Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Kalten pisze:Kupiłem w Biedronce Jubileuszowy Tyski Lager
Ostatnio nawet mnie korciło, żeby to Tyskie kupić. Tak coś podejrzewałem je o chujowość zamaskowaną marketingiem o chmielu i smaku.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Kociamber z Szałpiw - APA z dodatkiem kiwi i aframonu madagaskarskiego. W aromacie nie ma nic szczególnego, nawet amerykańskie chmiele szybko się ulatniają. Za to po wzięciu łyka wyraźnie czuć kiwi. Bardzo fajny efekt, trochę przypomina też melona. Aframonu chyba nie czuję, ale nie wiem co on powoduje. Może wpływa na goryczkę? Bo jest troszkę długa. Generalnie piwo bardzo mi smakuje, to kiwi robi robotę :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Macie tu jakieś temat, gdzie ludzie pojechali za granicę i polecają jakieś fajne miejsca do zwiedzenia? Ja takiego nie znalazłem i do tego będę polecał głównie pod kątem piwnym, także piszę tutaj.

Jakieś dwa tygodnie temu wróciłem z zagranicznych wojaży do Budapesztu i Wiednia. Przed wyjazdem planowałem sobie, że oprócz poznania lokalnego świata kulinarnego i zachwycania się niezwykłą architekturą i historią tych dwóch miast zafunduję sobie też zwiedzanie pod kątem piwnym.

Pierwszym przystankiem był Budapeszt i muszę powiedzieć, że się sporo po węgierskim świecie rzemieślniczego piwa spodziewałem. Zawiodłem się tylko częściowo.

Pierwsze miejsce, które bym polecił to Szimpla Kert. Bardzo fajna knajpa, gdzie oprócz normalnego piwa podają warzony przez siebie bitter. Całkiem, całkiem. Dupy nie urywa ale jest porządnym piwem, no i kosztuje 700 HUFów/0,5 litra, czyli jakieś 13 złotych, co za piwo rzemieślnicze dużo nie jest. Dodatkowo dają nieziemskiego burgera (do tej pory nie jadłem tak dobrego) i niesłychany grillowany ser. Mucho polecando.
Obrazek

Całkiem niedaleko był sklep Csak a jó sör i tam dopiero można poszaleć. Na kranie "tylko" 6 piw (z czego 2 węgierskie i 4 zagraniczne) natomiast na półkach niezliczone pierdyliardy piw belgijskich, niemieckich, holenderskich, angielskich, amerykańskich i jedna biedna półeczka przy podłodze z węgierskim craftem. Dodatkowym wielkim plusem był sprzedawca, który naprawdę ogarniał temat i jak kupowałem butelkowane to można było z nim dość rzeczowo pogadać. Co do tych węgierskich lanych to bez wielkiego szału, ale miłe i chmielowe. Dużo delikatniejsze od naszych IPA.
Obrazek

W ogóle z tego co zauważyłem to Węgrzy też mają swoją piwną rewolucję, ale o ile nasze browary jak zdecydują się na IPA to ona pachnie owocami jak majowy powiew wiatru w sadzie, a w smaku jest gorzka jak łyżka dziegciu. U naszych południowych braci robią raczej delikatniejsze piwa, chociaż przed chwilą wypiłem piwo Repeta z butelki i było dużo bardziej gorzkie niż to z kranu w Budapeszcie.
Ponadto, jak ktoś lubi ziołówki to Unicum jest alkoholem godnym polecenia. Bardzo gorzki i koniecznie do picia w temperaturze zamrażarkowej, ale niesamowicie dobry. Jest do kupienia chyba nawet u nas w supermarketach, o ile dobrze kojarzę. Natomiast ichni specjał pálinka o tradycyjnym morelowym smaku jakoś specjalnie mi nie podeszła. Taki tam bimbrowy zajzajer. Jak ktoś lubi nalewki takie słodziutkie to może być.

Wiedeń, co mogłoby dziwić, jest dużo mniej ciekawym miastem jeśli chodzi o piwo. Owszem, jest mnóstwo browarów lokalnych takich jak wiedeński Ottakringer (którego browar stoi przy... Ottakringer Straße), natomiast browary takie robią raczej wariacje na temat lagera. W sensie, że np. lager czerwony albo lager mieszany czerwony ze zwykłym. W czasie naszego pobytu był jakiś festyn i uwarzyli jakieś IPA, ale o ile te węgierskie były nienarzucjąca się to IPA z Ottakringera była wręcz wstydliwa.

