Media, czyli sztuka manipulacji

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: DaeL »

Korwin to chyba celuje w 15-20% spośród tych, którzy na niego głosują :) Po prostu część zwolenników Korwina ignoruje jego poglądy uznając, że to jedyny rozpoznawalny libertarianin, więc muszą się go trzymać; a druga, chyba równie liczna grupa, całkowicie wypiera ze świadomości co bardziej kontrowersyjne tezy.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

Pytanie gdzie byli nasi wiekowi, niezadowoleni forumowicze kilka lat temu? Czemu nie głosowali na Korwina tylko na Platformę? Korwin był "dostępny na rynku" gdy Donek jeszcze na stojąco pod szafę wchodził. A mimo wszystko przychylność starych ludzi Korwin zyskał dopiero w dobie Internetu i rozkwitł niczym nowa gwiazda CebuloWoodu.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:Pytanie gdzie byli nasi wiekowi, niezadowoleni forumowicze kilka lat temu? Czemu nie głosowali na Korwina tylko na Platformę? Korwin był "dostępny na rynku" gdy Donek jeszcze na stojąco pod szafę wchodził. A mimo wszystko przychylność starych ludzi Korwin zyskał dopiero w dobie Internetu i rozkwitł niczym nowa gwiazda CebuloWoodu.
Nigdy nie zaglosowalem na Platforme ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Pytanie gdzie byli nasi wiekowi, niezadowoleni forumowicze kilka lat temu? Czemu nie głosowali na Korwina tylko na Platformę?
Może myśleli, że te hasła co Tusk wtedy głosił są na serio?
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Pytanie gdzie byli nasi wiekowi, niezadowoleni forumowicze kilka lat temu? Czemu nie głosowali na Korwina tylko na Platformę?
Może myśleli, że te hasła co Tusk wtedy głosił są na serio?
Tylko po co wybierać kogoś kto chwilę temu coś wymyślił, skoro Korwin już to prawi przez pół wieku? A może po prostu ludzie mają krótką pamięć...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Tylko po co wybierać kogoś kto chwilę temu coś wymyślił, skoro Korwin już to prawi przez pół wieku? A może po prostu ludzie mają krótką pamięć...
Hę? PO powstała miesiąc przed wyborami? Coś mi pamięć siada.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Tylko po co wybierać kogoś kto chwilę temu coś wymyślił, skoro Korwin już to prawi przez pół wieku? A może po prostu ludzie mają krótką pamięć...
Hę? PO powstała miesiąc przed wyborami? Coś mi pamięć siada.
W czasach liczonych korwinami, powstanie PO jest chwilę temu...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Tylko po co wybierać kogoś kto chwilę temu coś wymyślił, skoro Korwin już to prawi przez pół wieku? A może po prostu ludzie mają krótką pamięć...
Hę? PO powstała miesiąc przed wyborami? Coś mi pamięć siada.
W czasach liczonych korwinami, powstanie PO jest chwilę temu...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

No. Tylko wtedy net raczkował (w porównaniu z dziś), a sam JKM miał w mediach tyle miejsca, że wcale. Nie istniał w powszechnej świadomości prawie w ogóle.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:No. Tylko wtedy net raczkował (w porównaniu z dziś), a sam JKM miał w mediach tyle miejsca, że wcale. Nie istniał w powszechnej świadomości prawie w ogóle.
Czyli w Twojej świadomości też nie istniał? No popatrz, ja byłem gówniarz i głosu nie miałem, ale Korwina jakoś kojarzyłem. A pierwszy Internet właśnie chyba w 2001 roku miałem.

Swoją drogą, Platforma Obywatelska założona została w styczniu 2001, a wybory do parlamentu były 23 września.
Soł
SithFrog pisze: Hę? PO powstała miesiąc przed wyborami? Coś mi pamięć siada.
Nieomal...

Ps. Kurcze, okazuje się, że Korwin i Kukiz razem w filmie grali

phpBB [video]


Janusz Korwin Mikke, wielki nieobecny przełomu wieków. :]
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

"Czyli w Twojej świadomości też nie istniał? No popatrz, ja byłem gówniarz i głosu nie miałem, ale Korwina jakoś kojarzyłem. A pierwszy Internet właśnie chyba w 2001 roku miałem."

Spróbuję jak krowie na rowie, bo mam wrażenie, że znów trolujesz.

