Co kupić?

... nie to, o czym myślisz

Moderatorzy: boncek, Zolt

Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Co kupić?

Post autor: Larofan »

Matthias[Wlkp] pisze:
LLothar pisze:Wygląda że Xiaomi Redmo 4X jest najlepszy w tych widełkach. Jest jeszcze Moto G5 ale z dużo mniejszą baterią.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
lotomoto.png
Czy tak lepiej?
lotomoto2.png
Wygrałeś :D

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Co kupić?

Post autor: SithFrog »

Sensowny tablet do 1 tys. pln żeby miał tak 9-10,1 cala? Plus minus 200 pln. Ktoś? Coś?

Ewentualnie - czy znajdę coś fajniejszego niż Samsung Galaxy Tab A 10.1 w tej cenie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Co kupić?

Post autor: Gregor »

Są jakieś chińskie odpowiedniki google chromecast audio (żeby obsługiwały google cast tak samo)?

200 zł, żeby sobie puszczać spotify na głośniki to trochę za drogo, a widzę, że zwykłego chromecasta podrabiają na potęgę :P
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Chyba najlepiej cos co sie zwie bluetooth audio adapter. Łapie bluetooth i wypluwa minijacka. Obsluga prawdziwego Castowania raczej nie wchodzi w gre, bo software musialby byc idealna kopia, a az tak dobrzy oni w kopiowaniu to nie sa.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Gregor pisze:Są jakieś chińskie odpowiedniki google chromecast audio (żeby obsługiwały google cast tak samo)?
W sensie działało tak samo kijowo jak Chromecast Audio? Polecam to samo co LLo.

Mam Chromecast Audio i na różnych telefonach jest ten samo problem - zawsze pierwsze 1-2 utwory przestają grać, bo google myśli, że próbuję odtwarzać Google Play na kilku urządzeniach z tym samym loginem... Może ze Spotify jest inaczej...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Co kupić?

Post autor: Razorblade »

Zabski, w tym budzecie to chyba faktycznie tylko Tab A 10.1.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Co kupić?

Post autor: SithFrog »

No właśnie, bo w nieco wyższym nawet, tak do 1500 jest coś? Galaxy Tab2 faktycznie będzie o tyle lepszy, żeby dopłacać?
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Co kupić?

Post autor: Razorblade »

Za 1500 masz Lenovo yoga tab 3 z 3GB RAM lub wlasnie Galaxy Tab S2 - ja bym dolozy te ok 2 stowy juz dla samego SuperAMOLEDa, ale to zalezy do czego chcesz uzywac
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Co kupić?

Post autor: Gregor »

Matthias[Wlkp] pisze:
Gregor pisze:Są jakieś chińskie odpowiedniki google chromecast audio (żeby obsługiwały google cast tak samo)?
W sensie działało tak samo kijowo jak Chromecast Audio? Polecam to samo co LLo.

Mam Chromecast Audio i na różnych telefonach jest ten samo problem - zawsze pierwsze 1-2 utwory przestają grać, bo google myśli, że próbuję odtwarzać Google Play na kilku urządzeniach z tym samym loginem... Może ze Spotify jest inaczej...
A to słabo. Myślałem, że za taką kasę śmiga aż miło Obrazek A dzyngiel na Bluetooth będzie dawał akceptowalny dźwięk? Ja tam koszernych kabli nie potrzebuje, ale żeby dało się słuchać Obrazek

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Na moim amplitunerze mogę puszczać z BT i IMHO dźwięk jest jak nakbardziej akceptowalny.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

Mam Chromecast Audio i jestem zajebiście zadowolony. Moja Yamaha Pianocraft dostała drugie życie. Używam głównie ze Spotify i BeyondPod. Czasem puszczam coś z YT przez Chrome.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Co kupić?