Godną polecenia knajpką jest natomiast taki browar-restauracja 1516. Próbowaliśmy głównie piw z ich letniej oferty, tego Little Less Conversation Pale Ale i grejpfrutowego Witbiera. Dość smaczne, jak na browar restauracyjny stojący w centrum to nawet zajebiste. Kuchnia taka sobie, ale beef jerky do piwa było zawodowe. No i sos z papryczek chipotle.
Obrazek

BARDZO fajnym miejscem na piwnej mapie Wiednia jest multitap Mel's Craft Beers and Diner. Byliśmy tam zaraz po otwarciu, także nie było innych klientów i pogadaliśmy sobie z barmanem, który naprawdę ogarniał temat piwa i pogadaliśmy z nim dość długo o tej całej piwnej rewolucji i jak ona wygląda w Polsce i w Austrii. W ogóle w knajpie nie było ani jednego piwa austriackiego. Wzięliśmy francuski cydr (klasa!) i amerykańskie IPA z takiego browaru co ma w logo niedźwiedzia z rogami łosia, stojącego w strumieniu, również bardzo dobre. Z tego co nam ten barman powiedział to właśnie ze względu na te niby mini-koncerny jak Ottakringer, które tworzą tą "niemiecką" kulturę piwną. Owszem, jest to lepsze od naszych polskich Tyskich i Żywców, ale przez to nikt się za bardzo z craftem nie wychyla.
Obrazek

Ogólnie wyjazd wzbudził we mnie wielkie zadowolenie z racji tego, że Polacy naprawdę robią zajebiste piwa rzemeślnicze. Nasze niewielkie browary mają w opór ciekawych pomysłów na piwa, których raczej próżno szukać na Węgrzech czy w Austrii. Z drugiej zaś strony koncernówki u nas nie nadają się do picia, a na południu są całkiem okej. Ponadto te kraje mają dużo lepsze wina. Z Węgier przywieźliśmy mnóstwo zajebistych win z ich lokalnych winnic. W Austrii natomiast odwiedziliśmy wioskę winiarzy Grinzing. Miejsce niesłychanie urocze i miłe dla oka. Do tego ciekawe lokale o nazwie Heurigen, co znaczy mniej więcej taką domową winiarnię. Wchodzisz sobie na taki dziedziniec, ogródek (coś takiego) i zamawiasz sobie winko, które robią właściciele.
Taki klimacik:
Obrazek
A wino podawane jest w taki sposób:
Obrazek

W ogóle kulinarne ciekawostki też są bardzo godne polecenia, ale jak mówiłem wcześniej nie znalazłem odpowiedniego tematu i do stu tysięcy beczek rumu, nie napiszę w nieodpowiednim wątku!

EDIT:
@down:
Dziękuję za miłe słowa.
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2015, o 20:28 przez Rojek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1875
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Ptaszor »

Rojek na główną!
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7443
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Browary na główną!
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Kalten pisze:Spoko Marocco od Pinty i AleBrowaru
Woda plus pieprz plus jakieś chmiele gdzieś tam daleko w tle. Nigdy więcej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Dogy »

Lublin to Dublin 2015 - Milk Stout z Lukrecją, z kranu bajka ;), ta lukrecja taka zapychająca jest, ale w końcu jakiś ciekawy stout.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Drugi raz trafiło mi się kwaśne piwo z Grodziska. Obydwa z różnych źródeł, kupione w odstępie jakiegoś miesiąca. Zalecam ostrożność.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Counterman »

Wiem, że teraz w tym topicu głównie rozmawiajmy o piwach, które w wymaganiach użytkownika mają sranie bursztynem i szarmancki błysk w oku, ALE... Kupiłem sobie ostatnio w sklepie normalne piwko (za całe 5 PLN), co się Kormoran zowie. Wziąłem ciemne. I powiem, że bardzo smaczne. Lekko palone (zgadzam się, z tym co napisali na butli), delikatne. Polecam.
Jako, że ja teraz alkohol pijam od wielkiego dzwonu, to jedna butelka mi starczyła - ale na przyszłość będę wracał do zakupu.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Kormorany są super. Wczoraj odkryłem, że są w Selgrosie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Kormoran robi niezłe browary, American IPA jest bardzo smaczna.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: PIOTROSLAV »

