Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje UE.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Jaki jest Twój stosunek do rozdzielania imigrantów z Afryki na różne kraje UE?

Jestem za przymusowym przydzielaniem uchodźców krajom UE.
4
13%
Jestem za dobrowolnym przydzielaniem uchodźców - tylko te kraje które chcą.
5
16%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców na kraje UE - niech jest jak jest teraz.
1
3%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców, powinniśmy odsyłać ich do Afryki.
21
68%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7445
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Warto jeszcze dodać, że kasa na to pochodzi z ogólnonarodowej, kościelnej ściepy. Jest takie przysłowie o koniu i zębach.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Mistrzostwo świata. Chociaż ja nie widzę problemu. Ustalamy zasiłki dla uchodźców na poziomie jaki wskaże UE, a nazajutrz odrzucamy 100% wniosków o azyl.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3880
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

Status uchodźcy dostaje max 2% ubiegających się.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:Status uchodźcy dostaje max 2% ubiegających się.
Ta? A jaki status będą miały te dwa tysiące, których przyjęcie zadeklarowała Polska?

Poza tym 2% to i tak za dużo. O całe 2%. Sory, ale nie może być tak, że uchodźcy dajemy więcej niż polskim emerytom, rencistom czy bezrobotnym na zasiłku, to jest naprawdę proste :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

PIOTROSLAV pisze:Status uchodźcy dostaje max 2% ubiegających się.
O... %... moje ulubione - zwlaszcza bez odniesienia do liczb i tego ilu chca nam przyslac :).

A w sumie pijanych na drogach jest pewnie ok 0,001%. To chyba nie problem ;).

Aha - dla mnie nie byloby nic strasznego w tym wszystkim gdyby nie temat "mieszkania" i ogolnikowego "godnego zycia". W PL mamy zbyt malo mieszkan socjalnych, a wynajem rynkowy niejednokrotnie to koszt zwykle powyzej 1000 PLN, niejednokrotnie "+ media" (bo przeciez nie zabukuja ich w Pcimiu Dolnym raczej), a "godne zycie" dla 4osobowej rodziny to minimum 1000 PLN.

a teraz proponuje ostatnie dane GUS nt. biedy w Polsce. Dziekuje i zwyczajnie zazdroszcze beczki i kalpek na oczy. Pomijam fakt ze wielu mlodych moze pomarzyc o wyprowadzce z domu.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Larofan »

ja przepraszam ze przerywam ale natrafilem na fejsiku na ponizszy komiks i śmiechłem :)

Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Razorblade pisze: a teraz proponuje ostatnie dane GUS nt. biedy w Polsce. Dziekuje i zwyczajnie zazdroszcze beczki i kalpek na oczy. Pomijam fakt ze wielu mlodych moze pomarzyc o wyprowadzce z domu.
W Polsce nie ma biedy, to propaganda Put Ina!!!11
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3880
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

"Poza tym 2% to i tak za dużo. O całe 2%. Sory, ale nie może być tak, że uchodźcy dajemy więcej niż polskim emerytom, rencistom czy bezrobotnym na zasiłku, to jest naprawdę proste"
No ja rozumiem, że jest to idiotycznym rozwiazaniem, jeśli uchodźca dostaje więcej kasy niż obywatel. Zgadzam się z tym całkowicie. Z tym, że o przyjmowaniu uchodźców traktuje chociażby konwencja genewska. Sprawdziłem oficjalne dane na 2014 - na 6625 złożonych wniosków o status uchodźcy. Status w 2014 dostały 262 osoby, 170 osób dostało ochronę, a 300 zgodę na pobyt tolerowany.
Ale jak widzę ból dupy, bo 2000 uchodźców zostało przyjętych, to mnie jednak w 30+milionowym kraju śmieszy bardzo...

To jest naprawdę kropla w morzu i tylko pretekst żeby skłócić społeczeństwo o kolejna pierdołę.

