Dwa lata z FSGK

... wszystko co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Jutsimitsu »

DaeL pisze:Podcast to były dwie godzinki fajnej zabawy. I trzy godzinki ciężkiej roboty (chociaż w to i tak wkopaliśmy głównie Piccolo). Będę to fajnie wspominał. I format jest do wzięcia, jakby ktoś chciał dzieło kontynuować. Ja zawsze z chęcią PNK posłucham. Ale fakty są takie, że to wymaga trochę pracy, a trafia do takiego samego grona osób co post na naszym forum.
Dlatego trzeba będzie zrobić to:
1. Krócej (do 25 minut gotowego produktu).
2. Z agendą przed, żeby każdy wiedział co będzie do omówienia.
3. Ograniczyć do minimum edycję - jeśli wyjdzie że jesteśmy słabymi mówcami, to wyjdzie. Uważam, że jeśli będziemy robić w prosty sposób to się uda zrobić coś fajnego.
4. Robić podcast tylko jak będzie o czym i ktoś rzuci pomysł. Nie robić że co x ma być podcast. Będzie to będzie, wrzucimy, pojawi się temat na forum i dalej rozwiniemy rozmowę.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Słucham teraz takiego jednego podcastu, który jest beznadziejnie zrealizowany - wahania natężenia głosu prowadzącego, echo, sprzężenia, jingiel go zagłusza na początku, komuś telefon dzwoni, itp - ale ma te kilka milionów subskrybentów. IMHO podcast to luźna rozmowa i powinien iść bez obróbki (no może chociaż normalizacja, ale to jest jeden klik).
Awatar użytkownika
MajinFox
Bookworm
Posty: 182
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:00
Kontakt:

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: MajinFox »

DaeL: Odnosisz się do statystyk, a pomijasz glowny temat, który podkreslilem w drugim poscie. Co to znaczy zmienić profil strony? Co masz na myśli? Dlaczego ktoś ma się deklarowac na 2016? Co to znaczy kończyć serie, które nie generują wejść? To są teksty z ostatnich dwóch lat. I o tym tutaj mówiłem. Te teksty nijak maja się do tej wolnosci w pisaniu. Chciałbym zakończyć te zejście z głównego wątku, bo nie chce nikogo obrażać, a jedynie podkreślić działanie demotywujące.
UWAGA!!! WAŻNE
Właśnie nabiłem sobie kolejnego posta, proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Dziękuję.

http://majinfox.blogspot.com/

http://przegralem-zycie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Jutsimitsu »

Matthias[Wlkp] pisze:(no może chociaż normalizacja, ale to jest jeden klik).
Plus wstawienie jingli, bo puszczanie ich w trakcie to lekka przesada ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: SithFrog »

Mi to się marzy takie polskie movie fights, ale wiadomo, nierealne ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: DaeL »

MajinFox pisze:Co to znaczy zmienić profil strony? Co masz na myśli?
Zmienić layout - na przykład pozwalając na to, żeby banner na głównej eksponował kilka ważnych tekstów, nawet jeśli są starsze. Wyeksponować Szalone Teorie, które mają największą oglądalność, a które ludzie przeglądają albo przez naprędce sklecony przeze mnie indeks, albo przez tagi. A, właśnie - uporządkować tagi. Może małe zmiany w systemie komentarzy by się przydały. I skończyć ze ściemą, że strona prezentuje Filmy, Seriale, Gry i Książki. Tak jak wspominałem - ostatni tekst na temat gry komputerowej ma prawie rok. Trzeba to jakoś na nowo ogarnąć, może zmieniając profil na bardziej... "geek-kulturowy".
MajinFox pisze:Dlaczego ktoś ma się deklarowac na 2016?
A kto Ci każe? Voo założył w dziale adminowskim temat, w którym zrobił swój własny rachunek sumienia, pisząc, że w 2016 nie da rady tworzyć regularnie nowych tekstów. Kilka innych osób napisało jakie ma plany na 2016 (nawiasem mówiąc kochani - niezrealizowane :)). I tyle. Nikt przecież Ciebie osobiście nie przesłuchuje.
MajinFox pisze:Co to znaczy kończyć serie, które nie generują wejść?
To chyba Ty musisz mi wyjaśnić, bo ja sobie niczego takiego nie sugerowałem. Dzisiaj pisałem raczej o tym, żeby spróbować do starszych serii wrócić. W zasadzie jedyna rzecz, którą na temat cudzych serii napisałem w dziale redakcyjnym było to:
15. Jeśli ktoś chce zacząć cykl artykułów, to niech tego nie zaczyna jako cykl, tylko po prostu napisze jeden-dwa teksty. Jak dalej będzie miał energię, to się zmieni nazwę poprzednich tekstów tak, żeby pasowała do cyklu. Mamy za dużo cyklów z jednym odcinkiem. Aż to głupio wygląda.
I nadal się pod tym podpisuję. DW wprawdzie nie posłuchał, ale obiecał, że napisze więcej odcinków :).

