Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje UE.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Jaki jest Twój stosunek do rozdzielania imigrantów z Afryki na różne kraje UE?

Jestem za przymusowym przydzielaniem uchodźców krajom UE.
4
13%
Jestem za dobrowolnym przydzielaniem uchodźców - tylko te kraje które chcą.
5
16%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców na kraje UE - niech jest jak jest teraz.
1
3%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców, powinniśmy odsyłać ich do Afryki.
21
68%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Bambusek »

Australia powinna przyjmować tych z Afryki, w końcu to kraj europejski (no co, na Eurowizji wczoraj byli!) :roll:
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Counterman »

http://www4.rp.pl/article/20150527/SWIAT/305279882

Czy ktoś wie jak oni wyliczali te 6,65% dla Polski?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5015
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Zolt »

Żakowski jest przeciwny przyjmowaniu syryjskich chrześcijan, bo to pogłębianie państwa wyznaniowego.

http://m.tokfm.pl/Tokfm/1,110218,179920 ... wski_.html

To, że ich przyjazd i utrzymanie nie jest realizowane z budżetu państwa (potrzebna są tylko formalności) to żadna wymówka.

Więc jeżeli w grupie uchodźców z Afryki będą chrześcijanie, to sorry, powrót na wojnę.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Żakowski skończył się na Kill'em all. Głupiej nie mógł tego powiedzieć. Rasizm, nieźle ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Counterman pisze:http://www4.rp.pl/article/20150527/SWIAT/305279882

Czy ktoś wie jak oni wyliczali te 6,65% dla Polski?
Tyle wynosi powierzchnia Madagaskaru w stosunku do powierzchni Afryki ;)

Co do Żakowskiego to za tę garstkę Syryjczyków płacą organizacje kościelne, fundacje, firmy i osoby prywatne więc niech nie filozofuje. To tak jakby kogoś odwiedziła duża rodzina z zagranicy ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Gregor »

Ej, a nie możemy jak już po prostu dać kasiorę ma ten nasz % uchodźców? Chyba, że to jakiś unijny program tworzenia miejsc pracy przy obozach :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

Voo pisze:Co do Żakowskiego to za tę garstkę Syryjczyków płacą organizacje kościelne, fundacje, firmy i osoby prywatne więc niech nie filozofuje.
Nie wiem czy zebrane pieniądze wystarczą na utrzymanie 300 osób przez 40 lat. A jakoś wierzyć mi się zbytnio nie chce żeby nie znający polskiego Syryjczycy byli w stanie znaleźć pracę nie uwłaczającą ich imigranckiej godności (we Francji napierdalający w metrze przez komórki po arabsku imigranci mają do państwa francuskiego wielkie pretensje o brak pracy adekwatnej do ich aspiracji. A jak już się widzi takiego sprzątającego ulice to ma minę tak pełną nienawiści wobec białych, że nie wiadomo czy za chwilę nie wybuchnie :P).

No ale jak wiadomo, Polacy nie potrafią uczyć się na błędach innych, a po szkodzie i tak pozostają głupi.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Nie wiem czy zebrane pieniądze wystarczą na utrzymanie 300 osób przez 40 lat
Wiem, że wiesz, że nie wystarczą ;) Ale czy widziałeś prezesa fundacji Estera? Widziałeś?

http://facet.wp.pl/gid,17130925,kat,0,p ... aid=114f18

Nie da się przejść obok tego problemu obojętnie :D

A bardziej na serio to można tę grupę potraktować jako pewien test. Państwo i tak ma tutaj ułatwione zadanie, bo wiele wzięły na siebie organizacje pozarządowe, więc jest dobra okazja, żeby na próbę zmierzyć się z czymś co może nas czekać na większą skalę w przyszłości.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

OMG, chcę być uchodźcą :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

Sith - teraz to nic trudnego. Przecież po wyborze Dudy siepacze PiS biegają z maczetami nienawiści po ulicach, strzykają trucizną katolicyzmu w mediach i atakują oszalałym jadem nietolerancji w środkach komunikacji miejskiej. Każdy zachodni kraj przyjmie Cię z rodziną i to nie jako imigranta ale jako uchodźcę :D
Jedź do Norwegii :D
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Śmiej się, u mnie rano był raban i policja pod blokiem. Byłem pewien, że się zaczęło i to CBA robi łapankę, ale to zwykły bandyta wybił szybę w aucie. That was too close :P
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

