Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

... recenzje i inne takie

Moderatorzy: Zolt, boncek, Voo, Pquelim

Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1873
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Ptaszor »

Dragon_Warrior pisze:ludzie na naprawdę świeżego Brighta cisną
OFFTOP. Miałem pisać recenzję, ale się rozmyśliłem, bo powtarzało się w niej słowo "ekspozycja". Czekam, aż Max Landis znowu zacznie jojczyć na Twitterze, jak to wpadł w trybiki hollywoodzkiej maszyny produkcyjnej, co mu poszatkowała scenariusz.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Dragon_Warrior pisze:Ale zasadniczo naprawdę w klubach tematycznych, stowarzyszeniach starłorsowaych itp film się często naprawdę podobał.
Ja widzę inną reakcję w tym fandomie, który gdzieś tam znam, ale nieważne. Generalnie z nowymi starłarsami jest taki problem, że nie są starłarsami. Są trolowaniem starłarsów, starłarsowych fanów.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: boncek »

Byłem, zobaczyłem. Jest to mój ostatni film SW od Disneya, na który pójdę do kina. Resztę zobaczę na kanapie. Przyznam szczerze, że już dawno nie byłem tak rozczarowany filmem (obojętnie jakim). Po godzinie zerkałem na zegarek i miałem ochotę wyjść (ale żal mi było wydanych pieniędzy na IMAXA), pod koniec walczyłem, żeby nie zasnąć.

To jest strasznie słaby film o niczym. Taki teledysk, zlepek scen, celebów starwarsowych, które mają się na chwilę pojawić, pomachać i zniknąć. I o ile nie przeszkadzało mi to w TFA, bo w końcu trochę wszyscy tego chcieliśmy, to już po kolejnym filmie spodziewałem się czegoś innego.

Jest tu tyle złych rzeczy, które mógłbym wymieniać, ale w sumie trochę szkoda mojego czasu. Byłem, zobaczyłem. Dziś już nawet za bardzo nie pamiętam co tam się działo, bo przecież nic się nie działo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Dragon_Warrior »

phpBB [video]

macie ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: DaeL »

A tak na poważnie - chyba najlepsza recenzja z mainstreamowych mediów:
phpBB [video]
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: zodi »

Mnie się podobało.
Dużo bardziej niż Przebudzenie Mocy.
Kropka.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Jakby ktoś był lamusem i nie wchodził na główną:

http://fsgk.pl/wordpress/2018/01/gwiezd ... zazalenia/
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Gregor »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: DaeL »

Po tygodniu w Chinach "Ostatni Jedi" został zdjęty z 92% ekranów kinowych. Więc ten rynek jest już (po raczej miernym tygodniu) zamknięty.
https://www.forbes.com/sites/robcain/20 ... 20dd515cc0

Oznacza to, że film już istotnych pieniędzy nie zarobi. W porównaniu do "Przebudzenia Mocy" zarobił w tym samym okresie o 700 milionów dolarów mniej. To największy odnotowany spadek wpływów pomiędzy pierwszą częścią filmu a sequelem. Aktualna kalkulacja mówi o tym, że film zamknie się z wpływami rzędu 1,2-1,3 mld dolarów.
https://www.forbes.com/sites/robcain/20 ... 7e97a142ee

No to teraz policzmy. Disney zbiera mniej niż połowę kasy z biletów (50% w Stanach, na rynkach zagranicznych ten udział spada, najgorzej jest w Chinach, gdzie studio zarabia ok. 30%). Ale załóżmy, że bierze 50%. Czyli jeśli film przyniesie wpływy 1,2 mld, to do Disneya pójdzie ok. 600 mln dolarów. Budżet filmu wyniósł 240 milionów dolarów. Nie wiemy ile wydali na marketing. Ale wygląda na to, że wcale nie jest tak różowo. Zwłaszcza, że od czystego zysku muszą odjąć amortyzację kasy, którą zapłacili Lucasowi. Więc wcale bym się nie zdziwił, gdyby film okazał się dla Disneya stratą.

Dorzućmy do tego fakt, że spada sprzedaż zabawek i gier opartych na tym IP (chociaż to akurat wina EA - przez mikrotransakcje sequel Battlefronta sprzedał tylko 1/3 egzemplarzy poprzedniej części).

No i te plotki dotyczące tego jaką kupą jest "Solo".

