Szybki problem

... nie to, o czym myślisz

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5807
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Dzień dobry państwu z androidami. Czy macie problemy z powiadomieniami gmail? Przychodzą wam tylko wtedy, kiedy macie aktywny ekran? Bo ja taki problem mam i już nie wiem, co mam włączyć/wyłączyć. Czytałem, że to coś z Doze.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

ThimGrim pisze:Dzień dobry państwu z androidami. Czy macie problemy z powiadomieniami gmail? Przychodzą wam tylko wtedy, kiedy macie aktywny ekran? Bo ja taki problem mam i już nie wiem, co mam włączyć/wyłączyć. Czytałem, że to coś z Doze.
Tak czasami sie niestety dzieje. Pojawia sie i znika. Mialem tez kiedys taki problem, i niezbyt cokolwiek pomagalo. Samo potem przeszlo.

Sprobuj ew. https://www.techrepublic.com/article/ho ... tion-list/
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5807
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

LLothar pisze:
ThimGrim pisze:Dzień dobry państwu z androidami. Czy macie problemy z powiadomieniami gmail? Przychodzą wam tylko wtedy, kiedy macie aktywny ekran? Bo ja taki problem mam i już nie wiem, co mam włączyć/wyłączyć. Czytałem, że to coś z Doze.
Tak czasami sie niestety dzieje. Pojawia sie i znika. Mialem tez kiedys taki problem, i niezbyt cokolwiek pomagalo. Samo potem przeszlo.

Sprobuj ew. https://www.techrepublic.com/article/ho ... tion-list/
Tak, dzięki. Już wywaliłem Gmaila z wszelkich optymalizacji bakteryjnych. Generalnie coś tam poustawiałem że teraz powiadomienia niby przychodzą. Choć i tak z przynajmniej nastoma sekundami opóźnienia. I to jest mniej więcej jak w tym tekście spidersweb. Mam iPada i tam wszystko się dzieje w mgnieniu oka. Ale to 10 cali nie wchodzi mi do kieszeni...
https://www.google.com/amp/s/www.spider ... t.html/amp
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Matthias[Wlkp] pisze:Lapek wrócił z serwisu. Raport mówi, że rozłożyli na części a następnie wyczyścili i złożyli z powrotem. Problem zniknął.

Przetarłem kompa spirytusem, ale w sumie siedział w paczce przynajmniej 2 dni, więc chyba będzie git...

Najprawdopodobniej odczepił się jakiś czujnik, który spowodował ten problem. Odpaliłem na szybko furmarka i wygląda na to, że jest wszystko dobrze. Teraz czeka mnie instalowanie wszystkiego od początku...

Został mi jeszcze tydzień do końca gwarancji, więc muszę jakiś dobry stress test zrobić.
Sagi ciąg dalszy... Wichura zaczęła wracać stopniowo, a jakoś od tygodnia jest tak źle, że w zasadzie można ogłuchnąć... Zgłosiłem do ASUSa i na szczęście każda wysyłka do serwisu to przynajmniej 3 miesiące dodatkowej gwarancji, także kolejna naprawa na koszt producenta. Może tym razem wymienią jakieś części na nowe. Może i dobrze się stało, bo mikrofon się znowu zepsuł - powiedzieli, że naprawią :).

No i nie mam na czym grać w darmową Civkę od Epka...
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Szybki problem

Post autor: Counterman »

Co Ty robisz z tym laptopem, wkładasz pod pierzynkę na noc, żeby nie zmarł? ;P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nic nie robiłem - prawie dosłownie... Mało gram ostatnio. Teraz dostałem mejla od Asusa, że muszą czekać na części, więc jest szansa na coś więcej niż więcej pasty termicznej...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Szybki problem

Post autor: DaeL »

