Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje UE.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Jaki jest Twój stosunek do rozdzielania imigrantów z Afryki na różne kraje UE?

Jestem za przymusowym przydzielaniem uchodźców krajom UE.
4
13%
Jestem za dobrowolnym przydzielaniem uchodźców - tylko te kraje które chcą.
5
16%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców na kraje UE - niech jest jak jest teraz.
1
3%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców, powinniśmy odsyłać ich do Afryki.
21
68%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Zaraz. Bo może ja czegoś nie zrozumiałem. Tu chodzi o kogoś konkretnego? Z forum, z mediów? Ktoś konkretny nazywa kogos rasistą?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Zaraz. Bo może ja czegoś nie zrozumiałem. Tu chodzi o kogoś konkretnego? Z forum, z mediów? Ktoś konkretny nazywa kogos rasistą?
A czyta Pan w ogole co czasem napiszemy czy po prostu ot tak cos rzuci dla zasady :D

Temat wzial sie od linkow Piotro na FB, bo ostatnio z rana poprawiaja mi humor i musialem sie tym podzielic.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Ale ja nie mam Piotro na FB. Dlatego nie wiem za bardzo o czym mówicie.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Dla mnie Rzuff to wyglądało jak bezpośrednie odniesienie się do słów Pq. Stąd moje zdziwienie.

Jeszcze jedna uwaga do myślenia a'la Piotro i jego blogerzy. Ja wiem, że na miliard muzułmanów pewnie mniej niż jeden procent to dzihadysci. Ok, ale kto sz was położy głowę, że nie ma ich w tej niekontrolowanej masie, która prze na północ? Kto da choćby cień gwarancji? Gdzie są w 100% humanitarne pomysły jak zapobiec rozplenieniu się tej opcji w UE?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Tzn zaraz. Jak pisałem nie znam wypowiedzi Piotro na fb.

Myślałem, że pisząc Przeczytaj jeszcze raz zdanie, do którego się odnosisz. miałes na myśli tekst wygłoszony przez Janusza Korwin-Mikke na forum Parlamentu Europejskiego.

Bo mnie bardziej oburzają tego typu wypowiedzi oraz wypowiedzi (i dużo ostrzejsze), których pełno jest w internecie niż analizy semantyczne kiedy zaczyna uprawnione jest nazywanie Y rasistą, kiedy szowinistą, kiedy faszystą, a kiedy lewackim ścierwem. No na inne aspekty internetu zwracamy uwagę. Roooki, Rzr czy Ty na to, ze ktoś nazwał kogos rasistą, ja, że ktos pisze o Syryjczykach ludzie w cudzysłowie, i zachęca do eksterminacji fizycznej.

SithFrog pisze:Ok, ale kto sz was położy głowę, że nie ma ich w tej niekontrolowanej masie, która prze na północ?
Stary, ja moge położyć głowę, że ja nie jestem terrorystą. Nie wiem nawet o każdym mieszkańcu mojej ulicy. Co to jest za argument? A Ty dasz mi cień gwarancji, ze "ta opcja" się rozpleni po UE? Dobrze wiesz, że ciężko jest udowadniać nieistnienie. Mało tego, dżihadyści nie muszą specjalnei przyjeżdzać, często mieszkają już na miejscu.


I wyjątkowo lekko przechodzicie nad dobrze udokmentowaną sytuacją, gdzie prawicowa dziennikarka podkłada nogę człowiekowi niosącemu dziecko i nagrywa jego reakcję jak do niej z mordą wyjeżdza. O mniejsze pierdoły na tym forum podnoszono larum, że tynk ze ścian serwerowni odpadał.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5047
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Zolt »

W sumie dobrze, jak się okazuje niekoniecznie jest podział na dobrą, starą Unię i słowiańsko-madziarskich mąciwodów.