"A w sumie pijanych na drogach jest pewnie ok 0,001%. To chyba nie problem".
Ale o co chodzi? Zbieraczy znaczków pocztowych też jest pewnie 0,001%. Jednych się wsadza do więzienia, drugich nie.

"Pomijam fakt ze wielu mlodych moze pomarzyc o wyprowadzce z domu."
A praktycznie każdy może pomarzyć o pensji prezesa banku. Co proponujesz?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5018
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Zolt »

"A w sumie pijanych na drogach jest pewnie ok 0,001%. To chyba nie problem".
Ale o co chodzi? Zbieraczy znaczków pocztowych też jest pewnie 0,001%. Jednych się wsadza do więzienia, drugich nie.
chodziło mu o to, że operujesz procentami bez podania liczb.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4356
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

PIOTROSLAV pisze:że o przyjmowaniu uchodźców traktuje chociażby konwencja genewska
Przepraszam bardzo, a gdzie jest ta Genewa? Chyban nie w Polsce prawda? W Szwecji, czy gdzieś tam... Czy chcemy, żeby Szwedzi, niegdysiejsi okupanci, narzucali nam jak mamy traktować islamskich terrorystów syryjskich uchodźców?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Gdzie w konwencji genewskiej jest zapis o kwocie jaką należy przeznaczyć na azylanta? :)

Piotro: nie pisałem nic o nieprzyjmowaniu, bo nie. Pisałem o tym, że jak UE narzuci nam jakieś chore stawki "per uchodźca" to wtedy trzeba się wypiąć na nich i tyle.

Tak jak napisałem w innym wątku na fb: zadeklarowaliśmy 2000, tyle przyjmiemy i damy im tyle na ile nas stać. Jak przyjdzie smutny pan z UE i powie, że mamy dawać 3x więcej to niech zabiera ich do siebie i sam tyle da.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

PIOTROSLAV pisze:Ale jak widzę ból dupy, bo 2000 uchodźców zostało przyjętych, to mnie jednak w 30+milionowym kraju śmieszy bardzo...
Mnie natomiast dziwi, że wszyscy chętni do przyjmowania uchodźców zdają się nie widzieć najważniejszej kwestii, a mianowicie tego, że te 2000 osób to jest taki balon próbny, taki test ile da się wymusić na Europie Wschodniej. Jeżeli ktoś myśli, że przyjmiemy te 2k i świat się przecież nie zawali, to grzeszy naiwnością.
Zachód Europy jest tak głęboko w dupie z imigrantami i tak coraz bardziej przerażony tym co się u nich dzieje na ulicach, że będzie próbował wymusić - i to przede wszystkim na Polsce bo jest nas ponad 30 milionów - jak najszybsze i jak największe przyjmowanie imigrantów.
Temu mają służyć głosy testujące naszą konsekwencję a to jakiegoś aparatczyka unijnego, a to ministra spraw zagranicznych Włoch, czy wreszcie samej Angeli.
Temu też ma służyć wymuszenie na nas zwiększenia pomocy dla rodzin imigrantów żeby chociaż nie chcieli od nas wyjeżdżać, jak się ich tu kolanem upchnie.
I naprawdę dziwi mnie, że ktoś tego nie chce widzieć.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Zolt pisze:
"A w sumie pijanych na drogach jest pewnie ok 0,001%. To chyba nie problem".
Ale o co chodzi? Zbieraczy znaczków pocztowych też jest pewnie 0,001%. Jednych się wsadza do więzienia, drugich nie.
chodziło mu o to, że operujesz procentami bez podania liczb.
Dziekuje Zolt.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3880
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

Turtles pisze:
PIOTROSLAV pisze:że o przyjmowaniu uchodźców traktuje chociażby konwencja genewska
Przepraszam bardzo, a gdzie jest ta Genewa? Chyban nie w Polsce prawda? W Szwecji, czy gdzieś tam... Czy chcemy, żeby Szwedzi, niegdysiejsi okupanci, narzucali nam jak mamy traktować islamskich terrorystów syryjskich uchodźców?
I jeszcze jakieś tam porozumienia nowojorskie, czyli wiadomo - żydzi chco rozsadzic nasz kraj od środka arabami i żeby przejąć wszystkie nieruchomości!