Ponadto, akurat o Twoich tekstach napisałem to:
Ja natomiast jestem ogromnym fanem tekstów MajinFoksa. I czytam je regularnie. Co więcej, sądzę, że nawet jeśli nie mają natychmiastowego "wypierdu" w statystykach, to długofalowo będą nabijać oglądalność. Ale nazwę cyklu trzeba będzie zmienić.
Rozumiem, że o tę nazwę cyklu masz pretensję, ale moim zdaniem "Przegrałem życie - Majinfox" to po prostu zbyt długa nazwa, która źle wygląda. Nawiasem mówiąc o podobną rzecz się teraz przyczepiłem do peterpana, mama nadzieję, że się na mnie nie obrazi. Tym bardziej, że mam rację.

I tyle. Na serio chciałbym zrozumieć o co masz pretensje, ale nie potrafię. Ty mówisz, że różne głupie komentarze i przytyki przeszkadzają Ci w pisaniu, a ja sobie naprawdę nie przypominam, żebym kiedykolwiek robił jakieś tego typu wycieczki. Co więcej, wydaje mi się, że jeśli kiedykolwiek wypowiadałem się na temat Twoich tekstów (ale też tekstów innych forumowiczów) to wyłącznie w sposób zachęcający do pisania.

Więc szczerze mówiąc wydaje mi się, że traktujesz mnie bardzo niesprawiedliwie.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
MajinFox
Bookworm
Posty: 182
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:00
Kontakt:

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: MajinFox »

DaeL: Nie chcialbym żebyś tak się czul, mamy po poprostu inny pogląd na kwestie pisane. Wiec luz.
UWAGA!!! WAŻNE
Właśnie nabiłem sobie kolejnego posta, proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Dziękuję.

http://majinfox.blogspot.com/

http://przegralem-zycie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5039
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Pquelim »

łoł,łoł,łoł. Obesrwuje tą dyskusje od początku i DaeL sorry, ale hold your horses a little bit, bo Twoje posty wzbudzają coraz większe wątpliwości.
DaeL pisze: I skończyć ze ściemą, że strona prezentuje Filmy, Seriale, Gry i Książki.
W życiu! Ta strona miała być nawiązaniem do tradycji SGK i, za przeproszeniem, ale co mnie to gówno obchodzi, że jakieś teksty są stare i niktn ie piszę nowych?
Nie pisze to trudno. Wydawało mi się (byłem pewny), że tutaj przede wszystkim chodzi o forum, a portal jest hobbystycznym przedsięwzięciem amatorów i do kurki, nie oszukujmy się (DaeL nie oszukuj nas!), że będziemy tu kiedykolwiek robić profeskę w choć minimalnym zakresie. Naj akiej podstawie chcesz zmieniać profil na "geek-kulturowy"? Przecież my jako społeczność nie mamy z tym wiele wspólnego, nie tworzymy nowej jakości, nawet nie mamy ochoty na profesjonalizm! - po prostu gadamy sobie na forumie, bo się kochamy, a niektórzy dopisują jakieś teksty.
To, że Twoje ST ładnei chwyciły i masz teraz grupkę fanów to imho bardziej info dla Ciebie, żeby z tym tematem wychodzić poza FSGK, niż przekręcać całą naszą ferajnę w bardziej Tobie pasujący framing.

A "Przegrałem Życie" to fantastyczny tytuł dla serii i w ogóle nie masz racji. O.

