Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

... o ruszaniu się

Moderatorzy: Zolt, boncek, Cherryy

Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Bambusek »

Sobies pisze:Jak cała Polska nie lubi Legii to niech teraz się nie spodziewa, że inne kluby będą przed nimi klękać i podkładać się :)
Tylko Górnik jeszcze niedawno żebrał u/szantażował swoich wierzycieli, żeby ci podpisali odroczenie spłaty, bo groził brak licencji, a teraz lekką ręką odpuszczaja te kilka czy kilkanaście tysiecy złotych, jakie by mieli ugrywajac lepsze miejsce w lidze. No ale jak można wyciagnąć łapki po pieniadze od miasta...

Zresztą postawa Pogoni i Górnika po 30 kolejce pieknie obnażyła jaką prowizorką jest reforma i komu ma przede wszystkim służyć (Ekstraklasie SA i NC+). Mialo być bez meczów o nic, bez podkładek. I co? Pogoń i Górnik ostatnie 7 kolejek grały o nic i pewnie gdyby mogli to najchętniej by po prostu oddali wszystkie spotkania walkowerem i wyjechali na wcześniejsze urlopy. Pogoń po podziale miała 21 punktów, po 37 kolejce... 22. Górnik 22 po podziale, 26 na koniec. "Imponujące" wyniki.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Pquelim »

Bambusek pisze:I co? Pogoń i Górnik ostatnie 7 kolejek grały o nic i pewnie gdyby mogli to najchętniej by po prostu oddali wszystkie spotkania walkowerem i wyjechali na wcześniejsze urlopy. Pogoń po podziale miała 21 punktów, po 37 kolejce... 22. Górnik 22 po podziale, 26 na koniec. "Imponujące" wyniki.
Pogoń grała młodzieżą i rezerwami, co otwarcie mówili przed rozpoczęciem rundy zasadniczej.
Ból dupy kibiców Legii powinien obracać się wokół liczb - 9 porażek w sezonie, i odpuszczanie ligi względem europejskich pucharów, oraz żałosna ignorancja i buta legionistów to największe problemy tego zespołu. No, ale za każdym razem jak widze Lesnodorskiego to się w sumie nie ma co dziwić.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

Dla mnie reforma ma swoje minusy, ale dzięki temu emocji było więcej. Nawet jeśli Górnik i Pogoń odpuściły, to co? Nadal jest 6 ekip, które nie odpuściły, co widać po wynikach :)
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: grel3gargamel »

Nie ma co gadać o reformie, wiadomo, że głupia i że prędzej czy później zostanie cofnięta, bo tylko fanboje Bońka jej bronią.
Legia mogłaby dać sobie spokój, gdyby nie sędziowie miałaby 3-4 miejsce.
SithFrog pisze: Nie do końca tak pisałem, ale w ten deseń. Coś się zmieniło?
9 meczów 7 zwycięstw, 0 porażek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:
SithFrog pisze: Nie do końca tak pisałem, ale w ten deseń. Coś się zmieniło?
9 meczów 7 zwycięstw, 0 porażek
Okej, jak to się ma do tego, że wtedy Lech grał piach mimo, że miał skład na mistrza i nie było widoków na poprawę? :)

A pisałem bodajże w stylu: Zielińskiemu trzeba podziękować, bo uparł się na jeden system, którzy przestał działać i nie wygląda, żeby miał pomysł na coś innego. A Bakero akurat nie był moim faworytem na kolejnego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2743
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Cherryy »

Reforma jest po to, żeby panowie piłkarze więcej grali. Pamiętajcie, że jeszcze do niedawna zdarzały się przerwy po trzy miesiące. To była patologia i powoli udaje się ten stan naprawiać.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Bambusek »

SithFrog pisze:Dla mnie reforma ma swoje minusy, ale dzięki temu emocji było więcej. Nawet jeśli Górnik i Pogoń odpuściły, to co? Nadal jest 6 ekip, które nie odpuściły, co widać po wynikach :)
Po 30 kolejce między 3 a 4 miejscem miałeś mniej punktów straty niż po 37 kolejce :) Nie odpuszczały głównie 3 ekipy: Legia, Lech i Jagiellonia. Śląsk, Wisła i Lechia raz na górze, raz na dole. Pogoń i Górnik wiadomo. Działo się głównie z grupie spadkowej.
Cherryy pisze:Reforma jest po to, żeby panowie piłkarze więcej grali. Pamiętajcie, że jeszcze do niedawna zdarzały się przerwy po trzy miesiące. To była patologia i powoli udaje się ten stan naprawiać.
Zróbmy ligę na 10 drużyn i 4 rundy :) Zagrają jedno spotkanie mniej niz teraz, nie będzie żadnych podziałów na grupy ani dzielenia punktów. Tylko wiadomo, że po za Legią i Lechem to nikt za tym nie zagłosuje, bo trzeba by spuścić 6 albo 8 drużyn z ligi. Zresztą kontrowersja reformy nie jest te dodatkowe 7 kolejek tylko podział punktów, które wymyślono dla usunięcia meczów o nic. A prawda jest taka, że jak ktoś chce to będzie grał o nic, bo wciąż dla wielu klubów cel minimum i maksimum to utrzymanie. Dostanie się do grupy mistrzowskiej je gwarantuje i potem jest zlewka.
Pquelim pisze: Pogoń grała młodzieżą i rezerwami, co otwarcie mówili przed rozpoczęciem rundy zasadniczej.
Ból dupy kibiców Legii powinien obracać się wokół liczb - 9 porażek w sezonie, i odpuszczanie ligi względem europejskich pucharów
Mam gdzieś czy Górnik się podłożył czy nie, ostatecznie to potencjalnie ich strata kasy i ich problem. Jasne, że Legia mogła sprawę załatwić wcześniej i się nei przejmować. Inna sprawa, ze jak sezon temu Legia zupełnie spieprzyła grupę LE, ale spokojnie wygrałą ligę to słychać było "słaba liga, żaden wyczyn wygrac, niech w LE pokażą". Jak pokazali kosztem ligi (głównie jesienią zresztą) to też pretensje.

