Eklezja, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:W sensie, że jedno ugrupowanie kryje się po lasach, likwiduje ludzi drugiej strony i dąży do zmiany rządzących w kraju, a druga strona trzyma władzę i...
...i jest tak naprawdę tylko przedstawicielstwem obcego państwa, które jako kolejne po Niemcach, okupuje Polskę.

Teraz opis się zgadza. Żołnierze AK w lasach nie walczyli z innymi Polakami, bo tak. O władzę. Czekała ich albo ta walka, albo śmierć/tortury/więzienie za to, że byli w AK. Oni walczyli z Polakami, którzy nadstawili pupy Ruskim w zamian za pozorną, lokalną władzę.

To tak jakby mieć pretensje, że francuski ruch oporu walczył z rządem Vichy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jeśli uznać Sowieckie wojsko, które weszło do Polski w '45, za prawowitego gospodarza tych ziem, to masz Piotro całkowitą rację.

Sith +1
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

[quote="SithFrog]
...i jest tak naprawdę tylko przedstawicielstwem obcego państwa, które jako kolejne po Niemcach, okupuje Polskę.

Teraz opis się zgadza. Żołnierze AK w lasach nie walczyli z innymi Polakami, bo tak. O władzę. Czekała ich albo ta walka, albo śmierć/tortury/więzienie za to, że byli w AK. Oni walczyli z Polakami, którzy nadstawili pupy Ruskim w zamian za pozorną, lokalną władzę.[/quote]

Wiesz Zabski, ja sie z Toba generalnie zgadzam ale wtedy jednak byla swego rodzaju wojna domowa....

Nie zmienia to faktu ze zbrodniarz to zbrodniarz...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

SithFrog pisze: ...i jest tak naprawdę tylko przedstawicielstwem obcego państwa, które jako kolejne po Niemcach, okupuje Polskę.
Znaczy, że co? Że jak uważam z kolegami, że dajmy na to, prezydent mojego miasta nie realizuje interesów mojego miasta, a de facto to przedstawiciel Estonii, albo Wałbrzycha, to mam bojówkę zawiązać, wyemigrować do innego miasta?

Doskonale wiem, co groziło AKowcom i nigdzie nie usprawiedliwiam tamtejszych władz, ale też nie idź na uproszczenia, że w aparatach tamtejszej władzy byli sami agenci ruskich, kaci i oprawcy.

Ale tak ogólnie, to czego Ci brakuje w tamtym okresie do Twojej definicji wojny domowej?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

"Znaczy, że co? Że jak uważam z kolegami, że dajmy na to, prezydent mojego miasta nie realizuje interesów mojego miasta, a de facto to przedstawiciel Estonii, albo Wałbrzycha, to mam bojówkę zawiązać?"

Jeśli przez "nierealizowanie interesów miasta" rozumiesz wyłapywanie Twoich kumpli i wieszanie/torturowanie/rozstrzeliwanie, to owszem.

"Doskonale wiem, co groziło AKowcom i nigdzie nie usprawiedliwiam tamtejszych władz, ale też nie idź na uproszczenia, że w aparatach tamtejszej władzy byli sami agenci ruskich, kaci i oprawcy."

Sami nie ale większość.

"Ale tak ogólnie, to czego Ci brakuje w tamtym okresie do Twojej definicji wojny domowej?"

Skali. Wojna domowa to była w USA za Lincolna. Armie, bitwy i tym podobne. U nas była ciągle rozgrzana machina wojenna ZSRR patronująca polskim katom, agentom i oprawcom w kontrze do źle uzbrojonych, głodnych obdartusów AK w lasach. Część z nich z frustracji poszła w końcu full retarded i wcale nie bronię tych co zeszli na ścieżkę zwykłego bandyty.

