Smoleńsk

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Smoleńsk

Post autor: Dragon_Warrior »

SithFrog pisze:http://www.rmf24.pl/fakty/news-rmf-fm-u ... 98,nPack,1

Niezła bomba przed rocznicą. Czekam na potwierdzenie.
No tutaj to albo potwierdzenie albo wyrok dla autora szczerze mówiąc bo to by sroga manipulacja była i nakręcanie gównoburzy.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

Dragon_Warrior pisze:No tutaj to albo potwierdzenie albo wyrok dla autora
+1
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Smoleńsk

Post autor: boncek »

Ciekawe, że wcześniej ta zła częstotliwość "wycięła" wszystkie kontrowersyjne wątki. ;) Znaczy ja nie wątpię, że tak było, bo przecież od początku wszyscy tak zakładali, ale co to teraz zmieni?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smoleńsk

Post autor: Turtles »

Dziennikarze RMF FM

Jak to RMF FM? RMF FM? A gdzie Gmyz? Karnowscy? I cała reszta tej zabawy?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Ciekawe, że wcześniej ta zła częstotliwość "wycięła" wszystkie kontrowersyjne wątki. ;) Znaczy ja nie wątpię, że tak było, bo przecież od początku wszyscy tak zakładali, ale co to teraz zmieni?
Zmienia o tyle, że jednak był alkohol w kokpicie (nie wśród załogi), był Błasik w kokpicie i nawet zarządzał procedurami lądowania, był burdel w kokpicie większy niż zakładałem. Na nowych stenogramach kilka razy piloci uciszają imprezę. Nie do pomyślenia.

A co do "wycinania". Ciekaw jestem ile z tych kontrowersyjnych rzeczy dopiero teraz przeczytano, a ile po prostu przemilczano wcześniej.

Czekam nadal na jakieś potwierdzenie, ale słowem komentarza: wygląda to na kosmiczny burdel na pokładzie, takiego, jakiego nawet w naszym polskim "jakośtobędzizmie" się nie spodziewałem. Wolna amerykanka.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Smoleńsk

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:Zmienia o tyle, że jednak był alkohol w kokpicie (nie wśród załogi), był Błasik w kokpicie i nawet zarządzał procedurami lądowania, był burdel w kokpicie większy niż zakładałem. Na nowych stenogramach kilka razy piloci uciszają imprezę. Nie do pomyślenia.
Sith, ja to wiem, ale pytanie co to zmienia w debacie? Ci co wierzą w zamach powiedzą, że to jest sfabrykowane, bo dlaczego tak późno wyszło na światło dzienne? No musieli to przez te 5 lat preparować. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

W debacie PO-PiS pewnie nic, bo jak sam napisałeś: wyznawców zamachu nie przekona nic. Chodziło mi raczej o moje własne poglądy na sprawę. Myślałem, że tam raczej zagrał jakiś splot nieszczęśliwych okoliczności i źle ocenione ryzyko, a teraz wychodzi, że tam był burdel na kółkach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smoleńsk

Post autor: Turtles »

wpolityce słusznie pyta nagłówkiem artykułu:
Czy PO nie chciała międzynarodowej komisji właśnie po to, by przed wyborami móc grać „biegłymi” i „nowymi nagraniami”?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Smoleńsk

Post autor: boncek »

W to, że PO o tym wiedziało od początku i schowało na później to akurat jestem skłonny uwierzyć. Chyba nawet Sikorski na tych podsłuchach swego czasu coś takiego mówił.
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Smoleńsk

Post autor: snt »

boncek pisze:W to, że PO o tym wiedziało od początku i schowało na później to akurat jestem skłonny uwierzyć. Chyba nawet Sikorski na tych podsłuchach swego czasu coś takiego mówił.
On mówił nt. czasów, gdy był ministrem w rządzie PiS.

Ludzie, to kampania wyborcza jest, brudna z resztą.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Smoleńsk

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Show must go on...

Ja już nie wiem komu/czemu to wszystko służy, ale jedno jest pewne - ten kto tym steruje chc wszystkim wodę z mózgu zrobić...

Taśmy wcześniej źle skopiowane - czy da się to zrobić bardziej teorio-spiskowo-twórczo?
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Smoleńsk

Post autor: snt »

Matthias[Wlkp] pisze:Show must go on...

