Forum, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:Generalnie trzeba dążyć do parytetów zbrodni. Nie może być tak, że głównie to mężczyźni np. zabijają, a kobiety dobre tylko do garów i chowania dzieci.
O to to

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

No i trzeba jakoś pomóc gwałconym facetom. Pomysł mam taki – koodukacyjne cele w więzieniach. Od razu będzie mniej gwałtów na mężczyznach.

Mam takie dobre pomysły, że chyba zapiszę się do Konfederacji.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

ThimGrim

Obrazek
Obrazek


Razemki obecnie nie budują poparcia u młodych, więc można ich traktować tak jak powinno się traktować Konfederację - jako niziny i margines.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5039
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

Theeck pisze:Jeśli chodzi o antyszczepionkowców, to dzisiaj bardziej kompromitujące jest chyba przyznawanie się do bycia szczepionkowcem

no, to jest przesłanka na to że żyjesz w jakiejś oderwanej od rzeczywistości bańce. Ja się bardzo cieszę, że jestem zaszczepiony - covid przeszedłem praktycznie bezproblemowo, a dwa sezony budowania populacji stadnej to dokłądnie to o co chodziło w szczepieniach, tylko - bez czekania dwóch sezonów. Jeżeli kupujesz narrację, że pandemia "nagle znikneła" i że jej"nigdy nie było", to przecież to jest chłopski rozum pod własne poglądy. pasuje do Konfy :D

a co do wolnosciowych poglądów Konfy, to Mentzen też był w hejtparku, również złoto, światopoglądowo sam się orał, a o podatkach między innymi powiedział - że będąc przy władzy nic nie zmienią bo się nie da :)
Turtles pisze: Co sie zmieniło Rooki, że mogę się podpisać pod każdą literą z Twoich postów?
nic się nie zmieniło, po prostu nie gadamy o wojnie hybrydowej :-P
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2151
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Pquelim pisze:
Theeck pisze:Jeśli chodzi o antyszczepionkowców, to dzisiaj bardziej kompromitujące jest chyba przyznawanie się do bycia szczepionkowcem
no, to jest przesłanka na to że żyjesz w jakiejś oderwanej od rzeczywistości bańce.
Nie, to po prostu oznacza, że najwyraźniej mamy inne definicje antyszczepionkowca. Ja się odnosiłem do postu Ilu a propos Konfy. Konfa była przeciwna lockdownowi i przymusowi szczepień, więc założyłem, że taka jest definicja. Zatem szczepionkowiec to zwolennik lockdownu i przymusowych szczepień. Przymusowych bo narracja była, że zaszczepieni nie zarażają i nie przenoszą. Co było nieprawdą, a przed KE okazało się, że szczepionki Pfizera nawet nie były testowane na okoliczność nieprzenoszenia. Więc sorry Pq, kulą w płot :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

To lepiej nic nie zakładaj, bo assumption is the mother of all fuck-ups.
Poza tym jasno wspomniałem o Stop Nopkach, którzy byli w Szurfederacji.ru na długo przed Covidem. I to co pisałem wcześniej mówiłem też w 2019. Bycie antyszczepami jest dyskwalifikacją. Przez taką szkodliwą bandę totalnych kretynów mamy nawrót chorób, które udało się dawno pokonać. To jest coś co jest ze szkodą dla racji stanu. Gdy banda zjebów opłacana z ruskich funduszy doprowadza do np:
"w przypadku szczepień przeciwko odrze, śwince i różyczce odsetek dzieci zaszczepionych w Polsce spadł z 98 proc. w 2010 roku do 93 proc. w roku 2018."
Lub:
"liczba uchyleń znacznie wzrośnie, bo według statystyk Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH-PIB tylko od stycznia do końca września 2022 roku odnotowano aż 68 789 takich przypadków. Dla porównania, jak podaje GIS, w 2021 roku nie zostało poddanych szczepieniom ochronnym 60 620 dzieci. W 2020 roku 53 530 dzieci, w 2019 roku 47 790 dzieci oraz 38 416 dzieci w 2018 roku."

Więc z całym szacunkiem, ale te bzdety ruskiej myśli dezinformacyjnej i zasłanianie się Covidem w takiej narracji jest denne i służy może jakiejś racji, ale na pewno nie takiej z użytecznością dla naszego kraju.
Już dawno temu udowodniono skąd pochodzi dezinformacyjna wojna nt. szczepień. Było to na długo przed jakąkolwiek pandemią.

Bycie antyszczepem i trzymanie z nimi jest czystym złem i byciem przeciwko rozumowi i godności człowieka. W najlepszym razie objawem skrajnej głupoty.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2151
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Człowieku, ale ja piszę tylko o przymusie szczepień covidowych w kontekście Konfy. Weź może coś na uspokojenie (szczepionkę :P), bo tracisz zdolność czytania ze zrozumieniem. Nie odpowiadasz na konkretne pytania, insynuujesz i próbujesz obrażać. To charakterystyczne dla osób nie posiadających argumentów na poparcie swoich tez - nie jesteś aby w młodzieżówce jakiejś partii?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:Człowieku, ale ja piszę tylko o przymusie szczepień covidowych w kontekście Konfy. Weź może coś na uspokojenie (szczepionkę :P), bo tracisz zdolność czytania ze zrozumieniem. Nie odpowiadasz na konkretne pytania, insynuujesz i próbujesz obrażać. To charakterystyczne dla osób nie posiadających argumentów na poparcie swoich tez - nie jesteś aby w młodzieżówce jakiejś partii?
Ale on ma racje. Brauny i spolka od od lat pierdola glupoty o szczepionkach i covid nie ma nic do rzeczy. Podpieli sie pod covida potem robiac sobie glupi PR.

