Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje UE.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Jaki jest Twój stosunek do rozdzielania imigrantów z Afryki na różne kraje UE?

Jestem za przymusowym przydzielaniem uchodźców krajom UE.
4
13%
Jestem za dobrowolnym przydzielaniem uchodźców - tylko te kraje które chcą.
5
16%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców na kraje UE - niech jest jak jest teraz.
1
3%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców, powinniśmy odsyłać ich do Afryki.
21
68%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5634
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Voo pisze:Polecam, Anne Applebaum "dowala" Europie:
Zona Radoslawa Sikorskiego jakby sie ktos zastanawial ;)
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4883
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Mieszkalem na Nowej Hucie. Ba - kibicujac Wisle mieszkalem na osiedlu Cracovii i nie raz wracalem z meczu. Zyje. I nie balem sie chodzic. Moze to z glupoty...

Co do "uchodzcy" to wydaje mi sie ze juz ktos grzecznie wyjasnil ze przemieszczajac sie "z wlasnej woli" bez rejestracji przestaja byc uchodzca. Ba. Bez zarejestrowania przez pierwszy "bezpieczny lad" tez nie sa "uchodzca"

Thim - mezczyzn zdolnych do noszenia broni wsrod struktur uchodzcow jest max 33%. Zakladam ze wsrod muzulmanskich krajow rowniez.
Jednym z aspektów dramatu uchodźców syryjskich jest przewaga kobiet i dzieci. Mężczyźni albo nie żyją, albo pozostali w kraju, by brać udział w wojnie domowej, niemal połowa uchodźców należy do kategorii wieku 0-17
.

calosc tutaj.

Nie wspominam ze jak slysze ze na wojnie facet (zdrowy) jest bardziej zagrozony niz kobieta to witki mi opadaja. O zniewolonych seksualnie kobietach w Syrii nie slyszal? I co to za facet zostawiajacy swoja zone i corke na takie niebezpieczenstwo i sam spierdalajacy za granice? Rozumiem ze poszedl walczyc i wtedy rozegral sie dramat, ale ze sam spierdala a rodzine zostawia? No sorry, nie ogarne z mojego ksenofobicznego (choc wlasciwie to homofobicznego, bo to kwestia homofobii jak napisal Piotro) umyslu.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

Piotro - kwestia słoików to tak z braku argumentów?
Bo jeśli chodzi o imigrantów ekonomicznych to jest tak jak napisał Razor - albo się rejestrujesz w pierwszym bezpiecznym kraju, albo przestajesz być uchodźcą, bo wygląda na to, że wcale nie szukasz bezpieczeństwa, lecz jak najwyższego poziomu życia. A ja imigrantów przyjmować nie chce, ani nie muszę.
A co do Francuzów to tak się składa, że znam ten kraj, znam język, spędziłem w nim jakąś część swojego życia, mam tam dobrych znajomych i to o czym piszę znam z bezpośrednich rozmów - niezakłamanych polityczną poprawnością ani zaklinaniem rzeczywistości.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

LLothar pisze:
Voo pisze:Polecam, Anne Applebaum "dowala" Europie:
Zona Radoslawa Sikorskiego jakby sie ktos zastanawial ;)
Semit alert, semit alert! :P

A tacy maczetejros w Krakowie to się naparzają głównie między sobą, randomowych ludzi zostawiają w Krakowie (zdaje się).
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5634
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

snt pisze:
LLothar pisze:
Voo pisze:Polecam, Anne Applebaum "dowala" Europie:
Zona Radoslawa Sikorskiego jakby sie ktos zastanawial ;)
Semit alert, semit alert! Obrazek

A tacy maczetejros w Krakowie to się naparzają głównie między sobą, randomowych ludzi zostawiają w Krakowie (zdaje się).
Kumpla dresy swego czasu sprały za zegarek. Gdyby byli imigrantami byłby huk.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Znaczy sie przestępczość jest w każdym miejscu na świecie, ale przestepczość z pobudek religijnych już nie
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5830
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Theeck pisze: znam z bezpośrednich rozmów - niezakłamanych polityczną poprawnością ani zaklinaniem rzeczywistości.
I dlatego niezakłamanie jednym tchem obok strachu przed wchodzeniem do dzielnic piszesz o tym jak araby między sobą we Francji gadają po arabsku. :D


Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

ten list już był? ja właściwie nie musze już nic więcej dodawać. Zdrowy rozsądek przede wszystkim.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