Matthias - ej, a to nie jest przypadkiem kwestia wyrobionego łożyska w wentylatorze? Nie wiem, czy już kiedyś na to pytanie nie odpowiadałeś, bo ta epopeja laptopowa to się chyba rok ciągnie, ale wiem, że właśnie problemy z łożyskiem wiatraczka prowadzą do takiego niewyjaśnionego wycia przy określonej częstotliwości obrotów)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A pierwszym razem rozłożyli i złożyli, po czym było dobrze przez dwa tygodnie, po czym robiło się stopniowo coraz gorzej. Gdyby to było łożysko, ta procedura pewnie by nie pomogła... Osobiście obstawiam rozklejający się czujnik temperatury. Serwis mi już napisał, że czekają na części, więc coś wymienią.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Szybki problem

Post autor: Zolt »

Z miesiąc temu podczas gry w Broforce zbytnio się wczułem i zajebałem piąchą w stół. Wiatraczki w lapku zaczęły mi strasznie chrobotać i nic nie pomagało. W końcu wymieniłem na nowe. Ale jeżeli masz nagłe huragany i wchodzenie na wysokie obroty, to też bym podejrzewał odklejenie czujnika temperatury, ewentualnie jakieś problemy ze ścieżkami w tym obwodzie.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4327
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybki problem

Post autor: Turtles »

:D
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No to serwis poszedł po całości... Mam nową płytę główną i nowy touchpad (zgłosiłem, że stary raz czy dwa razy przestał działać). Zresetowali wszystko do zera i czekam teraz aż się Windows uruchomi...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Szybki problem

Post autor: DaeL »

Wiesz co... nie chcę krakać, ale po Twoich dotychczasowych przygodach, to przypuszczam, że problem się będzie utrzymywał nawet jak kupisz nowego laptopa. :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Optymista... Ta klątwa to przynajmniej do czwartego pokolenia!
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3871
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Szybki problem

Post autor: PIOTROSLAV »

Mi sie wykrzaczyla plyta glowna w telewizorze... koszt naprawy to około 700zl, czyli obecnie prawie polowa ceny
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Szybki problem

Post autor: Counterman »

Teraz jak w RTV coś Ci padnie to w niewielu przypadkach warto się schylać po naprawę. W ogóle tak z 2-3 miesiące temu padł mi przycisk on/off w elektrycznej szczoteczce. Pojechałem do serwisu, bo na gwarancji. Pan nawet się nie zainteresował o co biega, wziął starą, dał nową, do widzenia miłego dnia polecamy się na przyszłość.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3871
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Szybki problem

Post autor: PIOTROSLAV »

ano - jak się okaże, że to wymiana płyty głownej, to tego samego dnia jadę po nowy
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

DaeL pisze:Wiesz co... nie chcę krakać, ale po Twoich dotychczasowych przygodach, to przypuszczam, że problem się będzie utrzymywał nawet jak kupisz nowego laptopa. :)
Prorok Dael... Wichura wróciła. ASUS będzie miał do trzech razy sztuka.

Ciekawe, ile razy będę musiał odsyłać tego lapka, zanim się poddadzą i przyślą mi nowego...
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Szybki problem

Post autor: Counterman »

Matt ten Twój problem z wiatraczkiem jest obecnie ciekawszy niż polska i amerykańska scena polityczna razem wzięte. :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5807
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

No i już tu przybiegam :D

Mam jakiś dziwny problem ze świeżo zakupionym laptopem Legion 5 15ARH05.
Kiedy uruchamiam laptopa, system ładuje się błyskawicznie i jest gotowy do pracy po kilku sekundach.

Ale kiedy restartuję komputer (lub Windows to robi), logo Legion i kręcące się koło ładowania wisi tak przez jakieś ~30 sekund (zawsze tyle samo) i dopiero potem uruchamia się system. Po wybraniu w Windowsie funkcji Uruchom ponownie mogę od razu wejść do BIOSU, coś pozmieniać albo nie, wyjść z BIOSU i znowu załącza się to długie ładowanie z logiem Legion, a dopiero później wstaje Windows. Nie wiem, czego dotyczy problem. Generalnie wszystko działa, poza tym, że nie wiem, skąd ten 30~ sekundowy loop na logo.