A faktem jest, że w tym sezonie nastapiło to, przed czym reforma (a dokładniej: podział punktów) miały chronić. I tyle. A nie uważam, żeby to był wyjątek, za rok bedzie to samo, co najwyżej kto inny zajmie miejsce Pogoni i Górnika.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Bambusek »

Żaba, jak to się mówi: gdyby pieniadze grały to Katar byłby mistrzem świata (chociaż poczekajmy do 2022, bo jeszcze moze się sprawdzić :D). Legia ma największy budżet, jasne, tylko co te 120 milionów daje po za oknami transferowymi? Nic.
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: grel3gargamel »

SithFrog pisze:
Okej, jak to się ma do tego, że wtedy Lech grał piach mimo, że miał skład na mistrza i nie było widoków na poprawę? :)

A pisałem bodajże w stylu: Zielińskiemu trzeba podziękować, bo uparł się na jeden system, którzy przestał działać i nie wygląda, żeby miał pomysł na coś innego. A Bakero akurat nie był moim faworytem na kolejnego.
Po prostu zapamiętałem to, bo już wtedy było wiadomo kim jest Bakero i zamiana kogokolwiek (nie wspominając o kimś kto zdobył mistrza) na Bakero wydawała mi się dziwna, a ktoś to pochwalał
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

Bambusek pisze:Żaba, jak to się mówi: gdyby pieniadze grały...
Oczywiście, że pieniądze grają. Dlatego w najbliższej dekadzie taki Tottenham czy Sevilla nie zdobędą mistrzostwa w swoim kraju. Czasem (baaaaaaaaardzo rzadko) jakiś klub się wybije i zrobi niespodziankę. A to w lidze, a to w dwumeczu LM, ale poza tym kasa ma znaczenie decydujące na pewnym etapie. Nieprzypadkowo od kilku lat w półfinale LM grają prawie te same ekipy. W ilu ostatnich latach NIE było w 1/2 Barcy, Realu albo Bayernu? Hm?

Tylko pozostaje kwestia zasadnicza. JAK się kasę wydaje. Jeśli kupujesz za 800 tys. EURO Masłowskiego no to przepraszam bardzo, możesz mieć nawet czterokrotny budżet tego co ma Legia :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Bambusek »

Akurat chyba większym lolem ze strony Legii było kupienie Piecha. Facet ile razy spadał ze swoim klubem? Teraz chyba już czwarty :D

Dobra, koniec o naszej Biedaklasie, niech ktoś założy temat o Copa America, pojutrze się zaczyna (no dla nas to w piatek, pierwszy mecz 1:30 w nocy z czwartku na piątek)
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2743
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Cherryy »

Trzęsie mną, kiedy słyszę, że Ekstraklasa powinna mieć dziesięć drużyn - w kraju, w którym jest kilka tysięcy klubów piłkarskich. To jest najszybszy sposób, żeby zniszczyć to, co zostało już wypracowane. Liga powinna dążyć do rywalizacji osiemnastozespołowej, bo im więcej klubów zginie w odmętach niższych klas rozgrywkowych tym gorzej dla całej krajowej piłki.

Przy dziesięciu klubach logicznym jest spadek jednego zespołu, więc dostanie się do Ekstraklasy graniczy z cudem. Ciężko będzie w niższych klasach, przy braku wsparcia finansowego z transmisji, stworzyć klub aspirujący do podjęcia jakiejkolwiek rywalizacji. Utworzy się mocna grupa, która "zmonopolizuje" rozgrywki na lata. Spadnie zainteresowanie w całej pozostałej części kraju piłką, bo to będzie po prostu nudne i frustrujące. Wiele klubów straci przez to również finansowanie miasta i po prostu upadnie. Mniej więc będzie się szkolić, mniej grać.