@Thim - Jak Araby w trzecim imigranckim pokoleniu gadają między sobą po arabsku. Co oznacza, że bajki o asymilacji można sobie oczywiście opowiadać, ale wystarczy wyjść na ulicę aby się przekonać, że to tylko bajki albo myślenie życzeniowe.
Bo jak dotąd żaden z forumowiczów o skłonnościach gościnnych nie kwestionuje, że przybysze mają się asymilować z nami? Więc jak to zrobić w Polsce skoro w gościnnej i otwartej Francji nie dali rady się nawet w 3 pokoleniu zasymilować? Jakoś ci wszyscy humanitaryści nie są w stanie zmusić się do myślenia o konsekwencjach swojego humanitaryzmu. Co mnie akurat zresztą nie dziwi - lewacy już tak mają.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5830
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Theeck pisze:@Thim - Jak Araby w trzecim imigranckim pokoleniu gadają między sobą po arabsku. Co oznacza, że bajki o asymilacji można sobie oczywiście opowiadać, ale wystarczy wyjść na ulicę aby się przekonać, że to tylko bajki albo myślenie życzeniowe.
Bo jak dotąd żaden z forumowiczów o skłonnościach gościnnych nie kwestionuje, że przybysze mają się asymilować z nami? Więc jak to zrobić w Polsce skoro w gościnnej i otwartej Francji nie dali rady się nawet w 3 pokoleniu zasymilować? Jakoś ci wszyscy humanitaryści nie są w stanie zmusić się do myślenia o konsekwencjach swojego humanitaryzmu. Co mnie akurat zresztą nie dziwi - lewacy już tak mają.
Ale czemu asymilacja według Ciebie oznacza, że między sobą nie mogą gadać po arabsku? O_o

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5046
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Zolt »

Thim- ale to powinni być jeszcze Araby, czy Francuzi arabskiego pochodzenia?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Nie, asymilacja oznacza, że to Francuzi mają gadać po arabsku :bugeye:
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5830
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Zolt pisze:Thim- ale to powinni być jeszcze Araby, czy Francuzi arabskiego pochodzenia?
A czy widzisz jakiś problem jeśli Arab/Arab francuskiego pochodzenia (albo Francuz, lektor języka arabskiego!) posługuje się arabskim w kręgu innych Arabów, ale zna też francuski, którym posługuje się wtedy kiedy trzeba? Bo gadanina Thecka przecież nie wyklucza, że znają Francuski. Right?

Idąc waszym tropem to trzeba by wypieprzać polaków z Chicago (i chińczyków z Chinatown :P), bo i tam są tacy co się "nie zasymilowali" i nadal angielskiego nie znają.

Swoją drogą mam wrażenie, ze już taka dyskusja była kilka(naście) postów wcześniej...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Tego nie unikniesz, każdy napisał mniej więcej już pięciokrotnie co myśli na zadany temat, od pewnego czasu tylko się powtarzamy.

Nie zaistniało też żadne istotne wydarzenie, nie podjęto żadnych decyzji, nie poczyniono żadnych ustaleń więc nie ma czego komentować. Myślę, że nie byłoby źle trochę zbastować z tematem i popatrzeć najpierw co się wydarzy. Osobiście tak zamierzam zrobić.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5634
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Jak Polakom zakazywano rozmawiac po polsku miedzy soba w pracy w UK to był raban, że rasizm...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5830
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

A może taki crazy myk by zrobić aby zatrzymać nowe dostawy uchodźców. Zaczerpnąłem pomysł stąd, ale dalej rozwijam go w mojej obdarzonej cudownymi umiejętnościami głowie.

Zmienić im punkt zbiórki! Tzn. zamiast pływania pontonem zorganizować im przelot samolotem! :D
Zrobić taki save zone gdzieś w jakimś punkcie w Afryce (może tak jak proponowali Turcy/USA na granicy Turcja-Syria) i tam na miejscu ich rozprowadzać i robić wstępną selekcję. Spowodowałoby to, że uchodźcy zmienili by ścieżki i docierali właśnie w ten punkt. No i nie zwalali by się na brzeg Grecji/Włoch.

Genialne, nie?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5046
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Zolt »

LLothar pisze:Jak Polakom zakazywano rozmawiac po polsku miedzy soba w pracy w UK to był raban, że rasizm...
chodziło o dzieciaki w trzecim pokoleniu, a nie o imigrantów zarobkowych. Mam wujostwo w US&A, drugie w Niemczech. Oni mówią dobrze po polsku, dzieciaki urodzone tam mówią z potwornym akcentem, podejrzewam, że ich dzieci będą maksymalnie rozumieć język jeżeli w ogóle.

