Rządy KO&TD&NL

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zmiany ... 08943.html

Małpy z brzytwą. Za wymyślanie takich idiotyzmów powinno się wsadzać do więzienia.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Theeck »

Jebać socjalistów z PO
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

https://www.rp.pl/policja/art39987741-e ... -ozdrowial

Pełna profeska i bezstronność. Najwyższe standardy.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Theeck »

No patrzcie Państwo jak PiS ukrywał i bagatelizował prawdziwe informacje o brakach kadrowych w policji. Trzeba było aż władzę zmienić żeby na jaw wyszła skala tych nieobsadzonych etatów i braku ludzi. Do czego nas te psiory doprowadziły, że trzeba schorowanymi rencistami uzupełniać luki w szeregach funkcjonariuszy?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

https://businessinsider.com.pl/gospodar ... ka/plg5q7q

Także tego... Sytuacja jest trudna, więc wyskakiwać z forsy.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5046
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Zolt »

Crowley pisze:https://www.rp.pl/policja/art39987741-e ... -ozdrowial

Pełna profeska i bezstronność. Najwyższe standardy.
Minister Sprawiedliwości poprzez nałożenie rąk odjął wszelkie złe fluidy ;)
Także tego... Sytuacja jest trudna, więc wyskakiwać z forsy.
nikt Ci tyle nie da, co polityk obieca
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4883
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Razorblade »

A ja zapytam wprost, czy ktoś serio się dziwi.

Pozytyw wyborów jest jeden: pozbyto się już najwiekszego szkodnika - PiS. Pozytyw dwa ma szansę się moooooze ziscic, jesli ludzie pozbeda sie teraz PO i NIE WROCA do PiS.

Bardzo jestem naiwny? Mam zbyt wielka wiare w to społeczeństwo?

Dlatego tab bardzo kibicuję w to rozliczanie poprzednikow jak Kaminski itp. Potem niech drudzy robia to samo i sami sie pousuwaja ze sceny... Marzenie ze doczekam tego do 60...

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

Zamienić Sejm na arenę gladiatorów. Sejm MMA, ale przegranego wrzucamy do klatki z lwami.
A ja zapytam wprost, czy ktoś serio się dziwi.
Może nie jakoś mocno, raczej dokładnie tego się spodziewałem, ale liczyłem chociaż na przykład na faktyczną likwidację podatku Belki.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Iluvatar
czarny
Posty: 79
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Iluvatar »

Za 3 lata, jak po przegranych wyborach prezydenckich i do Europy dojdzie jeszcze utrata władzy, to znów LiS, Onet i inni się uruchomią z jadem na Polskę B :)

W zasadzie idealna strategia PiSu na powrót do władzy jest prosta. Umiarkowana prawica, bez skrajnych durnot, jakieś tam pokorne przyznanie się do kilku błędów i przypominanie ile oni zrobili dla Polaków.
Resztę załatwi PO i Lewica. Pytanie czy Kaczyński na starosć to ogarnie. Z tego co widzę Morawiecki i Duda rozumieją to bardzo dobrze. Tylko nie ich ostatnie słowo się liczy :D
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4883
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Razorblade »

No Duda raczej wetujac wszelkie pigulki po i inne takie gra na przypadkowe zaoranie PiSu. I dobrze

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Theeck »

Ilu - PiS zrobił się niewybieralny przez co najmniej 2 kadencje. Spójrz co się dzieje - koalicja ewidentnie łamie prawo, nadużywa przepisów ale nikt z obywateli (spoza plemienia PiS) nie protestuje, nie broni piersią własną zasad itp. A wszyscy to widzą. Ale nie współczują, bo w powszechnej opinii nie ma sensu reagować na krzyk złodzieja, że ktoś go okrada, ani gwałciciela, że ktoś mu coś tam w dupsko wkłada.
Pisiory tego nie rozumieją, że nagrabili sobie tak bardzo, że jak ich teraz gnębią nikt nie zareaguje, a ich krzyki (choć tak naprawdę to są kwiki z ich ryjów nienasyconych wychodzące, że przemocą są od koryt odrywane) zostaną olane. Na nic kwik, że prawo, że konstytucja jak tak naprawdę chodzi aby ryje w korycie aż po oczy zanurzone trzymać jak najdłużej. Dalej sobie grabią, bo przecież widać, że ten ich kwik nie jest kwikiem o Polskę, ale o karmę.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