To trochę jakby Powstanie Warszawskie nazwać wojną o miasto, a nie rzezią.
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Czy likwidacja getta warszawskiego to też była mała wojna domowa? Pytam, bom ciekawy.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

No ja nie bardzo wiem co Ci odpisać - skoro masz świadomość tego, jedni na kupę mówią kał, a drudzy gówno, to w zasadzie czego chcesz bronić? Tego, że Twój termin to jedyny, poprawny termin?

Wybacz stary, ale patrząc na to historycznie, to Bauman był oficerem w państwie toczącym wojnę domową. Potem jego państwo to upadło i powstało nowe, w świetle którego był bandytą. Powinien w ramach obecnego państwa beknąć za swoje osiągnięcia.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Lobofc »

Dlatego polityka historyczna jest konieczna...

Wojna domowa... noż kurwa mać. Mógłbym to nazwać wojną domową, gdyby nie było PRL i podległości względem ZSRR. To byłaby wojna domowa, gdyby wybory w 1947 zostały przeprowadzone uczciwie i władzę objąłby PSL i przedwojenne stronnictwa polityczne.

ZSRR nie był wybawicielem. ZSRR był agresorem, takim samym jak III Rzesza.

Katyń, mówi Wam to coś?
Stalin, znacie kolesia?
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

PIOTROSLAV pisze:Wybacz stary, ale patrząc na to historycznie, to Bauman był oficerem w państwie toczącym wojnę domową. Potem jego państwo to upadło i powstało nowe, w świetle którego był bandytą. Powinien w ramach obecnego państwa beknąć za swoje osiągnięcia.
Problem polega na tym, że jak mówimy "wojna domowa", czy "oficer państwa" o Baumanie to uznajemy, że PRL miał prawo istnieć.

Moim zdaniem nie powinno się używać innych sformułowań o poprzednim systemie, jak "okupacyjny" i wszystko co z nim związane powinno pasować do tej terminologii.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Zygmunt Bauman nie był bandytą, to co mówisz jest kłamstwem.
Ja się z tym poglądem Żakowskiego zgadzam. Bandyta to jest ten co np. rabuje, okalecza, albo zabija z chęci zarobku (zazwyczaj). Bandyci z nikim nie walczą, co najwyżej napadają. Bandyta to profesja. Jeśli ktoś był politrukiem w czasach stalinizmu, przykładającym rękę do śmierci polskich patriotów to mógł być zdrajcą, gnidą, świnią, czymkolwiek. No ale nie bandytą.

Swoją drogą, co za modelowa biografia - polski Żyd, wyedukowany w ZSRR, członek Komsomołu, oficer polityczny LWP. Właśnie dlatego to nie była wojna domowa bo po jednej stronie byli Polacy dowodzeni przez Polaków a po drugiej Polacy i tacy "Polacy" ale na służbie ZSRR, walczący w interesie obcego mocarstwa. Analogicznie I wojna światowa nie była dla nas "wojną domową" mimo, że także Polacy walczyli w niej m.in. z Polakami.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Voo pisze:Ja się z tym poglądem Żakowskiego zgadzam. Bandyta to jest ten co np. rabuje, okalecza, albo zabija z chęci zarobku (zazwyczaj). Bandyci z nikim nie walczą, co najwyżej napadają. Bandyta to profesja. Jeśli ktoś był politrukiem w czasach stalinizmu, przykładającym rękę do śmierci polskich patriotów to mógł być zdrajcą, gnidą, świnią, czymkolwiek. No ale nie bandytą.
To akurat skrót myślowy pewnie miał być.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Próbowałem ironizować ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Ooooooooooooooooooooch... my bad. Zabrzmiałeś jak porządny Żakowski :D
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Matthias[Wlkp] pisze: Problem polega na tym, że jak mówimy "wojna domowa", czy "oficer państwa" o Baumanie to uznajemy, że PRL miał prawo istnieć.