I doskonale wiesz ze tez bylem przeciwnikiem lockdownow i przymusu szczepien, ale sposob w jaki o tym pierdolila Konfa BYL woda na mlyn dla wszelkich Justynek Soch i innych.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Przepraszam, ale jeżeli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, to raczej problem leży u kogoś innego. Na przykład gdy Stop NOP i antyszczepów sprowadza się tylko do dyskusji o covidzie.
"Jeśli chodzi o antyszczepionkowców, to dzisiaj bardziej kompromitujące jest chyba przyznawanie się do bycia szczepionkowcem"
Przeczytaj jeszcze raz jak to brzmi, gdy zestawisz z tym co ja faktycznie napisałem. Kompromitacją jest stawać po stronie zdrowia społeczeństwa, dzieci i bezpieczeństwa ? To w zasadzie jak przywołać ostatnio słynny wypadek z Krakowa i powiedzieć, że to kompromitacja by być po stronie przepisów ruchu drogowego.

Czemu miałbyś być obrażony? Stwierdziłem tylko fakt o tym ruchu, który w zasadzie powinien być karnie ścigany. To tak jakbym miał obrazić przestępców gdybym ich nazywał niegodnymi bandytami :) Tacy ludzie nie mają nic wspólnego z rozumem i godnością. Nie powinni być zapraszani do stołu.

Zresztą, nawet w samym temacie covida wystarczy wyciągnąć "happening" z pasiakami z Auschwitz czy "szczepienie czyni wolnym". Nikt zdrowy na umyśle by tak nie zrobił.
Możesz robić fikołki jakie zechcesz. Nie zmienisz faktu, że Konfederacja ma w tym momencie na koncie działanie na szkodę kraju, choćby poprzez włączenie takich ludzi do ugrupowania. Gdyby chcieli być poważni, to odcięliby te kilka chorych odnóg i zostali przy starym dobrym pomieszaniu UPR z Narodowcami. Ale wtedy 2,5 % tylko :(
Theeck pisze:Nie odpowiadasz na konkretne pytania, insynuujesz i próbujesz obrażać.
Na które niby? I jakie moje się jej doczekały?
I czy to ja insynuuje jakieś młodzieżówki?

To wszystko brzmi trochę zabawnie, gdy teraz czytam cytaty z twojego podpisu
:P Większość ludzi tak jakby teraz posiada tę zdolność wyczucia zagrożenia za wczasu. A nie wtedy gdy zamordyzm i cenzura wjedzie na całego.


Z innej beczki. Lockdowny wprowadziły wszystkie opcje polityczne świata. Od lewo po prawo. Tak jakby, tutaj poglądy polityczne nie miały znaczenia. Konfederacja też by wprowadziła, prędzej czy później. :P
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2151
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Razor - przecież wiesz, że nie mam pojęcia co Braun wygadywał o szczepionkach przed covidem. :) Wiesz, że jestem zwolennikiem Konfy nie dlatego, że jest w niej Braun czy Bosak, ale dlatego, że są w niej wolnorynkowi spadkobiercy Korwina. Jak Konfa się rozpadnie, to ja wrócę znowu do swoich korzeni. A póki co, głosuję na Konfę. :)

Więc pokazywanie mi, że Braun coś tam palnął niczego w moim podejściu nie zmienia. Pomijając już kwestie, że o danej formacji jej popieraniu lub krytyce ma decydować kazus pojedyńczej osoby. Czy w taki sam sposób mam oceniać Lewicę? Przez poglądy Spurek o zakazie mięsa i gwałceniu krów? Czy KO? Przez poglądy Giertycha czy może Nowackiej, bo przecież oboje startują z KO?

Ilu - ten drugi akapit powyżej odnosi się także do Ciebie. Żeby nie wiem co wygadywał Braun, jak długo Korwin i pozostali go akceptują, dla mnie ok.

A nie odpowiedziałeś jakie to powody związane z Konfą przesądzają o tym, że powinna zostać zdelegalizowana. Napisałeś o "prorosyjskich" poglądach Brauna, przeciw któremu - jak rozumiem - nie toczy się żadna sprawa (przy okazji pominąłeś moje insynuacje o insynuacjach w ksiązce Piątka o Macierewiczu - bo może należałoby PiS także zdelegalizować?). Teraz piszesz o antyszczepionkowcach Brauna - ja naprawdę nie mam zielonego pojęcia jakie on miał i ma w tej kwestii poglądy - w moim życiu politycznym zaistniał w momencie kiedy Konfa weszła do Sejmu - jako zło konieczne żeby wolnorynkowcy weszli. Kilka razy widziałem jego wystąpienia sejmowe - jak dla mnie były ok. Domagał się zdjęcia flagi ukraińskiej z Sejmu - została zdjęta dopiero jak Ukraińcy zaczęli jawnie lekceważyć nasze postulaty, olewać opinie i pośrednio Pinokia i Długopisa. W kontekście lockdownu zapowiedział, że minister zdrowia, który wbrew Konstytucji go wprowadził i promował powinien wisieć - owszem kontrowersyjne, ale jak inaczej rozmawiać z władzą, która za nic ma zapisy Konstytucji? Poza wystąpieniami w Sejmie ani go nie czytam, ani nie oglądam - on nie jest korwinistą, chociaż z tych wystąpień, które widziałem, poglądy ma wolnościowe i katolickie (jakoś to godzi).
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Przecież od kilku postów drukowanymi literami pisze - STOP NOP. To jest ten argument, nie do podważenia. On jeden wystarczy by dyskwalifikować całe ugrupowanie. Wyżej zaznaczam, że gdy usuwają tę organizację od siebie i inne faszystowskie przybudówki, to ok. Rozumiem ludzi (choć nie popieram), którzy są za starym dobrym Korwinem lub Narodowcami (tymi mniej groźnymi). Nie rozumiem ludzi, którzy sympatyzują i tolerują tych innych. Problem w tym, że oni się już wszyscy przemieszali. Na listach jest jakiś "wolnościowiec", obok niego jakiś patus z ruską flagą na twarzy, antyszczep i płaskoziemca. Da się serio wybierać jednego i ignorować resztę? Są chyba granice, których się dla idei nie przekracza?

