Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje UE.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Jaki jest Twój stosunek do rozdzielania imigrantów z Afryki na różne kraje UE?

Jestem za przymusowym przydzielaniem uchodźców krajom UE.
4
13%
Jestem za dobrowolnym przydzielaniem uchodźców - tylko te kraje które chcą.
5
16%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców na kraje UE - niech jest jak jest teraz.
1
3%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców, powinniśmy odsyłać ich do Afryki.
21
68%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Obrazek

Zdecydowany lajk dla Olsenów.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

+ dla Duńczyków, raczej nikt nie ma watpliwosci. Staly pobyt bez znajomosci jezyka to naprawde jakis chory pomysl byl.
Voo pisze:Rozmawiałem z kolegą, którego rodzina w latach 80-tych wyemigrowała do Niemiec. Przez około dwóch lat mieszkali w "obozie" - cudzysłów, bo były to po prostu kontenery mieszkalne gdzieś ...w centrum miasta. Takie połączone, dla kilkunastu rodzin. Kontener na rodzinę. Obok park, domy etc. Normalne otoczenie, czysto, pełna kultura. Żadnych płotów, strażników, nic. W tym czasie nauka języka i zasiłek. Niektórzy w tym czasie kupili sobie już np. używane samochody. W międzyczasie zaproponowano im dwa mieszkania, których nie przyjęli i wreszcie trzecie, które im odpowiadało i spełniało kryteria dotyczące ilości pokoi (mieli kilkoro dzieci). Z zasiłku płacili już czynsz za mieszkanie (starczało!!!). Znaleziono im pracę (też na zasadzie kilku propozycji aż którąś przyjęli). Do przyjęcia pracy motywowano ich stopniowo zmniejszając im zasiłek. W sumie cały ten proces asymilacji mógł trwać około 3 lat, podczas których byli całkowicie pod opieką i na garnuszku państwa. Nie wiem jak to wygląda w tej chwili ale jeśli tak rozumiemy socjal i wsparcie dla uchodźców czyli uczymy cię języka, dajemy ci zasiłek wystarczający do prostego, godnego życia, znajdujemy ci pracę, dajemy mieszkanie, mamy na to kilka lat itd. to naprawdę będzie problem u nas, chyba, że UE sypnie szczodrze kasą.

Z drugiej strony przy takiej ilości ludzi ktoś musi pracować przy uchodźcach - budowlanka, policja, straż, opieka medyczna, opiekunowie, psychologowie, ochrona, dostawcy żywności, etc. Może organizacja takich ośrodków asymilacyjnych byłaby szansą dla jakiś regionów na dodatkowe miejsca pracy?
Czyli zasadniczo opisales cos, o czym beda krzyczec media za pare tygodni albo miesiecy. Narracja oczywiscie bedzie taka:

- Ciapaty zwalil sie z rodzinką, mimo iż w jego kraju NIE MA ŻADNEJ WOJNY!!!
- Na garnuszku państwa przez 3 lata! Widziałeś Polaka, którego Polska utrzymuje przez 3 lata? JA NIE!!!
- Łaskawca odrzucił mieszkanie, bo że daleko do centrum, czy że mu ciasno - w DARMOWYM MIESZKANIU!
- Odrzuca sobie propozycje pracy bo wielki książe arabski cegieł to kłaść nie będzie - więc LEŃ albo PARSZYWY NIEWDZIECZNIK
- i na deser - do urzędu aby odrzucic prace czy mieszkanko z nieodpowiednim kolorem tapety podjezdza WYPASIONYM GOLFEM kupionym za MOJE PIENIADZE!

Pisiąt groszy, że tak bedzie...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Przy okazji. Wszedłem na ten profil Kamila Bulonisa. Mnie to wygląda bardzo normalnie, nawet potem są dyskusje o tym, że on to on, że nie spodziewał się odzewu, że ludzie go znają i on to on na pewno... a potem jest prośba o 10 i pół tysiąca złotych.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7469
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja raczej obstawiam, że będzie tak:

- WYPASIONYM GOLFEM kupionym za MOJE PIENIADZE ciapaty spierdziela do Reichu!