Co z tego, że będzie kilku mocarzy rywalizujących ze sobą do usranej śmierci, jeżeli 95% potencjalnych kibiców będzie to gówno obchodzić.

Tylko zwiększenie liczebności Ekstraklasy może doprowadzić do poprawy jej poziomu i poprawy poziomu również całej polskiej piłki. Bo im większe szanse na awans do Ekstraklasy i im więcej miast się w niej znajdujących, tym lepsze postrzeganie i perspektywy dla całej reszty.
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

Masz rację Wiśnia. Dokoptujmy jeszcze dwie ekipy w stylu Niecieczy. Na pewno frekwencja wzrośnie ;)

Strata finansowania z miasta to miód na moje serce. Moja kasa idzie na Śląsk i pensje dla panów piłkarzy. No kurwa.

A więcej drużyn = większy poziom to mrzonka. U nas kasę się przejada i przepija na poziomie działaczowskim. Kto ma sensowną akademię i myśli długofalowo poza Legią i Lechem? Nikt.

Dlatego wolę mocną grupę, która "zmonopolizuje" rozgrywki na lata, bo może w końcu ktoś doskoczy do walki na poziomie LM czy LE powyżej grupy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Bambusek »

Wiśnia, załatw w tym kraju sensowne drużyny z pomysłem na siebie i zdrowymi finansami. Wtedy to może ich być i 20 jak w Anglii czy Hiszpanii, nie ma problemu. Miałeś 18 w latach 90 i co prawda Legia i Widzew w LM wtedy zagrały, ale nie dlatego, że liga taka silna, tylko te dwa kluby były takie dobre, odstawiajac resztę na 20+ punktów.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2743
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Cherryy »

Wiedziałem, że ktoś poruszy temat Niecieczy. Choć miałem małą nadzieję, że jednak nie zagrasz pod publiczkę, Sith. ;) Ostatni raz w miarę porównywalną miejscowość, czyli Grodzisk Wielkopolski (still ~15k względem ~750) w Ekstraklasie żegnaliśmy w 2008 roku, czyli 7 lat temu. Od tego czasu najmniejsza była chyba Łęczna (~20k) i Wodzisław Śląski (~50k), czyli miejscowości o takim zaludnieniu, jakie można też spotkać w o wiele mocniejszych ligach. Zdarza się - i w zasadzie nie wiem, dlaczego robisz z tego kontrargument. Gdyby nie fakt, że liga liczy szesnaście zespołów i pierwsza liga premiuje dwie drużyny awansem, to możliwe, że w Nieczeczy nikomu nie chciałoby się inwestować w drużynę bez praktycznej możliwości awansu do topu.

Teraz przeanalizujmy na podstawie obecnego sezonu. W Ekstraklasie grałyby: Lech, Legia, Jagiellonia, Śląsk, Lechia, Wisła, Górnik, Pogoń, Cracovia i Ruch, gdzie spadkowicz jest z góry znany. W pierwszej lidze miotałyby się z kolei Korona, Piast, Podbeskidzie, Górnik Łęczna, Zawisza i GKS i dla części tych ekip byłby to wyrok.

Ekstraklasą cieszyłoby się dziewięć miast. DZIEWIĘĆ. Cała reszta Polski musiałaby się cieszyć wątpliwą przyjemnością oglądania niższych lig, gdzie o sponsorów ciężko, a tym samym o lepszą infrastrukturę i piłkarzy, a także nakłady na JAKIEKOLWIEK szkolenie młodzieży. Rozgrywki byłyby nieatrakcyjne, bo co roku jeden przedstawiciel Ekstraklasy by spadał, żeby z dużym prawdopodobieństwem znowu awansować, gdyż byłby znacznie bogatszy, niż reszta pierwszoligowej stawki - wystarczyłyby pieniądze z praw z poprzedniego sezonu, które pozwalałyby na podkupienie najlepszych piłkarzy z pierwszej ligi. Wzmacnianie, kosztem osłabiania reszty.

Idźmy dalej. Fajnie, jak miasto finansuje klub w konkretnych celach, takich, jak szkolenie młodzieży. Oczywiście, w wielu miejscach jest daleko do ideału, ale atencja władz miejskich jest WAŻNA. Bez nich części klubów po prostu już by nie było, a młodzież ewentualnie mogłaby się "szkolić" na wuefie. Myślę, że obecnie gdzieś tak 1/10000 ma przed sobą reprezentacyjną przyszłość. W Waszym scenariuszu byłby to 1/100000.

Ja wolę, żeby piłka w tym kraju, powoli, ale jednak szła do przodu, niż żebyśmy mieli kompletne nudy, ale przedstawiciela w LM... Spójrzcie na Austrię albo Szkocję. Ciężko znaleźć nudniejsze rozgrywki.
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

"Ekstraklasą cieszyłoby się dziewięć miast. DZIEWIĘĆ. Cała reszta Polski musiałaby się cieszyć wątpliwą przyjemnością oglądania niższych lig"

Cała reszta Polski? Czyli te tłumy w Bydgoszczy? W Łęcznej? W Gliwicach? :)

"JAKIEKOLWIEK szkolenie młodzieży"

A gdzie teraz jest to szkolenie? W Bydgoszczy? W Łęcznej? W Gliwicach? :)

"Idźmy dalej. Fajnie, jak miasto finansuje klub w konkretnych celach, takich, jak szkolenie młodzieży."

