Media, czyli sztuka manipulacji

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Niby wszyscy to podskórnie wiedzą (na forum), ale fajnie się tego słucha:

phpBB [video]
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5639
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

Yup, to facet od strony www.gapminder.org, genialny jest.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

GW: "PiS i Państwo Islamskie mają wspólny cel: przerazić". Kochana GW, bez niej byłoby naprawdę mało emocjonująco.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2180
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Theeck »

"PO i GW mają wspólny cel: ogłupić" :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Teraz to już raczej rozbawić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4889
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:GW: "PiS i Państwo Islamskie mają wspólny cel: przerazić". Kochana GW, bez niej byłoby naprawdę mało emocjonująco.
wtf? :O
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Pquelim »

kulisy pracy w redakcji Wiadomości TVP w ostatnich tygodniach. Oczywiście chodzi o imigrantów. Nie wiadomo, czy ściema. Dziennikarz mało obiektywny, a właściwie to już polityk Kukiza.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Widział kto wczoraj główne wydania Wiadomości/Faktów/Wydarzeń? Mówili coś o sporych demonstracjach?
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Cherryy »

Ja widziałem na własne oczy i potwierdzam: w Bydgoszczy było naprawdę dużo osób. Pisałem już w innym wątku, że takiej demonstracji w tym mieście nie pamiętam... a czy było w wiadomościach, to nie wiem - jestem szczęśliwym nieoglądaczem takich rzeczy. :P
Since 2001.
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: grel3gargamel »

To jest o tyle ciekawe, że przeciwko Czeczenom nikt w zasadzie nie protestował, a to przecież sunnici
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:To jest o tyle ciekawe, że przeciwko Czeczenom nikt w zasadzie nie protestował, a to przecież sunnici
Wiesz, a masa muzułmanów mieszka w Indonezji i przeciw nim też nikt by nie protestował. Wcześniej Voo napisał post (wątek z uchodźcami), który pośrednio tłumaczy w czym problem.

http://fsgk.pl/forum/viewtopic.php?p=53347#p53347
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6406
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Voo »

Czeczeni byli postrzegani pozytywnie bo walczyli z Ruskimi. W ogole nie pisano i nie mowiono o nich w kontekscie religijnym. To byly czasy kiedy my ledwie co pozbylismy sie Rosjan z Polski. Dopiero potem sie okazalo ze ci bojownicy to jak z Kosowa czasem bojownik czasem bandyta.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: boncek »

Przede wszystkim wtedy nie było internetu. Tzn. był, ale nie miał do niego dostępu każdy debil, a takie rzeczy jak social media, gdzie wszyscy wzajemnie straszą się teraz terrorystami nie istniały. Przecież gdyby ta sytuacja była 20 lat temu, to też by nikt na to nie zwrócił większej uwagi. Łącznie z samymi zainteresowanymi, bo by pewnie nie wiedzieli, że Niemcy tak chętnie chcą ich przygarnąć. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6406
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Voo »

No tak ale 20 lat temu (akurat 1 wojna w Czeczeni) nie było zamachow na WTC, londynskie metro i pociag w Hiszpanii wiec i tak nie byłoby czym straszyc. Bogatej dokumentacji zdjeciowej i filmowej z tego co w XXI w. robi sie z ludzmi z powodow religijnych tez nie bylo. Szczerze piszac to swiat muzulmanski malo kogo interesowal wtedy.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: boncek »

Tu nie chodzi o to czy było czym straszyć, ale czy było jak straszyć.

Moim zdaniem, żeby ktoś wyszedł z domu protestować w jakiejś sprawie musi sobie najpierw wyrobić skrajną opinię na dany temat. Dawniej trzeba było być jakoś zaangażowanym, czy to politycznie czy ideologicznie, bo ciężko wyrobić sobie silną opinię w sprawie, o której nic nie wiesz. A te dwadzieścia lat temu Kowalski może by się o tym wszystkim co ma teraz 24/7 w telefonie, dowiedział z głównego wydania wiadomości (jeśli by je w ogóle oglądał) , i tyle. Forum czy innej prasy pewnie by nie czytał, może jakiś tabliod. Potem o sprawie by zapomniał zajęty normalnymi sprawami.

