Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Mithrandir »

Trech Kumpli wypuściło kolejne dwa IPA, w tradycyjnej dla siebie pojemności, czyli 0,33 (czym u mnie dodatkowo punktują).
Califia (West Coast IPA) pachnie przednio, niestety w smaku oferuje niewiele poza goryczką. Brakuje mi kontrastu z początkową "słodowością", charakterystycznego w moich ulubionych AIPAch (np. cieszyńskiej).
Natomiast Pan IPAni (przeniczne IPA) - cymes! Doskonałe połączenie na lato, szczególnie jak ktoś nie przepada za kwaskowatymi przeniczniakami. Lekkie, a przy tym super aromatyczne i bardzo smaczne. Polecam szczerze.
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Obrazek

Reversal - APA od browaru Kraftwerk.
Słody- jęczmienne i pszeniczne
Chmiele - Cascade i Citra
Ekstrakt - 12,5% wag.
Alkohol - 5,2% obj.

Miałem okazję ostatnio spróbować też Panzerfausta (żytnia IPA) i Thompsona (AIPA) z tego samego browaru i uznałem je za mocno średnie dlatego w celu oszczędzenia Waszego czasu nic o nich nie napisałem. W ogóle się trochę zawiodłem na piwach z Kraftwerku.

Reversal też nie zachwyca. Piwo prezentuje się dostatecznie. Piana jest dość słaba, to co widać na zdjęciu opadło raz dwa, chociaż pozostawia ładne wzorki na szkle w miarę wypijania piwa. Z tego co słyszałem jest to pewna zaleta piwa. Aromat jest delikatnie mówiąc dziwny. Kojarzycie jak się rury w łazience zatkają jakimś syfem i trzeba je przeczyścić Kretem czy innym takim szpecyfikiem? Wtedy cała łazienka jebie chlorem, że omujborze. Taki jest trochę aromat Reversala. Długo nie mogłem ogarnąć co mnie tak kręci w nos jak je wącham i sobie przypomniałem właśnie ten duszący "zapach" udrażniacza do rur. Strasznie mi to nie pasuje, bo ten mocny zapach w zasadzie zabija wszystko inne co można byłoby wyniuchać w piwie. UPDATE: Po podniesieniu kieliszka i pomachaniu nim trochę zapach Kreta zniknął i pojawił się zapach może cytryny? Może taki bardziej aromat pszenicznego piwa? Coś takiego, ale to nie było nic "konkretnego" takie tam nutki. Po chwili jednak wraca poprzedni chlor

Na szczęście smak tak nie dusi, chociaż jak na Pale Ale ma dość mało goryczki, która szybko ucieka z języka. W ogóle w smaku nic ciekawego się nie dzieje. Trochę jak się pije to nosem czuć ten kreci zapach. Ogólnie jak ktoś pił kiedyś domestosa (tego zwykłego, nie smakowego) i zasmakował w tej niepowtarzalnej dezynfekcyjnej nucie to z całego serca można też polecić Reversal od Kraftwerku.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Mithrandir »

Rojek pisze:Aromat jest delikatnie mówiąc dziwny. Kojarzycie jak się rury w łazience zatkają jakimś syfem i trzeba je przeczyścić Kretem czy innym takim szpecyfikiem? Wtedy cała łazienka jebie chlorem, że omujborze. Taki jest trochę aromat Reversala.
kurcze, dokładnie takie samo wrażenie miałem przy Asklepiosie z Olimpu. Smak ok, ale zapach wręcz odrzuca... Może jakaś wadliwa partia surowca z USA do nas trafiła czy jak? Ew. coś z browarem, Asklepios o ile kojarze warzony był w Wąsoczu, wiesz może skąd był ten Kraftwerk?
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Butelka poszła już do śmieci, także niestety nie powiem gdzie był uwarzony. Jak skoczę do Tesco następnym razem to zwrócę uwagę, skąd jest ten Kraftwerk.
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Łohoho, brytyjska promocja w Lidlu. 8 sztuk piwa zakupione. Na pierwszy ogień poszło:

Obrazek

Abbot Ale - Ale z browaru Greene King
Słody - co najmniej jęczmienny
Chmiel - jest
Ekstrakt - 12,1%
Alkohol - 5,0% obj.