Post autor: Gregor »

Ej, to ja lepiej kupię sobie jakiś głośnik bluetooth i będzie 2w1 :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

Używacie dzbanka filtracyjnego do wody? Warto coś takiego kupić. Finansowo wiem, że wychodzi taniej, niż kupowanie wody butelkowanej. Ale czy to kolejny sposób speców od marketingu na wyciągnięcie z ludzi pieniędzy, czy faktycznie jest różnica? Wodę w kranie mam twardą, więc na pewno byłoby w niej mniej kamienia. A czy poprawia się jej smak w jakiś sposób? Nabiera jakichś innych magicznych właściwości?
I czy jest jakaś różnica między Britą a innymi producentami? Bo zasada działania filtra raczej wszędzie jest taka sama.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Co kupić?

Post autor: Voo »

Miałem i jak to często bywa z kuchennymi gadżetami - nie mam/nie używam/nie wiem gdzie jest ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Ja jestem duzym zwolennikiem wody z kranu. Jak chcesz poprawic jej smak to najlatwiej wlac do butelki i wstawic do lodowki do schlodzenia. Chlor sobie ucieknie i bedzie gitara.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Co kupić?

Post autor: Pquelim »

w Poznaniu jest nie do picia. Tzn można owszem, tabletkę popić czy przepłukać usta, ale po trzech łykach smakuje już tak bardzo "niewodnie", że mam odruch zwrotny.

Ale ja jestem przyzwyczajony do głębinowej wody ode mnie z podlasia, tam w kranie mamy lepszą jakość niż niejedna butelka.

Natomiast w Wawie - już kiedyś pisałem - to nawet pod prysznicem miałem wrazenie, że woda się ode mnie odbija i nic nie nawilża, nie moczy. Nigdy do ust nie wziąłem.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Co kupić?

Post autor: Gregor »

Ja w pracy mam dzbanek z filtrem, bo boję się pić tutejszą kranówę i nie mam sumienia ani pamięci, żeby codziennie targać butelki.

Zwrócić trzeba tylko uwagę, żeby filtr nie był jakiś egzotyczny i pasowały zamienniki innych producentów. Załatwi się to patrząc na allegro ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

Ja mam trochę jak Pq. W Wyszkowie jest świetna woda z ujęć głębinowych, a w części Gdańska, gdzie mieszkam, niestety ze zbiornika w Straszynie. Jest niezbyt smaczna ale przede wszystkim okropnie twarda. Stąd pomysł, żeby zamiast kupować butelkowaną kranówę, kupić dzbanek. Wychodzi taniej na dłuższą metę. Kamienia w dużej mierze się dzięki temu pozbędę, nie wiem, czy zlikwiduję lekko metaliczny posmak. Dlatego pytam, chociaż pewnie i tak kupię. Pieniądze nie takie znowu wielkie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

E, w Poznaniu (w Swarzedzu) piłem 13 lat bez problemu. Wlej do dzbanka, wstaw do lodowki. Zobaczysz roznice bez filtra, za darmo.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

No ale będzie zimna. :P Małemu dziecku takiej nie dasz.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Powinniście kiedyś przyjechać i spróbować wody z kranu w okolicy Toronto. Uczucie takie, jakbyście wciągali wodę z basenu nosem... Kranówka w PL jest naprawdę niezła, nawet ta z Poznania!

Ja mam lodówkę podłączoną do wody. Lodówka ma wbudowany filtr, który starcza na pół roku. Oprócz wody, robi też lód. Rewelacja! Dzieci też sobie z tym radzą, a do kranu nie sięgają.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

Chciałem kupić taką lodówkę kiedyś ale ceny mnie onieśmieliły.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Goro
zielony
Posty: 86
Rejestracja: 13 maja 2014, o 17:26

Re: Co kupić?

Post autor: Goro »

Przymierzam się do zakupu powerbank'u - chciałbym taki z możliwością ładowania dwóch telefonów naraz. Ktoś coś ? :)
Allen: Is that a rain coat?
Bateman: YES IT IS!
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Co kupić?