Ja też chciałbym kiedyś napisać jeden tekst o dupie maryni, sam nie wiem o czym. Moze być o filmach, których nie widzieliście i nie warto ich oglądać. Albo o TVP i dobrej zmianie, z fachurską analizą zawartości i porównaniem contentu sprzed lat. Albo z wyliczeniem technik propagandowych stosowanych przez rząd PiS-u. Albo po EURO i dlaczego nie wygraliśmy meczu o honor.
Tylko, że jak widze tutaj i czytam, o jakichś secret-administracyjnych forach, o nadaniach uprawnień redaktorskich (tylko nie zepsuj!), i niezrealizowanych deklaracjach na 2016... to mi się odechciewa. To już łatwiej mi będzie z blogiem wystartować, za którego zabieram się od 1,5 roku.
Mam wrażenie, że utworzyła się tutaj jakaś niezdrowa dla nas - od niemal 20 lat bandy nieuczesanych i chaotycznych internetowych awatarów - atmosfera poszukiwania biznesowej strategii na rozwój. No bez jaj.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Larofan »

Pquelim pisze:A "Przegrałem Życie" to fantastyczny tytuł dla serii i w ogóle nie masz racji. O.
+ pisiont
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4989
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Zolt »

dla mnie pq całkiem dobrze powiedział. Zawsze portal traktowałem jako dostawkę do forum. DaeL na nim błyszczy, niektórzy coś jeszcze tworzą kiedy mają czas i ok. Po co się napinać na wielkie cele?
To, że Twoje ST ładnei chwyciły i masz teraz grupkę fanów to imho bardziej info dla Ciebie, żeby z tym tematem wychodzić poza FSGK, niż przekręcać całą naszą ferajnę w bardziej Tobie pasujący framing.
oczywiście tylko jeżeli fsgk Ci nie pasuje.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: DaeL »

Pquelim pisze:W życiu! Ta strona miała być nawiązaniem do tradycji SGK i, za przeproszeniem, ale co mnie to gówno obchodzi, że jakieś teksty są stare i niktn ie piszę nowych?
Nie pisze to trudno. Wydawało mi się (byłem pewny), że tutaj przede wszystkim chodzi o forum, a portal jest hobbystycznym przedsięwzięciem amatorów i do kurki, nie oszukujmy się (DaeL nie oszukuj nas!), że będziemy tu kiedykolwiek robić profeskę w choć minimalnym zakresie. Naj akiej podstawie chcesz zmieniać profil na "geek-kulturowy"? Przecież my jako społeczność nie mamy z tym wiele wspólnego, nie tworzymy nowej jakości, nawet nie mamy ochoty na profesjonalizm! - po prostu gadamy sobie na forumie, bo się kochamy, a niektórzy dopisują jakieś teksty.
Czekaj, czekaj Pquelim. Twoje przywiązanie do tradycji Świata Gier Komputerowych sprawia, że skrót FSGK musisz odczytywać jako Filmy, Seriale, Gry, Książki, a nie na przykład Fajna Strona Geek-Kulturowa??? Twoja dwudziestoletnia nostalgia sprawia, że nie przyjmiesz na stronie innych buttonów niż te, które wiszą tam od roku, tzn. "Forum, Sajens, Gry, Kultura"? Jakoś głębiej jeszcze sięga Twoje przywiązanie do Świata Gier Komputerowych? Może tagów też mamy nie zmieniać?

Pytam, bo dałbym sobie rękę uciąć, że niektóre z tych rzeczy to mają nie więcej niż rok. Ba, chyba nawet za niektóre odpowiadam ja z LLotharem. I nie wiedziałem, że się tak szybko do tego przywiążesz.

Oczywiście jest inne wyjaśnienie problemu. Przeczytałeś urywek zdania, złapałeś 200% bulwersacji, i już nawet nie spróbowałeś jeszcze raz przeczytać wypowiedzi z którą chcesz polemizować, tylko od razu strzeliłeś filipikę o tym jak Ci DaeL chce podstępnie miejsce do gadania i pamięć o ŚGK odebrać.

I potem taki jest efekt. Ja piszę, żeby może trochę zmienić layout, że button "Gry" jest niepotrzebny, bo rok temu był ostatni tekst o grze, a Ty na to "ale co mnie to gówno obchodzi, że jakieś teksty są stare i nikt nie pisze nowych". No pewnie, najlepsze podejście. Będzie jakieś nawiązanie do ostatnich lat Gameloga, kiedy strona wisiała martwa.
Pquelim pisze:To, że Twoje ST ładnei chwyciły i masz teraz grupkę fanów to imho bardziej info dla Ciebie, żeby z tym tematem wychodzić poza FSGK, niż przekręcać całą naszą ferajnę w bardziej Tobie pasujący framing.
Może tak zrobię, ale póki co chciałbym się dowiedzieć, w czym Ci przeszkadzałyby zmiany, które tu zaproponowałem. Na serio, potrzebuję jednego konkretu, żeby zobaczyć na własne oczy gdzie leży problem dla Pquelima.
Pquelim pisze:A "Przegrałem Życie" to fantastyczny tytuł dla serii i w ogóle nie masz racji. O.
Wyśmienity. Dlatego postulowałem, żeby cykl nazywał się właśnie "Przegrałem życie" a nie "Przegrałem życie - Majinfox", tym bardziej że ksywka autora i tak pojawia się tuż pod tekstem. I MajinFox się zgodził (nawiasem mówiąc Majin to przepraszam, że znowu wałkujemy tę pierdółkę sprzed 18 miesięcy!).