Ps. System też bez problemu i natychmiastowo się wyłącza. Tylko restarty są długie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Legion? Myślałem, że Della kupiłeś... No to masz :P ;)

Pewnie masz włączony "fast restart" w windowsie, czyli jak wyłączasz, to on się tak naprawdę nie wyłącza, tylko się usypia. Możesz to sprawdzić w Power Options > Choose what lid buttons do > Shutdown settings > Turn on fast startup. Możesz też sprawdzić uruchamiając task managera i w zakładce performance, zobacz jaki masz uptime - będzie pokazywał czas do ostatniego restartu a nie uruchomienia.

To wiszące logo brzmi jak bloatware Lenovo...W moim Asusie mam podobnie, ale nie czekam nigdy aż 30 sekund.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5807
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Teraz akurat jeszcze raz instaluję system od zera, ten z ich z bloatware w postaci Mcafee. I właśnie dziwne jest dla mnie to, że podczas instalacji system się kilka razy restartuje i nie ma takich loopów. Więc coś musi wstrzymywać to ładowanie systemu.

Spróbuję jeszcze raz zrobić to, co radzisz, ale chyba już to próbowałem, bezskutecznie; ale może jest krócej, tylko nie mierzyłem z zegarkiem w ręku.

Ps. taka opcja fast cośtam jest też chyba w uefi? a może nie...

edit: nic to nie daje. I trochę niedoszacowałem tego czasu loopa - bo to 1 minuta 43 sekundy.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5807
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Ty, a gdzie teraz są klucze od Windowsa? Bo kiedyś były na spodzie klapy lapka, ale teraz jest tylko logo. Bo zastanawiam się, co się stanie, jak usunę tę domyślną partycję z systemem. Wiem, ściągnę sobie Windowsa, ale skąd wezmę klucz?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Chyba są teraz opcje przenoszenia windowsa między partycjami.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

ThimGrim pisze:Ty, a gdzie teraz są klucze od Windowsa? Bo kiedyś były na spodzie klapy lapka, ale teraz jest tylko logo. Bo zastanawiam się, co się stanie, jak usunę tę domyślną partycję z systemem. Wiem, ściągnę sobie Windowsa, ale skąd wezmę klucz?
Teraz klucz jest przypisany do numeru seryjnego plyty glownej czy jakos tak. Jak raz na danym systemie miales zainstalowany i aktywowany Windows, to nawet jak wywalisz dysk za okno, wlozysz nowy, to sie wszystko ladnie aktywuje. Podczas instalacji zaznaczasz, ze nie masz klucza (jest tam nawet podpowiedz, ze to zaznaczasz, jak reinstalujesz)
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5807
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

O, no właśnie coś takiego czytałem, ale nie miałem pewności.

Wydaje mi się, że albo to wina dysku, albo sektora rozruchowego. Ale to już próbowałem naprawiać chkdsk fix MBT etc. I nic. W sumie to i tak muszę kupić dysk. Zobaczy się jeszcze.

edit: rozwiązałem problem. to był zwichrowany windows od lenovo. zainstalowałem czysty i gra gitara.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5807
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Jak szybko wyłączyć i włączyć Internet przez kabel na stacjonarce? Wiem, że mogę wyłączyć/włączyć kartę sieciową, ale potem Windows ją naprawia... i to trwa. A do wtyczki RJ-45 nie chce mi się sięgać, bo jest za biurkiem.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4849
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Szybki problem

Post autor: Razorblade »

Dlatego dobrze miec tego Windowsa zrejestrowanego na koncie MS. Wtedy nawet zmieniajac plyte glowna jestes w stanie go odzyskac jakos.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3871
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Szybki problem

Post autor: PIOTROSLAV »