Nie, nie fajnie. Ja chcę dodatkowych lekcji W-Fu, SKSów, stypendiów sportowych, a nie nabijania kabzy PRYWATNYM podmiotom jakim jest klub piłkarski. Niech szkolą sobie adeptów za własne pieniądze. Chyba, że od każdego transferu wychowanka miasto dostanie ze 20% :P

"Ja wolę, żeby piłka w tym kraju, powoli, ale jednak szła do przodu, niż żebyśmy mieli kompletne nudy, ale przedstawiciela w LM... Spójrzcie na Austrię albo Szkocję. Ciężko znaleźć nudniejsze rozgrywki."

No to masz w zamian ciekawe rozgrywki, ale na poziomie półamatorskim :) Wiem, że chcesz jak najlepiej dla polskiej piłki, ale mam wrażenie, że stawiasz totalnie nietrafioną diagnozę.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: PIOTROSLAV »

Patrz pan... w polityce, to jesteś przeciw jowom, bo to betonowanie. A tutaj betonowanie popierasz....
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

Dlaczego betonowanie? Mogą zrobić ligę na 10-12 zespołów i niech 4 spadają. Albo 2 spadki i 2 w barażach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2743
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Cherryy »

Bardzo chcę się z Tobą posprzeczać, ale dopiero wieczorem. ;)
Since 2001.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Sobies »

Wiśnia ja Cię proszę... przyjedź w tym roku na zlot :) Sam jeden nie dałem rady bronić potęgi naszej ligi przed Sithem i Pq :P
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2743
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Cherryy »

Sith, widzisz, może nie wiesz, chociaż to ja jestem ponoć tutaj full retard, ale ludzie, którzy przychodzą na stadion to nie jest cały target. Gdyby patrzeć Twoją logiką na sprawę, to jaki sens ma trzymanie w Ekstraklasie Wisły i Śląska. Najlepiej zaorajmy ligę do sześciu drużyn, niech grają ze sobą sto razy i wtedy będzie dopiero poziom...

Bydgoszcz, Gliwice i Łęczna z suburbiami mają łącznie koło 600 tysięcy mieszkańców. O większość z nich da się zawalczyć tylko w Ekstraklasie. Niżej te kluby nie mają prawa bytu w takim formacie, ewentualnie amatorsko.

Zmniejszenie Ekstraklasy doprowadzi właśnie do zwiększenia drużyn amatorskich, w których będą grać ślusarze i kelnerzy. Powiesz, że tak powinno być, bo większość nie powinna grać za te pieniądze, co teraz? Oczywiście, że nie. I liczba takich by się zmniejszyła, za to reszta, niekoniecznie lepsza, będzie chciała WIĘCEJ. Bo utworzy się krąg zawodowców, do którego doskoczyć będzie trudno z amatoskich niższych lig. Skończy się na sprowadzaniu na niespotykaną skalę obcokrajowców. Coś a'la Cypr.

Z tego, co wiem, to ekstraklasowe kluby są zobowiązane do prowadzenia grup młodziezowych. Część robi to na swoją rękę, a część bierze pod skrzydła i rozwija lokalne szkoły. Bez kasy z telewizji po prostu by tego nie było.

Mocny masz argument w postaci dotowania z miast, ale nie potrafisz go należycie rozwinąć, a ja Ci w tym nie pomogę. :P W tym temacie istnieje duża patologia, ale to władze w wielu miejscach zbudowały tę patologię, a kluby po prostu się przystosowały na zasadzie: jak dajom to dajom. Nieudolnością niektórych prezesów rozpieszczanych miejską kasą nie można jednak wszystkiego argumentować. To miasta powinny bardziej troszczyć się o to, jak wydaje się kasę, a nie na odwrót. Bo to już idealizowanie. Jak klub zobaczy, że miasto daje powiedzmy milion na rozwój szkółki, a nie na miesięczne kontrakty przepłacanych gwiazdek, to albo wyciągnie wnioski i wywali swojego prezesa, który doprowadza klub do ruiny albo zbankrutuje. A jak zbankrutuje to spadnie trzy klasy niżej i na jego miejsce pojawią się mądrzejsi z innymi klubami - jak liga będzie miała 10 klubów, to nawet ci najmądrzejsi nic nie zrobią. Dojdą do szklanego sufitu.

Przypominam, że rozgrywki w Ekstraklasie są w pełni profesjonalne, tak samo w pierwszej lidze. I chyba w drugiej też.

