Eklezja, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

We Wrocławiu sąd już cofnął zakaz.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2157
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Jestem naprawdę pozytywnie zbudowany ostatnimi decyzjami sądów w sprawie cofania zakazów. Czyżby w sądownictwie wreszcie coś drgnęło w dobrą stronę?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7461
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

I wszyscy będą zadowoleni: HGW chciała zakazać ale jej zakażą zakazywać, bo to w ogóle nie jej kompetencje. Ale się starała. PiS/Duda zrobią marsz pod swoją banderą, niby że nie z narodowcami i jeszcze na złość PO. W dodatku pokażą, że sądy w końcu działają jak trzeba (Theecka już przekonali :P). A jak jeszcze ktoś zacznie rzucać kostką chodnikową i będzie miał na tyle szczęścia, że trafi kogoś innego w łeb i poleje się krew, to wszyscy powyżsi będą klaskać uszami ze szczęścia i bić pianę do końca świata.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Czyli Warszawa ma już nawet dwa marsze - ten drugi z godzinnym opóźnieniem i w dodatku nieuprawniony do organizowania marszu na trasie tego pierwszego, choć przecież to ten drugi jest państwowy. Przy zdelegalizowaniu marszu sąd nie dopatrzył się wystarczających podstaw do delegalizowania tego pierwszego. Ciekawe co zrobi sąd administracyjny, bo HGW już zapowiedziała odwołanie (zresztą Dudkiewicz też - ale we Wrocławiu sytuacja jest inna). Na moje oko to przydałby się jeszcze jeden marsz w tym samym miejscu. Popcorn mi się skończył, a jeszcze 11 listopada nie ma.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2157
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Konstatacja mi się nasuwa, jakie naprawdę niewyobrażalne szczęście mieliśmy, że Piłsudski, Dmowski, Paderewski nam się wtedy trafili, bo z obecnymi pizdami robiącymi za polityków i innych ważnych ludzi, ni chuja byśmy tej niepodległości nie odzyskali.

Dwa lata przygotowań i w ostatniej chwili mega improwizacja. Nic nie wiadomo, nikt z nikim nie chce razem i chuj, że to 100-lecie i można by na dwie godziny zakopać topór wojenny a obchody zrobić tak żeby każda większa siła polityczna i społeczna miała swoje 5 minut. Jak na to patrzę dzisiaj to widzę tylko małych ludzi, zdolnych jedynie do użerania się ze sobą o pozycję, stołki, łapówki i rozdrapujących sukno.

Ech, gorzko mi ...
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7461
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Theeck pisze:Nic nie wiadomo, nikt z nikim nie chce razem i chuj, że to 100-lecie i można by na dwie godziny zakopać topór wojenny a obchody zrobić tak żeby każda większa siła polityczna i społeczna miała swoje 5 minut.
Zwłaszcza że można by to było tak zrobić, żeby każdy sobie nabił przy tym punktów.
Strasznie wkurzające jest też to, że niby od roku gada się o wielkiej rocznicy, a tak naprawdę z tych obchodów w zasadzie nic nie będzie. Można było wymyślić jakiś gigantyczny koncert, piknik, lot na Księżyc, zaprosić papieża, czy inne cuda wianki, a skończy się na organizowanym w dwa dni pochodzie przez most i odsłonięciu pomnika Kaczyńskiego. To już u mojego syna w przedszkolu będzie bardziej uroczyście i z większą pompą.
Nie jestem miłośnikiem państwowych imprez, ale to jest taka okazja, że można byłoby pokazać, że i u nas się da zrobić coś fajnego. Taki nastrój jak był w czasie trwania Euro na przykład. Niestety małość w polityce postępuje, a przecież wcale nie odnosimy się do jakiegoś wysokiego poziomu.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Pomnik kaczki na sześć metrów (większy od Piłsudskiego) ktoś naprawdę upadł na głowe, kto następny, Błaszczak? Olszewski? Walendziak?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Po co wam to udawanie polityków? Mają się na 5 minut złapać za ręce i zaśpiewać Kumbaya My Lord? Z jednej strony wszyscy ryczą ze śmiechu, jak im pokazać zdjęcie Merkelowej, Putina, Macrona i Erdoğana przymuszonych do wspólnego zdjęcia (no może ten ostatni był akurat zadowolony), a z drugiej "niech pójdą razem".
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6357
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Symbol.