W sumie to sobie uświadomiłem, że taki wysoki odsetek mężczyzn wśród imigrantów ma sens - skoro i tak mogą potem rodzinę sprowadzić, to niech sobie mamusia z dziećmi siedzi w jakimś obozie, a kolo zasuwa przez morza, pola i łąki, załatwia azyl a potem import rodzinki samolotem.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: DaeL »

PIOTROSLAV pisze:Gadałem wczoraj ze swoja kobita i ona mówi, że Polska ma miejsce na 30tys osób jakby co.
Ekstra. A według szacunków ONZ do 2016 do Europy napłynie milion uchodźców. Co znaczy, że przy obecnych kwotach procentowych Polsce przypadnie ponad 50 tys. uchodźców.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5831
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

DaeL pisze: Ekstra. A według szacunków ONZ do 2016 do Europy napłynie milion uchodźców. Co znaczy, że przy obecnych kwotach procentowych Polsce przypadnie ponad 50 tys. uchodźców.
Czyli nadal pikuś.


Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

http://www.pi-news.net/2015/09/muehldor ... -jaehrige/

Nie znam za dobrze szwabskiego, ale pono tu pisze o zgwałconej przez imigranta szefowej ośrodka dla uchodźców (to byłby drugi już taki przypadek zdaje się...)

(shitstorm incoming!)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Piotro, no office, ale prawie wszystkie Twoje linki to mądrości (albo "mądrości") w kontrze do komentarzy z onetu. A z homofobią to już pojechałeś. No i clou, żaden z cytowanych ekspertów od zwalczania hejtu nie proponuje konstruktywnych rozwiązań tylko krytykuje krytykę.

A ja obstaję przy swoim. XX wiek wytworzył na takie sytuacje zasady, procedury i wyznaczył standardy. Należy się tego trzymać.

Ciągle jest niby mowa o pomocy uchodźcom, a ja mam wrażenie, że pod tym hasłem kryje się coś zupełnie innego. Chyba, że Piotro i reszta zakładają, że przygarniemy te X tys. osób, ale jak się uspokoi w regionie to odsyłamy do domu, tak? Bo normalnie na tym to polega.

P.S. LLo, ten populizm o 100 mln na referendum to serio pisałeś? ;P
Ostatnio zmieniony 8 września 2015, o 21:24 przez SithFrog, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7469
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Wywiad z Jerzym Dziewulskim:

http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/new ... Id,1881973

Właściwie nie wnosi nic ponad to, co było już powiedziane, ale podsumowuje w zrównoważonym tonie, to co chyba większość próbuje tutaj powiedzieć.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Czyli zasadniczo opisales cos, o czym beda krzyczec media za pare tygodni albo miesiecy. Narracja oczywiscie bedzie taka:

- Ciapaty zwalil sie z rodzinką, mimo iż w jego kraju NIE MA ŻADNEJ WOJNY!!!
- Na garnuszku państwa przez 3 lata! Widziałeś Polaka, którego Polska utrzymuje przez 3 lata? JA NIE!!!
- Łaskawca odrzucił mieszkanie, bo że daleko do centrum, czy że mu ciasno - w DARMOWYM MIESZKANIU!
- Odrzuca sobie propozycje pracy bo wielki książe arabski cegieł to kłaść nie będzie - więc LEŃ albo PARSZYWY NIEWDZIECZNIK
- i na deser - do urzędu aby odrzucic prace czy mieszkanko z nieodpowiednim kolorem tapety podjezdza WYPASIONYM GOLFEM kupionym za MOJE PIENIADZE!

Pisiąt groszy, że tak bedzie...
No tylko zauważ, że pisałem, że tam "obóz" to było kilkanaście rodzin a państwem było RFN ;)

A emigrantami byli Polacy, gotowi dać się pokroić za bycie prawdziwym Niemcem, bardziej niemieckim od Niemca.

I wtedy taka polityka i podejście miała szanse powodzenia. A teraz?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Czy kolega Voo był uchodźcą?
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Sith, tylko dawałem punkt odniesienia z referendum, bez żadnych podtekstów.

A jak kolega Voo uciekł w czasie stanu wojennego to na dwoje babka wrozyla, bo niby stan wojenny, ale co to za wojna?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5831
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Nada jestem za tym żeby uchodźców wozić samolotami, nie pontonami... :P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

SithFrog pisze:Czy kolega Voo był uchodźcą?
Jego rodzina, dokładnie wujostwo z kuzynostwem.