U mnie w pracy wczoraj policja aresztowała wszystkie kobiety pod zarzutem in vitro. Sprawa rozwojowa.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Widzę nawet Rzeczpospolita nie rozróżnia imigrantów od uchodźców...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

PIOTROSLAV pisze:U mnie w pracy wczoraj policja aresztowała wszystkie kobiety pod zarzutem in vitro. Sprawa rozwojowa.
Widzę, że brunatna fala się rozlewa po kraju. A mogłem głosować na Bronka. :]
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Bardzo popularny film na temat. Autor nie rozróżnia imigrantów od uchodźców, a temat gwałtów w Szwecji to tez osobna sprawa, zupełnie spłycona przez autora - polecam wikipedie. No ale opinia popularna, to wszyscy przyklaskują.

Jak dla mnie poziom jest taki sam, jak news pt. "Hamilton wygrywa rajd Formuły 1 w Austrii czy tam Australii"

phpBB [video]
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: grel3gargamel »

A tu wypowiedź na ten temat polityka, który cieszy się największym zaufaniem Polaków.

phpBB [video]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Kukiz przynajmniej zdaje się wiedzieć jaka jest różnica między uchodźcą a imigrantem. Teorii o tym, że UE chce aby na terenie Polski była międzynarodowa, wielokulturowa masa nie mam nawet jak skomentować. Dobrze, że zagłosowałem na Tanajno...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Bardzo popularny film na temat.
Zaczął od "po pierwsze: nas na to nie stać". Dalej nie oglądałem, ale do tego miejsca się zgadzam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Sobies »

LLothar pisze: Dobrze, że zagłosowałem na Tanajno...
WOW, druga osoba na świecie :D
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

LLothar pisze:Teorii o tym, że UE chce aby na terenie Polski była międzynarodowa, wielokulturowa masa nie mam nawet jak skomentować.
Co tu komentować? Zachodni frajerzy sami wdepnęli w to gówno, nie radzą sobie z nim zupełnie (no bo gdyby radzili a multikulti było takie wspaniałe, to przecież nie tylko by nam uchodźców/imigrantów nie wpychali, ale jeszcze zabierali od nas Wietnamczyków i nie tylko) więc próbują przerzucić problem na innych, mając nadzieję, że jak ich obcy nie zaleją zupełnie bo zostaną wyeksportowani to może jednak jakoś to będzie.
Aha i nie mów proszę, że tu chodzi o uchodźców, których ponoć nie ma tak wielu, bo zachodni unici już zaczęli gadać o eksporcie imigrantów także.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Theeck, początek wypowiedzi to jak ktoś nawet nie tyle mylący wyścigi F1 z rajdami, a wyścigi F1 z jedzeniem pączków na czas. To, że Szwecja uznała, że może przyjąć ~6 000 uchodźców rocznie nie oznacza, że musi się automatycznie godzić na przyjęcie 50 000 rocznie.
Theeck pisze:Aha i nie mów proszę, że tu chodzi o uchodźców, których ponoć nie ma tak wielu, bo zachodni unici już zaczęli gadać o eksporcie imigrantów także.
Link? O rozdzielaniu imigrantów pisało wiele polskich portali, ale to dlatego, że nie rozróżniają uchodźców od imigrantów - widać to doskonale w materiałach źródłowych.

I uchodźców jest sporo, kto mówi, że nie? Liban przyjął 1 milion uchodźców, a sam ma 4 miliony mieszkańców. To tak jakby do Polski zjechało 10 milionów uchodźców.


UE powinna się zgodzić na przyjęcie powiedzmy 50 000 uchodźców rocznie, ale np tylko tych z obozów w Libanie. Storpedować łódki wożące ludzi do Europy, bo to tylko zasila Daeshów. Jeśli jeszcze sypnąć kasą, aby warunki dla uchodźców (np w Libanie) były znośne, to wszyscy by tam siedzieli bo, bezpiecznie i szansa na życie w Europie. Alternatywą musi być droga łódka która na 95% zostanie zatopiona jeszcze w porcie.