Ech, schadenfreude.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Pquelim »

jesli disney wyszedl na filmie 600 milionow $, a film kosztowal 240 mln$ to na pewno potraktuja to jako finansowa porazke.

przy 240 milionach wlozonych w produkcje film po hollywoodzku (czyli na ratio 200%) splaca sie dopiero, jak przyniesie producentowi swoja trzykrotnosc, czyli w tym przypadku 720 mln. Duppa, jeszcze sie nie zdziwie jak pogrzebia te cale nowe starwarsy na Tatooine.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7479
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Crowley »

Albo zaczną się miotać jak Warner z komiksowymi filmami od DC. Jeśli O Solo Mio okaże się kaszanką, zrobi się nerwowo. Tylko marki szkoda, bo myślałem, że nic gorszego od Ataku klonów jej nie spotka.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1873
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Ptaszor »

phpBB [video]
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: DaeL »

Pquelim pisze:jesli disney wyszedl na filmie 600 milionow $, a film kosztowal 240 mln$ to na pewno potraktuja to jako finansowa porazke.

przy 240 milionach wlozonych w produkcje film po hollywoodzku (czyli na ratio 200%) splaca sie dopiero, jak przyniesie producentowi swoja trzykrotnosc, czyli w tym przypadku 720 mln. Duppa, jeszcze sie nie zdziwie jak pogrzebia te cale nowe starwarsy na Tatooine.
Wiele zależy od tego ile wydano na reklamę. Star Warsy są niby wszędzie, ale w przeciwieństwie do innych blockbusterów lwia część reklamy pochodzi od partnerów, którzy wykupują licencję na używanie nazwy SW w reklamach telefonów, płatków, kartofli, itd... Przypuszczam, że dla SW wystarczy zwrot na poziomie 200%, żeby wyjść na plus.

W każdym razie mamy jedną rzecz, która może nam co nieco powiedzieć o tym czy w Disneyu są zadowoleni, czy nie. Otóż "Rogue One" miał budżet 200 mln dolarów. Reklam w mediach było mniej niż w przypadku "TFA" czy "TLJ". Przychody z biletów wyniosły ok. 1,1 mld dolarów. Czyli analogicznie jak w poprzednich przypadkach do Disneya powędrowała połowa - ok. 550 mln. Nie słyszałem, żeby wyszli na tym stratni, ale na bank nie byli z wyników zadowoleni, bo po jakimś czasie zaczęło się wskazywanie winnych, wytykanie palcami, itd...

Jeśli "TLJ" zarobi ostatecznie tylko o 100 milionów dolarów więcej, to może być bardzo podobna sytuacja.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7479
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Crowley »

Tak dla porównania czytałem dziś, że nowy film Tarantino, który robi dla Sony, będzie miał budżet $100 mln. Żeby wyszli na plus, film musi zarobić na świecie ponad $375 mln. Nie wiem, na ile to wiarygodne wyliczenia ale by się zgadzało. 60% z 375 mln to 225 mln, czyli trochę ponad 200% budżetu.
DaeL pisze:Jeśli "TLJ" zarobi ostatecznie tylko o 100 milionów dolarów więcej, to może być bardzo podobna sytuacja.
Zwłaszcza na tle rekordów TFA. Tak jak pisałem wcześniej, pewnie nikt nie spodziewał się powtórki z rozrywki ale wpływy poniżej 1,4-1,5 mld to na pewno były dolne a nie górne szacunki.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Nowe Star Warsy (informacje, zapowiedzi)

Post autor: Zolt »

Byłem. Nie jest źle. Spodziewałem się kaszany, wyszło na pewno lepiej niż ósmy epizod. Albo miałem mniejsze oczekiwania. Moim zdaniem do obejrzenia bez większego bólu.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Nowe Star Warsy (informacje, zapowiedzi)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja bym to kupił, gdyby zrobili z tego super moc - żeby mógł obrócić górną część ciała względem dolnej. Wyobraźcie sobie - Darth Maul ucieka, a Solo strzela do niego z lasera. Ten obraca pół tułowia bez zmiany kierunku biegu, żeby odbić strzał mieczem. Bajka!
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Nowe Star Warsy (informacje, zapowiedzi)

Post autor: Pquelim »

Jest tak samo. Jako space opera może być, takie 6/10, jako Gwiezdne Wojny maksymalnie 4/10.

