Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: DaeL »

CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Humor polityczny

Post autor: LLothar »

Prawo i Sprawiedliwość złoży w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej, która miałaby zbadać przygotowania i proces liczenia głosów w wyborach samorządowych - informuje PAP. Partia powiadomi też prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez PKW
- Ta komisja powinna zająć się sposobem przygotowania i przeprowadzeniem wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą. To, z czym mamy teraz do czynienia, urąga przyzwoitości. Wybory są istotą demokracji. Jeżeli mamy do czynienia z takim zamętem, do czego może to doprowadzić? Do fałszowania wyników wyborów - przekonywał na konferencji w Sejmie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.
Wniosek o powołanie komisji ma być złożony w najbliższych dniach.

I jak tutaj ich brac powaznie?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Humor polityczny

Post autor: ThimGrim »

Czyli PiS nie wygrał, bo wybory były sfałszowane?

No i git.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Humor polityczny

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:I jak tutaj ich brac powaznie?
Absolutnie należy brać ich poważnie. Sam bym proponował taką komisję śledczą. Nie w kontekście przekrętu wyborczego (chociaż przy tak dziurawym systemie i wieloletnim olewactwie PKW wszystko jest możliwe), ale w kontekście mocno podejrzanego przetargu.

Nie wiem co z tego, co się dzieje z PKW dotarło do Was, do Norwegii, ale naprawdę tam skandal goni za skandalem.
ThimGrim pisze:Czyli PiS nie wygrał, bo wybory były sfałszowane?
Pewno tak, no bo przecież dzisiaj CBOS przyniósł nowy sondaż.
CBOS pisze:Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w listopadzie wygrałaby je PO z 38 proc. poparciem - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na Prawo i Sprawiedliwość (wraz z Solidarną Polska Zbigniewa Ziobry i Polską Razem Jarosława Gowina) chce głosować 27 proc. badanych.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: LLothar »

DaeL pisze:Nie wiem co z tego, co się dzieje z PKW dotarło do Was, do Norwegii, ale naprawdę tam skandal goni za skandalem.
Czytalem komentarze nt. zdekompilowanego kodu i wiem, ze jest tragedia. Chodzi mi o to, ze "powolac komisje sledcza" pojawia sie co miesiac, tak samo jak "odwolac premiera" czy "trybunal stanu". A Kartagina musi zostać zburzona.

Komisja śledcza to cyrk w TV który niczego nie rozwiązuje i służy jako autopromocja dla członków komisji.

Sprawą powinna się zająć nie wiem, prokuratura czy jakaś speckomisja rządowa, a nie Cyrk TV. Ten kto zatwierdził przetarg w takiej formie powinien poleciec. Przeciez mozna do przetargu zapisac doswiadczenie - wiem, bo moj byly pracodawca z tym wiecznie walczyl. Przetarg przewidywał napisanie aplikacji w mniej niz 3 miesiace - na tak powazny system to zdecydowanie zbyt mało.

Gdybyśmy mieli komisje śledczą za każdym razem, gdy któryś z czołowych polityków takowej się domaga, to by posłow zabrakło żeby w nich zasiadać.

edit: DaeL kurza twarz wydzieliles temat jak wlasnie odpisalem. Pojawila sie moja odpowiedz, patrze w gore i zupelnie nie na temat. Juz drugio raz dzisiaj i myslalem ze wariuje :P
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Crowley »

Zasadniczo masz rację Llo, to jest cyrk i komisja jest bzdurna ale jest jedno ale. PKW to taki specyficzny organ, że nie da się ot tak odwołać któregoś z jego członków.

Wygaśnięcie członkostwa w Państwowej Komisji Wyborczej następuje wskutek:

zrzeczenia się członkostwa,
podpisania zgody na kandydowanie na Prezydenta Rzeczypospolitej, posła, senatora albo posła do Parlamentu Europejskiego,
śmierci członka Komisji,
ukończenia 70 lat przez członka Komisji będącego sędzią w stanie spoczynku,
odwołania przez Prezydenta Rzeczypospolitej na wniosek prezesa, który wskazał sędziego jako członka Komisji.


