Ameryka, USA etc

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:No bo i Ty LLotharze przeciwko mnie :)
Tutaj nikt przeciwko nikomu nie jest, tylko ew. Żabski przeciwko temu komus kogo do wrogow dodal ;)
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Larofan »

LLo ty mu nie usiluj swoich pacyfistycznych pogladow antypolskich podstepem lewackim sposobem wciskac ;)
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: boncek »

LLo, bo Ty nie rozumiesz:
Obrazek
;)
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

A kto decyduje kto jest tym wrogiem? A czy dziewice tez są w pakiecie, bo ja mam konkurencyjna oferte. ;)
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Larofan pisze:LLo ty mu nie usiluj swoich pacyfistycznych pogladow antypolskich podstepem lewackim sposobem wciskac ;)
http://lewackibelkot.pl/#generated-text
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:A kto decyduje kto jest tym wrogiem? A czy dziewice tez są w pakiecie, bo ja mam konkurencyjna oferte. ;)
Możemy rozstrzygać takie rzeczy dopiero jak Zjednoczony Ursynów (WTF? :D) będzie miał na sumieniu chociaż 1% istnień z liczby jaką zabiła Al-Kaida czy ISIS.

Mnie naprawdę rozwala czasami jak widzę porównania (pal licho forum, mówię o GW i mejnstrimie) islamskich terrorystów do narodowców. Tych drugich nie cierpię i ich wizja świata to nie moja bajka, ale znajmy proporcję proszę. Zamachy w Paryżu czy Brukseli vs. naklejka na Ursynowie. No kurwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
LLothar pisze:A kto decyduje kto jest tym wrogiem? A czy dziewice tez są w pakiecie, bo ja mam konkurencyjna oferte. ;)
Możemy rozstrzygać takie rzeczy dopiero jak Zjednoczony Ursynów (WTF? :D) będzie miał na sumieniu chociaż 1% istnień z liczby jaką zabiła Al-Kaida czy ISIS.

Mnie naprawdę rozwala czasami jak widzę porównania (pal licho forum, mówię o GW i mejnstrimie) islamskich terrorystów do narodowców. Tych drugich nie cierpię i ich wizja świata to nie moja bajka, ale znajmy proporcję proszę. Zamachy w Paryżu czy Brukseli vs. naklejka na Ursynowie. No kurwa.
Czyli nie mogę ich skrytykować za idiotyczny tekst, który jest taki sam jaki stosują islamscy ekstremisci? To oni go napisali, nie ja.

Juz nie mozna napisac, ze kebab w Bydgoszczy jest gorszy niz w Monachium, bo zaraz mnie zakrzyczą, że jak śmiem Bydgoszcz do Monachium porównywać...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Nie wiem czy Ty to na serio piszesz czy nie.

Tak, nie można porównywać ziomka co zabił z karabinu maszynowego 80 ludzi w Paryżu z Sebą co robi głupie, nienawistne naklejki.

U nas to jest póki co (i obu tak zostało) na takim samym poziomie jak walki i filozofie kibolskie, albo kiedyś skinheadzi vs punki. Gadanie, krzyczenie, ustawki, czasem ktoś postronny dostanie w mordę, często niewinny Hindus wzięty za Araba.

Czy można to potępiać? Tak. Trzeba potępiać, zwalczać i nazywać po imieniu. Ale nie porównujmy tego z prężnie działającymi organizacjami terrorystycznymi z tysiącami ofiar na koncie. Bo to jest groteskowe i ośmiesza walkę z oszołomami u nas.

Jak tak ludzie mówią to zamiast wywoływać powszechną zgodę na walkę z tałatajstwem budzą albo śmiech albo sprzeciw właśnie na zasadzie "hola hola, narodowcy to nic dobrego, ale póki co nikt nikogo nie zabił, trochę pokrzyczą, zbiorą kasę dla Polaków na wschodzie i tyle".