Prezentuje się elegancko, jak widać na zdjęciu, chociaż piana bardzo szybko opadła. Z butli ma mocny słodowy zapach, który po przelaniu do kieliszka nieco ustępuje. Po spróbowaniu czuć nieco goryczki i w gdzieś tam w tyle takie bitterowe, angielskie chmiele. Generalnie wyobrażam sobie, jak taki typowy angielski Henry czy George pije swoje krajowe ale to właśnie coś takiego. "Opat" właśnie wydaje się taką ale'ową koncernówką, chociaż z tego co wyczytałem Greene King jakimś takim wielkim koncernem nie jest. Bez rewelacji jeśli chodzi o picie samego piwa, natomiast do obiadku smakowało bardzo poprawnie. W Lidlu chodzi po 4 złote teraz.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Byłem i ja w Lidlu. Oprócz czteropaku Guinnessa wziąłem dla porównania Belhaven Black i może dupy mi nie urwało, ale jakbym miał tak dobre piwa po 4 zł u nas, to mógłbym popaść w alkoholizm. Niestety butelka jest bez kulki, więc piana szybko mi opadła, a do tego była dość grubopęcherzykowa. W smaku piwo wytrawne ale z wyczuwalną kwaskowatością, niezbyt gorzkie. Nie czuć tej ziemistości co w Guinnesie, raczej kawę. Naprawdę niezłe piwo.

Za to teraz otworzyłem Guinnessa i okazał się być schłodzony do idealnej temperatury. Tyle wygrać! Ta aksamitna piana to jest mistrzostwo świata.

I jeszcze ciekawostka. W Biedronce można po 16 zł kupić całkiem fajne książki m.in. o nalewkach i produkcji piwa w warunkach domowych (były jeszcze o przetworach, dżemach i grzybach :D). Kupiłem obie, bo wyglądały na naprawdę profesjonalnie ale i przystępnie napisane.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Yusutina »

W Biedronce można po 16 zł kupić całkiem fajne książki m.in. o nalewkach i produkcji piwa w warunkach domowych (były jeszcze o przetworach, dżemach i grzybach :D). Kupiłem obie, bo wyglądały na naprawdę profesjonalnie ale i przystępnie napisane.
Polecam zrobić nalewkę z pigwy, jeśli masz przypadkiem na działce taki krzaczek. Pijałam takie domowe nalewki i zawsze były pyszne. Tylko owoce pigwy są trochę wredne bo dość twarde, a trzeba je drobne kawałki posiekać.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Mam jeszcze jedną butelkę nalewki z pigwy (nie mylić z pigwowcem!). Niezła wyszła, chociaż cytrusowa lepsza. Nie skojarzyłem, że skoro pigwa nie jest tak kwaśna jak pigwowiec, to powinienem dać mniej miodu i wyszła trochę za słodka. Na pewno chcę orzechówkę zrobić w tym roku. Orzechy chyba już lada moment będą ok.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Yusutina »

Ooo, to zazdroszczę... Robiłeś jeszcze jakieś, które mógłbyś polecić?
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Nie. :D Tej zimy robiłem pierwszą produkcję. Z cytrusów wyszła fajna, goryczkowa, bo dość długo trzymałem w zalewie skóry. Robiłem z pomarańczy, grejpfrutów i cytryn, na wódce i rumie, więc wyszła niezbyt mocna ale bardzo orzeźwiająca. Pigwa wyszła trochę za bardzo miodowa i mocniejsza, bo na wódce i spirytusie.
Robiłem jeszcze coś w stylu porterówki ale ciężko to nazwać nalewką. Po prostu podgrzany porter z goździkami, rodzynkami i niewielką ilością kawy zalany wódką i odstawiony na parę dni. Smakuje jak kukułki. :)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Yusutina »