Post autor: Larofan »

Goro pisze:Przymierzam się do zakupu powerbank'u - chciałbym taki z możliwością ładowania dwóch telefonów naraz. Ktoś coś ? :)
ja mam takie cos
Obrazek
sprawdzilem ile to w ogole kosztuje i wyszlo ze pare dolcow raptem:
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 04747.html
Awatar użytkownika
Goro
zielony
Posty: 86
Rejestracja: 13 maja 2014, o 17:26

Re: Co kupić?

Post autor: Goro »

Dzięki Laro za info :)
Na szybko znalazłem coś takiego http://allegro.pl/power-bank-ultra-slim ... ml#thumb/1
50000mAh? Trochę nie chce mi się wierzyć :P Dla porównania Vakoss TP-2574G za 35 zł ma 5000 mAh.
Allen: Is that a rain coat?
Bateman: YES IT IS!
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Goro pisze:Dzięki Laro za info :)
Na szybko znalazłem coś takiego http://allegro.pl/power-bank-ultra-slim ... ml#thumb/1
50000mAh? Trochę nie chce mi się wierzyć :P Dla porównania Vakoss TP-2574G za 35 zł ma 5000 mAh.
E, tym 50 000 mAh to nie dawaj grosza, przeciez to sciema. Zobacz jaki ma rozmiar typowa bateria o duzo mniejszej mocy.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Co kupić?

Post autor: Theeck »

Crowley pisze:Wodę w kranie mam twardą, więc na pewno byłoby w niej mniej kamienia. A czy poprawia się jej smak w jakiś sposób?
Taki filtr wody nie zmiękczy (filtr to głównie trochę włókniny i węgiel aktywny), poza tym do picia woda twarda też się nadaje i nie potrzebuje zmiękczania. Jeśli nawet kupisz wkład również zmiękczający to znaczy, że dosypują do wkładu odrobinę żywicy jonowymiennej, którą sobie radośnie wprowadzisz do organizmu razem z tak "przefiltrowaną" wodą.
Crowley pisze:I czy jest jakaś różnica między Britą a innymi producentami? Bo zasada działania filtra raczej wszędzie jest taka sama.
Różnice polegają na jakości plastików z jakich jest wykonany dzbanek (zakładam, że te Brity są odpowiednio utwardzone i nadają się do kontaktu z wodą) więc się dodatkowo nie strujesz.
Druga i ostatnia różnica to jakość samego wkładu filtracyjnego (a w zasadzie węglą aktywnego, który stanowi jego istotę) - w tym przypadku kupowanie na Allegro najtańszych zamienników to szaleństwo - zakładam, że kupiłeś filtr po to aby pić zdrowszą a nie tylko smaczniejszą wodę - w takim przypadku kupowanie jakichkolwiek tańszych zamienników to zaprzeczenie temu założeniu :)
Ale jeśli chodzi Ci tylko o smaczniejszą, to kupuj Britę, bo woda powinna mieć lepszy smak, a marka daje przynajmniej jakąś szansę, że się dodatkowo nie zatrujesz z powodu złej jakości plastików i komponentów filtra.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Co kupić?

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja kupiłem sobie taki dzbanek Brity, bo swojego czasu miałem 3krotnie przekroczoną górną normę żelaza we krwi.
Po miesiącu zrobiłem kontrolne badania i żelazo wróciło do normy.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Co kupić?

Post autor: Theeck »

Lepsza jakość wody miała z pewnością jakieś przełożenie na poprawę wyników, ale mimo wszystko nie upatrywałbym w tym głównej przyczyny :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Co kupić?

Post autor: PIOTROSLAV »

Diety wcale nie zmieniałem. Badanie na żelazo zrobiłem sobie kontrolnie, żeby sprawdzić czy nie mam anemii - wcześniej przez pół roku nie jadłem mięsa.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Co kupić?

Post autor: Theeck »

No, ale przecież przekroczenie poziomu żelaza we krwi nie mogło się wziąć z wody ponieważ przyswajalność żelaza bezpośrednio z wody jest tak niska, że musiałbyś wypijać kilkanaście litrów bardzo zażelazionej wody dziennie.