To jest najtańsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Najlepsze rozw to wesprzeć militarnie syryjski rząd, wytępić IS i pozwolić tym ludziom wrócić do siebie
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

>Kuzyn z Danii opowiedział, że też mają problem z przyjęciem uchodźców.
Budują im właśnie mieszkania, a nie wiedzą dokładnie kto przyjedzie. Czy będą osoby starsze? Czy nie będą potrzebować domów opieki? Itp.<
https://www.facebook.com/mrw2501/posts/ ... nref=story

tak tu to tylko zostawię
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

phpBB [video]
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

Właśnie... Kolejny mundry co nie odróżnia imigranta od uchodźcy.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

przeciez wyraźnie mówi, że to dla niego bez różnicy ze względu na brak mozliwości weryfikacji.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Pquelim pisze:przeciez wyraźnie mówi, że to dla niego bez różnicy ze względu na brak mozliwości weryfikacji.
Bo przecież wyraźnie nie rozumie, że to należy udowodnić, że się jest uchodźcą. Nie możesz udowodnić = nie dostajesz statusu uchodźcy. Ale co tam fakty - niepopularne są...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

No. A jak jestes z Libii czy Syrii to masz pokazac ze strzelaja u Ciebie w miescie czy dostajesz status z automatu?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Razorblade pisze:No. A jak jestes z Libii czy Syrii to masz pokazac ze strzelaja u Ciebie w miescie czy dostajesz status z automatu?
Nie znam szczegółów konfliktu w Libii czy Syrii aby odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli cały kraj jest objęty wojną, to wtedy najprawdopodobniej paszport starczy.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Chciałbym zobaczyć, jak odsyłają matkę z trojgiem sierot, bo akurat paszportu nie zdążyli sobie wyrobić, zanim się wszystko zaczęło...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Matthias[Wlkp] pisze:Chciałbym zobaczyć, jak odsyłają matkę z trojgiem sierot, bo akurat paszportu nie zdążyli sobie wyrobić, zanim się wszystko zaczęło...
Albo tatusia z 3 ktoremu zone porwali do haremu ale nie ma jak tego udowodnic ;-).

Problem z Syria i Libia jest taki ze stworzono tam wylegarnie terrorystow a teraz ich przygarniemy jako uchodzcow. Sory, ale wlasnie takie sa realia.

No i to co pisal Voo jakis czas temu i zostalo bez reakcji chyba. U nas nie ma pomyslu na tereny popegieerowe a nagle bedziemy oaza dla uchodzcow? To mi juz jest ich zal ;)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Matthias[Wlkp] pisze:Chciałbym zobaczyć, jak odsyłają matkę z trojgiem sierot, bo akurat paszportu nie zdążyli sobie wyrobić, zanim się wszystko zaczęło...
Nie znam szczegółów, są to bardzo poważne i trudne sprawy, nikt nie przyklepuje tego "od tak".
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

A ja spytam mojej baby. Do końca tygodnia powinienem mieć konkrety
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Yankes »

czy pod zgledem prawnym mozemy miec kompletnie wylane ta tych uchodzcow? przezcierz zaden nie przebywa obecnie na terenie polski ani nawet nie chce sam tu sie doczlapac. Juz bardziej rozumial bym przyjmowanie ukraincow bo przynajmiej obecna sytuacja tam byla konsekwecja dzialan naszego wspanialego rzadu oraz dla wielu jestesmy najbliszym krajem do ktorego da sie uciec.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Yankes pisze:czy pod zgledem prawnym mozemy miec kompletnie wylane ta tych uchodzcow?
My - tak, ale już Włochy - nie, bo oni już tam w dużej ilości są i prawnie nie można ich odesłać. Tu chodzi o solidarność wewnątrz UE.