Voo dobrze mówi.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4883
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:A może taki crazy myk by zrobić aby zatrzymać nowe dostawy uchodźców. Zaczerpnąłem pomysł stąd, ale dalej rozwijam go w mojej obdarzonej cudownymi umiejętnościami głowie.

Zmienić im punkt zbiórki! Tzn. zamiast pływania pontonem zorganizować im przelot samolotem! :D
Zrobić taki save zone gdzieś w jakimś punkcie w Afryce (może tak jak proponowali Turcy/USA na granicy Turcja-Syria) i tam na miejscu ich rozprowadzać i robić wstępną selekcję. Spowodowałoby to, że uchodźcy zmienili by ścieżki i docierali właśnie w ten punkt. No i nie zwalali by się na brzeg Grecji/Włoch.

Genialne, nie?
A co z tymi z Libii?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5830
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze:
ThimGrim pisze:A może taki crazy myk by zrobić aby zatrzymać nowe dostawy uchodźców. Zaczerpnąłem pomysł stąd, ale dalej rozwijam go w mojej obdarzonej cudownymi umiejętnościami głowie.

Zmienić im punkt zbiórki! Tzn. zamiast pływania pontonem zorganizować im przelot samolotem! :D
Zrobić taki save zone gdzieś w jakimś punkcie w Afryce (może tak jak proponowali Turcy/USA na granicy Turcja-Syria) i tam na miejscu ich rozprowadzać i robić wstępną selekcję. Spowodowałoby to, że uchodźcy zmienili by ścieżki i docierali właśnie w ten punkt. No i nie zwalali by się na brzeg Grecji/Włoch.

Genialne, nie?
A co z tymi z Libii?
Ale widzisz, ten gostek na filmiku (załączony wcześniej link) pokazuje (chyba właśnie na przykładzie Libii) jeszcze jedno - ile kosztuje przelot z takiej Turcjo-Syrii czy Egiptu - 300-400 euro. A Ci co w Libii wsiadają na statek/ponton płacą za taki "komfort" 1000 euro. Czyli teoretycznie im się taka zamiana na samolot opłaca. Ale ponieważ jakieśtam dyrektywy zobowiązują przewoźników do tego aby zapewnili bilet powrotny (bo to nielegalni imigranci przecież) to wychodzi mniej więcej tyle samo. Przynajmniej jakoś tak to zrozumiałem... :P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

a ja w podstawówce miałem chińczyka (jadł wkłady do długopisów, ale poza tym był normalny), w liceum miałem w klasie wietnamkę, a po liceum, przez pewien czas umawiałem się z ormianka...
Wszystkie te osoby mówiły po polsku bardzo dobrze. Ich rodzice gorzej, ale na tzw. komunikatywnym poziomie, a między sobą mówili w swoich językach.
Chińczyk wysadził się rok temu w metrze, wietnamka porwała samolot Ryanair z Radomia do Rygi, a ormianka zginęla w strzelaninie pod Pruszkowem z mafia czeczeńsko-azerską osieracajac trójkę niepiśmiennych niemowlat. Ale o tym się nie mówi, bo to nie jest poprawne politycznie.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5830
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Llo, przyklej swój post o komentowaniu w tym temacie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5634
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

http://www.wykop.pl/link/2738507/zagroz ... -do-wloch/

Link ktory byl tutaj - wczoraj byl na wykopie z płomykiem. Ludzie bardzo lubia potwierdzac swoje przekonania...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5634
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5634
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

A co sadzicie o najnowszym pomysle, albo bierzesz uchodzcow, albo placisz na ich utrzymanie w innym miejscu?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Crowley »

http://www.zlomnik.pl/index.php/2015/09 ... chodzcami/

W skrócie i z grubsza wszystko, co mam do powiedzenia w temacie. Ja bym brał Sharana.
A co sadzicie o najnowszym pomysle, albo bierzesz uchodzcow, albo placisz na ich utrzymanie w innym miejscu?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink
Jeśli w ramach solidarności Francja, Grecja, Włochy i Niemcy rozpoczną interwencyjny skup polskich jabłek i prosiaków w związku z rosyjskim embargiem, jestem za. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 607
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Yankes »

@LLo No to juz jest lepsze, prznejmiej jak to wszystko p*** to zdala od nas ;P

I jescze jedna uwaga, za bycie slojikiem wywoluje u miejscowych negatywne emocje.
Za kibicowanie innej duzynie mozna dostac z zeby. Niema co ukrywac ze tak bylo, jest i bedzie.
Teraz pytanie co sie stanie jak dozycimy do tego ludzi z inna rasa, religia i kultura?

