Siatkówka

... o ruszaniu się

Moderatorzy: Zolt, boncek, Cherryy

zodi
Kofan Annan
Posty: 2624
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Dzisiejszy mecz trzeba jak najszybciej wygrać, jak najmniej się zmęczyć unikając przy tym jakiejś, odpukać, kontuzji. A mecz jutrzejszy jest, tak jak Jutsi pisze, bardzo ważny. Cudownie by było wyjść z grupy z 9 pkt, wtedy już na starcie II rundy będziemy mieć 2-3 pkt przewagi nad drugą ekipą - grupa D wyżyna się pięknie między sobą :)

Bardzo podoba mi się gra Francuzów - dziś za 3 pkt popchnęli Amerykanów, którzy swoją drogą, póki co mocno rozczarowują. Mecz miał zresztą dziwny przebieg, pierwszego seta łatwo USA wygrało, by następnych prawie nie istnieć... No i na meczu, o 13.00, było prawie 12 tys. ludzi! :)

Szkoda mi trochę Belgów, ale po porażce z Iranem ich szanse na wyjście są już chyba tylko matematyczne, a do II rundy awansują Francuzi, Włosi, Amerykanie i Persowie właśnie.

Nie zapeszam, przed MŚ nie miałem jakichś wielkich nadziei, II runda i pewnie tyle... Za to dziś, patrząc na naszych, ale też przede wszystkim na innych, III runda (a więc pierwsza szóstka) wydaje się być całkiem realna! A może nawet coś więcej.... :)
zodi
Kofan Annan
Posty: 2624
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Wczorajsze mecze obfitowały w wyniki jakich nie powstydziłyby się kolejki cudów z najlepszych lat naszej ekstraklasy piłkarskiej ;)

My tracimy seta, w bardzo niewiele brakowało a stracilibyśmy dwa w meczu z Kamerunem, Włochy (pierwszym składem) przegrywają z Portoryko, Brazylijczycy dopiero po tie breaku wygrywają z Koreą...

Oczywiście na forach już przewijają się odmienianie na wszelkie sposoby słowa "kompromitacja", "hańba", "wstyd" itd... Ludzie są naprawdę poj.bani... Ja się wynikiem czy grą tak bardzo nie martwię - powodów tego jak nasi wczoraj wyglądali mogło być kilka - ważne jest by dziś z Argentyną wszystko wróciło do normy. Martwić trzeba się będzie zacząć jeśli przegramy.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Powody to: brak koncentracji, lekka trema u niektórych zawodników którzy są zmiennikami normalnie, a tu grali w 1 składzie i pewnie jeszcze fakt, że Kamerun grał na początku jakby byli naprawdę dobrą, przynajmniej o dwie klasy lepszą drużyną niż normalnie.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2624
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Oglądałem sobie teraz fragmenty wczorajszego meczu Włochów na raisport - "Mammamia, Mammamia" - włoscy komentatorzy ucieszni ;)
zodi
Kofan Annan
Posty: 2624
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

No i jest komplet :)
Dziś nasi zagrali dużo lepiej niż wczoraj, potwierdzając, że mecz z Kamerunem to ten słabszy, który zdarzyć się musiał ;)

Wlazły świetnie serwował, dobrze bronił i blokował, bardzo średnio atakował - szkoda tylko, że właśnie atakującym jest... :>

Szkoda mi Belgii :( Zagrali znów dobry mecz i byli bardzo blisko ale jednak dostali 2:3 od Francji i mogą się pakować. Belgowie to zdecydowanie najlepszy zespół z tych, które odpadły i myślę, że lepszy od kilku, które do drugiej rundy weszły. Dostali ciężką grupę, ale cóż, to też wynik ich słabego rankingu.

Jeszcze wieczorne mecze, potem dwa dni przerwy, i się zacznie!! :)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

słabo coś wczoraj zagrali nasi, ale trzeba oddać Amerykanom (właśnie przegrali peirwszego seta z Serbią), że wychodziło im praktycznie wszystko. Zacięty mecz na styku, ale niestety z nieładnym dla nas finałem.
Boję się trochę, że dzisiaj może być problem.
Raz, że zmęczenie po wczorajszej walce.
Dwa, że nie przypominam sobie meczu naszych siatkarzy z Włochami, który oglądałem, a w którym nie mielibyśmy gigantycznych problemów. Mam wrażenie, ze wybitnie nie leży nam ta reprezentacja, chyba głównie przez świetny odbiór i grę w defensywie.
I trzy, takie bardziej ogólne - nie wyglądamy, mimo hajpu, jak drużyna na medal. Po rozgromieniu rywali w -nie oszukujmy się - łatwej pierwszej rundzie oczekiawnia są ogromnę, ale spójrzmy prawdzie w oczy - wczoraj mimo najszczerszych chęci i ambicji nasi byli słabsi od hamburgeiros. Wlazły nie kończy kazdego ataku na pewności, Mika w ogóle się posypał, a Kubiak to jednak nie ta siła w ofensywie. Dodajmy jeszcze nierównego Winiarskiego i jest duży problem - bo kto ma kończyć te ataki? Chyba brakuje Kurka. Poza tym, chociaż się na siatkówce praktycznie w ogóle nie znam - to jednak wkurzał mnie wczoraj Zagumny. Rozdawał ciągle po dwa razy do tego samego atakującego, nierzadko w sytuacji kiedy ten zawodnik jeszcze przyjmował serwis. Mało grał środkiem i nie szafował tempem, pipe'ów praktycznei nie było. No i blok kuleje niemiłosiernie - wczoraj raptem 8 punktów w czterech setach...
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