@Zolt, Rzr: Mkey, faktycznie, cyferki podałem po drodze.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Theeck+1
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Nie śledziłem ostatnio tego tematu, ale czy ktoś już poza stwierdzeniem, że imigranci/uciekinierzy itd dostają się do EU i to jest niedobre zaproponował jakieś rozwiązanie tego problemu?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

A czy ktoś twierdzący, że to jest dobre uzasadnił dlaczego miałoby to być dobre?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

snt pisze:A czy ktoś twierdzący, że to jest dobre uzasadnił dlaczego miałoby to być dobre?
Nie wiem, ale... jakie to ma znaczenie? Co z tego, że powiemy, że to dobrze/źle skoro problem nadal będzie? Mleko się już rozlało, teraz trzeba pomyśleć co z tym zrobić.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7445
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Unia Europejska powinna podbić Syrię z rąk ISIS i zorganizować tam darmowe mieszkania dla wszystkich imigrantów.O!
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Nie śledziłem ostatnio tego tematu, ale czy ktoś już poza stwierdzeniem, że imigranci/uciekinierzy itd dostają się do EU i to jest niedobre zaproponował jakieś rozwiązanie tego problemu?
Operacja USA+sojusznicy, albo najlepiej całe NATO (ONZ nie ma szans, ruska swołocz ma veto). Wojska lądowe, pełna kampania, zaoranie do gołej ziemi gdzie trzeba. Syria, Libia, Irak. Na koniec postawienie na czele tych państw dyktatorów rządzących twardą ręką.

Następnie odesłanie z powrotem wszystkich uchodźców do domu. W międzyczasie dobrze ich pilnować, zebrać do kupy, karmić i nie dać umrzeć/chorować itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
Operacja USA+sojusznicy, albo najlepiej całe NATO (ONZ nie ma szans, ruska swołocz ma veto). Wojska lądowe, pełna kampania, zaoranie do gołej ziemi gdzie trzeba. Syria, Libia, Irak. Na koniec postawienie na czele tych państw dyktatorów rządzących twardą ręką.
+ Algieria i dalej z głębi Afryki, czyli cały, albo pół kontynentu do zaorania + jeszcze Syria i okolice. Sporo tego. To już nie jest jakiśtam Irak tylko ładny kawałek świata.[/quote]

Jednak to by pewnie rzeczywiście zadziałało, ale ja pytam jaki jest realny plan. :P Taki, który da się zrobić.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Ależ ten spokojnie da się zrobić. Wystarczą chęci. Przecież te kraje militarnie to są lata 50te.

A Algierię dlaczego chcesz orać?
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:Ależ ten spokojnie da się zrobić. Wystarczą chęci. Przecież te kraje militarnie to są lata 50te.

A Algierię dlaczego chcesz orać?

Kaman, tyle lat się pieprzyli z Irakiem jak go cywilizowali w drugą stronę, a teraz chcesz im kazać 5 razy tyle robić.

A Algierię można zaorać przy okazji, bo oni tam zewsząd "spływają". Choć może racja, że jak się im odetnie dostęp do morza to nie będą mieli jak dalej iść więc wystarczy Libia...

Obrazek
http://www.bbc.com/news/world-europe-24583286
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4356
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Sith, nie mówiłeś ze pracujesz w pentagonie. Delivering peace one bomb at a time.

Jakbym na szybko miał wymyślać to raczej gigantyczna pomoc do krajów południowego brzegu Morza Śródziemnego. Maroko, Tunezja, Algieria. Pomoc dwutorowa - humanitarna dla uchodźców, ktorzy tam są i napływają i uszczelnienie granic.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Operacja wojskowa na tak szeroką skalę? Nierealne.

