Ostatnio kupiony sprzęt

... nie to, o czym myślisz

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3520
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Gregor »

Wziąłem jednak Oneplus Nord

Obrazek

Generalnie bardzo fajny telefon, tylko czytnik linii papilarnych w ekranie jest gorszy od tych starszego typu i boli mnie, że nie robi się teraz fajnych telefonów, które by się dało nosić w przedniej kieszeni spodni :/

W recenzjach narzekają na jakość zdjęć, ale dla mnie jak wychodzi tak (ciemna noc i tylko świeczka świeci):

https://photos.app.goo.gl/8Yd9wA9CtVfQey949

To mi wystarcza.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Galaxy S9 miesci mi sie w spodniach caly czas. Galaxy 10e jest mniejszy, S20 podobny.

https://phonesized.com/compare/#1182,960,1513,1368
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Obrazek

Jadę na wakację a że dzieciaki zabrały mi stare telefony, zaopatrzyłem się w najtańsze kamerki w okolicy. Geeni Look 720p camera.

Zalety:
- Cena ($40 CAD, czyli jakieś 120 PLN)
- ruszyło od razu

Wady:
- Przez wifi przesyła tylko zdjęcia z czujnika ruchu, filmiki nagrywa na karcie SD
- tylko 720p
- kiepska jakość dzwięku, ale w sumie nie lepsza jak w darmowych apkach typu Alfred.
- czujnik ruchu jest tak czuły, że aktywują go drobiny kurzu...
- jak już się czujnik ruchu aktywuje, to robi mało zdjęć - mam kamerkę w garażu i przy wyprowadzaniu auta zrobił tylko 3 zdjęcia - otwieranie bramy, jak jestem już w samochodzie (przez szybę auta mnie nie widać) i jak zamykam bramę.

W sumie to mam za co zapłaciłem, bo cokolwiek innego kosztuje rząd wielkości więcej... Nie spodziewam się niczego, bo okolica spokojna - takie to bardziej po to, żeby sobie na auto przez kamerkę popatrzeć...
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2708
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Cherryy »

Nie wiem czy się liczy, ale kupiłem to to poniżej. Nigdy nie miałem problemu ze sprzątaniem, ale odkurzać od zawsze nienawidziłem. W miarę ciche, fajnie mapuje mieszkanie, można włączyć zdalnie przez telefon i śledzić na mapie mieszkania czy się nie obija i dobrze sprząta.
Załączniki
xiaomi.jpg
xiaomi.jpg (5.38 KiB) Przejrzano 1229 razy
Since 2001.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Voo »

Zawsze mnie intrygowało jak to ogarnia narożniki, czyli tradycyjne siedliska kłębów kurzu :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Crowley »

Ma takie kręcące się szczoteczki na wysięgnikach, które zamiatają pod niego kurz.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2708
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Cherryy »

Tak, jak pisze Crowley. Dociera w zasadzie wszędzie, te szczoteczki to taki trik, gamechanger, ale świetnie to czyści przy okazji szczeliny pod szafami i krzesłami. Polecam, zaoszczędzicie sobie mnóstwa nerwów. ;)
Since 2001.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Acer Predator Triton 300

Core i7 10750H - 16 GB RAM - 1.024 TB SSD
NVIDIA GeForce RTX 2070
15.6', 1920 x 1080, 144Hz

Głównie do projektowania dronów (dodatkowa fucha), a na boku pewnie bede zadawać obliczenia do doktoratu, bo bedzie to najmocniejsza maszyna w domu. Uniwersyteckie Quadro P2000 ma 1024 Cuda cores, Predator ma ich 2304 :roll:.

A najlepsze, ze kosztuje mnie realnie jakies 2300zł, bo firma dla ktorej bede pracowac 1-2 dni w tygodniu pokrywa polowe kosztu.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ta boczna fucha jest z Armenii czy Azerbejdżanu?

Super lapek! :)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

I Predator leci do serwisu. Myslalem, ze po prostu w klawisze nie trafiam, ale jak klikalem dolna czescia to po prostu nic nie rejestrowalo. Praktycznie cala klawiatura tak ma, wiec pisanie to jakas katorga, bo caly czas trzeba cos poprawiac...