wygrana, ale z dużymi problemami. A Włosi grali tak słabo, e trzy sety z rzedu łapali serie błedów przy prowadzeniu w okolicach 18-20 punktów.
Nie wiadomo, czy Drzyzga czy Zagumny teraz.
A Iran mocny jak sukinsyn. Goscie z tej druzyny prowadza w prawie wszystkich indywidualnych statystykach turniejowych (jeden z blokujacych ma 1,45! to jest przepasc nad reszta).
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Ma ktoś namiar na jakiś przyzwoity stream? Bo zaczęło się rewelacyjnie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Siatkówka

Post autor: Kalten »

weeb.tv, ale za free już się nie wbijesz, trzeba wykupić jakieś minimum za 3 zł chyba
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Do 17 i 16. 8)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Siatkówka

Post autor: Kalten »

Nieźle :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Siatkówka

Post autor: Gregor »

Chuj w dupe polsatowi :maruda:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Siatkówka

Post autor: Kalten »

2:1 :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Powiedzcie, że to jakiś zły sen czy coś...
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Siatkówka

Post autor: Bambusek »

Nasi są na najlepszej drodze do frajerskiego wykopania się z mistrzostw...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Cuda na kiju jakieś. Tylko teraz trzeba będzie urwać chociaż punkt Francuzom. :maruda:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Siatkówka

Post autor: Bambusek »

No i właśnie tutaj może być problem... Bo liczyć na grających o pietruszkę Serbów to raczej nie ma co.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Siatkówka

Post autor: Sobies »

Przy wyniku 2:0 wyłączyłem TV stwierdzając, że teraz to tylko formalność i poszedłem grać w diabolo... jakież jest moje zdziwienia patrząc na końcowy wynik ....
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2740
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Siatkówka

Post autor: Cherryy »

To mamy już awans :)
Since 2001.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Teraz tylko pojechać Francuzów 3:0 lub 3:1 i mamy w miarę dobrą następną rundę. Byłoby super.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Siatkówka

Post autor: Halaster »

Wchodze do hotelu w Katowicach a tam tlumy kibicow, flesze itd. Myslalem ze to na moj przyjazd, ale okazalo sie ze reprezentacja Brazylii mieszka pietro, a Ruskich dwa pietra nizej ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Jutsimitsu pisze:Teraz tylko pojechać Francuzów 3:0 lub 3:1 i mamy w miarę dobrą następną rundę. Byłoby super.
Tylko... :]
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Siatkówka

Post autor: Sobies »

Halaster pisze:Wchodze do hotelu w Katowicach a tam tlumy kibicow, flesze itd. Myslalem ze to na moj przyjazd, ale okazalo sie ze reprezentacja Brazylii mieszka pietro, a Ruskich dwa pietra nizej ;)
Debile nie wiedzieli, że Ty tam byłeś :) przecież Ty jesteś gwiazdą :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Obrazek

?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

O kurwa Jutsi, ostrzegaj :O :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Siatkówka

Post autor: Sobies »

:roll: :roll: :roll: :lol2: :lol2: :lol2:
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Siatkówka

Post autor: Halaster »

;)
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Siatkówka

Post autor: Sobies »

Halu mój idolu... sto lat temu napisałem Ci priva na którego ani chuja nie masz ochoty odpisać :D Może to powiadomienie do Ciebie dojdzie :)

Wybaczcie, że akurat w tym temacie, ale widzę, że bakelit tutaj się udziela więc może zobaczy ;)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Siatkówka

Post autor: Bambusek »

Nasi wygrali 3:2 na koniec, drugie miejsce w grupie.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Chciałem powiedzieć tylko, że każde kolejne wielkie imprezy w siatkówce pokazują jak debilne są te "systemy rozgrywania turnieju". Czytam o dalszych zasadach, losowaniu nowych grup, rozstawieniach. Głupiej się nie da.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Wiesz że to chodzi o to żeby zrobić dużo gier i tylko tyle?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Wiem ale strasznie to niejasne. Plus mam wrażenie, że co impreza inne zasady są.