Beznamiętnie odsyłać ich do miejsca skąd się wzięli i zobaczycie że za trzy miesiące nie będzie problemu.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7445
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ale na czym ta pomoc miałaby polegać? Na dawaniu kasy? Żywności? To już było przerabiane i jakoś nie pomogło. Tam na prawdę trzeba ostro zaorać, żeby ktokolwiek chciał inwestować. Tak na prawdę powrót do kolonializmu nie byłby taki zły.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4356
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Kolonializm nie był opłacalny dla kolonizatorów, dlatego sie skończył. Nie dlatego, ze to passe i niedemokratyczne (może poza ekstremami jak Kongo Króla Belgów).

Nie da sie zaorać połowy kontynentu, aczkolwiek chętnie poczytam opracowania o np. wojnie w Czadzie, zaangażowaniu tam europejskich sił, wsparciu francuskim dla rządu, skąd się pomysł wziął, jak teraz wyglada tam sytuacja itp.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Rozumiem, naprawianie świata, szczytna idea, ale to czysty utopizm. Jedyne co możemy robić to trzymać, excusez moi, ten syf daleko od siebie.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Sith, nie mówiłeś ze pracujesz w pentagonie. Delivering peace one bomb at a time.
?
ThimGrim pisze:Kaman, tyle lat się pieprzyli z Irakiem jak go cywilizowali w drugą stronę, a teraz chcesz im kazać 5 razy tyle robić.
Chyba 5 razy mniej. Pieprzyli się z cywilizowaniem i demokratyzacją Iraku, dzięki temu mamy dzisiaj ISIS. Nie powstałoby gdyby nie obalenie Saddama, obalenie Kadafiego i próba obalenia Asada. Zgadza się czy nie?

Dlatego moja propozycja to zwyczajne zaoranie przeciwnika militarnego i wprowadzenie terroru dyktatury.

Co do skali operacji: najpierw ISIS. To skala nie większa niż Afganistan 2001/Irak 2003.

Pomoc jest bardziej nierealna niż wojna. Za drogo, a jak widzę (LLo mnie zje) jaki pęd uchodźcy mają na północ to przestaję wierzyć w ich intencje "byle uciec od bomb i przemocy". Oni nie chcą do nas, do Grecji, do Włoch. Oni chcą docelowo do Francji, UK, Niemiec. Zaczynam odnosić wrażenie, że wojna to dla wielu tylko pretekst. Na pewno nie dla wszystkich, ale szczerze - jeśli Grecja na takiej wyspie Kos trzyma ich, daje jeść, rozpatruje wnioski - skąd taka agresywna chęć parcia dalej na północ? Przecież podstawowa potrzeba - spokoju - w Grecji jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7504
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Crowley »

