[na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

[na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Wpadłem na taki pomysł, żeby zrobić nietypową relację z playthrough w FTL, tylko potrzebuję WASZEJ pomocy!

Potrzebuję kilku chętnych, którzy chcieliby zostać moją załogą :). Będzie to polegało na tym, że:

- nadam załodze imiona śmiałków, którzy polecą
- nargam rozgrywkę i na jej podstawie zbuduję scenariusz
- roześlę chętnym kwestie, bądź sytuację z kwestiami do zaimprowizowania
- zmontuję

Całość pojawi się w odcinkach, zapewne co sektor. Statek, rasa, styl gry itd. wybiorę z ochotnikami.

Co jest potrzebne, żeby wziąć udział?

- cokolwiek do nagrywania, może być telefon, albo Skype
- możliwość podesłania mi nagrania
- poczucie humoru :)

Chętni?
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: boncek »

Count me in! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Larofan »

#fejm

myslalem ze w FTL bedzie sie dalo grac multiplayer i sie skrzykujemy :D

nie obawiasz sie forumowych umiejetnosci aktorskich? :P
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Jutsimitsu »

To może być zabawne, pewnie będzie słabo z aktorstwem. Ale jeśli zrobimy pocięty np. godzinny run do 3 minutowego filmiku z najlepszymi tekstami, to może być świetny filmik.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: SithFrog »

Siur, łaj not. Jeśli zakładasz nieśmieszne żarty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Counterman »

A ja dobrze pamiętam, że można było też statek nazwać?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Larofan »

Counterman pisze:A ja dobrze pamiętam, że można było też statek nazwać?
sugerujesz zeby ktos byl statkiem? :) AI poszlo do przodu :P
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Gregor »

HMS Naczelnik powinien się nazywać statek :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Halaster »

Haha ja chętnie się zabawie ;)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie obawiam się niczego, a scenariusz postaram się dostosować do umiejętności każdego :).

Tak statek będzie można nazwać, swoją postać także, jeśli ktoś nie chce swojej ksywki wykorzystać (np. jeśli np. planuje zniknąć na jakiś czas i wtedy będzie można łatwiej aktora podmienić).

Widzę, całkiem sporo chętnych więc napawa mnie optymizm :). Mam w też w związku z tym prośbę - niech każdy chętny nagra jedną wypowiedź w stylu postaci, którą chciałby zagrać. Poniżej jest lista wraz z krótką charakterystyką, częstością występowania i głownymi zadaniami (będą się przekładały na to, o czym postać będzie mówić):

ZAŁOGA:

1. Kapitan statku - główny bohater, najwięcej kwestii, będzie praktycznie w każdym odcinku - wydawanie rozkazów, komentowanie sytuacji ogólnej, negocjacje z handlarzami, pilotowanie statku - krótko mówiąc dużo roboty
2. Mechanik pokładowy - zarządzanie energią, będzie miał coś do powiedzenia głównie w sytuacjach kryzysowcyh - zdecydowanie mniej roboty niż kapitan
3. Artylerzysta ;) - strzelanie :D, komentowanie uszkodzeń przeciwnika, informacje o uszkorzeniach broni

===============================================
To jest podstawowa załoga, która będzie od początku. Może się zdarzyć, że każdy będzie się bił, gasił pożar, ginął... Jeśli komuś się zdarzy ta ostatnia, przykra ewentualność, "wskrzeszenie" gwarantowane, bo są to kluczowe funkcje, a że uzupełnienić trzeba kimś z odpowiednimi umiejętnościami, raczej nie będę stawiał na jakeigoś laika.

Można się też zapisać na listę rezerwową, po kolei od najważniejszej:

4. Obsługa osłon - na pewno się pojawi dosyć szybko, jak pojawi się jeszcze jeden załogant i moduł transportowy, na pewno będzie w grupie abordażowej - ilość kwestii - więcej niż mechanik, raczej mniej niż uzbrojenie
5+ - Czerwone koszule ;) - mało kwestii, głównie do naprawiania statku, abordażu, wzmacniania czujników, czy drzwi (bezpieczeństwo wewnętrzne)

==============================================

Oprócz załogi, będą też mniejsze, lecz równie znaczące role poboczne, zaczynając od tych najaczęściej przewijajacych się:

1. Kapitan rebeliantów - załoga będzie mu często spuszczać bęcki, taki wredny wilk, ścigający naszą załogę, będzie pojawiał się rzadziej, niż załoga, ale jak się już pojawi może mieć sporo do powiedzenia
2. Kapitan piratów - będzie pewnie podobny do tych piratów z komiksów o Asteriksie i Obeliksie - waleczny, ale często będzie szedł na dno...
3. Cywile - tutaj głównie podziękowania albo przeklinanie, w zależności od decyzji załogi. W zależności od rasy, fajnie by było modulować głos, albo ja pobawie się modulatorem cyfrowym :). To jest taka rola ogólna/dorywcza - najmniej zobowiązująca.