edit: no to trafiła nam się grupa :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Siatkówka

Post autor: Sobies »

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: ALE PROSTA GRUPA
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

No to chuj z medalu :roll: :lol2:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Jutsimitsu pisze:No to chuj z medalu :roll: :lol2:
Gdzie optymizm? Spójrz na to tak: jak wygramy tę grupę to potem nie ma znaczenia z kim zagramy, złoto nasze :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Lol. Ja jestem bardziej realistą. W tej grupie bez Winiarskiego mamy tak 20% szans na wyjście... (może nawet nieco pesymistycznie)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Będzie się działo. Przed dzisiejszym losowaniem chciałem pisać, że chociaż system rozgrywek jest zagmatwany, to jednak dostarcza mnóstwa wrażeń. Po tylu meczach prawie każdy mógł liczyć na awans do ostatniego spotkania. Liczył się każdy set i pod tym względem to rozwiązanie zdało egzamin. No ale teraz z tymi grupami to pojechali. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Siatkówka

Post autor: Bambusek »

SithFrog pisze:Plus mam wrażenie, że co impreza inne zasady są.
Bo są :) W siatkówce za ustalenie systemu rozgrywania turnieju i drabinkę odpowiada gospodarz, to nie jest odgórnie narzucane.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

i ten nasz polski system jest o tyle dobry, że pozwolił uniknąć kombinowania - pamiętacie jak cztery lata temu wychodzilismy z grupy z pierwszego miejsca do Bułgarów i Brazylijczyków (i tam odpadliśmy), a bodajze z trzeciego szło się na Słowację i Włochy?
i jest tez o tyle zły, że teraz Brazylia z Rosją zagrają ze sobą 3 razy podczas jednego turnieju (zakładam, że w finale też), co jest już trochę komiczne.
Nie rozumiem, czemu ludzie od siatkówki uczepiają się tego mieszania grup i przechodzania z puntkami dalej, zamiast po ludzku zrobic normalna drabinke. Pewnie chodzi o ilość meczów.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2624
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

System byłby całkiem ok gdyby tylko wywalić tą bezsensowną III fazę grupową a zamiast tego promować z II fazy po 4 ekipy i zagrać ćwierćfinały 1 vs 4, 2 vs 3 itd. zamiast debilnego losowania, które w swoich idiotycznych (i nie do końca chyba jasnych dla kogokolwiek) zasadach pozawala na sytuację, że w jednej grupie są ekipy z miejsc 1, 2 i 2 a w drugiej 1, 3 i 3 .... :bredzisz:

Tak z trochę innej beczki - może czytaliście, ja zgadzam się w całej rozciągłości:
http://wyborcza.pl/1,75478,16625908,Ows ... lakow.html

poniżej cdn. dyskusji:
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/mist ... atem/yhyhy

a tu jeszcze twitter jednego cymbała:
https://twitter.com/MarianKubalica

A wracając do konkretów - boję się, że jeśli Brazylia nas jutro mocno zleje, to nasi na Ruskich wyjdą posypani...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2624
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

http://www.polskatimes.pl/artykul/35742 ... l?cookie=1

Jeśli to prawda to Tusku rzeczywiście jest najgorszym premierem w historii Polski ;)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

dobra dobra, ale przecież Solorz wykupił te mistrzostwa przebijając ofertę TVP. To nie jest wina publicznej telewizji, że nie może przekroczyć swojego budżetu i że prywaciaż przebija ich w przetargu... Od kiedy sporty zaczeły się komercjalizować mamy właśnie taki przepiękny samopas kapitalizmu, który czasem skutkuje patologiami jak z Solorzem.
Mistrzostw świata organizowanych w Polsce nie można za darmo obejrzeć w Polsce. Przecież to gorzej, niż w Korei Północnej.
Wiec dla mnie te wszystkie tłumaczenia Borków i Polsatowców to właśnie populistyczne gadanie, bo pomijana jest najważniejsza kwestia - że sport jest ku***a dla kibiców.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2624
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Ale czytałeś wszystko ?
Mnie najbardziej boli kwestia podnoszona przez Owsiaka - newsy o mundialu, jeśli się w ogóle pojawiają, to zaraz za zawodami wioślarzy albo turniejem sportowo-rekreacyjnym podczas Dożynek gminnych w Pcimiu (nie obrażając wioślarzy ani tym bardziej Pcimia....). To jest dla mnie największa KPINA, dla TVP praktycznie nie ma mundialu...
I smuci mnie to...mogło być z tego mundialu prawie Euro 2012....
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

Zgoda, ze TVP to też są leszcze i zachowują się nie po dżentelmeńsku - nie oglądałem żadnego programu sportowego tam od kiedy jest mundial, wiec nie wiem jaka sytuacja. Ale nie powinni tak robić, bo to jest dziennikarska słoma z butów.