https://businessinsider.com.pl/prawo/po ... dy/t03fsfz

Marzy mi się sytuacja z Belgii, żeby przez półtora roku nie dało się wybrać rządu i żeby nikt w tym czasie nie pisał nowego prawa. Chyba nawet Sasin by tego lepiej nie spierdolił.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

https://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-te ... w-ust.html
To na pewno po to, żeby Kaczorowi smsy z Nokii podkradać. Uczciwi nie mają się czym przejmować.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Theeck »

Crowley pisze:Uczciwi nie mają się czym przejmować.
Zawsze irytowali mnie politycy powtarzający jak mantrę ten tekst.
Teraz z olbrzymią szadenfrojde obserwuje jak bezmózgie pisiory dowiadują się na własnej skórze, że o tym czy byli uczciwi decyduje prokurator :D
Na spokojnie poczekam sobie aż równie bezmózgie lemingi z PO przekonają się o tym w swoim czasie :D
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5046
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Zolt »

Theeck pisze:
Crowley pisze:Uczciwi nie mają się czym przejmować.
Zawsze irytowali mnie politycy powtarzający jak mantrę ten tekst.
Teraz z olbrzymią szadenfrojde obserwuje jak bezmózgie pisiory dowiadują się na własnej skórze, że o tym czy byli uczciwi decyduje prokurator :D
Na spokojnie poczekam sobie aż równie bezmózgie lemingi z PO przekonają się o tym w swoim czasie :D
https://youtu.be/PDBiLT3LASk?si=pLTwlKfbXp2XRoy0

hustanie wahadlem sprawiedliwosci ma to do siebie, ze hustajacy czesto traca zeby.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zd ... 57,14.html

Zupełnie abstrahując od moich poglądów na aborcję, polecam się zastanowić. Otóż nasz cudowny rząd nie potrafi się dogadać między sobą w sprawie aborcji, a referendum się boi. Zamiast więc naprawić kretyńską pisiorską ustawę i choćby przywrócić stan poprzedni, w miarę szeroko akceptowany, postanawia jak zwykle wytrychem obejść prawo. Pani Leszczyna, która z siłą bomby atomowej prze, żeby zapisać się w historii jako ostateczny grabarz służby zdrowia (a konkurencję ma przecież wyjątkowo mocną), wymyśliła sobie, że przecież zamiast pisania ustawy, można po prostu zmienić wytyczne dla szpitali. A że akurat jacyś tam krajowi eksperci mają wątpliwości (Czajkowski to nie jest żaden katoszołom, znam kogoś, kto z nim pracował i to jest całkiem rozsądny gość), to po prostu zwolnimy ekspertów. De facto wprowadzają aborcję na życzenie. I ok, niech wprowadzają. Jeśli przepchną to przez sejm, a prezydent podpisze, to wszystko w porządku. Jeśli w referendum ludzie by się opowiedzieli za aborcją na życzenie, niech tak będzie. Mnie ten problem raczej nie dotyczy, więc naprawdę nie miałbym z tym problemu. A na pewno nie większy niż z obecnymi przepisami. Ale nie. U nas trzeba jak zwykle odpierdolić manianę.

Dodam jeszcze, że pani Leszczyna kazała na początku roku robić różne zabiegi, nie patrząc na limity. NFZ miał płacić. No więc nie płaci i szpitale są w sytuacji katastrofalnej (nawet jak na nasze warunki). Ta baba to jest plaga egipska.

A tu jeszcze piękna orwellowska wrzutka: https://www.pap.pl/aktualnosci/premier- ... ystyczny-i
Ministerstwo wam powie, co można, a czego nie można pisać w internecie. O.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Turtles »

Nie. Nic nie wprowadzają. Takie regulacje już były, zawsze były. Ktos zaczyna tylko je brać na serio.