W weekend wypiłem sobie kilka piw i tak...
Bojan Somero - niby summer ale, ale żelazne gwoździe psuja cały smak 4/10
Tenczynek Lager - Niby lager, ale też żelazo szybko wychodzi na pierwszy plan 5/10
Polka PILS (Wasosz) - tu bardzo fajne piwko, z wyraźna goryczka, a przy okazji podkreślona słodowościa. Świetne piwo w cenie bodaj 5zyli 8/10
N.12 Robust Vanilia Porter (browar Ninkasi) - nie powaliło mnie... po tylu świetnych stoutach jakie piłem, portery przestały mi podchodzić. Szczególnie, ze tej wanilii nie wyczułem :( 6/10
Babie Lato (Artezan) - Hoppy Sassion... generalnie bardzo ciężkie, belgijskie piwo - nie dopiłem. Bardzo wyraźne przyprawy w każdym łyku. Dla fanów gatunku. 7/10
Rzeźnik (Profesja) - Sour Red Ale - całkiem ciekawe piwo. Ostatnio jest moda na te wytrawne piwa i muszę powiedzieć, że to wyszło całkiem przyzwoicie. Nie jest kwaśne, dobrze wchodzi, chociaż nie wiem czy bym dwa pod rzad wypił. 7/10
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Counterman pisze:Kupiłem sobie ostatnio w sklepie normalne piwko (za całe 5 PLN), co się Kormoran zowie. Wziąłem ciemne. I powiem, że bardzo smaczne. Lekko palone (zgadzam się, z tym co napisali na butli), delikatne. Polecam.
Ciemny Kormoran jest rewelacyjny. Tak jak piszesz jest palone ale bardzo delikatne, wytrawne ale nie gorzkie. Treściwe ale nie ciężkie.
Spróbuj sobie jeszcze Warmińskich rewolucji z tego samego browaru. Jasne, bardzo fajnie chmielone piwo. Też takie dość delikatne, pomimo wyraźnej goryczki i porządnego chmielowego aromatu.
A ja jeszcze lubię od nich Weizenbocka ale ostatnio nie mogę nigdzie znaleźć. To bardzo słodkie piwo, które u mnie wygrywa dzięki fantastycznemu drożdżowemu smakowi. Ciężko to opisać ale najbliżej mu do podpiwka, które robi mój dziadek. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

PIOTROSLAV pisze: Babie Lato (Artezan) - Hoppy Sassion... generalnie bardzo ciężkie, belgijskie piwo - nie dopiłem. Bardzo wyraźne przyprawy w każdym łyku. Dla fanów gatunku. 7/10
Mnie też wymęczyło, ale jakoś dopiłem. Bardzo mocne są te belgijskie aromaty, a chmieli praktycznie nie czuć.
Mam też pamiątkową fotkę :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Counterman »

Crow: Spróbuję, czemu by nie.

Żaba: IPA mi nie wchodzi. Chyba nie znalazłem ani jednego IPA, które by mi faktycznie w całości smakowało. Nie wiem czemu.

A jeżeli ktoś ma problem z dostaniem Kormoranów to powinny być w sieci FreshMarket. Ja właśnie tam dojrzałem i zakupiłem.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Kwestia smaku. Ja się tak "naipowałem", że piwa z ekstraktem 10-12% smakują mi jak woda rozrobiona z piwem pół na pół. A kiedyś taki Atak Chmielu to mi przez gardło nie chciał przejść. Był dla mnie "jebucko nachmielony" jak mawia klasyk.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Gregor »

Crowley pisze:Spróbuj sobie jeszcze Warmińskich rewolucji z tego samego browaru. Jasne, bardzo fajnie chmielone piwo. Też takie dość delikatne, pomimo wyraźnej goryczki i porządnego chmielowego aromatu.
+1. Taki dziwny zwierz - lager, który jest dobry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Jedno z węgierskich piw bardzo godnych polecenia

Obrazek

No Hop Limit- Double West Coast India Pale Ale (uff..) z browaru Hopfanatic
Kupiony w sklepie w którym jest tylko dobre piwo za 750 HUFów

Słody- jęczmienne i pszeniczne
Chmiele - ChGW
Ekstrakt - j.w.
Alkohol - 8,5% obj.
100 IBU (!)

Po nalaniu piwo wygląda jak widać. Jest dość mętne, co mnie zadziwiło i bardzo dużo drożdży zostało w butelce mimo wymieszania końcówki. Piana ładna ale bardzo szybko opadła i nie pozostawiła po sobie żadnej pamiątki na szkle.
Bardzo intensywny aromat owocowy ale nie taki kwaśny, orzeźwiający a cięższy i słodki. Trochę coś jak banany i owoce ogólnotropikalne. Nieco taka słodkość miodowa. No i po chwilowym ogrzaniu piwa (stało sobie w lodówce) na pierwszy plan wychodzą gorzkie aromaty chmielowe. Ogólnie rzecz biorąc bardzo przyjemny zapach.
W smaku nie czuć w ogóle alkoholu, co (moim zdaniem) przy zawartości szczęścia 8,5% jest pewnym wyczynem. 100 IBU nie jest aż tak wykręcające jak 80 z hakiem w Panakei z Olimpu ale czuć bardzo intensywną goryczkę. W smaku również gdzieś tam pod tą goryczą przebijają się owocowe smaczki. Kilka postów temu napisałem, że na Węgrzech warzą raczej lżejsze piwa (pod względem nachmielenia) niż u nas. No to ten No Hop Limit wybitnie jest wyjątkiem od reguły. Bardzo fajne piwo, szkoda tylko, że w butelczynie 0,33l. Z wielką chęcią i bez zmuszania się osuszyłbym prawidłowe 0,5l.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Counterman »