Trzeba znać umiar, bo przesadzając wywołuje się odruch obronny.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: PIOTROSLAV »

Jutsimitsu pisze:Co do tego co ostatnio zastrzelili policjanci 2 czarnych. W pierwszym wypadku koleś miał broń i łaził z nią na wierzchu. Tyle że zastrzelili go jak już położyli go na ziemię. Filmiku nie oglądałem, ale jest podobno. Tutaj do pewnego stopnia zrozumiałe że jak odwalasz i grozisz bronią to możesz dostać kulkę.
Generalnie policja dostała zgłoszenie o kolesiu co chodził z bronią i straszył ludzi. Daktycznie, zastrzelili go dopiero jak był skuty i się opierał przed kolejnym rzuceniem na glebę...
W drugim wypadku podobno policjant strzelił, gdy ofiara wyciągała swój dowód i prawo jazdy, ALE gdy policjant wydał polecenie żeby dał mu je. W tym wypadku, jeśli nie ma tam jakichkolwiek innych przesłanek, to policjant po prostu dokonał zabójstwa. Nawet jeśli ten powiedział coś, to nie stanowił żadnego zagrożenia dla ludzi dookoła, a z tego co wiem to u nich prawo pozwala na użycie broni tylko w takim wypadku.
Tak to wyglądało na filmiku nakręconym przez babkę, która jechała z nim w aucie... swoją drogą bardzo niepokojąca rzecz, bo gość na początku jeszcze stęka i jęczy z bólu i w pewnym momencie przestaje.

@Sith - porównywanie może jest zbyt wczesne, ale jeszcze niedawno mieliśmy parę pobić w tym czy innym mieście, bo kolor skóry... Wczoraj w metrze jakiś koleś zaczął ściągać policję i ochronę metra, bo jakiś chłopak rozmawiał przez telefon po ukraińsku,czy rosyjsku - jak ludzie z wagonu zaczęli mu mówić, żeby dał mu spokój to zacząl się pluć, ze to nasz kraj i musimy wziąć sprawy we własne ręce itp. Generalnie pojawia się coraz więcej niepokojących zachowań i takie wlepki są najlepszym tego przykładem.

EDIT: teraz widzę, ze w ostatnim poście napisałeś w sumie to o co mi chodzi
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Ale nie porównujmy tego z prężnie działającymi organizacjami terrorystycznymi z tysiącami ofiar na koncie. Bo to jest groteskowe i ośmiesza walkę z oszołomami u nas.
Dobra. Pisanie, ze "Zabicie wroga to droga do nieba" jest idiotyczne. Kojarzy sie z czyms? Nie, zupelnie, ani troche...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Dobra. Pisanie, ze "Zabicie wroga to droga do nieba" jest idiotyczne. Kojarzy sie z czyms? Nie, zupelnie, ani troche...
Kojarzy się. Jest tylko drobna różnica. Tych wlepek w całej Warszawie/Polsce jest zapewne ileś razy mniej niż ofiar tych, którzy naprawdę przekładają słowa na czyny.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Kojarzy się.
Patrz, mi sie tez skojarzylo. Czyli na razie myslimy tak samo. Czy zatem błędem było napisanie (żartobliwe zresztą) o tym skojarzeniu? Powinienem siedziec cicho i udac, ze tego nie widze?
Awatar użytkownika
deszcz
zielony
Posty: 60
Rejestracja: 23 czerwca 2015, o 04:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: deszcz »

SithFrog pisze: Możemy rozstrzygać takie rzeczy dopiero jak Zjednoczony Ursynów (WTF? :D) będzie miał na sumieniu chociaż 1% istnień z liczby jaką zabiła Al-Kaida czy ISIS.
Wtedy to będzie chyba jednak trochę za późno ;)

A bardziej serio, to uczyli mnie kiedyś, że ciąg "etykietowanie => stygmatyzacja => dyskryminacja => eksterminacja" bezpieczniej jest zatrzymywać na wczesnym etapie, bo potem wbrew pozorom szybko się rozpędza. Oczywiście pytanie jak zatrzymywać, skoro akcja powoduje reakcję i zwalczanie powoduje nasilenie "zakazanych" emocji. Czyli - czy np. zakazanie wlepek spowoduje rozproszenie emocji, czy przeciwnie - nasilenie zachowań agresywnych.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ciekawy wykres zobaczylem - ile czarnych ginie z rak policji...
A może jednak warto dodać kontekst? Np. taki, że w USA ginie rocznie ponad 100 policjantów?