A ja może paszport wreszcie wyrobię...
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7565
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Crowley »

Turtles pisze:I wyjątkowo lekko przechodzicie nad dobrze udokmentowaną sytuacją, gdzie prawicowa dziennikarka podkłada nogę człowiekowi niosącemu dziecko i nagrywa jego reakcję jak do niej z mordą wyjeżdza.
Gdyby Peter Parker podstawił nogę złodziejowi, to wujek Ben by żył. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

rzuff - wyjasnij. Operatorka/dziennikarka zostala zwolniona dyscyplinarnie, ma miec postawione zarzuty... chcialbys aby byla zlinczowana na miejscu? Jak dla mnie nic zlego by sie wtedy nie stalo ale Ty? Serio? Ba - ja sie troche dziwie ze to krytykujesz. Nie obraz sie ale przeciez to bylo "obywatelskie zatrzymanie" - uciekali przed Policja. Moze zgodnie z modla i sytuacja ktora tutaj przywolalem z cudownej tolerancyjnej mlodziezy wyzwiesz ja od rasistow i stwierdzisz ze nie powinna byc nazwana czlowiekiem. Bo obecnie bardziej placzacy i mieszajacy wszystkich z blotem sa zwolennicy nieograniczonej pomocy jednak...

A teraz na powaznie - dla mnie sytuacja jasna. Psychopatka odjebala numer, wyleciala z roboty i grozi jej do 5 (chyba) lat. Jakby ktos przy okazji jej przylozyll to bym nie ubolewal, ale jednak to mimo wszystko kobieta wiec moze nie wypadalo... dla mnie temat sie konczy w tym momencie.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7469
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja tam nie rozumiem, po co się denerwować, oburzać, wrzeszczeć CAPSEM na kogoś... To trochę tak jakby się dać trolować.

Nie ma dyskusji nad debilną panią, bo nie ma nad czym dyskutować. Efekty prawno-dyscyplinarne ruszyły zgodnie z naszymi oczekiwaniami, więc nie ma co się burzyć.

Poza tym temat jest dla mnie podsumowany i teraz nie pozostaje nic innego jak tylko patrzeć, jakie nowe newsy wyskakują - czyli temat zamieni się w Kącik dupereli z imigrantami.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze: I wyjątkowo lekko przechodzicie nad dobrze udokmentowaną sytuacją, gdzie prawicowa dziennikarka podkłada nogę człowiekowi niosącemu dziecko i nagrywa jego reakcję jak do niej z mordą wyjeżdza. O mniejsze pierdoły na tym forum podnoszono larum, że tynk ze ścian serwerowni odpadał.
Matthias[Wlkp] pisze: Nie ma dyskusji nad debilną panią, bo nie ma nad czym dyskutować. Efekty prawno-dyscyplinarne ruszyły zgodnie z naszymi oczekiwaniami, więc nie ma co się burzyć.
Co byś jeszcze chciał Rzuff? Żeby każdy z osobna napisał to co Razor i Matthias, a kto nie napisze to popiera jej zachowanie?
Turtles pisze: Stary, ja moge położyć głowę, że ja nie jestem terrorystą. Nie wiem nawet o każdym mieszkańcu mojej ulicy. Co to jest za argument? A Ty dasz mi cień gwarancji, ze "ta opcja" się rozpleni po UE? Dobrze wiesz, że ciężko jest udowadniać nieistnienie. Mało tego, dżihadyści nie muszą specjalnei przyjeżdzać, często mieszkają już na miejscu.
Taki zwykły argument no. Na podstawie ostatnich 15 lat obserwacji a propos tego gdzie się tworzą komórki terrorystyczne. Tego, że ISIS wprost obiecało wciskanie ludzi między imigrantów co trudne nie jest. Wreszcie na podstawie tego, że nikt nie kontroluje tej ilości ludzi. Po prostu sobie do UE weszli i maszerują gdzie im się podoba. Na serio nie widzisz w tym problemu?
Turtles pisze:No na inne aspekty internetu zwracamy uwagę.
[/quote]

Zakładałem, że wszystkie Wasze wypowiedzi tyczyły się dyskusji na forum. Debilnych i naprawdę rasistowskich wypowiedzi jest pierdylion. Niestety. Ludzie są głupi, nic z tym nie zrobisz. Potępianie tego jest oczywiste. Już nawet widziałem podpinanie tego tematu pod tragedię w Kamiennej Górze. Bo sprawca z siekierą miał na imię Samuel więc na pewno muzułmanin... No debile no. Trzeba ich jakoś edukować, a niektórzy po prostu muszą wymrzec, bo są za starzy i za głupi.

Mi się wydawało, że Pq pił do takich mądrych jak Piotro wrzuca czyli albo jesteś za przyjęciem uchodźców albo jesteś islamofobem, rasistą i generalnie wszystkofobem. Jedyna grupa, która broni polityki Niemców, a którą mogę zrozumieć to społeczność LGBT. Oni mają traumy z życia w niezbyt przyjaznym środowisku i ich empatia do uchodźców może przeslonic zdrowy rozsądek.