Jejku znów mam to nawracające uczucie, jakbyś polemizował z tekstem, nie zadawszy sobie trudu przeczytania go...
Pquelim pisze:Ja też chciałbym kiedyś napisać jeden tekst o dupie maryni, sam nie wiem o czym. Moze być o filmach, których nie widzieliście i nie warto ich oglądać. Albo o TVP i dobrej zmianie, z fachurską analizą zawartości i porównaniem contentu sprzed lat. Albo z wyliczeniem technik propagandowych stosowanych przez rząd PiS-u. Albo po EURO i dlaczego nie wygraliśmy meczu o honor.
A, czyli kontynuujemy starą tradycję Świata Gier Komputerowych tekstami o polityce. No git.
Pquelim pisze:Tylko, że jak widze tutaj i czytam, o jakichś secret-administracyjnych forach, o nadaniach uprawnień redaktorskich (tylko nie zepsuj!), i niezrealizowanych deklaracjach na 2016... to mi się odechciewa. To już łatwiej mi będzie z blogiem wystartować, za którego zabieram się od 1,5 roku.
Fajnieś to wymyślił. Secret-administracyjne forum - zupełnie jakby było czymś dziwnym, że jest podgrupa na którym wrzuca się teksty do zajawek na FB i TT oraz ustala terminy, żeby dwie osoby nie wrzucały nowego tekstu tego samego dnia. Och, co za potworność. I jeszcze te nadania redaktorskie. Że też wordpress nie pozwala ludziom streamować tekstów prosto ze swojego mózgu. Jakieś konta trzeba mieć, hasła, i inne takie. A ten żarcik "tylko nie zepsuj"... No naprawdę, oburzająco nieprofesjonalny. Na forum sobie nie można żartować, co wie każdy, kto tu był od 20 lat.
Pquelim pisze:Mam wrażenie, że utworzyła się tutaj jakaś niezdrowa dla nas - od niemal 20 lat bandy nieuczesanych i chaotycznych internetowych awatarów - atmosfera poszukiwania biznesowej strategii na rozwój. No bez jaj.
Pquelim, konkretnie, gdzie Ty widzisz niezdrową atmosferę i poszukiwanie biznesowej strategii na rozwój. No ludzie! W tym, że powiedziałem, że może jak kogoś zniechęciła do pisania mała liczba odwiedzin, to powinien spróbować jeszcze raz? Czy w tym, żeby zmienić layout strony? Bo żarty żartami, ale teraz naprawdę chciałbym wiedzieć co Ci przeszkadza.
Zolt pisze:Zawsze portal traktowałem jako dostawkę do forum. DaeL na nim błyszczy, niektórzy coś jeszcze tworzą kiedy mają czas i ok. Po co się napinać na wielkie cele?
Jezus Maria, co najmniej jakbyśmy próbowali tu zrobić drugie kotaku. Nikt się nie napina na większe cele. Mamy liczbę odwiedzin na poziomie przyzwoitego bloga, z czego można się tylko cieszyć. I jest okazja, żeby się zastanowić jak fsgk jeszcze ulepszyć. Jedyne kwestie finansowe jakie poruszyłem to: "Może warto zamontować adsense'a" i "Przy następnej zbiórce na serwer i domenę, wspomnimy też o tym czytelnikom, może też się dorzucą". A tymczasem Ty piszesz to tak, jakbym siedział za Twoim krzesłem i posapując co 5 minut szeptał Ci do ucha: "Zolcie, wymyśl biznesplan dla FSGK, bo jak nie, to Ci ścisnę jajka".
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Larofan »

