Mieszkanie

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Popytam.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Mieszkanie

Post autor: boncek »

Dobra, trochę po czasie, bo nie było kiedy odpowiedzieć. Ale zawsze. :P

W sumie to trochę mnie Voo uprzedził. Nie wiem co będę robił za dwa lata, a co dopiero za 30. Jeszcze na studiach myślałem, że będę fotografem, teraz z tego okresu został mi tylko plecak pełen sprzętu i takie dziwne uczucie kiedy przechodzę koło klubów słysząc z nich żywą muzykę. W ostatnich dwóch latach przeżyłem więcej i nauczyłem się więcej niż przez pozostałe 30. Pod koniec 2012 miałem mega kryzys zawodowy, potem przez pół roku w 2013 pracowałem zupełnie za darmo jako praktykant (w wieku lat 30), następnie wyprowadziłem się z Wrocławia do osranego Pleszewa. Miałem wizję, miałem cel, byłem maksymalnie zdeterminowany jak najszybciej zdobyć doświadczenie zawodowe za wszelką cenę. Zagryzłem zęby, zapierdalałem i ostatecznie pod koniec tego samego roku wylądowałem lepiej niż mogłem sobie to wymarzyć. I ostatecznie wróciłem do Wrocławia.

Trochę offtop, ale on pokazuje dlaczego widzę to tak, a nie inaczej. Za dwa lata mogę być dalej tutaj, mogę być w Warszawie, a może gdzieś poza krajem. Nie wiem. Dlatego też nie rozumiem jak można sobie w tak młodym wieku wiązać kotwicę u nogi. Ale ja oczywiście nie mam rodziny, więc też patrzę na to trochę inaczej.
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 581
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Mieszkanie

Post autor: koobik »

nice, boncek, nie
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Mieszkanie

Post autor: Larofan »

boncek pisze:Zagryzłem zęby, zapierdalałem i ostatecznie pod koniec tego samego roku wylądowałem lepiej niż mogłem sobie to wymarzyć.
zostales gornikiem zwiazkowcem?
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Mieszkanie

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja pierdolę, kurwa!

Dostałem dziś zwykłym listem 4 faktury od mojego developera.
Dwie z nich rzekomo nieopłacone, z czego jedna z datą 30-04-2014 na kwotę 90 500zł (i jakaś końcówka).
Każda z faktur na kwoty nie widniejące w harmonogramie rat. Daty też z dupy.

Jutro jadę tam i zastanawiam się, czy pierdolnięcie tymi papierami w stół i wydarcie się 'co to kurwa jest?!' to poprawne zachowanie...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Mieszkanie

Post autor: LLothar »

PIOTROSLAV pisze:Ja pierdolę, kurwa!

Dostałem dziś zwykłym listem 4 faktury od mojego developera.
Dwie z nich rzekomo nieopłacone, z czego jedna z datą 30-04-2014 na kwotę 90 500zł (i jakaś końcówka).
Każda z faktur na kwoty nie widniejące w harmonogramie rat. Daty też z dupy.

Jutro jadę tam i zastanawiam się, czy pierdolnięcie tymi papierami w stół i wydarcie się 'co to kurwa jest?!' to poprawne zachowanie...
Nie jest. Nalezy pojsc usmiechnietym i powiedziec, ze dostales dziwne faktury, ktore sa najprawdopodobniej bledne. Szybko chcesz wyjasnic i zalatwic sprawe, bo jak maja jakis blad w systemie, to moze sie to do innych wysylac i robic jeszcze wiecej problemow.