Artykuł z Guardiana jest IMHO tendencyjny, bo nie odnosi się do kontekstu kulturowego krajów, które porównuje.

W USA jest kultura posiadania broni. Każdy policjant wie, że osoba, którą zatrzymuje może posiadać broń. Jak ktoś wykona jakiś podejrzany ruch, to policjant ma ułamek sekundy, żeby zdecydować - czy gość sięga po dokumenty, czy po broń? Jak powszechnie wiadomo, przeciętny obywatel w USA nie jest szczególnie bystry - co się na pewno przekłada na średnią bystrość Policjantów. I teraz taki kowboj ma w głowie rodzinę oraz możliwość śmierci lub pierdla, jeśli się pomyli.

Dołóż do tego luzacką kulturę, "bezstresowe" wychowanie, różnice kulturowe, itp.

Nie mówię, że to dobrze, że jest, jak jest, ale raczej popierałbym w USA więcej szkoleń zarówno dla Policji, ale także w szkołach (zwłaszcza zdominowanych przez czarnych), żeby wiedzieli jak się zachować w przypadku interwencji.

A wasza wlepka z Ursynowa jest tak żałosna, jak filmiki Gracjana. Poza tym zasługuje na takie samo potępienie jak ISIS.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-36745862

Morderca policjantów z Dallas chciał zabijać białych. To był jego motyw. A Wy zajmujecie sie jakimiś durnymi wlepkami.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Matthias: generalnie zgadzam się z Tobą w 99%, ale jeśli to prawda, że jednego z nich zastrzelili jak już był obezwładniony to ta analiza trochę nie pasuje do tego konkretnego przypadku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Który?

Tak czy siak, to pasuje do teorii o nieszczególnie bystrych policjantach działających pod wpływem silnego strachu lub w afekcie...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:Generalnie policja dostała zgłoszenie o kolesiu co chodził z bronią i straszył ludzi. Faktycznie, zastrzelili go dopiero jak był skuty i się opierał przed kolejnym rzuceniem na glebę...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Jutsimitsu »

W drugim przypadku nawet chyba bardziej. Bo wygląda na to, że wykonywał dokładnie te polecenia które policjant wydał, a i tak został zastrzelony.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Z tego co czytam na szybko, to obaj policjanci w to zamieszani są zawieszeni w wykonywaniu obowiązku i prawdopodobnie dostaną zarzuty.

mappingpoliceviolence.org - jak się pogrzebie w tych statystykach, to jednak zdecydowana większość policjantów zamieszanych w takie sprawy dostaje wyroki.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Voo »

Czyli tak - trzech białych glinarzy zamordowało, nazywając rzecz po imieniu, dwóch czarnoskórych obywateli. W proteście przeciwko temu inny czarnoskóry obywatel zamordował 5 innych białych policjantów a 6 ranił. W związku z powyższym policjanci wysadzili tego jegomościa w powietrze za pomocą zdalnie sterowanego robota. Spirala nienawiści, z której nie ma ujścia bo każdy biały glinarz na południu WIE, że "czarnuch" może mieć broń i może chcieć go zabić (a jak słusznie zauważył Matti decydują sekundy i nie ma czasu do namysłu) a każdy czarnoskóry obywatel wie, że policja jest brutalna i jeśli tylko dać jej pretekst to będą go chcieli zastrzelić. Po tych wydarzeniach wszyscy wiedzą to jeszcze lepiej i co gorsza wszyscy mają na to argumenty.

Nienawiść na tle rasowym, wysoki poziom przestępczości, powszechny dostęp do broni, jakieś podskórne, zamiatane pod dywan problemy, które mogą kiedyś eksplodować i przerodzić się w prawdziwe masakry.