Ja zawsze miałem żal do lewicy, że z tak ważnego postulatu zrobili wzgórze żeby na nim polec, zamiast właśnie próbować to zrobić jak w prawie każdym państwie (może poza Irlandia).
Tak się to dzieje z aborcją. Z hipokryzja, szukając furtek itp. Tak afair jest w Danii, jakoś podobnie w Niemczech etc., w USA raptem wyrokiem -z czyli też interpretacja przepisów.

Imo bardzo słuszne działania rządu.

I bez histerii. Zawsze będzie opór materii, straszenie różnymi ekstremami etc. Wszystko jest ok i być może powoli idzie w dobrym kierunku. Niepotrzebne były tylko konferencje i rozdmuchiwanie, tylko zaszkodziły sprawie. Wytyczne powinny spokojnie sobie wchodzić i byc dyskutowane w jakiejś prasie fachowej. I byśmy się z legalna aborcją obudzili za 3 lata o nikt by nie płakał. Ale wiadomo, polityka. Tusk chlapnal, że przez PSL się nie uda załatwic, Giertych mu odjebal maniane to musiał iść się chwalic co wymyślił mądrego.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

I naprawdę nie widzisz problemu w tym, że za parę lat może przyjść inny debil i sobie wpisze w wytyczne, że do dokonania aborcji potrzebna jest zgoda księdza?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Theeck »

W Polsce wszystkie władze boją się referendów, nasi politycy tylko jak są w opozycji to bredzą o woli wyborców, jak już są u koryta to furda wola demosu, mówią o odpowiedzialności, przewidywalności, rozsądku itd.
I paradoksalnie w tym akurat mają rację, bo skoro od 20 lat mamy społeczeństwo wybierające na przemian PiS i PO, a wcześniej głosujące na postkomuchów, to przecież stado baranów ma wyższy poziom intelektualny i moralny niż nasi współwyborcy :lol:
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: grel3gargamel »

Crowley pisze: 6 września 2024, o 14:58 I naprawdę nie widzisz problemu w tym, że za parę lat może przyjść inny debil i sobie wpisze w wytyczne, że do dokonania aborcji potrzebna jest zgoda księdza?
Niegłupia zagrywka. Teraz kompromis to będzie aborcja do 12 tygodnia, może nawet PSL się zgodzi?
Theeck pisze: 6 września 2024, o 17:09 W Polsce wszystkie władze boją się referendów, nasi politycy tylko jak są w opozycji to bredzą o woli wyborców, jak już są u koryta to furda wola demosu, mówią o odpowiedzialności, przewidywalności, rozsądku itd.
Jak się boją jak PiS próbował poprzez referendum podbić sobie poparcie?
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Theeck »

Przez 8 lat PiS 1 referendum, przez 8 lat PO też 1 referendum, oba jak groźba przegranych wyborów zajrzała w oczy i oba jako próba pozyskania dodatkowego 1-2% wyborców wolnościowych. Nie wygląda mi to na odwagę referendalną :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4883
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Razorblade »

Zaraz się boją. Przecież frekwencja się i tak nie zepnie.

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2228
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: peterpan »

Jak się Państwo czujecie w kraju demokracji walczącej, gdzie premier mówi że będzie łamał prawo, by dojebać opozycji? Znaczy pisowcom, ale kto będzie decydował o tym kto jest pisowcem? Wystarczy się nie uśmiechać kiedy Pan Premier nie spojrzy? No bo jak łamie się prawo to władzy też się nie odda, a nuż się okaże że jakąkolwiek opozycja to zakamuflowana opcją pisowska? A ja przecież trzeba zwalczać prawem i lewem.

Miejsce Tuska po takich tekstach jest w pierdlu.

