Królowie szos

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7489
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Nie rzuca na kolana ale może dzięki temu nie opatrzy się zbyt szybko. Te przednie lampy i grill z grubą kratką wyglądają jak z poprzedniego C'eeda po liftingu. Ogólnie Opel po bardzo udanej stylistycznie poprzedniej generacji chyba nie bardzo wie co robić. Nowa Corsa jest paskudna, Astra wygląda jak lekko zmodyfikowana czwórka, Insigni pewnie też za mocno nie zmienią.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Ma ktoś z Was, albo może zna, jakiś sensowny transmiter FM z Bluetooth i rdsem do auta?
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Ja mam taki tani z allegro. Trochę szumi ale poza tym jest ok, choć nie używam na codzień.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Królowie szos

Post autor: snt »

All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6380
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

To mi przypomniało, że ostatnio czytałem wywiad z wiceprezesem ośrodka badawczego Mazdy, który stwierdził, że nie pracują nad hybrydami bo w ich ocenie napędy hybrydowe i elektryczne w całkowitym rozrachunku (produkcja i eksploatacja) są mniej przyjazne dla środowiska niż to się kreuje. Nadal zamierzają rozwijać wolnossące benzyniaki, nie zamierzają też iść w downsizing ani silniki trzycylindrowe, mimo to nie będą mieli problemów z normami UE w zakresie emisji spalin jakie mają wejść po 2020 roku, czy też może nawet już je spełniają (nie pamiętam dokładnie a nie mogę rzucić linkiem bo to było w czasopiśmie). Nie wiem czy to dorabianie ideologii do technologii czy na odwrót ale na pewno Mazda zyskuje na takim podejściu.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7489
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Ciekawe jak oni dali radę fotel kierowcy posadowić niżej niż w poprzednich. :D Wkurzające są te doklejane do deski rozdzielczej ekrany ale taki znak czasów. Szkoda, że przenieśli przyciski otwierania szyb ze środka na drzwi. Nie pamiętam, czy to już w NC, czy dopiero teraz ale na środku jest wbrew pozorom wygodniej.
A ta dwulitrówka przy niecałej tonie masy musi być obłędna.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Potwierdzam, że otwieranie szyb z konsoli/tunelu jest wygodniejsze niż z drzwi. I tak tam zawsze spoczywa ręka, czy to na podłokietniku czy na dźwigni zmiany biegów. Przesiadłem się z C2 do C4 i każdorazowo mnie to irytuje, że muszę specjalnie zmieniać ręce na kierownicy, żeby otworzyć szybę.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Kwestia przyzwyczajenia. Ja mam dokładnie odwrotnie i zawsze się wkurzam jak muszę szukać przycisków na środku (i odwracać wzrok od tego co przed autem). Pewnie po pół roku w takim aucie robiłbym to odruchowo.

Najlepiej jak jest klima, wtedy szyb się nie otwiera w ogóle ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Królowie szos

Post autor: Jutsimitsu »

boncek pisze:każdorazowo mnie to irytuje, że muszę specjalnie zmieniać ręce na kierownicy, żeby otworzyć szybę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Królowie szos

Post autor: Razorblade »

Kierownica trzymana dwoma rekami? :O




;)
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Tak wiem jak się powinno trzymać, ale np. w mieście w 90% przypadków mam rękę na dźwigni.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Fajny ten obrazek, tak się trzyma kierownicę przez jakieś 2% czasu spędzonego za kółkiem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Królowie szos

Post autor: Jutsimitsu »

Wiadomo, w mieście trzymasz często na dźwigni... dlatego że stoisz w korku, a wtedy, o zgrozo! masz czas otworzyć okno ;)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7431
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Muszę przyznać, że mając skrzynie z automatem o wiele więcej czasu trzymam obie ręce na kierownicy. Chociaż i tak mam nieodparte wrażenie, że ten wynalazek rozpowszechnił się przede wszystkim dlatego, że umożliwia bezproblemowe jedzenie i picie kawy podczas jazdy...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Królowie szos

Post autor: snt »

hem, ja jeśli trzymam oboma rękami, to w żaden ze sposobów przedstawionych na obrazku. :)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5010
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Królowie szos