Znalazłam przepis na porterówkę: http://alkohole-domowe.com/nalewka/prze ... rowka.html

Chyba skuszę się i zrobię :) Dobrze, że ten przepis jest szybki, bo trudno by mi było czekać kilka miesięcy jak w przypadku niektórych.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Razorblade »

Porterowka tylko na spirytusie! O!
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

To co podałaś to taka właśnie podrabiana i uproszczona wersja, w zasadzie likier. Prawdziwszą nalewkę na porterze (zwaną również piernikówką) robi się mniej więcej tak:

Składniki:
Porter 0,33l, miód, chleb razowy, rodzynki, goździki, przyprawa piernikowa, wódka 45%.

Butelkę (0,33 l) porteru dobrze zagrzać w garnku, rozpuścić w nim szklankę miodu. Wlać do większej butelki. Dobrze zakorkować, odstawić na 2 tygodnie. W tym samym czasie włożyć do gąsiorka 5 pokruszonych kromek ususzonego razowego chleba. Dodać 3 łyżki rodzynek, 10 goździków sklepowych i pół torebki przyprawy piernikowej. Wlać 1 i 1/4 litra 45% wódki. Dobrze zamknąć, pozostawić na 2 tygodnie. Gąsiorkiem możliwie często wstrząsać. Po tym czasie zlać nalewkę i przefiltrować. Połączyć oba płyny : nalewkę i porter, dobrze wymieszać. Postawić w chłodne miejsce na 3 miesiące, po tym czasie rozlać do flaszek, następnie odstawić na kolejne dwa miesiące.

Podobno warto też do niej dodać pączki brzozowe. :) Podobna jest nalewka staropolska, robiona na jasnym piwie:
http://pracownianalewek.blogspot.com/20 ... ebowa.html
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Yusutina »

Dzięki za przepis! Nie omieszkam skorzystać :D
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: DaeL »

Rany Lidl naprawdę ostatnio wymiata. Kupiłem sobie dzisiaj Bishop's Finger (jeden z moich ulubionych bitterów), Late Red Ale z browaru Sheperd Neame (nie piłem, może być ciekawy) i jakieś IPA z browaru Greene King (nie spodziewam się cudów, raczej poprawnego IPA). Za te trzy piwa dałem 12 zł. W Stokrotce tyle kosztowałby sam Bishop's Finger.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Salamander AIPA - całkiem niezłe aczkolwiek szału nie ma, podobne w smaku do ataku chmielu, mniej gorzkie, orzeźwiające, z browaru 100 mostów nadal najlepsze wydaje mi się Pale Ale

Obrazek

Dr Brew Hoppy Queen - pierwsze od Dr Brew, które mi nie smakowało, nie, że było złe, ale dobre wcale, mało gorzkie, jakby wodniste, niby tyle chmieli, ale ekstrakt słaby, oranżadka jakby to powiedział Wiesław Wszywka

Obrazek

Dr Brew Kinky ALE - pale ale od Dr Brew, gorzkie, fajne ale kwaśnawe, jak na pale ale może być ale w tym temacie Salamander bardziej mi podchodzi

Obrazek

Dr Brew Black Abbey - ciemne, dziwne, dla mnie za słodkie, ale przyznam się bez bicia, mało które ciemne mi w ogóle smakuje, natomiast zachwycił mnie kolor, prawie zupełnie nieprzejrzyste, czarne piwsko
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Obrazek

Melon Man - śmieszny (bo melonowy), ale piłem lepsze hefe weizeny.

Belg Zebub - trochę jedzie mydłem, smakuje marcepanowo... piłem lepsze belgiany.

Czech Point - a to to chujnia przepotworna, smakuje jakimś aluminium.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Najlepszy porter jakiego piłem w życiu. Nie wymaga więcej komentarza. Wszystko jest jak trzeba.