Ja już nie wiem komu/czemu to wszystko służy, ale jedno jest pewne - ten kto tym steruje chc wszystkim wodę z mózgu zrobić...

Taśmy wcześniej źle skopiowane - czy da się to zrobić bardziej teorio-spiskowo-twórczo?
+1
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Smoleńsk

Post autor: DaeL »

Nie wiem w ogóle jaki jest sens ustosunkowywania się do takich przecieków. To jak z tą informacją o kłótni gen. Błasika z pilotem. Dzisiaj się nam mówi, że jest takie nagranie, a za dwa tygodnie, jak już informacja spełni swoją rolę, to okaże się, że nagrania nigdy nie było.

Także przecieki lepiej sobie odpuścić i poczekać na oficjalne informacje. Zwłaszcza, że timing tych przecieków jest mocno podejrzany.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Smoleńsk

Post autor: Dragon_Warrior »

Ja się tylko zastanawiam czemu taka bomba wychodzi nagle przed rocznicą, wyborami itd... bo nawet jeśli to jest autentyk to wciąż jest to spora manipulacja... bo o tym co jeżeli spekulacja czy inny fakt nieautentyczny to już pisałem wcześniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Smoleńsk

Post autor: ThimGrim »

Wiadomo, w czasie kampanii powinna być cisza wyborcza.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Smoleńsk

Post autor: Razorblade »

Dragon_Warrior pisze:Ja się tylko zastanawiam czemu taka bomba wychodzi nagle przed rocznicą, wyborami itd... bo nawet jeśli to jest autentyk to wciąż jest to spora manipulacja... bo o tym co jeżeli spekulacja czy inny fakt nieautentyczny to już pisałem wcześniej.
Co to jest "fakt nieautentyczny" :spy: ?

Ale poza tym stwierdzeniem to sie tutaj podpisuje...
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Smoleńsk

Post autor: Dragon_Warrior »

Co to jest "fakt nieautentyczny" :spy: ?
taka figura dziennikarsko polityczna do generowania gównoburzy i skupiania oglądalności czy tam odsłon :P Jak jest jakiś oficjalny wyraz na wyssany z tyłka tekst podany jako POWAŻNY autentyk to chwilowo mi wypadło.
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Smoleńsk

Post autor: snt »

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie przeanalizowała dzisiejsze medialne enuncjacje, w tym również opublikowane fragmenty wypowiedzi, które zdaniem ich autorów, są fragmentami stenogramu sporządzonego przez biegłych. Prokuratura oświadcza, że materiał ten, aczkolwiek zawiera w określonych obszarach stwierdzenia i cytaty wynikające ze stenogramu wykonanego przez biegłych, to jednak obarczony jest również szeregiem nieścisłości, zarówno w zakresie treści wypowiadanych fraz, identyfikacji mówców oraz w pewnych przypadkach opatrzony jest komentarzem nie będącym interpretacją przebiegu zdarzenia zaprezentowanego przez biegłych.
http://www.npw.gov.pl/491-Prezentacjane ... 86-p_1.htm
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

Czyli pewnie stenogram wiarygodny, ale didaskalia i interpretacje podrasowali. Chociaż mogliby po prostu pokazać wersję od biegłych i tyle.

A co do powodów i czasu, kiedy to wyciekło: ktoś chce zrobić przysługę prezydentowi, żeby wygrał w pierwszej turze. Duda nadgania, to trzeba wywabić z szafy Macierewicza, a lepszego sposobu nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Smoleńsk

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ukryta opcja Polska w Niemczech nadchodzi z odsieczą:

http://wpolityce.pl/smolensk/240024-stu ... a-w-rmf-fm
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Smoleńsk

Post autor: Dragon_Warrior »

Przynajmniej w tej kwestii przegoniliśmy "demokrację" USA... oni wybierają z dwóch kandydatów a my tym razem będziemy wybierać z jednego - zajebiście...
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Smoleńsk

Post autor: snt »

Dragon_Warrior pisze:Przynajmniej w tej kwestii przegoniliśmy "demokrację" USA... oni wybierają z dwóch kandydatów a my tym razem będziemy wybierać z jednego - zajebiście...
?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Smoleńsk

Post autor: ThimGrim »