Post autor: Zolt »

masz hak zamiast dłoni?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6380
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Ja lubię trzymać na dojarkę (na dole, podchwytem), chociaż wiem, że to zły sposób. Zawsze sam siebie ganię w myślach, poprawiam ręce a za chwilę patrzę - znowu trzymam na dojarkę ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Królowie szos

Post autor: snt »

Zolt pisze:masz hak zamiast dłoni?
nie :] lewy łokieć na półce od drzwi, tak więc lewa ręka od spodu. Natomiast prawa na górze. Tak więc dłonie wytyczają średnicę kierownicy.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Prawidlowe ulozenie rak na kierownicy jest tutaj:

phpBB [video]


a co do
Voo pisze: To mi przypomniało, że ostatnio czytałem wywiad z wiceprezesem ośrodka badawczego Mazdy, który stwierdził, że nie pracują nad hybrydami bo w ich ocenie napędy hybrydowe i elektryczne w całkowitym rozrachunku (produkcja i eksploatacja) są mniej przyjazne dla środowiska niż to się kreuje. Nadal zamierzają rozwijać wolnossące benzyniaki, nie zamierzają też iść w downsizing ani silniki trzycylindrowe, mimo to nie będą mieli problemów z normami UE w zakresie emisji spalin jakie mają wejść po 2020 roku, czy też może nawet już je spełniają (nie pamiętam dokładnie a nie mogę rzucić linkiem bo to było w czasopiśmie). Nie wiem czy to dorabianie ideologii do technologii czy na odwrót ale na pewno Mazda zyskuje na takim podejściu.
I prawda i nie prawda, zalezy gdzie ;). Jak liczysz samo CO2, to w takiej Polsce gdzie prąd jest z wungla, auto elektryczne wydaje tyle samo CO2 co samochod ktory spala 10.9 l/100 km. Czyli jezdzac BMW 318d jestes bardziej eko niz w Nissanie Leaf. Jeśli jednak policzysz dla Norwegii, to efektywnosc jest jak spalanie 1.3 l/100km i nic nie jest lepsze od elektryka.

http://shrinkthatfootprint.com/electric-cars-green

Jest oczywiscie jeszcze kwestia spalin w miescie - tylko ze najnowsze normy sa tak wysrubowane, ze z rury naprawde prawie nic nie leci niedobrego (nie liczac tego CO2). U nas w Norwegii chca robic ograniczenia w poruszaniu sie pojazdow ze wzgledu na zanieczyszczenia - tylko te zanieczyszczenia biora sie z opon z kolcami...

Baterie Litowo-jonowe takze nie rosna na drzewach - proces ich produkcji nie jest zbyt przyjemny. Jeszcze jak dolozy sie na to masowa produkcji paneli slonecznych (tez sa tam niezle swinstwa uzywane przy produkcji) to kolorowo nie jest.

Jezdzenie autami elektrycznymi jest tanie, do czasu az nie zaczna byc duza czescia pojazdow - bo przeciez akcyza paliwowa to istotny procent wplywow do budzetu. Zobaczycie - beda oddzielne gniazdka do ladowania samochodow elektrycznych z akcyzą. Ze to debilizm, bo to ten sam prad? Przeciez teraz jest to samo - jak chcesz gotowac na rzepakowym, to tylko VAT, jak tankowac, to akcyza...

Chcesz byc ekologiczny, jedz rowerem albo autobusem, albo elektycznym autem w kraju, gdzie duzo pradu jest z elektrowni atomowych albo wodnych. W innych przypadkach ropa caly czas górą.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7489
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Ten film z Colinem to fejk. Po co kręcić kierownicą na prostej? To nie amerykański film akcji. ;) A tak serio to :o
Voo pisze:Ja lubię trzymać na dojarkę (na dole, podchwytem), chociaż wiem, że to zły sposób. Zawsze sam siebie ganię w myślach, poprawiam ręce a za chwilę patrzę - znowu trzymam na dojarkę
Miałem to samo pisać. Zawsze się na siebie wkurzam ale po paru sekundach ręce mi opadają samoistnie. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6380
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Co do rajdowców to zauważcie, że oni mają kierownicę bardzo blisko, jest bardzo "wyciągnięta" do kabiny. W efekcie ręce mają ugięte w sposób jaki skrytykował by każdy instruktor ze szkoły jazdy ;)

https://www.youtube.com/watch?v=2aIyy-gKJts
https://www.youtube.com/watch?v=IpDzVV9UbIs


