Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

... o ruszaniu się

Moderatorzy: boncek, Zolt, Cherryy

Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Witam chętnych na pokładzie! Ci co się zgłosili w wątku z propozycją będą powoli dostawać linki do arkuszy. Gramy fazę pucharową do finału.

Wypełniacie żółte komórki (Kolumny L,M,N) kwotą zakładu. Można wypełnić więcej niż jedną kolumnę w rzędzie - obstawiasz wtedy jednocześnie np. remis i wygraną. Oba zakłady traktowane są osobno. Po prawej stronie masz potwierdzone przychody(zielone) / rozchody (czerwone), stan konta na dzień (niebieskie) oraz zupełnie z prawej strony projekcję - jaki będzie stan konta jeśli wygrasz najbardziej lukratywny zakład w danej linii. Kolumny "Stan Konta" i "Projekcja/Stan Konta" są używane do wykresów i są jawne dla wszystkich graczy w tabeli wyników.

Kursy pożyczam ze strony eFortuna w dniu wpisania do tabeli. Czasami pewnie się coś zmieni - trudno - wszystkie kursy wpisane raz są już na stałe.

Wygrywa ten, co na koniec będzie miał najwięcej kasy na koncie.

Jak komuś się skończy kasa w trakcie - odpada z rozgrywki!

Żeby nie było tak, że w finale wszyscy stawiają wszystko - będzie na finał dodatkowe kilka zakładów specjalnych, także będzie przynajmniej kilka opcji rozłożenia gotówki.

Walcie z pytaniami :) Pewnie będzie dużo. To jest impreza improwizowana - sprawdzamy, czy takie coś zadziała i możemy to powtórzyć zamiast WC FLEP-a albo zrobimy razem z WC FLEP-em.

Na ten moment zapisy są zamknięte - będą pewnie jakieś niedociągnięcia i pewnie będę poprawiał to i owo w arkuszach - 6 sztuk mi wystarczy do poprawek ;)

Wysłałem arkusze do Crowleya, Voo, Zolta, Hata i Razora.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Zolt »

wypełniłem, się zobaczy. A gdzie można śledzić resztę zawodników?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Razorblade »

A obstawiamy rozumiem 120 minut? Czy 90?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A jak to zwykle jest u buka? Wydawało mi się, że 90 min
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Razorblade »

Nie mam pojecia ;)

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

IMHO 90 min ma sens.

Zolt - jeszcze nie zrobiłem tego wykresu - będzie dziś lub jutro.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Przemyśliwszy sprawę, widzę, że dobrze by było wprowadzić pewne dodatkowe zasady - na razie pod dyskusję:

- Wszystkie ćwierćfinały trzeba obstawić do pierwszego gwizdka pierwszego ćwierćfinału
- Wszystkie półfinały trzeba obstawić do pierwszego gwizdka pierwszego półfinału

Żeby uniknąć sytuacji, gdzie ktoś z meczu na mecz obstawia wszystko albo prawie wszystko, zastanawiam się nad podzieleniem harmonogramu na bloki, gdzie trzeba mieć obstawione wszystko w danym bloku z góry. Inaczej ktoś bardzo ambitny będzie obstawiał z meczu na mecz duże kwoty, zwłaszcza pod koniec. Dobrze by było chyba mieć kilka zakładów, na które musi starczyć z góry, żeby było trochę więcej zarządzania tą kasą niż gra o wszystko co mecz i "last man standing".

- Jeśli w którymkolwiek momencie stan konta wskoczy komuś poniżej zera - Game Over

Tutaj tylko wyjaśnienie w kwestii minimalnego zakładu. Nie wiem, czy zauważyliście, minimalny zakład ściąga wam kasę z góry. To też będzie game over, jak ktoś nie ma na minimalny zakład. Nie wiem, jak to rozwiązać lepiej, bo jeśli Game Over jest dopiero po rozrzygnięciu takiego zakłądu, to ktoś może władować kosmiczną kwotę na kredyt, a tego nie chcemy.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Zolt »

Ok, czyli mozna zrobic all in na zakladzie/sumarycznie na zakladach. Dla mnie spoko.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tak. Zakład minimalny wymusza na Tobie obstawienie wszystkiego, ale jeśli pójdziesz all-in na pierwszym ćwierćfinale, to nie będziesz mógł wygranej wrzucić od razu w następny mecz. Ta wygrana będzie czekać na półfinały. Oczywiście, możesz próbować założyć, że wygrasz i obstawić odważniej w następnym meczu, ale jeśli się nie uda, to możesz się rozłożyć....
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing'

I oto link do wykresu!

Linia ciągła - stan konta. W przyszłości - jaki będzie stan konta jak wszystko przerżniesz. Linia przerywana - projekcja - jak wszystko wygrasz. Czerwona gruba linia pokazuje, gdzie jesteśmy dzisiaj.

