Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Otworzył się u mnie drugi sklep z piwem. Kupiłem u nich piwo z sokiem z buraków czyli Yntelygent z browaru Lubrow. Fajny czerwony kolor i różowa piana. Sok z buraków czuć zarówno w aromacie jak i w smaku. Spodziewałem się czegoś w stylu barszczu, a to są nuty surowych buraków. Za bardzo mi takie coś nie smakowało. Etykiety Lubrowa bardzo mi się podobają :)
Obrazek

Miałem nie kupować piw w małych butelkach, ale znów mnie namówili ;) Stoutopia z browaru Bednary czyli stout leżakowany z płatkami dębowymi. Całkiem spory ekstrakt bo 18%, alkohol 6%. Bardzo ładny stoutowy aromat plus wyraźne nuty tych płatków. Podczas picia też wyczuwa się takie drewno. Ja to bardzo lubię i chyba kupię jeszcze jedno :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Obrazek

Kwas Delta, Berliner Schwarze od Pinty

Słody- pilzneński, pszeniczny jasny,
Chmiele - Hallertauer Mittelfrüh (DE), Saaz (CZ)
Ekstrakt - 9,0%
Alkohol - 3,0% obj.
IBU - 15
Dodatek bakterii Lactobacillus Plantarum

Czarne jak piekło i bardzo ładnie się prezentuje w kieliszku. Piana się robi w miarę ładna, ale dość szybko opada.

Aromat z butelki praktycznie żaden, nieco czuć kwas od bakterii. Po przelaniu do kieliszka piwo zaczęło pachnąć ogólnie pojętymi owocami leśnymi, z których najbardziej rzuciła mi się w nos malina. Po dłuższej chwili ten zapach owoców ulatuje i zostaje taki tradycyjny aromat wszystkich tych Kwasów od Pinty. W smaku czuć dokładnie to czego można się spodziewać- kwaśny porter. Nieco takiej kawowo-czekoladowej goryczy w połączeniu ze słodko-kwaśnym smakiem całej reszty Kwasów.

Ogólnie tak sobie myślę, że jak komuś Kwasy smakują (mi smakują) to i Delta też posmakuje. Bo w sumie nie ma swojego osobnego charakteru tylko raczej subtelną porterową nutkę, która odróżnia go? (piwo) ją? (Deltę) od reszty Kwasów.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Dr Brew Single Hop IPA Sorachi Ace - pierwsze piwo kraftowe, które po 5 łykach wylałem do zlewu. Co za mdłe, kwaśnawe paskudztwo. Dr Brew nie każdym piwem zdobywa moje podniebienie, ale to jest przesada. Omijać szerokim łukiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Anabelle Belgian IPA z Doctor Brew feat. Simon Martin - belgijska IPA od doktorów, trochę się bałem, po porażce z Sorachi Ace, ale nie jest źle. Mocna, wyraźna goryczka, ciut za słodkie. Aromat intensywny, owocowy. Pijalne chociaż na pewno nie urywa zadu.

Postaram się od dziś wrzucać swoje foty, bo w końcu kupiłem szkło, którego się nie trzeba wstydzić :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Bardzo fajna szklaneczka, lubię z niej pić. Anabelle też niczego sobie. Kawał belgijskiego piwska z konkretną goryczką :)

Ostatnio udało mi się kupić piwo z nowego browaru Baba Jaga. Piwowarem jest tam koleś z Gdańska, który wcześniej nagrywał filmiki z degustacjami na youtubie. Session IPA czyli lekkie piwo mocno chmielone. Moim zdaniem debiut browaru bardzo udany. Aromat ma świetny, goryczka spora, ładna piana, bardzo dobre piwo :)
Obrazek

Niezła jest też imperialna IPA z Radugi. Ma aż 20% ekstraktu, dużą goryczkę i fajny aromat. Piany tylko nie ma ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7500
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Dostałem trzy piwa z browaru Trzech kumpli:

Blackcyl, czyli czarna IPA. Dobre, dość łagodne w smaku i zrównoważone piwo. Bardziej wytrawne niż żywiczne, nie zabijające goryczką. Smakowało.
Otwarcie sezonu, czyli saison. Niezłe, orzeźwiające, dość mocno wytrawne, w przeciwieństwie do piw trapistów ale z charakterystycznym posmakiem belgijskich drożdży. Trochę bez wyrazu ale na lato musi być faktycznie świetne do gaszenia pragnienia.
Califia, czyli West Coast IPA, cokolwiek to znaczy. ;) Też dobre, bo nieprzesadzone w żadną stronę. Co prawda aromat szybko wyparował po przelaniu do szkła, razem z pianą, ale fajnie się to pije. Piwo dość słodkie z grejpfrutową goryczką. Nie wykrzywia ryja.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Ja też piłem dziś piwo od Trzech Kumpli. Piece of Cake Session IPA. Takie lekkie piwko z delikatnym cytrusowym aromatem i niewielką goryczką. Dobre chyba dla początkujących ;) Jak dla mnie trochę zbyt słabo gazowane.
Mam nową szklankę :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Smoky Joe z AleBrowaru - Whisky extra stout. Ciemne, czekoladowo-kawowe piwo z wędzonym aromatem i wyraźną wędzonką w smaku. Czuć ostrawy posmak whisky gdzieś z tyłu, ale głównie czuć czekoladę z wędzonką. Jak dla mnie - bardzo sympatyczny stout.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7500
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

SithFrog pisze:Smoky Joe z AleBrowaru
3xTAK! Pychota.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

pierwsze piwo, które wylałem ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Pamiętam Twój opis dlatego kupiłem z duszą na ramieniu. Jak widać - rzecz gustu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Gregor »

SithFrog pisze:Pamiętam Twój opis dlatego kupiłem z duszą na ramieniu. Jak widać - rzecz gustu :)
Albo inna warka :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Raczej nie. Mnie po prostu nie pasuje ten aromat od wędzonego torfu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Obrazek

Holy Mountain, Sandalwood TeaPA z browaru Raduga

Słody- jęczmienny, pszeniczny
Chmiele - Magnum
Ekstrakt - 14,0%
Alkohol - 5,7% obj.
IBU - 55
Sencha drzewo sandałowe

Mody na piwo z dodatkiem herbaty ciąg dalszy. Tym razem mamy piwo z dodatkiem herbaty z dodatkiem drzewa sandałowego. Niesłychane!

Piwo wygląda bardzo ładnie- złoty kolor, piana jak siemasz, trochę mętne co prawda i z takimi drobnymi czarnymi farfoclami, ale może to drzewo sandałowe? Albo może sproszkowany sens istnienia, kto wie?

W zapachu jest przyjemne. Bardzo delikatnie pachnie płatkami róży, ale to wcale nie przeszkadza. Kilka piw ma taki aromat, że go wcale nie ma i to jest jakaś tam, w mojej skromnej opinii, wada tudzież niedociągnięcie. Jeśli chodzi o tak subtelny różany zapach to jego ulotność jest zaletą, bo jakby dawało całą parą z butelki to mogłoby to nosić znamiona takich chemicznych, sztucznych aromatów. Raduga znowu daje radę w kwestii smaku. Słodki i przyjemny kwiatowo-różany smak po chwili ustępuje miejsca konkretnej, acz nienarzucającej się goryczce. Wszystko jest na swoim miejscu- dobrze czuć dodatki i dobrze czuć chmiel, jedno po drugim jest dobrze rozdzielone. Jednym słowem: klasa.

