Luźny I

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Luźny I

Post autor: Razorblade »

boncek pisze:No to Tata mówi, że zapłaci te 40 złotych kary (bo na tyle pan w Orange wycenił dongla), ale niech mu w końcu dadzą nowe. I tutaj moi drodzy Tata dowiaduje się, że nie może ot tak zapłacić sobie 40 złotych w tym Orange, musi pojechać do Trzebnicy. Rozumiecie? Specjalnie musi jechać do Trzebnicy, żeby zapłacić 40 złotych, za dongla wifi z 2006 roku, żeby mu Orange wydał nowy modem do usługi, za którą płaci od 2006 roku (nie licząc SDI wcześniej, a jeszcze wcześniej 0 20 21 22). Polska.
nach... franczyzownia niestety. Jak nie masz takiego czegos jak kasa, to nie masz dostepu do systemow rachunkowych i chuj. Natomiast samo to 40 PLN to akurat kpina. Nie da sie przelewem zaplacic jak cos?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźny I

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:No cóż, nazwę może zmienili na zagraniczną, mają fajne reklamy, ale mentalność ciągle nie ogarnia, że mamy kapitalizm od 25 lat.
Wiesz, w urzędach to jeszcze rozumiem. Na górze nadal PRL a ryba psuje się od głowy. Przeraża mnie, że w prywatnych firmach jest to samo.

Jak się nieraz człowiek zderzy z obsługą klienta na amazonie albo zavvi to jest w szoku, że tak w ogóle można. W sensie: tak dobrze i pod klienta.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Luźny I

Post autor: boncek »

Rzr, ja wiem, że to o to chodzi, ale z drugiej strony co mnie to jako klienta obchodzi? Jest szyld Orange? Jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Luźny I

Post autor: Razorblade »

boncek pisze:Rzr, ja wiem, że to o to chodzi, ale z drugiej strony co mnie to jako klienta obchodzi? Jest szyld Orange? Jest.
ano jest... choc akurat Orange obecnie juz rzuca szyldy "partner" jak sie nie myle...

I sie nie dziwie ze to wkurwia. Ale to tak jak wkurwiac sie na kobiete w recepcji ze do lekarza nie ma miejsc :).
SithFrog pisze:Jak się nieraz człowiek zderzy z obsługą klienta na amazonie albo zavvi to jest w szoku, że tak w ogóle można. W sensie: tak dobrze i pod klienta.
Ta Polska... taka zla i niedobra ;P

Zabski - porownujesz internetowke/sieciowke do franczyzy... kaman... Ty? :D
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźny I

Post autor: SithFrog »

Razor, to raczej mentalność ogółu. Ostatnio jakiś sklep w Polsce chciał mieć podobny poziom obsługi i gwarantowali drugą koszulkę jak pierwsza okazała się kiepska czy coś. Na forach zaroiło się od kolesi piszących: "ale frajerzy, już 3 koszulki reklamowałem, mam od nich w sumie 6, zamawiam kolejne!".
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7567
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny I

Post autor: Crowley »

Ja dziś byłem złożyć wniosek o becikowe. Pewnie jeszcze z tydzień będę miał urzędową traumę.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Luźny I

Post autor: Dragon_Warrior »

bywa różnie - ja się raz z brytyjskim zdaje się sklepem szarpałem o reklamację to dostawałem jedneog zbywczego maila na miesiąc aż po pół roku przestali odpisywać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Luźny I

Post autor: Razorblade »

Dlatego nie mozesz w PL na razie tak lekka reka akceptowac wszystkiego jak na zachodzie... niestety - to Poland...