Role, które już zaplanowałem:
- Narrator - moja skromna osoba
- Bezzałogowe drony - posłużę się jakimś generatorem głosu
- Seksowny głos komputera pokładowego - moja żona :)
Być może będziemy też okazyjnie użyczać głosu jakimś innym, rzadko spotykanym cywilom.

==============================================================

Napiszcie przynajmniej dwie role, jakie by was ewentualnie interesowały, nagrajcie chociaż jedną i podeślijcie mi w ciągu 1-2 tygodni. Jak tylko skompletuję załogę, wybierze ona statek i jego nazwę.

Dajcie mi znać, jeśli potrzebujecie pomysł na kwestię, więcej szczegółów czy po prostu macie pomysł albo komentarz :).
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jeszcze taki szczegół odnośnie realizacji:

1. Najpierw wybiorę załogę.
2. Rozegram pierwszy sektor i na jego podstawie zbuduję scenariusz.
3. Jak scenariusz będzie gotowy, roześlę zainteresowanym kwestie.
4. Potem będą poprawki i montaż.

Kolejne sektory będę mógł od razu rozegrać, bo będę już znał imiona ;) - tych nie będę w stanie zmienić po nagraniu.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

W sumie też mogę zrobić to inaczej - nazwać bohaterów nie-ksywkami, rozegrać i dopiero wtedy zbudować scenariusz/wciągać aktorów. Tylko wtedy nie będzie ksywek forumowych na filmiku, poza "creditsami" na końcu...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja chetnie pomogę. Moge poprosic o zestaw probnych kwestii do nagrania na priv/mail?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Larofan »

a co jak cie rozwala juz w pierwszym sektorze? :D
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No właśnie nadanie innych imion bohaterom rozwiązuje ten problem. Generalnie to nie mam problemu z dotarciem przynajmniej do 7-8 sektora, jak jeszcze bym wybrał łatwiejszy statek na początku, to konfrontacja z Bossem byłaby pewna. Najwyżej zaloga by zginęła, a na końcu byłoby słychać złowieszczy śmiech...

Wieczorem (mojego czasu) zarzucę kilka pomysłów alternatywnych (załoga/statek/klimat) i zobaczymy czy coś z tego będzie. Tymczasem wszystko powyższe jest aktualne, jeśli pójdę alternatywną drogą, to po prostu doprecyzuję wszystko dużo wcześniej.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Piccolo »

Też mogę spróbować. Postaram się dzisiaj coś nagrać :P.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Podjarałem się trochę robieniem trailera do tego filmiku i zapomniałem o wszystkim innym co miałem zrobić...

Miały być screeny, ale będzie na sucho. Nie chcę przekombinować fabuły i efektów specjalnych audio, więc podstawowa ekipa to będą ludzie. Mamy 3 koncepcje do wyboru:

1. Banda mniej lub bardziej losowych rozbójników w rozwalającym się statku poprzedniej generacji:

http://ftl.wikia.com/wiki/Ship#Kestrel_Cruiser

2. Załoga dzielnego statku w kształcie kutasa... Lojalni Oficerowie Federacji ruszają na specjalną misję jednym z najlepszych okrętów we flocie.

http://ftl.wikia.com/wiki/Ship#Federation_Cruiser

3. Statek jest tajnym projektem który - ablo rusza na tajną misję, albo został zajumany przez grupę złodziei amatorów, tylko nie wiedzieli co tak na prawdę kradną.

http://ftl.wikia.com/wiki/Ship#Stealth_Cruiser

Każdy ma 3 warianty załogi (właściwy sprzęt jest mniej ważny). Możecie wziąć pod uwagę, czy chcecie się wczuć jeszcze bardziej i być ślimakiem, owadem, a może górą kamieni i zachowywać się podobnie jak Groot ;).