[*] klimat forum

trzeba ta dyskusje skonczyc chyba :)

forum jest forumem i forumem zostanie, ja przez dluzszy czas nawet nie zajrzalem na portal (ba! nie wiedzialem ze mamy jakis portal O_o)
dla forumowych wyzeraczy portal moglby rownie dobrze nie istniec, wiec nie rozumiem dlaczego taka nagla troska o 'czystosc historyczna'

blad polegal chyba na checi podzielenia sie fajnymi newsami jaki jest fakt ze stworzylismy cos co przyciaga ludzi z zewnatrz, oraz potrzeba robienia czegos dalej (ja chociaz moj wklad w te impreze jest iscie minimalny tez czuje potrzeba patrzenia troche dalej niz w talerz tej samej pomidorowej w kazda sobote, ale chyba rozumiam ze nie kazdy musi)

super sikret adminoskie podforum sklada sie w 90% obecnie chyba z zajawek daela i mojej i /szerego/ informacji kiedy zajawka pojawi sie na fejsie/tłicie :)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5039
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Pquelim »

Twoje przywiązanie do tradycji Świata Gier Komputerowych sprawia, że skrót FSGK musisz odczytywać jako Filmy, Seriale, Gry, Książki, a nie na przykład Fajna Strona Geek-Kulturowa??? Twoja dwudziestoletnia nostalgia sprawia, że nie przyjmiesz na stronie innych buttonów niż te, które wiszą tam od roku, tzn. "Forum, Sajens, Gry, Kultura"? Jakoś głębiej jeszcze sięga Twoje przywiązanie do Świata Gier Komputerowych? Może tagów też mamy nie zmieniać?
darujac sobie ad personam, to inaczej - powstaly rok temu, sam robiłeś, no to teraz chcesz zmieniać na co? konkretów nie było, tylko ogólne rzucenie "nowego profilu fsgk" co brzmiec może różnie. Jezeli chodzi o buttony i kolor tła, to nie widzę problemu (chyba nikt nie widzi), ale to rownie dobrze moze oznaczac, ze zaraz bedziemy wspolpracowali z KODem. Za mało było konkretnych informacji, a gownoburza juz ruszyla bo ja mam inna optyke na to wszystko ;)
Oczywiście jest inne wyjaśnienie problemu. Przeczytałeś urywek zdania, złapałeś 200% bulwersacji, i już nawet nie spróbowałeś jeszcze raz przeczytać wypowiedzi z którą chcesz polemizować, tylko od razu strzeliłeś filipikę o tym jak Ci DaeL chce podstępnie miejsce do gadania i pamięć o ŚGK odebrać.
albo jeszcze inne - to Ty poczułeś, że ktoś nie zgadza się z Twoim sposobem patrzenia na portal i teraz się pieklisz. Uspokajam - wcale tak nie jest.
DaeL pisze:Wyśmienity. Dlatego postulowałem, żeby cykl nazywał się właśnie "Przegrałem życie" a nie "Przegrałem życie - Majinfox", tym bardziej że ksywka autora i tak pojawia się tuż pod tekstem. I MajinFox się zgodził (nawiasem mówiąc Majin to przepraszam, że znowu wałkujemy tę pierdółkę sprzed 18 miesięcy!).
wszystko jasne. wczesniej było niejasne.
DaeL pisze:Fajnieś to wymyślił. Secret-administracyjne forum - zupełnie jakby było czymś dziwnym, że jest podgrupa na którym wrzuca się teksty do zajawek na FB i TT oraz ustala terminy, żeby dwie osoby nie wrzucały nowego tekstu tego samego dnia. Och, co za potworność. I jeszcze te nadania redaktorskie. Że też wordpress nie pozwala ludziom streamować tekstów prosto ze swojego mózgu. Jakieś konta trzeba mieć, hasła, i inne takie. A ten żarcik "tylko nie zepsuj"... No naprawdę, oburzająco nieprofesjonalny. Na forum sobie nie można żartować, co wie każdy, kto tu był od 20 lat.
Łatwo pisać z wewnątrz składu redakcyjno-adminsitracyjnego, ja odnoszę się do odczucia, jakie to wywołuje na zewnątrz. Pominę już sam fakt, że nawet nie wiem kto ma dostęp do takiego forum i dlaczego. Mnie to nie grzej, ale innych by mogło, bo imho wytwarza się wrażenie, że tutaj nie widać całości.
DaeL pisze:A, czyli kontynuujemy starą tradycję Świata Gier Komputerowych tekstami o polityce. No git.
O wszystkim. O czym chcemy. Nie widzę żadnego sensu w zamykaniu się na jakikolwiek content.
DaeL pisze:Pquelim, konkretnie, gdzie Ty widzisz niezdrową atmosferę i poszukiwanie biznesowej strategii na rozwój.
DaeL, konkretnie - nigdzie nie widzę niezdrowej atmosfery. Mam wrażenie, że tworzysz niepotrzebną napinkę, to co innego. Może i rzuciłbym to w diabeł, bo naprawdę uważam że ekipa robi dobrą robotę i mogłem sobie ten poprzedni post darować, ale chociazby reakcja Zolta pokazuje, ze cos jest na rzeczy.
DaeL pisze:A tymczasem Ty piszesz to tak, jakbym siedział za Twoim krzesłem i posapując co 5 minut szeptał Ci do ucha: "Zolcie, wymyśl biznesplan dla FSGK, bo jak nie, to Ci ścisnę jajka".
Wcale tak nie piszę. Mało tego, bardzo mnie cieszy, że ktoś (Ty) wziął się za kreatywne rozkminianie przyszłości FSGK, szukanie nowych mozliwosci etc.
Tylko nie oszukujmy się, ze będzie profesjonalne zarządzanie i teksty codziennie.
Nie będzie, nas jest tuaj 25 unique users w miesiącu, mało kto ma coś do powiedzenia świeżego, a jeszcze mniej ma czas i ochotę. Badźmy sobą i bez spiny.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7457
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Crowley »