Niestety tutaj sie klania kupowanie na firme, bo jako prywatna osoba bym po prostu sprzet oddal do sklepu - jako firma juz nie ma takiej opcji.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Hmm... A myślałbyś, że z wyższej półki danego producenta, to lapek nie powinien mieć takich problemów. Z ciekawości, patrzyłeś, czy to jest często występujący problem? Czy po prostu pech?

Po moich przygodach z wiatraczkiem w Asusie obiecałem sobie, że następny lapek będzie od "lepszego" producenta, czyli pewnie jakiś Dell, ale pewnie to i tak będzie znowu loteria...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Crowley »

Ja po różnych przygodach (z reguły drobnych, ale nie zawsze) z Acerami, Lenovami i teraz Asusem, jesli będę kupował laptopa, to na pewno Della. Miałem w robocie poprzednio, kupiłem jeden żonie i (odpukać) wszystko w nich działało jak trzeba.

A ja jak zwykle: zacząłem od szukania taniej drukarki, a wydałem ponad 1000 zł na Brothera 3270. Kolorowy laser z dupleksem, wifi i wszystkim, czego można chcieć od domowej drukarki. Jeszcze nie włączałem.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Wiec szukajac online ludzi z podobnym problemem znalazlem tylko jednego - a problem mial Dell Latitude.

Ojciec ostatnio mial problem z Asusem - po aktualizacji Windowsa wyjscie HDMI przestawalo dzialac. Ja mialem wczesniej Asusa gamingowego i byl idealny przez 8 lat, potem troche kabel od ekranu zaczal marudzic. W pracy HP laptop z kategorii stacja robocza - wszystko idealnie.

Nawet jak sie patrzy na statystyki z wiekszej probki, to tez nie ma zasady, to sie zmienia rok do roku.

Tak wiec o ile Apple w 2018 mialo 21% sprzedazy a tylko 3% wezwan serwisowych, to w 2019 majac 11% sprzedazy zaliczylo 8% wezwan serwisowych. W 2016 Acer byl 3 najlepszy jesli chodzi o dlugowiecznosc sprzetu, (Apple i Samsung na przedzie), to w raporcie z 2019 jest na samym dnie. To tylko pokazuje, ze niektore modele sa bardziej, niektore mniej udane, i stad taka dynamika.

https://www.geckoandfly.com/6311/the-mo ... omparison/
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Jutsimitsu »

Bardzo polecam Della. Zwłaszcza jak używacie VLC... Wtedy tracicie gwarancję.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Dla ścisłości, traci się grwarancję na głośniki, bo VLC potrafi je przesterować powyżej 100%.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Ptaszor »

Obrazek
+
Obrazek

Marian to sama radość, potem pewnie wejdzie Zelda. Co dalej? Trudno powiedzieć, większość indyków mam na PC, więc pewnie niedługo przyjdzie sprzedać Pstryka.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Acer caly czas w serwisie. 4 tygodnie. Dostawa czesci miala byc w zeszlym tygodniu, przesunela sie na 9 listopada. Acer sie upiera, ze serwis ma 30 dni (roboczych oczywiscie) na naprawe, wiec wymiany wczesniej nie zrobia.

A ja w robocie swiece oczami, bo dali kase na moj sprzet, a przychodze do nich z szrotem :/
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tradycja rodzinna... Spokojnie - i tak nie naprawią teraz, tylko za drugim razem.
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 266
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: PAiN »

Pechowa awaria mego Lenovo... pękł mi plastik przy gwincie od śruby trzymającej palmrest z bazą w lewym narożniku przy matrycy. Otwierając laptopa zawias wyrwał obudowę i uszkodził slot na płycie głównej od ładowarki. Można próbować lutować (póki styka, działa) lecz obudowa już do wymiany, gdyż nie rozważałbym rozwiązania z super glue ;)

Trochę szkoda - wpakowałem mu swego czasu 16GB ram'u i dysk SSD - wtedy zyskał drugą młodość. Temperatury jednak nadal powyżej uprzednio tolerowanych.

