Religia, etyka, światopogląd - ogólny

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Z Egiptem byly tez grozby przeciwko uzyciu sily wobec Mubaraka jesli dobrze pamietam i grozenie na arenie miedzynarodowej... coz, akurat on mogl sie przestraszyc takich grozb...
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

"No.... i ropa. Ja to się w ogóle zastanawiam (trochę żartem), czy Amerykanie nie potrzebują cały czas jakiejś wojny dla poprawy patriotycznych nastrojów i przeszkolenia armii."

Smutna prawda. Gdzieś ten cały ich militarny kombajn musi znaleźć uzasadnienie dla swojego istnienia.
Ameryka pod wieloma względami to imperium jak inne w historii. Silne militarnie i ekonomicznie, z kultura atrakcyjną dla barbarzyńców. Toczenie wojen jest jedną z podstaw jej istnienia, tego już nie da się zmienić, lub odwrócić.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

Turtles pisze:O tym bym sobie poczytał chętnie. Niestety jak wpisuje do googli wychodzi mi tylko tak zionące profesjonalizmem strony jak "truthbroadcastnetwork.com" czy "beforeitsnews.com". Wydaje mi się, że w nazwie ISIS kryje się pewne ograniczenie terytorialne, ale nie znam się tak dobrze.
wczorajszy materiał w Panoramie tak od 1:45, jest też o tym w literaturze naukowej. Google nie widzi nawet Bulata Husseina. Jakos mnie to nie dziwi.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Dzisiejszy koszmarny atak w Peszwarze pokazuje różnicę, o której ciągle tu klepię. A propos zderzenia cywilizacji i wojny.

Amerykanie czasem źle jebną dronem i zabiją 30 osób w tym 10 dzieci. Albo celują w terrorystę i zabiją go, a te dzieci uznają za "collateral damage". W pierwszym wypadku należy kogoś ukarać, w drugim sprawa dyskusyjna - na ile mieli inne opcje?

Natomiast nie wierzę, że amerykańskie wojsko wejdzie kiedyś do szkoły tylko po to, żeby zabić 100 małych dzieci. Nie szukając terrorysty, bomby czy uranu. Tylko po to, żeby zamordować z zimną krwią dużą liczbę dzieciaków.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7569
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

Przecież w oświadczeniu szefowie, którzy zorganizowali atak napisali, że nie kazali zamachowcom zabijać małych dzieci. Tylko te większe i dorosłych. Może chcieli się dogadać.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

phpBB [video]


Ma prawo tak powiedzieć?
Imho ma.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Może ma, ale jeśli chodzi o mnie, to tylko namówił mnie żeby iść kupić coś w Empiku :)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

no to gratuluje
phpBB [video]


;)
a tak serio, to w tym roku w Empiku kupiłem chyba tylko pierwszy numer SS. I może paczkę papierosów.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

Drogi Gejlogu - właśnie składam pochwalny artykuł o Chazanie do jakiejś ekologiczno-katolickiej gazetki - czy sumienie może mi odmówić złożenia tego tekstu?
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Może, a nawet musi! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:no to gratuluje
https://www.youtube.com/watch?v=G6NvrKcDE8E
To się powoli robi nieaktualne jeśli zamówisz przez empik.com i odbierzesz w salonie. To samo sprzęt. Kupiłem ostatnio trzy spore rzeczy z branży RTV AGD. Szukałem najlepszej okazji przez sklepy w necie, ceneo i allegro. W każdym z trzech przypadków wygrało stacjonarne Euro RTV AGD. Jeśli w necie znajdowałem taniej to koszty przesyłki niwelowały różnicę albo wychodziło 10pln taniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1715 ... za.html#MT

To samo mówię - religii więcej w szkołach niż historii. Pal licho historię - więcej niż przedmiotów ścisłych.

I każda uroczystość, także świecka w świeckiej szkole rozpoczynana mszą świętą :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Yup. Liczba godzin religii w szkołach jest absolutnie chora.