Jak interpretować linie:
- Jeśli linia innego gracza "opada" szybciej niż Twoja - znaczy ten gracz postawił większe kwoty niż ty. Na dzisiaj to jest prosta sprawa, bo wszyscy mamy tyle samo. Wykres Zolta pikuje poniżej zera po meczu nr. 10, a Razora po nr 14 więc jeśli nic nie wygrają, tam się skończy ich kariera w Buko-Flepie.
- Jeśli linia projekcji (przerywana) innego gracza znajduje się powyżej Twojej, znaczy, że jeśli obaj traficie wszystko, to ten gracz będzie miał więcej kasy od Ciebie. Mój spada do zera równo na końcu, co oznacza, że jeśli wszystko przewalę, to jeszcze starczy mi na minimalny zakład w finale.
- Jeśli komuś opada linia projekcji (przerywana), to znaczy, że nie obstawił danego wyniku (zakład obowiązkowy wziął kasę, z której wygrana będzie zero)

Czyli na tą chwilę Zolt obstawia najbardziej agresywnie, ja najostrożniej, tak żeby na pewno mieć coś na finał, a Razor jest gdzieś pomiędzy.

Celowo nie pokazuję dokładnych wartości liczbowych, żeby było dużo trudniej obliczyć, co i ile ktoś dokładnie postawił.

Jeśli nie widzicie czyjejś przerywanej linii, to znaczy, że ten ktoś jeszcze nie obstawił.

Weźcie też pod uwagę, że na finał pojawi się kilka zakładów specjalnych - nie wiem co to będzie (zależy co będzie na eFortuna). Np, czy będzi więcej niż X goli, jeden z trzech dokładnych wyników, wynik do przerwy - coś wybiorę z dobrymi kursami ;). Tak żeby było o co grać w finale, a nie tylko postawić wszystko na coś.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Crowley »

Dokładne wartości wyskakują po najechaniu kursorem na jakiś punkt załamania wykresu. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No to trudno... Jak się komuś chce tak zbierać dane...
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Voo »

W rozpieprzaniu pieniędzy jestem mistrzem, więc jest szansa, że wynikami nawiążę do tradycyjnego FLEPa :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Voo »

Yyy... czy trzeba ostawiać każdy mecz? Czy można np. całą kasę na jeden?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Można całą kasę na jeden. Tylko jak Ci się skończy kasa, to game over. Nie ma gry na kredyt
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Crowley »

Ale jak to się ma do minimalnej stawki za zakład? Myślałem, że muszę obstawić każdy mecz (niekoniecznie jeden raz) i postawić maksymalnie tyle, ile mam na początku kolejki. No bo jak postawię wszystko na jeden mecz, to z czego wezmę minimalny wkład na kolejny?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jak nie masz minimalnego wkładu na kolejny mecz, to game over. Wykres pokaże, że jesteś poniżej zera. Nie możesz postawić więcej, niż masz danego dnia.

Na razie jest tak, że możesz postawić całe $20k na Walię, no ale wtedy wyeliminujesz się z zabawy, jak nie wygrają...

Stąd się wziął pomysł parę postów wyżej - że wszystkie ćwierćfinały trzeba postawić z góry. Wtedy masz zamrożone wszystko na 4 mecze, więc chyba rozsądnie byłoby obstawić tylko tyle, ile się ma. Nie wiem jeszcze, czy jest sens robić od razu blok 4 meczy i na wszystkie cztery mecze musi starczyć kasy. To byłoby takie sztuczne ograniczenie... Miałem nadzieję, że uda się utrzymać proste zasady bez zbytniego przekombinowywania...

Do tego dochodzi strategia - czy chcesz grać ostro i stawiać 10x zakład minimalny? Czy wolisz grać ostrożnie i mieć pewność, że starczy Ci kasy na resztę gry? Po to mam symulacje, żeby było widać. Zakładam, że jak komuś będzie bardzo kiepsko szło, to pewnie ja jakimś etapie postawi jakiś szalony zakład, żeby wrócić do gry.

Zobaczmy jak będzie w tych pierwszych czterech meczach i najwyżej zmienimy zasady na kolejne cztery.

Tak jak pisałem wcześniej - to jest wersja wstępna, zabugowana 8-)
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Voo »

Wiecie jak nam się spodoba to możemy zacząć grać na prawdziwe pieniądze, które złożymy do depozytu np. na koncie najstarszego z uczestników zabawy (wiadomo, najstarszy = najbardziej godny zaufania) :> :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Crowley »

Matthias pisze:Stąd się wziął pomysł parę postów wyżej - że wszystkie ćwierćfinały trzeba postawić z góry.
Myślałem, że tak właśnie jest. Podzieliłem kasę na wszystkie mecze i zostawiłem w razie czego niewielką rezerwę, bo myślałem, że obstawiamy całą kolejkę na raz. Teraz kumam.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Voo »

Dzięki Włochom wdupiłem prawie połowę kasy :D

Faktycznie mogę szybko skończyć.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Crowley »

Na pewno odkułeś się na Holendrach. :lol2:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Zolt »

Wtf Holendrzy, wtf Portugalczycy?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Łatwo przyszło, łatwo poszło XD.