Larofan pisze:trzeba ta dyskusje skonczyc chyba
Czekaj, brakuje jeszcze tylko jednego:

Gadacie jak Hitler w 38: najpierw anschluss forum, potem "portalu", a na koniec ch*j, dupa i kamieni kupa. Forum traci klimat.

Teraz można zamykać.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4989
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Zolt »

DaeL pisze: A tymczasem Ty piszesz to tak, jakbym siedział za Twoim krzesłem i posapując co 5 minut szeptał Ci do ucha: "Zolcie, wymyśl biznesplan dla FSGK, bo jak nie, to Ci ścisnę jajka".
ludzie mogą marzyć! ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Larofan »

Gadacie jak Hitler
<3
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Turtles »

Obrazek

Co się w ogóle stało? Że LLo statystyki wrzucił? I co z tego?

Ja uważam, że fajnie jak jest więcej tekstów. Fajnie by było jakby forumowicze, którzy coś piszą po internetach też chcieli wrzucać na główną swoje teksty. Myślałem, że to po to jest ta główna. Dajcie se spokój z najeżdżaniem na Dawida, że skoro zyskał taką popularność to niech spierdala sobie gdzie indziej, bo nie wiem do czego do prowadzi.
Ja teksty Majina czy Laro lubiłem i nie rozumiem. Były one jakoś przez LLo czy DaeLa blokowane, żeby zrobić miejsce dla grootronowych wypocin?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Turtles pisze:Co się w ogóle stało? Że LLo statystyki wrzucił? I co z tego?

Ja uważam, że fajnie jak jest więcej tekstów. Fajnie by było jakby forumowicze, którzy coś piszą po internetach też chcieli wrzucać na główną swoje teksty. Myślałem, że to po to jest ta główna. Dajcie se spokój z najeżdżaniem na Dawida, że skoro zyskał taką popularność to niech spierdala sobie gdzie indziej, bo nie wiem do czego do prowadzi.
+ żółwilion

Nie wiem, o co chodzi z "niezdrową atmosferą", że ktoś próbuje kolegów motywować. Jak ktoś może uznać, że jakakolwiek luźna, niedosłowna sugestia - "Pomożecie?" = "Zapierdalać Paździochy!"...

DaeL zbudował coś, co działa i super - dla mnie to motywacja, żeby znów zacząć coś robić, ale nie napiszę nic na ten temat dopóki nie skończę przeprowadzki (Czerwiec-Lipiec).
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Larofan »

Turtles pisze:Co się w ogóle stało?
¯\_(ツ)_/¯
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: LLothar »

Matthias pisze:+ żółwilion
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7457
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Crowley »

Matthias pisze:+ żółwilion
Powinna z tego powstać emotka do wstawiania!
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7457
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Crowley »

zolwilion.png
zolwilion.png (23.32 KiB) Przejrzano 6272 razy
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Razorblade »

Crowley pisze:
zolwilion.png

chcemy taka!! +zolwilion FTW!!! :D
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: DaeL »

Dobra, nie ma co kontynuować tematu. Powiedzmy, że to było nieporozumienie, i tyle.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: SithFrog »

Może taka, tylko zmniejszyć trzeba:

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=57C7D0F0

Co do tematu, to nie powiem nic oryginalnego. Nie kumam pojazdu na Daela. Napisał, że zaczęliśmy, tak, teraz jesteśmy tu. Niektóre rzeczy nie chwyciły (co nie znaczy, ze są złe, albo trzeba skasować), a niektóre wystrzeliły w kosmos. Więc zachęca wszystkich do nowych pomysłów, pisania, kręcenia, nagrywania, cokolwiek.

