Ameryka, USA etc

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Matthias[Wlkp] pisze:Ok, no to scenariusz w którym żaden z kandydatów nie zdobywa większości głosów elektorskich zaczyna być nie taki zupełnie nieprawdopodobny. Wystarczy, że Clinton przegra New Hampshire (gdzie powoli pikuje), a McMullin wygra Utah.
I wtedy głosuje chyba coś na kształt zgromadzenia narodowego gdzie większość mają republikanie, więc Trump

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7442
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Właśnie nie jest do końca pewne, czy wybiorą Trumpa. Duża część Republikanów wypięła się na Trumpa i mogą poprzeć McMullina.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7442
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Firewall Clinton zaczyna pękać... Jeśli Trump wygra wszystkie swing states, będzie miał 270 punktów na 269 wymagane...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

To są najdziwniejsze wybory jakich kiedykolwiek byłem świadkiem. Dziwniejsze od polskich. Jeśli przez weekend okaże się, że Trump jest tak naprawdę Murzynem, a Clinton nie żyje od trzech lat, to wcale nie będę zaskoczony.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Wiesz, stawka tez duzo wyzsza...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7442
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

W sumie to wspomnę jeszcze, że będę obserwował wieczór wyborczy na żywo w Chicago. Wyjeżdżam w niedzielę na targi i akurat w dzień wyborów mamy imprezę dla klientów. 50 osób z najróżniejszych zakątków USA - Texas, Pennsylvania, ktoś z Florydy... Mam tylko nadzieję, że zadymy jakiejś nie będzie. Spośród kolegów z pracy jest dwóch libertarian (w tym ja), dwóch za Clinton i jeden nowy, który się nie chwalił (pewnie też Clinton). Co do klientów, to pewnie będzie sporo zwolenników Trumpa...

Pewnie nie dam rady zrobić relacji na żywo, ale może coś na faptalkowym czacie napiszę (albo nabiję 50 postów)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Counterman »

Matthias[Wlkp] pisze: Pewnie nie dam rady zrobić relacji na żywo, ale może coś na faptalkowym czacie napiszę (albo nabiję 50 postów)
Jak dla mnie wybór jest oczywisty. :cool:
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
skoob
skoobany!
Posty: 372
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:49

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: skoob »

Czyli już jutro
Obrazek
from Chicago ;)
11.XI.2006
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/clinton ... ika/m8nv97

Szach mat ateiści! Na onecie już wiedzą, że Ameryka popiera Clinton (mapka) :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Jak ja sie ciesze, ze ten cyrk sie juz jutro skonczy :P
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

LLothar pisze:Jak ja sie ciesze, ze ten cyrk sie juz jutro skonczy :P
Albo nabierze nowego rozpędu - jeśli Trump przegra i uzna że wybory sfałszowano ;)

http://wpolityce.pl/polityka/314618-cza ... entem-duda

Zawsze mówiłem, że kolo inteligentny.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2628
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: zodi »

Trump nie uzna wyników i wezwie swoich zwolenników by chwycili za broń - a trochę jej mają :>
W końcu poprawka zapewniająca amerykanom prawo do posiadania broni miała im, przynajmniej wtedy, zapewnić możliwość obrony przed "tyranią" czy innymi niegodziwościami rządu federalnego :]
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

zodi pisze:Trump nie uzna wyników
Nawet jak wygra?

W ogóle zawsze myślałem, że jesteśmy 100 lat za murzynami jeśli chodzi o poziom demokracji. Teraz patrząc na batalie tych dwóch kreatur, które USA ma do wyboru i wyczyny tamtejszych mediów myślę, że nasze rodzime dziadki z Werhmachtu i "straszenie Pisem" są niczym debata największych filozofów na agorze w porównaniu z tamtymi :roll:

Chociaż może to nie jest takie śmieszne, bo nie wiadomo czy kupować dzisiaj popcorn, czy zapas konserw na nuklearną zimę...
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2628
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: zodi »

Gregor pisze: Nawet jak wygra?
Przede wszystkim wtedy.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

junknews i śmiecowe dziennikarstwo via Onet. :lol2: ale trochę też :crying: bo to wiele mówi o poziomie portali informacyjnych w kraju. Oni tam naprwdę muszą mieć potężne lobby, żeby w ten sposób publikować. To samo TVN24, gdzie panika przedwyborcza miesza się z wyczilowanymi gadającymi głowami centrolewicowych ekspertów święcie przekonanych o miażdżącej przewadze HC. Z jednej strony - sprawa załatwiona od roku, nie ma się czym podniecać. Z drugiej - non-stop wałkowanie jaki to Trump beznadziejny, jak bardzo skompromitowany, jak bardzo tragicznie by było, żeby banda idiotów wygrała wybory. No framing taki, że można się poczuć amerykańskim wyborcą. Momentami przekracza to chyba rozmiary hejtu na Kaczyńskiego u szczytu polsko-polskiej wojny medialnej. Oglądać się nie da.