Jeszcze w temacie tej babki. Zobacz na reakcję. Po nagraniu z pociągu i peronu były wątpliwości, że to zmanipulowane. Sprowokowali ich itp. Okazało się, że jednak nie.

A sytuacja coraz mniej mi się podoba. Niemcy zaprosili tych ludzi do siebie pochopnie, teraz mają problem i narzucają innym jedno jedyne rozwiązanie. Najpierw z Grecją tak było, teraz z uchodźcami. O kant dupy taką 'unię' można rozbić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Miejsca w ośrodkach (ponoć mamy ich 30 tysięcy, tak?) to jedno a co potem?

http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,187 ... BoxBizLink
Obawiam się, że na nasz rząd i samorządy nie ma co liczyć. Nie są one w stanie zapewnić mieszkań dziesiątkom, jeśli nie setkom tysięcy polskich rodzin, których nie stać na własne lokum. Przypomnę, że tylko w 34 gminach skontrolowanych dwa lata temu przez Najwyższą Izbę Kontroli kolejka po mieszkanie liczyła ponad 48 tys. rodzin, często wielodzietnych, żyjących w ciasnocie, albo mieszkańców starych kamienic przeznaczonych do rozbiórki. W jednym z dużych miast rekordzista czeka na mieszkanie od gminy od prawie 27 lat! Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie teraz do głowy pomysł, aby mieszkania komunalne w pierwszej kolejności przydzielać uchodźcom. To dopiero byłaby "integracja". Dodam, że - jak podaje GUS - w latach 2006-14 gminy wybudowały zaledwie ok. 24,2 tys. nowych mieszkań, czyli ok. 3 tys. rocznie. Oznacza to, że statystycznie na gminę przypada rocznie niewiele więcej niż jeden nowy lokal. (...) Na zachodzie Europy zarzuca się Polsce, że ociąga się z przyjmowaniem uchodźców. Tymczasem w przeciwieństwie do Niemiec czy Francji nasze zasoby mieszkaniowe są bardzo skromne. Na tysiąc mieszkańców przypada u nas niespełna 360 lokali. W tamtych krajach - przeszło 500. Mieszkający u nas Francuz Romain Su, który jest redaktorem naczelnym francuskojęzycznego czasopisma "Le Courrier de Pologne", przyznał niedawno na łamach "Wyborczej", że sytuacja mieszkaniowa w Polsce jest fatalna. Z ostatniego spisu powszechnego wynika bowiem, że ok. miliona rodzin nie ma samodzielnego dachu nad głową. Potrzeby są jednak znacznie większe, bo wiele domów nadaje się do rozbiórki.


Wczoraj w Trójce opowiadano o tym jak wyglądają warunki w naszych ośrodkach i jak wygląda finansowa strona pobytu, ile kasy dostaje uchodźca itd.

Napiszę tak - albo UE sypnie kasą i narzuci standard w tym zakresie dla wszystkich krajów albo możemy przestać przejmować się tym problemem bo zwyczajnie nikt do nas nie trafi. Chyba, że pod przymusem i po to, żeby jak najszybciej stąd zwiać. Sam bym tak zrobił.

Turtles pisze:Stary, ja moge położyć głowę, że ja nie jestem terrorystą. Nie wiem nawet o każdym mieszkańcu mojej ulicy. Co to jest za argument? A Ty dasz mi cień gwarancji, ze "ta opcja" się rozpleni po UE? Dobrze wiesz, że ciężko jest udowadniać nieistnienie. Mało tego, dżihadyści nie muszą specjalnei przyjeżdzać, często mieszkają już na miejscu.
W Londynie może sobie i mieszkać milion muzułmanów ale ci ludzie, jak każdy zresztą każdego wyznania i pochodzenia, podlegają pewnej kontroli. Wiemy jak się nazywają, są gdzieś porejestrowani, gdzieś pracują, skądś biorą zasiłki, gdzieś się leczą, gdzieś zdali na prawo jazdy itd. Urodzili się tutaj albo napływali tu STOPNIOWO. Działania policyjne i wywiadowcze i tak pewnie w ich środowisku są bardzo trudne. Teraz napływa całkowicie niekontrolowana masa ludzi, o których tak naprawdę nie wiadomo nic. Od czasu wygaszenia działalności IRA czy ETA w Europie tak naprawdę istnieje tylko terroryzm muzułmański i jak bardzo byśmy się nie gimnastykowali poprawno-politycznie to pociągu w Madrycie czy metra w Londynie nie wysadziły smurfy ani kibice Wisły Kraków. Czyli istnieje jakiś problem a obecna sytuacja czyni go jeszcze poważniejszym.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Generalnie załóżmy ostrożnie, że 1 proc napływających ludzi zostało wysłane przez ISIS. No więc jeśli kwota imigrantów idzie obecnie nie w dziesiątki, a setki tysięcy, no to można sobie uswiadomić skalę problemu.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