A tu oburzenie, zdziwienie, hejt jakby Dael kogoś obraził, jakby komuś zakazał pisać i publikować, normalnie KOD forumowy się zebrał, gorszym sortem się poczuł i krzyczy :P

Szkoda, że nie ma statystyk na to, ale coś mi mówi, że i tak większość ludzi (w tym taki PQ*) nadal olewa główną i wchodzi tu na forum i dla forum. O co więc wrzask? :)

Także, generalnie, wyluzujcie ludzie. Nikt tu nikomu niczego nie zabrania, nie ocenia, nie krytykuje. Padło trochę statystyk i przyczynek do dyskusji co dalej i nagle jakiś hejt, że Dael się sadzi i sodóweczka uderzyła czy coś.

* - możesz napisać, że nie mam racji, ale nie uwierzę, bo 90% zawartości obecnie to GoT, a wiem jakie masz o serialu zdanie i czytanie o tak pogardzanym produkcie to byłby masochizm
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Matthias[Wlkp] »

SithFrog pisze:normalnie KOD forumowy się zebrał
Uważaj, bo zaraz się dowiemy, że "klaszczemy u DaeLa" ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: SithFrog »

Ja jestem na jego pasku płacowym, mam wysokie stanowisko w Spółce Skarbu Sosnowca więc muszę go bronić i chwalić. Wiesz, dzieci, kredyt, nie ma lekko.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5039
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Pquelim »

dobra, żeby nie było nieporozumień:

Bez względu na to jak ktoś cokolwiek zrozumiał, oficjalnie precyzuje: nie miałem na zamiaru najeżdżać na Pan Dawida Daela i nie chciałem, żeby ktoś tutaj poczuł się urażony.

Na swoje wątpliwości otrzymałem wyjaśnienia. Może w nie zawsze eleganckiej formie, ale nie czuję już potrzeby przeciągania dyskusji.
Pax i EOT z mojej strony :beczka
Sithfrog pisze:możesz napisać, że nie mam racji, ale nie uwierzę, bo 90% zawartości obecnie to GoT, a wiem jakie masz o serialu zdanie i czytanie o tak pogardzanym produkcie to byłby masochizm
Blisko - na Portal wchodzę rzadko (zdecydowanie częściej na movie cornera), ale najczęstszym powodem jest właśnie tekst DaeLa. Zresztą, wciąż czekam na obiecaną kontynuację przygód Rajmunda Marfickiego ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
MajinFox
Bookworm
Posty: 182
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:00
Kontakt:

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: MajinFox »

Ja to rozpoczalem i chce skończyć. Nie wyobrażam sobie żadnej innej osoby, ktora by to tak swietnie ogarnęła, jak DaeL. Żaden tutaj z krytykujących do pięt nie dorasta. A sam zapraszam Cię DaeLu, jeśli będziesz w Białymstoku na butelke Ducha Puszczy, co byś wiedział, żem tylko człowiek z ludzkimi przywarami☺.
UWAGA!!! WAŻNE
Właśnie nabiłem sobie kolejnego posta, proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Dziękuję.

http://majinfox.blogspot.com/

http://przegralem-zycie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Larofan »

Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5039
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Pquelim »

Ducha Puszczy najlepiej z Czarnej, klasyczne żyto - żadna tam cukrówa, czy hajnówkowe przepalanki z dęba. Czysta, klarowna i co najmniej osiemdziesiąt obrotów.
Jak coś, mogę dostarczyć ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Dragon_Warrior »

Ja jestem za trzymaniem starego profilu rękami i nogami - po coś go tak zrobiliśmy i powinniśmy się trzymać. Jako forum przetrwaliśmy więcej mod niż tymczasowy GoT szczerze mówiąc bo cały czas chodziło o co innego. Naciskanie na odsłony, targety i profile mija się z celem... już teraz zresztą Żaba np woli pisać na własnego bloga niż na główną. Jak zresztą parę innych osób.