Korwin istniał w świadomości jako pajac w muszce z Polskiego ZOO. Tak go kreowali, a on swoim zachowaniem nie pomagał. Tzn. robił i mówił dokładnie to co teraz, a przekaz w TV był taki jak teraz minus internet.

Ja net miałem już w 1998 roku, i co z tego? Wiesz jak wtedy net wyglądał i ile tam było poważnych treści łącznie z politycznymi?

Co do założenia PO itp. - jak pytałeś czemu ewentualni wyborcy JKMa głosowali na PO - zakładałem, że chodzi o wybory 2005 (PO prawie wygrało) albo 2007 (PO wygrało). A nie o te, w których zgarnęli tyle co Palikot w swoich jedynych z sukcesem.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze: Korwin istniał w świadomości jako pajac w muszce z Polskiego ZOO. Tak go kreowali, a on swoim zachowaniem nie pomagał. Tzn. robił i mówił dokładnie to co teraz, a przekaz w TV był taki jak teraz minus internet.
"pajac w muszce" - ale w Twojej świadomości?
Czyli Internet otworzył Ci oczy na Korwina i pozwolił dojrzeć prawdziwe jego ja? :D
SithFrog pisze: Ja net miałem już w 1998 roku, i co z tego? Wiesz jak wtedy net wyglądał i ile tam było poważnych treści łącznie z politycznymi?
Pewnie stosunkowo więcej niż teraz. Bo nie było takiego bajzlu.[/quote]
SithFrog pisze: Co do założenia PO itp. - jak pytałeś czemu ewentualni wyborcy JKMa głosowali na PO - zakładałem, że chodzi o wybory 2005 (PO prawie wygrało) albo 2007 (PO wygrało). A nie o te, w których zgarnęli tyle co Palikot w swoich jedynych z sukcesem.
A co za różnica, w których? Jak pytam czemu nie głosowali, to jestem zainteresowany tym czemu nie głosowali. Chyba, że argumentujesz, że nie głosowałeś bo przegrali.
Ale nie ważne, możemy się przesunąć o te pięć lat. Im dalej, tym pytanie staje się ciekawsze, bo i zaznajomienie z Korwinem się pogłębia, a co za tym idzie, pytanie o niegłosowanie na niego jest jeszcze bardziej na miejscu.

Ale w zasadzie odpowiedziałeś mi na moje pytanie, więc możemy uznać sprawę za zamkniętą.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Czyli Internet otworzył Ci oczy na Korwina i pozwolił dojrzeć prawdziwe jego ja? :D
Coś w ten deseń, dopóki mniej więcej koło roku 2008-2010 sam się nie zainteresowałem, myślałem, że Korwin to taki gość, co chce zamknąć kobiety w domach, niepełnosprawnych w gettach i generalnie ma coś z głową. Bazowałem na tym co znałem z głównych wydań programów informacyjnych. W takiej Polityce, którą czytałem wtedy jak lekturę obowiązkową nie było nawet wzmianki.

A w 2005 czy 2007 ludzie widzieli JKMa malowanego jak wyżej i PO mające realne szanse na władzę i głoszące liberalne hasła. Ja się ówczesnym ludziom wcale nie dziwię. Dziwię to się tym, którzy teraz nadal głosują na PO czy PiS. Oczywiście tym, którzy jednocześnie chcieliby zmiany czy jakiejś poprawy. Beneficjentów obecnego systemu nie liczę.

Lepsze zdanie mam o wyborcach Palikota z 2011 roku niż o obecnych wyborcach PO. Podkreślam - nie mówię o tych, którzy w systemie sponsorowanym przez PO czują się jak ryba w wodzie i zwyczajnie nie chcą zmian. Mówię o takich co myślą: trzeba coś zmienić, ale wrzucę kartkę za PO, bo przecież nie Kaczor.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Theeck »