DW - pewnie Polak prowadzil :P
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Luźny I

Post autor: Dragon_Warrior »

podpisywał się dla niepoznaki james hewitt ale podejścia do klienta by się nie powstydził nawet pan Stasiek z giełdy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźny I

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Crowley pisze:Ja dziś byłem złożyć wniosek o becikowe. Pewnie jeszcze z tydzień będę miał urzędową traumę.
Parę lat temu nie było z tym najmniejszego problemu. Aczkolwiek mieszkałem w małym mieście (Swarzędz) i tam w tej części urzędu było zawsze mało ludzi i wszystko od ręki.
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 581
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Luźny I

Post autor: koobik »

U mnie ooszło łatwo
Awatar użytkownika
! Dominick !
Człowiek-Fotel
Posty: 455
Rejestracja: 9 maja 2014, o 17:12

Re: Luźny I

Post autor: ! Dominick ! »

boncek pisze:Pisałem już na FB, ale jeszcze tutaj wrzucę:

Po prawie 9 latach u rodziców padł Livebox (pierwszy, oryginalny, z pulsującym logo TP). Pomimo tego, że aktualnie na rynku jest trzecia generacja nie można było Liveboxa wymienić wcześniej, bo jak nam kiedyś powiedziała pani z TP, "musi się zepsuć". No to rodzice czekali. Rok, dwa, cztery, dziewięć - w końcu się zepsuł.
Szczęśliwy Tata pojechał z nim do lokalnego Orange. Tam się dowiedział, że zestaw jest niekompletny (bo to jest w końcu wynajem urządzenia). Brakowało dongla USB z WiFi, którego realna wartość rynkowa teraz to pewnie jakieś 0,03 grosze. Pewnie gdzieś się przez te lata zapodział (cud, że opakowanie się znalazło).
No to Tata mówi, że zapłaci te 40 złotych kary (bo na tyle pan w Orange wycenił dongla), ale niech mu w końcu dadzą nowe. I tutaj moi drodzy Tata dowiaduje się, że nie może ot tak zapłacić sobie 40 złotych w tym Orange, musi pojechać do Trzebnicy. Rozumiecie? Specjalnie musi jechać do Trzebnicy, żeby zapłacić 40 złotych, za dongla wifi z 2006 roku, żeby mu Orange wydał nowy modem do usługi, za którą płaci od 2006 roku (nie licząc SDI wcześniej, a jeszcze wcześniej 0 20 21 22). Polska.
No cóż, nazwę może zmienili na zagraniczną, mają fajne reklamy, ale mentalność ciągle nie ogarnia, że mamy kapitalizm od 25 lat. ;)
Hehe cwaniaczek z Twojego taty. Modem bez dongla oddawac. :D
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7567
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny I

Post autor: Crowley »

Matthias pisze:Parę lat temu nie było z tym najmniejszego problemu. Aczkolwiek mieszkałem w małym mieście (Swarzędz) i tam w tej części urzędu było zawsze mało ludzi i wszystko od ręki.
Parę lat temu dostawało się bez względu na zarobki. Teraz trzeba zadeklarować dochody i odprowadzone składki. U mnie poszło z tym w miarę łatwo (gorzej z szukaniem odpowiednich okienek i kolejek), ale w niektórych miastach trzeba wyciągać papiery od pracodawców (także byłych) i US. Skutek jest taki, że w godzinę przyjmują 2-3 wnioski, a kolejka długa, bo załatwia się to w tym samym miejscu co inne świadczenia rodzinne.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Luźny I

Post autor: LLothar »

Ja w Inotelu zaplacilem raz bodaj 40zl za brak instrukcji obslugi. Nie mialem tez jakiegos kabla, pani nie umiala mi powiedziec dokladnie jak wygladal, to im dalem losowy z szafy i byli szczesliwi ;)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7567
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny I

Post autor: Crowley »

Powiedzcie mi co się dzieje z internetem? Coraz więcej stron przechodzi na jakiś dziwny layout, którego się nie da czytać. Coś jak Wirtualna Polska, a ostatnio PC Gamer. Jakieś kompletnie nieczytelne kafelki bez składu i ładu, bez rozdzielenia działów, napaciane jak teksty w CDA pomiędzy obrazkami. To jest jakaś metamorfoza z ukłonem dla użytkowników telefonów i tabletów, czy znowu coś mnie ominęło? A może ja już naprawdę jestem tak stary umysłowo, że tylko się położyć i zakopać.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźny I