a wieczor wyborczy robią TVN 24 BiŚ oraz... Republika. Tzn. w Polsat News pewnie też całe pasmo będzie im poświęcone, trudno powiedzieć czy w TVP Info - tam to ciezko cokolwiek przewidzieć, oficjalnie program im poświęcony zaczyna się o północy.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Turtles »

Pquelim pisze: Oni tam naprwdę muszą mieć potężne lobby, żeby w ten sposób publikować.
No jasne.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Piccolo »

Wait... "W dixville zagłosowało 8 osób"? :| :|
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

Piccolo pisze:Wait... "W dixville zagłosowało 8 osób"? :| :|
W tym jeden głos nieważny ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

dziś jest też ostatni dzień, kiedy ta fenomenalna parodia będzie robić jakiekolwiek wrażenie, bo potem to już wóz albo przewóz :)


phpBB [video]
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

http://www.businessinsider.com/demograp ... 16-11?IR=T

Świetne wideo. Trump ma ponad 75 proc. wśród żonatych mężczyzn, Clinton prawie 100 proc. wśród niezamężnych kobiet. :lol2:
Ostatnio zmieniony 8 listopada 2016, o 20:21 przez snt, łącznie zmieniany 1 raz.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Żółw Mariusz nie chce wybierać.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

Pooglądałem trochę polski coverage wyborczy i ciekawa obserwacja: zarónwo TVN24 BiŚ jak i Republika są na tyle niepewne wyniku, że w studiach trwają poszukiwania pozytywnych aspektów jednego i drugiego kandydata. TVN znacznie bardziej radykalny, a Republika - czego się po niej zupełnie nie spodziewałem - zaskakująco stonowane, trochę silą się na obiektywność, ale jednak. TVN nawet się nie pierniczy i kontynuuje poprzednie narracje - nizniny profesjonalizmu osiąga Pieńkowska, która siedzi gdzieś w Stanach i robi wjeścia live, raczej na pewno bez promptera. Trump w jej relacjach jawi się jako apodyktyczny tyran, który "w trakcie kampanii obraził absolutnie wszystkich ludzi". Bije nawet Kraśkę, który siedzi w studio i zastanawia się na głos, czy wszyscy inwestorzy z USA uciekną po zwycięstwie Trumpa. Natomiast Clinton jest rewelacyjna dla Polski, bo jej mąż "wprowadził Polskę do NATO."
Sytuacje trochę ratują w miarę ogarnięci goście i eksperci, czego nie można powiedzieć o tych zaproszonych do Republiki. Za to bloki reklamowe w tej telewizji to już całkiem niezły cringe.
Tragiczne i męczące to oglądanie, już mi się nie chcę.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: grel3gargamel »

Pquelim pisze:TVN nawet się nie pierniczy i kontynuuje poprzednie narracje - nizniny profesjonalizmu osiąga Pieńkowska, która siedzi gdzieś w Stanach i robi wjeścia live, raczej na pewno bez promptera. Trump w jej relacjach jawi się jako apodyktyczny tyran, który "w trakcie kampanii obraził absolutnie wszystkich ludzi".
Przecież to w zasadzie jest prawda
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

Jak tam Wasze wyliczenia? :lol2:

Sorry, może i to jest najgorsza opcja dla całego świata, ale ja wprost muszę docenić niemal poetycką literackość tej historii. Przewrotność właśnie takich sytuacji za to udowadnianie wszystkim zapatrzonym w koniec nosa, zakutym, liberalno-lewicowym łbom, że rzeczywistość to nie są wyprodukowane w sondażowniach słupki i newsy prosto z wyprofilowanego feeda Facebooków i CNNnów.
W tym momencie dla mnie największym autorytetem w dziedzinie amerykańskiej polityki jest ten chujowy, stronniczy i śmieszkujący Max Kolonko, który o Trumpie mówił półtorej roku temu i którego słowa właśnie się sprawdzają niemal w 100%.