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

Chciałoby się podyskutować, ale nie ma o czym. W normalnym kraju Tusk by sobie właśnie wykopał polityczny grób.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4883
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Razorblade »

Jak dla mnie to całkiem miła odmiana po premierze i prezydencie łamiącym prawo i robiącym z ludzi debila że przecież wszystko spoko, bo prezes się zgodził ;)

Crowley - w normalnym kraju to tam nikogo by już nie było i gasiliby światło. Ale jesteśmy w PL. To takie Wlochy tylko z bardziej gównianą pogoda, luzem, zarciem, krajobrazem.... Kurwa... :/

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka

Iluvatar
czarny
Posty: 79
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Iluvatar »

Chory kraj, chore media i chorzy ludzie, którzy temu przyklaskują.
Kaczyński nigdy nie ukrywał swoich zamiarów. Tusk znów zręcznie oszukał Polaków, że jest lepszy i stoi na straży moralności. Ale Polacy sami sobie winni, że dają się nabierać co chwilę.
Szkoda, że w rodzinie wielu ludzi u mnie to popiera.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2228
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: peterpan »

Razorblade pisze: 12 września 2024, o 06:35 Jak dla mnie to całkiem miła odmiana po premierze i prezydencie łamiącym prawo i robiącym z ludzi debila że przecież wszystko spoko, bo prezes się zgodził ;)

Crowley - w normalnym kraju to tam nikogo by już nie było i gasiliby światło. Ale jesteśmy w PL. To takie Wlochy tylko z bardziej gównianą pogoda, luzem, zarciem, krajobrazem.... Kurwa... :/

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka
Skoro Premier łamał prawo, to czemu jeszcze prokuratura go nie dojechała po 9 miesiącach? Skoro innych dojechała, to premiera chyba też mogłaby? No chyba że czeka na specjalną wpadkę rządu. A może były premier nie łamał prawa, a je naginał i jest czysty? A Donald stwierdził, że zgodnie z prawem nie da się go dojechać więc pojedzie lewem. I będzie łamał prawo. Autentycznie Tusk zachowuje się jak jakiś typ wyciągnął nóż podczas zawodów zapaśniczych i myśli że jest okej, bo druga strona faulowała i zdawała się przekupować sędziego. Miejsce takich kozaków jest w pierdlu.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

Pis przyszedł leczyć próchnice młotkiem, to teraz Po przyszła pozbyć się młotkowego razem z calym gabinetem buldożerem. Tylko zęby jak były chore, tak nadal będą.
Ale jak widać jednak większości narodu takie coś odpowiada.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Iluvatar
czarny
Posty: 79
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Iluvatar »

Znaczy ja napiszę teraz coś kontrowersyjnego. Może to jakaś kropla niewolniczej krwi, może za dużo książek i filmów, nie wiem. Ale ja szczerze nie mam nic przeciwko temu by ktoś u władzy jej sobie trochę... nadużywał :) Jakby dla mnie to jest wpisane w zawód. Oczywiście są granice, w zależności od ustroju. Nie chciałbym też by ktoś u władzy nie mógł podjać koniecznej i pilnej decyzji, bo biurokracja i jakiś stary przepis typów z przed 50 lat mu na to nie pozwala. Jest potrzebna reforma, uzdrowienie czy cokolwiek, to się to robi. Ogólnie każda władza robi coś wedle swojego uznania i ja to jestem w stanie przełknąć.
W prozaicznych sprawach, gdy trzeba cos lekko nagiać, przykryć, zataić. Spoko, róbta co uważata. Polityka to jest brudna gra za kuluarami, a nie pierdolamento z telewizji.
Ostatnio młody kolega w pracy do mnie wielce oburzony, że afera kurde jest Panie Ferdku. Bo jakaś tam firma coś tam za PiSu miała kontrakty i dotacje. A ja na to: "Yeah? so what?".