W Wigilie rodziny spotykają się zeby sobie złożyć życzenia i zaśpiewać kolędy i nie ma znaczenia, że wujek Mietek wszystkich wkurwia, kuzyn Paweł nie lubi się z kuzynką Jolą a ciocia Genia ma żal o spadek. Takie daty są potrzebne także w polityce, żeby dać ludziom szansę pokazać klasę.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Nom Voo dobrze prawi. No co poradzić, scenę polityczną mamy dojrzałą jak jabłka w kwietniu.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Piękny mi symbol...

11 będzie też pierwszym dniem stanu wojennego? :D

https://wiadomosci.wp.pl/wojsko-nie-dop ... 960046209a
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Debil pisze:W historii Polski od czasów Józefa Piłsudskiego nie było tak wielkiego polityka, dopiero do czasu Lecha Kaczyńskiego
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Nie pomyliłeś tematów gdzie to wrzucić? Powinno być w humorze politycznym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

To akurat drobna kurtynka, która nawet nie musiała opadać, bo wszyscy i tak widzieli, co się za nią dzieje. Ta największa kurtyna opadła, gdy państwo dogadało się z nacjonalistami. Serio, Duda dogadał się z ONR-em. Nikt już nawet nie udaje,że takiej sympatii nie ma.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2157
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Nie wierzę, że Duda wierzy w te brednie, obstawiam, że postanowił tymi słowami dopchać się bliżej do zadka Jarokacza. Ale żeby wyprzedzenie kilku Jarkowych dupolizów w wyścigu o względy było aż tak ważne żeby sobie taki obciach robić? Ech te meandry polityki :lol:
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Na razie będąc na obiedzie na mieście spotkalem tabuny łysych pał ryczących kibolskie przyśpiewki, ale oczywiście nie tylko bo jest też dużo bardziej normalnych osób, głównie wysiadających z poza warszawskich samochodów, wszyscy z flagami itd. Jedyny (z tego co widziałem) wyłom jeśli chodzi o flagi inne niż biało-czerwone to szczerbiec na demonstracji łysoli pod ambasada Ukrainy.

Czyli póki co na szczęście spokojnie :)

Edit - widzę że nie tylko obok mnie krzykacze:
https://twitter.com/twitter/statuses/10 ... 4327713792
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Przypominam - to są madki i rodziny z dziećmi, normalne.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3871
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja sie wybrałem na wycieczke po Sejmie i Senacie. Jedyne co mnie wkurwiało to, ze w ramach inicjatywy różańca pod Sejmem, prowadzący to spotkanie pierdolił jak to się matka boska ukazywała w najważniejszych dla Polski momentach i jak to dokonywała niemożliwego...
A potem bredził, ze teraz zaśpiewamy jakąś maryjną pieśń, co to juz Jan Paweł II chciał, zeby była hymnem Polski. I tu juz nie mogłem nie wybuchnąć śmiechem, bo sobie wyobraziłem jak wygrywamy jakies mistrzostwa np. siatkówki i puszczają to z głośników
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4327
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Generalnie ludzi morze i spokojnie, ale margines mocno daje o sobie znać. Spalili flagę UE, maszerują faszyści z Forza Nuova, specjalnie zaproszeni z Włoch przez ONR i hasła typu "Morawiecki chcesz murzyna to go sobie w domu trzymaj" intonowane przez organizatorów marszu. Wesoło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2157
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Byłem, widziałem, przed chwilą wróciłem :)
Wkoło sami normalni ludzie, nawet trochę rodzin z małymi dziećmi i osób starszych, Jedyne zachowania faszystowskie ;) jakie widziałem to palenie rac i przyśpiewki "byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO teraz jesteś za Platformą" albo wymiennie "jebać Gronkiewicz/TVN". Na widok kodziarzy pokazujących transparent wstyd, a drugi konstytucja i coś tam pokrzykujących (ale nie usłyszałem co) w odpowiedzi okrzyki "Targowica" i "raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę" :lol:
Jeśli taki marsz jest faszyzmem w czystej postaci, to jestem za :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Wiesz Theeck, z całym szacunkiem, jeśli czegoś nie widziałeś to jeszcze nie znaczy, że się nie wydarzyło :)