Tak jakby łatwo by było znaleźć w polskim prawie przepis, który zabrania takich praktyk. Jest przepis o zakazie faszystowskich ugrupowań, przepisy sanitarne, traktujące o wymogach podstawowych szczepień i wszelkie organizacje szkodzące bezpieczeństwu zdrowia Polaków powinny być zdelegalizowane.
A od antyszczepów do Rosji zawsze prowadzi dłuższy lub krótszy sznurek. To jest fakt udowodniony jeszcze chyba za czasów elekcji Trumpa.

W NSDAP też byli ludzie, którzy chcieli tylko dobrze dla Niemiec. Nie interesowały ich "te inne sprawy" :)

Niewiele mnie w zasadzie interesuje co kto zapowiada, mówi i twierdzi. Dlatego nie ma dla mnie wartości to co mówi jeden Mentzen z drugim. Liczą się czyny. Wprowadziliby tak samo lockdown i szczepienia jak każdy inny. Szybko poglądy przestałaby być dla nich takie istotne.
Flagę Ukrainy też by powiesili :)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Theeck, To jak nie braun, nie bosak to który w tej konfie to jest "ten normalny?" Chyba nie chcesz powiedzieć, że memcen? To musi być jakaś inna postać, dużo bardziej pomnikowa, której obecność wybacza antysemityzm, rusofilie, propagowanie pedofilii, homofobie, antyszczepizm...
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

...katokalifat, chęć zastąpienie lekarzy wiejskimi babami, rasizm, podyscanie nienawiści antyukrainskiej...
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Otwarty antypolonizm o zabarwieniu rosyjskim, promowanie niszczenia klimatu, zwalczanie demokracji... i nawet nie wspominam o jedzeniu psów.


BTW
Theeck pisze:że nie mam pojęcia co Braun wygadywał
Theeck pisze:ja naprawdę nie mam zielonego pojęcia jakie on miał i ma w tej kwestii poglądy
Theeck pisze: ani go nie czytam, ani nie oglądam
Obrazek
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2151
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Ilu - aż sobie poszperałem chwilę w necie i nie znalazłem powiązania poza 1 kandydatką (zdaje się, że usuniętą z listy) stowarzyszenia stop-nop z Konfą, więc jakbyś zarzucił jakieś linki byłbym zobowiązany bo ...
Co by zrobili ludzie z Konfy gdyby rządzili, to inna kwestia. Póki co to są Twoje przypuszczenia. Za to mamy już takie partie, które rządziły i bardzo łatwo znaleźć ich przedwyborcze obietnice i deklaracje i porównać je z realizacją (piszę o Platformie i Tusku, żeby nie było wątpliwości). Jak nazwiesz ludzi wierzących, że tym razem Tusk dotrzyma obietnic? I dlaczego Tuskowi tym razem można wierzyć, a Konfederatom nie można?
Czy naprawdę uważasz, że jeżeli byłyby choćby słabiutkie przesłanki do uznania Konfederacji za partię faszystowską, to PiS by tego nie eksploatował? Przy całym jego instrumentalnym traktowaniu prawa, prokuratury itp? Naprawdę uważasz, że by tego nie wykorzystał żeby zniszczyć konkurencję po prawej stronie? Może spróbuj wyjść trochę ze swojej bańki niechęci do Konfederacji i na zimno zastanowić się czemu tego nie robią. Oczywiście ja mam inne podejście do tych kwestii, ale zakładam, że dużo więcej od Ciebie oglądam, czytam i słucham Konfederatów i naprawdę nie znajduje tych treści, o które wszyscy ich posądzają.

rzuff- Ty na serio to wszystko widzisz w Konfie? Toż to djaboł wcielony wyłania się z tego. Ale zastrzeliłeś mnie tym antypolonizmem. Serio.

Nie napisałem, że Braun, czy Bosak nie są normalni, napisałem, że nie są wolnorynkowcami, nie wywodzą się z tego środowiska. A wolnorynkowcy to w obecnym Sejmie choćby Sośnierz, JKM, Berkowicz, a w przyszłym zobaczymy, obym mógł wpisać listę co najmniej 20-osobową :)
Oczywiście zaraz Razor :) mi wytknie Dziambora :) Ok, kiedyś też bym go dopisał do listy, ale okazało się, że był wolnorynkowcem a la Kali.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Theeck pisze:Toż to djaboł wcielony wyłania się z tego
Nom.
Theeck pisze:Ale zastrzeliłeś mnie tym antypolonizmem.
W tej kwestii opieram się na relacji posła Liroja Marca. Relację tę oceniam jako wiarygodną, bo wpisuje się w inne wypowiedzi Januszka Korwina Mikkego.
Obrazek
#sgk 4 life.
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Wystarczy zajrzeć w pysk samu potworowi by zobaczyć zęby. To nie wymaga nie wiadomo jakiego wysiłku.