To co mnie jednak wkurwia, to że teraz zrobili wojny klanów, gdzie jedni przekonują drugich, że oni mogą nadużywać bo mają moralną wyższość. Przekonali miliony (ponoć) wykształconych ludzi, że to jest ok. Że tamci robili źle, ale oni robiąc to samo mogą, bo tak trzeba. Chyba Śp. Kornel Morawiecki raz na mównicy mówił, że są przepisy i jest wyższa konieczność. Wtedy zrobili z tego kwik Kodowców. Dzisiaj to walka z nazizmem? Sorry, ale tego Tuska to już totalnie popierdzieliło, jeżeli w ogóle taka myśl mu przyszła by porównywać się do Polski Walczącej.
Dlatego nim gardzę najbardziej, bo udaje niepotrzebnie świętego. Dlatego poniekąd szanuje Kukiza, że łazi od jednej partii do drugiej, póki dostaje gwarancje swoich postulatów. Kaczyński od 2015 mówił albo jasno albo miedzy wierszami (wciąż dość jasno dla każdego rozgarniętego) co chce robić i jakie ma ambicje. Gdyby Tusk miał tak samo, to nie miałbym problemu z jego działaniami. Mógłby na przykład od pierwszego dnia mówić, że trzeba wywalić stół i od nowa obsadzać swoimi gdzie się da.


Jedno jednak musze oddać Tuskowi. Myślałem, ze nie odważy się nikt nigdy na ten krok, by zechcieć zacząć wsadzać ludzi z opozycji. Od 2007 tańczyli wokół siebie i myślałem, że tak będzie na zawsze.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

Wiesz, na razie siedzą (i to tylko w areszcie) jakieś babki z ministerstwa, czy innego funduszu, które przygotwywqly papiery Ziobrze. Mam niczym nieuzasadnione przypuszczenie, że to nie one były mózgiem operacji. ;)
Pozostałych będą czołgać tak długo, jak tylko się da, zanim ktokolwiek, o ile w ogóle, trafi za kraty.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Iluvatar
czarny
Posty: 79
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Iluvatar »

Czarneckiego mam na myśli. Chłop niby wszystko oddał i dawno wyjaśnił, a oni nagle go chcą wsadzać po 6 latach :)
Kiedyś nie można było jakiejś nagranej babki z PO biorącej łapówki zabrać, bo za brutalne metody to są niby :D
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2228
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: peterpan »

Wokół Czarneckiego to chyba była akcja doorganizowana z mediami. Tuż przed zatrzymaniem wyciągnięto kilometrówki (naganne i do ukarania), a aresztowano go w sprawie Collegium Humanum, czyli coś innego. Tak jakby chciano wytworzyć wrażenie, że łapią go za kilometrówki, a nie w sprawie afery w której uwaleni są i ci z PiS i ci z KO, tylko prokurator słucha tylko w sprawie tych pierwszych :P
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Theeck »

Mnie - w odróżnieniu od Ilu - bardziej mierzi modus vivendi PiSu, który tak zmieniał przepisy, rozporządzenia, regulaminy aby w razie czego za nic nie odpowiadać ... bo przepisy nie zakazywały, albo dopuszczały. Powtórzę się, ale szczytem takiego chamskiego, łamiącego wszelkie standardy przyzwoitości, ale jakże dla PiSu charakterystycznego podejścia była próba przeforsowania ustawy zwalniającej z odpowiedzialności urzędników za decyzje podejmowane w czasie pandemii.
Istnieć powinny jakieś dobre obyczaje, niepisane standardy, u mnie w domu nie ma zapisanego na drzwiach wejściowych zakazu srania na dywan w salonie, a ludzie o mentalności PiSowskiej stawiając mi tam klocka mieliby jeszcze do mnie o brak wyraźnego zakazu pretensje gdybym im zwrócił uwagę. Dlatego z niekłamaną frajdą obserwuję jak Tusku się nie pierdoli i nie zważa na przepisy, którymi PiSiory się otoczyły/zabarykadowały. Widzę i rozumiem jak szkodliwe dla kraju jest to co robi Tusku, ale tak samo, a może jeszcze gorsza była ordynarna buta i bezczelność ukrytych za uchwalonym przez siebie prawem pisiorów.
Jednych i drugich należy jak najszybciej odprawić na śmietnik historii, ale czy moi współgłosujący obywatele do tego już dojrzeli? Boję się, że wolą opowiedzieć się po stronie któregoś z niszczących kraj plemion niż pogonić i prezesa i premiera.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2228
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: peterpan »

