Szybki problem

... nie to, o czym myślisz

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

PIOTROSLAV pisze:a jestes pewien, że ten czytnik jest poprawnie podłączony do płyty głównej?
Nie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Widać jakiś dysk wymienny w systemie więc obstawiam, że to jest to, tylko nie potrafi w siebie zamontować karty sd. W środku tej machinacji to wygląda tak:
Tu se wkładam kartę
Obrazek
Tu już zdjęcie ze środka machinacji. Z tego całego panelu z USB/SD wychodzą kabelki i idą se
Obrazek
Wchodzą (choć całej drogi kabelków nie prześledziłem) se tu - dla pokazówki odłączyłem jeden i drugi kabelek
Obrazek
Tu widac lepiej
Obrazek
Kabelki podłączam (zmieniałem też kolejność podłączeń) i wszystko gra, tzn. USB. Bo czytnik nie.

Tylko raz mi coś tak jakby komputer chciał pokazać, bo jak włożyłem kartę to się pojawiło okienko folderu i na nim komunikat "włóż kartę" - stało się to po tym jak w biosie zmieniłem kolejność bootowania i Generic STORAGE DEVICE USB Device (tak nazywa się ten dysk wymienny w menedżerze urządzeń, ; jest jeszcze coś pod urządzenia przenośne oznaczone tylko literą tego dysku, którą też próbowałem zmieniać, najlepiej nie działa pod Z:\, ale pod D:\ też dobrze nie działało) zmieniłem na drugie urządzenie w kolejności (po moim ssd i przed dvd-romem). Tak poza tym, komp w ogóle nie reaguje na wkładanie mu. Mam tak od nowości ale się tym nie przejmowałem, bo uznałem, że się kiedyś to zrobi.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7480
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Szybki problem

Post autor: Crowley »

Mam problem z Thunderbirdem. Kiedy załączam do maila .pdf, u odbiorcy pod wiadomością pokazuje się niezrozumiały ciąg dziwnych znaczków, cyfr i liter, a plik domyślnie chce być otwarty w Firefoxie. Po ręcznym wybraniu Adobe Reader plik otwiera się normalnie. Przy wysyłaniu bezpośrednio ze skrzynki na stronie www nie ma tego problemu, więc domyślam się, ze Thunderbird dodaje coś od siebie do załącznika i myli komputer odbiorcy co do formy załączonego PDFa. Czy ktoś się z czymś takim spotkał i ma pomysł jak to naprawić?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Coś mi się chyba rypie z blurayem w PS3. Włożyłem świeżo odpakowany film na bluray, 2 płyty, żadna nie działa. Włożyłem dwa inne filmy na blu - nie działają. Trzeci film już działa. Gra działa. Jakiś film na DVD - działa... WTF?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Szybki problem

Post autor: Sobies »

ThimGrim pisze:Coś mi się chyba rypie z blurayem w PS3. Włożyłem świeżo odpakowany film na bluray, 2 płyty, żadna nie działa. Włożyłem dwa inne filmy na blu - nie działają. Trzeci film już działa. Gra działa. Jakiś film na DVD - działa... WTF?
Może wkładasz do góry nogami?!
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Obie obciąłem, więc to nie to.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Szybki problem

Post autor: Zolt »

dosyp niebieskiego do blureja
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3529
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Szybki problem

Post autor: Gregor »

Tak się kończy żywot dirty console peasantów!
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Szybki problem

Post autor: Sobies »

Gregor pisze:Tak się kończy żywot dirty console peasantów!
A takie dobre mniemanie miałem o Tobie po zlocie :(
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3529
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Szybki problem

Post autor: Gregor »

Trzeba korzystać póki Sith nie żyje i trollować w 2gą stronę :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Szybki problem

Post autor: Sobies »

Drogi pamiętniczku...