Póki co, najlepsza strategia to przegrywać wolno... Ale Francuzi nie dadzą dupy, prawda? PRAWDA?!
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Póki co, bardzo edukacyjna ta gra. 6 osób gra, coś komuś pofarciło, ale na razie to wszyscy przegrywają...

Mi teraz wszedł remis Chorwatów - aż żałuję, że nie oglądałem, bo bym się cieszył jak głupi!
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Voo »

Hyhyhy.... No, tego... :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Wszyscy faworyci dali ciała... Niebywałe... Dobrze, że nie szarżowałem, bo by było kiepsko.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Crowley »

Matthias pisze:6 osób gra, coś komuś pofarciło, ale na razie to wszyscy przegrywają...
Czyli jak u prawdziwego buka. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ćwierćfinały wpisane!

Tak jak pisałem wcześniej, umówmy się tak, że wszystkie ćwierćfinały obstawiamy na raz - termin na obstawienie wszystkich czterech będzie do gwizdka pierwszego meczu. Gotówki musi wam starczyć na wszystkie mecze. Jak nie starcza, to można obstawić tylko stawkę minimalną. Jednakże jak komuś skończy się kasa, to odpada i dalsze mecze nie mają znaczenia.

Tak jeszcze dodam, że stawka minimalna $1000 oznacza, że łącznie w danej linii trzeba wydać $1000. Można tego $1000 rozbić np $500 na 1 i $500 na remis.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Voo »

Matthias, rozumiem, że ja już odpadłem? Możesz zerknąć w mój arkusz? Mam 0 czy 665, bo nie wiem gdzie patrzeć :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Spoiler:
Screenshot 2021-06-30 085552.png
Screenshot 2021-06-30 085552.png (42.18 KiB) Przejrzano 1236 razy
W rzędzie z ostatnim wynikiem w niebieskiej kolumnie (czerwone kółko) masz stan swojego konta na dzisiaj. W kolejnych rzędach w niebieskiej kolumnie widzisz, jak kasa Ci ucieka - wlicza od razu minimalny zakład. Jak wpiszesz $1000 w żółtych kolumnach, te liczby się nie zmienią. Jak wpiszesz więcej, to zaczną maleć.

Zatem nie tylko nie odpadłeś - jak zostanie Ci przynajmniej $2000 po ćwierćfinałach (niebieskie kółko), to starczy jeszcze na jeden półfinał :)

Chyba będę musiał jakoś zmienić te tabelki, bo chyba nie są dostatecznie jasne...
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Voo »

Dzięki. Pewnie są jasne ale ja nigdy nie grałem u buka, poza tym może wiek robi swoje :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Z perspektywy czasu nie podoba mi się, że trudno na pierwszy rzut oka ocenić, ile ma się kasy. Da się to lepiej zrobić.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Zolt »

Matthias[Wlkp] pisze:Wszyscy faworyci dali ciała... Niebywałe... Dobrze, że nie szarżowałem, bo by było kiepsko.
:D
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Crowley »

Jakby co to zdążyłem. 5 minut przed pierwszym gwizdkiem.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Uwaga! Można typować półfinały! Pierwsze zakłady specjalne!

W półfinałach macie dwie linie na każdy mecz - oprócz wyniku w regulaminowym czasie obstawiamy też wynik do przerwy w drugiej linii. Zakłady specjalne nie mają stawki minimalnej, zatem można tam obstawić tak dużo / tak mało, jak chcecie.

W finale pojawią się inne zakłady. Szukam takich, które dadzą zwrot przynajmniej 5x, tak żeby było warto zaryzykować.

Pierwszym pechowcem naszej zabawy jest Zolt. Nie ma on kasy na minimalną stawkę w nadchodzącym meczu. Zastanawiałem się, czy dać opcję "chwilówki" i pozwolić każdemu grać dalej, tylko za każdy negatywny stan konta jest kara ~25% oraz nie można stawiać więcej niż zakład minimalny. Inaczej nic nie hamowałoby przed obstawianiem kosmicznych pieniędzy. Zatem Zolt - jak chcesz grać dalej - masz drzwi otwarte :). Poza tym to jest "beta" więc twój dalszy udział będzie bezcenny :).

Voo - tobie teoretycznie brakuje $135 do zakładu w drugim meczu, co oznacza, że w drugim meczu nie możesz obstawić więcej niż stawkę minimalną ani zakładu specjalnego. W pierwszym meczu nie możesz w zakładzie specjalnym obstawić "na kredyt", czyli więcej niż $1,865.