Wracając do braku srania bursztynem... Za kolejne 5 PLN kupiłem piwo Komes, ciemny. Też bardzo smaczne, acz nieco cięższe niż Kormoran. Też polecam.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Browar Brodacz Helio - Polish Session Rye IPA. Bardzo lubię piwa żytnie i to mnie nie zawiodło bo to żyto w nim dominuje zarówno w smaku jak i aromacie. Czuć też trochę aromat polskich chmieli iunga i sybilla, ale chyba tylko przez chwilę. Goryczka średnia, taka dla mnie w sam raz. Piana tylko słaba, ta za zdjęcia nie dość że bardzo wymuszona to szybko znikła.
Obrazek

Kingpin Phantom - White IPA z liśćmi limonki Kaffir. Największą robotę robi tu ta limonka. Bardzo fajny aromat, spora goryczka i znów słaba piana, ale za ten zapach ma wybaczone ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Revolta jest dobra i koniec. Kopyr trochę kręcił nosem, ale dla mnie zagrało tu wszystko jak trzeba. Jest chmiel, jest gorycz, jest lekko wyczuwalny alkohol, ale bez przesady. Trochę wytrawne.

Obrazek

Smaczne i bardzo specyficzne, czuć trochę jakby ryżem? Dodatkowo trochę inny smak chmielu. Dla mnie ok, bardzo przyjemne w smaku i wyczuwalnie inne niż generalnie IPA.

Obrazek

Nowość od Dr Brew i właśnie moje ulubione letnie Sunny ALE zostało zdetronizowane. Mocny smak cytrusów, gorycz średnia, ale świetnie się komponuje z owocami. Alkohol ledwie wyczuwalny. Mógłbym dla przyjemności wypić trzy po kolei. Rewelacja.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5017
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Zolt »

Ostatnio piłem Panakeję z browaru Olimp. Earl Grey IPA, bardzo zacna moim zdaniem :)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

U mnie Olimp bardzo rzadko się pojawia, a chętnie spróbowałbym tej Panakei :/
Fajna ta Citra z Doctor Brew, bardzo lekkie piwo. Mam jeszcze Simcoe.
Obrazek

Ostatnio zauroczyłem się piwami z browaru Brodacz. Ich AIPA California to chyba najlepsza AIPA jaką piłem. Świetnie pachnie do ostatniego łyka. Super jest też Salvia czyli American Hoppy Saison. Bardzo przyprawowe, amerykańskich chmieli praktycznie nie czuć, albo ich nie rozpoznaję między tmi przyprawami.
Obrazek

Obrazek

Sparzyłem się za to na Inwazji Jaszczurów z nowego browaru Bulkers. To jest Brown IPA, ale śmierdzi kanałami jak cholera. Nie wypiłem całego :/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Citra zawsze i wszędzie, ten chmiel jest genialny.

Ja dzisiaj:

Obrazek

Ale jak zwykle uznaję że stout to nie jest typ piwa dla mnie, już jak wlewałem to wiedziałem że popełniłem błąd. Może dla fanów tego typu...


Obrazek

Nawet nie wiem jak smakuje, po stoucie wszystko smakuje dobrze :(
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Piccolo »

Ja lubię Stouty, ale akurat Lumberjacek mi nie podpasował jakos szczególnie.
Z Piotrka z Bagien szczególnie smakował mi Blond Ale (chyba tak się zwał) bo smakiem bardzo mi przypomina Triple Blonda, który, poza odpustową etykietą, jest jednym z moich ulubionych.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Chopskie Lato - IBU 28, ekstraktu 10,5%, alkoholu 4%, bardziej słodkie niż gorzkie, woda z sokiem i śladową ilością chmielu. Omijać szerokim łukiem. Na etykiecie jest, że to Summer ALE. W tej opcji Summer czy Sunny ALE od doktorów biją ten szajs na głowę.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: boncek »

Sith, gdzie kupujesz browary we Wro?
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Sith, gdzie kupujesz browary we Wro?
Jak mam ciśnienie, a nie mam czasu to jest Monopolka na Nowym Dworze, na skrzyżowaniu Hiszpańskiej i Szkockiej.