ThimGrim pisze:Jak pytam czemu nie głosowali, to jestem zainteresowany tym czemu nie głosowali.
Forumowicze pewnie głosowali, ale część zniechęconych nieskutecznością Korwina wyborców pozaforumowych albo nie głosowała w ogóle, albo uwierzyła Tuskowi i PO, że mają i zrealizują program wolnorynkowy - w mniejszym niż Korwin zakresie ale jednak. Zwłaszcza, że o ile pamiętam Korwin nie dał rady zarejestrować w 2005 albo 2007 listy ogólnopolskiej. Ja sam zastanawiałem się co robić w parlamentarnych jeśli Korwin nie będzie miał listy nawet w Wawie - czy olać wybory całkowicie, czy zagłosować na PO.
Na szczęście zarejestrował i głosowałem jak zawsze, ale złamałem się w senackich i zagłosowałem na kogoś z PO. Do dziś pluję sobie w brodę, że tak się dałem nabrać. :crying:
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:Czyli Internet otworzył Ci oczy na Korwina i pozwolił dojrzeć prawdziwe jego ja?
pozwolil przeczytac i uslyszec pelna wypowiedz/wywiad a nie slowa wyrwane z kontekstu...
ThimGrim pisze:Pewnie stosunkowo więcej niż teraz. Bo nie było takiego bajzlu.
no i jestes w bledzie ;)
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:Mówię o takich co myślą: trzeba coś zmienić, ale wrzucę kartkę za PO, bo przecież nie Kaczor.
A twoje podejście "głosuję na Korwina żeby nie głosować na PO, choć wiem, że Korwin nic nie ugra i w sumie to nie do końca mi on odpowiada" jest w czym lepsze? Ha, najlepiej to wypada w zestawieniu słów Korwin=zmiana. Dobre...
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2015, o 22:22 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze:
ThimGrim pisze:Pewnie stosunkowo więcej niż teraz. Bo nie było takiego bajzlu.
no i jestes w bledzie ;)
Pudelka i Facebooka na pewno nie było. Ani Naszej Klasy!

Ps. Nie da się usuwać postów przez całą wieczność, tak jak na starym forum? Bo widzę swój podwójny, ale nie ma już opcji usunięcia...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:A twoje podejście "głosuję na Korwina żeby nie głosować na PO, choć wiem, że Korwin nic nie ugra i w sumie to nie do końca mi on odpowiada" jest w czym lepsze? Ha, najlepiej to wypada wzestawieniu słów Korwin=zmiana. Dobre...
Głosowałem na KNP w ostatnich wyborach do parlamentu UE i coś tam ugrali. Poza tym mam nadzieję, że więcej ludzi będzie miało w końcu legendarne zderzenie 2 szarych komórek. Może chociaż część zrozumie, że robienie tego samego i oczekiwanie innych rezultatów to czysta głupota.

A zarzutu do "Korwin=zmiana" nie rozumiem. Ostatnie 10-15 lat pokazało mi, że PiS, PO, PSL i SLD to nie jest zmiana, tylko rotacja ludzi na tych samych stołkach.

Dlatego nie potępiam ani wyborców LPR, ani Samoobrony, ani Palikota. Oni przynajmniej chcieli coś zmienić.

Ale zejdźmy ze mnie i z Korwina. Ciekaw jestem na kogo ty głosujesz i co masz na swoją obronę? Korzystasz z systemu czy naprawdę wierzysz, że PO prężnie zmienia Polskę w lepszy kraj, zgodnie z potencjałem? ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
Ale zejdźmy ze mnie i z Korwina. Ciekaw jestem na kogo ty głosujesz i co masz na swoją obronę? Korzystasz z systemu czy naprawdę wierzysz, że PO prężnie zmienia Polskę w lepszy kraj, zgodnie z potencjałem? ;]
To znaczy w prezydenckich zagłosuję na Bronka (ty na Korwina?) - wspaniały Bronek nie jest, swoje Krzesła ma, ale lepiej imho mieć za prezydenta Szoguna niż kolesia, który jak już chlapnie, to od razu, że Hitler cośtam (a na arenie międzynarodowej to by dopiero było, może by kogoś wyzwał na pojdeynek?). A poza tym przecież on ma (miał przynajmniej) wpisane w program, że raczej go pozycja króla interesuje, więc nie wiem czemu na tego prezydenta startuje. Lepszego (i realnego) niż Bronek kandydata nie ma. I ogólnie zasada odpowiedniości stosuje się do PO - są (zrobili) się do dupy, ale lepszego kandydata nie ma. Także moja odpowiedź brzmi: głosuję na PO choć nie wierzę, że zrobi coś dobrego, ale przynajmniej nie pociągnie nas na dno tak szybko jak zrobiłby to socjalistyczny PiS.

