Media, czyli sztuka manipulacji

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Zolt »

mniej denaturatu. #trzymajmysiebracia
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: grel3gargamel »

Pquelim pisze:hm, hm
hahah polscy naukowcy, dobrze, że są w polskim necie ludzie, którzy lepiej niż ja potrafią obalić te bzdury
http://doskonaleszare.blox.pl/2009/02/I ... h-PAN.html
Pquelim pisze:produkcja energooszczednych żarówek pochłania więcej energii niż stare żarówki
A uwzględniając czas eksploatacji jednych i drugich, konieczność częstszego wymieniania starych żarówek?
Pquelim pisze: a to nie było tak, że to całe globalne ocieplenie przez 15 lat wałkowano że jest przez człowieka bo CO2 ww fabrykach i kominach? A potem ktoś policzył, że człowiek i jego CO2 to 2% calego CO2 produkowanego przez srające zwierzęta?

Jaka jest teraz oficjalna przyczyna ludzkiego wpływu na globalne ocieplenie? Wycinanie drzew w Amazonii?
Generalnie-cały czas taka sama-przede wszystkim emisja gazów cieplarnianych
http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/m ... nia-31?t=2
Crowley pisze: A którzy to?
Prawie wszyscy
http://www.desmogblog.com/2012/11/15/wh ... -pie-chart
https://en.wikipedia.org/wiki/Surveys_o ... ate_change
[/quote]
Bardzo ładna manipulacja, zestawienie danych za jeden dzień z danymi za miesiąc (które w ogóle nie mogą świadczyć o czymkolwiek). Zresztą wystarczy zerknąć na źródło:
http://science.nasa.gov/science-news/sc ... 19dec_oco/
A global map covering Oct. 1 through Nov. 17 shows elevated carbon dioxide concentrations in the atmosphere above northern Australia, southern Africa and eastern Brazil.

"Preliminary analysis shows these signals are largely driven by the seasonal burning of savannas and forests," said OCO-2 Deputy Project Scientist Annmarie Eldering, of JPL. The team is comparing these measurements with data from other satellites to clarify how much of the observed concentration is likely due to biomass burning.

The time period covered by the new maps is spring in the Southern Hemisphere, when agricultural fires and land clearing are widespread. The impact of these activities on global carbon dioxide has not been well quantified. As OCO-2 acquires more data, Eldering said, its Southern Hemisphere measurements could lead to an improved understanding of the relative importance in these regions of photosynthesis in tropical plants, which removes carbon dioxide from the atmosphere, and biomass burning, which releases carbon dioxide to the atmosphere.
Zolt pisze:
Turtles pisze:To zacznijmy od wpisania scientific consensus on global climate change
http://www.wsj.com/articles/SB100014240 ... 2813553136

wynik z pierwszej strony autorstwa ulubionego krzykacza tej drugiej strony barykady. Tl;dr konsensus nie taki konsens...ualny ;)
taaa powoływanie się na kłamców i manipulatorów
http://klimazwiebel.blogspot.com/2014/0 ... d-von.html
http://www.theguardian.com/environment/ ... -consensus
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2015, o 14:47 przez grel3gargamel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7441
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Matthias[Wlkp] »

IMHO dane z tej satelity mówią więcej niż 100 artykułów...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Wy to na serio?

Jasne ze czlowiek ma wplyw na klimat u jego potencjalne ocieplenie.

Jednoczesnie jasne jest jesli ktos w ogole sie szczatkowo tematem zainteresuje, ze jedno takie pierdolniecie wulkanu jak chcoby na Islandii w 2010 roku bedzie wymagalo dobrych kilkunastu jak nie kilkudziesieciu (a moze i wiecej lat) jazdy czlowieka na maximum mozliwosci zeby mu dorownac.