Świetnie wyposażona jest Drink-Hala na Rydgiera 15, ale to wyjątkowo niefartowne miejsce jeśli chodzi o dojazd.

Natomiast najczęściej staram się kupować (i ten sklep polecam, chyba lokalizacja też najlepsza dla Ciebie) w Piwnicy na Zaporoskiej 39. Bardzo duży wybór i czasem dostają nawet niektóre piwa przed innymi sklepami. Dodatkowo obsługa całkiem ogarnięta, jak powiesz co lubisz to mogą doradzić co wziąć.

https://www.google.pl/maps/place/PIWNIC ... 41!6m1!1e1
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: boncek »

Dzięki! Sprawdzę Piwnicę. Browarek niestety trochę się skiepścił ostatnio.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Pils od Kraftwerka - nie wiem co napisać ponad to, że to typowy niemiecki Pils. Momentami słodkawe, IBU niby niskie (35), ale czuć gorycz. Smak mimo wszystko blisko klasyki, niekoniecznie tej, którą lubię.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

W końcu znalazłem Bojan Maorys. Jakie to jest dobre piwo! Jeszcze lepsze od Jankesa chyba, bo łagodniejsze. Aromat piękny, goryczka umiarkowana ale taka "dobra" i trochę słodowej kontry. Wchodzi jak woda. :D

Piłem też parę wynalazków:
Dark Citra IPA z Birbanta. Dupy nie urwało. IPA jak IPA, może i ciemna, wiec trochę bardziej wytrawna od jasnej. Smaczne ale drogie.

Afro z Browaru Brodacz. Dry stout, chociaż dla mnie to smakowało jak lekki wytrawny porter. Takie se.

Piotrek z bagien - Belgian Pale Ale. Jak dla mnie to albo belgijskie albo pale ale. Razem to nie gra. Lwówek Belg dużo lepszy.

Eurydyka, czyli herbal bitter prosto z Olimpu. Nie lubię bitterów i ten mojej opinii nie zmienił ale muszę przyznać, że tak jak Panakeja z aromatem herbacianym, tak samo i Eurydyka z aromatami cytrusowymi robią naprawdę świetne wrażenie. Czuć, że tam się miesza mnóstwo różnych elementów, a smak jest bardzo złożony. I nic się nie gryzie.

Ale ale, otworzyli niedaleko nowy (stary nowy) sklep z piwskiem i chociaż ceny mają zasmucające, to wybór ogromny. Chciałem dziś wziąć Russian Imperial Stout, czyli Hadesa z Olimpu ale jeszcze nie był wprowadzony do systemu. :P Spodziewam się urwania dupy, bo smakują mi piwa z tego browaru. I do tego jeszcze double weizenbock, czyli Kenaturos... Olimp na propsie! W ogóle mają świetną tabelkę na stronie, gdzie można poczytać o głównych parametrach wszystkich piw, które produkują: http://browarolimp.pl/piwa-z-olimpu/piw ... stawienie/
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Olimp do mnie rzadko dociera :/ Odkryłem za to niedawno, że jakieś 300 metrów od mojej roboty jest sklep z piwem i chyba muszę się do niego wybrać na jakieś większe zakupy (np. właśnie z Olimpu) :D

Doctor Brew Simcoe Session IPA równie dobre co Citra. Bardzo ładny aromat, który utrzymuje się do samego końca.
Obrazek

Wąsosz Prince American Ale z chmielem Citra nie ma w ogóle startu do Citry z Doctor Brew. Aromat chmielu szybko znikł, w smaku piwo doktorków też jest lepsze (przynajmniej mi bardziej smakuje).
Obrazek
Mam jeszcze dwa inne piwa z Wąsosza, które powinny być lepsze ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

To ja już nie wrzucam zdjęcia, ale właśnie sączę Simcoe Session IPA od doktorów. Pyszne i aromatyczne, ale dla mnie oczko niżej niż Citra. Citra mnie w sobie rozkochała ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Kolejne piwo z wąsem. Tym razem Salvador czyli wędzony stout z kawą. Byłem bardzo ciekawy jak wyjdzie takie połączenie, ale niestety nie udało mi się dowiedzieć. Wędzonkę poczułem tylko raz, kiedy otworzyłem butelkę i ją powąchałem. Za drugim niuchnięciem już jej nie było, ale pojawiła się kawa. Przelałem piwo do szkła i tam już kompletnie nie było tych dodatków. Po prostu normalny stout. Bardzo dobry, ale miało być coś więcej.
Obrazek