Post autor: Pquelim »

html5 w pełnej wersji. plus nowoczesne standardy windowsowe, ktore chetnie przejal chocby wordpress. wszystko wyglada, jakby mialo byc wyswietlane na polowie boiska do koszykowki.
mnie tez to wpienia, dlatego staram sie omijac takie serwisy.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźny I

Post autor: DaeL »

Crowley pisze: Powiedzcie mi co się dzieje z internetem? Coraz więcej stron przechodzi na jakiś dziwny layout, którego się nie da czytać. Coś jak Wirtualna Polska, a ostatnio PC Gamer. Jakieś kompletnie nieczytelne kafelki bez składu i ładu, bez rozdzielenia działów, napaciane jak teksty w CDA pomiędzy obrazkami. To jest jakaś metamorfoza z ukłonem dla użytkowników telefonów i tabletów, czy znowu coś mnie ominęło? A może ja już naprawdę jestem tak stary umysłowo, że tylko się położyć i zakopać.
Witamy w erze post-PC. Okazuje się, że większość użytkowników internetu to łapiący się na każdego clickbaita wtórni analfabeci korzystający z tabletów. Aby pozyskać takiego odbiorcę trzeba:
1. Walić kafle tak wielkie, żebyś mógł w nie kliknąć uderzając w tablet z bańki.
2. Sadzić mega-grafiki gdzie się da, ponieważ przeczytanie więcej niż trzech zdań wywołuje u ludzi ostre ataki migreny.
3. Clickbaity, clickbaity, clickbaity.
4. Darować sobie czytelność czy kategoryzowanie treści - trzeba publikować masę gówna, a do tego i tak nikt nie będzie chciał po jakimś czasie wrócić.
5. Dzielić artykuły zawierające mniej treści niż przeciętnej długości tweet na 20 podstron. Bo każda podstrona, to nowe wyświetlenie reklam. A poza tym przeciętny użytkownik internetu może się nie domyślić, że stronę www można scrollować w dół.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
sir Artus
zielony
Posty: 49
Rejestracja: 15 września 2014, o 14:31

Re: Luźny I

Post autor: sir Artus »

Chciałem coś powiedzieć... Ale "what he said"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luźny I

Post autor: Turtles »

I jeszcze pieprzone filmiki na kazdym kroku. Nie tylko sie muszą włączać automatycznie, ale po musi być w formie wideo. gazeta.pl osiągnęła w tej kwestii mistrzostwo robiąc jakies debilne prezentacje. Obrazki, tekst i wszystko w filmiku.

Ja rozumiem, że reklamy... ale na Boga jedynego.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7567
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny I

Post autor: Crowley »

Darować sobie czytelność czy kategoryzowanie treści
O właśnie, do tej pory przeglądałem informacje w tych działach, które mnie interesowały. Teraz widzę przepis na jajecznicę pomiędzy cyckami Kasi Cichopek, gębą Tuska i wynikami ligi rugby.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Luźny I

Post autor: LLothar »

Chcecie zobaczyc 4 najwieksze portale newsowe w Norwegii? WSZYSTKIE tak wygladaja...
Załączniki
Kolejna powazna gazeta
Kolejna powazna gazeta
2014-10-09 08_24_26-Forsiden - Aftenposten.png (966.69 KiB) Przejrzano 2719 razy
Powazna gazeta
Powazna gazeta
2014-10-09 08_24_18-Forsiden - Aftenbladet.no.png (851.39 KiB) Przejrzano 2719 razy
Telewizja/Radio Publiczne - tutejsze TVP
Telewizja/Radio Publiczne - tutejsze TVP
2014-10-09 08_24_13-NRK.no – nyheter, tv og radio fra Norge og hele verden.png (1018.24 KiB) Przejrzano 2719 razy
Odpowiednik Onetu
Odpowiednik Onetu
2014-10-09 08_24_07-Forsiden - VG.png (762.67 KiB) Przejrzano 2719 razy
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Luźny I

Post autor: Larofan »

DaeL pisze:5. Dzielić artykuły zawierające mniej treści niż przeciętnej długości tweet na 20 podstron. Bo każda podstrona, to nowe wyświetlenie reklam. A poza tym przeciętny użytkownik internetu może się nie domyślić, że stronę www można scrollować w dół.
<3
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźny I