Spadek czterech drużyn z ligi dziesięciozespołowej z kolei to krótka droga do tego, żeby po dwóch latach tę "zawodową" ligę tworzyły same Termaliki. Sith, jesteś za madry, żeby rzucać takimi głupotami.
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

Pominę zaczepki personalne :)
Cherryy pisze:Spadek czterech drużyn z ligi dziesięciozespołowej z kolei to krótka droga do tego, żeby po dwóch latach tę "zawodową" ligę tworzyły same Termaliki.
Dlaczego? Przecież z obecnych 16 ekip odejmiesz teraz 4 albo 6, na zapleczu masz jeszcze ze 3-4, które chcą do ekstraklasy.

Nie rozumiem dlaczego jak jest 16 drużyn to jest ok, jak będzie 18 to jeszcze lepiej, ale jak 10 czy 12 to reszta będzie amatorska.

Rozumiem, że Zawisza po tegorocznym spadku leci do B klasy i będzie ekipą kelnerów?

Niech będzie zawodowa liga okrojona do 10-12 ekip, a za nią profesjonalne zaplecze kolejnych 18 pretendentów. Nie rozumiem dlaczego nagle miałoby to się zawalić? 600 tys. mieszkańców w suburbiach? I to oni teraz finansują kluby ekstraklasy? Przecież Zawisza bez Osucha przestaje istnieć.

A argument z dotacjami z miasta jest idealny i nawet nie trzeba go rozwijać. Kluby piłkarskie nie powinny być własnością miasta, żadna złotówka z publicznej kasy nie powinna na nie iść.

A Twoje załamywanie rąk nad szkoleniem młodzieży już przecież wytknąłem. Kto teraz prócz Legii i Lecha W OGÓLE szkoli młodzież? Nie pytam o pozorowane działania.

A z ligi szkockiej możesz cisnąć ile wlezie. Policz ile razy w ostatnich 20 latach ich kluby grały w pucharach i jakie miały wyniki (ot, Celtic wygrywający z Barcą u siebie :) ). Bo to są nieporównywalne rzeczy nawet.

Uważam po prostu, że Twoja recepta to pogłębienie nędzy jaka jest teraz. Dwa dodatkowe Podbeskidzia czy inne Zagłębia i już widzę jak poziom idzie do góry :)

Zresztą, nie Ty pisałeś jakoś 2 czy 3 lata temu, że jest boom, jest kasa i teraz to już ekstraklasa poszybuje w górę? :D
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: grel3gargamel »

SithFrog pisze:
Nie rozumiem dlaczego jak jest 16 drużyn to jest ok, jak będzie 18 to jeszcze lepiej, ale jak 10 czy 12 to reszta będzie amatorska.
Proste-w II lidze jest znacznie mniejsza kasa z telewizji.

10-12 drużyn jest złe. Doprowadzi to do zastoju, sporo dużych miast byłoby bez drużyny w ekstraklasie. Poza tym 4 mecze w sezonie z tym samym przeciwnikiem to byłaby nuda, mniej ludzi by się tym interesowało, co oznaczałoby mniej sponsorów. Nieciecza? Takie drużyny i tak by szybko spadły. Zresztą w Bundeslidze gra Hoffenheim i nikt nie plącze. Serio, nie wiem dlaczego obecność Wisły Płock miałaby jakoś ekstraklasę deprecjonować. Poza tym 18 drużyn pozwala rozegrać normalny sezon ligowy, bez długich wakacji i absurdalnego dzielenia punktów.

SithFrog pisze: A z ligi szkockiej możesz cisnąć ile wlezie. Policz ile razy w ostatnich 20 latach ich kluby grały w pucharach i jakie miały wyniki (ot, Celtic wygrywający z Barcą u siebie :) ). Bo to są nieporównywalne rzeczy nawet.
To tak jak Wisła :). No i potęgę ligi szkockiej dobrze pokazuje ostatni dwumecz z Legią. Jak wywalili Rangersów, Celtic nie ma żadnego impulsu do rozwoju
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

"Poza tym 18 drużyn pozwala rozegrać normalny sezon ligowy, bez długich wakacji i absurdalnego dzielenia punktów"

No nie wiem. 2 mecze więcej to nadal nie 7.

SithFrog pisze:To tak jak Wisła :)
Przez grzeczność zignoruję to zdanie ;)

Ja wiem, że duże ligi są fajne, bo są fajne. Tylko u nas kluby poniżej 10 miejsca to są maszynki do robienia biznesików dla działaczy, a nie profesjonalne drużyny sportowe. Jak będzie 18, ba, jak będzie 14-15 ekip z takim nastawieniem jak Lech czy Legia to dawajcie nawet 20-drużynową ekstraklasę.

U nas piłka nawet na poziomie ekstraklasy jest w niektórych miastach pół-amatorska. Tak sportowo jak i organizacyjnie.