W ten sposob oni rozwiazuja problem traktujac to jako swoj problem. Od razu milej i skuteczniej.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Nom. Najpierw mile i uprzejmie, dopiero jak nie działa to można shitstorm rozpętać.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Mieszkanie

Post autor: PIOTROSLAV »

Okazało się, że faktycznie jest wszystko ok...
faktury wystawiali zgodnie z tym jak wchodziły im transze z pośredniczacego banku i w takich kwotach, jakie miały te transze...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Mieszkanie

Post autor: SithFrog »

Zeszłoroczna instalacja klimatyzacji. Best. Decision. EVER.
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Mieszkanie

Post autor: Larofan »

ja nie mam wlasciwie ani ogrzewania ani chlodzenia :) te dwa kaloryfery elektryczne na kolkach to trudno ogrzewaniem nazwac :)
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mieszkanie

Post autor: Cherryy »

Ktoś z Was, bądź Waszych znajomych ma jakieś doświadczenia w stawianiu domów z - w jakiejś mierze - gotowych części? Słyszałem, że to jest fajne rozwiązanie, bo szybkie i tanie. Tylko jak z trwałością?
Since 2001.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Mieszkanie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

W Sadach koło Poznania były domy wzorcowe Schwabenhaus (na prawdę powinni zmienić nazwę oddziału w Polsce...). Jedna znajoma ze starej pracy miała taki domek postawiony z prefabrykatów i nie narzekała. W Kanadzie prawie każdy dom jest z drewna, ścianki działowe z dykty czy innej płyty gipsowej, więc jak jesteś nerwowy i walisz w ściany, to nie polecam.

Klimat podobny, nawet nieco ostrzejszy jak w Polsce, a domki stoją. 200 lat pewnie nie przetrwa. Najstarszy jaki widziałem miał chyba ze 30 -40 lat - wtedy mniej więcej przerzucili się na ten rodzaj sklejki, czy cokolwiek to jest. Wcześniej było lite drewno.

W tej chwili wszystkie domy w tej albo podobnej technologii stawiają.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mieszkanie

Post autor: Cherryy »

Są firmy, które stawiają takie domki wg własnych projektów, pomagają przy kupnie ziemi i kredytowaniu i szukam gdzie jest haczyk, że większość nadal męczy się kupując ziemię na własną rękę i budując gigantyczne chaty po dziesięć lat, a urządzając je kolejne dziesięć.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Mieszkanie

Post autor: Halaster »

Polecam kontakt z Colgatte ;)
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

Ja mam taki dom.

Konstrukcja to drewniany szkielet wypełniony wełną ociepleniową, zamknięty po obu stronach płytami osb. Od wewnątrz wykończony płytami gipsowo-kartonowymi, od zewnątrz może być np. drewniany siding albo tradycyjnie jeszcze ocieplenie ze styropianu. Ja ostatecznie zdecydowałem się na styropian 10 cm bo miałem wątpliwości czy sama ściana wypełniona wełną będzie dostatecznie ciepła. Na pewno siding wygląda ładniej ale nie znałem nikogo, kto miałby taki dom przynajmniej kilka lat i mógłby mi z czystym sumieniem zagwarantować, że ocieplenie w ścianie wystarczy. Chociaż na pewno siding wygląda ładniej i oryginalniej a tak to mój dom wygląda niestety jak każdy inny.

Zalety takiej technologii:

- postawienie domu 120 m w stanie surowym to ok...3 dni. Cała budowa od dziury w ziemi (mogą być fundamenty lub betonowa ława), wszystkie media i wykończenie mogłoby się zamknąć nawet w 1 miesiąc, w zasadzie decyduje tylko tempo prac wewnątrz. Można budować się w zimę. Porównując to z trwającymi przez rok-dwa tradycyjnymi budowami (bo mury muszą postać przez zimę etc.) jest to wielka zaleta dla ludzi, którzy nie lubią się pierdolić z tematem
- dom jest bardzo ciepły, bo oprócz ocieplenia tradycyjnego cała ściana jest "ociepleniem" i nie musi się nagrzewać jak w murowanym domu.