Czy ktoś z was używa/używał takiego ustrojstwa? http://allegro.pl/adapter-konwerter-tos ... 08197.html

Chodzi mi o następującą opcje:
Chcę podłączyć PS3 do monitora, który nie ma głośników. Wychodzi więc na to, że należy podłączyć to "coś" z PS3 i głośnikami + PS3 z monitorem i wszystko powinno działać i dźwięk również będzie.

Co Wy o tym sądzicie?

P.S. A tak naprawdę chcę podłączyć.... ehh Bloodborne się zbliża :P (if you know what i mean ;) )
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Szybki problem

Post autor: boncek »

A nie masz w pudle kabla oryginalnego? Tego o:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Szybki problem

Post autor: Sobies »

Nie no, boncek jeszcze konsoli nie kupiłem :) narazie badam grunt pod scenariusz: konsola podpięta do monitora (bez głośników). Dlatego będę potrzebował takiego adaptera aby dodatkowo konsolę podłączyć z zestawem głośników, aby uzyskać dźwięk.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Szybki problem

Post autor: Larofan »

powinno zajarzyc od razu - wkladasz karte dobra strona? :)
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Szybki problem

Post autor: boncek »

No to pisz kurwa, że chodzi Ci o PS4, a nie PS3, bo one mają inne wyjścia. ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Dlaczego podłączasz PS4 do monitora?
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Szybki problem

Post autor: Sobies »

Tymczasowo chce podłączyć do monitora ponieważ nie mam w pokoju TV - simple.

Poza tym nie mam jeszcze konsoli :P jeszcze miesiąc, dwa, trzy... kiedyś tam, ale będzie :P
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szybki problem

Post autor: Cherryy »

Używa ktoś jeszcze Firefoksa? Po ostatniej aktualizacji przeglądarka strasznie muli, a menu po prawej przestało się otwierać...
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Szybki problem

Post autor: SithFrog »

Używam, nie mam ani jednego, ani drugiego problemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szybki problem

Post autor: Cherryy »

Udało mi się problem rozwiązać - kłopot leżał w niekompatybilnym dodatku.
Since 2001.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Szybki problem

Post autor: boncek »

Ach, PC. Zaczynają się problemy. ;)

Zawiesza mi się system na kilka sekund co jakiś czas przy dużym obciążeniu. Jest to ewidentnie związane z dyskiem SSD. Ma ktoś z Was pomysł,co z tym fantem zrobić? Mam jak coś włączony RAPID w Samsung Magitian i też Intel Rapid.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Nie wiem czy to problem, ale dziwi mnie to nieco. Mam stronkę na facebooku, która jest o jakimśtam albumie. Tzn. w sumie służy mi do forwardowania treści z innych stron. I miałem na tej stronce około 100 lajków, ale od marca tego roku sukcesywnie przybywa tych lajków, niemal dzień w dzień. Stan dzisiejszy to około 230 lajków - wydaje mi się, że większość typa co to w tym czasie polubiła jest gdzieś z Hiszpanii ewentualnie innego Meksyku. A ostatnia moja aktualizacja na tej stronie jest z października 2014, więc to nie przez to, że wrzuciłem coś superfajnego. Zresztą nikt z tych dead ludów nie lajkuje treści na stronie, tylko samą stronę. Ktoś wie o co chodzi? Bo na początku roku słyszałem, że facebook wyszedł z inicjatywą kasowania tzw. dead lajków i myślałem, że może kilka mi wypadnie, a jest zupełnie na odwrót...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Szybki problem

Post autor: Zolt »

Prosta sprawa, fb musi gdzieś utylizować lajki z innych stron. Twoja strona jest więc wysypiskiem martwych lajków. Gratulacje.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szybki problem

Post autor: Cherryy »

Hah, ja pamiętam, jak kiedyś w zamierzchłych czasach miałem nagły skok wizyt na blogu z Niemiec. Też myślałem, że to jakieś spamboty, a okazało się, że ktoś na jakimś niemieckim forum przetłumaczył część wpisu i o tym dyskutowali. Także dobrze poszukaj, nigdy nie wiesz, gdzie właśnie mija Twoje 5 minut sławy. :cool:
Since 2001.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Szybki problem