Jak już zdążyłem wspomnieć, będę składał też trailer - najlepsze nadesłane nagrania postaram się wykorzystać (chyba, że będzie zaznaczone, żeby nie wykorzystywać).
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Larofan »

*kutas-ship dives deep into unsuspecting warmhole*
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: PIOTROSLAV »

Rozbójnicy najlepsi - jest klimat firefly'a
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

W jakimś stopniu ostateczny wybór będzie zależał od predyspozycji chętnych.

Wydaje mi się, że ekipa Floty Federacji byłaby najłatwiejsza do zagrania - sztywność i brak emocji - typowe dla wojskowych ;).
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jakby ktoś chciał pomysł na kwestie, oto kilka. Właściwy materiał będzie się składał z podobnych posklejanych kwestii. Na razie nie przewiduję jakiś skomplikowanych dialogów.

To co widać, to jest level hard - opis sytuacji, postaci, nastroju, zadania, itp. W spojlerach ukryłem obniżenie poziomu trudności - 1-2 przykładowe kwestie, jakby była taka potrzeba. Oczywiście, jeśli ktoś chce nagrać kwestię w wersji zmodyfikowanej - nie ma problemu, tylko dajcie znać, co zmieniacie.

We właściwym nagraniu też będzie możliwość głębszego wykreowania własnej postaci :).

===========================================================

1. Kapitan, człowiek. Statek ma się dobrze, niczego nie brakuje. Właśnie wykonał się skok do sektora pełnego asteroidów, w którym czujniki wykryły automatycznego drona rebeliantów pilnującego najprawdopodobniej ich zapasów. Pewny siebie komunikujesz załodze, że nie odpuścisz tej kupie złomu!
Spoiler:
- Ten dron zdedydowanie nie pasuje do wystroju tego miejsca! Zdjąć mi to badziewie z radaru! Ewentualnie przystroić ogniem...
Spoiler:
- UUUuuuuaaaaa... (ziew) W końcu coś się dzieje! Nareszcie przetestujemy te rakiety zakupione w promocji. Hie, hie :D
Spoiler:
- O! Święty Mikołaj! Chyba ktoś był niegrzeczny, bo nie dostanie prezentu! Ognia! Mam ochotę na pieczonego renifera!
Spoiler:
- Uzbrojenie! Kręcić Wulkana, ale już! Co tak wolno!? Zoltańska Whiskey sama się nie ukradnie!
-------------------------------

2. Kapitan statku cywilnego. Dzielna ekipa uciekająca przed rebelią oznajmiła Ci właśnie, że zamierza wziąć sobie zapasy z twojego statku. Jesteś bezbronny, więc nic nie możesz z tym zrobić, a wieziesz zapasy medyczne na swoją planetę.

(opcja 1 - prosisz o litość)
Spoiler:
- Ziom, co ty za manianę odwalasz... Przecież leki wieziemy, po cholerę Ci one. Rodziny nie masz? Daj żyć!
Spoiler:
- Panie Kapitanie, przecież to niezgodne z protokołami! Tak nie można! Jesteśmy bezbronni - no jak to tak?
(opcja 2 - złorzeczysz)
Spoiler:
- Ostatni raz spotkałem się z takim barbarzyństwem, jak mój pies walnął klocka do mojego buta. Ale to był pies... Bierz skrzynie i znikaj gnido.
Spoiler:
- Apsik! APSIK! Moja alergia na debili się znowu odzywa... No już! Róbcie swoje i znikajcie, zanim płuca wykicham.
-------------------------------------------

3. Engi, stanowisko zarządzania osłonami. Statek jest w trakcie walki w okolicy pulsaru, którego emisja spowodowała wyłączenie osłon. Informujesz kapitana o tym fakcie.
Spoiler:
- Osłony? Osłony? Osłony? Reset? Restet? Reset? Osłony? A może jednak? ... Mostek! Nie mamy osłon!
Spoiler:
- Przekierowanie mocy do osłon! Pomijam sekcję beta! Wyłączam emitery od 7 do 11 i przełączam na 25 do 29! A nie, czekaj, impuls przepalił bezpiecznik. Mostek! Osłony wrócą jak tylko bezpiecznik w konsoli wymienię!
Spoiler:
- AAAAARGGHHHH! Łoł....... Ale to było dobre.... Czekaj... Osłon nie ma znowu? Mostek! Impuls wyłączył nam osłony! Ale impuls całkiem przyjemny był...
------------------------------------