Ile wiekow razem zyli baskowie i hiszpanie? Ile wiekow zyli razem irladczycy i anglicy?
Czy ktoremukolwiek zaborcy udalo sie zasimilowac polakow?

Historia pokazuje ze obecna polityka UE jest krotko wzroczna. Dodatkowo zmuszanie krajow do przyjmowania uchodzcow moze dopraowadzic odwrotnych skutkow niz sie wszyscy spodziewaja. Za 20 lat nie bedzie ani jednego muzulamina w europie...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Yankes, powialo groza
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Cherryy »

Ja bym nie robił żadnych limitów. Po prostu - niech przyjeżdżają i idą do opieki społecznej. Po tygodniu nie będzie u nas żadnego imigranta.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7561
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Crowley »

Cherryy pisze:Ja bym nie robił żadnych limitów. Po prostu - niech przyjeżdżają i idą do opieki społecznej. Po tygodniu nie będzie u nas żadnego imigranta.
Dawno to mówiłem. Ci, co nie spieprzą po tygodniu do Berlina, to będą prawdziwi uchodźcy, którym trzeba pomóc. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Cherryy »

Poza tym... zauważcie, że przyjeżdżają do nas też Ukraińcy za pracą. I rzeczywiście pracują, nie marudzą, większość uczy się polskiego, część stara się o stały pobyt. A jednak Ukraina jest bogatsza, niż państwa skąd przybywają ci słynni "uchodźcy". To jak to jest, że bogatszym sąsiadom ze wschodu starcza i jest dobrze, a przyzwyczajonym do większej biedy uchodźcom nie i - ponoć - nie chcą tu przyjeżdżać, robiąc sobie z Polski, Węgier itd. przelotówkę?
Since 2001.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

Podeprę się prawicowym autorytetem, z którym jako wyznawca-oszołom zgadzam się w pełni:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,titl ... aid=1158c0
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5634
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:Podeprę się prawicowym autorytetem, z którym jako wyznawca-oszołom zgadzam się w pełni:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,titl ... aid=1158c0
Wiedzieć co znaczą słowa Jezusa lepiej od papieża - bezcenne? ;)
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

Dogmat o nieomylności papieża już nie obowiązuje :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

Gadałem wczoraj ze swoja kobita i ona mówi, że Polska ma miejsce na 30tys osób jakby co.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

LLo, proszę Cię. nawet Pan Jezus osobiście by Terlikowskich i innych Lisickich nie przekonał. To musiałby być co najmniej Jan Paweł II
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Counterman »

Tak baj de wej, ja rozumiem że ludzie się boją zaistniałej sytuacji i w ogóle sprawa ich przerasta, ale jak można komentować problem na zasadzie "Infrastrukturę w Auschwitz już mamy, wystarczy ponownie odpalić"? :spy: toż to trzeba być bezmózgiem totalny. :|
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

PIOTROSLAV pisze:Gadałem wczoraj ze swoja kobita i ona mówi, że Polska ma miejsce na 30tys osób jakby co.
Ciekawe skąd ma taką informację :lol3: :lol2: Gdyż mam co do tego pewne podejrzenia.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nocne-s ... bos/nlq1w9

O, dokładnie tak samo będzie to u nas wyglądać.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

snt pisze:O, dokładnie tak samo będzie to u nas wyglądać.
Dobrze wiedzieć.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

No, jak będziemy ich siłą przetrzymywać, żeby nie uciekli do Niemiec, to dokładnie tak :)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

snt pisze:
PIOTROSLAV pisze:Gadałem wczoraj ze swoja kobita i ona mówi, że Polska ma miejsce na 30tys osób jakby co.
Ciekawe skąd ma taką informację
Z pracy. Robi w branży akurat przypadkiem...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

A ja myślałem, że z łikendowej Wyborczej :)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Voo pisze:Tego nie unikniesz, każdy napisał mniej więcej już pięciokrotnie co myśli na zadany temat
To ja sobie pozwole na kilka luźnych i nieskładnych przemyśleń (post oczywiscie nie skierowany tylko do Voo)

Poziom dyskusji, mam wrażenie się podnosi, jest na pewno wyższy niż gdzie indziej w internecie, a nawet gdzie indziej na forum (nie ma tu np. co chwila wrzuty o lewakach, lemingozie itp, co szanowni państwo dyskutanci raczą co jakiś czas dopisywać do swoich wynurzeń)

Jednak warto zauważyć, że zmienił się przez to przepisywanie tego samego temat tej dyskusji. Najpierw jednak rozmowa oscylowałą w okół ogólnego zagrożenia islamem, niebezpieczeństw związanych z posiadaniem dużej mniejszości z krajów arabskich itp. Teraz teza jest jakby zawężona do... uchodźców tu i teraz. I z tego, wydaje mi się powstaje wiele nieporozumień. Bo, i mówię tu za siebie, być może niesłusznie, przenoszę swoją irytacje z pierwszych stron tego tematu, innych tematów tego forum i innych miejsc w internecie na aktualny kierunek dyskusji - okrojony z wielu aspektów.