Post autor: Counterman »

Albo gdzie właśnie wieszają na Tobie psy. ;)
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1131
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Szybki problem

Post autor: hat »

Mam dziwny problem z Firefoxem. W żaden sposób nie potrafę go zmusić do sprawdzania pisowni. Co najdziwniejsze dzieje sie to tylko na naszym forum, na innych działa bez problemu. Tak samo w innych przeglądarkach wszystko jest ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Szybki problem

Post autor: Sobies »

Tym razem problem natury router-owej.

W ostatnich dniach wymieniałem u rodziców stary router Linksysa na coś mniejszego i z lepszym zasięgiem, aby sieć WiFi sięgała ogrodu i ogólnie okolicy domu.

Sprawiłem router TP-LINK TD-W8961ND. Wszystko niby super, instalacja i konfiguracja internetu (neostrada) przebiegła bezproblemowo. Zasięg jest bajeczny, ale jest pewien mały szkopuł (dla rodziców nie widoczny, ale dla mnie już tak :P ) Otóż na starym routerze prędkość neostrady wynosiła od 6-8 mb/s (kawałek od miasta + obszar leśny). Teraz na tym TP-linku mam stałą prędkość 4mb/s i za cholerę nie wiem co powoduje tą blokadę.

W celach poglądowych zamieszczam screen z statusu routera oraz konfiguracji samego internetu:
Obrazek

Obrazek

Niby wszystko działa fajnie, ale szkoda nie wykorzystywać całego potencjału internetu jaki jest. Chciałbym to naprawić :) Macie może jakieś pomysły?
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jak się łączysz kabelkiem do routera jest to samo?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Spróbuj zmienić kanał WiFi - częstotliwość. Jest też apka, która pokazuje częstotliwości z innych routerów w okolicy i na jej podstawie można dobrać najmniej obciążoną częstotliwość. Jak się nazywa? Nie pamiętam!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Szybki problem

Post autor: Zolt »

W czwartek w nocy sieknąłem aktualizację win7. W piątek próbowałem włączyć kompa i zaczął się cyrk. System startował, dochodził do momentu "Konfigurowanie instalacji blablabla" pracował chwilę i się resetował. I tak w kółko - niekończąca się pętla. W trybie awaryjnym to samo.

Dzisiaj znalazłem remedium.

Włożyłem płytę systemową, uruchomiłem command line z opcji naprawy systemu i podmieniłem katalog windows\system32\config na zawartość folderu RegBack znajdującego się w tej lokalizacji.

Niezły młyn z tym był, przyznam. Już się bałem, że trzeba będzie robić format.

edit: Daję link do tutoriala, który mi pomógł

http://www.sevenforums.com/tutorials/13 ... overy.html
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Szybki problem

Post autor: Sobies »

Matthias[Wlkp] pisze:Jak się łączysz kabelkiem do routera jest to samo?
To samo - prędkość dochodzi do 4mb/s.
ThimGrim pisze:Spróbuj zmienić kanał WiFi - częstotliwość. Jest też apka, która pokazuje częstotliwości z innych routerów w okolicy i na jej podstawie można dobrać najmniej obciążoną częstotliwość. Jak się nazywa? Nie pamiętam!
Nie za bardzo wiem jak to zrobić, nigdzie w opcjach sieci czegoś takiego nie mogę znaleźć. Jednak jeżeli podpinając laptopa kabelkiem również mam wolniejszy net to chyba wina jest w routerze.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Próbowałeś się podpinać bezpośrednio, pomijając router? Może dostawca netu ci bruździ?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

A te ustawienia co zapodałeś dla nowego routera są takie same w starym?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Szybki problem

Post autor: Sobies »

Matthias[Wlkp] pisze:Próbowałeś się podpinać bezpośrednio, pomijając router? Może dostawca netu ci bruździ?
Ale jak się niby podepnę bez routera? Przecież to jest zwykły kabel telefoniczny RJ11. Muszę to jakoś doprowadzić do routera, aby się podpiąć kablem ethernet RJ45 (albo ja czegoś nie ogarniam, co jest również niewykluczone ;) ).