Również spodziewałem się kaszanki, więc na plus można zaliczyć, że kaszanki nie ma. Ale to trochę jakby chwalić Marvela, że Avengersi są lepsi od Ligi Sprawiedliwości.

Nie widzi mi się ta franczyza. Nie ma w niej jaj. Film o Hanie Solo nie ma żadnego śmiesznego dialogu.

Za to fani monologu o piasku znajdą tutaj coś dla siebie. I to przynajmniej w kilku scenach.

Główny bohater jednak na plus. Po informacjach, które docierały z planu spodziewałem się zgniecienia ikonicznej postaci, ale na szczęscie Alden Eldenrich (czy jak to sie pisze) wypadł przyzwoicie. I znowu miałem w głowie pytanie - chwalić za to, czy wzruszyc ramionami?

Emilia Clarke. Ekhm. Jej udział w Star Warsach to jeden z tych powodów, dla których można żałować, że Gra o Tron w ogóle kiedykolwiek powstała.

Ale nie to jest najgorsze. Zanim do najgorszego to jeszcze kilka luźnych spostrzeżeń ku pamięci:

- stroje nie pasowały do klimatu Gwiezdnych Wojen. A już na pewno nie ten Emilii Clarke.

- muzyka nie daje nic. jest i nie przeszkadza. świetnych motywów - brak.

- dialogi leżą w epoce kina lat 40. Albo pełna ekspozycja, albo żenujące próby podniesienia rangi wydarzeń, albo absolutnie nieśmieszne próby rozśmieszenia widza.

- na plus zdecydowanie postać droida. najfajniejszy robot w serii? być może - osobiscie nigdy nie byłem fanem tandemu C3PO & R2D2.

- film nie ma napięcia. tak jak pozostale z nowej serii, oprocz Łotra 1.

- bohaterowie mają się w dupie. zero sentymentalizmu, raczej poczucie ze to wszystko jakis dowcip. po smierci teoretycznie istotnych postaci, lub innych tragicznych wydarzeniach, Han i reszta paczki nie reagują praktycznie wcale. brakowalo tylko przelamania czwartej sciany i komentarza, ze usmeircona wlasnie postac dostala za małą gażę, albo i tak wróci w następnej części.... wróć - to przynajmniej byłoby śmieszne. Ogolnie rzecz ujmując, w czasie całego seansu bardzo trudno jest się przejać czymkolwiek co dzieje sie na ekranie, bo po samych postaciach zadnego przejęcia nie widać.

To chyba tyle, jesli chodzi o bezspoilerowy komentarz. mam jeszcze dwa, ktore zaznacze.
Zasadniczo nowe Star Warsy trzymają poziom. Szkoda, że jest to poziom całkowitej nijakości.

Aha, jeszcze jedno.
- Pytanie do obeznanych fanów: W którym momencie dzieje się ten film? Bo albo jestem słaby z matematyki/historii, albo Galaktyką powinni rządzić Imperator z Vaderem?
Tak?
Spoiler:
W filmie pojawia się nieżyjący od półwiecza (???) Darth Maul. To najtańszy, najbardziej prymitywny i w gruncie rzeczy urągający inteligencji widza zabieg, jaki w tej serii zastosowano. Teraz się masz i zastanawiaj. Ludzie na sali niemal jednocześnie zapytali "coooo?" No i ja też się pytam, bo mnie się to kupy z dupy nie trzyma. Ale wyjaśnienia będą przecież kosztować - przynajmnie tyle, co kolejny bilet do kina

Po "Solo" widać też, że był cięty na potęgę. Większość część seansu nie przeszkadza to bardzo, chociaż jest kilka scen wklejonych i gubiących nieco rytm opowieści, ale najbardziej to chyba pod koniec. Ścigający Hana z ekipą bandyci okazują się wojownikami Rebelii. Ten twist wygląda tak komicznie, że aż nie chcę mi się go opisywać. Piegowata dziewczynka zdejmuję maskę i wszyscy zaczynają słuchać jej "porywającego inaczej" wykładu o moralności. Oczywiście pod wpływem tej płomiennej przemowy wszyscy zmieniają zdanie. A potem Woody Harrelson nie wzbudzając podejrzeń Hana żegna się kulturalnie i odlatuje w stronę zachodzącego Słońca. Cholernie naiwne i chyba nie tak miało wyglądać - stąd zgaduje, że to wynik cięć i krojenia. Chociaż z drugiej strony - patrząc na ogólny poziom dialogów i scenariusza, równie dobrze tak właśnie miało być.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7479
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Nowe Star Warsy (informacje, zapowiedzi)