A najsmieszniej jak ktos wierzy w "decydujaca" role czlowieka w ociepleniu klimatu a jednoczesnie wierzy ze jak wprowadzi sie 100% podatek to wplywy do budzetu z tytulu podatku beda na gigantycznym poziomie ;]

No i swoja droga ciekawe tez troche ze bzdury z PAN obala jakis czlowiek ktory nawet pod tekstem sie nie podpisuje imieniem i nazwiskiem. O ile o polskich "naukowcach" i "doktorach" mam kiepskie zdanie o tyle to tez troszke smieszne ;)
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2015, o 15:02 przez Razorblade, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: PIOTROSLAV »

Razorblade pisze:A najsmieszniej jak ktos wierzy w "decydujaca" role czlowieka w ociepleniu klimatu a jednoczesnie wierzy ze jak wprowadzi sie 100% podatek to wplywy do budzetu z tytulu podatku beda na gigantycznym poziomie ;]
Wiesz o kimś kto w to wierzy?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

PIOTROSLAV pisze:
Razorblade pisze:A najsmieszniej jak ktos wierzy w "decydujaca" role czlowieka w ociepleniu klimatu a jednoczesnie wierzy ze jak wprowadzi sie 100% podatek to wplywy do budzetu z tytulu podatku beda na gigantycznym poziomie ;]
Wiesz o kimś kto w to wierzy?
Przyznajesz ze krzywa Laffera dziala w takim razie Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: PIOTROSLAV »

Nic podobnego. Twierdzę, że założenia wyjściowe do krzywej Laffera sa niedostateczne.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7441
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Razorblade pisze:Jednoczesnie jasne jest jesli ktos w ogole sie szczatkowo tematem zainteresuje, ze jedno takie pierdolniecie wulkanu jak chcoby na Islandii w 2010 roku bedzie wymagalo dobrych kilkunastu jak nie kilkudziesieciu (a moze i wiecej lat) jazdy czlowieka na maximum mozliwosci zeby mu dorownac.
Też o tym czytałem, tylko źródła nie chce mi się szukać.

Ocieplenie, ocepleniem, ale większy problem to zanikający Golfsztrom i ponoć człowiek ma tam coś do powiedzenia (zanieczyszczenie ropą, zwłaszcza ta ostatnia katastrofa z BP + inny syf produkowany przez miasta na wbrzeżu USA) - jeśli zaniknie kompletnie, to pół Skandynawii znajdzie się pod lodem.

Tak jak w przypadku CO2, zanikanie Golfsztromu też może się okazać cykliczną sprawą...

Jak wrócę do domu, to mogę poszukać jakiś źródel, ale znając życie ktoś mnie ubiegnie.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7441
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Matthias[Wlkp] »

PIOTROSLAV pisze:Nic podobnego. Twierdzę, że założenia wyjściowe do krzywej Laffera sa niedostateczne.
To znaczy ktore?

0% podatku = 0 zł wpływu do budżetu
100% podatku = 0 zł wpływu do budżetu bo nikt nie pracuje

Podatki pomiędzy 0% a 100% wpływy przynoszą, więc zależność między % a wpływami musi być jakąś krzywą, która musi mieć przynajmniej jeden wierzchołek. Gdzie tu jest błąd??
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

Razorblade pisze:Jednoczesnie jasne jest jesli ktos w ogole sie szczatkowo tematem zainteresuje, ze jedno takie pierdolniecie wulkanu jak chcoby na Islandii w 2010 roku bedzie wymagalo dobrych kilkunastu jak nie kilkudziesieciu (a moze i wiecej lat) jazdy czlowieka na maximum mozliwosci zeby mu dorownac.
United States Geological Survey: http://hvo.wr.usgs.gov/volcanowatch/arc ... 02_15.html
Thus, not only does volcanic CO2 not dwarf that of human activity, it actually comprises less than 1 percent of that value.
The Guardian, nt. wybuchu Eyjafjallajokull : http://www.theguardian.com/environment/ ... e-sceptics
Experts stressed that the volcano contributed just a tiny amount – less than a third of one percentage point – of global emissions of greenhouse gases.
Dziękuję dobranoc.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: PIOTROSLAV »

Matthias[Wlkp] pisze: 100% podatku = 0 zł wpływu do budżetu bo nikt nie pracuje
Chociażby tutaj jest bład.
Życie pokazuje, ze sa ludzie, którzy wykonuja pracę bez potrzeby otrzymywania za to wynagrodzenia.