Jutro się podpytam jak ich wtedy "klasyfikowali" i na co wyjechali.

Pamiętajcie, że wtedy "modne" były wyjazdy "na pochodzenie", np. wystarczyło, że któraś z babć była Niemką i już jechały całe rodziny. Na moich terenach nie było to nic nadzwyczajnego, 1/3 mieszkańców Bydgoszczy przed wojną to byli Niemcy.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Czyli, że to może być totalnie wyrwany wyjątek od reguły, może ich wcześniej sprowokowali, może ktoś im powiedział, że są chujami, może kręcili materiał od tygodnia i w końcu natrafili na jeden incydent.
A może tak nie było, nie wiemy.
Tak mi się dziś przypomniała ta wypowiedź

Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

A ja ostatnio lubuje sie w linkach Piotroslava na facebooku... wszedzie, doslownie wszedzie "racjonalne" wyzwiska od "nazistow i rasistow", a osoby wypowiadajace sie pod linkami niejednokrotnie mowia o "selekcji znajomych". Sweet mother of God - tolerancja level expert. Me gusta - na poczatek dnia jak znalazl :D
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

dla wszystkich używających słowa rasista w stosunku do przeciwników przyjmowania imigrantów/uchodźców - proponuję przypomnieć sobie (czyt. sprawdzić w słowniku) co to jest rasizm.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Pquelim pisze:dla wszystkich używających słowa rasista w stosunku do przeciwników przyjmowania imigrantów/uchodźców - proponuję przypomnieć sobie (czyt. sprawdzić w słowniku) co to jest rasizm.
A idz nazisto Obrazek2:
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

fantastyczny przykład dyskusji o imigrantach. W rolach głównych "lewackie ścierwo" i "rasista". :D
jeżeli to wymaga komentarza, to mnie zbanujcie:
link
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Larofan »

Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Spoko. Pod jakims linkiem do strony gdzie slowa z FB bandy naszych lokalnych debili, byc moze wyrwane z kontekstu lub z komentarzy pod filmami/artykulami, wstawia sie w zdjecia nazistow z 2 WS (i chyba jedno z Katynia) pierwszy komentarz - "tym ludziom (co tak mowia - przyp. Razor) powinno sie odmowic czlowieczenstwa". Oczywiscie a kontrkomentarz z cyku "np. zagazowac, umieszczac w obozach itp." pada znamienne "wyrazilem/am sie nieprecyzyjnie". Slodkie ;]


Serio - obecnie cala sytuacja jest cudowna dla rzadzacych. Cokolwiek nie zrobia w tej gownoburzy przejdzie niezauwazone...
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Piccolo »

Yup, tym bardziej, że o ile tutaj na forum jednak staracie się trzymać dyskusji "jakimi środkami mamy tych ludzi przyjąć?" tak na FB często jest tylko ze skrajności w skrajność "Przyjado same terrorysty i fanatyki" do "a wcale, że nie e bo ja mam kolegę z tamtych rejonów co potrafi pisać i czytać i to porządny chop jest, serio serio". Albo właśnie wysyp debili, którzy wysyłają ich do gazu, proponują strzelanie i ogólnie bardzo gościnne przyjęcie.
Aktualnie sama dyskusja obok decyzji rządu jest tak zaciekła, że rządzący mogą zrobić cokolwiek i ludzie połapią się po fakcie.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5831
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

I co ciekawe, ten sam Facebook/Internety nadał ton ostatnim wyborom prezydenckim... :]
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

facebook/internety są odzwierciedleniem społeczeństwa. To, co Was tak ciekawi, oburza i szokuje w internetowym dyskursie to rzeczywisty poziom dialogu społecznego, jaki prezentujemy jako obywatele na co dzień. Dzieki nowoczesnym technologiom nie odbywa się już w domowym zaciszu, przy grillu u stryjka, ani w robocie, tylko w jednym, skonwergowanym i widocznym miejscu, do którego każdy zagląda codziennie.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Straszna sprawa, ktoś kogoś rasistą nazwał. Jak tak można. Co innego mówić o śmieciu ludzkim przybywających po unijne zasiłki.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