Moim zdaniem nie powinno się używać innych sformułowań o poprzednim systemie, jak "okupacyjny" i wszystko co z nim związane powinno pasować do tej terminologii.
Świetnie, ale co postulujesz? Mamy udać, że PRL nie istniał, bo był nielegalny?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:Świetnie, ale co postulujesz? Mamy udać, że PRL nie istniał, bo był nielegalny?
Uznajemy, że istniał ale nie uznajemy go za niepodległe państwo polskie tylko za nieoficjalną socjalistyczną republikę radziecką.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Świetnie. No to Bauman był oficerem w nieoficjalnej socjalistycznej republice radzieckiej.
A na jej terenie byli prześladowani ludzie z drugiego stronnictwa...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:Świetnie. No to Bauman był oficerem w nieoficjalnej socjalistycznej republice radzieckiej.
Yop. Bauman był oficerem armii podległej ZSRR, tępiącej Polaków z AK. Teraz się zgadza. Stąd te wszystkie protesty. Jego wybitna działalność naukowa nie zamazuje win.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

No to jak się zgadzamy tutaj, to co w ''Zygmunt Bauman nie był bandytą, był oficerem w wojnie domowej, która się toczyła" Cię tak razi?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Dla mnie między tym:
PIOTROSLAV pisze:Zygmunt Bauman nie był bandytą, był oficerem w wojnie domowej, która się toczyła
a tym:
SithFrog pisze:Bauman był oficerem armii podległej ZSRR, tępiącej Polaków z AK.
jest zasadnicza i poza dyskusją.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Wydaje mi się, że każdy słabo ogarnięty w temacie pierwsze utożsami z drugim jako skrót myślowy.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Dzisaj tak, ale za 15 lat może być z tym problem. Mnie w szkole nie uczyli o tym, co się działo w Polsce po wojnie. Jakoś zawsze tak wychodziło, że roku szkolnego nie starczało - IIWŚ i na wakacje.

Wielu ludzi nie kuma do końca, jak to się stało, że w Polsce komuniści doszli do władzy. Wielu uważa, że mimo komunistycznego systemu byliśmy stosunkowo niezależnym państwem jedynie związanym sojuszem z ZSRR... Potem słysząc terminy "wojna domowa", czy "oficerowie POLSKIEJ Republiki ludowej" utwierdzają się w takim przekonaniu. Potem cały ten system wyrasta na realną alternatywę, bo państwo dawało każdemu chleb, pracę i mieszkanie.

EDIT: Jak byłem w Szwecji to takiego jednego asa spotkałem. Szweda. Miłośnik i twórca "SOWIECKIEGO disco". Cały system też mu się bardzo podobał. Jak mu zwróciłem uwagę, że Katyń, czystki, prześladowania itd, to się oburzył, że cytuję mu zachodnią propagandę... Potem jeden Fin się jeszcze do dyskusji włączył, bo sam doświadczył "radzieckiej miłości", ale nie udało się dotrzeć do świadomości tego człowieka. Potem ten Fin mu chyba nabluzgał po szwedzku i tamten sobie poszedł.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:Wydaje mi się, że każdy słabo ogarnięty w temacie pierwsze utożsami z drugim jako skrót myślowy.
Żakowski nie jest słabo ogarnięty. On naprawdę myśli, że to była wojna domowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Matthias pisze:Dzisaj tak, ale za 15 lat może być z tym problem. Mnie w szkole nie uczyli o tym, co się działo w Polsce po wojnie. Jakoś zawsze tak wychodziło, że roku szkolnego nie starczało - IIWŚ i na wakacje.
Bo temat żołnierzy wyklętych dopiero niedawno zrobił się modny historycznie i jeszcze się przebija do świadomości ludzi. Stalowej beczki otaczającej Żakowskiego oczywiście nigdy nie przebije :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tutaj nie chodzi nawet o żołnierzy wyklętych. Chodzi o wszystko, co się działo od '45. W szkole nie przerobiłem nic z tego okresu, więc jakbym sam się nie zainteresował, to pewnie bym stronę pana Ż. trzymał.
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Lobofc »

Można coś robić w majestacie prawa i być jednocześnie bandytą.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7499
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Razorblade pisze:no to juz sa jaja :sciana:

Można coś robić w majestacie prawa i być jednocześnie bandytą.