A nawet gdyby tak było, to filtry Brity (ani żadne inne tego typu) nie usuwają żelaza z wody, więc ich zastosowanie nie mogłoby mieć wpływu na poprawę wyników badania.

To musiało być coś innego :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Co kupić?

Post autor: PIOTROSLAV »

Magia...
Albo boża interwencja...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Co kupić?

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:Nigdy do ust nie wziąłem.
Jasne :cool:
Theeck pisze:Taki filtr wody nie zmiękczy (filtr to głównie trochę włókniny i węgiel aktywny), poza tym do picia woda twarda też się nadaje i nie potrzebuje zmiękczania.
Jak masz tendencję do piaskowania/kamieniowania nerek to raczej nie polecam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
Pquelim pisze:Nigdy do ust nie wziąłem.
Jasne :cool:
Theeck pisze:Taki filtr wody nie zmiękczy (filtr to głównie trochę włókniny i węgiel aktywny), poza tym do picia woda twarda też się nadaje i nie potrzebuje zmiękczania.
Jak masz tendencję do piaskowania/kamieniowania nerek to raczej nie polecam :)
most recent epidemiological studies [...] say that water hardness ranging between the values commonly reported for drinking water is not a significant factor in urolithiasis (Singh et al, 1993; Ripa et al, 1995; Kohri et al, 1993;Kohri et al, 1989).
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Co kupić?

Post autor: Mithrandir »

Przymierzam się do kupna TV.

Priorytetem jest jakość obrazu, fajnie gdyby była możliwość podłączenia dwóch par słuchawek przez bluetooth. Wielkość to max 55'' (oglądanie <2m od ekranu).

Ma to być zakup na długie lata, stąd myślę o 4K i HDR - z tym że tak naprawdę głównie oglądam filmy i seriale od wujka torrenta. Stąd pytanie, czy ma sens pchać się w nowinki? Niby na rarbg trochę filmów w 4K/HDR się pojawia, ale na seriale pewnie z rok, dwa poczekamy. Tu pytanie, czy 1080p dobrej jakości też będzie się dobrze prezentować na porządnym ekranie 4K (czyt. nie gorzej niż na FHD)? Można gdzieś w Wwie np. przyjść ze swoim dyskiem i zobaczyć jak wygląda coś innego niż pokazówki?

W przyszłym roku mój PC może doczeka się nowej grafiki, więc granie w 4k też pewnie kiedyś będzie. A może xbox x one?

Jeśli nowinki mają sens, to po krótkim rozeznaniu wychodzi, że ochy i achy zapewnią na 100% te modele:
- LG OLED 55B7V (OLED!!!) - na ceneo od 7700
- Sony KD55XE9305 (wszystko inne) - na ceneo od 7000

Acz przyznam, że ich cena znacznie przekracza mój wstępny budżet (zakładałem, że do 5000zł to paaanie...). Może jednak nie ma sensu tyle inwestować?

Jakieś sugestie?

EDIT:
podmiana linków, na morele skoczyłą cena o 700zł w kwadrans od napisania posta :bugeye:
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

OLED... Piękna sprawa...

Wydawało mi się kiedyś, że do 3k PLN zawsze coś sensownego się znajdzie. Kupowałem telewizor 3 razy i zawsze mniej więcej w tym budżecie się mieściłem (nawet w Kanadzie, czyli $1k CAD).

Mnie już tak jakość obrazu nie kręci. Mam wrażenie, że oko się przyzwyczaja - nawet jak masz na początku efekt WOW! to 10 minut później równie dobrze mogłeś oglądać film w jakości SD.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Co kupić?

Post autor: Voo »

Ceny OLED powodują, że w ogóle nie zawracam sobie głowy nowym TV. Nie chcę żadnych przejściowych technologii, boję się, że nawet wielki ekran w technologii LED nie zadowoli mnie po przesiadce z plazmy.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Co kupić?