No i już zupełnie nie kleję argumentów "sporo dużych miast byłoby bez drużyny w ekstraklasie". No i co? Łódź nie ma i najwyraźniej długo mieć nie będzie. Ludzie tam umierają czy coś? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2743
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Cherryy »

Sith, piłka od drugiej klasy rozgrywkowej rzadko kiedy się opłaca. Tam w większości przypadków ładuje się jakieś pieniądze, bo ma się ambicje, żeby awansować do Ekstraklasy, albo po prostu się egzystuje na pograniczu opłacalności. Druga liga przy Ekstraklasie dziesięciozespołowej musiałaby mieć maksymalnie czternaście drużyn. Czyli jeszcze większą liczbę klubów skazujemy na kompletny niebyt w niższych klasach. Sponsorom nie opłaca się często inwestowanie w obecnej sytuacji, a co dopiero, kiedy liga skupi się na kilku miastach - bo zasięg reklamy jest mniejszy a atrakcyjność (nawet mimo wyższej jakości) produktu jest niższa. W konsekwencji stacje telewizyjne też nie zapłacą już takich pieniędzy, bo spadnie atrakcyjność ich oferty programowej w 1/3 z dotychczasowych miast. Mniejsza kasa -> jeszcze słabsza liga przy 2-3 zespołach, które umieją się same utrzymać. Nikt nie chce oglądać stu spotkań tych samych drużyn, nawet jeżeli są to mocarze typu Real - Barcelona. Po prostu taka powtarzalność zaczyna męczyć, gubi się gdzieś wyjątkowość tych spotkań.

Co do dotacji. Pamiętaj, że miasta dotują nie tylko kluby piłkarskie - ale też żużlowe, koszykarskie, itd. Klub to nie jest zwykła firma i nigdy nią nie będzie. Często kluby są silnie związane z historią miasta, mają kibicowskie tradycje, są pewną marką, którą trzeba chronić. Są dobrem społecznym. Nawet jeżeli nie dla Ciebie, to dla pięciu osób w Twoim otoczeniu pewnie tak. Dyskusja nie powinna dotyczyć tego, czy kluby powinny być dofinansowywane, ale w JAKI SPOSÓB. Ja też płacę podatki na instytucje (nie wiem, żłobki, domy opieki społecznej, itd.), z których nie korzystam i nie robię grandy. Wiem, że płacę, żeby ktoś mógł z tego korzystać i że tamta osoba płaci równocześnie na sport, chociaż może mieć wszystkie kluby w okolicy w głębokim poważaniu.

Pewnie pisałem o tym boomie i słowa podtrzymuję. Sprowadzamy coraz lepszych grajków, mamy coraz lepsze stadiony, jest coraz większy profesjonalizm. Dziewiętnasta liga Europy względem środka trzeciej dziesiątki kiedyś. Progres jest, ale nie od razu Rzym zbudowano.
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

Cherryy pisze:Co do dotacji. Pamiętaj, że miasta dotują nie tylko kluby piłkarskie - ale też żużlowe, koszykarskie, itd. Klub to nie jest zwykła firma i nigdy nią nie będzie. Często kluby są silnie związane z historią miasta, mają kibicowskie tradycje, są pewną marką, którą trzeba chronić. Są dobrem społecznym. Nawet jeżeli nie dla Ciebie, to dla pięciu osób w Twoim otoczeniu pewnie tak.
Relikt komunizmu. Teraz kluby dofinansowuje miasto, a zyski czerpią ludzie z nadania, piłkarze i działacze.

Poza tym rzuć jeszcze raz statystykami (jak kiedyś) ile ludzi w skali naszego kraju ogląda ligę. Na żywo i na C+.

"Dziewiętnasta liga Europy względem środka trzeciej dziesiątki kiedyś."

Kiedy? Jak nasi grali w LM czy jak rozbijali się po finałach europejskich pucharów? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Bambusek »

grel3gargamel pisze: Poza tym 4 mecze w sezonie z tym samym przeciwnikiem to byłaby nuda, mniej ludzi by się tym interesowało, co oznaczałoby mniej sponsorów.
Legia z Lechem grały 4 razy w tym sezonie, nie pamiętam narzekań, że nudno i ile można. Zresztą biorąc pod uwagę, ze jak przyjeżdża Legia i Lech to każdemu klubowi od razu skacze frekwencja na trybunach to raczej na 4 meczach by niektórzy finansowo tylko skorzystali.
SithFrog pisze: Kiedy? Jak nasi grali w LM czy jak rozbijali się po finałach europejskich pucharów? :)
Pewnie wtedy, kiedy informacje o wynikach się brało z Piłki Nożnej albo Telegazety, bo abonament C+ był luksusem. :)
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: grel3gargamel »

Bambusek pisze:
Legia z Lechem grały 4 razy w tym sezonie, nie pamiętam narzekań, że nudno i ile można.
Rewelacyjnie dobrany przykład. Pomijam już fakt, że nie grały ze sobą w lidze 4 razy, ale to są dwa kluby rywalizujące o mistrzostwo. Kto chciałby oglądać 4 razy Pogoń-Ruch?
Bambusek pisze: Zresztą biorąc pod uwagę, ze jak przyjeżdża Legia i Lech to każdemu klubowi od razu skacze frekwencja na trybunach to raczej na 4 meczach by niektórzy finansowo tylko skorzystali.
Zapewne przy kolejnym przyjeździe Legii skok frekwencji były mniejszy (już teraz tak jest, że drużyny, które w rundzie finałowej grają z Legią mają mniejszą frekwencję niż w meczu podczas rundy zasadniczej).