Teraz Kowalski non stop czyta o tym w internecie kiedy w tle gra TVN 24/Polsat/TVP info czy inna Republika, bo przecież chodzące od rana do wieczora telewizję informacyjne w wielu domach są teraz w zasadzie standardem (choćby u moich rodziców). Do tego codziennie wchodzi na fejsa i widzi, że 3/4 znajomych, a nie jakichś ludzi z TV, wrzuca posty/memy o terrorystach.
Ty chyba nie masz tam konta, ale to co się dzieje na takim FB mnie autentycznie przeraża. Ale to nie jest tylko problem FB, bo to samo jest na wykopie, Twitterze itd.

Edit - zresztą popatrzcie na takie ISIS, 20 lat temu oni w ogóle nie mieli by takiej siły rażenia, bo przecież nie mieli by jak transmitować swojej ideologii w eterze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4889
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

I bonzo trafia w sedno imho. Choc "czym" tez bylo na pewno mniej ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Na moje to i Voo i bonc mają rację.

Voo, bo jednak Czeczeni walczą z Ruskimi i zawsze będziemy inaczej patrzeć. Dwa to Czeczeni, mimo, że muzułmanie, nie mieli ambicji nawracania na szariat i zabijania wszystkich niewiernych tylko chcieli uzyskać niepodległość. Nikt nie zakładał, że Czeczeńcy przyjadą wysadzić się w powietrze w centrum handlowym, bo "wolna Czeczenia". Przecież to bez sensu :)

Bonc ma rację, bo faktycznie: ISIS lata temu nie miałoby nawet setnej części zasięgu, jaki ma teraz dzięki internetowi.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: boncek »

ISIS to jedno, ale jak ja wchodzę na FB i widzę, że moja koleżanka z podstawówki, której jedynym marzeniem było zostać mamą, a której dotychczasowa aktywność polegała na wrzucaniu zdjęć dzieci i czasem z jakiegoś wesela, a teraz codziennie wrzuca jakieś skrajne memy i linki do "newsów" z dziwnych stron narodowych www, to o czymś to świadczy.

Albo inna koleżanka, modelka. No głupiutka taka strasznie, dotychczas wrzucała głównie zdjęcia swojego biustu (bo jest lingerie model), nagle pisze z capslockiem, że tym swiniom trzeba ścinać łby i oczywiście link do jakiegoś newsa. I to są tylko dwa przykłady reguły, która od jakiegoś na moim wallu rządzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4889
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

To masz dziwnych znajomych bonc bo u mnie moze 5 osob takie tematy wrzuca ;-)
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5051
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Zolt »

boncek pisze:dotychczas wrzucała głównie zdjęcia swojego biustu (bo jest lingerie model), nagle pisze z capslockiem, że tym swiniom trzeba ścinać łby i oczywiście link do jakiegoś newsa.
nie wierzę, link do profilu! :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Bonc: to ostatnio się nasiliło, ale to chyba nie jest tak, że te osoby wcześniej były inteligentne, oczytane i tolerancyjne, a nagle im odjebało. Po prostu wcześniej nie miałeś okazji się przekonać.

Z innej beczki:

https://pbs.twimg.com/media/CP-cu7DWEAAAHu_.png
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: boncek »

Fajnie, że jest kontekst. ;)
SithFrog pisze:Bonc: to ostatnio się nasiliło, ale to chyba nie jest tak, że te osoby wcześniej były inteligentne, oczytane i tolerancyjne, a nagle im odjebało. Po prostu wcześniej nie miałeś okazji się przekonać.
No ale o to mi chodzi. To nie były żadne osoby, które by czytały Forum, interesowały się sprawami międzynarodowymi. To właśnie pokazuje jak bardzo internet i social media przyczyniły się do zasiania im takich poglądów. I to jest trochę straszne.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:
Fajnie, że jest kontekst. ;)
Zobacz na okładkę najnowszego niusłika, zobacz na ich www. Jak to nie jest grzebanie w przeszłości, rodzinie, "historii i zyciorysie" to nie wiem co nim jest :P
boncek pisze:No ale o to mi chodzi. To nie były żadne osoby, które by czytały Forum, interesowały się sprawami międzynarodowymi. To właśnie pokazuje jak bardzo internet i social media przyczyniły się do zasiania im takich poglądów. I to jest trochę straszne.
Do utrwalenia. Te poglądy są "siane" dłużej niż net w takiej formie, jakiej znamy. Już to pisałem, nie wiem czy akurat na forum. Zobacz co wie o muzułmanach z tego regiony Kowalski, co przed FB nie miał netu, a wiadomości oglądał tylko w TV, w głównych wydaniach. WTC, Londyn, Madryt, Irak, Afganistan, obcinanie łbów, szariat. I tak w kółko. Teraz doszedł net, gdzie cns może mieć filmik z upierdalaniem łba na każdy dzień roku. Plus zdjęcia z handlu kobietami i tym podobne rewelacje.