Plus/minus
- pewnie jest tak trochę taniej ale nie tak bardzo jak można by sobie myśleć. porównując z budową domu tradycyjnego moich rodziców to może być jakoś 90%, z całą pewnością nie mniej. Trzeba pamiętać, że same "mury" w tradycyjnym domu też nie są jakoś szczególnie drogie a cała zabawa zaczyna się w środku a to w obu domach jest tak samo drogie

Minus
- podejmując jakąkolwiek decyzję w życiu a już na pewno wieloletnią trzeba sobie zostawić drogę ewakuacji ;) Nawet jeśli wyobrażamy sobie, że to decyzja na całe życie to nie wiemy czy nie stracimy pracy albo nie znajdziemy lepszej na drugim końcu Polski, czy nie zachorujemy, czy nie będziemy musieli wrócić do miasta/mieszkania bo jesteśmy już za starzy. Albo czy się nam zwyczajnie nie znudzi. To jest dla mnie w ogóle wada domu ale takiego w nietypowej technologii szczególnie, bo jest cholernie trudno sprzedawalny. Ja bym swój sprzedał już dawno i oddał wszystkie jebane ćwierkające ptaszki świata za normalny internet, za możliwość dojechania do pracy w 15 minut miejskim autobusem tak jak miałem kiedyś i za tysiąc innych tematów. Tyle, że dom w takiej technologii ma duże zalety jak go budujemy ale dla kogoś kto miałby go odkupić żadnych, bo przecież może sobie kupić "normalny" dom murowany. Ludzie boją się dziwnych "niepolskich" technologii i mając wywalić kupę kasy nie kupią "domu co mi zgnije albo wiatr go porwie" (teksty autentyczne). Cała Szwecja i pół Kanady może być w takich domach - Polak wie swoje i ja to teraz rozumiem. Raz ze pojawia się obawa a dwa, że pojawia się na potencjalnym kupcu presja (taki dziwny dom kupisz?). Dlatego, chociaż jako użytkownik z samego domu jestem zadowolony, to mając na uwadze to, że jest to i tak duża inwestycja i nie daje nam włąśnie szansy "ewakuacji", to zdecydowanie NIE POLECAM.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Mieszkanie

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:Polecam kontakt z Colgatte ;)
W kwestii domków, czy generalnie? :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

Teraz z prefabrykatów robi się nie tylko domy drewniane. Są też firmy, które robią żelbetowe prefabrykaty i montują to na miejscu. Nie tak ciepłe jak drewniane ale odpada ryzyko, że ci ktoś wciśnie niesezonowane drewno, żelbet jest wieczny i w polskich warunkach w zasadzie niezniszczalny. ;) Na razie prefabrykacją zajmują się chyba tylko polskie oddziały zachodnich firm, więc jest szansa na uniknięcie polskiej bylejakości.
Voo pisze:Porównując to z trwającymi przez rok-dwa tradycyjnymi budowami (bo mury muszą postać przez zimę etc.)
Żaden deweloper tak już nie buduje - stawia w jeden sezon i na zimę można się wprowadzać. A że potem wszystko pęka i odpada? Oj tam oj tam. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mieszkanie

Post autor: Cherryy »

Czy ktoś na privie jest w stanie poświęcić mi trochę czasu i odpowiedzieć na przykładzie własnych doświadczeń na parę pytań dotyczących kredytów?
Since 2001.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Mieszkanie

Post autor: Zolt »

no ja niby jakieś doświadczenia z tym mam, pytaj :)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Mieszkanie

Post autor: SithFrog »

Wisień, ja chętnie, ale dopiero za tydzień. Możemy się nawet zdzwonić na jakimś skajpie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Mieszkanie

Post autor: Razorblade »

Ja sprzed 6 lat ale moze cos moge pomoc.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mieszkanie

Post autor: Cherryy »

Dzięki chłopaki. Wkrótce się do Was odezwę.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mieszkanie

Post autor: Cherryy »

Ok, potrzebowałbym kogoś, kto siedzi w kredytach hipotecznych albo ma jakąś szerszą wiedzę. Mamy kogoś takiego na forum? Sith?
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Mieszkanie

Post autor: SithFrog »

Ja nie siedzę, ale mieszkanie kupiłem całkiem niedawno i coś jeszcze pamiętam. Wal na forum albo na priv co potrzebujesz wiedzieć.
Obrazek
greeny
Wielki Architekt
Posty: 41
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:24

Re: Mieszkanie

Post autor: greeny »