Niezbyt to mocna linia obrony Wysoki Frogu, ale czekam, aż przyjdzie coś nowego i wartego uwagi, a nie coś, co jest na rynku lat 20 i z czym nigdy się nie zgadzałem. Czekam ciągle aż nadejdzie ktoś kto zdetronizuje PO, ale nie mam zamiaru wprowadzać do parlamentu jeszcze więcej niby partii żeby dodatkowo rozrzedzać i tak już rozrzedzony sejm. Nie chcę też wychodzić z UE, bo poza nią nikt (poza Rosją) na nas nie czeka. No i ma nadzieję, że PO będzie w końcu samodzielnie rządzić (bo z PSL to nie jest samodzielnie), bo wtedy faktycznie będzie ich można rozliczyć bez litości. I to jest największy ból naszych wyborów, że niezależnie od tego kto je wygrywa, to i tak nie może rządzić samodzielnie, a co za tym idzie, ciężko zwalić 100% winy na jedną partię.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Także moja odpowiedź brzmi: głosuję na PO choć nie wierzę, że zrobi coś dobrego, ale przynajmniej nie pociągnie nas na dno tak szybko jak zrobiłby to socjalistyczny PiS.
No właśnie. Tak myśli większość wyborców PO/PiS/SLD/PSL. Dlatego tak jak jest teraz (czasem ciut lepiej, czasem ciut gorzej) będzie do usranej śmierci. Najmądrzej zrobili: LLo, Dominick i Matthias. To chyba jedyna droga do jakiej-takiej normalności.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7440
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja kiedyś nie interesowałem się szczególnie Korwinem, bo to przecież był oszołom w muszce... ;) plankton polityczny i nic więcej.

Ostatni raz na PO głosowałem chyba na początku XXI w, potem były rożne planktony prawicowe (te Korwinowe, raz na PJN dałem się nabrać), ale wcześniej było dokładnie tak jak pisaliście - wierzyłem, ze PO jest właśnie takim Feniksem z Planktonu, który zbawi kraj. Może to i naiwne, ale inaczej to nie pozostaje nic innego jak pogodzić się z rzeczywistością i przestać głosować (co robi większość społeczeństwa w tej chwili).

Będę ciagle głosował na antysystemowców i jak coś się radykalnie zmieni na lepsze, to z przyjemnością wrócę. Jak się nie zmieni, to będę próbował dalej...

Tak jeszcze żeby było w temacie - zobaczcie jakie będą wyniki głosowania na emigracji, gdzie ludzie nie są bombardowani rządową propagandą na codzień.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

[quote=SithFrog] No właśnie. Tak myśli większość wyborców PO/PiS/SLD/PSL. Dlatego tak jak jest teraz (czasem ciut lepiej, czasem ciut gorzej) będzie do usranej śmierci. Najmądrzej zrobili: LLo, Dominick i Matthias. To chyba jedyna droga do jakiej-takiej normalności.[/quote]

Rzeczywiście, wyjechać z kraju to droga do normalności... W sensie, że chyba osobistej.
Wolę głosować na partię +/- bo przynajmniej ma potencjał i możliwości coś zrobić . KORWIN to nie partia tylko Korwin - fenomen Internetu dla gimnazjalistów, którzy wierzą w polityków. Korwin nic nie zmieni. Ale, wiadomo, nie był przy korycie, więc można gdybać. Ciekawe tylko jest to, że głosują na niego ludzie, którzy nie identyfikują się z jego poglądami. Ale wiem, chodzi o zmianę, wuj z tym o jaką zmianę, ważne żeby coś się zmieniło!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Theeck »

Nie gniewaj się Thim, ale z Twoim podejściem wciąż nie przybralibyśmy wyprostowanej postawy. Bo co prawda na czworakach się chodzi i biega chujowo, ale zmiana niesie niebezpieczeństwo, a poza tym zobaczcie oszołomy - czy ktoś chodzi wyprostowany? Nie chodzi? No to macie sami odpowiedź :P :P :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

Theeck pisze:Nie gniewaj się Thim, ale z Twoim podejściem wciąż nie przybralibyśmy wyprostowanej postawy. Bo co prawda na czworakach się chodzi i biega chujowo, ale zmiana niesie niebezpieczeństwo, a poza tym zobaczcie oszołomy - czy ktoś chodzi wyprostowany? Nie chodzi? No to macie sami odpowiedź :P :P :P
O, przykład ewolucji jest w Waszym przypadku trafiony. Rzucamy bezmyślnie "kostką zmiany" i sprawdzamy co wyjdzie. I tak przez milion lat. Genialny plan. Nic lepszego w kwestii polityki człowiek wymyślić nie potrafił. Tylko nie wiem czy mamy tyle czasu...