Snt głosuje na Dudę! Hahaha!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

Stuttgarter Zeitung? Dlaczego nie Daily Pcim albo Sosnowiec Post?
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

Według Rotha nawet niemiecka BND, czyli Federalna Służba Wywiadowcza (Bundesnachrichtendienst), może mieć informacje, że w Smoleńsku doszło do zamachu na Tu-154M.
A Tusk może mieć bombę atomową w piwnicy. You never know...
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Smoleńsk

Post autor: Razorblade »

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

No tak, słuchajmy gościa, który jest sędzią we własnej sprawie, a dodatkowo lądując przed Tu w fatalnych warunkach sam naraził swoich pasażerów na podobne niebezpieczeństwo :)

Poza tym:

"- Latałem z gen. Błasikiem i nie zdarzyło mi się, aby był jakiś apodyktyczny w kokpicie - powiedział na antenie TVN24 por. Artur Wosztyl."

Nie jest istotne czy był apodyktyczny w kokpicie, pytaniem numer jeden jest dlaczego w ogóle ktokolwiek BYŁ w kokpicie podczas lądowania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Smoleńsk

Post autor: Voo »

Szef nie musi być apodyktyczny. Wystarczy, że stoi za twoimi plecami, patrzy ci na ręce i się wtrąca - robota i tak zjebana.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Smoleńsk

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:No tak, słuchajmy gościa, który jest sędzią we własnej sprawie, a dodatkowo lądując przed Tu w fatalnych warunkach sam naraził swoich pasażerów

No tak, w ten sposob w PL sprawy nie wyjasnisz bo sporo osob musialoby za to beknac, wiec poniekad kazdy jest tutaj sedzia we wlasnej sprawie. Wojsko za szkolenia, specpulk za niewylatane godziny, MSZ czy kto tak sie tym zajmowal za zjebanie delegacji i jej organizacji, Kopacz za sekcje i pomyłki trumien (przekonaliśmy ziemie na 1 m) itd itp.

Mi bardziej chodzilo o zdanie ze gdyby byl w kokpicie to nikt by sie nie zastanawial kto i co powiedzial bo byloby dokladnie slychac, ale coz... ja tam domoroslym specem od katastrof nie jestem. Od czarnych skrzynek tym bardziej wiec zwyczajnie dla mnie brzmi to rozsadnie, zwlazzcza w kontekscie katastrofy w Alpach...


P.S. nie slyszalem ale moze dlatego ze sie nie interesowalem. To pilot Jaka ma jakies zarzuty?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

"No tak, w ten sposob w PL sprawy nie wyjasnisz bo sporo osob musialoby za to beknac, wiec poniekad kazdy jest tutaj sedzia we wlasnej sprawie. Wojsko za szkolenia, specpulk za niewylatane godziny, MSZ czy kto tak sie tym zajmowal za zjebanie delegacji i jej organizacji, Kopacz za sekcje i pomyłki trumien (przekonaliśmy ziemie na 1 m) itd itp."

To niestety inna kwestia i jednocześnie smutna prawda.

"Mi bardziej chodzilo o zdanie ze gdyby byl w kokpicie to nikt by sie nie zastanawial kto i co powiedzial bo byloby dokladnie slychac, ale coz... ja tam domoroslym specem od katastrof nie jestem. Od czarnych skrzynek tym bardziej wiec zwyczajnie dla mnie brzmi to rozsadnie, zwlazzcza w kontekscie katastrofy w Alpach..."

Możesz jaśniej? Przyznam, że nie skumałem zupełnie o co chodzi w pierwszym zdaniu.

"P.S. nie slyszalem ale moze dlatego ze sie nie interesowalem. To pilot Jaka ma jakies zarzuty?"

Miał postawione w jednostce i przez prokuraturę. Pierwsi umorzyli dość szybko, prokuratura podobno też ma umorzyć z braku pełnych informacji (a nie z braku winy).
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Smoleńsk

Post autor: Razorblade »

Zaba:
Pilot przekonuje też, że nie wszystkie głosy, które słychać na stenogramach, musza pochodzić bezpośrednio z kokpitu. To może podważać teorie o tym, że znajdował się tam gen. Błasik.

