ściągnie z główki.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Jutsimitsu »

Ekhm, w sprawie KRS zrobił niewielkie zmiany, a powiedział że o SN nie podpisze... dopóki tamtego nie uchwalą. A właśnie ustawa o SN jest clue protestów. Także ten.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: ThimGrim »

Obie ustawy są ważne i nie można o tym zapominać. A Adrian standardowo.
Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystkie zbrodnie prezydenta Dudy

Post autor: Turtles »

Theeck pisze:śmiech mnie ogarnia. I zarazem przerażenie, bo widzę też wokół siebie ludzi, którzy w te ich brednie jednak wierzą
A już prawie zapomniałem czemu nie chce mi się pisać dłuższych postów
Obrazek
#sgk 4 life.
ODPOWIEDZ