....a co innego czytać ze zrozumieniem.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Straszna sprawa, ktoś kogoś rasistą nazwał. Jak tak można. Co innego mówić o śmieciu ludzkim przybywających po unijne zasiłki.
No mozna powiedziec wszystko i zrobic z siebie kretyna. Prawo tego nie zabrania ;]
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Generalnie jak się platforma zgodzi na uchodźców, to będzie miała srogi pogrom w wyborach - tak czy inaczej będzie dobrze :)

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... Czolka3Img

Udział w manifestacji przeciwko przyjmowaniu imigrantów zadeklarowało 160 tys. osób, w kontrmanifestacji - 10 tys. Oczywiście władze miejskie udzieliły zgody tylko na tą drugą.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5831
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

No chyba jednak zabrania skoro chcą ścigać za "czarni do gazu". Za hejterstwo na poziomie ultra, sprawa tego chłopca co się powiesił, też chyba chcą wyciągnąć jakieś konsekwencje.

Ps. A nie wiem czy się da wzywać do nienawiści na tle rasowym rasistę...

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:No chyba jednak zabrania skoro chcą ścigać za "czarni do gazu". Za hejterstwo na poziomie ultra, sprawa tego chłopca co się powiesił, też chyba chcą wyciągnąć jakieś konsekwencje.

Ps. A nie wiem czy się da wzywać do nienawiści na tle rasowym rasistę... Obrazek

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Chodzilo o to co rzuff napisal ;]
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Larofan »

ThimGrim pisze:Ps. A nie wiem czy się da wzywać do nienawiści na tle rasowym rasistę...
jestes rasista bo jestes czarny!
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

ThimGrim pisze:
Ps. A nie wiem czy się da wzywać do nienawiści na tle rasowym rasistę... Obrazek
Jako że dwa minusy dają plus, rasista staje się w takiej sytuacji lewakiem.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5831
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

snt pisze:
ThimGrim pisze:
Ps. A nie wiem czy się da wzywać do nienawiści na tle rasowym rasistę... Obrazek
Jako że dwa minusy dają plus, rasista staje się w takiej sytuacji lewakiem.
Czyli wzywanie do nienawiści na tle lewactwa? Hmm... możliwe.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Straszna sprawa, ktoś kogoś rasistą nazwał. Jak tak można. Co innego mówić o śmieciu ludzkim przybywających po unijne zasiłki.
Przeczytaj jeszcze raz zdanie, do którego się odnosisz.

A tu perełka:
Często uciekają policji z obawy, że po rejestracji zostaną zmuszeni do pozostania na Węgrzech.
Szach mat. Jak to nadal są uchodźcy to papież jest buddystą. Chyba, że na Węgrzech jest jakaś wojna, o której nie wiem.

No i proszę uprzejmie o wypowiedzi w temacie, o który pytałem. Czy jak poddany się dyktatowi UE i weźmiemy 2-10-50 tyś. uchodźców to po zakończeniu wojny w Syrii odsyłamy ich czy nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Imigranci to zalew Europy śmieciem ludzkim, który nie chce pracować
Przeczytalem i co?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Przeczytalem i co?
przeczytaj definicje rasizmu.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: boncek »

Turtles pisze:
Czyli, że to może być totalnie wyrwany wyjątek od reguły, może ich wcześniej sprowokowali, może ktoś im powiedział, że są chujami, może kręcili materiał od tygodnia i w końcu natrafili na jeden incydent.
A może tak nie było, nie wiemy.
Tak mi się dziś przypomniała ta wypowiedź

Nawiązujesz do tej laski z N1 co kopała małe dzieci podczas kręcenia materiału?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

No to jest ta laska. Tylko inne ujęcie.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

boncek pisze:
Turtles pisze:
Czyli, że to może być totalnie wyrwany wyjątek od reguły, może ich wcześniej sprowokowali, może ktoś im powiedział, że są chujami, może kręcili materiał od tygodnia i w końcu natrafili na jeden incydent.
A może tak nie było, nie wiemy.
Tak mi się dziś przypomniała ta wypowiedź

Nawiązujesz do tej laski z N1 co kopała małe dzieci podczas kręcenia materiału?
Chodzi o ta zwolniona dyscyplinarnie, ktora najprawdopodobniej bedzie miala postawione za to zajscie zarzuty?