Moim zdaniem sytuacja wymknęła się spod kontroli już jakiś czas temu i jest nie do opanowania. Nie będzie za naszego życia spokoju w Iraku, Libii, czy Syrii. Przez X najbliższych lat będą tam rządzić bandy, watażkowie, prywatne armie i kto tam jeszcze. Sytuacja zmieni się tylko jeśli pojawi się tam jakaś postać na tyle mocna, że zbierze sporą armię i wprowadzi tam dyktaturę. Pokojowej metody zlikwidowania albo ucywilizowania ISIS nie ma. Jak wygląda wprowadzanie demokracji w krajach muzułmańskich widzimy na przykładzie Afganistanu i Iraku. Nie ma też chyba klimatu ani możliwości wyniesienia do władzy jakichś marionetkowych dyktatorów w tych krajach. Za łatwo jest teraz wszelkiej maści bandytom uzbroić się po zęby i robić co chcą.
Interwencja militarna na taką skalę jest nierealna. To by oznaczało działania wojenne na obszarze niewiele mniejszym od Europy. Nawet zakładając jakieś etapy, trzeba zostawić potem w tych krajach niesamowicie kosztowne siły stabilizacyjne i przeć dalej. Amerykanie sobie na to nie pozwolą, a NATO jest zbyt skostniały i zbyt powolny do prowadzenia tego typu operacji. Zresztą nie będzie nigdy jednomyślności w Sojuszu dla takiej sprawy.
Trzeba sobie powiedzieć jasno: Afganistan, Irak, Syria, Libia są stracone na wiele lat. Wyjedzie stamtąd ogromna masa ludzi i nie powstrzymamy tego, chyba że ustawimy mury i wojsko na granicach i plażach, które będzie patrzeć jak ci ludzie się topią razem z rozpadającymi się łodziami, a w razie konieczności strzelać do tych, którzy dojdą odpowiednio blisko. Jedyna szansa jest w tym, że jak już bandyctwo opanuje tyle ternu, ile się da, zaczną sobie sami skakać do gardeł i się wyrzynać. Może wtedy się to uspokoi, jak zostanie kilku najmocniejszych "kalifów" czy innych królów, którzy złapią towarzystwo za mordy i potworzą nowe państwa.
Oni nie chcą do nas, do Grecji, do Włoch. Oni chcą docelowo do Francji, UK, Niemiec. Zaczynam odnosić wrażenie, że wojna to dla wielu tylko pretekst. Na pewno nie dla wszystkich, ale szczerze - jeśli Grecja na takiej wyspie Kos trzyma ich, daje jeść, rozpatruje wnioski - skąd taka agresywna chęć parcia dalej na północ? Przecież podstawowa potrzeba - spokoju - w Grecji jest.
Zgadzam się. Dlatego nie sądzę, żeby to, o czym pisze Turtles, czyli pomoc tym normalniejszym krajom północnej Afryki przyniosła zakładany skutek. Jednocześnie uważam, że to faktycznie jedyne rozwiązanie, które może w jakikolwiek sposób przyczynić się do poprawy sytuacji - wymusić na Egipcie, Maroku, czy Arabii Saudyjskiej przyjmowanie imigrantów do siebie. Przynajmniej tych, którzy faktycznie uciekają przed wojną, a nie po prostu spierdalają na Wyspy. I pisząc "wymusić" mam na myśli właśnie pomoc humanitarną i finansową w ogarnięciu tych obozów dla uchodźców i ewentualnego asymilowania ich.
A tak w ogóle, to najwięcej "przydziałowych" imigrantów powinno się wysłać do US&A. w końcu to hamburgery tak ochoczo zabrali się za cywilizowanie Bliskiego Wschodu i Afryki północnej.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7445
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Cywilizować ISIS? ... Tak na prawdę to ta ogranizacja właśnie "orze" Syrię i Irak, a w jej imieniu Afrykę "orze" Boko Haram. Nie potrzebują do tego wojska, bo jadą na fanatyźmie religijnym. Wprowadzają zamordyzm, zabijają przeciwników i prędzej czy później wprowadzą swój Kalifat, który nawet jako nieuznawane państwo rozleje się na trzeci świat w Afryce i Bliskim Wschodzie.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Tak jak Matthias, jeszcze parę lat i oni naprawdę spotężnieją militarnie.

A tu taki psikus:

https://www.youtube.com/watch?v=-eAy__sTJuM

Strasznie im musi być źle, że aż nie chcą paczek pomocowych ;] Sory, ale to żadni uchodźcy.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3880
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Co za bełkot. Mózg krwawi od czytania tych bzdur.

"Serwisy informacyjne doniosły o odkryciu na poboczu austriackiej autostrady porzuconej ciężarówki. W środku znajdywał się ciała ponad 70 ofiar ksenofobicznej europejskiej polityki antyimigracyjnej. Ci ludzie byli przewożeni przez przestępczych przemytników, niczym ofiary obozów koncentracyjnych zmierzające ku śmierci bydlęcymi wagonami. Tak jak ofiary nazistów, spotkała je straszna, nieludzka śmierć. Ale zabił ich nie nazizm, tylko polityka wprowadzana przez rumianych, cywilizowanych demokratycznych polityków kierujących się wolą rumianego, cywilizowanego Ludu."