A ja teraz sobie wychodzę na rower w tej okropnej PISowskiej Polsce i nikt mnie nie zastrzeli. Nikt nie będzie mnie gonił ani legitymował ani stawiał pod ścianą z rękami na głowie. Jak już się uprę i zapuszczę się gdzie nie trzeba w nocy to mogę dostać w ryj i stracić portfel ale to trzeba się już trochę postarać i wykazać brakiem rozwagi. Fajnie ogólnie jest u nas, nie? Wystarczy wyłączyć TV i nagle okazuje się da się tu żyć.

A co do nalepki Boncka to trochę śmieszne, trochę straszne ale z drugiej strony zobaczcie, że w takiej postępowej Szwecji neonaziści mogą sobie urządzać przemarsze bo... takie mają prawo. Niech ten gówniarz z Ursynowa ma prawo do swojej nalepki. Za kilka lat będzie miał żonę i dzieciaki, będzie nakurwiał na spłatę hipoteki i nawet nie pomyśli o zabijaniu wrogów ojczyzny ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... icers.html

Czekam na akcję White Lives Matter.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Niestety, White Lives Matter (podobnie jak All Lives Matter) zostały zdelegalizowane jako rasistowskie i nawołujące do nienawiści. Black Lives Matter to tylko organizacja promująca wartości mniejszości etnicznej.

Tak na marginesie - wróciłem wczoraj z wizyty u klienta w Newbern w stanie Tennessee - na fabryce mniej więcej 50/50 biali i kolorowi i wszyscy się dogadują. Można.

Chociaż widziałem kilka naklejek na autach pracowników promujących Trumpa.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

Zaczynam powoli myśleć, że poprawność polityczna z tym całym gnojeniem "uprzywilejowanych", wszechwładzą prawie że kryptocenzury w mediach może niedługo tak pierdolnąć po obu stronach oceanu, że nie będzie wesoło. Ulga, że u nas jest nudne monolityczne społeczeństwo :P
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: grel3gargamel »

Matthias[Wlkp] pisze: W USA jest kultura posiadania broni. Każdy policjant wie, że osoba, którą zatrzymuje może posiadać broń. Jak ktoś wykona jakiś podejrzany ruch, to policjant ma ułamek sekundy, żeby zdecydować - czy gość sięga po dokumenty, czy po broń? Jak powszechnie wiadomo, przeciętny obywatel w USA nie jest szczególnie bystry - co się na pewno przekłada na średnią bystrość Policjantów. I teraz taki kowboj ma w głowiea rodzinę oraz możliwość śmierci lub pierdla, jeśli się pomyli.
W sumie to jest całkiem niezły argument za ograniczeniem dostępu do broni


I wracając na chwilę do kwestii e-maili
LLothar pisze:Normalnie lepsze zagrywki niz trybunal konstytucyjny... W sumie co by sie nie stalo, to Trump wygrywa.

- Odpuscisz Clinton (czyli stan dzisiejszy) to dajesz pelno amunicji Trumpowi
- Odrzucisz Clinton na bok, wezmiesz Sandersa - i tak Trump wygrywa. W USA europejski socjalizm nie przejdzie
- Odrzucisz Clinton na bok, wezmiesz zaufanego demokrate - i tak Trump wygrywa, bo walczy z relatywnie nieznana twarza ktora zaczyna kampanie od zera


Bedzie prezydent Trump.
Serio tak myślisz? Przecież o tej sprawie było wiadomo od dawna, o tym, że Clinton najprawdopodobniej kłamała też, co miała na tej sprawie stracić to straciła. Co innego gdyby wniesiono zarzuty kryminalne, ale nic na to nie wskazuje. Poza tym zawsze Demokraci mają w odwodzie znanego i lubianego Bidena. Być może bardziej umiarkowany kandydat republikański wygrałby z Clinton (np. Rubio byłby moim zdaniem faworytem), bo ona jest dość nie lubiana. Ale Trump jest jeszcze bardziej nielubiany. To znaczy uwielbia go republikańska baza, ale czarni i Latynosi nie znoszą. Moim zdaniem przegra i to wysoko (może na przykład wygra tylko w Diexielandie?). Choć może się mylę w końcu i tak osiągnął więcej niż się spodziewałem.