snt pisze:Generalnie załóżmy ostrożnie, że 1 proc napływających ludzi zostało wysłane przez ISIS. No więc jeśli kwota imigrantów idzie obecnie nie w dziesiątki, a setki tysięcy, no to można sobie uswiadomić skalę problemu.
Nie szafowałbym takimi liczbami, bo to tylko utrudnia dyskusję. Zamiast rozmawiać o problemie ( Voo dobrze to ujął) wszystko rozbije się o "aż jeden procent rasisto, może od razu sto?" albo "ja myślę, że więcej, bo co drugi to terrorysta".

Ja się nie boję, że za tydzień czy miesiąc wszędzie będą wybuchnąć bomby. Ja się boję, że w kilku, kilkunastu miejscach potworzą się nowe komórki z planami na dalszą przyszłość.

Jeszcze w temacie manipulacji. Ktoś tu mówił o liczbach, że kobiety i dzieci to ledwo 13 i 12 procent. Praktycznie na każdej fotce w artykułach o uchodźcach jest dziecko, na co drugiej z mamą :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5831
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Wiem, że łamię nowowprowadzone zasady szariatu w tym temacie, ale z faktami się nie dyskutuje.
Obrazek

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

SithFrog pisze:Niemcy zaprosili tych ludzi do siebie pochopnie, teraz mają problem i narzucają innym jedno jedyne rozwiązanie. Najpierw z Grecją tak było, teraz z uchodźcami. O kant dupy taką 'unię' można rozbić.
Co więcej szantażują nas pierdoląc o solidarności, a sami właśnie podpisali umowę z Rosją w sprawie budowy Nord Stream 2. Jeśli rozbudują NS, to Rosji do niczego nie będzie już potrzebny Jamał przechodzący przez Polskę, co w konsekwencji zmusi nas do rozbudowy (co najmniej 2-krotnej) gazoportu, bo Rosja będzie mogła się z nami bawić w szantaż gazowy tak jak z Ukrainą, lub nas w ogóle odciąć jak się na nas pogniewa.
To gdzie jest ta pieprzona szwabska solidarność europejska? Niech sobie sami radzą z imigrantami - ja nie spraszałem :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

I co mu wyszlo?
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Rzr pisze:Bo obecnie bardziej placzacy i mieszajacy wszystkich z blotem sa zwolennicy nieograniczonej pomocy jednak...

To jest dowcip jak rozumiem?

(czy Wam też się czasem nie ogarnia "cytuj zaznaczone" i nie wpisuje kogo cytujemy)?
SithFrog pisze:Co byś jeszcze chciał Rzuff? Żeby każdy z osobna napisał to co Razor i Matthias, a kto nie napisze to popiera jej zachowanie?
Tzn, bo to dla mnie nie jest żadna psychopatka tylko robienie materiału pod tezę. Specjalnie budzisz agresję, żeby nagrać reakcję. Ja to tam widzę, to jest karygodne. Nevermind.
SithFrog pisze:Nie szafowałbym takimi liczbami, bo to tylko utrudnia dyskusję. Zamiast rozmawiać o problemie ( Voo dobrze to ujął) wszystko rozbije się o "aż jeden procent rasisto, może od razu sto?" albo "ja myślę, że więcej, bo co drugi to terrorysta".
Nie tyle utrudnia dyskusje, co obnaża sposób myślenia. Gdyby ktoś napisał ,,załóżmy optymistycznie, że jeden na stu Polaków wjeżdża do Niemiec, żeby ukraść samochód" to nazwałbym go polonofobem (ktoś jeszcze pamięta polonice :D ), a nie utrudniaczem dyskusji.