;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

My tu o lekarzach pitu pitu, a w tle...

http://niewygodne.info.pl/artykul5/0197 ... pasowa.htm
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Czyli zamiast 76 dni muszą mieć 90 dni albo płacić za brak rezerwy w wymaganej wielkości.

Podniesienie rezerwy jak najbardziej zrozumiałe w obecnych czasach, możliwość uiszczania opłaty to dodatkowa opcja, ulatwienie.

Żadnego szału nie widzę...

I też nie rozumiem na kogo innego jak kierowców można zrzucać koszty - to przecież glowni klienci koncernów paliwowych. Kto ma dać dodatkowa kasę? Wrozka Zębuszka?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:I też nie rozumiem na kogo innego jak kierowców można zrzucać koszty - to przecież glowni klienci koncernów paliwowych. Kto ma dać dodatkowa kasę? Wrozka Zębuszka?
Spoko, jak tylko kierowcy przestaną płacić za WSZYSTKO INNE, chętnie sam się dorzucę do pomysłu z rezerwami.
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Oczywiście w tworzeniu rezerw strategicznych mamy bardzo duże doswiadczenie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_zbo%C5%BCowa
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Mniejsza o rezerwy, był pretekst by powołać kolejną agencję.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Z tego co zrozumiałem, to ta agencja już wcześniej istniała. To nie jest takie głupie, żeby robić zapasy, kiedy jest taniej. Niestety, znając życie, pewnie nie obniżą tej opłaty jak cena ropy pójdzie z powrotem do góry...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Kolega mi sprzedal newsa ze korwina wysiudali z knp.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Lol, nie wysiudali, tylko wybrali nowego prezesa, ale gimbazie na jego fanpejdzu zagotowalo sie gowno w dupach.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Ale to co? Załozy coś nowego? Co to za zabawa dla Korwina nie byc szefem?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Może w końcu pójdzie na emeryturę i nie będzie nam - prawakom robił obciachu :P
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Zastanawiałem się co to knp. Korwin Nam Pomoże? Tam musi być ostra walka bo nikogo poza nim ludzie nie kojarzą...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No to teraz zaczną kojarzyć pana Marusika, ale niestety prawdopodobnie z beznadziejnej prezencji... Ostrzegam! Drastyczny filmik!

phpBB [video]


Gorzej bym tego nie wymyślił... Wytrzymałem minutę, a zaliczałbym się raczej do sympatyków KNP...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Jeśli się nie mylę to UPR był jedyną w Polsce partią, w której zdarzyła się autentyczna defenestracja. Także różne wolty w ogóle mnie nie dziwią, bo są u nich cykliczne.

W latach 90-tych jeszcze Korwin się lubił bić o swój ukochany UPR, organizować przewroty i tego typu sprawy. Były przypadki okupacji biura, procesy sądowe, wspomniana defenestracja (serio, ponoć kogoś wywalili z biura przez okno - choć na parterze). Ale od jakiegoś czasu wygląda to inaczej. Jak Korwina usuwają ze stanowiska (albo jak jego protegowany, którego namaścił na prezesa się usamodzielnia), to Korwin po prostu bierze zabawki i idzie do innej piaskownicy.

Żeby nie być gołosłownym - po UPR była Platforma JKM (konkurująca z UPR-em i wystawiająca Korwina, który zresztą do partii nie wstąpił i pozostał członkiem UPR :)), potem była partia Wolność i Praworządność, potem powstała jeszcze inna partia o nazwie Unia Polityki Realnej - Wolność i Praworządność, która po jakimś czasie zmieniła nazwę na Kongres Nowej Prawicy (a obecnie chyba Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke - chociaż niewykluczone, że to nie nazwa partii tylko ich komitetu w wyborach samorządowych).