Ciekawe jak się zachowa elektorat Sandersa, który jest w dużej części niechętny Clinton? Trump będzie próbował ich kusić, ale wątpię by się udało. Ciekawie by było jakby wsparli Gary'ego Johnsona, który ma te 6-10% w sondażach.

Myślę, że Clinton będzie też zyskiwać dzięki poparciu bardzo popularnego Obamy
Pquelim pisze: Jeszcze nie wiadomo, ale powtarzałem to za Maxem Kolonkiem od prawie roku i okazało się, że chłop wcale nie taki w cięmię bity, jak go malują.
Cóż on twierdził również, że Romney wygra z Obamą
Pquelim pisze: Tylko że ona jest tak nieudolną kandydatką, że naprawdę ciężko się spodziewać, ze Trump jej nie zje na debatach, które dają circa 10% głosów. Aktualnie HC prowadzi w sondażach, ale żadne nie dają jej takiej przewagi.
Myślisz, że taki ignorant jak Trump wygra debatą z kobietą, która ma tyle lat doświadczenia? No nie wiem
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Razorblade »

grel3gargamel pisze:Myślisz, że taki ignorant jak Trump wygra debatą z kobietą, która ma tyle lat doświadczenia? No nie wiem
moze i ma doswiadczenie ale jest zadufana w sobie. a Trump mowi to co ludzie chca slyszec... Wiec wygra zapewne
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

grel3gargamel pisze:W sumie to jest całkiem niezły argument za ograniczeniem dostępu do broni
To tak jakby wypadki po pijanemu były argumentem za wprowadzeniem prohibicji w Polsce. Poza tym jest tam tyle broni na rynku, że nie sposób jej wyeliminować, więc postawa Policji się nie zmieni.
grel3gargamel pisze:Serio tak myślisz? Przecież o tej sprawie było wiadomo od dawna, o tym, że Clinton najprawdopodobniej kłamała też, co miała na tej sprawie stracić to straciła
Przecież to, co ona zrobiła to było jawne działanie przeciw zasadom postępowania z tajnymi dokumentami! Argument przeciwko postawieniu jej zarzutów, to że nie można udowodnić, że działała celowo - no nie wiem, jak można "przez przypadek" wkleić tajne dane to prywatnego mejla...
grel3gargamel pisze:Moim zdaniem przegra i to wysoko
Całe Południe zagłosuje na niego - gwarantuję Ci. Tak jak pisałem wyżej - byłem w Tennessee i tam go kochają - nalepki na autach itd. Wyścig będzie wyrównany. Z Clinton może wygrać każdy, bo nie znoszą jej tak samo jak Trumpa.
grel3gargamel pisze:Ciekawe jak się zachowa elektorat Sandersa, który jest w dużej części niechętny Clinton?
Prawdopodobnie 50-50 - dla jednych nie do przełknięcia jest Clinton, dla drugich Trump, chociaż ja obstawiam, że jednak większość może zagłosować na Trumpa, jak przestaną czytać media które zajmują się wyłącznie wyrywaniem jego wypowiedzi z kontekstu.
grel pisze:Myślisz, że taki ignorant jak Trump wygra debatą z kobietą, która ma tyle lat doświadczenia? No nie wiem
Możesz pisać, że Trump jest debilem, faszystą, nowym Hitlerem itd, i będziesz bliższy prawdy, niż pisząc o nim "ignorant". Zjadł na śniadanie wszystkich kandydatów partii Rebublikańskiej, poza tym biznes IMHO bardziej przygotowuje do debat niż politykowanie.