Jakby były jakieś pytania, walcie śmiało :)

EDIT: Widzę, że Crowleyowi nie trzeba nic tłumaczyć - już chcę wysłać posta, a ten ma tabelkę wypełnioną :D
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Crowley »

Ja do wydawania nie swoich pieniędzy jestem prędziutki! ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Zolt »

Pierwszym pechowcem naszej zabawy jest Zolt.
Ale jakie miałem projekcje wygranych! :P
Crowley pisze:Ja do wydawania nie swoich pieniędzy jestem prędziutki!
toć ba, budowlaniec ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Voo »

Voo - tobie teoretycznie brakuje $135 do zakładu w drugim meczu, co oznacza, że w drugim meczu nie możesz obstawić więcej niż stawkę minimalną ani zakładu specjalnego. W pierwszym meczu nie możesz w zakładzie specjalnym obstawić "na kredyt", czyli więcej niż $1,865.
Jeśli do zakładu w drugim meczu brakuje mi 135 papierów (bo po postawieniu min. 2000 na pierwszy mecz zostanie mi 1865) to jakim cudem mogę w drugim meczu postawić minimalne wymagane 2000?

Dżizas, nic nie rozumiem :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Saldo ujemne rozumiesz? ;)

Na razie nie mam twardego "Game overa" I nie wiem jeszcze jak to rozwiązać. Na razie grasz dalej, ale nie możesz obstawiać więcej niż zakład minimalny jak masz saldo ujemne.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Voo »

Matthias[Wlkp] pisze:Saldo ujemne rozumiesz? ;)
Człowieku, na drugie imię mam Saldo Ujemne :cool:
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Zakłady specjalne gotowe! Następnym razem zrobię więcej miejsca na takowe, bo spodobało mi się :D

Nie ma co debatować, kto jakie ma szanse, bo każdy może elegancko przewalić swoją kasę! Nie wiem, czy mądrzej jest sobie coś zostawić, żeby nie przegrać, czy jechać na maksa? Może wygranym zostanie ten, co mniej przegra?

Kuszę was w finale czterema propozycjami:
- Wynik finału jest obowiązkowy - każdy przymusowo obstawia $5000 lub więcej wynik finału, nawet Ci z saldem ujemnym. Arkusz automatycznie pobiera wam $5000 na ten zakład, więc zobaczycię zmianę salda w kolumnie Q dopiero jak wpiszecie kwotę wyższą niż $5000.
(Poniższe 3 zakłady specjalne są tylko dla tych z saldem dodatnim)
- Łączna liczba bramek w meczu - sumujemy liczbę bramek i patrzymy ile jest. Można obstawić 3 i mniej, oraz 4 i więcej. Wziąłem to z zakładu +/- 3.5
- Kto strzeli pierwszą bramkę meczu? Są trzy nazwiska w kolejności - żeby obstawić danego zawodnika, wpisujecie kwotę w kratkę w tej samej kolejności co zawodnik. Zakład 1 - Immobile, Zakład 0 - Sterling, Zakład 2 - Kane.
- Czy padnie bramka samobójcza? Zakład 1 - Tak, Zakład 2 - Nie. Jak wpiszecie coś w Zakład 0, to stracicie kasę - nie ma opcji "może". Nie liczy się też, komu ten samobój wpadnie. Obstawiamy bramkę samobójczą w meczu.

Przejrzałem wasze arkusze i tylko Zolt jest pod kreską i nie może obstawiać zakładów specjalnych. Reszta - możecie maksymalnie obstawić tyle, żeby w komórka Q23 nie spadła poniżej zera.

Patrzyłem na takie egzotyczne propozycje, jak podyktowany karny na podstawie VAR, albo VAR nie uznia bramki, czy też kto będzie miał więcej rożnych w pierwszej połowie, ale wydały mi się nudne. Do tego arkusz jest trochę ograniczony, bo jeśli chcę dać opcję trzech zakładów w jednym rzędzie, to muszą być to zakłady wykluczające się - dalej w formule wpisuję 0/1/2, w zależności który zakład się sprawdził. Muszę to inaczej zrobić następnym razem, żeby mieć więcej opcji :).

Jakieś pytania? :)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Gratki Hat! Nie tylko zostało Tobie 2x tyle na koncie co każdemu z pozostałych w grze, ale i zakończyłeś zabawę z 50% więcej kasy niż zaczynałeś! Brawo!
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1131
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Euro-Buko-FLEP-Prolog (EBFP)

Post autor: hat »

Gdzie mam wysłać numer konta? :D
Założyłem sobie że będę obstawiać ostrożnie, najczęściej za minimalną stawkę i jak widać poskutkowało.
Jednak mimo wszystko Flep > BukoFlep
Obrazek
ODPOWIEDZ