Czyli jak się sami nie ukarzą, to można tym pierdzielom najwyżej napluć pod nogi. Żadna prokuratura nic tu nie pomoże. Inna sprawa, że komisja sejmowa też nie ale ktoś powinien się przyjrzeć całej sprawie, żeby więcej takich kompromitacji nie było.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Razorblade »

spoko... wybory okazuje sie nieoficjalnie ze poza duzymi miastami wygrywa PSL, a w radzie powiatu opolskiego na 25 czy 26 czlonkow 14 jest z Mniejszosci Niemieckiej... Jak ktos mi powie ze nie ma walow w trakcie tych wyborow to klekajcie narody... :bugeye:
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Crowley »

Akurat wygrana PSLu poza dużymi miastami zupełnie by mnie nie zdziwiła. Na takim Mazowszu oni są tam tak zakorzenieni we wszystkich możliwych miejscach, instytucjach, urzędach i stanowiskach, że nie ma po prostu możliwości, żeby wygrał ktokolwiek inny. Mogę się tylko domyślać, że na wschodzie kraju jest jeszcze lepiej.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Razorblade »

Daj spokoj. Na razie wygrali w 10 z 16 sejmikow. Ostatnio chyba w 2... tez mnie nie dziwi 17% w wyborach samorządowych ale bez przesady...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: snt »

o jakie nowe nieoficjalne wyniki chodzi?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: LLothar »

Razorblade pisze:w radzie powiatu opolskiego na 25 czy 26 czlonkow 14 jest z Mniejszosci Niemieckiej
Łot? Jak to mozliwe?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: LLothar »

Obrazek

:bugeye:

Jak takie beda wyniki ostateczne, to bedzie naprawde wielki problem, bo to po prostu nie sa realistyczne wyniki...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: DaeL »

Spokojnie, to jeszcze nie są wyniki ostateczne. Nie uwzględniają miast. Także ostateczny wynik PSL będzie słabszy. Ale może się okazać, że ostatecznie będą mieli powyżej 20%.

I to jest mocno zastanawiające w kontekście wszystkiego co się działo - od awarii, przez rozpuszczanie komisji bez podpisanych protokołów, aż po pozostawione same sobie paczki z głosami.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: LLothar »

DaeL - to rzekomo z 80% komisji jest. Nie jest tak, ze one maja podobne wielkosci wszedzie? Miasta sa duze ale maja ich bardzo duzo.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:DaeL - to rzekomo z 80% komisji jest. Nie jest tak, ze one maja podobne wielkosci wszedzie? Miasta sa duze ale maja ich bardzo duzo.
To zależy czy mowa o obwodowych komisjach, czy o okręgach wyborczych. Pomiędzy komisjami dysproporcje mogą być bardzo duże. Pomiędzy okręgami (w rozumieniu okręgów do sejmików wojewódzkich) mniejsze, bo odpowiadają one okręgom wyborczym w wyborach do Sejmu, ale nadal te dysproporcje występują (najmniejszy okręg wysyła bodaj 3 radnych, największy chyba 14).

Ale jeśli policzone już jest 80%, to... chyba "po ptokach". PSL wygrał.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: DaeL »

W Toruniu podobno prawie 25% głosów do sejmiku nieważnych. Jakim kurwa cudem?

W Szczecinie nieważnych (do Rady Miejskiej) 8%.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Razorblade »

LLothar pisze:Łot? Jak to mozliwe?
pytaj mnie a ja Ciebie... zawsze byli blisko polowy ale nigdy jej nie przekroczyli!

pa-ra-no-ja

wlasciwie to powiat opolski moze sie odlaczac od Polski ;P
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: DaeL »

Malbork - następny powiat w którym 25% głosów było nieważnych.

http://m.radiogdansk.pl/index.php/wydar ... klamy.html
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Crowley »

Śmiałem się wczoraj jak znajomy, który kandydował do rady powiatu przyszedł i rzucał kurwami na przekręty i właśnie wspominał o bardzo dużej liczbie nieważnych głosów. Może coś jest na rzeczy...

No w końcu w komisjach są ci sami ludzie, których członkowie rodzin startowali w wyborach. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5012
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Zolt »

spiskowe teorie Crow!!!1


Panowie, bez jaj, te wybory i wyniki są żałosne...
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Gregor »

Ludzie, którzy byli w komisjach opowiadają, że pełno ludzi na kartach z wieloma stronami skreślało po człowieku z każdej listy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Turtles »

U mnie takich kart mało było. Na prawie 1200 kart było do sejmików afair ok. 60 niewaznych. Ale juz nie pamietam. W ogole kurwa mielismy taka idiote przewodniczacą ze kurwa mać. Komisja pracę skończyła gdzieś po 9 rano.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: DaeL »

Gregor pisze:Ludzie, którzy byli w komisjach opowiadają, że pełno ludzi na kartach z wieloma stronami skreślało po człowieku z każdej listy
Mam z tym pewien problem. Kretynów oczywiście nie brakuje, ale kaman - aż 25%? Wątpliwe. Poza tym pamiętaj, że 4 lata temu też była taka wysoka korelacja pomiędzy dobrym wynikiem PSL a głosami nieważnymi. Tylko, że wtedy to dotyczyło wyłącznie Mazowsza. A karty były wtedy jednostronicowe.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Razorblade »

dokladnie... a wbrew pozorom wydawac by sie moglo ze predzej na blad mozna liczyc wlasnie u "statystycznego wyborcy PSL" niz np. PO czy JKM... a tu widac ze "nie koniecznie"... i troche dziwne to.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: DaeL »