Post autor: Crowley »

Zolt pisze:wyszło na pewno lepiej niż ósmy epizod
To tak jakbyś napisał, że wyszło nieźle, bo w wyniku wypadku straciłeś tylko jedno jądro i oko. ;P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Nowe Star Warsy (informacje, zapowiedzi)

Post autor: Zolt »

Crowley pisze:
Zolt pisze:wyszło na pewno lepiej niż ósmy epizod
To tak jakbyś napisał, że wyszło nieźle, bo w wyniku wypadku straciłeś tylko jedno jądro i oko. ;P
Ja wiem jak to brzmi, ale szedłem na film z myślą, że będzie jeszcze większa kupa. ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowe Star Warsy (informacje, zapowiedzi)

Post autor: Voo »

Zoltowi się po prostu podobało i teraz jakoś próbuje z tego wybrnąć ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Nowe Star Warsy (informacje, zapowiedzi)

Post autor: Zolt »

To tak jakbyś zabłądził na Saucie w Szikago, miał serce w przełyku i wyszedł z tego tylko z wybitym zębem. Cieszysz się, że nie wyszło dużo gorzej ;)


Pq, weź przenieś tę dyskusję do tego drugiego topicu o SW jak możesz. Tu są zapowiedzi.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Pquelim »

muwiż - mash
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Zolt »

Na dobrą sprawę nie podoba mi się tylko, że niby tylko trzy lata minęły od rozłąki Hana z Qi'rą i udało jej się w tym czasie zostać prawą ręką wielkiej szychy.

A tak to do obejrzenia ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7479
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Crowley »

Ho ho, wyniki finansowe pierwszego weekendu Solo pozwalają przypuszczać, że film zarobi w okolicach $550 mln. Nie wiem, ile to kosztowało, ale na pewno między 150 a 200 milionów. Wygląda na to, że Disney, świadomy potencjalnych problemów, obciął kasę na promocję, byle tylko jak najmniej dołożyć do interesu.

To jest dla mnie niepojęte, że Disney, mając pod sobą produkującego miliondolarowe banknoty Marvela, pozwala sobie na taką amatorszczyznę. Nie wiem, jak działają te wielkie korporacje ale właśnie Marvel pokazał, jak się zarabia pieniądze na "uniwersum". A przecież pierwsze filmy MCU to była kicha i żenada. Potem to wszystko zaczęło ze sobą grać i tworzyć spójną wizję. Tymczasem Kennedy, mając ustanowione fundamenty, a w zasadzie dojrzałą markę, zarządza tym cyrkiem przez chaos. Przecież oni powinni mieć tam wszystko rozpisane i zaplanowane na 10 lat do przodu, co do przecinka w każdym kolejnym scenariuszu. Nie kumam tego.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Lai
still better than traitor
Posty: 308
Rejestracja: 18 lipca 2016, o 19:10

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Lai »

Crowley, może ten szmelc jest produkowany celowo? Ja, jak jestem chora w trupa, puszczam sobie Thora 1 i od razu zdrowieję. Takie zuo zabija bakterie i inne wirusy w trybie natychmiastowym ;)

A tak na poważnie, to poczekajmy, aż Dedeczki (ci od Gry o Tron) napiszą kolejne części SW. Będzie dużo teleportów i wspomnień Jar Jara.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Heh, to po prostu pokazuje czym się różni dobry producent (Feige z Marvela), od złego (Kennedy z SW).

Feige panuje nad uniwersum, ale kręcić daje ludziom zakochanym w komiksach. Kennedy bierze gorące nazwiska z rynku (Lord & Miller, Trevorov), a potem się okazuje, że oni mają jakąś idiotyczną własną wizję. Przecież wizja już dawno jest, wiadomo jak wyglądają modelowe starwarsy i Kennedy szuka tylko kogoś, kto to nakręci, a nie jakiegoś artysty z własnym zdaniem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Gregor »

No już widać, że brakuje tam kogoś na wysokim stołku kto by się no... znał na SW. Kennedy bardziej jest zajęta pilnowaniem, żeby pierdoły swj się zgadzały.