@Thim
Wcześniej to wyglądało tak: był zwykły router bez wifi od Orange/neostrady (jakiś tam ZTE...whatever). On był skonfigurowany pod neostrade. Następnie on był połaczony kablem ethernet z Linksysem, który był ustawiony jako Acces Point. Ustawienia w tym ZTE są obecnie takie same jak w tym nowym TP-Linku.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Myślałem, że masz jakieś urządzenie od operatora, które "tłumaczy" z kabla telefonicznego na ethernetowy, a potem przez kabel ethernetowy podłączasz router WiFi. Chodziło mi o to, żebyś kompa podłączył ethernetem do urządzenia operatora, zamiast routera.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Szybki problem

Post autor: Sobies »

Matthias[Wlkp] pisze:Myślałem, że masz jakieś urządzenie od operatora, które "tłumaczy" z kabla telefonicznego na ethernetowy, a potem przez kabel ethernetowy podłączasz router WiFi. Chodziło mi o to, żebyś kompa podłączył ethernetem do urządzenia operatora, zamiast routera.
A, teraz rozumiem. Zrobiłem tak, ale teraz nie mogę skonfigurować tego modemu od operatora. Nie chce dziś zagłębiać się w to, ponieważ jutro wyjeżdżam stąd i nie chce spieprzyć rodzicom działającego (niby) internetu.

Jeszcze teraz w System Log (nowego routera) zobaczyłem taką listę błędów. Może tu jest jakiś szkopuł? Obrazek
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

"netMakeChannDial - jest to bład synchronizacji lini ADSL"

Nie wiem o co chodzi z tym Access Pointem, po co to? Masz router bez wifi podpięty do routera z wifi, po co się takie myki robi? Jako przedłużacz? :P W każdym razie, jak wyskakuje taki komunikat, to może na jednym urządzeniu jest ustawione DSL a na drugim ADSL, a powinno być to samo? :P A może ten nowy router co kupiłeś nie jest przeznaczony na taki typ połączenia? :P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Szybki problem

Post autor: Sobies »

Thim - wyraźnie zaznaczyłem, że tak było wcześniej. Było to pochrzanione, przyznaje i właśnie z tego powodu zakupiłem nowy router, aby ograniczyć zbędną ilość kabli i urządzeń.

TERAZ jest tak, że TYLKO nowy TP-link chodzi (on jest bezpośrednio do linii telefonicznej podpięty i daje sygnał WiFi). Co do przeznaczenia do neostrady... to jestem przekonany, że jest to dobry model, patrząc na opinie ludzi czy filmiki na YT.

Do majówki i tak temat uznaję za zawieszony, ponieważ od jutra mnie nie ma tu w mieszkaniu. Oficjalnie narazie jest "router 1 : 0 sobies" :P
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie wiem dlaczego, nie "odznaczają" mi się obejrzane kanały na YT. Wcześniej było tak, że klikałem na nazwę kanału na pasku po lewej stronie jak był numerek i wszystko znikało. Teraz nawet jak obejrzę, to powiadomienie nie znika... WTF?