Cherryy pisze:Ok, potrzebowałbym kogoś, kto siedzi w kredytach hipotecznych albo ma jakąś szerszą wiedzę. Mamy kogoś takiego na forum? Sith?
Polecam bloga Michala Szafranskiego - kompedium wiedzy glownie o oszczedzaniu ale rowniez o zakupie mieszkania od strony finansowej
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/kupno-mieszkania
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: Mieszkanie

Post autor: colgatte »

SithFrog pisze:
Halaster pisze:Polecam kontakt z Colgatte ;)
W kwestii domków, czy generalnie? :roll:
No a jak! ;P

Voo - z jaka firma stawiales chatke?
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mieszkanie

Post autor: Cherryy »

Od dzisiaj jestem na swoim.

Jaki internet polecacie? Nie chcę podłączać kablówki, a chciałbym coś taniego, bezproblemowego i w miarę szybkiego.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mieszkanie

Post autor: Crowley »

UPC :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Mieszkanie

Post autor: Counterman »

Crowley pisze:UPC :P
+1
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Mieszkanie

Post autor: Larofan »

Cherryy pisze:chciałbym coś taniego, bezproblemowego i w miarę szybkiego
nie ma czegos takiego ;)

ja mam neta z INEA i dupy nie urywa... tanie tez na pewno nie jest ale akurat taka jest u mnie siec i nic nie poradze

najchetniej google fiber :D
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Mieszkanie

Post autor: SithFrog »

Od 5 lat mam Multimedia i nie narzekam. W miarę tanio i bezproblemowo, a net śmiga aż miło.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Mieszkanie

Post autor: boncek »

Najpierw to może sprawdź co masz, bo to nie jest tak, że będziesz miał wszystko co jest w Bydgoszczy. ;) Najczęściej spółdzielnie/wspólnoty mają podpisane umowy z daną firmą, która też dostarcza podstawowy pakiet TV za free. Jak się uprzesz i jest możliwość podpięcia się do sieci innej firmy to pewnie da radę, ale możliwe, że będziesz musiał zapłacić za montaż dodatkowo. Zadzwoń do zarządcy budynku i zapytaj się z kim mają umowę, albo kto ma skrzynki w budynku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mieszkanie

Post autor: Cherryy »

W czwartek idę do spółdzielni to się zapytam. Na razie mam średniowiecze, bo robię sobie hot spota z telefonu, ale na czytanie forum wystarczy. ;)
Since 2001.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Mieszkanie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-d ... 2021895629

Jakby ktoś szukał czegoś klimatycznego w Lubuskim. Prawie za darmo! ;)
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Mieszkanie

Post autor: Zolt »

fajna sprawa, tylko pewnie nie można tam głębiej odetchnąć bez pozwolenia konserwatora...
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 613
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Mieszkanie

Post autor: Alexandretta »

Wynoszę się z Piaseczna :) To fajna mieścina, pod warunkiem, że nie trzeba codziennie dojeżdżać do Wawy. Teraz będę urzędować na Saskiej Kępie. Dojazd skróci mi się z godziny rano / półtorej po południu do pół godziny (rano i po południu, bo nie będę stać w korkach - trasa przewiduje tramwaj i buspas). Internet wzrośnie z 8Mb (są stare kable i więcej nie pociągną) do koło 40. No i w bloku zawsze cieplej niż w domu :P
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Alpha_Gear
Jawny Słoik
Posty: 128
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:37
Lokalizacja:

Re: Mieszkanie

Post autor: Alpha_Gear »

Autoreklama :P
Ponieważ, remont sprawił, że musiałem przypomnieć sobie swój wyuczony zawód tj. elektryk

Wykonam wszelkie prace elektryczne do 1kV od otworów i bruzd w betonie po schematy ułożenia kabli w mieszkaniach i rozdzielnicy dla 1 i 3 fazowych instalacji w budynkach mieszkalnych.

Przystępne ceny dla forumowiczów :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Mieszkanie

Post autor: Zolt »

sam se zrobiłem! No, bez rozdzielni ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Mieszkanie

Post autor: LLothar »

Alpha_Gear pisze:Autoreklama :P
Ponieważ, remont sprawił, że musiałem przypomnieć sobie swój wyuczony zawód tj. elektryk

Wykonam wszelkie prace elektryczne do 1kV od otworów i bruzd w betonie po schematy ułożenia kabli w mieszkaniach i rozdzielnicy dla 1 i 3 fazowych instalacji w budynkach mieszkalnych.