https://stopnop.com.pl/korona/
Theeck pisze:. Póki co to są Twoje przypuszczenia.
Tak jak pisałem. Cały świat zrobił to samo. Prawica, lewica, liberały, zamordyści, komuniści itd.
Theeck pisze: Jak nazwiesz ludzi wierzących, że tym razem Tusk dotrzyma obietnic?
Nie chcę obrażać moich bliskich, nie każ mi błagam :P Pisałem zresztą chyba parę stron temu co myślę o tym.
Theeck pisze:Czy naprawdę uważasz, że jeżeli byłyby choćby słabiutkie przesłanki do uznania Konfederacji za partię faszystowską, to PiS by tego nie eksploatował?
Urodziłeś się w Polsce na pewno? Gdzie są wyroki dla kogokolwiek z PiS lub PO za te wszystkie mega afery? Gdzie jest Trybunał Stanu, który w tym wieku nie skazał NIKOGO? Daj Pan spokój :)
Czy w ogóle PiS na rękę niszczyć Konfederację? Zwłaszcza teraz? Nie sądzę i trochę mnie to niepokoi.
Theeck pisze:Może spróbuj wyjść trochę ze swojej bańki niechęci do Konfederacji
Radą z bańką dobra, polecam :) Niechęci nie mam żadnej, już się tego wyzbyłem w temacie polityki. Racjonalny ogląd na sytuację mną tylko kieruje.
Theeck pisze:zakładam, że dużo więcej od Ciebie oglądam, czytam i słucham Konfederatów i naprawdę nie znajduje tych treści, o które wszyscy ich posądzają.
Po pierwsze znów radzę by niczego nie zakładać :) Po drugie, to znaczy tylko tyle, że nie czytasz tego co trzeba i nie doczytujesz tego co trzeba :)

Obrazek
Jak dla mnie jedyni normalni Konfederaci to ci co z niej wyszli :P Chociaż to też na wyrost, ale przynajmniej są tej normalności bliżej. Na przykład Wilkosz.

Tęsknie za starym dobrym UPR czy naiwnymi Kukizowcami :D Sam się kiedyś do tych obu grup zaliczałem :lol:
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

https://youtu.be/kp2P0trjI2c?si=KTOUxpRMJ8jUyA_L

Dawno mnie nic tak psychicznie nie zmęczyło. Trzeba wyjątkowo często przymykać oko, zasłaniać uszy i zatykać nos by nie mieć z tym problemu. Pocieszam się, że po '45 większość ludzi ma jednak inny odruch.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Kto jest największym fanem tenisa w wykonaniu Tuska?
- Antoni Macierewicz
A dlaczego?
- uwielbia jego serwy
A dlaczego?
- uwielbia jak Tusk bierze zamach
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Iluvatar pisze:https://youtu.be/kp2P0trjI2c?si=KTOUxpRMJ8jUyA_L

Dawno mnie nic tak psychicznie nie zmęczyło. Trzeba wyjątkowo często przymykać oko, zasłaniać uszy i zatykać nos by nie mieć z tym problemu. Pocieszam się, że po '45 większość ludzi ma jednak inny odruch.
No proszę, do wyliczanki można dodać jeszcze otwarcie mówiących o tym faszystów
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Widzsz Theeck - powolujesz sie tutaj znow, przy calym szacunku "wbrew logice", ze Ty chcesz glosowac na "wolnosciowcow w Konfie" i Brauna czy Bosaka moze nawet nie traktujesz powaznie. Calkiem logicznie wskazujesz nawet na jakich podrzednych oslow w innych partiach. Tylko Braun i Bosak drogi Theecku to 2 z 3 liderow Konfederacji. Dla mnie znaczaca roznica co mowi podrzedny polglowek. Dlatego nie zamierzam tu wrzucac chwalonego przez Ciebie Berkowicza (bo ten czlowiek z wolnoscia tez ma niewiele wspolnego), a jedynie LIDEROW. Tych ktorzy partii nadaja ksztalt. To po pierwsze.

Dziambora Ci Razor nie wytknie, bo mozesz robic fikolki a moim zdaniem pozostaje on wiekszym "wolnosciowcem" niz twory pozostale w Konfederacji. Przynajmniej jego slowa i zachowanie nie przecza temu na kazdym kroku.

Co do 3 z liderow, szacownego Mentzena, to zaluje ze generalnie nie mozna znalezc juz chyba jego 100 ustaw z 2019 a sama strona juz po ich wycieciu (pozostaly tylko pewne kwiatki i generalizowane tematy) rowniez obecnie zginela calkowicie, ale przypominam ze byla tam np. propozycja 10 lat wiezienia za aborcje! Srsly! Albo genialna opcja "rozwodu panstwowego tylko za zgoda biskupa dla chetnych na nierozerwalne malzenstwo" (z tego co pamietam to mamy takie cos, nazywa sie slub koscielny). Pod pretekstem "wolnosci slowa" (ktorej z kolei trzeba bronic, bo zaczyna wygladac jak "tylko moja racja jest mojsza") wpadl na genialny pomysl depenalizacji opowiesci z Narnii na temat FAKTOW historycznych czy tez wrecz nawolywac do ludobojstwa - wypisz wymaluj Braun Jr. Tylko jesli mnie pamiec nie myli to akurat uczucia religijne nadal bedzie mozna obrazic... Byla mozliwosc zamykania malych szkol (bo wiadomo, ze wsi dzieciaki uczyc sie musza tylko obslugi pluga). No chyba ze Mentzen "panstwo minimalne" chce zainwestowac bardzo mocno w panstwowa komunikacje. Ma sens... Albo deregulacja zawodu adwokata - kurwa, 10 lat temu bym przyklasnal moze. Jak bylem mlody i nie wiedzialem po kiego jest adwokat. Tak serio to ostatnio nawet bym im zaostrzyl selekcje!