Poza tym argument o betonowaniu bardzo zasadny. Chyba, że będą spadały 4 kluby, ale to doprowadzi do rozchwiania klubowych budżetów i prezesi będą się bali inwestować świadomi ryzyka spadku i utraty pieniędzy z telewizji i od sponsorów. Doszłoby też do spadku poziomu sportowego, bo mniej graczy miałoby możliwość konfrontować się z najlepszymi w Polsce, co pozwoliłoby im się lepiej rozwijać
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7500
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Crowley »

grel3gargamel pisze:Proste-w II lidze jest znacznie mniejsza kasa z telewizji.
Zaraz, zaraz, zaraz... Chcesz mi powiedzieć, że ktoś gdzieś kiedyś transmituje mecze I albo II polskiej ligi piłkarskiej? I może jeszcze ktoś to ogląda? Takich dziwów nie spodziewałem się za nic w świecie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Sobies »

Orange Sport pokazuje mecze I ligi, oglądam czasami ;)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7500
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Crowley »

Jeśli miałbym do ciebie resztki szacunku, to właśnie bym je stracił. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7439
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Przepraszam bardzo. Ja nawet BYŁEM na meczu I ligi. I to dwa razy! Warty Poznań, bo grała na stadionie Lecha...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

Crowley pisze:Jeśli miałbym do ciebie resztki szacunku, to właśnie bym je stracił. :P
Dlaczego?

Przecież górna część tabeli I ligi nie gra gorzej niż druga połowa "ekstraklasy".
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Sobies »

Sith mnie broni w sprawie polskiej piłki klubowej - świat oszalał ;)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Bambusek »

grel3gargamel pisze: Rewelacyjnie dobrany przykład. Pomijam już fakt, że nie grały ze sobą w lidze 4 razy, ale to są dwa kluby rywalizujące o mistrzostwo. Kto chciałby oglądać 4 razy Pogoń-Ruch?
Obecnie nikt, wiadomo. Tylko własnie celem, długofalowym, wprowadzenia 10 drużyn i 4 rund byłoby, żeby pojawiły się chociaż jeszcze dwie "Legie" i dwa "Lechy". Tego obecny system absolutnie nie daje, bo po prostu masz Legie, Lecha, gdzieś za nimi Jagiellonia (chociaż zobaczymy czy powtórzą to w przyszłym sezonie) i może, o ile ogarną, Lechia, a reszta w tyle i raczej się zwija niż rozwija.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Pquelim »

Matthias[Wlkp] pisze:Przepraszam bardzo. Ja nawet BYŁEM na meczu I ligi. I to dwa razy! Warty Poznań, bo grała na stadionie Lecha...
phew. Ja byłem na Warcie tydzień temu - to już II liga. Zwycięstwo 3-1 z jakimś Solcem Kujawskim. I wcale ciekawy meczyk, zdecydowanie najlepszy ze wszystkich widzianych przeze mnie na żywo w tym sezonie (Lech-Wisła, Lech-Bełchatów, Jaga-Zawisza, o biedaklaso...).
A wczoraj pierwszy baraż o powrót do I-szej ligi Warciarze przegrali z Polonią Bytom.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

Bambusek pisze: Obecnie nikt, wiadomo. Tylko własnie celem, długofalowym, wprowadzenia 10 drużyn i 4 rund byłoby, żeby pojawiły się chociaż jeszcze dwie "Legie" i dwa "Lechy". Tego obecny system absolutnie nie daje, bo po prostu masz Legie, Lecha, gdzieś za nimi Jagiellonia (chociaż zobaczymy czy powtórzą to w przyszłym sezonie) i może, o ile ogarną, Lechia, a reszta w tyle i raczej się zwija niż rozwija.
+1
grel3gargamel pisze:Chyba, że będą spadały 4 kluby, ale to doprowadzi do rozchwiania klubowych budżetów i prezesi będą się bali inwestować świadomi ryzyka spadku i utraty pieniędzy z telewizji i od sponsorów. Doszłoby też do spadku poziomu sportowego, bo mniej graczy miałoby możliwość konfrontować się z najlepszymi w Polsce, co pozwoliłoby im się lepiej rozwijać
1. No tak, bo u nas prezesi inwestują na potęgę i każdy klub rozwija się w dobrym kierunku. Przecież poza Lechem i Legią reszta trwa i nic nie zmienia. Ty i Wiśnia argumentujecie tak jakby nasze kluby były normalne, miały cele sportowe i finansowe, ogarniętych ludzi u sterów itp. No nie, ostatnia dekada-dwie pokazały, że tak nie jest.