Post autor: Mithrandir »

OLED full HD 55'' od LG zszedł poniżej 5k zł - rok, dwa i manta będzie je sprzedawać :)
NiedzielskaD
zielony
Posty: 1
Rejestracja: 25 października 2017, o 09:22
Kontakt:

Re: Co kupić?

Post autor: NiedzielskaD »

Miałam przyjemność oglądanie filmów na telewizorach OLED i jakość jest naprawdę imponująca. Osobiście nie kupiłabym obecnie takiego telewizora ze względu na cenę. Ich cena jak dla mnie jest kosmiczna. Jak dla mnie to na razie najlepszy jest Samsung.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Co kupić?

Post autor: PIOTROSLAV »

A czy telewizor był podwieszony na ścianie, czy stał na regale?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Co kupić?

Post autor: Voo »

Na regale, podłączony koszernymi kablami.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A nie moglibyśmy postawić swojego bota, który by komentował w podobny sposób i linkował do koszernych kabli?
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Co kupić?

Post autor: Gregor »

Matthias[Wlkp] pisze:A nie moglibyśmy postawić swojego bota, który by komentował w podobny sposób i linkował do koszernych kabli?
I jeszcze kopał kryptowaluty ;) Taki SI murz... yyy dziecko z Banglad... taki tani robotnik :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Student!
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Co kupić?

Post autor: SithFrog »

Kumpel szuka do salonu, a ja się nie znam:

"Szukam czegoś fajnego - 5.0, albo 5.1. Wybrałem amplituner - Yamaha lub Denon i szukam głośników. Sęk w tym, ze frontowe raczej nie będą podłogowe - za duże są do wystroju wnętrza - nie będą pasowały... Szukam czegoś mniejszego, ale żeby w miarę toto grało."

Ktoś Coś?
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Co kupić?

Post autor: Counterman »

Trzy proste kroki dla kumpla:
1. Nie pytaj kumpli, którzy się nie znają, bo więcej Ci namieszają
2. Nie pytaj foruma, gdzie trolli pełno
3. Rusz piękny zadek do sklepu audio, dobiorą Ci tak sprzęt że będzie grał z Twoim amplitunerem. I nawet będziesz go mógł przez nich zainstalować, co znacznie ułatwia sprawę przy puszczaniu kabli w ścianie. Najlepiej wydane dodatkowe 3-4 stówki ever

Wiem, że ton żartobiliwy, ale serio piszę. Lepiej mu to wyjdzie, zapłaci niewiele więcej, a nie będzie miał też bólu głowy.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Co kupić?

Post autor: PIOTROSLAV »

ważne, żeby kable koszerne były, bob ez nich to nawet 5.1 będzie grało gorzej niż słuchawka douszna firmy Skype za 20zł
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Co kupić?

Post autor: Larofan »

1. Nie pytaj kumpli, którzy się nie znają, bo więcej Ci namieszają
2. Nie pytaj foruma, gdzie trolli pełno
3. Rusz piękny zadek do sklepu audio, dobiorą Ci tak sprzęt że będzie grał z Twoim amplitunerem. I nawet będziesz go mógł przez nich zainstalować, co znacznie ułatwia sprawę przy puszczaniu kabli w ścianie. Najlepiej wydane dodatkowe 3-4 stówki ever
jak chcialem naprawic sluchawki w 'salonie' to gosciu zaspiewal chyba 100pln (polowa ceny sluchawek), podczas gdy randomowy nieznajomy z dzielnicowej grupy sasiedzkiej na fejsie zlutowal mi to za darmo i bylem zachwycony rezultatem

takze z tymi salonami bym uwazal jednak bo tam jest wiecej januszocwaniakow na metr kwadratowy niz ustaw przewiduje :)
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Co kupić?

Post autor: Counterman »

Facet chce mieć kino domowe, weź nie porównuj tego do lutowania słuchawek ;P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Co kupić?

Post autor: Larofan »

nie mow mi jak mam zyc!
ODPOWIEDZ