Post autor: SithFrog »

Masakra. Ostatnio weszlo.com zrobiło podobną zmianę i poza stałymi felietonami praktycznie przestałem ich czytać.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Luźny I

Post autor: LLothar »

Ja mam plugin co "galerie" gazety wrzuca na jedna strone :D

No i mam AdBlocka wiec reklam nie widze.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźny I

Post autor: SithFrog »

Chodziło mi o ten układ. Wcześniej weszło wyglądało jak onet. Zamiast Polityki była lista artykułów, zamiast sportu liga angielska, zamiast rozrywki liga hiszpańska i tak dalej. Teraz to wygląda tak:

http://www.weszlo.com/
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7567
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny I

Post autor: Crowley »

Czyli widzę, że to będzie nowy standard. No nic, zawsze zostanie FSGK do czytania. :P

A do AdBlocka się tak przyzwyczaiłem, że jak kiedyś musiałem skorzystać z kompa gdzie go nie było, to myślałem, że zabłądziłem do jakiegoś innego, obcego internetu.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Luźny I

Post autor: Sobies »

SithFrog pisze: http://www.weszlo.com/
No to ładnie popłynęli... dobrze, że ja ich od dawien dawna nie czytam :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 581
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Luźny I

Post autor: koobik »

SithFrog pisze:Chodziło mi o ten układ. Wcześniej weszło wyglądało jak onet. Zamiast Polityki była lista artykułów, zamiast sportu liga angielska, zamiast rozrywki liga hiszpańska i tak dalej. Teraz to wygląda tak:

http://www.weszlo.com/

Weszło to jakiś dramat.


A ten trend stylistyczny to wina natemat.pl. Światek, media wprost zachwyciły się layoutem natemat (nawet tego pierwszego) i szefowie czołowych portali deklarowali, że to nowa era i że oni tam idą.

Wp.pl i weszło potwierdzają, że nie mówimy o trendzie a upośledzonych klonach.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźny I

Post autor: Voo »

W tej Norwegii to nawet nie wiedza jak się nazywał Kaddafi ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźny I

Post autor: Pquelim »

LOL Norwegia. Tam to naprawdę już nie mają jak sobie urozmaicać życia ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7567
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny I

Post autor: Crowley »

No bo co jak co ale banknoty w Polsce są bardzo ładne. Od ponad 50 lat projektuje je jeden człowiek i się chyba wszyscy tak bardzo do nich przyzwyczailiśmy, że każde inne będą dla nas dziwne. No a te norweskie projekty są po prostu brzydkie ale oni chyba do 2020 roku planują w ogóle zrezygnować z fizycznego pieniądza, więc długo się tymi cudami nie nacieszą.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Luźny I

Post autor: Halaster »

A mi sie podobaja ;)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Luźny I

Post autor: LLothar »

Banknoty po drugiej stronie będą bardziej klasyczne. Tylko jedna jest w pikselach.

W Singapurze banknoty sa z folii i mają przezroczyste okienko i nikt nie narzeka ze badziew, acz kiczem zalatuje
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Luźny I

Post autor: Larofan »

singapur to azja.. tam zyja smoki
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźny I

Post autor: Matthias[Wlkp] »

W Kanadzie też mamy banknoty z okienkiem :). Na szczęście (i czasem nieszczęście) niektóre trendy są tutaj daleko w tyle i strony np. cbc nie są jeszcze tak skopane. Z tego co wkleił LLo najbardziej wpadły mi w oko babeczki.
Awatar użytkownika
Yggor
Ortograf z wyboru
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2014, o 23:58

Re: Luźny I

Post autor: Yggor »

Super są te norweskie banknoty, Snohetta robi fantastyczne rzeczy (np Operę w Oslo)
Yggor.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźny I

Post autor: Zolt »

Nie tak dawno wypuszczono kolekcjonersko 2 dychy z Piłsudskim na polimerze. Otoczka hologramu po lewej jest właśnie takim okienkiem, fajnie to wygląda.