Bo zalew brunatnego ścieku jest w polskim internecie absurdalnie gigantyczny. Absurdalnie, bo to takie bardzo bardzo dmuchanie na zimne.

Nie bez winy w tych nieporozumieniach jest to całe przeklejanie linków - gdzie zamiast artykułować własne tezy i argumenty wysługujemy się - bo łatwiej wypowiedziami znalezionymi w internecie. I tak szlag trafia jednych jak "niezłym i celnym podsumowaniem" nazywa się ten bełkot od rodziny na wyspie Kos. Ale tak samo artykuły z pochodnych kofeiny raczej celują w walkę z... islamorealizmem (jak to pięknie nazwała fronda), a nie z tezami forumowiczów, którzy nie mają żadnego problemu z koegzystencją kultury islamskiej, czy arabskiej.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7469
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Dorzucę jeszcze od siebie, że sporo nieporozumień wynika też z tego, że dla jednych odróżnienie uchodźców od imigrantów jest jasne, dla innych niejasne, a dla jeszcze innych uznanie za uchodźców ludzi nie stosujących się do prawa międzynarodowego (parcie do Niemcowa w łódkach wiosłowych przez morze) jest po prostu niedopuszczalne.

Osobiście mnie nie dziwi, że brak porozumienia w podstawowej identyfikacji problemu prowadzi do totalnej masakry w kwestii rozwiązania.

A tak BTW to uważajcie, co piszecie, bo możecie popełniać przestępstwo ścigane z urzędu:

http://fakty.interia.pl/polska/news-pol ... Id,1881595
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Counterman »

No i dobrze, że ścigają za takie "wypowiedzi".
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Rozmawiałem z kolegą, którego rodzina w latach 80-tych wyemigrowała do Niemiec. Przez około dwóch lat mieszkali w "obozie" - cudzysłów, bo były to po prostu kontenery mieszkalne gdzieś ...w centrum miasta. Takie połączone, dla kilkunastu rodzin. Kontener na rodzinę. Obok park, domy etc. Normalne otoczenie, czysto, pełna kultura. Żadnych płotów, strażników, nic. W tym czasie nauka języka i zasiłek. Niektórzy w tym czasie kupili sobie już np. używane samochody. W międzyczasie zaproponowano im dwa mieszkania, których nie przyjęli i wreszcie trzecie, które im odpowiadało i spełniało kryteria dotyczące ilości pokoi (mieli kilkoro dzieci). Z zasiłku płacili już czynsz za mieszkanie (starczało!!!). Znaleziono im pracę (też na zasadzie kilku propozycji aż którąś przyjęli). Do przyjęcia pracy motywowano ich stopniowo zmniejszając im zasiłek. W sumie cały ten proces asymilacji mógł trwać około 3 lat, podczas których byli całkowicie pod opieką i na garnuszku państwa. Nie wiem jak to wygląda w tej chwili ale jeśli tak rozumiemy socjal i wsparcie dla uchodźców czyli uczymy cię języka, dajemy ci zasiłek wystarczający do prostego, godnego życia, znajdujemy ci pracę, dajemy mieszkanie, mamy na to kilka lat itd. to naprawdę będzie problem u nas, chyba, że UE sypnie szczodrze kasą.

Z drugiej strony przy takiej ilości ludzi ktoś musi pracować przy uchodźcach - budowlanka, policja, straż, opieka medyczna, opiekunowie, psychologowie, ochrona, dostawcy żywności, etc. Może organizacja takich ośrodków asymilacyjnych byłaby szansą dla jakiś regionów na dodatkowe miejsca pracy?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

a ja z innej beczki zapytam: czy cytowanie Oriany Fallaci jest obecnie przejawem rasizmu? bo wydaje mi się, że jedną z najwybitniejszych postaci dziennikarstwa lewacka poprawność polityczna już wrzuciła do tego samego worka z homofobami i jkm-em...
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

A co to ma wspólnego?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

a, bo przeczytałem ten wywiad i chciałem rozwinąć wątek, ale wolałem najpierw zapytać.
wywiad ma już 10 lat...
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
ODPOWIEDZ