Co więcej, chyba kazdy po kursie matematyki na poziomie licealnym wie, że jak mamy stworzyć funkcję, o której wiemy, ze w n punktach ma konkretne wartości, to można takich funkcji stworzyć nieskończenie wiele. I wcale wykresem tych funkcji nie musza być krzywe.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

PIOTROSLAV pisze:Chociażby tutaj jest bład.
Życie pokazuje, ze sa ludzie, którzy wykonuja pracę bez potrzeby otrzymywania za to wynagrodzenia.
a przy 150% podatku? Zarobisz 10zł, oddajesz państwu 15zł? :)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7441
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Matthias[Wlkp] »

PIOTROSLAV pisze:
Matthias[Wlkp] pisze: 100% podatku = 0 zł wpływu do budżetu bo nikt nie pracuje
Chociażby tutaj jest bład.
Życie pokazuje, ze sa ludzie, którzy wykonuja pracę bez potrzeby otrzymywania za to wynagrodzenia.

Co więcej, chyba kazdy po kursie matematyki na poziomie licealnym wie, że jak mamy stworzyć funkcję, o której wiemy, ze w n punktach ma konkretne wartości, to można takich funkcji stworzyć nieskończenie wiele. I wcale wykresem tych funkcji nie musza być krzywe.
Powinienem był użyć nie "=0", tylko "bliskie 0", bo jak praktyka pokazuje, są też ludzie, którzy płacą dobrowolne podatki...

To może jeszcze raz:

Podatki bliskie 0% - bardzo niskie dochody państwa
Podatki bliskie 100% - bardzo niskie dochody państwa
Podatki dalekie od 0% i 100% - względnie wysokie dochody Państwa.

Nie ważne jak wygląda krzywa, czy łamana - ZAWSZE masz jakiś wierzchołek (przynajmniej jeden). Taka jest idea krzywej Laffera - że taki wierzchołek istnieje!

Jeśli kłócimy się tylko o kształt tej krzywej to ja wysiadam, bo tego nikt nie udowodni.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

PIOTROSLAV pisze:
Matthias[Wlkp] pisze: 100% podatku = 0 zł wpływu do budżetu bo nikt nie pracuje
Chociażby tutaj jest bład.
Życie pokazuje, ze sa ludzie, którzy wykonuja pracę bez potrzeby otrzymywania za to wynagrodzenia.

Co więcej, chyba kazdy po kursie matematyki na poziomie licealnym wie, że jak mamy stworzyć funkcję, o której wiemy, ze w n punktach ma konkretne wartości, to można takich funkcji stworzyć nieskończenie wiele. I wcale wykresem tych funkcji nie musza być krzywe.
1. Ekonomia to nie matematyka a krzywa Laffera nie jest wykresem matematycznym bo jest uzalezniona od wielu czynnikow niematematycznych jak poziom rozwoju, zamoznosc spoleczenstwa, patriotyzm, uczciwosc i wiele innych. I jest wizualizacja ktora ma jedno ekstremum ale moze miec tez maksimum lokalne (i to nie jedno) w innych przedzialach. Tak uczyli jeszcze za moich czasow przynajmniej

2. To ze sobie zaksiegujesz ze ktos pracuje za 100k i te 100k oddaje Tobie to tylko radosna ksiegowosc bo pieniadze wyplaca Panstwo i je zabiera.W praktyce wplyw podatkowy nadal jest 0. Chyba ze zakladasz ze przy 100% podatku firmy tez sa pro bono i placa pracownikowi dodatkowo zeby ten dal to panstwu poza odprowadzeniem wlasnych skladek i podatkow. Szacun.

LLo - nie chce mi sie teraz na telefonie szukac ale jest tez masa artykulow mowiaca odwrotnie. Wiec jak widac twarrdych dowodow brak kto ma wplyw wiekszy ;)
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

Proszę bardzo. Oto dowód na to, że krzywa Laffera ma wpływ na liczbę piratów i średnią temperaturę.

Ps. A, tak serio, to znajdźcie sobie jakiś artykuł na temat piratów (albo klimatu) z dużym impact factorem, a nie jakieś Guardiany i inne gówna.
Załączniki
pirat.jpg
pirat.jpg (196.89 KiB) Przejrzano 3216 razy
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: PIOTROSLAV »

LLo: A jesteś w stanie nałożyć i wyegzekwować podatek powyżej 100%?
Chociaż studenci płaca, zeby bezpłatnie stażować w TVNie, więc w sumie... to już sam nie wiem
Przy 100% raczej nie istniałby zupełnie przepływ gotówki ze względu na wykonywanie stosunku pracy, więc it's kinda right..., ale wszelkie transakcje z zewnatrz byłyby zajmowane i to taki utopijny komunizm chyba by wyszedł
No ale tutaj tylko zwróciłem uwagę na temat pierdoły.