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: DaeL »

Crowley pisze:Ho ho, wyniki finansowe pierwszego weekendu Solo pozwalają przypuszczać, że film zarobi w okolicach $550 mln. Nie wiem, ile to kosztowało, ale na pewno między 150 a 200 milionów. Wygląda na to, że Disney, świadomy potencjalnych problemów, obciął kasę na promocję, byle tylko jak najmniej dołożyć do interesu.
Z ciekawości właśnie sprawdziłem jak to wygląda. Otóż Solo jest jak do tej pory najdroższym starwarsowym filmidłem. Budżet przekroczył 250 milionów dolarów. Pierwotnie miało być 180 milionów, ale 3/4 filmu trzeba było nakręcić od nowa. Dla porównania - Rogue One (też ze sporymi dokrętkami) miał budżet 200 milionów, Last Jedi 220 milionów, a Force Awakens 245 milionów.

A patrząc na box office pamiętajcie, że studio kasuje tylko ok. 50-60% wpływów z biletów w Stanach i ok. 40% wpływów na rynkach zagranicznych. Solo przyniósł na razie jakieś 100 milionów dolarów w Stanach i ok. 65 milionów dolarów za granicą. Ale Disney pewnie zobaczy z tego łącznie ok. 80 milionów. A przecież poza budżetem samego filmu, były jeszcze wydatki na promocję.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Counterman »

Solo jest też najmniej dyskutowanym filmem na forum ever. Po prostu nikogo ani nie grzeje, ani ziębi ten film. :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Counterman pisze:Solo jest też najmniej dyskutowanym filmem na forum ever. Po prostu nikogo ani nie grzeje, ani ziębi ten film. :D
Bo on jest taki turbo 'meh'. Nie chce mi się ani go chwalić, bo nie ma za co, ani też ganić, bo też niewiele ma takich hardkorowych wad. Średniak doskonały.
Obrazek
Lai
still better than traitor
Posty: 308
Rejestracja: 18 lipca 2016, o 19:10

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Lai »

niektórzy nie widzieli jeszcze, czekają na zatokę...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: DaeL »

To jest niesamowite. W drugim tygodniu wyświetlania Solo zarobił 19 milionów dolarów. Spadek większy niż przy Ostatnim Jedi, a ze znacznie niższego pułapu. Game over. Z takimi wynikami trzeci tydzień będzie w większości kin ostatnim. Łączne wpływy ze sprzedaży biletów (USA i reszta świata) wyniosły niecałe 180 milionów dolarów. Czyli wytwórnia dostaje w najlepszym razie ok. 100 milionów. Budżet filmu wyniósł ponad 250 milionów dolarów (nie licząc kosztów marketingu).

Ostatni Jedi ostatecznie wyszedł lekko na plus, ale na Solo Disney może stracić 200 milionów (albo i więcej - zależy od wydatków na marketing). To niewiarygodne, ale Kathleen Kennedy na serio zatłukła kurę znoszącą złote jajka.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5601
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: LLothar »

DaeL pisze:To jest niesamowite. W drugim tygodniu wyświetlania Solo zarobił 19 milionów dolarów. Spadek większy niż przy Ostatnim Jedi, a ze znacznie niższego pułapu. Game over. Z takimi wynikami trzeci tydzień będzie w większości kin ostatnim. Łączne wpływy ze sprzedaży biletów (USA i reszta świata) wyniosły niecałe 180 milionów dolarów. Czyli wytwórnia dostaje w najlepszym razie ok. 100 milionów. Budżet filmu wyniósł ponad 250 milionów dolarów (nie licząc kosztów marketingu).

Ostatni Jedi ostatecznie wyszedł lekko na plus, ale na Solo Disney może stracić 200 milionów (albo i więcej - zależy od wydatków na marketing). To niewiarygodne, ale Kathleen Kennedy na serio zatłukła kurę znoszącą złote jajka.
Tej, jakbyś rozdrobnił Jamesa Bonda na nowy film co pół roku, jeden o Moneypenny, drugi o młodości i jeszcze jeden z emerytowanym Shonem Connery to też by to wszystko szlag trafił.

Imho strategia Disneya była skazana na porażkę.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Gregor »

Inne studio Disneya klepie już 3 filmy rocznie i za każdym razem rozbija worek z kasą, więc to nie to.