Net utrwalił i pokazał światu poglądy tych ludzi. On ich tam wcale nie zasiał. Sieje dopiero tym młodszym, którzy urodzili się w erze łebdwazero.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: boncek »

Do utrwalenia. Te poglądy są "siane" dłużej niż net w takiej formie, jakiej znamy. Już to pisałem, nie wiem czy akurat na forum. Zobacz co wie o muzułmanach z tego regiony Kowalski, co przed FB nie miał netu, a wiadomości oglądał tylko w TV, w głównych wydaniach. WTC, Londyn, Madryt, Irak, Afganistan, obcinanie łbów, szariat. I tak w kółko. Teraz doszedł net, gdzie cns może mieć filmik z upierdalaniem łba na każdy dzień roku. Plus zdjęcia z handlu kobietami i tym podobne rewelacje.

Net utrwalił i pokazał światu poglądy tych ludzi. On ich tam wcale nie zasiał. Sieje dopiero tym młodszym, którzy urodzili się w erze łebdwazero.
Nie zgadzam się zupełnie. WTC, Madryt itd. to byli bardzo konkretni ludzie/organizacja - Al Quida i Osama, teroryści, a nie muzułmanie generalnie - i tak to wszyscy widzieli i tak to postrzegalu. Tak samo to, że IRA zabijała ludzi nie znaczyło, że wszyscy katolicy to mordercy i terroryści. A właśnie taka teraz jest narracja w internecie - arab/muzułmanin=terrorysta.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Nie zgadzam się zupełnie. WTC, Madryt itd. to byli bardzo konkretni ludzie/organizacja - Al Quida i Osama, teroryści, a nie muzułmanie generalnie - i tak to wszyscy widzieli i tak to postrzegalu. Tak samo to, że IRA zabijała ludzi nie znaczyło, że wszyscy katolicy to mordercy i terroryści. A właśnie taka teraz jest narracja w internecie - arab/muzułmanin=terrorysta.
To pewnie kwestia spojrzenia. Mi się wydaje, że tak jest praktycznie od WTC. Kolejne zamachy tylko ludzi utwierdzają w takim przekonaniu. IRA jak chociażby ETA walczyła o niepodległość.

Poza tym Ty mówisz "muzułmanie generalnie", bo wiesz co mówisz. A zapytasz swoją koleżankę to Ci powie, że muzułmanie to Araby. Ludzie nie mają pojęcia, że z miliarda wyznawców Islamu Bliski Wschód to tylko jakaś tam część. A z uwagami Arab=terrorysta spotykam się praktycznie od 9/11.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6406
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Voo »

Tak samo to, że IRA zabijała ludzi nie znaczyło, że wszyscy katolicy to mordercy i terroryści.
Ale to nie było wtedy trudne do pojęcia, skoro tego samego dnia co czytałeś o zamachu IRA słuchałeś jednocześnie U2, kibicowałeś Irlandczykom w piłce nożnej, piłeś Guinnessa i gadałeś przez telefon z kumplem, który robił u Irlandczyka na farmie rybnej. Nikt ci nie musiał tłumaczyć, że Irlandczycy to normalni ludzie.