You know what really grinds my gears?
Obrazek

Etykieta. Tak jest, kurza morda- etykieta. Zawsze Raduga miała jedne z najlepszych (ofc gust i takie tam pierdolenie) etykiet wśród kraftowych piw. Raduga inspirowana starymi filmami amerykańskimi robiła etykiety w natychmiastowo rozpoznawalnym stylu Art Deco. Tutaj mamy nawiązanie do surrealistycznego filmu z lat '70. O ile ciekawiej wyglądałaby etykieta w takim stylu, albo w takim. Chodzi mi o to, żeby jakoś nawiązać do stylistyki filmu, a medytujący buddyjski mnich w spokojnym otoczeniu jakoś mi tutaj nie gra. Taka tylko dygresja estetyczna.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Imperial IPA Citra z Birbanta - Narzekałem na ich single hop IPA z Citrą to teraz pochwalę ten sam chmiel w wersji imperialnej. Jebucko nachmielone (111 IBU), porządny ekstrakt (19%) i to wszystko naprawdę czuć w smaku. Pachnie cytrusami, w smaku czuć je nawet bardziej. Do tego mocna goryczka (lubię to!) i fajny posmak. Pełna rehabilitacja po poprzedniej Citrze. Brawo Birbant.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Session brown IPA Iunga z browaru Nepomucen - Dziwna IPA. Pachnie pszenicą, w smaku też dziwne aromaty, sam nie wiem, jakiegoś zboża? Wręcz czuć chlebem. I kawą. Ciemna barwa, trochę wodniste, ale goryczka jest jak trzeba, a niby tylko 35 IBU.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Pamiętam, że Imperial Citra bardzo mi smakowała :)

Wczoraj piłem Marynkę z Peruna. Piwo na polskim chmielu, że niby też się da i takie tam. Po otwarciu rzeczywiście cytrusowy super aromat, ale zaraz znikł, ładna piana. W smaku za to dominuje chamska, trawiasta goryczka. Na początku bardzo mi przeszkadzała, ale później się przyzwyczaiłem. Nie wiem po co się spinać i na siłę udawać, że polski chmiel może to samo co amerykański kiedy nie może. Marynka jest dobra z innymi chmielami, ale sama niekoniecznie. Ja lubię taką ziołowo-trawiastą goryczkę, ale tutaj jest przegięta i męczy.
Jeszcze mi zdjęcie słabo wyszło przez tą fioletową ścianę :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Kingpin Berserker czyli Black IPA z wrzosem, skórką pomarańczy i jaśminem. Bardzo ładny aromat amerykańskich chmieli i trochę paloności. Piana zrobiła się na dwa palce, taka w sam raz :) W smaku bardziej już czuć tą paloność oraz całkiem sporą i przyjemną goryczkę. Tych wrzosów, pomarańczy i jaśminów w ogóle nie stwierdziłem, ale poza tym piwo mi smakowało :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

RIS z Tenczynka. 9% alkoholu i 24% ekstraktu - kawał piwska :D Aromat taki sobie, trochę palony, ciut alkoholowy, ale za to w smaku bardzo fajnie czuć tą moc. Piwo jest gęste, słodkie, trochę palone i z średnią goryczką. Bardzo ładną ma pianę.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Black IPA z Browary Stu Mostów, przygotowane na wrocławski szlak piwny - czarne, gorzkie, słaby aromat, prawie nie pachnie. Na szczęście smak jest mocny. Czuć pszenicę i czekoladę deserową. Goryczka mocna, taka jak lubię. Warto spróbować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Skusiłem się na zagraniczne piwa ;)
Na początek poszedł kriek z browaru Timmermans. Po otwarciu bucha piękny aromat....wiśniowego kompotu Emotikon grin Później trochę słabnie, ale jest ciągle obecny. W smaku też czuć wiśnię. Piwo ni to słodkie ni to wytrawne, tak jakoś pomiędzy. Ciut kwaskowe. Całkiem fajne :)
Obrazek

Drugi to Snake Dog IPA z amerykańskiego browaru Flying Dog. Po prostu WOW! Po otwarciu butelki stałem z przyklejonym nosem i wąchałem ten niesamowity aromat amerykańskich chmieli. Głównie dominuje melon, a w smaku to już całkowicie. Piękna piana i całkiem spora goryczka. Niesamowite piwo. Kosztowało 16 zł i to za 355ml, ale warto było więc jak spotkacie to koniecznie kupujcie :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Obrazek