Mistrzostwo świata w pierdoleniu od rzeczy :)

A porównywanie tego co robi ISIS z jednym atakiem oszołoma w Izraelu na paradę równości to już mistrzostwo świata. Równie dobrze można powiedzieć, że biali też zabijają "bo Breivik". No to sobie policzcie ilość i "bodycount" ostatnich 15 lat terrorystów islamskich i wszystkich innych.
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Oso chodzi z tym "rumianym ludem"? To jakaś obelga jest?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3880
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

There, there, there
:masc: :masc:
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

No... masc potrzebna jak trzeba bzdury cytowac i wrzucac celem bronienia racji nie do obrony... ;)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:No to sobie policzcie ilość i "bodycount" ostatnich 15 lat terrorystów islamskich i wszystkich innych.
IRA w UK zabila zdecydowanie wiecej niz "muzulumanie" tak btw ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Nie no, spoko Piotro, a Polaków nie można wpuszczać do UK, bo Polacy mordują dzieci siekierą na ulicy. To tak samo jak ISIS urzyna łby innowiercom. To jest DOKŁADNIE TO SAMO. Wygrałeś. W nagrodę dostaniesz 20 chłopa na utrzymanie, prosto z wyspy Kos.

LLo: w UK? ;] A wiesz, że muzułmanie w Wałbrzychu nie zabili nikogo?
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

LLothar pisze:
SithFrog pisze:No to sobie policzcie ilość i "bodycount" ostatnich 15 lat terrorystów islamskich i wszystkich innych.
IRA w UK zabila zdecydowanie wiecej niz "muzulumanie" tak btw ;)
Ekhm... w 3 dekady ok 3500 osob. Al Kaida w 1 dzien "dziabnela" circa 3000 a warto chyba doliczyc ofiary chorob wyniklych na skutek atakow, wiec chyba troche przekoloryzowales :)
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

LLothar pisze:
SithFrog pisze:No to sobie policzcie ilość i "bodycount" ostatnich 15 lat terrorystów islamskich i wszystkich innych.
IRA w UK zabila zdecydowanie wiecej niz "muzulumanie" tak btw ;)
3568

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Dla porównania IS:

5500 w samym Iraku, a info jest sprzed prawie roku.

http://www.nytimes.com/2014/10/03/world ... -year.html
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Alez wy alergicznie reagujecie na jakakolwiek wypowiedz ktora nie wola, ze islamisci to najwieksza zaraza swiata.

Taka ot informacje rzucilem - bedac w UK ludzie kiedys bali sie bardziej IRA niz dzisiaj sie boja islamskich terrorystow. Jakby to fajnie w Irlandii teraz bylo, gdyby krolowa brytyjska zaorała całą wyspę i postawila tam dyktatora.

edit: i na zapas - nie, nie uwazam, ze obie sytuacje sa identyczne, ISIS jest duzo, duzo gorsze niz IRA.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze: edit: i na zapas - nie, nie uwazam, ze obie sytuacje sa identyczne, ISIS jest duzo, duzo gorsze niz IRA.
Właśnie o to idzie LLo. Z IRA ostatecznie można się było dogadać, zawrzeć kompromis. Z ISIS drogi są dwie, albo oni zabiją nas, albo my ich. Oni nie widzą innej opcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4356
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

SithFrog pisze:albo oni zabiją nas, albo my ich.
Kto to są my w tym zdaniu? Chrześcijanie, hindusi, więszkość swiata muzułmańskiego? I jeśli o pieniądze chodzi to troche się da dogadać. Assad kupował podobno od ISIS ropę.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

LLothar pisze:Alez wy alergicznie reagujecie na jakakolwiek wypowiedz ktora nie wola, ze islamisci to najwieksza zaraza swiata.