Można powiedzieć, że to mniejszość, ale to są do jasnej cholery ORGANIZATORZY tego marszu. Poszedłbyś na marsz niepodległości w USA jakby organizował KKK?
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Wrocław chyba lepiej się bawił, to znaczy ten margines, co to organizatorem jest... ;) co za dzban...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Żaba jak zwykle w punkt.

Cały marsz to moga byc rodziny z dziećmi, babcie rozdające cukierki, uśmiechnięta młodzież śpiewająca "my pierwsza brygada" na głosy. ALE jeżeli na czele marszu organizatorzy niosą transparenty nawołujący do czystości rasowej, to te wszystkie rodziny z dziećmi, babcie rozdające cukierki i uśmiechnięta młodzież siłą rzeczy stanowią poparcie dla tego transparentu na czele.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2157
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Nie chciałem żeby to zabrzmiało jakbym kwestionował jakieś chore zachowania. Chodziło mi tylko o to, że pewnie 99% uczestników marszu - tak jak ja - ani się z nimi nie zetknęła ani się z nimi nie utożsamia. Więc nie powinno się oceniać marszu przez pryzmat kilkudziesięciu/kilkuset kolesi, którzy mają skrajne poglądy.
EDIT; zdecydowanie nadinterpretujesz LLo. Ja dopiero teraz dowiedziałem się o jakimś transparencie, który poparłem.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Oglądałem w telewizji. Wyglądało bardzo ładnie.

W temacie ekscesów... Palenie flagi UE to mi akurat wisi i dynda. To nie jest flaga państwowa i nie jest prawnie chroniona, więc taka demonstracja polityczna jest dopuszczalna. Zapraszanie włoskich przygłupów to trochę większy problem...

(Ale czy oni na serio są gorsi od ONR? Chyba nie. We Włoszech promowanie faszyzmu jest niedopuszczalne, a z tego co przeczytałem to mają raczej typowego nacjonalistycznego zajoba, ale bez jakichś totalitarnych odchyłów. Więc nazywanie ich faszystami jest mocno na wyrost. Abstrahuję od faktu, że są takie siły polityczne, dla których wszystko na prawo od Trockiego to faszyzm.)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

ONR trzeba potępić od góry do dołu i zakazać, a nie pieprzyć, że to margines, a dalej pisać, że to organizatorzy, więc trzeba to wziąć pod uwagę, pisząc o marginesie (chorągiewka mode on). A że ludzi przyszło ~250 tysięcy no to organizatorzy wyszli na margines... margines nacjonalistyczny, który (współ)organizuje państwowe uroczystości i który dogadał się z władzą, że prezydent Polski, premier, rząd i ONR będą szli razem w jednym narodowym marszu - ten pierwszy oddalony o kilometr od drugiego.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2018, o 23:20 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:Nie chciałem żeby to zabrzmiało jakbym kwestionował jakieś chore zachowania. Chodziło mi tylko o to, że pewnie 99% uczestników marszu - tak jak ja - ani się z nimi nie zetknęła ani się z nimi nie utożsamia. Więc nie powinno się oceniać marszu przez pryzmat kilkudziesięciu/kilkuset kolesi, którzy mają skrajne poglądy.
EDIT; zdecydowanie nadinterpretujesz LLo. Ja dopiero teraz dowiedziałem się o jakimś transparencie, który poparłem.
I to jest wlasnie problem! Ludzie ida w marszu nie wiedzac kto i pod jakimi haslami go organizuje! Moznaby dyskutowac, gdyby czesc uczestnikow glosila jakies radykalne poglady, ale tutaj chodzi o organizatorow!
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:I to jest wlasnie problem! Ludzie ida w marszu nie wiedzac kto i pod jakimi haslami go organizuje! Moznaby dyskutowac, gdyby czesc uczestnikow glosila jakies radykalne poglady, ale tutaj chodzi o organizatorow!
Myślę, że ludzie wiedzą, tylko myślą sobie "marsz to my i mamy w dupie opcję polityczną organizatorów, tudzież jakieś dziwactwa, które się dzieją na marginesie". Tym bardziej, że w porównaniu do tego jak marsze wyglądały za czasów rządów Platformy, to ekstremy jest znacznie mniej (aż człowieka korci, żeby przyjąć nieco spiskową - i dosłowną - interpretację tego co pani Bieńkowska powiedziała na pewnych niesławnych taśmach). Widać też ze strony organizatorów otwarcie na tradycję piłsudczykowską, a zapewniam Cię, że jeszcze parę lat temu na samą myśl o Dziadku większości narodowców wyskakiwały na czole żyłki.