Alchemik Wild American India Pale Ale z browaru Profesja

Słody- Pale Ale, Monachijski I, Caramelpils, Aroma, Melanoidowy, Special X
Chmiele - Admiral, Simcoe, Mosaic, Cascade
Drożdże - Brettanomyces bruxellensis Trois
Ekstrakt - 15,9%
Alkohol - 6,8% obj.
IBU - 43
Pszenica niesłodowana, płatki owsiane

Do zakupu skłoniły mnie dzikie drożdże w porównaniu z amerykańskim, mocnym nachmieleniem. Piwo całkiem udane, ale dupa pozostała na swoim miejscu.

Wygląda bardzo ciekawie. W zasadzie od razu po wyglądzie można się domyślić, że będzie słodkie. No i jest. Niespodzianka. W butelce widać całą masę drożdży na dnie, które nadają po zlaniu niesłychanie mętny wygląd piwa.

Aromat z butelki jest dość słaby, głównie słodowy. Chmiele się praktycznie w ogóle nie wyróżniają. No i po dodatku dzikich drożdży spodziewałem się takiego kwaskowatego smaku i zapachu. Nic z tych rzeczy. W smaku jest bardzo ciasteczkowe i słodkie. Zasługa pewnie tej solidnej mieszanki słodów. Nie jest ta słodycz jakaś bardzo ciężka i uciążliwa, ale jest i w zasadzie przyćmiewa wszystkie pozostałe smaki. Nieco goryczki z amerykańskich chmieli wyskakuje na samym końcu jako posmak, natomiast nie jest to jakaś bomba smaku, którą można byłoby się pozachwycać. Poza tym jest dość mocne. Ogólnie bardzo by pasowało jakby za oknem było nie 10°C, a -10°C. Właśnie w taki sposób wyobrażam sobie piwo na zimę
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Doctor Brew Polaris Single Hop IPA - bałem się tego piwa jak ognia, bo kupiłem razem z Sorachi Ace i nawet etykieta podobna. Na szczęście nie ma dramatu. Barwa miedziana, aromat dziwny i nie za mocny. Trochę jakby miętą? Gorycz całkiem niezła, tylko dziwnie się buduje posmak. Przechodzi z gorzkiego w kwaśne. Szału nie ma. Na 3 ostatnie piwa od doktorów dwa są średnie i jedno obrzydliwe. Dlatego dam odpocząć kubkom smakowym i kupiłem dziś 3x Mosaic IPA. Najlepsze piwo ever :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Dzisiejsze próby:

Obrazek

Obie mocno zawiodły moje oczekiwania. Miłosław reklamuje się górną fermentacją, czyli smak zbliżony do ale. Natomiast nie. Jest to chujowy lager zupełnie się niczym nie wyróżniający. Drugi typ na dzisiejszy wieczór to:

Obrazek

Zakupiony w sumie tylko ze względu na nawiązanie do popularnego zespołu hewimetalowego. Paskudny marketing. Natomiast piwo zachęciło mnie tym, że w składzie ma wyszczególnione 3 chmiele jakieś tam. Nie wiadomo jakie, 3 chmiele są. Szkoda, że nikt się nie pochwalił ich nazwami. Tuff titties.

Ogólnie nie polecam. Piwo jest mocno lagerowo chujowe. Zarówno Alcoholica jak i Miłosław górnej (hoho) fermentacji. Takie tam reklamowe pierdolenie.

Adam Słodowy - nie polecam.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Zapytam tak czy że lager to chujowe piwo ogólnie, czy chujowe jak na lagery? Bo to zupełnie inna kwestia. Wiadomo są ludzie tacy którzy uważają że wszelkie lagery i pilsnery to gówno - z tych się śmieję, bo nie znają się na piwach, ale wierzę że nie zaliczasz się i piszesz że chujowe jak na lagery.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Piłem Alcoholikę we wrześniu. Całkiem mi smakowało to piwo. Miało ładny zapach. Może od tamtej pory już się trochę ten aromat ulotnił, albo to inna partia i nie wyszło tak samo jak za pierwszym razem?