Z drugiej strony i tak mało kto na nią chodzi... a miejsce w planie zajmuje.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Po pierwsze:
Turtles pisze:Liczba godzin religii w szkołach jest absolutnie chora.
Po drugie:

Religia powinna wrócić do tego co było jak ja miałem 8 lat. W salkach katechetycznych przy kościele, dla chętnych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

Religia powinna wrócić do tego co było jak ja miałem 8 lat. W salkach katechetycznych przy kościele, dla chętnych.
nie zauważyłbym że Voo zmienił avik gdyby znów krucjat nie zaczął wspominać

a co do dyskusji to macie racje na tyle, że chyba nawet Lobo się wam nie przeciwstawi :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

No, ale kto ma to zrobić? PiS? PO? SLD, które wprowadziło tę religie do szkół? Janusz "Kto?, to on jeszcze zyje?" Palikot?

Ciekaw jestem jak w środowiskach kościelnych się uważa, bo absurd aktualnej formy jest chyba dostrzegalny.

No i pozostaje paląca kwestia o której nauczał św. Tedeusz (i wielu przed nim), mianowicie: hajs sie musi zgadzać.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Ciekaw jestem jak w środowiskach kościelnych się uważa, bo absurd aktualnej formy jest chyba dostrzegalny.
Na pewno jest, ale po co zmieniać korzystny dla strony kościelnej układ? Przecież
Turtles pisze:hajs sie musi zgadzać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

Ja tam dzieci szczęśliwie nie mam bo co i raz widzę, jak bardzo bym się tym nerwowo wykańczał - ale na same szkoły to zawsze myślałem, że ludzie mają całkiem spory wpływ... znaczy na te średnie, które już nie mają przydziału uczniów z rejonu....
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: DaeL »

Bardzo ciekawy materiał od Thunderf00ta o fałszywych oskarżeniach o gwałt
phpBB [video]
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Voo pisze:http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1715 ... za.html#MT

To samo mówię - religii więcej w szkołach niż historii. Pal licho historię - więcej niż przedmiotów ścisłych.

I każda uroczystość, także świecka w świeckiej szkole rozpoczynana mszą świętą :P
Ja osobiście bym optował za podziałem szkół na Katolickie i świeckie, tak jak to jest w Kanadzie, ale to już inna sprawa... W takiej sytuacji jak jest teraz, nawet 1 godzina religii w szkole to dużo i będzie miało to efekt odwrotny do zamierzonego. Jak chodziłem do szkoły, to miałem ten przedmiot dosyć głęboko...

Nikogo nie dziwi większa ilość godzin niemieckiego, niż angielskiego?? :shock: ;-) Tyle godzin języka obcego to chyba profil emigrancki na kierunku zmywania naczyń ;).

Artykuł trochę wyrwany z kontekstu, bo mówimy tylko o jednej szkole. Brakuje porównania z innymi szkołami, profilami...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Nikogo nie dziwi większa ilość godzin niemieckiego, niż angielskiego?? Tyle godzin języka obcego to chyba profil emigrancki na kierunku zmywania naczyń .
Czy ja Ci już tego nie wstawiałem :D
Obrazek
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nope... Czy powinienem założyć, że prośba o rozwinięcie jest bezcelowa?

Sorry, ale nie siedzę tyle w internetach, żeby skumać te wszystkie wasze obrazki. Filmu też nie widziałem :P.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

No, obrazek jest z Pieknego Umysłu.

Chodzi mi o to, że 12 godzin angielskiego to więcej niz 9 niemieckich.


Tak czy owak.
Chcesz posłać dziecko do szkoły katolickiej - proszę bardzo. Chcesz do żydowskiej, też proszę bardzo. Nie są to szkoły państwowe rzecz jasna, ale... no jeszcze by tego brakowało. Z ciekawości jak to działą w Kanadzie? W każdej wsi są po dwie szkoły, czy jak?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Z innej beczki.

Dwa tygodnie, kilkanaście sklepów, kilka galerii handlowych i podobnych placówek. Wszędzie muzyka świąteczna. Dziwne? Trochę.

Przez ten czas nie usłyszałem ani jednej polskiej kolędy. Ani razu, nigdzie. Dżingyl belsy, łajt krismase i let it snoły.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

No bo to nie są kolędy. Zresztą kaman, to jest miejsce na kolędy galeria handlowa? Lulajże Jezuniu w sklepie mogłoby raczej kogoś zniesmaczyć. Za to Skaldów to by mogli puszczać, oni nawet przyjemne mieli te piosenki świąteczno-zimowe :).
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Za to Skaldów to by mogli puszczać, oni nawet przyjemne mieli te piosenki świąteczno-zimowe :).
Chociażby. Albo "Jest taki dzień" Czerwonych Gitar. A co do kolęd: z "Silent night" nie mają problemów ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Turtles pisze:No, obrazek jest z Pieknego Umysłu.