A propos samochodów elektrycznych to szykuje się fajny pojedynek liczony w megawatach :D

http://wyscigi.autoklub.pl/news/lotysze ... lena,62012

http://wyscigi.autoklub.pl/news/japonsk ... peak,62009
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7489
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Voo pisze:Co do rajdowców to zauważcie, że oni mają kierownicę bardzo blisko, jest bardzo "wyciągnięta" do kabiny. W efekcie ręce mają ugięte w sposób jaki skrytykował by każdy instruktor ze szkoły jazdy
Jak sobie przypomnę te hordy kursantów (głównie kursantek) przyklejonych nosami do przedniej szyby, to sobie tak myślę, że może oni (one) się szkolą na rajdowców właśnie? :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5010
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Królowie szos

Post autor: Zolt »

Crowley pisze:po paru sekundach ręce mi opadają samoistnie
starość nie radość :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Królowie szos

Post autor: batton »

Dzisiaj premiera nowej Giulii

Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Królowie szos

Post autor: Kalten »

Fajowa :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7489
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Fajna ale tył ma od Mazdy 3, a linię boczną bezczelnie przekalkowali z BMW 3.

Obrazek
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

No i co? Przekalkowali z gracją, śliczna ta Alfa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6380
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Z jednej strony istnieje pewien kanon, większości ludzi podoba się to samo i jeśli firma chce się tego trzymać to na starcie skazuje się na zarzuty podobieństwa swojego produktu do samochodu X albo Y. Oczywiście można też zrobić Cactusa albo Fiata 500L ale to nie w tym segmencie. Z ciekawości spróbowałem poszukać jakiejś wspólnej fotki Alfy 159 i BMW 3 i znalazłem coś takiego:

http://cdn2.autoexpress.co.uk/sites/aut ... 219059.jpg

Sorry ale kształty, wymiary i proporcje były już 7-8 lat temu bardzo zbliżone, o charakterze decydował praktycznie tylko kształt przedniej części nadwozia.

Z drugiej strony to jest do licha ALFA a nie Hyundai albo Kia. To jest WŁOSKI samochód. To oni są do wyznaczania trendów a nie ich kopiowania. Miało być WOW a jest ...aha, no dobra ;) Mimo wszystko i tak jest bardzo fajny i oby trochę podniósł te markę.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

O kurde, to zdjęcie robi wrażenie. Boki identyczne :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6380
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Wielki i szybki brytyjski skurwiel.

https://www.youtube.com/watch?v=riwL2-lR-GM

No dobra, indyjsko-brytyjski ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

No ale ta nova Giulietta bedzie miec jakis rozmiar, bo poprzednia wersja jesli chodzi o pojemnosc wypadala gorzej niz Polo...
Awatar użytkownika
! Dominick !
Człowiek-Fotel
Posty: 455
Rejestracja: 9 maja 2014, o 17:12

Re: Królowie szos

Post autor: ! Dominick ! »

Top Gear nowy dzisiaj jest, tylko Lionel Richie przestanie śpiewać.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

To jest Giulia LLo, czyli następca 159, segment D. A Giulietta ma mniejszą pojemność czego w stosunku do Polo?
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Giulietta może i ma coś mniejszego niż Polo, ale z wyglądu nawet bym się nie odważył porównywać. Dla mnie VW to są europejskie Toyoty jeśli chodzi o projekty wizualne.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

boncek pisze:To jest Giulia LLo, czyli następca 159, segment D. A Giulietta ma mniejszą pojemność czego w stosunku do Polo?
Aaa, mogliby nazwy zrobic jakies mniej podobne :P

Pojemnosc myslalem o ladownosci. A i nawet w tym nie mam racji, bo teraz sprawdzilem i jednak Polo jest mniejsze (280l vs 350l)
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Królowie szos

Post autor: Razorblade »

A ja jako zastepczy dla mojej wysluzonej juz Foki dostalem... Mondeo.