Stąd pomysł na nowego laptopa, trochę pomiędzy biurowym a gaming'owym. Padło na HP Omen 15-en0027nw (AMD Ryzen 5 4600H, 16GB RAM, 512GB NVMe M.2, GTX1650Ti).

Obrazek

Oczywiście sprzęt bez systemu więc zamówiłem także 10tkę na bootowalnym pendrive. Przynajmniej licencja nie będzie przypięta do sprzętu na stałe.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Omen jest fajny, też go rozważałem, ostatecznie padlo na coś innego, ale w grę wchodziły jakieś nieistotne szczególny.

Mam nadzieję, że Twój Omen będzie sprawniej działał, bo mój Triton ciągle w serwisie

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 266
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: PAiN »

Fingers crossed ;)

Chociaż ja widzę dwa minusy, na które się godzę z góry. Pierwszy to brak klawiatury numerycznej, lecz planuję mieć go wpiętego do replikatora portów i korzystać z zewnętrznej klawiatury Logitech'a (G413). Drugi minus automatycznie rozwiązuje mi zewnętrzna klawiatura - spacja klawiatury Omen'a jest ciut szersza przez co jest przesunięcie prawego ALT względem litery L (utrudni to pisanie polskich znaków zanim się człowiek przestawi).
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 266
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: PAiN »

Dokupiłem jeszcze kolejną już iterację mej ulubionej mychy, MX Master 3. Niech nowe gada z nowym ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3520
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Gregor »

Fajnie, że teraz laptopy "gamingowe" mogą wyglądać normalnie, a nie jak brzydka choinka.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Dobra, 30 dni roboczych w serwisie odhaczone! Klawiatury nie ma, jest na backorderze, nie moga kupic. Czyli dostaje kase, tak? Nowy laptop? Nie? Jakto nie? Bo musi najpierw poleciec do serwisu do Niemiec??? Ale po co? Znow go sprawdzac? Przeciez to kolejne tygodnie bedzie trwalo. Rozumiem, ze nic nie mozecie z tym zrobic, czy moge rozmawiac z kims, kto moze? Nie? Kierownik nie rozmawia z klientami? Aha...

Fajna ta historia - jeszcze nie zakonczona. Ktos chce obstawiac, czy bede miec nowy sprzet w lapach jeszcze w listopadzie?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: ThimGrim »

Metr koszernego kabla, że nie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Matthias[Wlkp] »

To chyba jednak dobrze, że nie kupiłem Acera...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Napisalem formalny Letter of Complaint to kobiety wylistowanej jako managing director dla Acer Computers Norway. Jak do kierownika serwisu nie moge mowic ani pisac, to bede pisac do kogo moge.

Zazadalem zwrotu albo zamiennika najpozniej do 25 listopada, bo 50 dni na rozwiazanie sprawy laptopa, ktory przyszedl zepsuty chyba jest rozsadne...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Możesz jeszcze chargeback karty kredytowej zrobić? Czy płaciłeś jakiś nie-zwrotny sposób?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Matthias[Wlkp] pisze:Możesz jeszcze chargeback karty kredytowej zrobić? Czy płaciłeś jakiś nie-zwrotny sposób?
Kupowalem jako firma, wiec wszystko jest nieco utrudnione. No i chargeback to troche nuklearna opcja.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Turtles »

LLothar pisze:Kierownik nie rozmawia z klientami?
LLothar pisze:Kupowalem jako firma,
No to nie jestes klientem, tylko partnerem biznesowym ;)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Voo »

LLo może wparuj tam i zrób scenę "Myślicie, że możecie mnie tak traktować bo jestem emigrantem? I gejem?"