Chodzi mi o to, że 12 godzin angielskiego to więcej niz 9 niemieckich.
Założyłem, że angielski rozszerzony jest opcjonalny, skoro niemiecki się ciągnie równo po 3 godziny/tydz. cały czas, a angielski rozszerzony wskakuje później... Mniejsza o to...
Turtles pisze:Chcesz posłać dziecko do szkoły katolickiej - proszę bardzo. Chcesz do żydowskiej, też proszę bardzo. Nie są to szkoły państwowe rzecz jasna, ale... no jeszcze by tego brakowało. Z ciekawości jak to działą w Kanadzie? W każdej wsi są po dwie szkoły, czy jak?
W Kanadzie szkoły świeckie, Katolickie i niektóre protestanckie są państwowe. Czasami w wiosce jest tylko jedna, ale rodzice mogą zwrócić się do regionalnego "ciała zarządzającego" konkretnym szkolnictwem (wszystkie wyznania mają osobne "ciała") w danym regionie o utworzenie szkoły. Jak będzie ich wystarczająco dużo, to im szkołę zbudują. Poprzez zapisy do takiej, czy siakiej szkoły ludzie głosują w pewnym sensie głosują, co chcą mieć u siebie.

Szkoła dostaje kasę w zależności od dochodu rodziców - czasami to źle działa, bo w biedniejszych dzielnicach dzieciaki mają gorzej i marne szanse na poprawę sytuacji, ale za to nie ma regionalizacji - chcesz posłać dziecko do lepszej szkoły po drugiej stronie miasta to proszę bardzo, chyba nawet autobus podeślą.

W ogóle nauka tutaj powyżej podstawówki wygląda zupełnie inaczej - nie zapisujesz się do konkretnej klasy, tylko osobno na kursy. Musisz zdać ileś tam kursów, żeby dostać dyplom szkoły. Sam budujesz sobie profil i jak dużo będziesz miał historii, chemii itd. Jak kijowo wybierzesz - trudno, sam jesteś sobie winien.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

SithFrog pisze:
Turtles pisze:Za to Skaldów to by mogli puszczać, oni nawet przyjemne mieli te piosenki świąteczno-zimowe :).
Chociażby. Albo "Jest taki dzień" Czerwonych Gitar. A co do kolęd: z "Silent night" nie mają problemów ;)
+1

Też jestem przeciw kolędom w galeriach handlowych.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

W Kanadzie szkoły świeckie, Katolickie i niektóre protestanckie są państwowe. Czasami w wiosce jest tylko jedna, ale rodzice mogą zwrócić się do regionalnego "ciała zarządzającego" konkretnym szkolnictwem (wszystkie wyznania mają osobne "ciała") w danym regionie o utworzenie szkoły. Jak będzie ich wystarczająco dużo, to im szkołę zbudują. Poprzez zapisy do takiej, czy siakiej szkoły ludzie głosują w pewnym sensie głosują, co chcą mieć u siebie.

Szkoła dostaje kasę w zależności od dochodu rodziców - czasami to źle działa, bo w biedniejszych dzielnicach dzieciaki mają gorzej i marne szanse na poprawę sytuacji, ale za to nie ma regionalizacji - chcesz posłać dziecko do lepszej szkoły po drugiej stronie miasta to proszę bardzo, chyba nawet autobus podeślą.
To ja 100 razy wole już nasz system. Z wyraźnym oddzieleniem państwa od Kościoła. A swoją drogą jak wygląda finansowanie tych szkoł ze strony Kościoła?

Tego dalej to nie do końca rozumiem, ale brzmi jakbyśmy powinni podziękowac PRLowi za taki system oświaty jaki mamy, bo gdyby budować system w kapitalizmie to byłaby szansa na konkretnego potworka :)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

SithFrog pisze:Z innej beczki.

Dwa tygodnie, kilkanaście sklepów, kilka galerii handlowych i podobnych placówek. Wszędzie muzyka świąteczna. Dziwne? Trochę.