4. Mantis, czekasz w przesyłowni na teleportację na statek wroga. Jest z tobą kompan, Rockman. Zagadujesz go w oczekiwaniu na akcję.
Spoiler:
- Ja biję, a ty strzelasz, czy odwrotnie? Ostatnio ja biłem i było całkiem spoko. Ja wiem, że lubisz bić, ale coś ostatnio moja broń mnie w szczypce uwierała.
Spoiler:
- I co? Znowu będziesz marudzić, że się nie pali i Ci zimno? Następnym razem przysmażę Cię laserem, jak nie będziesz się szybciej ruszał!
Spoiler:
- Dobra, może być próżnia znowu, więc bijemy walimy od razu do uzbrojenia. Pobiegniesz pierwszy, a ja będę ubezpieczał tyły. Gra?
------------------------------------------------
5. Ciąg dalszy scenki powyżej. W pomieszczeniu się pali, a kilku rebeliantów próbuje ugasić pożar. Wyglądają na zaskoczonych abordażem. Rockmen komentuje.
Spoiler:
Wam też zimno? Chyba trochę przesadziliście...
Spoiler:
Nie przeszkadzajcie sobie. My po kapitana.
Spoiler:
Piękne powitanie. Odpowiednia atmosfera i jeszcze rozrywka. (Łup!)
Spoiler:
Stefan. Jest dobrze.
-------------------------------------------------
6. Człowiek. Wylądowałeś na planecie pełnej istot podobnych do koni. Próbujesz się porozumieć. (lub komentujesz sytuację)
Spoiler:
D-u j-u s-p-i-k r-e-b-el? Nie? To dobrze. A wódę macie?
Spoiler:
Poddajcie się! .... Poddajcie się! ... (strzela ostrzegawczo w powietrze, wciąż nic) Nawet mój pies by to zrozumiał...
Spoiler:
ZA-JE-BIŚ-CIE Jeszcze tylko kucyków brakowało...
---------------------------------------------------------------

Zapuściłem trochę sucharów, tak na zachętę do jeszcze większego sucharowania ;).
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Larofan »

oglądałbym

a czy efekty dzwiekowe np strzalow sa w gesti aktora czy montazysty? :)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Montażysty. Tak samo czyszczenie, tego co nagracie z szumów, podbicie basów czy inna korekta, jak i zaaplikowanie innych efektów, jeśli uznam za potrzebne. :)
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Dragon_Warrior »

ja kompletnie nie w temacie jestem ale wydaje mi się, że kwestie są trochę za ciężkie na to żeby je niedoświadczony człowiek bez żenady powiedział.

Oczywiście ja się nie znam i nawet nie wiem czemu się odezwałem tutaj.
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Larofan »

to bedzie taki szoł na miare rusko-polskiego dubbingu do age of empires :D
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Fajerwerków się nie spodziewam, ale wolę mierzyć wyżej, niż niżej ;). A nuż ktoś się zaprze ;).

Jak mmi dobrze pójdzie, to w ciągu tygodnia-dwóch poskładam trailer z moimi próbkami, to zobaczycie jakie ze mnie drewno ;).
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Gregor »

Matthias, a będziesz dawał jakiś filtr dźwiękowy do kwestii kosmitów? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Do Engów, którzy są takimi hybrydami, raczej tak. W kwestii Mantisów i Rocków - tutaj mogę wyciągnąć więcej odpowiednio tonów wysokich, czy niskich, ale takie lekkie owadzie bzyczenie, czy powolność gadającej skały lepiej, żeby wynikała ze sposobu mówienia. Wolałbym nie kombinować z przyspieszaniem, czy zwalnianiem programowym.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: boncek »

Srki, miałem coś nagrać w weekend, ale nie było kiedy. Postaram się do końca tygodnia podrzucić jakieś próbki. Sam jestem ciekaw jak to będzie brzmiało przez mikrofon od Singstara. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Luzik. W tej chwili jestem na etapie budowania scenariusza. Rozważyłem różne warianty i będziemy lecieć Fraegatidae:

Obrazek

Także na starcie będzie jeden człowiek, dwóch Zoltanów i jeden Mantis. Bardzo fajny statek do zabawy w jakiś bardziej fabularny lot. Najlepsze jest artyleryjskie działo śmieciowe :)