Natomiast co do wywiadu - piękna historia z Tuskiem, chociaż połowicznie tylko prawdopodobna. Bo ciag dalszy populistycznego pi***enia też jest tam uprawiany:
"Nie było żadnej poważnej oferty. " a potem "To nie była oferta. To było pokazanie, że siatkarski mundial nie interesuje publicznej."
no i hitowe: "Bylibyśmy nieuczciwi wobec tych, którzy zapłacili." taaa, juz widze jak Janusz z pakietem wychodzi na ulice, bo finał z Polakami obejrzy sąsiad za darmo :lol2:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2624
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

A ja bym się wku..ił ... ;)
zodi
Kofan Annan
Posty: 2624
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Jeden z komentarzy dot. wczorajszego losowania wyjątkowo mi się spodobał:
"Szkoda, że to nie Kręcina losował, wtedy w naszej grupie byłyby 2 ekipy a w drugiej 4" :D
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Siatkówka

Post autor: Razorblade »

dobra dobra, ale przecież Solorz wykupił te mistrzostwa przebijając ofertę TVP. To nie jest wina publicznej telewizji, że nie może przekroczyć swojego budżetu i że prywaciaż przebija ich w przetargu... Od kiedy sporty zaczeły się komercjalizować mamy właśnie taki przepiękny samopas kapitalizmu, który czasem skutkuje patologiami jak z Solorzem.
Mistrzostw świata organizowanych w Polsce nie można za darmo obejrzeć w Polsce. Przecież to gorzej, niż w Korei Północnej.
Wiec dla mnie te wszystkie tłumaczenia Borków i Polsatowców to właśnie populistyczne gadanie, bo pomijana jest najważniejsza kwestia - że sport jest ku***a dla kibiców.
a widzisz... i tutaj sie nie zgodze. Bo Polsat wykupil prawa duzo wczesniej, DAL propozycje do TVP zeby sie dorzucili, byla propozycja do rzadu (pamietajmy ze Polsat wykupujac prawa do transmisji zobowiazal sie tez do nadawania sygnalu!), wiec skoro wszyscy olali na zasadzie "bo i tak pokaza" to KAZDY kto mial odrobine do czynienia z Solozem wiedzial ze on pokaze im wielkiego faka bez patrzenia PRowego.

Ze mozna sie wkurwiac, rozdzierac szaty, plakac, wolac "skandal" ALE ja tam Soloza rozumiem mimo tego iz tez mi sie to nie podoba... Bo skoro dostal faka i spierdalaj to tez nie bedzie sie bawil w dobrego wujka...

edit: aha - zanim ktos wyskoczy ze "wiecej by zarobil" to raz ze malo to on i tak nie zarobi, a dwa ze to jest czlowiek ktory potrafil chodzac po korytarzu jak ktos nie potrafil odpowiedziec na pytanie "co robi w jego firmie" inaczej niz w jakim dziale pracuje to byl zapraszany momentalnie do kadr - wiec swoim PRem sie nie przejmuje i nie musi przejmowac...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Dla mnie cała ta afera i to jak sobie pewne rzeczy wytykają nawzajem dziennikarze i całe telewizje (Polsat i TVP) jest tak żenujące, że żal patrzeć i słuchać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

zodi pisze:Mnie najbardziej boli kwestia podnoszona przez Owsiaka - newsy o mundialu, jeśli się w ogóle pojawiają, to zaraz za zawodami wioślarzy albo turniejem sportowo-rekreacyjnym podczas Dożynek gminnych w Pcimiu (nie obrażając wioślarzy ani tym bardziej Pcimia....). To jest dla mnie największa KPINA, dla TVP praktycznie nie ma mundialu...
Pisałem o tym przy okazji MŚ w piłce. TVN i Polsat robiły o mistrzostwach w Brazylii tylko krótkie newsy bez żadnych materiałów filmowych, po wiadomościach o tenisie stołowym (który transmitowali oni), byle tylko nie wspominać o imprezie pokazywanej przez TVP. Teraz jest dokładnie to samo w drugą stronę i to tylko świadczy o poziomie dziennikarstwa w Polsce.
A cała afera jest tak żenująca, że nie chce mi się tego nawet komentować.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Siatkówka

Post autor: Gregor »

Poziom dziennikarstwa w PL jest taki, że niedługo zaczną ruchać Zoe Quinn ;)
Ostatnio zmieniony 15 września 2014, o 21:38 przez Gregor, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