Próbowałem ciasteczka czyścić i nic...
Awatar użytkownika
Yggor
Ortograf z wyboru
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2014, o 23:58

Re: Szybki problem

Post autor: Yggor »

Nie wiem, czy to jest szybki problem, ale spróbuję - przestała mi działać karta microsd, nie wykrywa jej ani telefon, ani laptop. Inne karty wykrywa, więc to nie jest problem adaptera. Czy jest jakaś szansa uruchomienia takiej karty, a przynajmniej odzyskania z niej danych?
Yggor.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Szybki problem

Post autor: boncek »

Też to przerabiałem, niestety nic się nie dało zrobić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yggor
Ortograf z wyboru
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2014, o 23:58

Re: Szybki problem

Post autor: Yggor »

:( część rzeczy wcześniej zgrałem, ale nie wszystko :(
Yggor.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Szybki problem

Post autor: Counterman »

Potwierdzam, u mnie też karta była do śmieci (segregowanych ofc).
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Czy dyski SSD się defragmentuje? :P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Szybki problem

Post autor: PIOTROSLAV »

chyba nawet jakbyś chciał, to byś nie mógł
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Szybki problem

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Czy dyski SSD się defragmentuje? :P
Oczywiście. Najlepiej dwa razy w miesiącu.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Szybki problem

Post autor: boncek »

Nie, bo to jest pamięć flash, więc pewnie ma bad sectory wyłączone przez procesor dysku (bo każda pamięć flash ma swój procesor afaik). No i nie ma igły, więc czas dostępu jest taki sam chyba niezależnie od ulokowania pliku. Inna rzecz, że takiego NTFS np. się nie defragmentuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Dzięki. To teraz trudniejsze pytanie.

Strasznie mi się Windows 8.1. (x64) rozrósł. Główne trzy rzeczy, które stanowią o jego otyłości to: folder Installer (w folderze Windows), który ma prawie 9 giga; oprócz tego plik pagefiles.sys 8 giga; plik hiberfi.sys ponad 6 giga. Nie wiem czy z tym folderem da się coś zrobić, bo on tam ma chyba wszystkie instalki na świecie i może ich wszystkich w trzech kopiach potrzebuje... :p

Ale któryś z tych dwóch plików (pagefiles.sys, hiberfi.sys) odpowiada bodajże za pamięć wirtualną. Pewnie ten pagefile, bo w ustawieniach mam żeby przydzielał właśnie tyle miejsca na plik stronicowania (hmm brzmi jak pagefile, możliwe, że to ten plik!). System przydziela to 8 giga z dysku, bo ma 8 giga pamięci RAM dostępne.

Pytanie brzmi: czy mogę ten plik stronicowania zmniejszyć? Bo w ustawieniach pamięci wirtualnej zalecana wielkość to połowa z tego: 4 gb.

A jeśli mogę, bo pewnie mogę, to czy coś w związku z tym tracę/na coś muszę uważać?

A co do drugiego pliku, to on z kolei odpowiada za hibernację.Ktoś mi może powiedzieć co to jest ta hibernacja? Bo przecież stacjonarka to nie laptop więc chyba nie mogę sobie PCta uśpić? Czy mogę? :P A jak wyłączę to pewnie nie będę mógł (jeżeli mogę :P), right? Czy jak nie będzie prądu i nagle komputer się wyłączy, to dzięki tej hibernacji wstanie i zgrubsza będzie działał tak jak trzeba?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Szybki problem

Post autor: boncek »

Hibernacja to taki savestate - Windows zrzuca cała pamięć do tego pliku i wyłącza komputer. Różni się to tym od uśpienia (tak, możesz uśpić stacjonarkę), że dzięki temu możesz go wypiąć z prądu na dwa tygodnie, a po podłączeniu z powrotem włączy Ci się dokładnie w tym miejscu, w którym go zahibernowałeś (czyli z brazylijskim fart porn w odpalonym w Chrome).

Edit - pod warunkiem oczywiście, że go najpierw w stan hibernacji wprowadzisz.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5601
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

Folderu installer nie kasuj - ja skasowałem i się złe rzeczy działy. Ikonki większości aplikacji zniknęły, windows update się wywalal i nie dało się żadnych aplikacji odinstalować.

Hibernacji jak nie używasz to ja wyłącz w opcjach i po kłopocie. Pagefile tez możesz zmniejszyć jak masz dosyć ramu
ODPOWIEDZ