Dyskusja o terroryzmie i sposobach walki z nim to może być ciekawy temat, na który chętnie pospekulowałbym sobie, ale straszny offtop.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

No tak, bo najlepiej sobie przyjąć, że isisowskie mózgozjeby nie wykorzystają takiej nadarzającej się okazji, żeby wprowadzić tu swoich ludzi. Mimo, że rzekomo mieli w początkach roku takie plany zgłaszać.

Gratuluję realizmu.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Szczerze mówiąc to potencjalnymi aktami terroru nie jesteśmy, moim zdaniem, szczególnie zagrożeni ani nie będziemy jako mało atrakcyjny cel. My bardzo się interesujemy tym co dzieje się np. w Paryżu czy Londynie ale w drugą stronę to chyba nie działa a zamachów dokonuje się dla uzyskania rozgłosu. Uznałbym to za problem drugorzędny dla nas, w przeciwieństwie do własnie podstawowych kwestii organizacyjnych, finansowych, pobytowych itd. No i społecznych.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

zależy. terroryści mogą przeprowadzić zmasowaną akcję na kilka celów, wśród których Polska jak najbardziej może się znaleźć, ze względu na samą przynajelżność do Unii Europejskiej.
Druga opcja: brak powodzenia w bardziej medialnej lokalizacji może skierować dżihadystów w stronę słabiej strzeżonej Europy Wschodniej. Poza tym Polska jest państwem homogenicznie chrześcijańskim, a to też może być "fajny, terrorystyczny przekaz" z punktu widzenia ISIS. Nie przesadzałbym z tym "spokojnie, jesteśmy bezpieczni".
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:
Rzr pisze:Bo obecnie bardziej placzacy i mieszajacy wszystkich z blotem sa zwolennicy nieograniczonej pomocy jednak...

To jest dowcip jak rozumiem?
No nie, ale pewnie jako rasista nie mam prawa byc czlowiekiem wiec moje zdanie sie nie liczy.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Pquelim pisze:zależy. terroryści mogą przeprowadzić zmasowaną akcję na kilka celów, wśród których Polska jak najbardziej może się znaleźć, ze względu na samą przynajelżność do Unii Europejskiej.
Druga opcja: brak powodzenia w bardziej medialnej lokalizacji może skierować dżihadystów w stronę słabiej strzeżonej Europy Wschodniej. Poza tym Polska jest państwem homogenicznie chrześcijańskim, a to też może być "fajny, terrorystyczny przekaz" z punktu widzenia ISIS. Nie przesadzałbym z tym "spokojnie, jesteśmy bezpieczni".
Daj spokoj. U nas nie dojada na miejsce zamachu ;)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Razorblade pisze:
Turtles pisze:
Rzr pisze:Bo obecnie bardziej placzacy i mieszajacy wszystkich z blotem sa zwolennicy nieograniczonej pomocy jednak...

To jest dowcip jak rozumiem?
No nie, ale pewnie jako rasista nie mam prawa byc czlowiekiem wiec moje zdanie sie nie liczy.
Nie no, myślałem, że to żart, bo potem jest "ale na powaznie". No i dlatego, że brzmi to jak żart.
snt pisze:Gratuluję realizmu.
Wojowników ISIS jest pewnie jakies 50 tysiecy. CIA szacuje mniej, oni się chwalą, że więcej. Wszystkich ich zaraz wyślesz do Europy w swoich szacunkach.


Wydzielimy temat o terroryzmie?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

a 1 proc. z miliona to...?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

phpBB [video]



Jakiś ktoś z Kuwejtu mówi, że nie będą przyjmować uchodźców, ponieważ państwo jest dla nich za drogie, a w Turcji i Libanie będą mieli lepiej. Na koniec stwierdza, że nie przyjmą ich również dlatego, że się od Kuwejtczyków różnią i oni sobie obcych nie życzą.

Czekam na shistorm orasistowskim Kuwejcie Dobra, ale serio się pytam. Dlaczego my nie możemy tak powiedzieć? Dlaczego państwo o podobnym kręgu kulturowym, języku i religii, do tego najbogatsze w okolicy ma prawo odmówić, a my musimy się martwić o asymilację, pieniądze na utrzymanie i długofalowe skutki wędrówki ludów do Europy?


Obrazek

źródło obrazka - Washington Post z artykułem w temacie do poczytania
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5831
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Bo do nas płyną, a nie do nich? O_o

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Counterman »

Do nich by chcieli, tylko ich tam nie wpuszczą.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Po pierwsze geografia - uciekają od wojny a do emiratów, Kuwejtu, Kataru droga wiedzie przez Irak i pewnie pustynie na Półwyspie Arabskim.