Przystępne ceny dla forumowiczów :P
Tej, a mozesz zrobic w Norwegii za polskie stawki? Jak oplace przelot to i tak sie oplaci :P
Awatar użytkownika
Alpha_Gear
Jawny Słoik
Posty: 128
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:37
Lokalizacja:

Re: Mieszkanie

Post autor: Alpha_Gear »

rozumiem, że materiały też z Polski ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Mieszkanie

Post autor: Halaster »

Probowal ktos z Was kiedys robic gdzies meble na zamowienie? Nie chodzi mi o szafki kuchenne, czy zabudowę łazienkową, tylko takie meble meble.

Bo mam od dawna juz problem z lysa sciana w salonie, gdzie sprzed rtv stoi na starej szafce nocnej i czeka na lepsze czasy. Jako, ze zbliza sie premia (czytaj - lepsze czasy), chcialbym wreszcie to ogarnac, ale niestety absolutnie nic z dostepnych sprzętów mi się nie podoba.

Potrzebuję czegoś takiego:
Obrazek

takiego:
Obrazek

takiego:
Obrazek

Albo czegokolwiek podobnego, niestety w dzisiejszych czasach NIC TAKIEGO NIGDZIE NIE MA!

Macie jakieś pomysły? Zrobi mi coś takiego jakiś zdolny stolarz, jak mu pokaze fotki z netu? :)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Mieszkanie

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:Albo czegokolwiek podobnego, niestety w dzisiejszych czasach NIC TAKIEGO NIGDZIE NIE MA!
Nieprzypadkowo. Co do tego dorobisz, meblościankę z bakelitu i fototapetę na ścianę? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Mieszkanie

Post autor: Razorblade »

zrobi. byle dobry. jak juz chcesz miec cos takiego
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

niestety w dzisiejszych czasach NIC TAKIEGO NIGDZIE NIE MA!
Bo to wygląda jak meble z lat 70-tych.

Może szukaj właśnie takich starych używanych do renowacji? Wbrew pozorom kiedyś meble były robione solidniej niż teraz.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Mieszkanie

Post autor: Halaster »

Jak zwykle pomocny, dzięki Żaba ;)

No wlasnie bo to sa meble z tamtych lat, tylko u nas w Polszy byla zazwyczaj wtedy tandeta, a z zachodu malo co sie sprowadza.

Poszukam jeszcze, na razie znalazlem sklep przetwory design, ale tam tez nie jest to dokladnie to czego potrzebuje.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Mieszkanie

Post autor: boncek »

Są na FB grupy, które polują na stare meble. Ludzie wywalają je na potęgę na śmietniki. Potem tylko do renowacji i gotowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mieszkanie

Post autor: Voo »

tylko u nas w Polszy byla zazwyczaj wtedy tandeta
Ciekawe co piszesz bo ludzie mieli te meble po 40 lat. Spróbuj teraz tego samego z jakimiś meblami dla ludu typu BRW.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Mieszkanie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Akurat to z ostatniego zdjęcia powinno być w miarę proste do zrobienia samemu.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Mieszkanie

Post autor: Halaster »

Voo pisze:
tylko u nas w Polszy byla zazwyczaj wtedy tandeta
Ciekawe co piszesz bo ludzie mieli te meble po 40 lat. Spróbuj teraz tego samego z jakimiś meblami dla ludu typu BRW.
Nie no chodzi mi o to, że tam często była sklejka pokryta imitacją drewna - może i solidna ale to nie jest jednak ten poziom wykonania co zachodnie meble z tamtego okresu. Ostał mi sie jeden moduł szwajcarskiego regału z przełomu lat 50/60 i jest absolutnie nie do ruszenia.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Mieszkanie

Post autor: boncek »

BTW, szukałeś na OLXie?
Obrazek
ODPOWIEDZ