Ja tam uważam, że strasznie się nie docenia oficjalnie efektu plaskacza kutasem w czoła fanów SW jakim był epizod VIII. Co prawda Disney uważa, że tego filmu nie lubią tylko jacyś rasiści mizogoniści homofoby i w ogóle. No ale jak się robi krok po kroku wszystko, żeby zniechęcić grupę fanów, która obecnie jest przy kasie, może zaciągnąć do kina swoje rodziny itp. i się wyskakuje z chujowym pomysłem na film, którego nikt nie chciał zanim tyłki przestały boleć...

Wtopa Solo może być najlepszym co obecnie może spotkać markę SW, bo tam bez przetasowania na szczycie i postawienia zamiast pani KK kogoś kto chociaż lubi i ogarnia Gwiezdne Wojny, żeby trzymał jakikolwiek wyraźny kurs. Inaczej zamiast robienia ciekawych rzeczy w świecie SW za 2 filmy będzie złol dziwnie przypominający Trumpa, a R2D2 zmieni wtyczkę na żeńską, bo przecież o to chodzi w SW :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7479
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Crowley »

Ja tam uważam, że strasznie się nie docenia oficjalnie efektu plaskacza kutasem w czoła fanów SW jakim był epizod VIII. Co prawda Disney uważa, że tego filmu nie lubią tylko jacyś rasiści mizogoniści homofoby i w ogóle. No ale jak się robi krok po kroku wszystko, żeby zniechęcić grupę fanów, która obecnie jest przy kasie, może zaciągnąć do kina swoje rodziny itp. i się wyskakuje z chujowym pomysłem na film, którego nikt nie chciał zanim tyłki przestały boleć...
phpBB [video]

;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: DaeL »

Gregor pisze:Ja tam uważam, że strasznie się nie docenia oficjalnie efektu plaskacza kutasem w czoła fanów SW jakim był epizod VIII. Co prawda Disney uważa, że tego filmu nie lubią tylko jacyś rasiści mizogoniści homofoby i w ogóle. No ale jak się robi krok po kroku wszystko, żeby zniechęcić grupę fanów, która obecnie jest przy kasie, może zaciągnąć do kina swoje rodziny itp. i się wyskakuje z chujowym pomysłem na film, którego nikt nie chciał zanim tyłki przestały boleć...
And that's a good thing!
Spoiler:
Obrazek
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Pquelim »

:D :D :D

To może być tylko jedno z dwóch: zbiorowa redukcja dysonansu poznawczego lub dobitny przykład jak w USA środowisko krytyków i opiniotwórców internetowych jest skomercjalizowane. Czyli opłacone.

Solo spektakularnie się wyp*^&$* w kinach. Nawet trudno to do czegoś porównać. W trzecim tygodniu ma zarobić 8mln $. Tyle samo co Deadpool, który jednak zdążył już dobić do połowy miliarda.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:Solo spektakularnie się wyp*^&$* w kinach.
And that's a good thing! :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Voo »

Counterman pisze:Solo jest też najmniej dyskutowanym filmem na forum ever. Po prostu nikogo ani nie grzeje, ani ziębi ten film. :D
Ja się nawet na niego nie wybieram. Mało tego - nawet mój syn mnie o to nie pyta i nie namawia mnie na wyjście do kina.

Przykro stwierdzić ale dla pokolenia dzisiejszych dzieciaków i nastolatków SW to nie jest nic "bardziej" od np. X-menów, Avengersów itp.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Counterman »

Jak się na netlixie ukarze to obejrzę. Na razie mam co robić wieczorami.

A dzieciakom to się w sumie nie dziwię. Wystarczy porównać ostatni epizod gwiezdnych wojen do choćby takiego avengers inifity war no i czym tu SW ma powalać? Kiedyś to było SW i wielka przepaść dalej, a teraz... no niebardzo.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Counterman pisze:Jak się na netlixie ukarze to obejrzę.
:O :O :O :O :O

Counter, Yankes Ci się na konto wbił :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Counterman »

Ups.

:D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Yankes »

SithFrog pisze:
Counterman pisze:Jak się na netlixie ukarze to obejrzę.
:O :O :O :O :O

Counter, Yankes Ci się na konto wbił :P
Ja sobie wypraszam, ja tak malo bledow nie robie ;P
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Voo »

No kurde idę jutro, muszem.

W akcie desperacji zaproponowałem młodemu Jurrasic World ale się nie ugiął.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Voo »

No kurde byłem.