Dodatkowo jest kwestia przyjmowania uchodźców obecnie będących np w Libanie, gdzie obecnie co piąta osoba w kraju to uchodźca - to humanitarna inicjatywa UE.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Żadna kurna inicjatywa. Włosi i Grecy mają dość i chcą, żeby inni też zabrali do siebie tych ludzi. Inicjatywa to jest jak dzień po trzęsieniu ziemi w Nepalu, lecą tam polscy ratownicy pomagać szukać żywych w gruzowisku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

LLothar pisze:Link? O rozdzielaniu imigrantów pisało wiele polskich portali, ale to dlatego, że nie rozróżniają uchodźców od imigrantów - widać to doskonale w materiałach źródłowych.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html
LLo --- dlaczego nie chcesz widzieć, że nawet jeśli w pierwszej kolejności UE chce wymusić przyjmowanie uchodźców, to kolejnym krokiem będzie próba wymuszenia przyjęcia imigrantów? Działają dokładnie tak jak Hitler - metodą małych kroków i małych wymuszeń na początku. To przecież jest oczywiste dla każdego.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

Moze nie ma na to dowodów?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Jak rozjebali Libię, jak rozdawali kontrakty w Iraku czy Afganistanie to nie było mowy o solidarności, a teraz nagle musimy ramię w ramie przyjmować uchodźców. No sory, nadal nie. Dostali dwie dychy od Żółwia, poradzą sobie :P

Niech kraje, które pomagały obalić tego obrzydliwego Kaddafiego przyjmą teraz 100% uchodźców albo zaprowadzą w Libii porządek (militarnie) i posadzą kolejnego satrapę, żeby trzymał ekipę za mordy.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:LLo --- dlaczego nie chcesz widzieć, że nawet jeśli w pierwszej kolejności UE chce wymusić przyjmowanie uchodźców, to kolejnym krokiem będzie próba wymuszenia przyjęcia imigrantów? Działają dokładnie tak jak Hitler - metodą małych kroków i małych wymuszeń na początku. To przecież jest oczywiste dla każdego.
:|

Poza tym link który wkleiłeś nic nie mowi o UE ktora chce rozdzielac imigrantów zarobkowych. Cytowany chech nie chce imigrantow zarobkowych - propozycja Komisji Europejskiej NIC o tym nie mowi.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Wołanie w puszczy. Dlaczego zamiast odpowiedzialności krajów winnych tej sytuacji ma być wymuszona solidarność wszystkich?
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

"Uchodzca ekonomiczny" to jakis inny "uchodzca"? Bo serio ja zaczynam juz sie gubic w tym wszystkim. Jasne, on przedstawi papierek ze rzad chce go zabic. Albo rzuci ze jest chrzescijaninem w Nigerii za ktorym biega Boko Haram. Naiwnosc o weryfikacji, zwlaszcza na morzu srodziemnym jest troche zabawna LLo.

Ale zebysmy sie zrozumieli - jak uchodzca bedzie chcial uciekac do Polski to nie widze problemu. Ale jak chce uciekac do slonecznej Italii a tam mowia mu "albo Polsza albo spierdalaj" to chyba tutaj w lancuchu jest cos nie tak, czyz nie?
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:Wołanie w puszczy. Dlaczego zamiast odpowiedzialności krajów winnych tej sytuacji ma być wymuszona solidarność wszystkich?
Raczej!
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Uchodźca ekonomiczny to Rajdy Formuły 1. Nie ma czegoś takiego.
Razorblade pisze:Ale zebysmy sie zrozumieli - jak uchodzca bedzie chcial uciekac do Polski to nie widze problemu. Ale jak chce uciekac do slonecznej Italii a tam mowia mu "albo Polsza albo spierdalaj" to chyba tutaj w lancuchu jest cos nie tak, czyz nie?
I tak i nie - zależy jaką kto przyszłość UE widzi i czy chce traktować UE jako całość, czy poszczególne kraje. W Niemczech poszczególne landy także dostają imigrantów z przydziału, mimo iż większość celuje w Monachium, Frankfurt czy inny Berlin.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Nie LLo - jest cos takiego. To ktos kto kombinuje z uchodzctwem zeby dostac sie do lepszego kraju... smiem twierdzic ze takich tez jest sporo...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Razorblade pisze:Nie LLo - jest cos takiego. To ktos kto kombinuje z uchodzctwem zeby dostac sie do lepszego kraju... smiem twierdzic ze takich tez jest sporo...
Tak tak, ale to wtedy nie jest to uchodźca a nielegalny imigrant albo "podrabiany" uchodźca. Kwestia etymologii. Takich jest na pęczki i trzeba robić bezwzględny odsiew najlepiej jak sie da.