ThimGrim pisze:Jak szybko wyłączyć i włączyć Internet przez kabel na stacjonarce? Wiem, że mogę wyłączyć/włączyć kartę sieciową, ale potem Windows ją naprawia... i to trwa. A do wtyczki RJ-45 nie chce mi się sięgać, bo jest za biurkiem.
Na obudowie masz przycisk reset.
Względnie na listwie zasilającej możesz zrobic reset jesli masz tam przełącznik
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5807
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

PIOTROSLAV pisze:
ThimGrim pisze:Jak szybko wyłączyć i włączyć Internet przez kabel na stacjonarce? Wiem, że mogę wyłączyć/włączyć kartę sieciową, ale potem Windows ją naprawia... i to trwa. A do wtyczki RJ-45 nie chce mi się sięgać, bo jest za biurkiem.
Na obudowie masz przycisk reset.
Względnie na listwie zasilającej możesz zrobic reset jesli masz tam przełącznik
Dzięki.

edit: teraz jest jeszcze dłużej!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja robiłem disable / enable i nigdy Windows nic nie naprawiał...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5807
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

W tym rzecz, że właśnie sobie zrobiłem skrót z Etherneta na pulpicie i jest tam opcja "wyłącz", ale nie ma "włącz". Więc po wyłączeniu sieci pojawia się spinacz Worda, puka mi w ekran CRT i mówi, że pomoże mi to naprawić, jeśli tylko zatwierdzę „daj panie administratorze zgodę”.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja mam podobny problem z przedpotopowym lapkiem córki - za każdym razem trzeba to zrobić i nie robiłem skrótu, tylko wchodzę w ustawienia adapterów sieciowych i tam - prawy przycisk, wyłącz, a potem włącz. Nie mam żadnego spinacza czy innych problemów.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Matthias[Wlkp] pisze:No to serwis poszedł po całości... Mam nową płytę główną i nowy touchpad (zgłosiłem, że stary raz czy dwa razy przestał działać). Zresetowali wszystko do zera i czekam teraz aż się Windows uruchomi...
Chciałem sobie poprogramować w ciszy, a stary problem (wiatraczek GPU zapieprzający 7000rpm) powrócił...

Pogrzebałem jeszcze raz i znalazłem, że winowajcą może być kabelek od wiatraczka... No dobra, może nie jestem taki hop do przodu, żeby rozebrać kompa - to dam mu jeszcze szansę... Jak odpalałem FurMark na trochę, to jak się rozgrzał do 80°C to potem było dobrze przez jakiś czas...

Po 4tym odpaleniu FurMarka mam dość - rozbieram dziada!

Znalazłem ten filmik jak zdjąć pokrywę:

https://www.youtube.com/watch?v=GJyOuia ... =SellBroke

A potem który to kabelek. Normalnie robi pętelkę nad tym czipem obok, a niektórzy sugerują, żeby zrobić pętelkę wokół tego walcowatego elementu, jak w tym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=YviQMVN ... debaikBali

Rozebrałem, przełożyłem kabelek, komputer się włączył, wiatraczki są ciche. Zobaczymy co dalej...

Teraz dochodzę do siebie, bo takiej stresującej operacji na otwartym lapku to ja jeszcze nie robiłem...
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 266
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Szybki problem

Post autor: PAiN »

Tu jeszcze pół biedy - wiatraki są pod klapą.

Pomyśl jakbyś musiał dosłownie wszystko rozkręcać i zostawać z płytą główną w dłoni by dostać się do interesujących Cię komponentów :P
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tak. Cokolwiek większego byłby problem... A tak mam pierwszą akcję naprawiania lapka za sobą :). Może następnym razem wymienię pastę termalną?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5807
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Da się za pomocą 3ds Max przekonwerować model w .dwg na .max? Mam drzwi w takim formacie - .dwg, chciałbym mieć w .max, żeby mi homestyler przyjął.
http://pliki.dre.pl:5000/fbdownload/WWW ... dhtml=true

Z 3ds max teoretycznie robie sobie .max z .dwg, ale homestyler tego nie przyjmuje. Nie znam się na tym, ale generalnie może chodzi o jakieś poligony (termin militarny pewnie), że za dużo, albo coś innego się chrzani.