Tym razem piwo z Anglii o nazwie Meantime Chocolate Porter. Piwo z dodatkiem czekolady. Nalała się ładna piana, ale dość szybko znikła. Niestety pierwsze co mi się rzuciło w aromacie to żelazo. Później już mniej przeszkadzało, a coraz bardziej czuć było czekoladę (chyba w miarę ogrzewania się piwa). Alkoholu 6,5%, ale nieźle rozgrzewa (albo taki miałem dzień ;)), goryczka niewielka. Całkiem fajne, szkoda tylko, że te gwoździe wpadły :/
Obrazek

Dotarła wreszcie do nas Little Molly :> Piękny aromat. Najmocniej chyba przebija cytryna. ciekawa barwa, bardzo jasna. Piwo jest nieprzejrzyste i wygląda trochę jak Witbier. Pianę ma tylko słabą. Goryczka spora jak to u Doctorów, ale mniejsza niż w dużej Molly. Bardzo dobre, jak będzie okazja to kupię jeszcze raz :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Ja zrozumiałem Rojka, że złe jak na lagery. Dobry lager nie jest zły.

Kalten: pełna zgoda, Little Molly chyba nawet przebiło u mnie Molly IPA.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

To ja może sprostuję z racji tego, że wczoraj w okolicach tej 1 wyraziłem się dość emocjonalnie.

Po pierwsze- Miłosław miał smakować bardziej w stronę ale, ale smakował jak lager co spowodowało mój wybuch emocji. Do tego nienajlepszy lager jakiego piłem w życiu. Alcoholica- też nie czuć tych chmieli tylko taki koncernowy smak głównie ze słodów.

Po drugie- za lagerami w ogóle nie przepadam. Tak samo jak za burakami czy brukselką. Raz piłem całkiem niezłego z browaru Brodacz, ale to w zasadzie tyle.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

A no to nie mam uwag, gusta. Swoją drogą też przegiąłem z emocjami, tyle że ja zwyczajnie pisałem to nawalony jak szpadel i cud że pamiętam że to pisałem. :P
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Rojek pisze:Tak samo jak za burakami czy brukselką.
Jak stracić sympatię w jednym zdaniu ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Jutsimitsu pisze:pisałem to nawalony jak szpadel
Same here.

@Sith- wiem, wiem. Prawdziwy Polak musi lubić buraki, a ćwikłę to już bez gadania ale jakoś tak kilka miałem podejść i no nie mogę. Ale barszcz czerwony lubię, z uszkami i majerankiem- mniam. Tylko takie buraki "surowe" np. do kotleta czy coś.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Chodziło mi raczej o brukselki ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

No bez jaj...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Razorblade »

Rojek pisze:No bez jaj...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Brukselki FTW, nie znacie się. Czekam na piwo brukselkowe*!!!