Po drugie - skoro ktoś mówi "nie chcę ciebie i nic ci nie dam" a kto inny mówi "spoko, chodź", to gdzie idziesz?

Po trzecie - nie znam się, mogę się mylić ale często mi się wydaje, że oni mają swoją wiarę, kulturę, nienawiść do zachodniego świata a tak naprawdę wielu z nich chciałoby żyć zwyczajnym życiem człowieka na Zachodzie, walić wódę i chodzić do Kościoła od święta.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

Co najgorsze, to wygląda na to, że na tych 12 tysiącach się nie skończy. Jeśli już jest tych imigrantów 400 tysięcy, a w ciągu następnego roku ma napłynąć drugie tyle, to jestem pewien, że jeśli zgodzimy się na 12k, to za miesiąc Unia będzie się domagała kolejnych 10 tysięcy itd.
O ile się nie postawimy już teraz to w sumie może to oznaczać konieczność przyjęcia 50-60 tys imigrantów, a po ściągnięciu ich rodzin czekających sobie gdzieś tam na Bliskim Wschodzie może się nagle zrobić 200-300 tys.
Jak widać z 2k szybciutko zrobiło się 5 razy więcej. Jak już pisałem - zdychająca (uwielbiam ten swój język nienawiści) Europa Zachodnia - choć podświadomie wie, że ich to nie uratuje, próbuje odwlec swój nieuchronny koniec desperacko zarażając wolne jeszcze od islamu kraje wirusem, który niszczy ich samych.
Niestety jeśli mamy tylko jedną szalupę 10 osobową, a na statku jest 30 chętnych to ja będę ratował siebie i swoją rodzinę, nawet jeśli na tonącym statku będę musiał zostawić kobiety z płaczącymi dziećmi na rękach. Oczywiście bardzo cenię i bardzo szanuję szlachetną postawę Thima, rzuffia i Piotro, którzy na ochotnika na tonącym statku zostaną, ale proszę mnie nie zmuszać do tego samego.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

Theeck pisze:Niestety jeśli mamy tylko jedną szalupę 10 osobową, a na statku jest 30 chętnych to ja będę ratował siebie i swoją rodzinę, nawet jeśli na tonącym statku będę musiał zostawić kobiety z płaczącymi dziećmi na rękach. Oczywiście bardzo cenię i bardzo szanuję szlachetną postawę Thima, rzuffia i Piotro, którzy na ochotnika na tonącym statku zostaną, ale proszę mnie nie zmuszać do tego samego.
Znaczy, co? Wyemigrujesz sobie do Ameryki Południowej?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Do Arabii Saudyjskiej, tam nie ma imigrantów :roll:
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7469
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tak się ostatnio zastanawiam, czy przypadkiem to świadome masowe sprowadzanie imigrantów do Niemiec nie ma przypadkiem na celu "przeciągnięcie" ich wewnętrznej struny, żeby na nowo obudzić w nich nazizm. To jest chyba jedyny dający się przewidzieć efekt tej całej operacji...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5831
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Pamiętajcie, to są Niemcy. Jedna z najsilniejszych gospodarek świata, której w szybkim rozwoju nie przeszkodziła nawet przegrana wojna. Myślcie pragmatycznie, tak jak oni myślą. Jeśli biorą tych uchodźców (tych lepsiejszych, wykształconych itd.) to po coś. Na przykład po to żeby robili na ich (Niemców) emerytury.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:
Razorblade pisze:
Turtles pisze:
Rzr pisze:Bo obecnie bardziej placzacy i mieszajacy wszystkich z blotem sa zwolennicy nieograniczonej pomocy jednak...