Dalej:
Nie ważne jak wygląda krzywa, czy łamana - ZAWSZE masz jakiś wierzchołek (przynajmniej jeden). Taka jest idea krzywej Laffera - że taki wierzchołek istnieje!
Generalnie nie, bo skad wiemy, ze ten wykres byłby ciagły? Nie będzie nikt badał wpływów do budżetu dla podatku w wysokości 20,7134%, czy 6 π%, więc to tylko jakaś intuicyjna aproksymacja.
No jakiś wierzchołek jest, ale nie wiadomo gdzie, więc co nam z tego? Co jeśli globalne maksimum jest przy podatku 87%?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: grel3gargamel »

Matthias[Wlkp] pisze:IMHO dane z tej satelity mówią więcej niż 100 artykułów...
Obawiam się, że błędnie je rozumiesz

Razorblade pisze:
No i swoja droga ciekawe tez troche ze bzdury z PAN obala jakis czlowiek ktory nawet pod tekstem sie nie podpisuje imieniem i nazwiskiem. O ile o polskich "naukowcach" i "doktorach" mam kiepskie zdanie o tyle to tez troszke smieszne ;)
Ja tam myślę, że ważniejsze jest co kto pisze, a nie jak się podpisuje (zwłaszcza, że powołuje się na źródła), ale proszę: tekst człowieka, który się podpisuje http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/m ... znych-1-69.

A tu artykuł o stanie polskiej klimatologii i o tym dlaczego jest on zły http://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/cz ... matolog-98

I o wulkanach z przywołaniem źródeł:
http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/m ... zlowiek-58
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Ale sie nie rozumiemy grel. Ja tam mysle ze PAN sie czesciowo myli. Dla mnie ten koles z bloga bez nazwiska po porstu wydaje sie wiarygodny na podobnym poziomie. PAN tez sie powoluje na badania wiec wskazuje to ze opinie co do glownych determinantow przyczyn moga wbrew pozorom nie byc tak oczywiste.

Inna sprawa ze o naszych naukowcach teoretykach z roznych branz mam po prostu mega slaba opinie bo... no wlasnie sa teoretykami.

Piotro. Poczytaj o koncepcji krzywej Laffera (niekoniecznie na wikipedii), porozmawiaj z ekonomistami, zachodnimi byloby wskazane, najlepiej tymi bedacymi tez przedsiebiorcami (a nie z socjalista Belka ktory jest jednym z wiekszych dyletantow ekonomicznych) to zrozumiesz teorie krzywej Laffera i od czego zalezy zamiast sie kompromitowac... serio.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7441
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Piotro, czyli de facto ty nie kwestionujesz istnienia Krzywej Laffera. ;)

Jeśli uprościmy sobie sprawę, że jest tylko jeden podatek zależny od jednego czynnika, nie widzę powodów, dla którego wykres miałby być przerywany, albo z jakimiś dziwnymi zmianami.

Jeśli patrzysz na średnie opodatkowanie, które jest wypadkową VAT, akcyzy, opłaty za posiadanie psa, opłaty skarbowe, mandaty, ZUS i abonament RTV czyli de facto nałożenie na siebie kilku(nastu?) krzyw Laffera, to to już nie będzie krzywą Laffera... Tylko jakiś tam wykres statystyczny, który trundo uznać za narzędzie do czegokolwiek.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: PIOTROSLAV »

@Rzr: Całe szczęście, ze nie rozmawiamy o kreacjonizmie, bo boje się, że ktoś by tu napisał
Poczytaj o koncepcji kreacjonizmu (niekoniecznie na wikipedii), porozmawiaj z naukowcami, zachodnimi byloby wskazane, najlepiej tymi bedacymi tez pastorami (a nie z oszołomami jak Tyson, ktory jest jednym z wiekszych dyletantow naukowych) to zrozumiesz teorie kreacjonizmu i od czego zalezy zamiast sie kompromitowac... serio.
@Matthias: składanie, czy sumowanie funkcji nie powinno nic zaburzać - to raz; dwa - ja też nie widzę powodów, ze jak mamy połaczyć punkt a i punkt b to można to zrobić odcinkiem, ale to nie jest jedyne rozwiazanie. Twierdzę, że skoro możemy zaobserwować różne wpływy do budżetu do opodatkowania X%, Y% i Z%, to co najwyżej można powiedzieć, ze ustalając podatek na jednym z tych poziomów można zebrać najwięcej/najmniej pieniędzy.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