Drugie piwo kupiłem bardziej ze względu na puszkę :D Alcoholica z Browaru Staropolskiego to niefiltrowany lager do którego użyto trzech odmian chmielu. Zbyt wiele po tym piwie się nie spodziewałem, a tu niespodzianka. Takie lagery to ja mogę pić. Piwo jest bardzo mętne, niemal jak pszeniczne, ale to mi nie przeszkadza. Po aromacie i smaku wydaje mi się że użyto czeskiego chmielu Żateckiego i głównie on robi całą robotę. Chyba kupię jeszcze jedno to piwo :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Wczoraj w Makro wyczaiłem całą półkę piw Kormorana w bardzo dobrych cenach. Wszystko w pięciopakach. Ciemny po 3.20, Warmińskie rewolucje po 3.70, Kłos i Coffee stout po 4.90, Weizenbock i AIPA po 6 z groszami. Wziąłem kartonik z Kłosami i się raczę. Fantastyczne piwo. Coś pomiędzy lagerem a IPĄ. Bardzo aromatyczne ale stosunkowo lekkie i łagodne w smaku, do tego z przyjemną goryczką. Aż za smaczne.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

ooo, jest znowu Kłos? muszę się za nim rozejrzeć u siebie :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Gregor »

Z tych nowych Doktorów Simcoe bardzo fajne, ale Citra jakaś lipna butelka mi się trafiła: zero aromatu i w ogóle ledwo się nadawało do wypicia. Od kiedy zaczeli kombinować w którym browarze warzą częściej zrąbana butelka od nich mi się trafia. Kupując piwo kraftowe liczę się z tym, że czasem się takie coś trafi, ale bez jaj :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Hades, czyli russian imperial stout, czyli ekstremalnie mocny porter tak w zasadzie. Dobre. ;] Co prawda wolałbym bardziej wytrawny smak i mniej słodyczy ale wszystko pozostałe - wyraźna goryczka i bogactwo palonych nut rekompensują te niedostatki. Piwo jest bardzo mocne, chyba najmocniejsze ważone w Polsce - 25% ekstraktu początkowego i 12% alkoholu ale ten alkohol jest bardzo dobrze schowany. Trzeba uważać, bo Hades szybko uderza do głowy. Czuć w nim gładkość nadawaną przez mleko w proszku, niestety nie czuć papryczek. W ogóle tak jak inne piwa z browaru Olimp, Hades jest jakiś taki ułożony i wszystko w nim do siebie pasuje. Nie ma tu jakichś elementów, które psują kompozycję. Szkoda, że cena odstraszająca (13 zł za bączka 0,33l) ale złapałem ostatnią butelkę, więc popyt jest. Plusik za gustowny lak wokół kapsla. Podejrzewam, że to piwo fantastycznie nadaje się do leżakowania i po jakichś 18 miesiącach zniknęła by z niego ta przesadna słodycz, ustępując miejsca wytrawności. Mógłby mi ktoś kupić taki prezent, to bym przetestował.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

http://piwodnia.pl/wp-content/uploads/2 ... olager.jpg

Salamander Hoppy Violet Potato Lager - fajny lager z browaru 100 mostów, niby z dodatkiem fioletowych ziemniaków, ale jakoś tego nie czuć. Poza tym bardzo sympatyczny lager. I gorzki, i wytrawny, IBU niby tylko 41, ale goryczka zostaje. Dawno nie piłem tak dobrego lagera. Brawa dla 100 mostów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Podejście do kwaśnego piwa numer dwa :D Za pierwszym razem ledwo wypiłem Kwas Beta z Pinty, ale teraz kupiłem Owocowe Love Czarne z Browaru na Jurze. Oprócz podstawowych składników użyto tu czarną porzeczkę, aronię i czarny bez. Są też bakterie Lactobacillus Helveticus. Piwo jest kwaśne, lekko pachnie od tych bakterii i trochę owocami. W smaku też delikatnie je czuć. Chmielu raczej nie wyczuwam. Fajny ma ciemno różowy kolor. Trochę źle zdjęcie zrobiłem i mi się z fioletową ścianą zlało :/ Ciekawe piwo, nawet posmakowało mojej żonie ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Obrazek

Miodek kupiłem rodzicom na gwiazdkę i jakoś tak teraz trafił do mnie, na spróbowanie. Nabyty via internet od pana Christofera Johnssona ze Szwecji (jak ktoś słucha Theriona to tak, to ten Christofer). Generalnie, jak reklamuje producent, zrobiony jest z wyciągu z antycznego chińskiego dębu przez pszczoły z rodowodem. Super domowa produkcja i small batch także można spokojnie po nim szczać bursztynem.