Przeciez ja sie zaplacze teraz jak mi oddadza Focusa :P
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

LLothar pisze:
boncek pisze:To jest Giulia LLo, czyli następca 159, segment D. A Giulietta ma mniejszą pojemność czego w stosunku do Polo?
Aaa, mogliby nazwy zrobic jakies mniej podobne :P

Pojemnosc myslalem o ladownosci. A i nawet w tym nie mam racji, bo teraz sprawdzilem i jednak Polo jest mniejsze (280l vs 350l)
No właśnie trochę mnie tą pojemnością zaskoczyłeś. :D Przez moment zastanawiałem się, czy nie chodzi Ci może o jakieś Polo Classic, bo było kiedyś coś takiego.
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Królowie szos

Post autor: snt »

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennik ... owa/8r3vnp

To się nazywa postawa prokliencka!
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6380
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Ciekawe zestawienie jest w ostatnim Motorze - ile w danym kraju kosztuje Golf 1.4 TSI Comfortline biorąc pod uwagę stosunek średnich zarobków netto tam do średnich zarobków netto w Polsce. U nas koszt takiego samochodu to 74 tysiące złotych.

W Danii coś ok 170 tysięcy złotych w przeliczeniu ale biorąc pod uwagę ich zarobki to płacą za niego tak, jakby Polak płacił 53 tysiące złotych.

W LLotharyngii Golf kosztuje w przeliczeniu 144 tysiące złotych ale znowu odnosząc to do ich zarobków to tak jakby Polak kupował go za ...31 tysięcy złotych :>

And the winner is Luksemburg - jak sobie taki przeciętny Luksemburczyk zażyczy Golfa to dla niego to taki wydatek jak dla Polaka ...19 tysięcy złotych :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Królowie szos

Post autor: Gregor »

snt pisze:http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennik ... owa/8r3vnp

To się nazywa postawa prokliencka!
Państwo zaczyna dbać o wygodę obywatela! Jeszcze mini lombardzik w każdym radiowozie i mamy jak w raju :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7431
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Albo niech każdy patrol policji wozi ze sobą agenta Providenta.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

To akurat niezły pomysł. Ciekawe kiedy TIRówki na to wpadną :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Znajomego w USA aresztowali za publiczne upojenie alkoholowe (public intoxication). Policjant zasugerowal, ze powinni byli jechac samochodem - serio! Trafili do aresztu i z rana mogli wyjsc za kaucją - oczywiscie terminal do kart byl, co w USA taka oczywistoscia nie jest, bo wszyscy nosza cash i czeki.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7489
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Obrazek

Obrazek

Zaszaleli, nie ma co. No ale wiadomo - skoro stare było szare, to nowe będzie żółte, jak Miniony.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Dobrze, że napisałeś, bo niespecjalnie wiedziałem, które jest stare, a które nowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7489
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

No jak? Przecież kompletnie zmienili sposób mocowania lusterek. Doh! No i osłonki od zaczepów do holowania są teraz kanciaste.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Królowie szos

Post autor: Razorblade »

Reflektory Crow, reflektory...
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6380
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Za to jest nieco większy, sporo lżejszy, pewnie nieco tańszy w produkcji (droższy w sprzedaży) i będzie spełniał wyższe normy w zakresie ekologii i bezpieczeństwa.

Co do wyglądu zewnętrznego - każda kolejna generacja Peugeotów w każdej klasie różni się znacząco od poprzedniej wyglądem. Tylko, że PSA ma problemy a VAG nie :D Po co zmieniać coś co się podoba i wygląda po prostu dobrze. Myślę, że eksperymenty i zmiany to ostatnia rzecz jakiej życzyliby sobie klienci kupujący nowe samochody marki Audi. Dzięki temu nawet 15-letnie A4 wygląda godnie, jak jest dobrze utrzymane.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
ODPOWIEDZ