A nóż widelec pomoże ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Matthias[Wlkp] »

LLothar pisze:
Matthias[Wlkp] pisze:Możesz jeszcze chargeback karty kredytowej zrobić? Czy płaciłeś jakiś nie-zwrotny sposób?
Kupowalem jako firma, wiec wszystko jest nieco utrudnione. No i chargeback to troche nuklearna opcja.
Czasami wystarczy powiedzieć słowo "chargeback" i obsłudze klienta mięknie rura. IMHO w większości przypadków obsługa klienta myśli, że wydałeś pieniądze i jesteś na nich skazany. Wystarczy im pokazać, że nie mają racji i od razu jest łatwiej. Też nie można "dawaj kasę bo czarczbek!" - a raczej coś w stylu "Czuję, że ta rozmowa do niczego nie prowadzi, bo nie wywiązujecie się ze swoich zobowiązań. Jeśli nie jesteście dla mnie partnerem, to dlaczego nie powinienem skorzystać z tej opcji?"

Chargeback to też nie jest złoty środek, bo na zwrot czeka się miesiącami, a nadużycia odbiją się czkawką. Zatem "handle with care".
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

No ale komu to mowic, Acerowi? Chargeback przeciez bedzie w strone sklepu, a oni juz zadnych zobowiazan wobec mnie nie maja.

Jak na razie pani dyrektor mi milo odpisala, ze sie pochyli nad moja skarga i odpowie asap.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3869
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: PIOTROSLAV »

Voo pisze:LLo może wparuj tam i zrób scenę "Myślicie, że możecie mnie tak traktować bo jestem emigrantem? I gejem?"
This!
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: ThimGrim »

Turtles pisze: No to nie jestes klientem, tylko partnerem biznesowym ;)
A biznesowy nie ma już takich samych praw jak zwykły klient? Chyba jakoś latem miało coś wejść w życie w tym temacie. Pewnie z tej zaborczej unii.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Tak wiec nowy, taki sam sprzet do mnie juz 'leci'. Tzn w sumie jeszcze nie, bo dopiero przygotowuja do wysylki, wysla niby jutro, ale mily pan na infolinii mowil, ze raczej wtorek-sroda, bo Black Friday. Tak wiec kto obstawial, ze sprawa sie do konca listopada nie rozwiaze, ma wygrana w kieszeni niczym Biden.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3869
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: PIOTROSLAV »

Blak frajdej...Obrazek
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: ThimGrim »

Jak ci wszedł w slot ramu? Mi nie chciał.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

ThimGrim pisze:Jak ci wszedł w slot ramu? Mi nie chciał.
Przeciez kazdy wie, ze trzeba kupic 4 szt zeby miec quad channel. Zobacz jakie to zlacze na dysku waskie, a na RAMie szerokie - po to, ze sie cztery na raz wklada.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: ThimGrim »

LLothar pisze:
ThimGrim pisze:Jak ci wszedł w slot ramu? Mi nie chciał.
Przeciez kazdy wie, ze trzeba kupic 4 szt zeby miec quad channel. Zobacz jakie to zlacze na dysku waskie, a na RAMie szerokie - po to, ze sie cztery na raz wklada.
Acha, dobra. Czyli jeszcze cztery, bo ten jeden się złamał.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Zolt »

Ostatnio miałem zagwozdkę jak nakleić hologram ewidencyjny na dysk rozmiaru opuszka kciuka. 160GB ssd, numer seryjny odczytywałem z lupą :D
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: DaeL »

Zamówiłem sobie dzisiaj, z okazji afroamerykańskiego piątku, oczyszczacz powietrza od Xiaomi. Bardzo jestem ciekaw efektów działania.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

Larofan chyba ma i sobie chwali.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Halaster »

W mój Black Friday ustrzelilem niezle promo do nowego mieszkania:

Obrazek
Epson TW9400 - ładnie świeci, ale niestety dopiero w nowym miejscu będę korzystać bo straszne bydle i tu nie mam na to zupełnie miejsca..
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

No i laptop wrocil, a w sumie to przyszedl nowy.

Wnioski: Ten model ma niezbyt dobra klawiature ogolnie ;). Nie jest az tak zle jak poprzednio, ale jak sie czlowiek postara, to latwo umykaja klikniecia jak trafi sie w dolna czesc przycisku.