SUPER film :D

Nie ma się co jednak nastawiać przed obejrzeniem, zawsze trzeba sprawdzić. Fajne, klasyczne kino przygodowe/SF, prosta i klarowna historia, fajne postacie, dużo akcji, niezłe efekty i nienachalne nawiązania do klasycznej trylogii. Jedyny zarzut to ten nieszczęsny epizodyczny Darth Maul ale tak poza tym to jestem mega pozytywnie zaskoczony. A, no i scena z ucieczką wśród asteroidów wciąż słabsza niż w Imperium. Ale tak poza tym... Nie jest to żadne wielkie kino ale spokojnie wciąga nosem i wypuszcza z bąkiem nieszczęsne ostatnie epizody z głównego cyklu. A no i Han strzela pierwszy. Han strzela pierwszy! :D Chyba się stęskniłem za takim trochę staroszkolnym łotrzykowskim kinem o rabusiach (tutaj w gwiezdnym wydaniu) i pewnie dlatego tak dobrze mi weszło.

Napiszę tak - ja polecam. Na serio serio. Może się jutro więcej rozpiszę w recenzji ale ostatnio wszystko u mnie coraz krótsze więc pewnie nie ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7479
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Crowley »

Widzę, że Ostatni Jedi sprawił, że wszyscy mają wyszczane na Mandaryna? Midichooriana. Mariana? Mandaloriana...
Obejrzałem pierwszy odcinek i czytając recenzje w sieci zachodzie w głowę, co ze mną nie tak. Owszem, wygląda to o niebo lepiej od prequeli, czy ep. VIII, ale recykling wszystkiego co tylko możliwe aż bije po oczach. Miało być coś zupełnie nowego, a jest ekranizacja Opowieści łowców nagród i "nawiązania" w każdym ujęciu. No ale widzę, że internet sika po nogach ze szczęścia, więc to pewnie ja jestem jak te Muppety, co siedzą na balkonie i na wszystko narzekają.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Zolt »

Moze nie czytali Opowiesci Lowcow Nagrod...
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Gregor »

Będzie parę odcinków to zobaczy się u wujka.

Epizod VIII zniszczył mój entuzjazm do czegokolwiek :P
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: DaeL »

Crowley pisze:Widzę, że Ostatni Jedi sprawił, że wszyscy mają wyszczane na Mandaryna? Midichooriana. Mariana? Mandaloriana...
Obejrzałem pierwszy odcinek i czytając recenzje w sieci zachodzie w głowę, co ze mną nie tak. Owszem, wygląda to o niebo lepiej od prequeli, czy ep. VIII, ale recykling wszystkiego co tylko możliwe aż bije po oczach. Miało być coś zupełnie nowego, a jest ekranizacja Opowieści łowców nagród i "nawiązania" w każdym ujęciu. No ale widzę, że internet sika po nogach ze szczęścia, więc to pewnie ja jestem jak te Muppety, co siedzą na balkonie i na wszystko narzekają.
Na plus nawiązania do kilku westernów. Nawet śmiechłem słysząc starłorsową wersję motywu harmonijki z Pewnego razu na Dzikim Zachodzie.

Na minus kompletna odtwórczość jeśli idzie design. To jest momentami tak kiepskie, że aż zęby bolą. No, ale najwyraźniej ta "gałka-patrzałka" z pałacu Jabby, to jest uniwersalny, gwiezdnowojenny "judasz" stosowany na niezliczonych światach.

Na jeszcze nie wiem co zaliczam fabułę. Póki co to było proste jak konstrukcja cepa, i kojarzyło mi się raczej z fanowskimi shortami wrzucanymi na youtube. Ale przynajmniej nie poraziła mnie ta fabuła swoją szczególną głupotą. Więc może z tego coś jeszcze będzie.

Na pewno powodów do zachwytu nie ma, ale nadzieja, że coś z tego będzie jest. Myślę, że po trzech odcinkach wyrobię sobie zdanie, czy oglądać dalej.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Voo »

Wracając na chwilę do Odrodzenia - ostatnio mój syn powiedział coś w ten deseń: "jeszcze tylko jedne Gwiezdne Wojny i już nie trzeba będzie oglądać Gwiezdnych Wojen".

Takie czasy, tacy widzowie, takie Gwiezdne Wojny :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
ODPOWIEDZ