Rozumiem, że mamy się opowiedzieć po której stronie? Bo poza rządem obecnie jest PiS i Konfa. Jeszcze mnie nie pogięło na tyle by głosować ba partię z Braunem.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4883
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:Mnie - w odróżnieniu od Ilu - bardziej mierzi modus vivendi PiSu, który tak zmieniał przepisy, rozporządzenia, regulaminy aby w razie czego za nic nie odpowiadać ... bo przepisy nie zakazywały, albo dopuszczały. Powtórzę się, ale szczytem takiego chamskiego, łamiącego wszelkie standardy przyzwoitości, ale jakże dla PiSu charakterystycznego podejścia była próba przeforsowania ustawy zwalniającej z odpowiedzialności urzędników za decyzje podejmowane w czasie pandemii.
Istnieć powinny jakieś dobre obyczaje, niepisane standardy, u mnie w domu nie ma zapisanego na drzwiach wejściowych zakazu srania na dywan w salonie, a ludzie o mentalności PiSowskiej stawiając mi tam klocka mieliby jeszcze do mnie o brak wyraźnego zakazu pretensje gdybym im zwrócił uwagę. Dlatego z niekłamaną frajdą obserwuję jak Tusku się nie pierdoli i nie zważa na przepisy, którymi PiSiory się otoczyły/zabarykadowały. Widzę i rozumiem jak szkodliwe dla kraju jest to co robi Tusku, ale tak samo, a może jeszcze gorsza była ordynarna buta i bezczelność ukrytych za uchwalonym przez siebie prawem pisiorów.
Jednych i drugich należy jak najszybciej odprawić na śmietnik historii, ale czy moi współgłosujący obywatele do tego już dojrzeli? Boję się, że wolą opowiedzieć się po stronie któregoś z niszczących kraj plemion niż pogonić i prezesa i premiera.
O to to. Dokladnie to.

A co do przepisow - tu wlasnie peter Theeck ladnie wyjasnil co i jak. Lamali prawo chocby ustanawiajac prawo... Serio tego nie pamiętasz? Nocne glosowania, zamykania sal, reasumpcje itp...

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2228
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: peterpan »

To dlaczego nikt ich nie pociąga do odpowiedzialności w graniach prawa, skoro je łamali? Czyżby to była tylko narracja której chłopaki ulegliście, bo biła w nielubianych przez was? Skoro to oczywiste sprawy, to dlaczego nie wykorzystać tego łamania i postawić prokuratora? Tylko zapowiada się środki pozaprawne?

Powtórzę metaforę: Tusk zachowuje się jak jakiś typ wyciągnął nóż podczas zawodów zapaśniczych i myśli że jest okej, bo druga strona faulowała i zdawała się przekupować sędziego. Dodam tylko, że sędzia - wyborcy, przyznał w końcu zwycięstwo Tuskowi. A ten i tak wyciąga nóż. Jeżeli się nie zgadzacie z nią, wskażcie mi błąd w moim rozumowaniu.

A i ciągnąc metaforę Thecka: Tusk widzi zakaz srania w salonie i powiedział, że i tak obsra.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4883
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Razorblade »

Ja pierdole peter. Ile masz lat? Pytasz powaznie czemu jeden patafian nie wpakuje drugiego patafiana z gornej polki do wiezienia, a conajwyzej pogrozi jego pionkom? Usadz, wez gleboki wdech, zrob spokojny wydech i pomysl sam. Duzy chlopak jestes, a placzesz jakby conajmniej Julke juz z TK usuneli wywlekajac na sile wraz z Kryska czy "bylem sedzia PRL ale robilem dobrze" Piotrowiczem.

Cudowny PiS robiacy Ci tak dobrze przegral. Deal with it. Wiekszosc ktora się cieszyla ze PiS przegral nie wierzyla nawet w cwierc zapewnienia PO. Po prostu mieli dosc tamtych debili i wymienili ich na innych. Rownie cynicznych, ale ladniejszych. Easy as fuck.