No i oczywiście ma odpowiedni kształt ;)
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4999
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Zolt »

jeden człowiek, dwóch Zoltanów i jeden Mantis
wait... what?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tak jak na tym obrazku powyżej, w jego dolnym lewym rogu jest przedstawiona załoga:
- Człowiek
- 2 x Zoltan - http://ftl.wikia.com/wiki/Races/Zoltan
- Mantis - http://ftl.wikia.com/wiki/Races/Mantis
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Dragon_Warrior »

Matthias - nie zrozumiałeś żartu :P
shame on you :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Larofan »

tee hee :>
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Dragon_Warrior »

ale to już Daelowe? granie w Xcoma było bardziej forumowe szczerze mówiąc :P
bez nicków i nazw odwołujących się do forum nie będzie tego przaśnego taniego klimatu :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Imiona postaci można zmienić bez problemu. Tego screena ściągnąłem z jakiejś Wiki... :P

Jak będą chętni - będą nicki. Nie będzie chętnych - niczego nie będzie (albo będzie coś innego).
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Musiałem pójść na jakiś kompromis, żeby wszystko było wykonalne, a więc wstępnie przyjąłem sobie, że:
Crew
Crew
crew2.jpg (31.85 KiB) Przejrzano 6955 razy
Przy czym, z góry zakładam, że głos nie koniecznie będzie pasował do ksywki ;). Kwestii nie będzie jakoś szczególnie dużo, więc jeśli nikt nie zastrzega sobie, że jego ksywka MUSI być powiązana z JEGO głosem, to zastrzegam sobie wykorzystanie ksywek do nazywania bohaterów :). Otwiera się tutaj ciekawa okazja na sparodiowanie siebie nawzajem.

Statek chciałbym nazwać jakąś żeńską ksywką. Jeśli nie będzie chętnych, to będzie się nazywał "FSS Spacja", od kotki LLo. Przewiduję żeński głos komputera pokładowego, więc tak by pasowało ;).

Oczywiście w tym momencie lista ksywek do pojawienia się jest jeszcze długa i szeroka - muszę ją znać zanim nagram playthrough, bo ksywki są cały czas widoczne.

Zacząłem robić teser/trailer i mam już kilka pierwszych klatek. Wybrałem muzykę i kluczowe efekty do realizacji. Pewnie jeszcze gdzieś z 1-2 tygodnie miną zanim będzie gotowy i załogę będę mógł zmienić właściwie nawet pod sam koniec, więc jestem elastyczny.

EDIT: Jestem w pół drogi trailera i ksywki najprawdopodobniej się w nim w ogóle nie pojawią, więc będę mógł wszystko zmieniać do rozpoczęcia "zdjęć" do właściwiego playthrough... Czyli pewnie z tydzień od wyjścia trailera.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Larofan »

tu sie szykuje jakas kasowa produkcja :D
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Przynajmniej serial na miarę "Gry o Tron" ;)

Kombinuję dalej i niestety jednak muszę użyć ksywek w trailerze i w sumie najlepiej by było nagrać playthrough już teraz. Postacie poboczne, których ksywek nie ma ciągle na ekranie zawsze będę mógł zmodyfikować, ale chciałbym ustalić przynajmniej skład główny i rezerwowy dla załogi - bez tego nie ruszę dalej.

Patrząc po tym wątku i moich rozmowach na mejlu/PW/Skype, lista wygląda następująco:

1. Llothar - człowiek, kapitan (wszędzie nepotyzm...;))
2. boncek - Zoltan
3. Larofan - Zoltan
(jeden będzie w maszynowni, a drugi tymczasowo w abordażu, później w kontroli osłon, dopóki nie pojawi się ktoś inny do abordażu - ta rola będzie wiązała się z częstą śmiercią i odrodzeniem w klonowni)
4. SithFrog - Mantis - abordaż - na początku będzie często ginął i się odradzał
==================================================koniec podstawowej załogi
Kolejna załoga może się pojawić w trailerze, jeśli zostanie zwerbowana w pierwszym sektorze, ale tego nie wiem, do póki nie nagram rozgrywki.
5. Jutsimitsu
6. Counterman
7. Gregor
8. Halaster
9. Piotroslav
10. Piccolo
11. Dragon_Warrior
12. Zolt

Właściwie każdego dodatkowego załoganta celuję w abordaż, później ktoś jeszcze będzie musiał wskoczyć do obsługi uzbrojenia, ale w tym statku będzie to najmniej wykorzystywana funkcja.