Watpie aby ktos ja obrazil czy sprowokowal...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: boncek »

Tak, o tą. Miała pecha bo ktoś ją w trakcie kopania nagrał. Pewnie jakiś lewak, bo wiadomo, że prawicowi pewnie hej jeszcze pomagali kopać te dzieci.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: boncek »

Turtles pisze:No to jest ta laska. Tylko inne ujęcie.
W Tapatalku jest sam tekst, nie wiedziałem, że coś tam jeszcze wkleileś.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Razorblade pisze:Watpie aby ktos ja obrazil czy sprowokowal...
;) Dobrze wiesz o co chodzi :>


przeczytaj definicje rasizmu.
Ależ mi do głowy nie przyszło nazywać kogoś kto nazywa Syryjczyków ludzkim śmieci rasistą! Gdzieżby. Po prostu, pq rozdziera szatę, że w jakiejś internetowej dyskusji jakiś mityczny ktoś nazwał kogoś innego raistą. Ja się zgadzam, że to jest poważny problem - to niezrozumienie w odróżnianiu różnych postaw szowinistycznych. To, że europoseł mówi o ludziach ludzkie śmieci to jest triumf wolności słowa.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

Turtles pisze:Po prostu, pq rozdziera szatę, że w jakiejś internetowej dyskusji jakiś mityczny ktoś nazwał kogoś innego raistą

Obrazek
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

boncek pisze:Tak, o tą. Miała pecha bo ktoś ją w trakcie kopania nagrał. Pewnie jakiś lewak, bo wiadomo, że prawicowi pewnie hej jeszcze pomagali kopać te dzieci.
No pewnie. I walili kolbami pistoletow ktore kazdy prawak ma w bucie ;]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: boncek »

Razorblade pisze:
boncek pisze:Tak, o tą. Miała pecha bo ktoś ją w trakcie kopania nagrał. Pewnie jakiś lewak, bo wiadomo, że prawicowi pewnie hej jeszcze pomagali kopać te dzieci.
No pewnie. I walili kolbami pistoletow ktore kazdy prawak ma w bucie ;]
Tzn. wiesz. Ja tam nie wiem, ale po prostu staram się dostosować się do panującej tutaj metodologii. Jak jest na filmiku w internecie i robi coś złego, to znaczy, że wszyscy tacy jak ona też tacy są. A, że jest prawicową dziennikarką...

;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7469
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Kuźwa, chłopaki... Dajcieże już spokój. Może małe podsumowanie:

1. Uchodźcy, czy imigranci to ludzie i należy im się minimum szacunku a nie odsyłanie do komór gazowych.
2. Rozróżnienie na uchodźców i imigrantów jest ważne, lecz często niemożliwe.
3. W tej chwili podstawowym czynnikiem pozwalającym jakkolwiek zidentyfikować imigrantów ekonomiczniych od uchodźców jest fakt łamania prawa międzynarodowego przez tych pierwszych - nie zatrzymują się w pierwszym bezpiecznym kraju, czasami wręcz uciekają przed rejestracją i masowo brną do "ziemi obiecanego socjalu".
4. Uchodźcom należy pomóc, ale na naszych warunkach, na miarę naszych możliwości.
5. Nie ma sensu sprowadzać tych, którzy i tak zaraz będą chcieli wyjechać do Niemiec.
6. Jeśli przyjmować do siebie, to tylko tych, którzy przestrzegają prawa - czyli zarejestrowali się i grzecznie czekają na weryfikację kim na prawdę są, w pierwszym bezpiecznym kraju, do którego trafili.
7. Jedynym sensownym rozwiązaniem tego problemu na dłuższą metę jest zaprowadzenie spokoju w ich ojczyźnie, żeby mogli bezpiecznie wrócić. To powinien być nadrzędny cel wszelkich międzynarodowych działań na rzecz uchodźców.
8. Imigranci ekonomiczni na pewno nie będą chcieli wrócić, jeśli będą mieli opcję, żeby zostać (a z tego co się orientuję, osiedlony uchodźca zawsze ma taką opcję, jeśli dostał pakiet aklimatyzacyjny; przynajmniej w Kanadzie tak jest - jeśli nie popełni się przestępstwa, zawsze jest możliwość przedłużenia stałego pobytu, a takowy uchodźcy dostają)
9. Prawo międzynarodowe też jest niedoskonałe, bo nie bierze pod uwagę niektórych czynników zmuszających ludzi do wyjazdu - np. głód, skrajna bieda - i nie kwalifikuje ich jako uchodźców. Czy tak powinno być, to już inna kwestia...
10. To, że przyjmowanie masowo imigrantów ekonimicznych jest złe dla każdego kraju nie trzeba chyba nikogo przekonywać, prawda?