brawo Piotro. Piszac o kreacjonizmie jestes od krok od tego abym uznal Cie za pociesznego :roll:. Polecam jednak PODSTAWY ekonomii. Wystarczy aby zrozumiec. Dla mnie EOT
Twierdzę, że skoro możemy zaobserwować różne wpływy do budżetu do opodatkowania X%, Y% i Z%, to co najwyżej można powiedzieć, ze ustalając podatek na jednym z tych poziomów można zebrać najwięcej/najmniej pieniędzy.
no wiec powiedz mi co tutaj jest niezgodnego z koncepcja Laffera? Ciaglosc? Bo caly czas chyba masz problem ze zrozumieniem podstawowej kwestii - krzywa Laffera jest pseudo-wykresem ilustrujacym koncepcje, a nie koncepcja sama w sobie. Chodzi o zobrazowanie dla cwiercinteligentow w rzadach. Ale widac duzo cwiercinteligentow (nie mowie o Tobie cokolwiek sobie teraz myslisz) nawet tego nie lapie potem i zaczyna wymysly ze "kreska sie nie zgadza", bez przeczytania i zglebienia sie w koncepcje ;]
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Sobies »

@Turtles
6 nauczycieli z 7 z mojej obserwacji i ich wykładów/ćwiczeń/praktyk dawała bardzo wyraźnie do zrozumienia, że CZŁOWIEK!! (podkreślam) ma praktycznie zerowy wpływ na zmiany klimatyczne.

W tej chwili nie mam dostępu do kompa gdzie mam całe 5 lat studiów i wszystkie notatki, ale postaram się coś naskrobać Wam w następnym tygodniu.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Yankes »

Zakladajac nawet ze teperatura ziemi normalnie sie nie zmienia oraz nigdy nie bylo tyle wegla w atmosferze to i tak nie mamy sie czego martwic bo za 50 lat paliwa kopalne sie skoncza i nie bedzie czego kopcic :P
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7441
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Grzebiąc w necie znalazłem taki ciekawy artykuł z fajnymi wykresami nt. temperatury oceanów (a raczej zakumulowanej w nich energii cieplnej)

http://www.skepticalscience.com/global- ... ediate.htm

Jak powszechnie wiadomo, woda ma ogromną pojemność cieplną i jest jej bardzo dużo, dzięki czemu efekt "podgrzewania" planety najlepiej widać na jej przykładzie, a nie widać na lądzie.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

O niezależne media o Kulczyku. To jeszcze na to warto spojrzeć.

http://niezalezna.pl/69416-czy-powiklan ... tauracjach
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Szukanie teorii spiskowych to chyba nie jest manipulacja.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Nie o Kulczyku tylko o zasadzie cytowania "zagranicznych mediow" ktore maja pseudoartykuliki wyslane z Polski drogi rzuffiu. No tak to dziala ze sam z siebie Wall Street Journal czy Reuters maja mocno wyjebane w ogole na kraj "Polska" a co dopiero na "Polaczka" ktory moze i jest wsrod nich najbogatszy ale nadal jest to "polaczek". Sorry jesli to burzy wiare w wielkosc naszego kraju w opinii amerykancow ;)
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Zolt »

no, taki sam myk robiła wyborcza w zeszłym roku. Dziennikarstwo level hard.

rzuff- też przesadzają, ale chyba jedyni raczyli wspomnieć o tym jakie lody kręcił Kulczyk z władzą, z kim wg taśm gadał, kto dla niego de facto pracował (Sikorski?).
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Znaczy mnie ogolnie wczoraj troche rozlozyla ta medialna "zaloba" mimo wszystko. Na onecie dobre 10 artykulow nt. Kulczyka. Wiecie - czlowiek z glowa na karku, najbogatszy w PL ale to nie byl ani premier, ani prezydent, nawet zaden posel czy wielki opozycjonista... wiec troche zwyczajnie nie ogarniam reakcji.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Gregor »

Może zrobił więcej miejsc pracy dla ludzi niż premier, prezydent, posel, czy inny wielki opozycjonista? ;)*

*Chociaż ja tam nie wiem, czy tworzył miejsca pracy, czy je zamykał i liczył kasę :P Spekuluje tylko.
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: DaeL »