Przez ten czas nie usłyszałem ani jednej polskiej kolędy. Ani razu, nigdzie. Dżingyl belsy, łajt krismase i let it snoły.
o dobrze że jest tutaj bo już się chciałem na FB nabijać

Jak się chodzi po galeriach słuchać muzyki to znaczy że czas przemyśleć swoje życie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A swoją drogą jak wygląda finansowanie tych szkoł ze strony Kościoła?
Nie wiem, czy Kościół coś do tego dokłada, ale poziom finansowania zależy od dochodów rodziców. Więc jak rodzic wysyła dziecko do Katolickiej szkoły to ma świadomość, że z jego podatków ta szkoła funkcjonuje - jakby posłał do innej szkoły, to jego podatki przeniosą się razem z nim.

Pogooglałem trochę i wychodzi na to, że to tylko w Ontario prowincja wykłada 100% czesnego na każde dziecko. W innych prowincjach szkoły Katolickie i innych wyznań są traktowane jak prywatne i lokalne rządy dokładają do 50% czesnego (bez względu na profil religijny), jeśli szkoła spełnia określone standardy. Wikipedia podpowiada nawet, że Human Rights Watch przy ONZ się czepiał systemu w Ontario, ale Ci pokazali im faka i robią swoje dalej. Wow... żyje w prowincji wyznaniowej :D. Tylko poza szkołą jakoś tego nie widać.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:To ja 100 razy wole już nasz system. Z wyraźnym oddzieleniem państwa od Kościoła.
Eeee... no to w koncu ktory? Nasz czy z oddzieleniem? ;P
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Touché :)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

My idziemy z duchem czasu. Mamy system hybrydowy. Z nazwy oddzielony, w rzeczywistości mocno spojony :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

:spy: WTF? Ja liceum kończyłem niedawno, 6 lat temu. Na profilu humanistycznym miałem przez trzy lata chemię, fizykę i biologię. Informatykę miałem jeden rok tylko. Jakieś zmiany mnie ominęły?
Since 2001.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Yup. Bardzo. To co ma teraz moja siostra to ogólnokształcące jest tylko z nazwy.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Ja pierdole. A później się dziwimy, że jest bezrobocie, a firmy nie mają kogo zatrudniać.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Cherryy pisze:Ja pierdole. A później się dziwimy, że jest bezrobocie, a firmy nie mają kogo zatrudniać.
kto sie dziwi? :spy:
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Zdziwiłbyś się jak wielu.
Since 2001.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Nie rozumiem, to po religii nie można znaleźć pracy?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Mozesz... za 5 lat w szkolach bedzie sama religia zeby "katechetow" pozatrudniac
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: snt »

Oooo, ponoć w Paryżu kolejna egzemplifikacja islamu jako religii pokoju.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

no też już mi się przewinęło
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: snt »

All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Mój szef jest z Fracji i był dosyć konkretnie zszokowany. Tej gazecie ponoć już od dłuższego czasu grozili i miała obstawę. Zabili kilku ponoć bardzo znanych (we Francji) redaktorów tej gazety. Pani Le Pen już pewnie zaciera ręce...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Ja coś czuje, ze to się źle skończy. Ktoś w końcu zacznie strzelać do muzułmanów, tamci będą się mscic i tak w kółko...
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: peterpan »

A kto będzie miał odwagę do nich strzelać? I gdzie? - Pisze zupełnie serio - prędzej Front Narodowy osiągnie sukces wyborczy i przeprowadzi państwowe działania antymuzłumańskie. Bez strzelanin, ale z deportacjami.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

peterpan pisze:Bez strzelanin, ale z deportacjami.
Oby.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Już gdzieś słyszałem, że w UK organizują się nie do końca pokojowe grupy, które nie są zadowolone z poczynań przyjezdnych innowierców. Mimo tego, że gazety wszędzie się rozpisują o "islamofobii" i pokojowej koegzystencji, napięcie będzie rosło i ktoś im w końcu spuści wpierdol. Nie wierzę w inną opcję.

Mam tylko nadzieję, że dojdzie do tego zanim Muzułmanie liczebnie dogonią tubylców.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Przecież wystarczyło pogadać ze starszyzną plemienną tych gości... Wybacz, nie mogłem się powstrzymać, ale ta scena z policjantem zamraża krew. TEGO właśnie nasza cywilizacja nie robi.
Obrazek
ODPOWIEDZ