Więc wydaje mi się, że to jest takie czepianie się drobiazgów. Jak jeszcze marsze 1 majowe miały w niektórych miastach uczestników, to też dało się wyłapać w tłumie przygłupów z Pracowniczej Demokracji ze sztandarami z Trockim. Lepiej żeby tego nie było. Może warto naciskać na eliminację ekstremizmu przez organizatorów. Ale nie wyolbrzymiajmy problemu.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4327
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Theeck pisze:Wkoło sami normalni ludzie,
Nie chcę, żeby to zabrzmiało jakos nadwyraz prowokacyjnie, ale to jest własnie problem.
Że pod flagami ONRu chodza normalni ludzie, a nie tylko skinheadzi. Kurde w latach trzydziestych to w totalitaryzmach nie sami fanatycy wybrali sobie faszystów
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

"Bąkiewicz mówił też, że powinny powstać nowe elity, które przejmą władzę mentalną nad Polakami"

O, czyli nowe elity to pewnie rezultat dogadania się.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

"Bąkiewicz mówił też, że powinny powstać nowe elity, które przejmą władzę mentalną nad Polakami"

O, czyli nowe elity to pewnie rezultat dogadania się.

Polecam odwiedzić stronę Marsz Niepodległości na facebooku, poczytać i pooglądać zdjęcia marginalnego organizatora, który organizował państwowe uroczystości (jak to margines ma w zwyczaju). A rok temu to jeszcze nie był marsz państwowy... Polecam fragment z regulaminu marszu o materiałach pirotechnicznych. Baj de łej, dziś już skończyli wspominać dokonania marszu i wreszcie wzięli się za politykę. Stronkę lubi 270 tysięcy ludzi. Jesteście wśród nich?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2157
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Turtles pisze:Że pod flagami ONRu chodza normalni ludzie, a nie tylko skinheadzi.
Przesadzasz rzuff :) Szedłem w tym marszu kilka godzin i nie widziałem żadnej flagi ONR. Za to niedaleko mnie szedł ktoś z flagą Solidarność oddział bodajże Lublin. Dlaczego nie napisać, że to był marsz Solidarności? :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4327
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Bo ONR, a nie solidarność go organizowała
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

DaeL, nie chodzi o przygłupów w tłumie, a organizatorów kurza twarz!

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Powtórzę jeszcze raz: gdyby to zorganizował prezydent z premierem i poszło 200k ludzi i zdarzyły się przygłupy - trudno, zdarza się. Fajnie, że udało się w takiej liczbie.

Problemem jest to, że to byli organizatorzy marszu. Ludzie, którzy przez ostatnie 2-3 dni siedzieli przy stole z przedstawicielami najwyższych władz Polski i łaskawie pozwolili prezydentowi i świcie dołączyć do nich i udawać, że to jeden wspólny marsz. Za cenę zabrania ze sobą gości z Włoch, własnych haseł o murzynach i transparentów z krzyżami celtyckimi.

Więc spoko: krzyże celtyckie nie są zabronione, palenie flagi UE też, nawet krzyczenie o Morawieckim i murzynie. Tylko to wszystko działo się w marszu, na czele którego szli prezydent i premier Polski, a typów od faszyzmu nikt nie tykał, bo mieli dogadane. Dla mnie to jednak bardzo śmierdząca sprawa. Jak pokażą dziś w CNN Dudę na czelę, a obok palenie flagi UE przez ludzi, z którymi organizował marsz to co? Powie, że szedł na przedzie i nie widział? Come on ;)

No i naprawdę - po raz kolejny - zastanawiam się jak bardzo głupi albo rozjebani psychicznie są ONRowcy, żeby deklarować się patriotami, a zapraszać ludzi z Mussolinim na sztandarach. To ejst kurwa niepojęte.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Sith +1, znow.