* - bez przesady, to żart, ale dobrze przyrządzona brukselka w zupie albo do kaczki to niebo w gębie!
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Bruce Double IPA z browaru Solipiwko - podwójne IPA, 8,9% alko, i 20,5% ekstraktu. Gorzkie, mocne, aromatyczne. Alkohol ładnie schowany gdzieś z tyłu. Dobrze nachmielone, ale... prócz słodów ma w składzie cukier. Dlatego to 117 IBU wcale nie robi tego wrażenia, bo ostatecznie jest zdecydowanie za słodkie jak na mój gust. Raczej nie wrócę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Faktoria Geronimo to Red Rye IPA. Pierwszy raz piję piwo z tego browaru. Aromat amerykańskich chmieli bardzo ładny i na początku dosyć intensywny, ale później trochę słabnie. Jednak jest cały czas obecny. Bardzo ładna piana, dosyć trwała. Barwa ciemno rubinowa. Dosyć spora goryczka, trochę oleistości od żyta, słodyczy brak. Fajne piwo :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Kalten: koniecznie sprawdź Winchester od nich!
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Jak się u mnie pojawi to kupię, dzięki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Reden 60 Minut na godz. Session IPA 11% ekstraktu i 4,3% alkoholu przy warzeniu której użyto jakiejś nowej metody chmielenia. Wrzucali ten chmiel małymi porcjami przez godzinę zamiast wszystko na raz (czy coś w tym stylu). Miało to dać lepszy efekt niż przy tradycyjnych metodach. Niestety efekt jest żaden. Aromatu prawie nie ma i w ogóle jest jakiś dziwny i trochę nieprzyjemny. Potężna piana, która szybko znika, średnia goryczka. Generalnie smakuje trochę jak jakiś pils z dziwnym zapachem. Paskudne piwo, pół wylałem :/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Domowy RIS. Ludzie, którzy prowadzą u nas sklep z piwem warzą też sami, a w przyszłym roku planują otworzyć browar restauracyjny. Kiedyś zrobili zajebisty cydr, który miał 10% alkoholu :D Ten RIS też był świetny. Palony, gęsty, trochę słodki z lekką goryczką, alkoholu nie czuć wcale. Piana mogłaby być tylko większa. Smakował mi bardziej niż RIS z Tenczynka w którym alkohol trochę był wyczuwalny.
Obrazek

Red Roeselare Ale z Cieszyna czyli Grand Champion 2015. Delikatny aromacik w którym przebijają się nuty dębowe, przyjemny. W smaku kwaśne od owoców (głównie chyba porzeczki) plus wyraźne taniny dębowe. Bardzo fajne piwo, chyba najciekawszy "kwas" jaki do tej pory piłem :)
Obrazek

Na koniec następne piwo z Flying Doga. Tym razem APA. Tutaj aromat inny niż w IPA, ale równie intensywny, cytrusowy i w ogóle nie słabnie. Goryczka dużo niższa niż w IPA. Bardzo ładna piana. Niesamowite piwa robi Flying Dog. Są bardzo zbalansowane, nic tu nie przeszkadza, nic nie męczy. Pije się je baaaardzo przyjemnie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Hop Artifact (Cascadian Dark Ale) - Ibu 60, 14% ekstraktu i alko 5%. Lekkie, ciemne, aromat słaby, ale już w smaku ok. Czuć trochę czekolady i ziół. Goryczka fajna, niezbyt mocna. Ciut wodniste.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Piwo świąteczne czyli Doctor Brew X-Rye. Ciekawa, całkowicie nieprzejrzysta barwa. Bardzo przyjemny, słodki, przyprawowy aromat. W miarę ogrzewania się piwa coraz wyraźniejszy staje się też aromat pomarańczowy. Jednak to wszystko to tylko zmyłka bo piwo wcale nie jest słodkie i ma konkretną goryczkę jak to przystało na Doctorów. Bardzo dobre :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7440
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Obrazek

Pewien pan, Jim Murray, trochę znany z tego, że wydaje "Whiskey Bible" co roku, przyznając też tytuł "Whiskey of the year". Jak powszechnie wiadomo, największą tradycję tego trunku mają Szkoci - nic więc dziwnego, że zaczęli wycofywać te jego nędzne książeczki, w której tytuł najlepszej Whiskey zdobyła Kanadyjska Crown Royal, w wersji Northern Harvest Rye.

Za ten wybór gość powinien zostać solidnie przetrzepany z kilku powodów. Po pierwsze - jest to limitowana edycja - w styczniu przestaną ją robić i koniec. Nie będzie więcej. Po drugie - jest mega tania ($30). W efekcie tych dwóch czynników, jest przeogromnie trudna do zdobycia... Jeśli ktoś czuje jakikolwiek związek emocjonalny z Kanadą i lubi whiskey - jest to absolutny "musisztomieć" - co potęguje frustrację słysząc w kolejnym sklepie, że wyprzedane i ze względu na ogromną popularność, nie zarezerwują Ci, żeby sobie po pracy odebrać.