Czym mogę z takiego pliku .dwg jak powyżej zrobić .max?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

.dwg jest 2D, .max jest 3D
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5807
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

LLothar pisze:.dwg jest 2D, .max jest 3D
no chyba jednak nie, bo jak se wrzucę 80b Premium 4.dwg z tego linka co wcześniej do 3dsmax to pokazuje mi się model 3d, mogę go sobie obracać i cośtam. Podobnie jak dodałem jakiś brodzik w .dwg. Przecież program sami mi go z automatu nie zczywymiarował.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

.dwg może być 3D. Na 3DSMAX czy homestyler się nie znam, więc nie wiem co można więcej zrobić...
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Szybki problem

Post autor: Jutsimitsu »

Nie pamiętam dokładnie formatów. Dwg to raczej właśnie format do 2d, można też 3d, strzelam że problemem jest prosta triangulacja modelu. Prawdę mówiąc, to pokombinowałbym z opcjami eksportu do maxa, bo na 90%coś tam trzeba ustawić.

W razie czego jak nie masz pośpiechu to mogę Ci to jutro zrobić.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3522
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Szybki problem

Post autor: Gregor »

Może w jakimś CADzie przerób na format, który łatwo łyka ten Twój program?

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7461
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Szybki problem

Post autor: Crowley »

3DS powinien zaimportować dwg odkąd obydwa należą do Autodesku. To pewnie sam znalazłeś

Może problemem jest potem sposób, w jaki 3DS zapisuję nowy plik? Może trzeba się pozbyć jakichś warstw, albo parametrów? Albo zapisać w jakimś prostszym formacie? Ewentualnie najpierw zapisać dwg do dxf i z niego robić import (a wcześniej zrobić purge, żeby pozbyć się zbędnych elementów pliku). Dxf czasami łatwiej wchodzą w programy poza Autocadem.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5807
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Pierdzielę tę zabawę. Homestyler nawet przy imporcie i tak często odrzuca max i nie podaje opisu, co mu przeszkadza. Prawie wszystko znalazłem albo jest już w modelach mniej więcej, ale daję królestwo za działający max brodzika pentagonalnego około 90.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

edit: wreszcie znalazlem bibliotekę 3d z darmowymi modelami i maxami które działają i jest ich pełno.
http://www.aec-data.com/pl
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5807
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Chrome przy przewijaniu - ekran robi się nagle czarny na stronie i dupa, trzeba odświeżyć kartę. Co jest nie tak? Wyłączyłem rozszerzenia, wsparcie GPU w Chrome, ale to dalej się dzieje. Ostatnio sterowniki nvidii się instalowały. Ale jak temu zaradzić? To mega frustujące, bo pracuję na stronce, która działa w oparciu o jakieś javaskripy i chuj wie co tam jeszcze i nagle karta Chrome robi się czarna i dupa. Wczoraj tego nie było, a dziś atakuje co chwila. (sterowniki grafiki aktualizowały się kilka dni temu).
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

Sprawdz czy to samo masz w Edge i Firefoksie. Wtedy bedziesz wiedzial czy to system czy przegladarka.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Szybki problem

Post autor: zodi »

Szukam, szukam i nie widzę. Ale może tego w ogóle nie ma.

Mianowicie - czy win10 ma też defaultowo ustawioną automatyczną, okresową defragmentację dysku ?
A jeśli tak to gdzie to znaleźć by wyłączyć ?
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 52e808c042

Dobre! To dlatego mi co tydzień totalnie zamulało kompa!
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

E, przy SSD chyba defragmentacja nie ma znaczenia?
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Szybki problem

Post autor: zodi »

LLothar pisze:E, przy SSD chyba defragmentacja nie ma znaczenia?

hmm...mnie się zawsze wydawało, że znaczenie ma - źle na niego wpływa.
ODPOWIEDZ