Ot czasy sie zmieniaja, kto by pomyslal, ze ludzie z Forum beda chodzic na marsz organizowany przez ONR i Mlodziez Wszechpolska.

Ot taka parada. Ludzie usmiechnieci, rodziny z dziecmi. A ten transparent z przodu? A nawet nie widzialem.

Kiedy organizator i hasla imprezy zaczynaja miec znaczenie? Jakby byly transparenty organizatorow "Polska dla Polakow" to byscie poszli? A "Biała Europa"? "Czystosc rasowa"? A "Hitler byl super, zydzi do gazu"?

No to kurde chyba transparenty organizatorow maja znaczenie...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

To się żeś skapnął Llo...

Zdjęcia i filmy dopiero spływają...
kibolstwo wyprowadzone ze stadionów na miasto

bardzo podoba mi się ten patriotyczny zaśpiew. i rodziny z dziećmi w tle.

phpBB [video]


I jeszcze komentarz "prymusa-ministranta przebranego za dorosłego"
Andrzej Duda pisze:Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy pięknie wzięli dziś udział w patriotycznych uroczystościach z okazji 100lecia Odzyskania Niepodległości w całej Polsce. Brawa i ukłony dla Organizatorów!
https://twitter.com/AndrzejDuda/status/ ... 4704237568
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Thim, tak nie wygląda większość tych, którzy brali w marszu udział. Tak wygląda tylko grupa osób identyfikujących się z organizatorami marszu i hasłami organizatorów, więc nie można na ich podstawie oceniać marszu...

Jakoś tak logika musi chyba iść.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Andrzej Duda pisze:Brawa i ukłony dla Organizatorów!
Dla jasnosci, Prezydent Polski wysyła "brawa i ukłony" w stronę ONR i MW z okazji takiego pieknego marszu.

Nadal nie widac problemu? :sciana:
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

LLothar pisze:Thim, tak nie wygląda większość tych, którzy brali w marszu udział. Tak wygląda tylko grupa osób identyfikujących się z organizatorami marszu i hasłami organizatorów, więc nie można na ich podstawie oceniać marszu...

Jakoś tak logika musi chyba iść.
Wieź nie piernicz Llo. To gdzie byli na tym marszu organizatorzy? To nie zielone ludziki, to nie ci niosący różne nacjonalistyczne flagi, to gdzie mam szukać? Oglądnąłeś ten drugi filmik od tego fragmentu, który podałem? Obok, stoją ci zwykli ludzie i słuchają zaśpiewek "sia lala la la la...". No kurwa...

To jasne, że tak nie wyglądał marsz ~250 tysięcy ludzi. Ale ci ludzie, w przeciwieństwie do tej większości, nie są tam przypadkiem, są na swoim miejscu i nie przyszli na ten marsz "bo PO nie zaproponowało alternatywy". Jasne jest też to, że gdyby to 250 tysięcy szło tylko za prezydentem/rządem, to nie byłoby problemu. Ale szli za zielonymi ludzikami, organizatorami państwowego marszu, a prezydent z naczelnikiem i rządem oddzieleni wojskiem spierdalali czym prędzej od tej hałastry.

Rozwiązać problem z takimi organizatorami, ONR-em jest łatwo- wystarczy ich zdelegalizować i potępiać na każdym kroku. Gorzej z tym stadem ludzi, którzy uważają, że aby uczcić niepodległość polski, to trzeba iść na marsz - to jest najwyższy stopień patriotyzmu. Obok zorganizuj im sto tysięcy różnych zabaw, muzeów, koncertów itd., a oni ci powiedzą, że najważniejsze to pójść na marsz.