Obrazek

Nadal nie mogę się przekonać do pszeniczniaków. Ten nadal nie zmieni tego stanu rzeczy. W dodatku ma jakiś dziwny przyprawowy posmak.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Imperator jest super :)
W Tesco są piwa z Radugi. To znaczy w gazetce są bo jak dziś pojechałem do takiego sporego Tesco na Warszawskim Ursynowie to ich nie było. Trafił się za to Thompson z Kraftwerku.

Piłem dziś Black Weizen z Doctor Brew. Jak otworzyłem butelkę to zapachniało takimi weizenowymi nutami, może goździkiem. Później już tego w ogóle nie czuć. Piwo smakuje jak black ipa.
Obrazek

Teraz za to piję Witbiera z Pracowni Piwa. Piwo jest na belgijskich drożdżach i trochę to czuć, ale przede wszystkim dominują aromaty przyprawowe czyli curacao, kolendra i rumianek.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Kalten pisze:W Tesco są piwa z Radugi. To znaczy w gazetce są bo jak dziś pojechałem do takiego sporego Tesco na Warszawskim Ursynowie to ich nie było. Trafił się za to Thompson z Kraftwerku.
Potwierdzam. Niestety ceny 7-9 zł za butelkę traktuję jako ponury żart i czekam aż przecenią, bo się będzie zbliżać data ważności.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Dziś jest Dzień Piwa i Piwowara no trzeba czymś świętować :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Dr Bew Double IPA - świetna, mocna IPA, taka jak lubię. Jest goryczka, są procenty, wszystko w dobrych proporcjach.

Obrazek

Hades - Russian Imperial Stout z browaru Olimp, podoba mi się smak, kolor i aromat, ale chyba mam pecha, bo trafiłem na wyjątkowo słabo gazowany egzemplarz
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4356
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Turtles »

Kupiłem sobie MelonMana i white APE, ale mam taki katar, że nic nie czuje smaków #jakzyc
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Ale fajny ten Rauch Alt z Kraftwerku. Aromat wędzony, taki raczej szynkowy. Smak jednak kojarzył mi się bardzo z wędzoną śliwką. Ładna rubinowa barwa. Bardzo mi smakowało to piwo :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Zakładałem, że będzie raczej w stronę Black Abbey, a to takie lekko pszeniczne black IPA. Smaczne, ale mnie nie urzekło. Zapach nieziemski.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5017
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Zolt »

zauważam już drugiego forumowicza, który ogarnął sobie sponsora postów ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Razorblade »

Zolt pisze:zauważam już drugiego forumowicza, który ogarnął sobie sponsora postów ;)
Hahaha... cos w tym jest Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Kwas gamma z Pinty... WHOAH.


Nie będę pisał jak smakuje, spróbujcie. Raspberry sour tak btw.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Trochę jak super fajna laska, która rano okazuje się kaszalotem. Za dużo mejkapu i alkoholu sprawiło, że widziałeś w niej więcej niż było. Pachnie pięknie, cytrusowo. W smaku niezbyt gorzkie, jakby wodniste (11% ekstraktu), a alkohol, o dziwo, czułem. Mimo, że tylko 4,2%. Jakby to Wiesław Wszywka powiedział: można dać dzieciom jako oranżadę. Zdecydowanie wolę Sunny ALE.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Gregor »

Fajne są te piwa z Grodziska :) Zwłaszcza na takie upały takie lekkie w smaku i procentach w sam raz :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Centennial IPA od Dr Brew - niezłe, nachmielone, ale ciut za mało, za słabe. W porównaniu z Cascade czy Mosaic - nie ma startu.