Zrobiony dość ciekawie, bo jest strasznie jasny w porównaniu nawet do naszych trójniaków. Drożdże pracowały sobie ochoczo jeszcze w butelce i przez to miód jest nagazowany, co się w sklepowych miodach raczej nie zdarza. Aromat ma bardzo przyjemny. Zero alkoholu (mimo intensywności pracy drożdży), mnóstwo kwiatowych i miodowych aromatów. W zapachu jest nieco kwaśny, ale naprawdę delikatnie.

Co do smaku to nieco gorzej, bo tu już alkohol czuć i przebija się on nad aromat miodowy. Poza tym jest niesamowicie wodnisty. Czwórniak? Piątak? Ciężko powiedzieć, bo w sumie żadna informacja dotycząca receptury nie była nigdzie podana. Może to też być kwestia tego, że w Polsce miody mamy dość konkretne, a Szwedzi to raczej nie bardzo w takim typie alkoholu się specjalizują i może im smakuje taki delikates.

Ogólnie jeśli chodzi o aromat to pomysł był dobry i o coś chodziło, ale w porównaniu do polskich miodów, które nakurwiają smakiem i aromatem to jednak nieco zbyt subtelny. Chociaż i w tym można znaleźć jakąś zaletę tego miodku. Szkoda tylko, że sprzedawany tylko junior size, bo 250ml.
Ostatnio zmieniony 30 września 2015, o 09:52 przez Rojek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

White Kiwi z browaru Widawa - bardzo jasne, lekko mętne. Owoce trochę czuć, gorycz średnia. Kwaśnawe, co w moich oczach (kubkach smakowych) raczej zaletą nie jest. Dziwnie cierpki posmak. Dało się wypić, dramatu nie ma, ale więcej się nie skuszę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Yusutina »

Rojek pisze:Nabyty via internet od pana Christofera Johnssona ze Szwecji
Normalnie człowiek renesansu z niego :) Widziałam, że miał na sprzedaż jeszcze Limoncello ale już wszystko wyprzedane...
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

No on tam od cholery tego natrzaskał, tylko nakład mocno ograniczony :)

Edit:

Dostałem od żony w prezencie takie coś (zdjęcie nie moje)

Obrazek

Także pewnie dzisiaj z wieczora coś napiszę o piwie z jeżem.
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Obrazek


Old Prickly, Golden Ale z browaru Hobsons
Kupiony, z tego co wiem, w Kuchniach Świata

Słody- na pewno jęczmienny
Chmiele - ChGW
Ekstrakt - j.w.
Alkohol - 4,2% obj.
IBU pomijalne

Najciekawsze w tym piwie jest to, że 5 pensów z każdej butelki idzie na British Hedgehog Preservation Society, czyli pomagają sympatycznym jeżom. Całkiem wporzo.

Aromat jest baaaardzo delikatny. Nieco owocowy, lekko cytrynowy ale nic się nie narzuca. Tak naprawdę nie ma się za bardzo nad czym rozpisywać. Tak samo jest ze smakiem. Czuć bardzo delikatną chmielową goryczkę i orzeźwiający owocowy smak. Bardzo fajne piwo na letni ciepły dzień zarówno z racji smaku jak i niewielkiej ilości alkoholu.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Znowu piłem kwaśne piwo i to chyba będzie ostatnie, przynajmniej na razie. Tym razem Cherry Lady - wiśniowe, oczywiście z tymi śmiesznymi bakteriami ;) Nie czuć ich w zapachu wcale (bakterii). Lekko pachnie wiśnią i w smaku też można oczywiście ją wyczuć. Piwo kwaśne i takie czerwone. No właśnie, czy to jeszcze piwo? Chyba dla mnie to już za daleko.
Obrazek

Terrence z browaru Wąsosz. Miałem nadzieję, że po takich sobie poprzednich dwóch piwach z Wąsosza, które piłem ich AIPA przywróci moją wiarę w ten browar. Kiedyś już piłem to piwo i wywarło na mnie ogromne wrażenie. Niestety teraz Terrence jest taki sobie, aromat amerykańskich chmieli szybko ucieka i zostaje tylko spora goryczka. Nie wiem czy to ja się zmieniłem czy to piwo. AIPA np. z Brodacza bardziej mi smakowała i co najważniejsze pachniała do ostatniego łyka.
Obrazek

Brodacz Mózg czyli Extra Special Bitter. Pierwsze piwo z Brodacza, które mi nie podeszło. W aromacie i smaku dominuje spalona skórka od chleba, ale nie jakoś delikatnie - ona jest zjarana na węgiel :D Nie dopiłem tego piwa. Mam za swoje, zamiast kupić normalne IPA to jakieś bittery mi się zachciało ;)
Obrazek
BTW mam nową szklankę :D