I teraz zeby jeszcze wyjasnic - czest z tych ustaw nawet byla mocno "wolnosciowa". Problem w tym ze w klasyczny "JKM-owy" sposob. Zlikwidujemy, a reszta sie wyreguluje sama. No nie Theeck, nie wyreguluje. W kazdym razie nie w ciagu zycia jednego pokolenia. Swiat jest zbyt rozwiniety technologicznie a przez to wiele technicznych i technologicznych barier wejsciowych jest zbyt wysoka aby spowolnic tendencje monopolizacyjne rynku. Brzydko mowiac - pora to sobie uzmyslowic, bo inaczej "uwalnianie" wiąże się z oligarchizacja spoleczenstwa. I, paradoksalnie, najmniejsze monopolizacje masz obecnie nie na zachodzie, a w komunistyczno-socjalistycznych Chinach.

To jak z haslem Mentzenow o zlikwidowaniu placy minimalnej. Niestety, ale to juz nie te lata kiedy mozna takie rozwiazanie wprowadzic, bo PL jest zdecydowanie zbyt daleko w tyle finansowym wzgledem zachodu. No chyva ze celem PL jest rownanie w dol, to wtedy spoko, ale to bedzie powodowac jeszcze wieksza zapasc ekonomiczno-technologiczna. I generalnie jak dobrze wiesz to nie placa minimalna jest problemem w PL, a KOSZTY PLACY. Ale dawaj, przywrocmy place do poziomu 500 pln/m-c w kraju, gdzie osoba zarabiajace zabojcze 2.5k Euro miesiecznie jest uznawana za krezusa... To NA PEWNO zapewni spoleczenstwu dobrobyt przy wolnym przeplywie kapitalu.

A czekaj. Chyba ze "wolnosciowo" ten zly zachodni kapital mamy zablokowac?

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

https://twitter.com/KorolukM/status/170 ... zx7Lg&s=19

Kto poznaje forumowicza stojącego obok Wiplera? :D
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

No proszę, czyli żyje :)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Kochany Lobuś :)

Ciekawe czy będzie startował znowu?
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Jeżeli chodzi o politykę, to mam duży problem z tego typu wrzutkami i mnie odrzuca przez to. Bo generalnie co to wnosi? Że ktoś kiedyś coś tam niby głupiego zrobił, ale nie było to szkodliwe? Na każdego można coś takiego znaleźć. Kto z kim kiedy pił, powiedział coś brzydkiego itd. Niefortunne zdjęcie, niefortunne miejsce z niefortunnym gościem, niefortunny post, lajk, retweet itd. Ogólnie dlatego nie znoszę polityki, przez tą manię wyciągania brudów z przed 5-10-20 lat. W 99% przypadkach nie mają one znaczenia i nic wspólnego z meritum.
Narracja, że to partia alkoholików też wpisuje się w prymitywną plemienną politykę pt. "my jesteśmy lepsi". Przecież polityków każdej partii łapią po alkoholu, a niektórych nawet za kółkiem. Ostracyzmu odpowiedniego brak, bo Tygodnik Nie co chwile aktualizuje listę "rajdowców", a bananowe dzieci po pijaku robią sobie z miast tor wyścigowy przy cichym przyzwoleniu policji.


Zamiast tego skupiliby się na łapaniu takich ohydnych pokemonów jak niżej. Bo fakt, że to zbiorowisko szurii, faszystów, antynaukowych ruskich onuc i szaleńców groźnych dla polskiej racji stanu ma 10% poparcia (!) jest przerażające. Bo gospodarka... Normalnie jak w 1933...

https://twitter.com/nocny_pingwin/statu ... 1160045646
https://twitter.com/nocny_pingwin/statu ... 7714426160
https://twitter.com/krz_luksza/status/1 ... 0508061826
https://twitter.com/WiktorBielecki_/sta ... 7696067963
https://twitter.com/KorolukM/status/1700204932320608743
https://twitter.com/ZespolBrauna/status ... 2433487041
https://twitter.com/KorolukM/status/1700104150070005796
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Ale chodzi o to że to my znamy typa z filmiku przecież :)
Obrazek
#sgk 4 life.
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Zrozumiałem, ale przyczepiłem się teraz Koroluka :P
Jakby ktoś mnie znał prywatnie, to też by mnie znalazł na jakimś politycznym filmiku z przed 10 lat :roll:

Tak samo nie lubię gdy tak epatują tą aborcją przy krytyce prawicy, jakby to był jakiś zwykły zabieg na przepuklinę, do którego każdy powinien mieć ten sam pogląd - czyli free skrobanka tak długo jak masz ochotę i zero wątpliwości moralnych. Ale jakoś ludzi trzeba dzielić i nastawiać przeciwko sobie. Piekło kobiet, papież i takie tam :)
Ale doceniam mocno robotę w obnażaniu tego obrzydliwego ugrupowania.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

No tak apropos tematu to ja uważam, że Wipler to jednak chyba ma poważny problem skoro dał się złapać drugi raz w takim temacie i to w dodatku w chwili gdy tak walczy o powrót do polityki.