Jak widzisz muzułmanów tak jak występują w mediach, np. z tego święta co walą siebie i dzieci nożami po głowach, drą się jak opętani, biegają cali we krwi i machają rękoma to masz wrażenie, że oglądasz przybyszów z Marsa. Nie ma żadnej więzi, żadnej nici porozumienia. Nie twierdzę, że ja tak to widzę ale oczywiste jest dla mnie dlaczego tak postrzegają to ludzie o węższych horyzontach, dlaczego czują strach i dlaczego reagują w naturalny sposób czyli agresją. Jednocześnie jestem pewien, że większość z tych ludzi mając przed sobą jakieś głodne dzieciaki czy rannego uchodźcę zaraz leciałaby po koc czy wodę.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2180
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Theeck »

Voo pisze:ale oczywiste jest dla mnie dlaczego tak postrzegają to ludzie o węższych horyzontach, dlaczego czują strach i dlaczego reagują w naturalny sposób czyli agresją.
Voo - no ale żeby zaraz o węższych? :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6406
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Voo »

Wiesz, córka mojego kolegi trafiła na wymianie wakacyjnej do marokańskiej rodziny we Francji. Pierwszej nocy prawie nie spała ze strachu i dlatego, że cały ich dom wydawał się jej jakiś dziwny. Po dwóch tygodniach stwierdziła, że spędziła najfajniesze wakacje w życiu a ludzie są weseli i serdeczni.

Ja mam węższe horyzonty bo nie znam żadnego muzułmanina. Pewnie jakbym znał to by było mi głupio napisać na forum, że to "zwierzęta" albo bym po prostu wcale tak nie uważał. Oczywiście, równie dobrze mógłbym poznać takich muzułmanów i w takich okolicznościach, że własnie tak bym uważał. Póki co jednak ja, Ty i miliony innych osób jesteśmy tylko mądralami z internetu.

Mimo wszystko - przyznam się bez bicia - ja odczuwam pewien lęk przed tymi ludźmi i ich niezrozumiałą dla mnie religią.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7471
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja mam w bloku przynajmniej jedną rodziną muzułmańską (przynajmniej ta jedna nosi burki) i wyglądają na normalnych ludzi - uśmiechają się, rozmawiają ze sobą - nic specjalnego. Na placu zabaw czasami trafiamy też na takich ludzi i też wydają się normalni.

IMHO w każdej społeczności są psychole, a generalizowanie nie prowadzi do niczego dobrego.

Ja odczuwam tylko taki lęk, że ich religia nie zabrania jednoznacznie sponiewierania moich dzieci. Z drugiej strony jak widzę inne nastolatki bawiące się na ulicy to się zastanawiam, czy ten lęk jest uzasadniony...

Media zawsze będą manipulować pokazując to, co chcą pokazać - robisz 1000 zdjęć i godzinę materiału filmowego, a potem pokazujesz to, co pasuje do twojej teorii...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

Chyba w tym jest filmiku kilka kadrów z mojej Woli :)
Obrazek
#sgk 4 life.
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: grel3gargamel »

Z dostępem do netu to pewnie prawda, chociaż migracja Czeczeńców wyraźnie wzrosła w XXI wieku, zwłaszcza po wejściu do Unii, gdy stawał się coraz bardziej powszechny. Pewnie faktycznie chodzi o to, że ich wrogiem jest Rosja.
SithFrog pisze: Dwa to Czeczeni, mimo, że muzułmanie, nie mieli ambicji nawracania na szariat i zabijania wszystkich niewiernych tylko chcieli uzyskać niepodległość. Nikt nie zakładał, że Czeczeńcy przyjadą wysadzić się w powietrze w centrum handlowym, bo "wolna Czeczenia". Przecież to bez sensu :)
Po Biesłanie?
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4889
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Wiekszosc osob o Bieslanie nie pamiętała juz po pol roku, a media tez nie sa skore do przypominania o tej akcji tak jak chocby o WTC kazdego roku...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:
SithFrog pisze:Dwa to Czeczeni, mimo, że muzułmanie, nie mieli ambicji nawracania na szariat i zabijania wszystkich niewiernych tylko chcieli uzyskać niepodległość. Nikt nie zakładał, że Czeczeńcy przyjadą wysadzić się w powietrze w centrum handlowym, bo "wolna Czeczenia". Przecież to bez sensu :)
Po Biesłanie?
Tak, po Biesłanie. Gdzie leży ta szkoła? We Francji? Niemczech? Polsce? Nie. To samo Dubrovka, Domodiewo itp. To były akty terroru skierowane w państwo Rosyjskie. Mimo, że bestialskie i nieludzkie.
Obrazek
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: grel3gargamel »