Jako, ze nie chce czekac znow na laptopa do lutego, bede z tym po prostu zyc. Jest zdecydowanie lepiej niz w poprzednim modelu, wiec nie ma co szalec.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Obrazek

JVC KW-V950BW

Chciałem się pochwalić jak będzie zamontowane, ale widzę, że na to muszę jeszcze trochę poczekać... Jest jeden mały kredycik do spłacenia, a że mogę poczekać, to po co dokładać sobie odsetek?

Zdobycz na blek frajdej, a w zasadzie pre-black friday, bo kupiłem tydzień wcześniej. Zniżka 50%, więc kupiłem dwa... Po jednym do każdego auta. Głównie po to, żeby móc korzystać z Android Auto. Do tego fabryczne radyjka coś nie bardzo chcą się dobrze komunikować przez BT, a przez kabelek opcji nie mają. Czarę goryczy przelała się więszająca fabryczna nawigacja (swoją drogą bardzo toporna).

Jako bonus dostaję:
- "phone mirroring", czyli będę mógł filmiki z telefonu puszczać i rzucać na ekran dzieciom
- Android Auto przez Wi-Fi (kabelek nie będzie potrzebny)
- podłączenie do portu serwisowego, które pozwoli mi czytać kody błędu na radyjku
- widok na parametry pracy silnika na radyjku :)

Te ostatnie możecie podejrzeć na innym radyjku na tej stronie: https://overdriveautotuning.com/blogs/n ... 7s-install

Odblokowuje je moduł Maestro RR, w który będę się zaopartywał przy montażu. Oprócz tych funkji pozwala on zachować działanie przycisków przy kierownicy, fabrycznych ekranów, fabrycznej kamerki cofania, itp.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Pquelim »

Obrazek

MSI Bravo 15, jakiś tam model.

o ten sprzet pytalem w sasiednim topicu.
krecilem sie wokol zakupu jakiejs konsoli for fun, ale ostatecznie troche mnie olsnilo, a troche przekalkulowalem swoja sytuacje. moj poprzedni laptop ma juz 7 lat, od mniejwiecej roku lezy i sie kurzy bo dostalem sluzbowego w korpo. sluzbowy w korpo to 13 calowy hapek na którym nawet netflixa sie kiepsko oglada. postanowilem wiec polaczyc przyjemne z pozytecznym i kupic sobie porzadnego kompa do zadań uniwersalnych. a i przy okazji wracam na rynek graczy, CDA juz prenumeruje, wiec moze kryzys wieku sredniego juz mnie dopada :)

docelowo dorzuce sobie do niego monitor, porzadne klawiature i myszke oraz troche wiecej ramu i dysku. no i w koncu przejdę wieśka :D
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Pquelim »

no to w nawiązaniu do poprzedniego posta, urządzenia wejścia już zamontowałem.



Cały zestaw w pełni konfigurowalny, co zaowocowało niespodziewaną, kilkudziesięciominutową zabawą z konfigiem. Fajne zabawki, chociaż w samym lapku też mam bardzo przyjemną klawiature.
Załączniki
SPC Gear Lix Plus<br />Turbo leciutka (59g) i bardzo komfortowa w użytkowaniu.
SPC Gear Lix Plus
Turbo leciutka (59g) i bardzo komfortowa w użytkowaniu.
spg050-spcgear-lix-plus-01-bgblack.jpg (66.71 KiB) Przejrzano 581 razy
SPC Gear GK550<br />Moja pierwsza mechaniczna klawiatura, jak narazie duży szok bo bardzo głośna. Ale myślę że się przyzwyczaję :)
SPC Gear GK550
Moja pierwsza mechaniczna klawiatura, jak narazie duży szok bo bardzo głośna. Ale myślę że się przyzwyczaję :)
7840.jpg (247.62 KiB) Przejrzano 581 razy
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: LLothar »

No fajna mechaniczna klawiatura jest fajna. Potem czlowiek musi cos napisac na laptopie i sie meczy ;P
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3520
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ostatnio kupiony sprzęt

Post autor: Gregor »

Ale myszka szkarada...

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
ODPOWIEDZ