A może powiemy wprost na czym zarabiał Kulczyk?
Link z Wyborczej, żeby nawet Turtles kliknął :)

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc ... esmen.html
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Gregor pisze:Może zrobił więcej miejsc pracy dla ludzi niż premier, prezydent, posel, czy inny wielki opozycjonista? ;)*

*Chociaż ja tam nie wiem, czy tworzył miejsca pracy, czy je zamykał i liczył kasę Obrazek Spekuluje tylko.
Cos to zmienia?
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Pquelim »

bloomberg fajnie i zwięźle napisał na czym dorobił sie Kulczyk:
Jan Kulczyk, who became Poland’s richest man after buying companies from the government and selling them to private investors following the fall of communism, died after undergoing heart surgery. He was 65.
źródło
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

Dałeś sie zmanipulować! To wcale nie bloomberg napisał! To Polaczki jakieś napisały! Żelazna Logika!!!!!!!!!!!1111oneonejedenjeden
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Pquelim »

Obrazek
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Nie no... serio rzuff. Czasem mnie zalamujesz swoim zaklinaniem rzeczywistosci :D
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

Jakim zaklinaniem rzeczywistości? Co ja nie tak znowu powiedziałem?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Dałeś sie zmanipulować! To wcale nie bloomberg napisał! To Polaczki jakieś napisały! Żelazna Logika!!!!!!!!!!!1111oneonejedenjeden
Nie nic :)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

Serio Rzr. Wytłumacz mi proszę.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Serio Rzr. Wytłumacz mi proszę.
Nie chce mi sie rzuff... serio.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja też nic z tego czepiania sie Rzra nie rozumiem... ale w końcu jako domorosły PRLowski ekonom mam prawo nie wiedzieć :(
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Theeck »

Pquelim pisze:bloomberg fajnie i zwięźle napisał na czym dorobił sie Kulczyk:
Jan Kulczyk, who became Poland’s richest man after buying companies from the government and selling them to private investors following the fall of communism, died after undergoing heart surgery. He was 65.
Sama prawda, z Kulczyka był żaden biznesmen.
Zwróćcie uwagę, że praktycznie każdy biznes Kulczyka, gdzie jego firma musiała walczyć o rynek i zysk z prawdziwą konkurencją okazał się klapą - np. Warta.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

PIOTROSLAV pisze:Ja też nic z tego czepiania sie Rzra nie rozumiem... ale w końcu jako domorosły PRLowski ekonom mam prawo nie wiedzieć :(
W zyciu nie nazwalbym Cie ekonomem :]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7441
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Matthias[Wlkp] »

eko-nom = ekologiczne żarcie?
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Mithrandir »

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tania.html
sama notka spoko, dość rzeczowa relacja. Ale ostatni akapit to wyborczy cymes :) :
Czym była UPA?

UPA to zbrojna organizacja, założona w 1942 roku przez frakcję banderowską Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Jej celem było stworzenie niepodległej Ukrainy. UPA walczyła podczas drugiej wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR, a także polskiej i sowieckiej partyzantce. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Oblicza się, że w wyniku działań UPA mogło zginąć nawet do 100 tys. Polaków.
niby sama prawda, ale się we mnie zagotowało. Zamiast Holocaustu może też lepiej używać "działania nazistów", czy "usunięcie Żydów z terenów okupowanych". Autor terminu "ostateczne rozwiązanie" mógłby być dumny.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Manipulacją to może nie jest, ale warto zobaczyć jak wygląda dziennikarstwo po przedawkowaniu leków.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

Az musialem wyszukac, czy to nie fejk...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Znów zagraniczne media bardzo interesują nasze sprawy.

http://www.economist.com/news/leaders/2 ... nheritance

Chociaż muszę przyznać, że nasi mistrzowie manipulacji przynajmniej wyciągają jakieś wnioski i tym razem mamy anonimowy artykuł ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

Nie wiem o co chodzi Sithowi, ale

jakis tam serwisik, na fb linka kliknąłem
http://wawalove.pl/Miliony-zlotych-wyrz ... wki-a19549

I teraz czy wiaty są chujowe? Może

Czy miasto wydało na nie miliony, albo w ogóle cokolwiek? Nie.

Czy miasto stołeczne Warszawa poniesie koszty przebudowy? Nie.

To o co chodzi w tytule?
Obrazek
#sgk 4 life.
ODPOWIEDZ