Obrazek

Birbant Nelson - bardzo przyjemne Pale Ale, gorzkawe w stopniu zadowalajacym, orzeźwiające
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Całkiem spoko ten Nelson, ładnie pachnie, lekko się pije.
Obrazek

Spoko Marocco od Pinty i AleBrowaru - pale ale z pieprzem, ale nie byle jakim bo ekipy obu browarów wybrały się po niego do Maroko. Piwo jest lekkie, nie pali od tego pieprzu, ale za to bardzo ładnie pachnie choć delikatnie. Generalnie chyba lepiej nie chłodzić tego piwa zbyt mocno bo można przegapić te aromaty.
Obrazek

Pinta Call Me Simon 2014 - tu już cięższy kaliber, dosyć wysoki ekstrakt 19,1 i 6,9% alkoholu. Piwo jest gęstsze niż poprzednie, ma ładny aromat i mimo 78 IBU to goryczka nie przeszkadza. Alkohlu za bardzo nie czuć, ale troszkę rozgrzewa. Lubię takie piwa o wysokim ekstrakcie, ale muszę je ostrożnie pić ;)
Obrazek

Różnie u mnie bywa z piwami AleBrowaru - raz są, a raz nie ma. W końcu załapałem się na Sweet Cow - bardzo fajny milk stout, nie wyróżnia się chyba niczym szczególny, ale też niczego mu nie brakuje. Bardzo dobre piwo, pewnie jeszcze kiedyś kupię :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Birbant Black AIPA - bardzo smaczna ciemna IPA, słodkawa ale i goryczka jest, mocno daje kawą i czekoladą, plus jeszcze jakąś przyprawą, której nie mogę zidentyfikować.

Z cyklu NIE POLECAM: bączki 330ml w Żabce, piwo Zacne. Jest tak bardzo nie-zacne, że żal pisać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Stała w sklepie obok Nelsona ta Black AIPA, ale jakoś nie wziąłem. Nie podobają mi się te etykiety. Dobrze, że od nich odchodzą.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Dr Brew Molly IPA - bardzo jasny kolor, czuć trochę cytrusów w zapachu, w smaku mniej, IBU 95, ale goryczka dziwna, mocna i zostaje długo, dłużej niż alkohol. Bardzo smaczne, aczkolwiek od doktora nadal w Top 3 mam Sunny ALE, Mosaic IPA i Double IPA.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Browar profesja, Alchemik - Wild AIPA, za mało gorzkie, dziwne w smaku, nie podeszło mi. Pachnie zbyt obiecująco w stosunku do tego jak smakuje :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Obrazek

Nazwa bardzo pasuje. Piana zaskakująco trafia w nazwę, smakuje też trochę śmietanowo. Jak na pszeniczne - WOW!
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Kraftwerk Browning - belgijska IPA. Bardzo przyjemna, trochę czuć amerykańskiego chmielu i trochę tych belgijskich aromatów. Dla mnie w sam raz bo nie lubię jak piwo zbyt mocno daje tymi belgijskimi aromatami.
Obrazek


Reden Krzyż Południa - APA na nowozelandzkim chmielu Southern Cross. Słodki i dosyć intensywny jak na APA aromat, utrzymujący się do samego końca. Goryczka niezbyt duża. Piwo do obiadku :D
Obrazek


Reden MelonMan - pszenica z jakimś nowym melonowym chmielem (zapomniałem nazwy). Melona to ja tam nie czułem (ani banana), ale za to bardzo wyraźnie goździki. Bardzo dobre pszeniczne piwo :)
Obrazek


Pinta Kwas Beta. Jakoś nie bardzo miałem ochotę na kwaśne piwo i Kwas Alfa sobie darowałem jak ktoś porównał go do żurku (fuj!). Postanowiłem w końcu spróbować i jednak się nie myliłem - kwaśne piwa nie są dla mnie. To jest niby w jakimś starym zapomnianym stylu, a smakuje po prostu jak kwaśne grodziskie. Ma nawet podobny ekstrakt (9*) i alkohol (3%). Aromat przede wszystkim wędzony, ale zalatuje też jakimś starym mlekiem, albo wodą z ogórków. Na szczęście delikatnie. Ledwo dopiłem, nigdy więcej takich wynalazków, bleh.
Obrazek