Taka ot informacje rzucilem - bedac w UK ludzie kiedys bali sie bardziej IRA niz dzisiaj sie boja islamskich terrorystow. Jakby to fajnie w Irlandii teraz bylo, gdyby krolowa brytyjska zaorała całą wyspę i postawila tam dyktatora.

edit: i na zapas - nie, nie uwazam, ze obie sytuacje sa identyczne, ISIS jest duzo, duzo gorsze niz IRA.
Raczej alergicznie na manipulacje. Taka jak Twoja z IRA czy w tamtym tekscie :]
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Turtles pisze:
SithFrog pisze:albo oni zabiją nas, albo my ich.
Kto to są my w tym zdaniu? Chrześcijanie, hindusi, więszkość swiata muzułmańskiego? I jeśli o pieniądze chodzi to troche się da dogadać. Assad kupował podobno od ISIS ropę.
Z Hitlerem też być się chciał dogadać?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6383
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Emigranci, którzy zginęli w ciężarówce musieli z jakiegoś powodu uciekać z domu. Takich jak oni tysiące zginęły już po drodze, zanim dotarli do Europy. Utonęli w morzu albo zmarli podczas marszu jeszcze w Afryce albo Azji. Ostatnio był ciekawy dokument w TV (http://www.fokus.tv/program/przez-piekl ... granci/403), dziennikarzom udało się (częściowo) uczestniczyć w typowej "trasie". Mnóstwo ludzi ginie jeszcze zanim wsiądą na łodzie.

Tych ludzi zabili ci, którzy wypędzili ich z domu. Przyczynili się do tego ci, którzy ich przemycali, cały ten przemysł imigracyjny. Ostatecznie miała też w tym udział ich własna desperacja. Gdybym uciekał przed śmiercią to poprosiłbym o pomoc już w Grecji. Oni woleli dojechać prosto do zamożnego kraju.


Koniec końców dla jakiegoś lewicowego oszołoma zabił ich SithFrog z Razorem. Obaj rumiani, syci i zadowoleni z siebie.


Co do ISIS to na pewno idzie się z nimi dogadać, bo z każdym idzie się dogadać. Ba, jestem pewien, że już z nimi się dogadują, bo pieniądze na broń raczej kozom z dupy nie wypadają :) Kalifat rozleje się na tereny zdestabilizowane ale nie wejdzie w otwarty konflikt z żadną z lokalnych potęg, nieskrępowanych na dodatek wymogami demokracji. Mam na myśli Iran, Turcję, Izrael itd. Pytanie co się stanie wtedy, gdy cały ruch przestanie być napędzany przez zewnętrzną wojnę, Czy skieruje się na jakąś wewnętrzną stabilizację i rządy okrutnego prawa lecz prawa (coś w stylu talibów w Afganistanie) czy przejdzie w fazę wewnętrznych walk? Czy też będzie tam trwała wieczna wojna umiejętnie podsycana np. przez Turcję, dla której korzystne jest pewnie to, żeby Kurdowie walczyli z ISIS bez końca? Zobaczymy.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

A ja napiszę, że tych ludzi zabili ich współziomkowie, mieszkający w Europie od 50 i 40 lat. Ci sami, których dzieci, a może i wnuki rozmawiają między sobą po arabsku czy turecku, mają w głębokiej pogardzie naród, który ich przyjął, jego zwyczaje i prawa.
Gdyby ci sami ludzie, których Europa przyjęła 50 lat temu stali się Niemcami, Francuzami czy Włochami, nie byłoby dzisiaj problemu z przyjęciem ich współziomków nawet do tak niechętnego obcym kraju jak Polska.
Sami sobie zgotowali ten los - i ci, którzy ich wypędzili z domu i ci, którzy przybyli do Europy przed nimi.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
ODPOWIEDZ