Wolf Among Us - spoilery

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Wolf Among Us - spoilery

Post autor: Dragon_Warrior »

Dobra - zawaliłem wszystko co miałem do zrobienia ale skończyłem wszystkie epizody.

- Jest lepiej niż w Walking Dead - co prawda wydaje mi się, że decyzje wciąż miały niewielkie znaczenie ale jakieś tam miały (kogoś prócz Księcia się jeszcze ratowało wpływało na przeżycie? czy tylko jednego z braci można było jeszcze nie zabijać?)
- Brak możliwości przyspieszania dialogów irytował (jak gdzieś źle kliknąłem albo przypadkiem złapałem kończącą scenę wskazówkę przed sprawdzeniem innych rzeczy i waliłem alt F4 żeby cofnąć to później traciłem 10 min na słuchanie tych samych nieomijalnych dialogów)

- Tak więc jakie były różnice w zależności od wyborów?
- Nie do końca rozumiem zakończenie chyba... ta klamra Nerissy z Faith była jakąś wskazówką czy tylko klamrą samą w sobie?
- Kto podrzucił druga głowę?
- Dało się właściwie wyjść od Croockeda z Georgim od tak po prostu?

Bardzo fajnie stopniowało się pokazywanie przemian BB w kolejnych scenach - tak że każda kolejna potrafiła zrobić wrażenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fał
zielony
Posty: 8
Rejestracja: 5 stycznia 2015, o 19:04

Re: Wolf Among Us - spoilery

Post autor: Fał »

Na pierwsze pytanie nie odpowiem, bo nie pamiętam wszystkich wyborów. A co do pozostałych:
- Póki nie wyjdzie drugi sezon, to się pewnie tego nie dowiemy. Wiadomo, że Faith z pierwszego epizodu = Nerissa, ale czy ma to jakieś większe znaczenie? Ciężko powiedzieć.
- Nerissa.
- Nie da się.

Co do trupów: jeszcze Crooked Mana można było oszczędzić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Wolf Among Us - spoilery

Post autor: Dragon_Warrior »

Co do trupów: jeszcze Crooked Mana można było oszczędzić.
http://lmgtfy.com/?q=cpt+obvious
Wiadomo, że Faith z pierwszego epizodu = Nerissa
Teoria w której w pierwszym epizodzie występuje Nerissa w glamour Faith ma kilka dziur z tego co pogrzebałem... w drugą stronę dziur jest jeszcze więcej.
Najmniej dziur ma zwykła klamra lub jakiś motyw z cyklem/przeznaczeniem Bigbiego... choć jest najmniej ciekawa oczywiście.
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wolf Among Us - spoilery

Post autor: DaeL »

To nie było prawidłowe użycie lmgtfy :)
Dragon_Warrior pisze:przypadkiem złapałem kończącą scenę wskazówkę przed sprawdzeniem innych rzeczy
Z tego co pamiętam to takiego numeru w dialogach nie ma. Dialogi po prostu rzadko kiedy Ci pozwalają sprawdzić wszystkie opcje. Natomiast pamiętam, że przy jednym przeszukaniu (chyba w biurze tych braci), można było skończyć scenę zbyt szybko odnajdując poszukiwany dowód. Ja tak zrobiłem, ale stanu gry już nie wczytywałem. Jakoś lubię w tych grach Telltale'a przeżywać konsekwencje błędów. Większa imersja.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Wolf Among Us - spoilery

Post autor: Dragon_Warrior »

no przy przeszukiwaniach 2-3 tak było a w dialogach zwyczajnie nie wyrabiałem się z czytaniem trzeciej i czwartej odpowiedzi - później się zcwaniłem i pauzowałem :P
Jakoś lubię w tych grach Telltale'a przeżywać konsekwencje błędów.
ale znalezienie dobrej wskazówki ot nie błąd - tym bardziej że kieszenie czy słoiki nie mają czegoś takiego jak dobra/zła kolejność przeszukania :P

"To nie było prawidłowe użycie lmgtfy"
było wystarczające bo nie chciało mi się szukać wystarczająco pasującego kapitana i jeszcze być może go skalować :P
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Wolf Among Us - spoilery

Post autor: grel3gargamel »

Dragon_Warrior pisze:
Wiadomo, że Faith z pierwszego epizodu = Nerissa
Teoria w której w pierwszym epizodzie występuje Nerissa w glamour Faith ma kilka dziur z tego co pogrzebałem... w drugą stronę dziur jest jeszcze więcej.
Najmniej dziur ma zwykła klamra lub jakiś motyw z cyklem/przeznaczeniem Bigbiego... choć jest najmniej ciekawa oczywiście.
Nie no sugestia jest raczej wyraźna i wydaje mi się dość jasne, że Faith, którą spotyka się na początku i Nerissa na końcu to jedna i ta sama osoba, bo niby czemu Bigby miałby akurat pomyśleć o tym, że Swineheart chciał wykonać jeszcze jakieś testy na głowie Faith. Natomiast samo zakończenie wygląda na nie do końca przemyślane
ODPOWIEDZ