To jest dowcip jak rozumiem?
No nie, ale pewnie jako rasista nie mam prawa byc czlowiekiem wiec moje zdanie sie nie liczy.
Nie no, myślałem, że to żart, bo potem jest "ale na powaznie". No i dlatego, że brzmi to jak żart.
Jasne ze brzmi. Tak samo jak nazywanie homofobem gdy ktos nie zgadza sie na adopcje przez homo czy rasista gdy chce pomagac uchodzcom, ale niekoniecznie sciagac ich do siebie... cala sytuacja powoduje ze wiekszosc sie smiesznie wypowiada ;]
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

ThimGrim pisze:Pamiętajcie, to są Niemcy. Jedna z najsilniejszych gospodarek świata, której w szybkim rozwoju nie przeszkodziła nawet przegrana wojna. Myślcie pragmatycznie, tak jak oni myślą. Jeśli biorą tych uchodźców (tych lepsiejszych, wykształconych itd.) to po coś. Na przykład po to żeby robili na ich (Niemców) emerytury.
Jawohl, my ubermenche powinniśmy ich wiernie we wszystkim kopiować, to może nie przesiedlą nas za Ural.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7469
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

ThimGrim pisze:Pamiętajcie, to są Niemcy. Jedna z najsilniejszych gospodarek świata, której w szybkim rozwoju nie przeszkodziła nawet przegrana wojna. Myślcie pragmatycznie, tak jak oni myślą. Jeśli biorą tych uchodźców (tych lepsiejszych, wykształconych itd.) to po coś. Na przykład po to żeby robili na ich (Niemców) emerytury.
Tylko co to za pragmatyzm, jak najwyraźniej biorą wszystkich jak leci? Chyba, że to rozprowadzanie na inne kraje ma polegać na wysyłaniu z Niemiec tych mniej wykształconych...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5831
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Matthias[Wlkp] pisze:
ThimGrim pisze:Pamiętajcie, to są Niemcy. Jedna z najsilniejszych gospodarek świata, której w szybkim rozwoju nie przeszkodziła nawet przegrana wojna. Myślcie pragmatycznie, tak jak oni myślą. Jeśli biorą tych uchodźców (tych lepsiejszych, wykształconych itd.) to po coś. Na przykład po to żeby robili na ich (Niemców) emerytury.
Tylko co to za pragmatyzm, jak najwyraźniej biorą wszystkich jak leci? Chyba, że to rozprowadzanie na inne kraje ma polegać na wysyłaniu z Niemiec tych mniej wykształconych...
Tzn. skąd wiesz, że biorą jak leci?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Gregor »

ThimGrim pisze:Pamiętajcie, to są Niemcy. Jedna z najsilniejszych gospodarek świata, której w szybkim rozwoju nie przeszkodziła nawet przegrana wojna. Myślcie pragmatycznie, tak jak oni myślą. Jeśli biorą tych uchodźców (tych lepsiejszych, wykształconych itd.) to po coś. Na przykład po to żeby robili na ich (Niemców) emerytury.
Ta, bo Niemcom trudno w razie czego skombinować siłę roboczą choćby z biednych unijnych krajów. Ba, nawet się przed tym bronili.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7469
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Z braku laku:

https://news.vice.com/article/germany-i ... rive-there

Nie mam czasu szukać nic lepszego, ale było już gdzieś wcześniej, że wszystkich albo prawie wszystkich biorą. W powyższym jest link do źródłowego dokumentu (a nie newsa), tylko jest po niemiecku i nie mogę zweryfikować.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5831
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Matthias[Wlkp] pisze:Z braku laku:

https://news.vice.com/article/germany-i ... rive-there

Nie mam czasu szukać nic lepszego, ale było już gdzieś wcześniej, że wszystkich albo prawie wszystkich biorą. W powyższym jest link do źródłowego dokumentu (a nie newsa), tylko jest po niemiecku i nie mogę zweryfikować.
Okej, okej. Ale zauważ, że oni ich biorą na przesiew, tak jak tych co przyjechali ostatnio autokarami. To nie znaczy, że wszyscy będą mogli tam zostać. Ale dobra, załóżmy, że biorą wszystkich. Nadal jednak potrafią ich produktywnie wykorzystać, bo jakoś nie biednieją tak jak my od 2 tysięcy biedniejemy, a uchodźcy rozpędzają nasz licznik Balcerowicza do prędkości światła (no prawie, powiedzmy c=0.99).

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5831
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Matthias[Wlkp] pisze:Z braku laku:

https://news.vice.com/article/germany-i ... rive-there

Nie mam czasu szukać nic lepszego, ale było już gdzieś wcześniej, że wszystkich albo prawie wszystkich biorą. W powyższym jest link do źródłowego dokumentu (a nie newsa), tylko jest po niemiecku i nie mogę zweryfikować.
Okej, okej. Ale zauważ, że oni ich biorą na przesiew, tak jak tych co przyjechali ostatnio autokarami. To nie znaczy, że wszyscy będą mogli tam zostać. Ale dobra, załóżmy, że biorą wszystkich. Nadal jednak potrafią ich produktywnie wykorzystać, bo jakoś nie biednieją tak jak my od 2 tysięcy biedniejemy, a uchodźcy rozpędzają nasz licznik Balcerowicza do prędkości światła (no prawie, powiedzmy c=0.99).