Żeby nie być gołosłownym - artykuł z Wyborczej o dziwacznych głosach nieważnych w 2010.

http://wyborcza.pl/1,75478,16861788,Taj ... obrze.html
Broszura formatu A4 na niebieskim papierze, w prawym górnym rogu trzy otwory o średnicy 8 mm. Tak wygląda karta do głosowania w wyborach do sejmików województw. Postawienie krzyżyka tylko przy jednym z nazwisk przerosło aż jedną piątą mieszkańców obrzeży Mazowsza cztery i osiem lat temu. Tam, gdzie liczba poprawnie oddanych głosów spadała do 80 proc., świetnie wypadali kandydaci PSL.


Gmina Bielsk pod Płockiem. W 2010 r. otwierający w tym okręgu listę PSL marszałek Adam Struzik zgarnął 349 głosów - dwie trzecie wszystkich oddanych poprawnie. Pierwszy na liście PO Stefan Kotlewski, były wicemarszałek województwa, dostał... jeden głos. Aż 174 były nieważne. Połowa dlatego, że na kartach był postawiony więcej niż jeden krzyżyk.
Także moja hipoteza jest następująca. Na wsiach i w małych miasteczkach pan z urzędu, który przychodzi do komisji jest z PSL, członkowie też są albo z PSL, albo formalnie zgłoszeni z innej partii, ale w praktyce też z PSL (bo np. w danej miejscowości struktury innych partii są rachityczne, nie mogą list zapełnić, a co dopiero cżłonków komisji znaleźć). O mężach zaufania nawet nie wspominam, bo wiadomo, że można na nich trafić tylko w większych miastach.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Sobies »

Nie obrażać Adama Struzika - ten człowiek jako jedyny coś załatwia dla mojego rodzinnego miasta i okolicy.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: DaeL »

Sobies pisze:Nie obrażać Adama Struzika - ten człowiek jako jedyny coś załatwia dla mojego rodzinnego miasta i okolicy.
Non sequitur. :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Crowley »

All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Lobofc »

Błędy są. W Szczecinie, w niektórych komisjach suma głosów na listę nie zgadza się z ilością głosów na poszczególnych kandydatów...
Są też komisje, gdzie oddane były głosy na kandydata, a ten dostał 0 głosów.
Dodajmy do tego cyrk z PKW... i aż dziw bierze, że to społeczeństwo jest tak apatyczne.

---
A komisja śledcza - dobry pomysł. Opozycja będzie miała motywację, do przeprowadzenia śledztwa. Prokurator... no proszę :)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: LLothar »

2) Strona www.pkw.gov.pl pracuje w INNEJ sieci niż system wyborczy. Wyniki wyborów nie są w żaden sposób zagrożone.

Większość ludzi dba o środowisko i stosuje recykling, nawet haseł.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: LLothar »

O godzinie 10 prezydent Bronisław Komorowski spotka się z szefami organów wskazujących kandydatów do PKW - prezesem TK, I prezesem SN oraz prezesem NSA.
Sru. Jak mozna kogos wywalic za kilka dni opoznienia w sprzedarzy biletow na pierdolino, to za ten cyrk tym bardziej.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Pquelim »

noz kurwa mam nadzieje, ze Bronek chociaz raz zdejmie czapke papy smerfa i zachowa sie jak gosc z jajami wypierdzielajac tych betonowych dziadow, bo juz nawet nie moge patrzec na te twarze przy kolejnych konferencjach/oswiadczeniach. toż to wieje czystym Bareją od lat!

przetarg na program do liczenia glosów 3 miesiące przed wyborami, kwota powyzej 400 tysięcy dla jednej firmy, jedynej ktora do niego przystapila, w ktorej zatrudnione sa dwie osoby a projekt wykonywala poczatkujaca programistka (sama!). Gdyby tu chodzilo o baze danych w bibliotece Szkoły Podstawowej, to juz byłby skandal. a teraz... :sciana:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: snt »

a Bredzisław ma w ogóle taką formalną możliwość? bo w mendiach gadajo, że członkowie PKW mogą co najwyżej sami podać się do dymisji
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Razorblade »

Crowley pisze:Wygaśnięcie członkostwa w Państwowej Komisji Wyborczej następuje wskutek:

zrzeczenia się członkostwa,
podpisania zgody na kandydowanie na Prezydenta Rzeczypospolitej, posła, senatora albo posła do Parlamentu Europejskiego,
śmierci członka Komisji,
ukończenia 70 lat przez członka Komisji będącego sędzią w stanie spoczynku,
odwołania przez Prezydenta Rzeczypospolitej na wniosek prezesa, który wskazał sędziego jako członka Komisji.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: LLothar »