2. Zawsze można zmienić podział praw na taki jak jest w UK. Drużyna z PL jak spada to chyba przez rok jeszcze dostaje kasę na poziomie ostatnich miejsc w tabeli PL, żeby mieć budżet na szybki powrót.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

JEST!

phpBB [video]
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Sobies »

Słaby odcinek, trzeba powiedzieć szczerze.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

Sobies pisze:Słaby odcinek, trzeba powiedzieć szczerze.
Nie taki zły, ale ten materiał promujący ich ekipę wyraźnie nie pasuje i psuje całość.
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: grel3gargamel »

Bambusek pisze: Obecnie nikt, wiadomo. Tylko własnie celem, długofalowym, wprowadzenia 10 drużyn i 4 rund byłoby, żeby pojawiły się chociaż jeszcze dwie "Legie" i dwa "Lechy". Tego obecny system absolutnie nie daje, bo po prostu masz Legie, Lecha, gdzieś za nimi Jagiellonia (chociaż zobaczymy czy powtórzą to w przyszłym sezonie) i może, o ile ogarną, Lechia, a reszta w tyle i raczej się zwija niż rozwija.
No, ale dlaczego zmniejszenie ligi miałoby do tego doprowadzić? Praktyka wskazuje raczej na coś przeciwnego-powstanie jednej lub dwóch zdecydowanie najsilniejszych drużyn.

SithFrog pisze: 1. No tak, bo u nas prezesi inwestują na potęgę i każdy klub rozwija się w dobrym kierunku. Przecież poza Lechem i Legią reszta trwa i nic nie zmienia. Ty i Wiśnia argumentujecie tak jakby nasze kluby były normalne, miały cele sportowe i finansowe, ogarniętych ludzi u sterów itp. No nie, ostatnia dekada-dwie pokazały, że tak nie jest.
Różnie to bywa, w końcu w poprzedniej dekadzie Cupiał zbudował bardzo mocny jak na polskie warunki klub i w sumie był bliski prawdziwego sukcesu, teraz Lechia inwestuje (chociaż nie bardzo z łową), zobaczymy czy właścicielom starczy cierpliwości.
SithFrog pisze: 2. Zawsze można zmienić podział praw na taki jak jest w UK. Drużyna z PL jak spada to chyba przez rok jeszcze dostaje kasę na poziomie ostatnich miejsc w tabeli PL, żeby mieć budżet na szybki powrót.
Tak, to jest rozwiązanie. Tylko nie wiem czy zgodziłyby się kluby
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Sobies »

http://www.polskapilka.net/aktualnosci/ ... rzy-wisly/

Starałem się aby mój komentarz był bardzo spokojny:

jebane warszawskie kurwy!! I bardzo wam dobrze!!
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: SithFrog »

Albo Dudka ma dowody, albo będzie bardzo żałował, że coś takiego chlapnął.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: PIOTROSLAV »

Pavol Bajza, eks-drugi bramkarz Parmy w Podbeskidziu. Chyba zacznę im kibicować z braku drużyny w wyższej lidze
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2743
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Cherryy »

Ogólnie rzecz biorąc, jest kilka bardzo dobrych transferów w tym okienku. Warto zerknąć co wyprawia choćby Piast.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Bambusek »

Sobies pisze:http://www.polskapilka.net/aktualnosci/ ... rzy-wisly/

Starałem się aby mój komentarz był bardzo spokojny:

jebane warszawskie kurwy!! I bardzo wam dobrze!!
Ciekawe, że Dudek tego nie rzucił np. dzień po meczu jak jeszcze był zawodnikiem Wisły. "Przypadkiem" mu się przypomniało teraz, jak jest już w Lechu. Śmierdzi zwykłą próbą podlizania się kibicom z Poznania, zwłaszcza, że wszystko jest na zasadzie "słyszałem, że było".
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1131
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: hat »

Chcieli dać Wisle kasę i co z tego? Nie widzę w tym nic zdrożnego, pokazuje to tylko jak Legia była zdesperowana. Zresztą to chyba nie jest niezgodne z prawem, zakładając oczywiście że Dudka mówi prawdę. Całkiem zgrabny komentarz http://weszlo.com/2015/07/03/legia-chci ... co-z-tego/
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: Bambusek »

Akurat zdaje się, że według polskiego prawa to jest traktowane na równi z kupowaniem meczu, więc legalne nie jest. Ale to tym bardziej pytanie czemu Dudka, a zwłaszcza Głowacki, który miał rzekomą propozycję odrzucić, nie poszedł z tym od razu do prokuratury. Dlaczego sprawa wypływa miesiac po rzekomym zdarzeniu też jest ciekawe.
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1131
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 14/15

Post autor: hat »

Ciekawe to jest to że władze Legii siedą cicho. Nie dementują, nie odsądzaja Dudki od czci i wiary.
No chyba że cos przeoczyłem :P
Obrazek
ODPOWIEDZ