Duże zdjęcie, więc nie wklejam img:

„Oto jedna z tzw. "normalnych rodzin". 11.11. Pijany pan Borys w przypływie uczuć patriotycznych na widok przechodzących kolegów z ONR, chwiejąc się na nogach, macha racą nad wózkiem ze swoim świeżo narodzonym dzieckiem. Jego żona ma przerażoną minę, ale godnie i z honorem przyjmuje to wzmożenie. W końcu bóg honor ojczyzna. Marsz prezydencki? #PL100”

„- Poświeć mu, bo nic nie widzi.
Borys odpalił racę. Niemowlę zaczęło czytać na głos "Myśli nowoczesnego Polaka" Romana Dmowskiego.”

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5C8916DD

Przestańcie wreszcie pisać o marginesie, który organizuje państwowy 250 tysięczny marsz!
Być może wielu z was chciałoby wierzyć, że to zawsze robią jacyś „oni” – inni, margines, chuligani. Sam chciałbym tak myśleć. Ale to robicie wy.

Wy, którzy maszerujecie i którzy przymykacie oko, usprawiedliwiacie; wy, którzy patriotyzm nienawiści eksploatujecie marketingowo i politycznie.

Współwinni jesteście także wtedy, gdy wygłaszacie apele o szacunek dla narodowych symboli tam, gdzie niezbędny jest głos bezwarunkowego potępienia dla przemocy. Półśrodki w tym przypadku tylko osłabiają czujność.

Nienawiść i przemoc, nawet jeżeli ukryte pod frazesami, znajdują się w samym sercu waszego patriotyzmu. Jest on skażony nienawiścią, bo w punkcie wyjścia Polskę zdefiniowaliście jako coś, co inni chcą zabrać, zniszczyć, podeptać❞
https://www.tygodnikpowszechny.pl/do-pr ... ZGNStqUs5Q
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2018, o 14:44 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 3 razy.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: batton »

Ależ macie problemy. Trafiło się na marszu 100 psychicznych. To nie jest temat na jakiekolwiek analizy. To prawidłowość w każdym społeczeństwie. Poparcie dla nich pokazują wybory i sondaże.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

batton pisze:Ależ macie problemy. Trafiło się na marszu 100 psychicznych. To nie jest temat na jakiekolwiek analizy. To prawidłowość w każdym społeczeństwie. Poparcie dla nich pokazują wybory i sondaże.
Batton, czy jeden psychiczny w spoleczenstwie to problem? Tak, jesli jest prezydentem.

Tutaj masz 100 psychicznych - ORGANIZATOROW MARSZU.

I to nie jest zadna tajemnica. Wejdz na OFICJALNĄ stronę marszu - https://marszniepodleglosci.pl

Wejdz w zakladkę historia:
Marsz Niepodległości jest jednym z największych pochodów patriotycznych w Europie. W 2010 roku wypłynął pomysł zorganizowania przez organizacje narodowe wspólnego, jednego, ogólnopolskiego marszu z okazji Święta Niepodległości. W poprzednich latach marsze tego typu organizowane były w różnych miastach, na o wiele mniejszą skalę. Zdecydowano, że warto połączyć siły i wspólnie podjąć się inicjatywy zorganizowania tego ogromnego wydarzenia. Zadania tego podjęły się dwa największe narodowe stowarzyszenia: Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny. Już w 2011 roku powstało Stowarzyszenie Marsz Niepodległości – oficjalny organizator marszu, skupiający w swoich szeregach działaczy tychże organizacji narodowych.
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: batton »

Faktem jest, że poprzednia władza zupełnie zaniedbała ten obszar. Jeżeli ktoś chciał się poczuć Polakiem a nie tylko europejczykiem dostawał niepoważnego orła z czekolady. To była luka, w którą weszły organizacje narodowe i tak na razie zostało, co z tym zrobisz? W państwie prawa jest w tym zakresie niewielkie pole manewru.

Ja będę się upierał przy tym, że 99% uczestników przychodzi na masz nie dlatego, że organizują go nacjonaliści tylko pomimo tego.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Sorry batton, ale ponawiam pytanie: poszedłbyś na marsz niepodległości (z braku innego) organizowany przez feministki krzyczące o Kaczyńskim chuju z kotem albo o mojej cipie, mojej sprawie? Ale poza tym to tylko marsz dla ludzi, żeby uczcić święto państwowe.