Chyba, że filmik jest stary? Tak czy siak, gość ma problem z alko..
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

A który w tym kraju nie miał :P Co najmniej dwóch prezydentów lubiło zdrowo popić i nic w tym złego nie ma :) Chyba że są burdy to co innego.
Nie widzę nic złego w podchmielonym Mentzenie. Myślę że czepianie się tego to tylko paliwo dla jego zwolenników. Niepotrzebne.
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

https://twitter.com/nocny_pingwin/statu ... 5152370748

Kolejny pokemon do kolekcji :)

"ale chodzi gospodarkę i przedsiębiorców!" rzekł Niemiec w 1933 :)
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2151
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Razor - pokazywałem nieznaczących osłów z innych partii, bo mała, nieznacząca niunia z Konfy była przytaczana jako dowód o płaskoziemstwie, antyszczepionkostwie i czym tam jeszcze Konfy - więc odpisałem pięknym za nadobne.
A Dziambor - toż to właśnie to był ten "wolnościowiec", który najgłośniej ujadał na prywatnego fejsa, że zablokował Konfederacji profil. Teraz dołączył do PSL - jak wiemy najbardziej wolnościowej partii ostatniego 30-lecia. Więc od razu chciałem Cię ubiec żebyś nie musiał tego pisać, ja to wiem :)

Natomiast masz rację, że Konfę - jak i każdą inną partię - należy oceniać przez pryzmat tego co mówią i piszą liderzy. I z mojej perspektywy, odkąd Konfa włączyła tryb "idziemy po dobry wynik" - jeśli chodzi o wypowiedzi Bosaka (specjalnie obejrzałem więcej) i Mentzena, które widziałem - z punktu widzenia wolności nie można się przyczepić. Oczywiście tylko jeśli nie będziesz oceniał ich wypowiedzi z pozycji Waldena, proszę :)

Czy im można wierzyć, to już inna kwestia, ja im daję na razie szansę. Pozostaje Braun - no ale jak pisałem, jest to niewiadoma, na którą jestem gotowy przystać :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Czekaj czekaj - napisałeś bardzo ważną rzecz: od czasu jak włączyli tryb "idziemy po dobry wynik". Ale ja nie wierze w takie "włączenia" że mają coś wspólnego z rzeczywistością. Ponadto dalej Mentzen bije nepotyzmem i zamordyzmem kobiet, podobnie jak Bosak. Potem jeszcze skaczą że w sumie to za zakazami są itd.
Mentzen do tego bije bucostwem, bo akurat Bosakowi tego zarzucić nie można - jest sprytnym manipulatorem umiejącym wyprzedzić "atak" i oślizgłymi manewrami go ominąć/rozmyć.

Ja nie daje takim ludziom nawet cienia szansy. Dla mnie to gorsze gówno niż PiS i PO, bo tamci przynajmniej ryja wolnością sobie nie wycierają.

Ale generalnie ja nie zamierzam Cie przekonywać na siłę bo nie przekonam. Mam tylko nadzieję że do końca życia będziesz mógł żyć w przekonaniu że może oni w sumie są spoko, bo nikt im nie da tej nieszczęsnej szansy na rozpierdzielenie tego kraju pod podszewką "wolności".

No i kurde serio oglądamy inną Konfe, bo w mojej najbardziej pluł się wlasnie JKM, Bosak itd, a Dziambor byl gdziez w drugiej linii...

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

W 1933 - bo gospodarka, wolność dla Niemców i przedsiębiorców, a to tam jakieś o Żydach i Lebensraum to tylko takie tam gadanie jednej osoby :) Wyrwane z kontekstu jak piątka Sławusia czy 100 ustaw. :P
W 1945 - ja nie widziałem, nie czułem tego smrodu, to tylko obozy pracy!

Z doświadczenia wiem, że człowiek musi sam z siebie coś zauważyć. Tysiące dowodów i argumentów nic nie da gdy mózg domaga się tylko efektu konfirmacji. To jak wyjście z toksycznej relacji. Nikt za ciebie tego nie zrobi.
Jak widać, dziesiątki przykładów naprawdę obrzydliwych osób na listach nic nie daje.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7455
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

To się wszystko zgadza, ale można podobne rzeczy przypiąć w zasadzie każdemu. No bo według Wikipedii w tym momencie żyjemy w Polsce pod rządami faszystowskimi:

Faszyzm, podobnie jak nazizm w Niemczech, (...) był wyznaniem wiary ludzi pokonanych, rozczarowanych, spragnionych odwetu; wyrażał niezadowolenie szerokich kręgów społecznych z powodu stagnacji, kryzysu moralnego, brutalności kapitalizmu i postępów komunizmu. Głosił pełen nienawiści program negacji wersalskiego ładu politycznego w Europie, zwracając się przeciwko liberalizmowi i demokracji, pluralizmowi partyjnemu i parlamentaryzmowi, a także kapitalizmowi i bolszewizmowi. Podkreślał, że liberalizm i wiążący się z nim indywidualizm doprowadziły do zagubienia zasady dobra ogólnego, które znaczy więcej niż suma interesów jednostek. (...) Faszyzm nie stworzył zamkniętej ani tym bardziej spójnej teorii, nie starał się o naukowy wykład swoich twierdzeń, ani nawet o pełny rejestr wartości, które uznawał; głosił pogardę dla intelektualnego wysiłku. (...) Faszyzm chciał być ideologią „czynu”, chełpił się swą dynamiką, obiecywał przywrócenie Włochom statusu mocarstwa, a ludziom godne życie w walce z wrogami, zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. (...) Ideologia faszyzmu nie gardziła demagogią społeczną, głosząc kres panowania wielkiego kapitału. Już 1919 sformułowano program socjalny, zapewniający m.in. 8-godzinny dzień pracy, minimalną płacę, opiekę socjalną i działania zmierzające do likwidacji chorób społecznych. Formułując hasła socjalistyczne poszukiwano kontaktu z masami; w miarę umacniania się systemu Mussolini — podobnie jak Hitler w Niemczech — stopniowo odchodził od planów przekształceń gospodarczo-społecznych, szukając rozwiązania kwestii socjalnej w realizowaniu programu imperialnego.
(...) Faszyzm głosił, że kiedy naród jest silny, to i najbiedniejszy robotnik może dumnie unosić czoło. We włoskim faszyzmie termin „italianita” oznaczał podporządkowanie wspólnoty narodowej przede wszystkim państwu. Naród bez państwa nie może istnieć; to państwo stworzyło naród. Mussolini głosił kult państwa totalnego, tj. monopartyjnego i policyjnego, przenikającego nie tylko wszystkie sfery publicznego, ale i prywatne życia jednostek, arbitralnie ingerującego w naukę i kulturę, będącego jedynym prawodawcą. Całokształt życia zbiorowego i indywidualnego nadzorowała policja polityczna; system bezpieczeństwa był oparty na różnych służbach mundurowych i tajnych.
Kult państwa łączył się z zasadą wodzostwa; charyzmatyczny wódz (włoskie duce, niemieckie Führer) był utożsamiany z państwem i narodem, był najwyższym przywódcą partyjnym, najwyższym dowódcą wojskowym i najwyższym sędzią; „miał zawsze rację”, był twórcą prawa i czuwał nad jego stosowaniem; jego wola wyznaczała ramy obowiązujących norm moralnych (...) Idea korporacji (korporacjonizm) pozwalała wierzyć, że państwo stoi na straży społecznego ładu, że „wychowuje do walki”.


Polityka to gówno, a politycy jeszcze gorsi. Ot co. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Niestety dyskurs polityczny tak rozmył niektóre sformułowania, że nawet jak się trafi faktyczny faszysta, czyli gość z Konfederacji, który jasno się tak deklaruje, to nie robi to na wielu znaczenia. Bo faszystami nazywa się już wszystkich :D

Ja tam jakiś szacunek do wyrachowanych skur**li mam z polityki. Bo to jednak trzeba mieć jaja i psychikę, by się w tym babrać :) I to też pokazuje skuteczność takich ludzi jak tych z PiS. I nieskuteczność z KO.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3518
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Ha, mówiłem, że przed wyborami będzie zabawa z cenami paliwa.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7455
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

No ja sie zastanawiam, czy jak bym przyjechał z mauzerem na przyczepce i zatankował 1000 l, to czy ktoś się przyczepi. ;)
Szczerze mówiąc takiej spierdoliny, jak obecna kampania, to chyba jeszcze nie było. Jakaś paraolimpiada w "kto głupiej". Beata, to musi jebnąć
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3518
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

https://oko.press/trupy-w-szafie-pis-li ... ic-czesc-1

https://oko.press/lista-niezrealizowany ... is-czesc-2

Część z wymienionych to może typowe polityczne pierdy, ale jak tak sobie poprzypominać to z ich największych obietnic nic nie wyszło.

Zadziwia mnie ta częsta nawet tutaj opinia, że PiS może oszołomy, ale robią, co obiecali. No i co od czasu 500+ tyle lat temu zrobili z ważniejszych obietnic wyborczych? Ja potrafię tylko wymienić masowe rozdawanie gotówki w stylu dwudziestej emerytury.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Obiecali, że uniezależnią nad od Rosji przekopując Mierzeję Wiślaną i faktycznie przekopali Mierzeję. Ja od tamtej pory czuję sie już taki trochę uniezależniony, tak w 25%.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3518
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

O, na tydzień przed wyborami pijanemu Nemcenowi uciekł z piwnicy Korwin i gada o gospodarce!

Żartowałem. Oczywiście, że broni pedofili :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5039
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

umarło, więc rozpoczynam reanimację chwilę przed cyrkiem (po)wyborczym.
debata była świetna. pokazała prawdziwy poziom dyskursu politycznych liderów, coś o czym ja wiem od dawna, ale niektórym się zapewne dysonans włączył. mnie już nawet nie jest wstyd, że premier kraju zaczyna od inwektywów i leci ad personam, a lider opozycji protekcjonalnie się uśmiecha do wypranych mózgów, do premiera mówi per Mateo i ostatecznie też leci, ale ad hominem. w starożytności obie formy były nieakceptowalne wśród retorów, ale przecież mamy postęp cywilizacyjny. jednak trochę mnie rozczarowały eksperckie perory jak to Wielgus zyskała na wspominkach o zmarłym mężu. kiedyś nie do pomyślenia w debacie publicznej (w sensie, ze jak się zdarzały takie wtręty to jednak były negatywnie odbierane), dzisiaj mediatyzacja prywatności stała się już widać normą.
no i czekamy wszyscy na tę ostatnią niedzielę, wiekszosc w przekonaniu że coś się wtedy skończy, coś zacznie, a coś nawet może zmieni. otóż owszem - zmieni się data, skończy się tydzień a zacznie się cyrk, którego melodie chyba łatwo przewidzieć - rzady mniejszosciowe sie u nas nie sprawdzaja (szeregowy poseł już próbował i mu się nie spodobało), totez ponowne wybory zdaja sie najbardziej realnym scenariuszem. czas gra na niekorzysc rządu, bo im twardy elektorat usycha, wiec będą musieli podlewac, zraszac, zagęszczać jak tylko się da. bo w u(o)trzymanie wiekszosci to juz nawet chyba sami nie wierzą. całe szczęście, że od dwóch lat powtarzam to samo, to sie przynajmniej studenci nasłuchali troche sensu o robieniu polityki, bo jakby poczytac rodzimych ekspertow (tylko jedna lista :lol2:) to bysmy sie juz z trzecią kadencją witali.
anyway, no mówcie coś. komentujcie. kłóćcie. bo smutno jakoś <szturcha patykiem>
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Tu nie ma co komentować.