Ktoś się z czymś nie zgadza? Ktoś chce się podpisać? Ktoś uważa, że cokolwiek z powyższego jest rasistowskie?
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Counterman »

A wiecie patrząc po tym jak próbujemy ogarnąć temat to widać tu inny problem - w internecie jest taki zalew materiałów na ten temat, a praktycznie żadne z nich nie są wiarygodne. W sensie co drugi film może być prowokacją/fałszerstwem/wycięcie kadru, że aż w oczy kłuje.
Od pewnego czasu mam problem z tym, że żyjemy w erze informacji, a ja się czuję jak w erze dezinformacji.

@Matt: no i bardzo ładne podsumowanie.
Dopisał bym, że w krajach o starzejącej się strukturze demograficznej może być korzystne przyjęcie imigrantów ekonomicznych, ale w sposób zorganizowany, celowy i kontrolowany.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5831
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Dodam jeszcze tylko, że według mnie powinniśmy chcieć jak najszybciej wziąć tych uchodźców, bo zaraz nam zostanie samo "barachło" (to nie jest mowa nienawiści!). Szwedzi już sobie wybierają według profili typu najlepiej wykształcony, długi penis etc. Niemcy to samo.

To jedna rzecz. Druga rzecz, że można na przyjmowaniu uchodźców zrobić może nie tyle interes, co po prostu zminimalizować straty*. Dlatego powinniśmy walczyć o jak największe dopłaty do uchodźców (a wzorem Marcina Dubienieckiego pół będzie dla PO, a jedna trzecia dla uchodźca), becikowe dla Syryjczyków itp.

* choć interes można też zrobić w ten sposób, że "okej my weźmiemy ich, a Wy nam dacie szkłostal albo jedną minor rasę. Hmm, zaraz, to nie Endless Legend...

Ps. I jak już pisałem wcześniej, można zrobić "strefę buforową" koło Turcji, a po wstępnej kontrolii pakować uchodźców w samolot - zresztą może być też statek, ale kontrolowany przez UE a nie piratów.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:dla wszystkich używających słowa rasista w stosunku do przeciwników przyjmowania imigrantów/uchodźców - proponuję przypomnieć sobie (czyt. sprawdzić w słowniku) co to jest rasizm.
Turtles pisze:Straszna sprawa, ktoś kogoś rasistą nazwał. Jak tak można. Co innego mówić o śmieciu ludzkim przybywających po unijne zasiłki.
Turtles pisze:Imigranci to zalew Europy śmieciem ludzkim, który nie chce pracować
Przeczytalem i co?
Hmm...

-----------------------

Matthias +milion, dodam jeszcze, że nadal cisza. Turtles, Piotro, przygarnianie uchodźców na rozkaz UE ma być tymczasowe czy permanentne?

-----------------------

A co do tej baby co kopie, znacie kontekst? Wiecie czy jej nie sprowokowali? Może widzimy tylko wycinek. Nie trzymajmy się sztywno zakładania od razu najgorszego ;]

Nikt normalny nie uważa, że każdy muzułmanin to terrorysta, ale w tym środowisku radykalizm jest ostatnio w modzie.
Ostatnio zmieniony 9 września 2015, o 20:21 przez SithFrog, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Nie zauważyłem postu Thima, strefa buforowa i transport w normalnych warunkach to świetny pomysł. To samo powinno się zrobić dla Libii, np. w Egipcie czy Tunezji.
Obrazek
ODPOWIEDZ