Mi się udało, bo jeden ze sprzedawców w firmie, gdzie pracuję, też lubi i wyczaił w jakiejś pipidówie, że jeszcze nie wykupione. W Ontario alkohole można kupić tylko w sklepach państwowych, które podają ilości dostępne - na tą chwilę w tej 10-milionowej prowincji jest dostępne 66 butelek...

To tyle "rysu historycznego" i przejdę do walorów smakowych.

Jak dla mnie - majstersztyk! Niesamowita głębia smaków i jednocześnie lekkość w odbiorze. Wszystko jest tak, jak powinno być. Nie zalatuje nawet odrobiną spirytu czy karmelu.

Jest to typowa żytnia whiskey w szczytowej formie. Nie piłem nigdy nic podobnego, chociaż na moje odczucia może wpływać fakt, że tak cholernie trudno było ją zdobyć...

Tak czy siak - jak przez przypadek gdzieś wypatrzycie, to na prawdę warto. Podejrzewam, że kupiona teraz, za kilka lat będzie mogła być odsprzedana jakiemuś koneserowi za grubą kasę.

Potwierdza to trochę tezę, że robienie whiskey to trochę jest loteria. Próbowałem wcześniej zwykłą Crown Royal i jest to IMHO kiepska whiskey. Potem jak kupowałem rum to wziąłem taki, który miał próbki CR Black cośtam i to było jeszcze gorsze... Także innych wersji Crown Royal niż Northern Harvest Rye nie polecam...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Muszę upolować Quatro :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7500
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

nono, nieźle :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Obrazek

Tu Byłem - East Coast IPA z browaru Setka.
Słody- Pale Ale, Monachijski, Karmelowy
Chmiele - Citra, Simcoe, Ahtanum, Centennial, El Dorado
Ekstrakt - 15% wag.
Alkohol - 6,3% obj.
IBU - 50

Wygląda bardzo elegancko, odrobinę mętne ale w granicach rozsądku. Piana bardzo urodziwa, ale bardzo szybko opada i zostaje tylko drobny pianowy nalot. W ogóle ostatnio ubolewam nad prędkim, zimowym zmierzchem. Nie mogę już postawić sobie piwa przy odsłoniętym oknie i zrobić zdjęcia przy świetle słonecznym. Bardzo to fałszuje wygląd w kieliszku. Smuteczek.

Piwo jest bardzo miłe w smaku. Miłe w sensie takim jak na przykład miły jest sąsiad, który mieszka obok i się go w sumie lubi, ale nie odzywa do niego w windzie no bo po co? Piwo od Setki jest takim właśnie dobrze znanym, nie narzucającym się IPA z niewielkim przebłyskiem tego karmelowego chmielu, który nadaje temu piwu charakter. Goryczka jest rozsądna, chociaż zalegająca. Przy łyku czuć ją bardzo delikatnie, ale na języku zostaje przez jakiś czas. Aromat jest taki sobie, ogólno-chmielowy. Bardziej czuć słodowość od tego karmelu. Nie jest to coś złego, ale ogólnie dużo bardziej wolę aromat chmielu niż słodu w piwie. Taki gust.

Mam jeszcze Little Molly kupione, ale tyle już było o nim napisane, że sobie daruję i wypiję sobie na luzie w łóżku ;]
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Jeszcze jedno:

Ja w liście do Mikołaja wpisałem to:

Obrazek

Co prawda jest drobny problem z dostępnością, ale kto jak nie Mikołaj umie załatwić to i owo.

EDIT: Teraz zauważyłem, że na zdjęciu jest adres sklepu. Jak ktoś wpadnie na głupi pomysł i mi wykupi to przysięgam, że uduszę. Brudną skarpetką.
ODPOWIEDZ