Nie zrozum mnie źle - nie jestem miłośnikiem Donalda T. (co za zbieg okoliczności...) - obie kandydatury są tragiczne, ale za to Trump może zadziałać jak atomówka w ich system partyjny, a po nim przyjdzie ktoś normalny. Poza tym jak zacznie rozrabiać, to go zimpiczują wcześniej niż za 4 lata...
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Voo »

W sumie to jest całkiem niezły argument za ograniczeniem dostępu do broni
W Stanach jest ponoć 100 mln sztuk broni w obiegu więc jakby zakazać sprzedaży to pewnie tak jeszcze do 2150 roku mają z czego do siebie strzelać ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Yankes »

grel3gargamel pisze:
Matthias[Wlkp] pisze: W USA jest kultura posiadania broni. Każdy policjant wie, że osoba, którą zatrzymuje może posiadać broń. Jak ktoś wykona jakiś podejrzany ruch, to policjant ma ułamek sekundy, żeby zdecydować - czy gość sięga po dokumenty, czy po broń? Jak powszechnie wiadomo, przeciętny obywatel w USA nie jest szczególnie bystry - co się na pewno przekłada na średnią bystrość Policjantów. I teraz taki kowboj ma w głowiea rodzinę oraz możliwość śmierci lub pierdla, jeśli się pomyli.
W sumie to jest całkiem niezły argument za ograniczeniem dostępu do broni
Nalepiej czarnym: http://www.brookings.edu/blogs/social-m ... lds-reeves :P

Z tego wynika ze sami czarni zabijaja gdzies tak 4.5k czarnych w wieku 20-29 rocznie
https://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/c ... r_2013.xls

Wiec te 300 smierci z rak policji jakos tak bardzo nie odstaje.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Obrazek
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Śmieszny ten system "prawyborczy" w USA. Najpierw kandydaci odsądzają się od czci i wiary, by później poprzeć kandydaturę tego z nich, który zwyciężył :)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Po ośmiu latach prezydentury Barracka Husseina grupy czarnych terrorystów organizują zasadzki mające na celu zabicie jak największej liczby białych policjantów.

Obrazek
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ktoś zapomniał wytłumaczyć BLM, że zabijanie policjantów raczej nie pomoże im zmniejszyć rasizm w Policji... Wręcz przeciwnie...

Pytanie - co się musi jeszcze stać, żeby zdelegalizować BLM?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

phpBB [video]
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Wg Micheala Moore'a Trump wygra :roll:

phpBB [video]
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

No to pozamiatane, Trump ma zwyciestwo w kieszeni.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... eni/7bwshl
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Amerykanie nawet swastyki nie potrafią narysować...
Obrazek

Tak natomiast wygląda wolność słowa wg. fanów Hilary:

Obrazek

A to wizualizacja muru, za który ma zapłacić Meksyk:

Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Larofan »

ja bez kitu nie wiem co gorsze u nich w tej chwili.. moi znajomi w stanach wydaja sie rownie zmieszani
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

IMHO - niepowtarzalna okazja dla kandydatów niezależnych. Mają jeszcze rok, żeby się porządnie zmobilizować. Rozwinięty internet tylko im pomaga, tak samo jak mainstream faworyzujący Clinton.

Gary Johnson i Jill Stein mają już w sumie 20% wg tych sondaży:

http://www.realclearpolitics.com/epolls ... -5952.html

Jedyny problem jest taki, że Johnson to Libertarianin, a Stein jest od Zielonych - czyli nie do pogodzenia...
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Larofan »

no dobra ale obiektywnie (albo chociaz w miare obiektywnie...)

lepsza zlodziejka, oszustka, wzglednie reprezentatywna, kobieta prezydent

czy ksenofobiczny, populistyczny, bogaty pojeb?

bo bez kitu w mojej glowie to sie juz chyba tylko opiera na tym kto z grubsza mniej fatalnie wypada w telewizji bo w reszcie aspektow sa siebie warci
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Osobiście to chyba jednak wolałbym Trumpa, bo Hilary to prawdopodobnie będą przekręty na dużą skalę. A Trump pewnie nie przetrwa 1-2 lat i go impiczują za jakąś pierdołę i będzie kolejne rozdanie.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Crowley »