W TVN właśnie odkryli, że Clintonowa miała jakieś afery z mailami.
Ostatnio zmieniony 9 listopada 2016, o 07:02 przez Pquelim, łącznie zmieniany 1 raz.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

grel3gargamel pisze:
Pquelim pisze:TVN nawet się nie pierniczy i kontynuuje poprzednie narracje - nizniny profesjonalizmu osiąga Pieńkowska, która siedzi gdzieś w Stanach i robi wjeścia live, raczej na pewno bez promptera. Trump w jej relacjach jawi się jako apodyktyczny tyran, który "w trakcie kampanii obraził absolutnie wszystkich ludzi".
Przecież to w zasadzie jest prawda
I to jest klucz do sukcesu. Ludzie mają dość poprawności politycznej. Jeśli wygra Trump to będzie w 90% zasługa mediów (głównie tych lewicowych), które zajmują się nieprawdziwymi problemami, kreowaniem każdego białego faceta jako potwora z bajek, robienie z każdego kto się nie zgadza z medialną wizją świata rasisty, mizogonisty, oszołoma i tak dalej, robienia z radykalnych środowisk w stylu BLM, szalonych feministek bezkarnych figur społecznych inkwizytorów. Długo można by wymieniać. Po latach życia w South Parku i odlatywania mediów od prawdziwego świata niczym rakieta od Ziemi ogromną popularność zdobyłby nawet orangutan, byle zrobić na złość temu wszystkiemu. Brexit all over again.

Moim zdaniem jeśli Trump wygra, lub otrze się o wygraną to będziemy musieli podziękować ulubionym dziennikarzom (głównie tym od strony serca) zza oceanu. Może John Oliver zrobi śmieszny filmik i to coś zmieni:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

Przecież to w zasadzie jest prawda

Mhym, a teraz właśnie większość tych ludzi wybrała go na prezydenta.

Gregor +1
Ostatnio zmieniony 9 listopada 2016, o 07:01 przez Pquelim, łącznie zmieniany 1 raz.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Voo »

Dobrze, że ratę hipoteki zapłaciłem przed wyborami...
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Ostateczna kompromitacja instytucji sondaży przedwyborczych.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

No to klops. Żyjemy w coraz ciekawszych czasach. Niestety.

Kiedy KOD w USA? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Pquelim pisze:... zapatrzonym w koniec nosa, zakutym, liberalno-lewicowym łbom, że rzeczywistość to nie są wyprodukowane w sondażowniach słupki i newsy prosto z wyprofilowanego feeda Facebooków i CNNnów.
W tym momencie dla mnie największym autorytetem w dziedzinie amerykańskiej polityki jest ten chujowy, stronniczy i śmieszkujący Max Kolonko
Rozumiem emocje ale prostactwo jednak zostaw za drzwiami.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Bez przesady LLo z tym prostactwem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Halaster »

Czas szukać roboty w Australii, idzie jakas totalna masakra z tym światem..

A może Mars z Muskiem?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:Czas szukać roboty w Australii, idzie jakas totalna masakra z tym światem.
A propos takich haseł. Rok rządów PiS - przydałoby się zrobić ankietę ilu "ja pierdolę, spierdalam z tego kraju" naprawdę wyjechało :D

Lis w onecie: Clinton wygrała wszystkie debaty o kilka długości i nie pomogło. Ten już chyba do końca życia będzie zdziwiony.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Halaster »

Ciekawe co dalej, Le Pen we Francji? Ja pierdole ciekawe jak to się skończy..
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

A możesz rozwinąć swoje kasandryczne wizje Halu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2745
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Cherryy »

Mars z Muskiem brzmi dobrze.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

Na dzisiaj dla nas głównie strach co będzie jak za pół roku w Moskwie wytrzeźwieją...
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7442
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Sorry, nie miałem internetu. Właśnie wróciłem z imprezy i powiem tyle - jeden wielki SZOK. Trafił mi się taksówkarz - Polak i mówił, że on nie jest zaskoczony. Więcej napiszę jutro, ale większość jest zdziwiona, jak bardzo sondaże były z dupy. Trump wygrał wszystko, co było do wygrania, nawet Pennsylvanię, gdzie nie prowadził w ani jednym sondażu.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Gregor pisze:Na dzisiaj dla nas głównie strach co będzie jak za pół roku w Moskwie wytrzeźwieją...
To fakt.