- Wracamy do retoryki MAK. Gdyby pan generał był w kokpicie, nie mielibyśmy problemu z odczytaniem jakichkolwiek słów przez niego wypowiedzianych - przekonywał por. Artur Wosztyl w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.
Tylko jak wspomnialem, nie moge tego zdania zweryfikowac bo nie nakrecam sie na analizowyanie katastrof lotniczych i czarnych skrzynek, ale brzmi rozsadnie w kontekscie tego, ze nawet slowa spoza kokpitu (kapitan) w Alpach slychac...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

Razorblade pisze:Tylko jak wspomnialem, nie moge tego zdania zweryfikowac bo nie nakrecam sie na analizowyanie katastrof lotniczych i czarnych skrzynek, ale brzmi rozsadnie w kontekscie tego, ze nawet slowa spoza kokpitu (kapitan) w Alpach slychac...
Racja, tylko w Airbusie był sprzęt do nagrywania taki, że nawet są w stanie ocenić czy drugi pilot oddychał spokojnie czy nie. U nas części słów nie są w stanie zidentyfikować do teraz. Nie wiem czy taki sprzęt zbierze w miarę wyraźnie cokolwiek poza kokpitem. Zresztą - na tych nowych stenogramach piloci uciszają ekipę kilkukrotnie. To wskazuje, że albo byli w kokpicie albo na tyle blisko, że przeszkadzali.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Smoleńsk

Post autor: Pquelim »

niezły burdel, najbardziej mnie zastanawia jak bardzo cała ta "wojna polsko-polska" słuzy Platformie już od dawna. Bo sam dałem się wkręcić, że to bezsensowny konflikt fanatyków, choc mialem spore zastrzerzenia co do całej "oficjalnej" wersji, sam od początku unikałem newsów w tym temacie. A teraz, przy okazji wrzuconego linka przyjrzałem sie sprawie i naprawdę jestem kurewsko sfrustrowany. Tam jest dużo więcej nieścisłości niż konkretnych, niepodważonych jeszcze ustaleń. Wszystko przeprowadzone byle jak, bez zastanowienia (albo jak twierdzą zwolennicy zamachu - według planu), bez konsultacji, na szybko, żeby tylko. A teraz wygląda to jakby, nad trumnami tych 96 osób rozgrywała się jakaś polityczna gierka, z dozowaniem informacji w odpowiednich momentach.
Napawa mnie to obrzydzeniem.
Wstrętne jest to, że nad grobami prezydentów Polski zamiast się pochylać, politycy każą obywatelom skakać sobie do gardeł żerując na prymitywnych uczuciach.
A dla wszystkich pytających w temacie "kogo to obchodzi?" "co to zmienia?" "Po co o tym gadać jeszcze" Czemu to ma służyć?" "O co tu chodzi?" chciałem odpowiedzieć: O prawdę. Nie o tą zerojedynkową, nie tą z zamachem, nie tą brzozową, ani wszystkowiadomą. O prawdziwą prawdę, tą która opowie mi jak faktycznie było. Tam zginął prezydent RP, chciałbym wiedzieć.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

Smutne jest to, że ludzie całkiem ogarnięci, jak Ty, mają takie poczucie. Bo wbrew pozorom, mimo zaniedbań, wiadomo naprawdę 95% i przyczyna katastrofy jest dobrze znana.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Smoleńsk

Post autor: boncek »

Dokładnie. Prawdziwa prawda jest znana od dawna. Są tylko różne jej interpretacje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Smoleńsk

Post autor: Zolt »

za wiarygodnością dotychczasowych ustaleń nie przemawia pojawienie się takich niusów. Szary człowiek myśli pewnie "ciekawe co wygrzebią za miesiąc".
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Smoleńsk

Post autor: ThimGrim »

boncek pisze:Dokładnie. Prawdziwa prawda jest znana od dawna. Są tylko różne jej interpretacje.
Od dwóch do trzech bomb.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Dokładnie. Prawdziwa prawda jest znana od dawna. Są tylko różne jej interpretacje.
To już nawet nie chodzi o interpretacje. Wychodzi, że coś zostało zrobione niedokładnie i nagle robi się z tego kluczową rzecz i podważa całe śledztwo. Mimo, że to zazwyczaj jest jakiś detal, który nie ma wpływu na główne, udowodnione tezy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Smoleńsk

Post autor: Cherryy »

SithFrog pisze:Smutne jest to, że ludzie całkiem ogarnięci, jak Ty, mają takie poczucie. Bo wbrew pozorom, mimo zaniedbań, wiadomo naprawdę 95% i przyczyna katastrofy jest dobrze znana.
A wiadomo, czemu wraku nie ma w Polsce?
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

Bo prokuratura rosyjska prowadzi śledztwo i nadal nie widać końca, a póki nie skończą - dowodów nie oddadzą. A nie oddadzą, bo łatwo grać ta kartą na polskich nerwach.