Ciekawe jak by się układała współpraca Trumpa z Kongresem, w którym Republikanie mają w tej chwili większość. Bo to chyba trochę tak, jakby teraz Wałęsa wygrał wybory prezydenckie, startując jako kandydat PiSu. :D
Tak w ogóle właśnie sobie poczytałem, że na przykład senatorowie wybierani są na sześcioletnią kadencję ale nie wszędzie wybory są w tym samym czasie. Mniej więcej co 2 lata zmienia się około 1/3 składu izby. Fajne rozwiązanie, bo nie ma tak jak u nas, że pierwszy rok po wyborach jest pranie brudów po poprzednikach, a czwarty rok to rok wyborów, kiedy trzeba rozdać ludziom kasę.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Counterman »

Matthias[Wlkp] pisze:Osobiście to chyba jednak wolałbym Trumpa, bo Hilary to prawdopodobnie będą przekręty na dużą skalę. A Trump pewnie nie przetrwa 1-2 lat i go impiczują za jakąś pierdołę i będzie kolejne rozdanie.
Ugh ja bym nie chciał Trumpa nawet na 3 miesiące. Ameryka to pierwsza gospodarka świata, niech on tam nie wrzuca populistycznych bredni, bo może mocno tąpnąć. A wały na miliardy odchodzą cały czas, ktokolwiek jest u steru.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Larofan »

u nas tez byla opcja lokalna hilary/trump i wybrano lokanlego trumpa ktory ani mysli dac sie impicznac
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Counterman pisze:Ameryka to pierwsza gospodarka świata, niech on tam nie wrzuca populistycznych bredni, bo może mocno tąpnąć.
Amerykańska gospodarka jest w takim stanie, na takiej krawędzi, że tąpnięcie jest nieuniknione.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Larofan pisze:u nas tez byla opcja lokalna hilary/trump i wybrano lokanlego trumpa ktory ani mysli dac sie impicznac
Tylko że u nas ten Trump ma bezwzględną większość parlamentarną. Porównanie byłoby trafniejsze, gdyby to ktoś kompletnie spoza PiSu wygrał prezydenturę.
Ameryka to pierwsza gospodarka świata, niech on tam nie wrzuca populistycznych bredni
Dużo takich typu opinii słyszę ze strony panikujących, lewicowych mediów, które co jakiś czas puszczają przemówienia Hilary z ostatniej konwencji... Póki co, Trump nie wydaje mi się taki łasy na kasę (większość kampanii finansuje z własnej kieszeni), więc akurat o przekręty tak bardzo się nie martwię.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Counterman »

Matt ponownie piszę, tu nie chodzi o bycie łasym na kasę. Tu chodzi o wpływ na gospodarkę, o otoczenie społeczno-prawne. Ja się boję, że Trump będzie wdrażał pomysły pokroju Ziobry - np. wejście na majątek firmy bez decyzji sądu, wystarczy samo widzimisię prokuratora (u nas niewdrożone, bo nawet sam PiS stwierdził że to przegięcie pałki).

@Żaba: co masz na myśli? Gospodarka USA była w dużo gorszym stanie nie raz, nie róbmy z obecnej sytuacji kryzysu jakiego nie było. Największy problem jaki widzę to ogromna, ukryta mina inflacyjna, która sobie siedzi, ale ona może siedzieć i 50 lat jeszcze - nikt tego nie przewidzi.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

Counterman pisze:A wały na miliardy odchodzą cały czas, ktokolwiek jest u steru.
Na przykład na samolotach F35 USA będą ruchane jeszcze dłuższy czas.
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Larofan »

Gregor pisze:
Counterman pisze:A wały na miliardy odchodzą cały czas, ktokolwiek jest u steru.
Na przykład na samolotach F35 USA będą ruchane jeszcze dłuższy czas.
kto bedzie ruchany?
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

amerykański podatnik
Obrazek
ODPOWIEDZ