Clinton nie wyszła do swoich wyborców i ludzi w sztabie. Zamiast niej szef kampanii. O ile nie dostała zawału i nie jest na intensywnej terapii - kompletny brak klasy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Halaster »

Jak bym miał wizję to bym był wizjonerem :)

Niestety komentuje tylko to co widzę w ostatnich latach - kolejne wybory wygrywane przez skrajnie populistyczna radykalna prawicę, Brexit i wzmocnienie ruchów narodowych itd a to wszystko w obliczu kryzysu migracyjnego i wojny u progów Unii Europejskiej.

Nie jestem historykiem, ale wiem ze jak do władzy dochodzą fanatycy, a dookoła roi się od ludzi którymi gardzą i których nienawidzą, to zwykle źle się to kończy.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Theeck »

Halaster pisze:Le Pen we Francji?
Oby :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Trump jest fanatykiem? Czy skrajną prawicą Halu?

A Kuźniar z Lisem heheszkują, ze dobra zmiana i Ameryka w ruinie. Przypadki beznadziejne.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:Lis w onecie: Clinton wygrała wszystkie debaty o kilka długości i nie pomogło. Ten już chyba do końca życia będzie zdziwiony.
Pewnie dlatego wydał książkę pt. "A nie mówiłem?". ;)

Co do Trumpa to cóż, kłamstwo ma krótkie nogi. Łatwo jest wszystko obiecać, trudniej będzie potem te obietnice realizować. Tym bardziej kiedy mamy sporą niechęć samych Republikanów do Trumpa, a on raczej na partię stawiać nie będzie przy obsadzaniu stanowisk. Jak chce potem funkcjonować bez wsparcia kongresu, who knows.

Podobają mi się teraz takie stwierdzenia jak np. ministra Waszczykowskiego, że "być może Trumpa grał i będzie inaczej rządzić". Być może, w końcu on sam to zna z autopsji.;)

Wszystkim naszym forumowiczom, którzy z wypiekami na twarzy cieszą się z tych wyników, przypominam, że spora część pieniędzy w biznesach Trumpa pochodzi z Rosji. ;) Ciekawa sytuacja, bo w sumie dość łatwo wyobrazić sobie granie Putina tą kartą.

Ale cóż, 72% wyborców Trumpa to ponoć "less-educated" starsi mężczyźni, tęskniący do "starych czasów". Oni pewnie nad takimi "niuansami" się nie przejmują.;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

"Tym bardziej kiedy mamy sporą niechęć samych Republikanów do Trumpa, a on raczej na partię stawiać nie będzie przy obsadzaniu stanowisk. Jak chce potem funkcjonować bez wsparcia kongresu, who knows."

Republikanie odcinali się od niego, bo zakładali, że to będzie spektakularna porażka. Uciekali z (w ich mniemaniu) tonącego okrętu. Teraz nie będą grać przeciwko własnemu elektoratowi.
boncek pisze:Ale cóż, 72% wyborców Trumpa to ponoć "less-educated" starsi mężczyźni, tęskniący do "starych czasów". Oni pewnie nad takimi "niuansami" się nie przejmują.;)
Link? Poza tym nie chce mi się wierzyć, że ich jest aż tyle. Coś mi mówi, że to raczej ze wszystkich starych "less-educated" facetów 72% głosowało na Trumpa.

No i kto tu się cieszy z wypiekami na twarzy (cokolwiek to znaczy)?
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7442
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Clinton właśnie poddała zawody.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

http://66.media.tumblr.com/8fab336808c6 ... 1_1280.jpg

:lol2:

Lis: chwila bardziej dramatyczna niż zabójstwo Lincolna i Kennedy'ego. Co on bierze?
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Voo »

Czytam od rana o białej, wiejskiej, sfrustrowanej i religijnej Ameryce. Co prawda większość Amerykanów mieszka w miastach ale jakby co to Trumpa wybrali ci przymuleni kolesie z Kentucky co ich szeryf Givens w Justified ściga ;)

A na serio szkoda, że najpotężniejszym człowiekiem świata został stary, arogancki buc z dziwną fryzurą. Mimo wszystko wbrew tradycyjnie histerycznym reakcjom Hala nie przewiduję ani końca świata ani konieczności wyprowadzki na Marsa.



boncek - no chyba te proporcje są delikatnie mówiąc niemożliwe bo raczej 1/3 Ameryki to nie są starsi słabo edukowani mężczyźni tęskniący do starych czasów.

edit: ale Pierwsza Dama hmmn... ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7442
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Trump przemawia, ale raczej przynudza. Idę spać. Dobranoc.
ODPOWIEDZ