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7469
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A masz jakieś źródła do tego, jak ten przesiew wygląda? Jak są zagospodarowywani? Sam jestem ciekaw...

Widziałem gdzieś tylko jeden artykuł o tym, jak gość, który był chemikiem w Syrii w 6 miesięcy znalazł pracę. Wspomniał też, że wysokość pensji go nie interesuje... Ale ilu z tych imigrantów ma jakiekolwiek lepsze wykształcenie? Są jakieś statystyki na ten temat?
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

Jakbyś patrzył per kraj, to mógłbyś coś tam sobie wyszacować. Akurat Syryjczycy maja sporo osób z wyższym wykształceniem afaik.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5831
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

No i git. Czysty interes, dostajemy na nich kasę, a jak wyjadą to po problemie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: grel3gargamel »

Pquelim pisze:
Czekam na shistorm orasistowskim Kuwejcie Dobra, ale serio się pytam. Dlaczego my nie możemy tak powiedzieć? Dlaczego państwo o podobnym kręgu kulturowym, języku i religii, do tego najbogatsze w okolicy ma prawo odmówić, a my musimy się martwić o asymilację, pieniądze na utrzymanie i długofalowe skutki wędrówki ludów do Europy?
Pewnie dlatego, że w Europie coś takiego jak prawa człowieka jest traktowane poważnie, natomiast szejkowie mają je kompletnie gdzieś. Vide budowa stadionów w Katarze
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7469
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Prawa człowieka nie mają tutaj nic do rzeczy. Jest tutaj co prawda pewien paradoks, jeśli się nie mylę:
- szejkowie nie są sygnatariuszami konwencji Genewskiej, więc nie są zmuszeni do przyjmowania uchodźców
- Europejskie kraje konwencję podpisały, ale przewiduje ona, że uchodźcy powinni się zatrzymać w pierwszym bezpiecznym kraju

To co się dzieje w tej chwili z falą emigracji nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek prawami, człowieka włącznie.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

http://www.zelaznalogika.net/solidarnosc-europejska/

a to mnie już nawet nie rozśmieszyło. Patrząc pod kątem interesów i Polskiej racji stanu, to uważam, ze powinniśmy naprawdę twardo negocjować warunki przyjmowania uchodźców. W podobnym tonie wypowiada się Duda i bardzo chciałbym zobaczyć jakieś tego efekty.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:No i git. Czysty interes, dostajemy na nich kasę, a jak wyjadą to po problemie.
Kto w Śremie dostał za to jakąś kasę? Źródło tej informacji?
PIOTROSLAV pisze:Akurat Syryjczycy maja sporo osób z wyższym wykształceniem afaik.
Bo to całkiem ogarnięty naród był przed wojną. To nie był taki reżim jak w Iraku.
snt pisze:http://natemat.pl/154243,parafia-przyje ... -niepojete

No nie wierze własnym oczom :O
:lol2: :lol2: :lol2:

To w sumie zamyka temat, co? :D Czy to znów manipulacja i na pewno szerszy kontekst jest inny? ;P

A jak słyszę Niemców i ich hasła o solidarności to mnie trzęsie. Altruiści kurwa mać. Jak się układa z Putinem na temat Ukrainy to Francja i Niemcy. Jak kręcą lody i robią gazociąg pod Bałtykiem to mają nas w dupie. Rynek pracy mieli chyba blokowany dla nas najdłużej w UE. Bazy NATO w Polsce nie pozwalają klepnąć. Ale jak trzeba ratować niemieckie banki (że niby Grecję) albo rozdzielić uchodźców to solidarność im się załącza.

Stał ich pies. Uchodźcy najwyraźniej nie chcą do nas, problem z głowy.

Zanim ktoś mi wypomni, że solidarność olewamy, ale kasę z UE bierzemy, niech sobie najpierw poczyta jak funkcjonuje unia plus ile kontraktów ma drogi czy stadiony dostały niemieckie firmy.
Obrazek
ODPOWIEDZ