Jak już pisałem wcześniej, chodzi mi na razie przede wszystkim o wykorzystanie ksywek. Na nagranie kwestii można się zdecydować później.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Dragon_Warrior »

Ja to się do tego zupełnie nie nadaję - w temacie trochę się udzielałem ale to tak bardziej ogólnikowo

ksywkę pod abordaż to spoko na zdrowie :P

w sumie jak by jakaś mała ilość tekstu miała przewinąć później to może i znajdę chwilę, żeby to nagrać - ale mała naprawdę :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Yankes »

powinno byc konsekwetnie, Zolt - Zlotan :D
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Pierwsze podejście za mną, niestety nieudane. Sith pięknie z Piotroslavem zamiatali w abordażu, a Zolt (niestety Eng, nie Zoltan ;) ) świetnie radził sobie z naprawami. Później dołączyli Piccolo i Counterman - ten drugi niestety poległ podczas potyczki ze ślimakami (dranie deaktywowali clone room...) i był smuteczek, ale naszczęście udało się zwerbować DW na jednej ze stacji i był komplet czterech Mantisów w abordażu - nie mieliśmy sobie równych aż do ostatniego sektora...

Tam niestety nie udało się pokonać drugiej fazy walki z Bossem - dron abordażowy wpadł do kabiny LLo, kiedy akurat trzeba było robić uniki... Statek stał się nieruchomum celem, kiedy nadciągnęła chmara dronów i uszkodzonych zostało wiele kluczowych systemów, w tym drzwi - nie mogłem ugasić szalejących pożarów poprzez "wietrzenie".

Próbuję dalej :].

Żeby było śmieszniej, wcześniej na rozgrzewkę przeszedłem dwa razy bez nagrywania i było dużo łatwiej... :P
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

I kolejna epicka porażka... A zapowiadało się ciekawie, bo zdobyłem działko Vulcan... Przerwa...
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Larofan »

Trzeba na czitach ;)

Sent from my microwave using Tapatalk
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: PIOTROSLAV »

Matthias[Wlkp] pisze:Pierwsze podejście za mną, niestety nieudane. Sith pięknie z Piotroslavem zamiatali w abordażu
Moc zakoli. Nikt by tego nie zdzierżył
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Zaczynam się trochę frustrować... 10 podejście kuźwa i nic z tego nie wynika... Ostatnio nie dolatuję dalej jak do sektora 4-5... Nie wiem co się dzieje.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:Moc zakoli. Nikt by tego nie zdzierżył
Dokładnie. Wszystkie wrogie lasery odbijają się od naszych czołowych powierzchni :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Larofan »

Matthias[Wlkp] pisze:Zaczynam się trochę frustrować... 10 podejście kuźwa i nic z tego nie wynika... Ostatnio nie dolatuję dalej jak do sektora 4-5... Nie wiem co się dzieje.
ty wiesz co ze ja tez probowalem pograc ostatnio i tez slabo... komputer oszukuje
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: LLothar »

Starość nie radość ;)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: [na youtube] Forumowa wyprawa w FTL

Post autor: Matthias[Wlkp] »

podsumowanie
podsumowanie
Summar.jpg (80.64 KiB) Przejrzano 6797 razy
HELL YEAH!

Sukces dawno tak dobrze nie smakował :).

Na razie zasłoniłem ksywki, żeby nie psuć zabawy z przewidywaniem, kto doleci, kto się pojawi itd. Jak będę zaczynał kręcić odcinek, będę pisał, kto będzie potrzebny i każdy dostanie swój fragment.

Na razie muszę dokończyć trailer, gdzie pojawi się załoga z pierwszego odcinka:

LLothar - człowiek, kapitan, pilot
boncek - zoltan, maszynownia
Larofan - zoltan, obsługa oslon, początkowo wsparcie w abordażu
SithFrog - mantis, abordaż
========(tyle było wiadomo od początku, teraz mogę zdradzić, że w pierwszym odcinku pojawią się też:)
Piotroslav - człowiek, abordaż
Zolt - engi, naprawianie zepsutych rzeczy

Jutro mam wolne, więc istnieje prawdopodobieństwo, że w ciągu tygodnia-dwóch coś się pojawi :)
ODPOWIEDZ