Bronek moze wywrzec megapresje na nich i tyle. Powinno zadzialac mysle.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Theeck »

A tak w ogóle to wiecie, że tych darmozjadów samorządowych wybierano w całej Polsce aż 50 tys.? :sciana: :sciana: :sciana:
Na chuj ich aż tylu? Z powodzeniem mogłoby być 5 razy mniej. I do czego do kurwy nędzy są sejmiki? Na cholerę tyle tych szczebli? Ja wiem, że to synekury dla przydupasów partyjnych, ale przecież na tych pasożytów ja płacę z własnej kieszeni. Fak, pierdolę takie państwo :sciana:
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja tam znam mnostwo osob co wyrażalo swoją opinię o ludziach oddajac nieważny glos, wlasnie do sejmikow wojewodzkich
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Voo »

kwota powyzej 400 tysięcy dla jednej firmy, jedynej ktora do niego przystapila
Dodajmy od razu, że jest to kwota ponoć żenująca jak na program, który ma "obsłużyć" wybory w 38-mln kraju. To pewnie tyle ile przytuli odprawy wywalony członek zarządu PKP, który ma w umowie zakaz konkurencji (ciekawe niby jakiej, gdzie miałby iść - do kolei linowych? :D )
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Crowley »

Voo pisze:To pewnie tyle ile przytuli odprawy wywalony członek zarządu PKP, który ma w umowie zakaz konkurencji
Podobno na rękę ma dostać 12x30000, czyli wiele się nie pomyliłeś. :D
(ciekawe niby jakiej, gdzie miałby iść - do kolei linowych? :D )
Z PKP do PKP Wagony albo PKP Automaty Biletowe albo PKP Semafory. Spółek jest dużo.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Voo »

No i jeszcze jaką wartość mają wyniki podliczone przez ludzi, którzy pracowali np. 2 doby non-stop? 40 godzin bez snu i jestem pewien, że popełniasz najprostsze błędy. Do tej pory komisje kończyły zawsze następnego dnia nad ranem, co oznaczało max około doby pracy, z czego kilka godzin na liczenie.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Crowley »

A jak to w ogóle jest z wyborem członków komisji? Każdy może nim być? Bo znam taki przypadek, że głosy liczyła córka jednego z kandydatów. Nie żebym coś sugerował ale to dziwna sytuacja.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

Ja proponuję żeby wynik wyborów rozstrzygnąć drogą losowania (tak jak to gdzieniegdzie zresztą zrobiono). Przecież i tak wybór jest żaden, więc co za różnica kto wygra? Zaoszczędzi to tego całego liczenia i użycia wyższej matematyki oraz skomplikowanych maszyn liczących.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5012
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Zolt »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=113d4c
PKW informuje, że są to jeszcze formalnie wyniki cząstkowe, gdyż nie zawierają informacji o wynikach w gminie miejsko - wiejskiej Bolków, oraz gminie wiejskiej Dzierżoniów.
Obrazek

;P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

Mamy i gminę i powiat i ssij pałę :D
Obrazek
Awatar użytkownika
! Dominick !
Człowiek-Fotel
Posty: 455
Rejestracja: 9 maja 2014, o 17:12

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ! Dominick ! »

czytam, co sie w PL dzieje i
phpBB [video]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: LLothar »

za Gazeta.pl - Mamy już pewność, że nie poznamy dziś ostatecznych wyników wyborów.

:D
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: DaeL »

Szczecin: System PKW pokazał jako zwycięzcę wyborów prezydenckich faceta, który nie kandydował.
http://www.rmf24.pl/raport-samorzad-201 ... ign=chrome

A jak ktoś jest zainteresowany, to popełniłem długiego tweeta ze swoimi refleksjami nt. wyborów:
http://www.twitlonger.com/show/n_1sii8nv
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Lobofc »

Sobies pisze:Nie obrażać Adama Struzika - ten człowiek jako jedyny coś załatwia dla mojego rodzinnego miasta i okolicy.
I dla członków PSL i ich rodzin!
Porządny chłop.

---
Minister Sprawiedliwości powiedział, że rozważa powtórzenie wyborów! To bardzo ważna wiadomość. Jeżeli będzie polityczne przyzwolenie (PiS, SLD jest za! PO jak widać jest podzielone, Wąsaty jest przeciw), to SN być może nie zatwierdzi wyników wyborów!!
Jeżeli nie będzie politycznego przyzwolenia... wierzycie, że niezawiśli sędziowie podejmą sami z siebie taką odważną decyzję, kiedy tak naprawdę równie dobrze mogliby zatwierdzić te wybory?
ODPOWIEDZ