Obrazek
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźny I

Post autor: SithFrog »

Fajny tytuł: Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara - polskie tłumaczenie powinno być Lochy i Smoki: kroniki mojej starej :D
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 581
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Luźny I

Post autor: koobik »

SithFrog pisze:Fajny tytuł: Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara - polskie tłumaczenie powinno być Lochy i Smoki: kroniki mojej starej :D
:lol2:
Awatar użytkownika
alonzo
bordo
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Luźny I

Post autor: alonzo »

lol
+4k postów since 02/2005
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Luźny I

Post autor: Larofan »

alonzo pisze:lol
ja jebie wybuchlem smiechem na cale mieszkanie
wez sie teraz tlumacz kobiecie co takie smieszne O_o
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Luźny I

Post autor: Sobies »

Larofan pisze:
alonzo pisze:lol
ja jebie wybuchlem smiechem na cale mieszkanie
wez sie teraz tlumacz kobiecie co takie smieszne O_o
Nie rozumiem, odpowiadasz krótko: SITHFROG !! Jak nie zrozumie to najwidoczniej jakaś zacofana ;)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Luźny I

Post autor: Cherryy »

Forum przegląda 14 użytkowników :: 3 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 11 gości (dane z ostatnich 5 minut)
Jakaś moda na nielogowanie, czy nagle przybysze z zewnątrz tak polubili czytanie foruma? Mam wrażenie, że taka sytuacja utrzymuje się od jakiegoś czasu.
Since 2001.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Luźny I

Post autor: LLothar »

Sprawdzilem - crawlery wyszukiwarek.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźny I

Post autor: Pquelim »

tak myślałem, chociaz miałem nadzieje...
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Luźny I

Post autor: Killashandra »

Uff, ciężki dzień, ciężkie półtorej miesiąca, ale opłacało się i zdobyłam pierwsze miejsce w konkursie tanecznym :)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7567
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny I

Post autor: Crowley »

Killashandra pisze:półtorej miesiąca
Półtora!

Gratulacje. :)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Luźny I

Post autor: Killashandra »

Na tablecie mam autokorekte i nie chce mi się z nią walczyć o 12 w nocy :D
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Luźny I

Post autor: Larofan »

phrecz z autokohrekra!
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7567
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźny I

Post autor: Crowley »

Dostałem list z urzędu skarbowego - wzywają do złożenia pitu za 2013 rok. Oczywiście rozliczyłem się w terminie ale skorzystałem z możliwości rozliczenia się wspólnie z żoną. W przypadku różnych miejsc zamieszkania (przemeldowałem się dopiero w tym roku) można wybrać miejsce rozliczenia właściwe dla jednego z małżonków. Wybrałem US w Gdańsku, wysłałem deklarację przez internet, dostałem zwrot podatku i wszystko cacy. Niestety urząd w moim poprzednim miejscu zamieszkania stwierdził, że on nic nie wie i jeśli się rozliczałem w miejscu zamieszkania żony, to mam do nich wysłać informację, że to zrobiłem i jeszcze do tego wysłać im kopię rozliczenia. Krew mnie zalała, bo te półmózgi nie dość, że najwidoczniej nie mają żadnego wspólnego i spójnego systemu komputerowego, nie dość że nie są połączeni z systemem ewidencji, gdzie są informacje o miejscu zamieszkania, to jeszcze nie potrafią sobie w ICH SYSTEMIE sprawdzić mojej deklaracji. To kurwa na jakiej podstawie ja dostałem zwrot nadpłaconego podatku? Żeby nie było, sprawdzałem wcześniej przepisy i nigdzie nie ma zapisanego obowiązku powiadamiania kogokolwiek o zmianie miejsca rozliczania podatku. Wszystko ma być teoretycznie zinformatyzowane i ujednolicone, tylko pani w US z rozbrajającą szczerością przyznała, że oni jeszcze nie są do czegoś tam podłączeni i nie mogą sprawdzić. Dwudziesty pierwszy kurwa ich mać wiek.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Zablokowany