Zresztą, nie oszukujmy się, że dokonujecie jakiegoś wyboru. Przecież Tanajno (+ innych, nowych kandydatów) nikt na przykład pod uwagę nie bierze. Jest Korwin, jest znany w Internecie, więc po co dalej szukać?

Sith, Tanajno wyszedł Ci pierwszy w teście Latarnika? Czemu na niego nie głosujesz?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: snt »

Tak, chodzi o zmianę, żeby złodzei i przekręciarzy rozliczyć. Nawet jeśli w ich miejsce pojawią się nowi.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Theeck pisze:Nie gniewaj się Thim, ale z Twoim podejściem wciąż nie przybralibyśmy wyprostowanej postawy. Bo co prawda na czworakach się chodzi i biega chujowo, ale zmiana niesie niebezpieczeństwo, a poza tym zobaczcie oszołomy - czy ktoś chodzi wyprostowany? Nie chodzi? No to macie sami odpowiedź :P :P :P
+milion
ThimGrim pisze:Rzeczywiście, wyjechać z kraju to droga do normalności... W sensie, że chyba osobistej.
Lepsze to niż trwać tutaj.
ThimGrim pisze:Wolę głosować na partię +/- bo przynajmniej ma potencjał i możliwości coś zrobić .
Jak PO, które mając pełnię władzy 8 lat nie zrobiło nic? Lepiej, żeby kolejne 4 lata nic nie robili niż ktoś miałby zrobić coś ;)
ThimGrim pisze:Ciekawe tylko jest to, że głosują na niego ludzie, którzy nie identyfikują się z jego poglądami. Ale wiem, chodzi o zmianę, wuj z tym o jaką zmianę, ważne żeby coś się zmieniło!
Skąd to wziąłeś? Z tym głosowaniem na niego mimo, że nie zgadzam się z poglądami?

"O, przykład ewolucji jest w Waszym przypadku trafiony. Rzucamy bezmyślnie "kostką zmiany" i sprawdzamy co wyjdzie. I tak przez milion lat. Genialny plan. Nic lepszego w kwestii polityki człowiek wymyślić nie potrafił."

Again, nadal masz większą szansę na pozytywny wynik niż nie zmieniać nic. Wtedy na pewno nic się nie zmieni.

"Sith, Tanajno wyszedł Ci pierwszy w teście Latarnika? Czemu na niego nie głosujesz?"

Bo go nie znam, bo nie ma żadnych struktur, bo to głupi test internetowy, który nie mówi nic? Tobie, rozumiem, Komorowski wyszedł na pierwszym? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze: Lepsze to niż trwać tutaj.
Ale w kraju nic nie zmieniasz na lepsze. Myślałem, że jeżeli rozmawiamy o tym kto na kogo głosuje, to w kontekście tego co się może zmienić na plus.

SithFrog pisze: Jak PO, które mając pełnię władzy 8 lat nie zrobiło nic? Lepiej, żeby kolejne 4 lata nic nie robili niż ktoś miałby zrobić coś ;)
Co ty masz z tą pełnią władzy? Gdzie? Z PSL? Już o tym pisałem, ale nie czytasz...
SithFrog pisze: Skąd to wziąłeś? Z tym głosowaniem na niego mimo, że nie zgadzam się z poglądami?
A zgadzasz się, że ludzie bezpłodni nie powinni móc tworzyć małżeństw? Hm? Przecież znasz program Korwina, right?

Ze strony KNP (wiem, już nieaktualne Obrazek)

c) Nie dopuścimy, by zrównano małżeństwa z innymi związkami seksualnymi i semiseksualnymi. Ten status prawny przyznawany może być wyłącznie związkom mogącym płodzić dzieci.

SithFrog pisze: Again, nadal masz większą szansę na pozytywny wynik niż nie zmieniać nic. Wtedy na pewno nic się nie zmieni.
Tylko nie wiem skąd Ci wyszło, że ja nie chcę nic zmieniać, bo jeśli z moich postów, to masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

SithFrog pisze: Bo go nie znam, bo nie ma żadnych struktur, bo to głupi test internetowy, który nie mówi nic? Tobie, rozumiem, Komorowski wyszedł na pierwszym? :>
Przecież masz Internet, który pokazał Ci Korwina, może z Tanajno też się tak da? Ale Twoja dociekliwość skończyła się na "kto to jest ten Tanajno?!" Struktury? Korwin ma struktury? :D Sorry, ale gimnazjaliści to nie struktury. Chyba, że im wszystkim Korwin napisze usprawiedliwienia.