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka

Iluvatar
czarny
Posty: 79
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Iluvatar »

No cóż. To prawda z tymi przepisami. Chyba jeszcze bardziej chamskie było to co zrobili po ostatnich wyborach. Nie umieli godnie przegrać. Jak PO, które w 2015 rozpętało kryzys w TK. Albo to specjalnie robią pod wojenki albo pragnienie władzy u obu Kaczorów jest tak ogromne, że są gotowi zrobić wojnę Polsko-Polska.

Niestety, wyborcy na nic lepszego nie zasługują.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2228
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: peterpan »

Trochę mniej we mnie cynizmu niż w Tobie Rzr i tyle.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4883
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Razorblade »

peterpan pisze:Trochę mniej we mnie cynizmu niż w Tobie Rzr i tyle.
Moze mniej. A moze po prostu Ty swojego nie widzisz, co rowniez udowodniles kilka razy mowiac wlasnie jak to Tobie PiS robi dobrze a innych to w sumie walic. I nie wazne bylo dla Ciebie ze robi to lewizna (Cudowny Polski Lad), ze ludzie tracili kase a Mateuszek plul w twarz robiac jakies matematyczne fikolki ze niby bedzie lepiej (poza zlodziejami. Takimi jak ja, bo jak mi wyszlo gorzej, to zlodziej - wiadomo). Wazne ze Tobie bylo cacy.

Podsumowujac bo troche to nudne:
- nie glosowalem na Tuska (na opozycje obecnie u wladzy tak),
- nie wierzylem w zadne zapewnienia "krainy mlekiem i miodem plynacej"
- nie wierzylem w jakiekolwiek ulatwienia/uproszczenia,
- nie wierze nawet w sensowne rozliczenia poprzednikow,
- fajnie jak odwroca burdel poPiSowy choc w czesci. Metody mi troche zwisaja.

Yup, jestem cynikiem.

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Theeck »

Streszczę "piątkę Razora" pod którą sam prawie zupełnie mógłbym się podpisać: nie wierzę politykom :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5046
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Zolt »

Zgoda. Tylko mi akurat metody nie zwisają, bo z uwagi na brak zaufania do polityków nie wierzę, że kiedykolwiek wrócą do przepisowego działania. Zawsze znajdzie się Wróg, którego trzeba będzie na szybko pokonać, ale już ostatni raz. Oddawanie władzy to jak rzucanie szlugów - najlepiej od jutra.

Co prowadzi do tego, że jak w przypadku wypieprzania reżimowych szczekaczy z tvp, będzie tworzony precedens, który przy jakiejkolwiek zmianie władzy będzie rozszerzany i nadużywany.

Rozkład struktur państwa i słabnące zaufanie do struktur urzędowych odbija się nie tylko na pierwszych stronach gazet, ale też na nas, zwykłych Kowalskich i nie prowadzi do niczego dobrego.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5830
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: ThimGrim »

Dla nas najlepiej, jak się będą napierdalać. Jak nawet nic z tego nie wyniknie, żaden polityk za nic nie beknie, to następni przynajmniej dwa razy się zastanowią, czy warto brać w kieszeń publiczną kasę i potem latami wycierać podłogi aresztów, prokuratury (trzymam kciuki, że więzień też).
A standardy i tak są dwa. Dla osób publicznych, z kasą, i dla maluczkich. U nas i wszędzie na świecie. Bogaci kończą procesy, jak biedni już wychodzą z więzienia. Więc obstawiam, że nawet przy całej tej medialnej wrzawie, pierwsi na odstrzał i tak pójdą ci najsłabsi - urzędnicy niższego szczebla, długonogie asystentki itd.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4883
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Razorblade »

Zolt pisze:Zgoda. Tylko mi akurat metody nie zwisają, bo z uwagi na brak zaufania do polityków nie wierzę, że kiedykolwiek wrócą do przepisowego działania. Zawsze znajdzie się Wróg, którego trzeba będzie na szybko pokonać, ale już ostatni raz. Oddawanie władzy to jak rzucanie szlugów - najlepiej od jutra.

Co prowadzi do tego, że jak w przypadku wypieprzania reżimowych szczekaczy z tvp, będzie tworzony precedens, który przy jakiejkolwiek zmianie władzy będzie rozszerzany i nadużywany.