Podobały mi się wypowiedzi niektórych rodzin jak wyszło, że ruscy w zamian za pomnik chcą postawić u nas monument upamiętniający poległych bolszewików z 1920-21. Niech się srają z tym pomnikiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Smoleńsk

Post autor: snt »

Ja się nie znam co prawda, raportów żadnych w tej sprawie nie czytałem, ale trudno uważać sprawę za wyjaśnioną, gdy bazuje się na dowodach otrzymanych od instytucji państwa rosyjskiego.

A że instytucje te są mało wiarygodne to po Krymie chyba powszechnie wiadomo.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Smoleńsk

Post autor: Zolt »

snt pisze:A że instytucje te są mało wiarygodne to po Krymie chyba powszechnie wiadomo.
Musiałeś? :D
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Smoleńsk

Post autor: ThimGrim »

Kaman, przecież wiadomo, że nam nie oddadzą wraku, bo na tym polega cała gra z ich strony. My sobie wrak trzymamy, polaczki się denerwują i jest git. Pomnik za pomnik i te sprawy.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

snt pisze:Ja się nie znam co prawda, raportów żadnych w tej sprawie nie czytałem, ale trudno uważać sprawę za wyjaśnioną, gdy bazuje się na dowodach otrzymanych od instytucji państwa rosyjskiego.
Czarne skrzynki (obie) zostały skopiowane lub przekazane bardzo szybko. Wystarczająco szybko, żeby ufać ich zawartości.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Smoleńsk

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:
snt pisze:Ja się nie znam co prawda, raportów żadnych w tej sprawie nie czytałem, ale trudno uważać sprawę za wyjaśnioną, gdy bazuje się na dowodach otrzymanych od instytucji państwa rosyjskiego.
Czarne skrzynki (obie) zostały skopiowane lub przekazane bardzo szybko. Wystarczająco szybko, żeby ufać ich zawartości.
Co Ty gadasz... przeciez Ruscy mieli je spreparowane juz 5 lat przed katastrofa... tako rzecze Antek ;)
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Smoleńsk

Post autor: snt »

A tak z ciekawości zapytam - kiedy zostały przekazane¿
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Smoleńsk

Post autor: Zolt »

dziewiątego rano.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Smoleńsk

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://m.interia.pl/fakty/news,nId,1714227

Całkiem spójny z moimi poglądami.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Smoleńsk

Post autor: Zolt »

No Matthias, do Ziemkiewicza się przyznawać w towarzystwie...

Całkiem nieźle napisał.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smoleńsk

Post autor: SithFrog »

Z moimi niekoniecznie. Tzn. nawet jak widzę 85% sensownego tekstu i 15%, które nie wyklucza zamachu to ciężko mi traktować całość serio. Mimo, że kilka bardzo celnych uwag tam jest.

Z jednym natomiast nie ma racji zupełnie. Nowe stenogramy nie zmieniają wiele. Pokazują (dużo) większy burdel niż zakładałem, ale głównej tezy i linii dowodowej nie zmieniają ani trochę.

Co ciekawe, nie ma już opcji, że to nie był zamach. Bo nawet jeśli międzynarodowa komisja uzna to samo co ta Millera to będzie pewnie zła wola. Nawet jeśli wrak i skrzynki wrócą do Polski to już spreparowane.

Jak kiedyś mówił Kurski o zmyślonej "aferze" gdzie PZU miało finansować kampanię Tuska czy PO: jak nie ma dowodów to na pewno zostały zniszczone więc to najlepszy dowód, że ktoś jest winny. Bo zniszczył dowody, które mogłyby wskazywać jego winę.
Obrazek
ODPOWIEDZ