Media okopaly nam wizje swiata POPiS i tego nie ma jak rozjebac. Lewica jest niewybieralna, trzecia droga nawet jak mowi z sensem to ginie "bo trzeba na pelo zeby PiS odsunac" i ciul ze nic z tego co obiecuja nie zrobia. Na koniec partia pseudowolnosciowa od długiego czasu jest partia szurow bo poprzyjmowala byle co.

I pozostaje PiS ktorego faktycznie od wladzy trzeba odsunac chocby za ich rozpasle siedzenie na aktywach panstwowych, a jednocześnie jako jedyny robi cokolwiek z tego co zapowiada ze zrobi.

Tu trzeba plakac...

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Tylko platforma, tylko palikot.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3518
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

No najlepsze co możemy osiągnąć w tych wyborach jako kraj to zastąpienie oszołomów nudnymi urzedasami bez ambicji. Nikogo to nie ekscytuje, ale to zawsze coś? No chyba, że jednak zostanie Zero, Jaro i Don Orleone, co by było jeszcze smutniejsze dla biednej ojczyzny, żeby dalej podkopywali cienką granice między normalnym krajem, a Węgro-Turcją.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2151
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Pq - Twoja analiza zakłada, że opozycja nie zdobędzie większości. A niektóre ostatnie sondaże pokazują, że im się udaje dzięki temu, że Trzecia zdobywa te 11+%, a Konfa spada na około 7 z kawałkiem (aż musieli znowu zamknąć JKM w piwnicy, bo oszołom gotów był ich sprowadzić pod próg). BTW - przy każdych wyborach i jego wyskokach zastanawiam się czy oszołom, czy jednak współpracownik.
A co z Polską ;) jeśli opozycja jednak zdobędzie te kilka mandatów powyżej 230?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Polska, jak opozycja zdobędzie większość. Wiem to, I've been there. Głosujcie na KO. Tylko platforma, tylko Palikot.Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5039
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

Theeck - moje przewidywanie polega na tym, że opozycja zdobędzie większość. Sumarycznie. O tym gadam od dwóch lat. Iluzoryczny pluralizm wyboru, nieskładanie się na zwycięstwo Tuska czyli kilka list opozycyjnych i brak przewagi 50%+1 w wynikach PiS i Konfy.
Wtedy właśnie zacznie się cyrk, bo taki układ wciąż jest zwycięstwem PiSu jako partii z największym poparciem. Wtedy właśnie PAD desygnuje Morawieckiego do utworzenia rządu, a ten - o ile opozycja nie da się przekupić, w co wątpię - nie zdobędzie ze swoim gabinetem wotum zaufania. I jest powyborczy pat, który nazywam cyrkiem. Bo rząd władzy łatwo nie odda. Są przecieki, że ten scenariusz jest rozważany w PiS i nie będzie zabawy w żadne mniejszościowe czy eksperckie rządy, a PAD nie powierzy misji tworzenia gabinetu Tuskowi. Więc ponowne wybory.
Jeśli PiS i Konfa wezmą sumarycznie więcej niż opozycja to moim zdaniem jest pozamiatane i 3cia kadencja. Ale wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne. Uważam że Konfa spadnie poniżej 10%, a Lewica zakręci się koło dychy. Trzecia Droga nawet parę punktów procentowych więcej. PiS twarde 33-36%, KO podejdzie pod 30. I wtedy mamy zabawę, ona dopiero się zacznie.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Ale jak mieliby doprowadzić do ponownych wyborów? Jeśli opozycja bez Konfy zdobędzie większość to nawet jak Duda desygnuje Morawieckiego to jak ten nie uzyska większości, to wtedy inicjatywa przechodzi do Sejmu. Duda nie powoła premiera wybranego przez Sejm?
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5039
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

Sejm musi powołać rząd bezwzględną większością głosów. Czyli w obecności co najmniej połowy posłów.

Poza tym, zadaj sobie to pytanie jeszcze raz. Mając w pamięci wszystkie fikołki PADa i PiSu w ostatnich dwóch kadencjach.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2151
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Pq - jednej rzeczy nie rozumiem z twoich analiz, a mianowicie pokutujących ciągle założeń o koalicji PiSu z Konfą. Ja oczywiście tego nie mogę wykluczyć, ale dla Konfy w tym kształcie i jej obecnych liderów to oznacza koniec zabawy w politykę, bo wolnościowa część elektoratu im tego nie wybaczy. Więc jest pytanie do Bosaka i Mentzena czy chcą zostać przez 4 lata wicepremierami, a potem startować z list PiSu jak Kukiz? Ja uważam, że póki co, licytują wyżej, liczą że już niedługo kaczor odejdzie z polityki i będzie szansa na wyszarpanie z elektoratu PiS większego kawałka tortu.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
ODPOWIEDZ