Bo o ile Teorie są spoko to ten ostatni wielki turniej był już strice marketingowo odsłonowy i naprawdę nie do końca rozumiem na co nam to jak nie mamy reklam ;)

edit
Dobra robota Peter
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Dragon_Warrior pisze:Naciskanie na odsłony, targety i profile mija się z celem...
Dragon_Warrior pisze: ten ostatni wielki turniej był już strice marketingowo odsłonowy i naprawdę nie do końca rozumiem na co nam to jak nie mamy reklam
Z mojej perspektywy ma to przede wszystkim cel samo-motywacyjny. Bardziej chce się pisać dla 500 osób niż 5-ciu. Dopóki nie lecimy w setkach tysięcy odsłon dziennie, nie ma szansy na sensowną kasę z tego. Ale jakby dało się na przykład wyciągnąć z tego kilka tysi rocznie, to np. możnaby z tego opłacić serwer i domenę i/lub sfinansować zlot - dlaczego nie?
Dragon_Warrior pisze:już teraz zresztą Żaba np woli pisać na własnego bloga niż na główną. Jak zresztą parę innych osób.
... czego kompletnie nie rozumiem...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: SithFrog »

Matthias[Wlkp] pisze:
Dragon_Warrior pisze:już teraz zresztą Żaba np woli pisać na własnego bloga niż na główną. Jak zresztą parę innych osób.
... czego kompletnie nie rozumiem...
Wait, what?

Ja se bloga założyłem, żeby mieć w kupie wszystkie recenzje. Nie wiem czy jest ćwierć recenzji/tekstu/opinii, które są na blogu, a nie są na forum. N główną wrzuciłem chyba tylko raz tekst o GoT, poza tym zawsze uważałem, że recki idą do agregatu i styknie. Dlaczego moje mają iść na główną, a takiego PQ czy innego Voo nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Turtles »

Bo Pq dał Pulp Fiction 7/10
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Bo Pq dał Pulp Fiction 7/10
Ok, to ma sens.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:
Turtles pisze:Bo Pq dał Pulp Fiction 7/10
Ok, to ma sens.
:lol2: :lol2: :lol2:
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Piccolo »

Wracając jeszcze do podcastu bo dyskusja się do mnie odnosiła a ja byłem akurat nieobecny :P.
Tak, problemem było to, że ja niestety przestałem się z tą edycją wyrabiać, jasne można zredukować ją do minimum, można pozostawiać wszelkie "yyyy", "eeee" itp. ale tam też jednak głównym problemem było to, że co raz więcej anegdotek szło w hermetyczny klimat forum, którego nikt poza nami nie zrozumie.
Temat można ponowić, jeśli chcecie ograniczenia edycji to mogę nawet do tego znowu usiąść. Ogarnę normalizację, dodam dżingle i fru na główną.
Swoją drogą jeśli mielibyśmy do tego podchodzić poważniej to może faktycznie warto, poza wersją YT, ogarnąć np. wrzucenie tego na iTunes, z tego co kojarzę nie jest to fizyka kwantowa.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Jutsimitsu »

Wrzucenie jako mp3 jest dobrym pomysłem. Robienie tego z myślą "wyjdźmy poza forum" już niespecjalnie. Wiem, niektóre teksty pewnie lepiej będzie wytłumaczyć, np. czemu ktoś nie zna się na filmach? bo dał 7/10 Pulp Fiction ;) . Nadal chcę żeby to były krótkie rozmowy na dany temat (chociaż e3 może zabrać ciut więcej, ale i tak mam na to pewien plan), po to żeby rozwinąć temat na forum. A zostawianie yyyy, eeee raczej będzie miało miejsce. Osoby, które będą w podcaście będą miały przyspieszony kurs mówienia bez głośnego wyrażania zastanowienia :P
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Piccolo »

Jutsimitsu pisze:Wiem, niektóre teksty pewnie lepiej będzie wytłumaczyć, np. czemu ktoś nie zna się na filmach? bo dał 7/10 Pulp Fiction ;) .
Myślę, że to akurat każdy człowiek na świecie zrozumie i bez tłumaczenia :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5039
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Pquelim »

Turtles pisze:Bo Pq dał Pulp Fiction 7/10

:masc:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Dwa lata z FSGK

Post autor: Razorblade »

Razorblade pisze:Co moge obiecac? Jako ze koncza mi sie chwilowo konferencjem to na 100% recenzja przynajmniej 1 planszowki do konca tego miesiaca... ale wlasnie... blizej konca miesiaca...
klamalem z czerwcem (zabieg mlodej), ale juz zaczalem tworzenie
ODPOWIEDZ