Innymi słowy - tam takie odjazdy to jest chleb codzienny.

Nb. chodzą słuchy, że cała ta wolta wzięła się z tego, że Korwin zadekretował, iż europosłowie mają zrezygnować z mandatów (na rzecz osób na dalszych miejscach na ich liście) i wziąć udział w wyborach parlamentarnych. Jak się zapewne domyślacie, nikt się do tego nie pali.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

DaeL pisze:Nb. chodzą słuchy, że cała ta wolta wzięła się z tego, że Korwin zadekretował, iż europosłowie mają zrezygnować z mandatów (na rzecz osób na dalszych miejscach na ich liście) i wziąć udział w wyborach parlamentarnych. Jak się zapewne domyślacie, nikt się do tego nie pali.
Masz to z jakiegoś pisanego źródła? Fajnie byłoby poczytać coś więcej na ten temat. Szkoda, że tak to się kończy. Chyba jednak trzeba odczekać te 40 lat, żeby całe pokolenie wymarło i dało się w końcu coś zmienić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Matthias[Wlkp] pisze:Ostrzegam! Drastyczny filmik!
O kurwa...
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Matthias pisze:Masz to z jakiegoś pisanego źródła? Fajnie byłoby poczytać coś więcej na ten temat. Szkoda, że tak to się kończy. Chyba jednak trzeba odczekać te 40 lat, żeby całe pokolenie wymarło i dało się w końcu coś zmienić.
Oj, żebym ja wiedział gdzie to było. W każdym razie parę tygodni temu już czytałem o napięciach w partii na tym podłożu i o próbach usunięcia Korwina. Obecnie powodem na zewnątrz jest kwestia potencjalnych koalicji, tudzież wpuszczania na listy ludzi spoza partii (patrz - Wipler). Wewnątrz partii mówi się o sprawach obyczajowych (Korwin został właśnie tatą... w związku pozamałżeńskim). Ale imho podstawowy problem jest taki, że dyktatura Korwina tym razem miała się odbić na kieszeniach europosłów.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Znalazłem coś o dzieciach Korwina (dwójka dzieci podobno się niedawno urodziła), ale nigdzie nie piszą o tym, ile w sumie ma nieślubnych dzieci. W sumie, to Marusik w podziękowaniach dla JKM mówiąc, żeby ten miał więcej czasu dla rodziny, wychodzi bardzo ironicznie...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Pamietacie jeszcze tlumaczenia dla Radzia? Nagle okazuje sie ze to jednak chyba nie tłumaczenia (choc jeszcze niedaw o Radzio sie zarzekal ze jednak wszystkie przemowienia sa jego autorskie), a poza tym to takie pieniadze to nic i warto je wydac...

Kazda porzadna gazeta moglaby na dzis Radzia rozjechac jak walcem, ale co tam... to taki zdolny polityk, moze przyszly prezydent, zona taka amerykanska, on europejski, nie rzucajmy mu nic pod nogi poza platkami roz... :sciana:
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Razorblade pisze: zona taka amerykanska
Gdyby tylko amerykańska :diabel: :diabel: :diabel:
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

HAHAHA! TO ŻYDÓWA PRZECIEŻ! HA!
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Mithrandir »

Turt, tez uważasz że płacenie kumplowi 19 000 z publicznej kiesy za redakcję kilku stron tekstu jest ok? Ciekaw jestem :)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

A co to ma wspólnego z pochodzeniem Anny Applebaum? Ciekaw jestem
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Mithrandir »

To, że m.in. dzięki znanej żonie z zagranicy Radek uznawany jest przez niektórych za prawdziwego światowca. Co czyni z niego skarb narodowy, któremu z tej racji wolno skandalicznie nadużywać swojej pozycji. Kolejny raz.

Ale nie o to pytałem, po prostu szczerze ciekaw jestem, czy narracja mediów władzy nadal do Ciebie trafia :) Bo to naprawdę fascynujące zjawisko.
Zablokowany