No może spróbuję jeszcze następny kwas (gamma?) który ma być z malinami, a nie tymi bakteriami kwasu mlekowego :D
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Dr Brew, Azacca Single Hop IPA - kolejny pozytyw od doktorów. signle hop z Azacca, tropikalne owoce, ciut słodkawy zapach, bardzo fajna goryczka (71 IBU), chmiel czuć, pychota.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Z SithŻabą w zasadzie się zgodzę. Azacca to bardzo fajny single hop, dupy nie urywa ale jak to mówi młodzież "daje radę".
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Bardzo pijalne. Dlatego mi się podobało. Wszystko w dobrych proporcjach.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: boncek »

Muszę sprawdzić to Spoko Morocco, bo uwielbiam Obolona pieprzowego, zwłaszcza świeżego z pety.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4356
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Turtles »

Dobre jest. Piłem, dobre jest.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

The Trooper - brytyjski wynalazek rodem z UK, inspirowany twórczością Iron Maiden, kupiłem kumplowi w prezencie, przy okazji wziąłem jedno dla siebie; no cóż, jeśli ktoś słucha IM to zdecydowanie nie jest The Trooper, Fear of the Dark czy Run to the Hills, to nawet nie jest piwne Out of the silent planet. To generyczna piosenka nr 13 na płycie, o której nie pamiętasz. Bliżej temu do Tyskiego niż do piwa robionego z chmielu.
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: peterpan »

Ostatnio mam dostęp do świetnego bimbru. Jak zawsze kojarzyłem go z zajzajerem i nie dającym się pić ścierwem, tak ten jest naprawdę dobry. Stężenie alkoholu około 55-60%, smakuje, a nie wypala. ;) Normalnie cud na kiju. Szkoda, że trzeba próbować z różnych źródeł, aby trafić na dobry. W zestawie można dobrać trawy żubrówki ;)

Ojciec zaczął jeszcze robić nalewki. Zupełnie inna klasa niż te robione na wódce/spirytusie.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Crazy Mike z AleBrowaru - pachnie nieźle, na etykiecie obiecuje IBU 100, bo to double IPA, ale w smaku bez szału, 9% alkoholu starali się ukryć i jak dla mnie wyszło za słodkie. Ukryli gorycz i alkohol, a zamiast tego jest po prostu słodycz, a ja nie lubię słodkich piw. Do Dr Brew Double IPA czy Brackiego Imperial IPA nie ma startu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Bliżej temu do Tyskiego niż do piwa robionego z chmielu.
Trochę przesadziłeś w tym momencie. :D Takie se ale butelkę sobie zostawiłem na pamiątkę.
Ojciec zaczął jeszcze robić nalewki. Zupełnie inna klasa niż te robione na wódce/spirytusie.
To na czym on je robi?
peterpan pisze:Ostatnio mam dostęp do świetnego bimbru.
Ojciec kolegi produkuje coś, co nazywamy Duchem puszczy. Nie mam pojęcia, ile to ma procent ale smakuje na tyle dobrze, że jest bardzo niebezpieczne. Zanim się spostrzeżesz, już jest za późno...
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4356
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Turtles »

Hmm sądząc z kontekstu to pewnie na tym bimbrze.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Kupiłem w Biedronce Jubileuszowy Tyski Lager. Na etykiecie napisane jest, że użyto szlachetnych chmieli na goryczkę i na aromat. Gówno prawda, takie samo puste Tyskie jak to z białą etykietą. Wypiłem połowę i resztę wylałem.
Obrazek


Piana Szamana z Redenu to też lager, ale za to z amerykańskimi chmielami. Ładny aromat, goryczka w sam raz, ale najlepsza jest piana - ogromna i utrzymuje się do samego końca. Nazwa piwa bardzo pasuje :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Turtles pisze:Hmm sądząc z kontekstu to pewnie na tym bimbrze.
Takie proste, a tak skomplikowane...
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
ODPOWIEDZ