Jeśli byłby to państwowy marsz i przyczepił się jakiś margines to nie mam problemu, wtedy można bagatelizować. Ale to są organizatorzy tego marszu, chwalą się zapraszaniem faszystów i krzyczą w zorganizowanym "dopingu" o premierze (który idzie na czele) i murzynie. A prezydent na koniec dziękuje organizatorom. No kurwa...
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2200
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: peterpan »

Panowie, widze ze latwo utozsamiacie organizacje narodowcow z faszystami. ONR juz od dawna tnie psychoprawice i sie cywilizuje. A delegalizowac go juz probowano - i kazdy wolny sad wnioski takie oddalal. Ostrozny bylbym z takimi żadaniami - bo moze sie okazac, ze wolnosc zrzeszania zostanie wstrzymana.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Peter, pokaż mi palcem kto i gdzie chce zdelegalizować ONR?

A jeśli zapraszanie do Polski Forza Nuova (wprost nazywają się faszystami, mimo, że też są legalni we Włoszech) i chełpienie się tym to cywilizowanie się. Jeśli transparenty z mordą Mussoliniego w święto narodowe, w Warszawie nie jest obrzyganiem pamięci o ofiarach wojny, PW czy rzezi Woli to naprawdę zupełnie inaczej pojmujemy "cywilizowanie się".
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

batton pisze:Faktem jest, że poprzednia władza zupełnie zaniedbała ten obszar. Jeżeli ktoś chciał się poczuć Polakiem a nie tylko europejczykiem dostawał niepoważnego orła z czekolady. To była luka, w którą weszły organizacje narodowe i tak na razie zostało, co z tym zrobisz? W państwie prawa jest w tym zakresie niewielkie pole manewru.
Nikt nie mowi, ze to bylo cos nielegalnego.
batton pisze:Ja będę się upierał przy tym, że 99% uczestników przychodzi na masz nie dlatego, że organizują go nacjonaliści tylko pomimo tego.
"Ide na marsz. Nie przeszkadza mi to, ze organizuje go ONR"

ONR nie jest juz organizacja, ktora odstrasza. Na tym marszu byli normalni ludzie, nawet trochę rodzin z małymi dziećmi i osób starszych. ONR sie nie zmienil, to ludzie sie zmienili. I to jest problem. ONR jest Narodowo-Radykalny. Iść w marszu organizowanym przez Radykalnych Narodowcow nie przeszkadza battonowi czy Theeckowi.

Daleko to od glosowania na ONR? Wiadomo, ze nie beda miec w programie "czystosci rasowej" ale "troske o kraj i bezpieczenstwo" oraz wiele zupelnie normalnych rzeczy. Wtedy ludzie tez nie beda glosowac nie dlatego, ze maja jakies poboczne radykalne hasla, tylko pomimo tego. Czy to jest usprawiedliwienie?

Tak wlasnie radykalny element dochodzi do wladzy. Uczestnictwem w Marszu Niepodleglosci wspierasz Obóz Narodowo Radykalny.
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: batton »

@Sith

Nie wiem, myślę że bym poszedł. Takie decyzje o udziale w manifestacji raczej nie podejmuje się czystym rozumiem wiec na 100% nie powiem ale pewnie bym poszedł. Byłem zreszta na obchodach w Poznaniu, gdzie aktualny lokator ratusza daleko od tej poetyki nie odbiega. Byłem, pokręciłem się i poszedłem. Było mdławo.

Co do drugiego akapitu to są zupełne ozdobniki bez znaczenia, kto komu za co podziękował. Pamiętajcie jak zneutralizowano Samoobronę. Nie delegalizacją i obrażaniem się.
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2018, o 15:04 przez batton, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Możemy spokojnie założyć, że większości aktywnych ludzi na forum to nie przeszkadza. Ale ta większość to tylko margines...

Śmieszkują sobie nawet, tak pewnie się czują. Nic dziwnego, PiS daje im gwarancje, że nikt ich nie ruszy.
https://www.facebook.com/Wszechpolacy19 ... 31/?type=3
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Zablokowany