Ale ISIS ani Al-Kaida też w Polsce nie atakowały, chyba nawet tego nie zapowiadały, bo wątpię, żeby traktowały ją jako część Zachodu
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:Ale ISIS ani Al-Kaida też w Polsce nie atakowały, chyba nawet tego nie zapowiadały, bo wątpię, żeby traktowały ją jako część Zachodu
No i? Serio nie widzisz różnicy między walką o wolną Czeczenię, a walką o szariat dla wszystkich na świecie (a dla niechętnych urżnięcie łba albo niewolnictwo)?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

Ale Czeczeni walczą w szeregach ISIS, walczą w Afganie itp. Przynajmniej teraz. ;)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Ale Czeczeni walczą w szeregach ISIS, walczą w Afganie itp. Przynajmniej teraz. ;)
Niemcy i Francuzi też. Podobno nawet Polacy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

No tak...ale po drugiej stronie.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:No tak...ale po drugiej stronie.
?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

No Francuzi, Niemcy, Polacy walczyli w czasie operacji Enduring Freedom po stronie ISAF. Czeczeni po stronie Talibów.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Ja piłem do ISIS.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5051
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Zolt »

Turtles pisze:No tak...ale po drugiej stronie.
no nie tylko
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5639
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

:roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

?
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5639
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

Polska wstaje z kolan! Duda podbija swiat! Zdjecie z Obamą nawet ma!

A że takie samo ma 11 letni syn Łukaszenki to juz mniejsza o to ;)
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: snt »

W sieci to taki Newsweek a rebours.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Polska wstaje z kolan! Duda podbija swiat! Zdjecie z Obamą nawet ma!
A że takie samo ma 11 letni syn Łukaszenki to juz mniejsza o to ;)
Najpierw, żeby było jasne: wSieci - jak wspomniał snt - to taki niusłik z drugiej strony. Z tym, że nie wiem z czego tu beka.

Hasła "Polska powstaje z kolan" i "Duda podbija świat" wynikają z tej foty, czy fota jest tylko obrazkiem pasującym do nagłówków?

Trzeba mieć sporo złej woli albo niewiele inteligencji, żeby założyć, że chodzi o to, że skoro Obama zrobił sobie fotę z Dudą, to Polska powstaje z kolan.

Nie wiem co jest w środku - jeśli faktycznie napisali, że skoro zrobił fotę to podbija świat to zapomnijcie, że coś pisałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: DaeL »

"Polska wstaje z kolan" to oczywiście hiperbola. Ja na ich miejscu dałbym "Polska wydaje się normalna - przestała pierdolić o bigosie i zdradach małżeńskich"
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4889
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Dzien jak codzien czyli w PL bija gejow a Policja nie reaguje i ucieka wtedy z poczekalni

Serio - jestem w stanie uwierzyc w zdarzenia z linka, ale:

- raczej za slowa "Misiek masz drobne" nikt by sie nie "zainteresowal", conajwyzej faktem czy "faktycznie ma drobne" - zbyt duzo rowniez dresow ma ksywke "Misiek"...
- ktos go leje znienacka a ten jest w stanie wykrecic 112 i jeszcze podac dokladny adres? No pare razy bylem z kumplami znienacka atakowany/zaczynala sie szamotanina i raczej nikt nie mial na tyle czasu zeby brac telefon, dzwonic i podawac adres bedac "klepanym"
- dotkliwie pobity (wg relacji) goni kolesi przez kilka ulic i ma pretensje ze patrol przyjezdza pod wskazany adres, jednoczesnie nie widzac ze ktos sie do niego dodzwania w trakcie "relacji z gonitwy"
- policjanci spieprzaja z komisariatu z poczekalni bo wchodzi gej - na bank dlatego. Bo do kibelka juz wychodzic nie mozna.
- koles zostaje odeslany az wytrzezwieje zeby zlozyc zeznania

Serio - cala relacja mi zwyczajnie smierdzi na zasadzie "wdalem sie w dyskusje o fajki, ale pobili mnie bo jestem gejem". I jeszcze "atak" w 2 na 2 co zwykle jednak sie nie zdarza w przypadku naszych "narodowych patriotow" - zbyt duza szansa oberwania jednak.
ODPOWIEDZ