Rozkład struktur państwa i słabnące zaufanie do struktur urzędowych odbija się nie tylko na pierwszych stronach gazet, ale też na nas, zwykłych Kowalskich i nie prowadzi do niczego dobrego.
Przecież dokładnie to dzieje się od zabawy Tusku z OFE i TK. Nihil novi

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5046
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Zolt »

Tak, dokładnie i nabiera tempa.

Thim- to by był pierwszy przypadek w historii, w którym kara odstraszałaby złodzieja ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

Zolt +1
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4883
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Razorblade »

Zolt pisze:Tak, dokładnie i nabiera tempa.

Thim- to by był pierwszy przypadek w historii, w którym kara odstraszałaby złodzieja ;)
Yup. Dokladnie tak jest. Rozumiem ze masz pomysl co z tym zrobic, na przykład zaglosowac w nastepnych wyborach na PiS... Oh snap. No to moze Konfe... :D

Mamy kraj gdzie prawo obowiazuje tylko nas, ale nikogo u wladzy. Wszelkie immunitety i inne tylko to poteguja. Srsly, po co teraz brac ze za Morawieckiego czy innego Kaczynskiego zgodnie z prawem? Zeby go Duda od razu uniewinnil? A Tuskowi co chcecie zrobic? Wystapic o odebranie immunitetu gdy ma wiekszosc? A moze wyjsc na ulice? Wiadomo - to sie zawsze konczylo w tym kraju ustapieniem rzadzacych. Zwłaszcza gdy 3/4 społeczeństwa ma juz zwyczajnie wywalone.

I srsly, po tym jak PiS ignorowal wychodzenie na ulice i lamiac prawo wprowadzal swoje upolitycznione decyzje, nawet rekami TK, to wybaczcie ale serio ktos oczekuje ze przejme sie ich losem jak Tusku powie ze bedzie ich scigal w dowolny sposob? To tak jakbym mial pomagac zlodziejowi gdy inny zlodziej go okradl. Przykro mi, nie...

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

Wszystko pięknie fajnie, tylko nie ma żadnej gwarancji, że "naprawa" państwa po pisiorstwie będzie polegała na tym, na czym powinna. No bo jak bezprawie kaczystowskie mamy zamienić na bezprawie tuskowe, to ja nie widzę specjalnej różnicy. Nam się od tego nie poprawi, jakoś składki zdrowotnej nie obniżą w nocnym głosowaniu. Wycofanie kontrasygnaty podejrzanie przypomina mi reasumpcję głosowania, a to chyba nie jest jeszcze ich ostatnie słowo.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4883
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Razorblade »

Crowley pisze:Wszystko pięknie fajnie, tylko nie ma żadnej gwarancji, że "naprawa" państwa po pisiorstwie będzie polegała na tym, na czym powinna. No bo jak bezprawie kaczystowskie mamy zamienić na bezprawie tuskowe, to ja nie widzę specjalnej różnicy. Nam się od tego nie poprawi, jakoś składki zdrowotnej nie obniżą w nocnym głosowaniu. Wycofanie kontrasygnaty podejrzanie przypomina mi reasumpcję głosowania, a to chyba nie jest jeszcze ich ostatnie słowo.
Nie bedzie. Srsly myslisz ze w to wierze? Po prostu nie placze jak PiS dostaje wpierdol. I tak dostanie, ale mi ich nie zal.


Ale to jeszcze w ramach tego co dzieje sie na południu obecnie. To wlasnie za tego cudownego przejrzystego PiSu praktycznie nie modernizowano wałów przeciwpowodziowych i innych tematow zwiazanych z rzekami. A nie, zrobiono przekop mierzei. Uprzedzając, zbiornik w Raciborzu afair to nie zasluga PiS. Dobrze ze go nie spierdolili, bo generalnie bylby dramat

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy KO&TD&NL

Post autor: Crowley »

Znowu będzie wielki program budowy wałów i zbiorników. Coś mi świta, że kiedyś już była jakaś powódź i też miało być budowane.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
ODPOWIEDZ