KaffirAPAaaa z browaru Reden to piwo bardzo podobne do Phantoma z Kingpina, którego tez piłem. Dodano do niego liście limonki kaffir. Fajnie to pachnie i smakuje, ale w Kingpinie ten aromat był intensywniejszy. Goryczkę Reden też ma mniejszą. Generalnie piwo niezłe, ale Phantom bardziej mi smakował.
Obrazek

Doctor Brew Stopro Merican Pils czyli pils z amerykańskimi chmielami. Jak dla mnie bardzo fajne piwo. Lekko pachnie i smakuje cytrusami. Goryczka w sam raz. Przyjemnie się pije.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Obrazek

Mandarin, Sencha American India Pale Ale z browaru Kingpin

Słody- pale ale, cara clair, żytni
Chmiele - Pacific Jade, Centennial, Equinox, Citra, Cascade
Ekstrakt - 16,5%
Alkohol - 7,3% obj.
IBU - w chuj

Piwo wybrałem na fali zajebistości Panakei. Herbaciana AIPA? Musi kopać dupy. Dupa została skopana jednak tylko w stopniu umiarkowanym. Owszem, Mandarin mi smakował (specjalnie nie powiedziałem, że "jest dobrym piwem" ale o tym zaraz) ale do Earl Grey'owej ekstazy z Olimpu mu sporo brakuje. Nie mniej jednak - z zakupu jestem zadowolony.

Piwo jest zdecydowanie jaśniejsze niż to widać na zdjęciu. Wyszło takie ciemne pewnie ze względu na to, że jest w zasadzie całkowicie mętne. Od jakiegoś czasu nie piłem piwa, które by dawało taką ładną pianę przy nalewaniu. Co prawda szybko opadła, ale do zdjęcia prezentuje się elegancko. Aromat z butelki przypierdolił taką kwietną łąką i orzeźwiającymi owocami, że się nogą przeżegnałem. Bardzo miłe zaskoczenie, bo spodziewałem się w zasadzie tylko zapachu herbaty. Naprawdę klasa, bo bukiet aromatów był niesłychanie bogaty. Owoce tropikalne, kwiaty, chmiel - bajka po prostu. Jeśli chodzi o smak to już gorzej. W zasadzie czuć tylko taką herbacianą, mocną goryczkę. Piwo jest w opór gorzkie i właśnie dlatego nie pokusiłem się na pewną nutę obiektywizmu i absolutu i nie powiedziałem, że jest po prostu dobrym piwem. Jeśli ktoś nie lubi przesadnie gorzkich piw to nie polecam Mandarina. W smaku wyczułem jeszcze jakieś dziwne owoce - truskawki może? Coś takiego słodkiego, ale to na 12 planie dopiero. Poprzednie jedenaście to bezlitosna gorycz. No i tej herbaty w smaku za bardzo nie czuć. Trochę, gdzieś tam, jak się ktoś uprze, że ona przecież musi tam być.

Generalnie piwo mi bardzo smakowało, bo lubię takie gorzkie wynalazki, ale nie wszystkim musi. Ewentualnie można otworzyć w pokoju i zostawić, żeby pachniało, bo aromat jest kosmiczny.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Kingpiny to chyba wszystkie mają taką mocną goryczkę. Piłem kilka ich piw i w każdym taka właśnie mocna była.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

No ja pierwszy raz piłem cokolwiek z Kingpina, także nie byłem na to przygotowany :]

EDIT: Nawiązując do Twojego poprzedniego posta- wybierałem między Mandarinem a takim piwem co się Kaffirmacja nazywa. Z tego co kojarzę to od Birbanta. Także jakaś moda się zrobiła na dodawanie tych liści limonki kaffir. Następnym razem może spróbuję.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Polecam Phantoma z Kingpina :)

Teraz za to piję Kiss the Beast Ultra Belgian IPA. Wspólne piwo Birbanta i AleBrowaru. Świetne piwo, potężna goryczka (niby 200 ibu ;)), ale da się ją znieść. Wysoki ekstrakt (19,1) i spory alkohol (8,5%), którego nie czuć. Aromat też niczego sobie, piana przy nalewaniu elegancka, ale szybko znikła, bardzo mętne. Piwo zdecydowanie do degustacji, a nie do szybkiego wypicia. Bardzo mi smakuje bo już trochę mi się znudziły te lekkie letnie piwa i chciałem się napić czegoś mocniejszego.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