Jest jeszcze problem z ludźmi, którzy nie są technicznie uchodźcami, ale nie tak łatwo ich odesłać - np. ktoś z Nigerii, gdzie jest nie tak źle (mam kumpla który tam teraz pracuje), pakuje sie wo Włoch przez Libie. Jak nie dostanie on statusu uchodźcy to i tak nielegalnym jest go odesłać do Libii, bo tam toczy się wojna.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

LLothar pisze:
Matthias[Wlkp] pisze:Chciałbym zobaczyć, jak odsyłają matkę z trojgiem sierot, bo akurat paszportu nie zdążyli sobie wyrobić, zanim się wszystko zaczęło...
Nie znam szczegółów, są to bardzo poważne i trudne sprawy, nikt nie przyklepuje tego "od tak".
Wyglada to w ten sposób, że na granicy osoba bez dokumentów jest automatycznie zawracana. Można wystapić o nadanie statusu uchodźcy. Rozpoczyna się dochodzenie w tej sprawie.
W tym czasie oczekuje na decyzję, czasem na granicy (chyba też sa jakieś ośrodki dla oczekujacych, ale jeszcze dopytam).
Ostatnim wyjatkiem od tej procedury była czeczenka w 2008, która nielegalnie przechodziła granicę przez góry z trójka dzieci. Wszystkie zmarły tam w górach z wycieńczenia/wychłodzenia. Pani Kaczyńska nadała jej status uchodźcy.
ANyway, jeśli dostanie się negatywna decyzję, to po prostu jest się deportowanym/nie dostaje się wpuszczonym na teren kraju.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

PIOTROSLAV pisze:
LLothar pisze:
Matthias[Wlkp] pisze:Chciałbym zobaczyć, jak odsyłają matkę z trojgiem sierot, bo akurat paszportu nie zdążyli sobie wyrobić, zanim się wszystko zaczęło...
Nie znam szczegółów, są to bardzo poważne i trudne sprawy, nikt nie przyklepuje tego "od tak".
Wyglada to w ten sposób, że na granicy osoba bez dokumentów jest automatycznie zawracana. Można wystapić o nadanie statusu uchodźcy. Rozpoczyna się dochodzenie w tej sprawie.
W tym czasie oczekuje na decyzję, czasem na granicy (chyba też sa jakieś ośrodki dla oczekujacych, ale jeszcze dopytam).
Ostatnim wyjatkiem od tej procedury była czeczenka w 2008, która nielegalnie przechodziła granicę przez góry z trójka dzieci. Wszystkie zmarły tam w górach z wycieńczenia/wychłodzenia. Pani Kaczyńska nadała jej status uchodźcy.
ANyway, jeśli dostanie się negatywna decyzję, to po prostu jest się deportowanym/nie dostaje się wpuszczonym na teren kraju.
Dzięki za konkrety!
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink

3,5 tys osób jednego dnia, trzeba coś z tym zrobić, bo będzie tylko gorzej!
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Na chwile obecna wiekszosc populacji europejskiej nie mialaby chyba nic przeciwku zatapianiu tych lodzi - z ludzmi czy bez. Tak samo z odsylaniem na tereny objete wojna.

Moze po prostu zrekolonizowac Libie, Syrie, Sudan, Afganistan? Pisze kompletnie serio. Nie robic zadnych misji stabilizacyjnych, gdzie lokalsi maja sobie potem przejac wladze we wlasnym kraju, tak jak to bylo niedawno w Iraku czy w Afganistanie. Europejski rząd, europejskie prawa, europejska armia trzymajaca wszystko w stanie relatywnego pokoju.

Rozwijac w ten sposob te kraje - oczywiscie nie za darmo - zyski z kopalni i innych tanich zakladow produkcyjnych ladowac beda w Europie w wiekszosci. Za 50 lat mozemy to oddac spowrotem w rece lokalnej ludnosci i niech sobie sprobuja niepodleglosc na nowo. W Ameryce Poludniowej pokolonialne kraje sobie radza. Indie czy nawet Pakistan tez. Afryka najwyrazniej nie byla rozwinieta w wielu miejscach, zeby sie sama zarzadzac.
ODPOWIEDZ