Jeden wielki Chaos się z Twojego rozumowania wyłania. :D
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

"Ale w kraju nic nie zmieniasz na lepsze. Myślałem, że jeżeli rozmawiamy o tym kto na kogo głosuje, to w kontekście tego co się może zmienić na plus."

Próbuję zmieniać głosując.

"Co ty masz z tą pełnią władzy? Gdzie? Z PSL? Już o tym pisałem, ale nie czytasz... "

Głupio, głupiej, wymówka PSLem. No tak, parlamentarna większość przez 8 lat plus prezydent i co oni biedni mogą zrobić? No nic nie zrobisz! Jak trzeba przegłosować zajebanie kasy z OFE i podniesienie wieku emerytalnego to nie ma problemu "bo PSL", ale teraz już jest. Rozumiem, że gdyby zamiast koalicji PO miałaby 50% już dawno byłyby niskie podatki i uproszczone prawo?

"A zgadzasz się, że ludzie bezpłodni nie powinni móc tworzyć małżeństw? Hm? Przecież znasz program Korwina, right?"

A zgadzasz się z absolutnie każdym postulatem partii, na którą głosujesz czy wybierasz z dostępnych, tą której program w największym stopniu pokrywa się z twoimi poglądami?

"Tylko nie wiem skąd Ci wyszło, że ja nie chcę nic zmieniać, bo jeśli z moich postów, to masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. "

Pisać możesz cokolwiek. Zamierzasz głosować na partię, która po 8 latach władzy zrobiła tylko jedno: nauczyła się utrzymywać ową władzę. Poza tym nic. Możesz więc pisać jak bardzo chcesz niższych podatków, mniej urzędników czy lepszego wydawania publicznej kasy, ale wystarczy, że głosujesz na PO. To jest tak sprzeczne ze sobą, że albo po prostu jesteś ślepy i prosta logika nie działa, albo jesteś cynkiem i tak naprawdę to co jest po prostu ci odpowiada.


"Struktury? Korwin ma struktury? :D Sorry, ale gimnazjaliści to nie struktury. Chyba, że im wszystkim Korwin napisze usprawiedliwienia."

Kogo Tatjano wystawiał w wyborach samorządowych czy do parlamentu UE?

"Jeden wielki Chaos się z Twojego rozumowania wyłania."

Napisał gość, który chce zmian i głosuje na partię dzierżącą władzę od 8 lat, i która nie zmieniła nic. Sapienti sat.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze: Próbuję zmieniać głosując.
Raczej tylko zmieniasz osobę, na którą głosujesz...
SithFrog pisze: Głupio, głupiej, wymówka PSLem. No tak, parlamentarna większość przez 8 lat plus prezydent i co oni biedni mogą zrobić? No nic nie zrobisz! Jak trzeba przegłosować zajebanie kasy z OFE i podniesienie wieku emerytalnego to nie ma problemu "bo PSL", ale teraz już jest. Rozumiem, że gdyby zamiast koalicji PO miałaby 50% już dawno byłyby niskie podatki i uproszczone prawo?
Jeezu, ile razy trzeba Ci tłumaczyć "zajebanie kasy z OFE", że nikt kasy nie zajebał, bo tam były obligacje a nie dolary, i że podwyższenie wieku emerytalnego wynika z istnienia takiego systemu jak system emrytalny (źli Niemcy to samo robią, tzn. też podnoszą wiek emerytalny)? Poza tym, z braku pełni władzy nie wynika co PO zrobiła, tylko czego nie zrobiła. Wyobrażasz sobie debatę o likwidacji KRUSu w towarzystwie PSL? Albo co było jak PO gadało o zniesieniu subwencji na partie? Etc. A, no tak, PO ma prezydenta, soł? Że niby podniesie wszystkie 4 łapy i PO będzie samodzielnie rządzić?
SithFrog pisze: A zgadzasz się z absolutnie każdym postulatem partii, na którą głosujesz czy wybierasz z dostępnych, tą której program w największym stopniu pokrywa się z twoimi poglądami?
Miałeś obiekcje, co do mojego typowania, że nie zgadzasz się z poglądami Korwina, to dałem przykład i rzeczywiście się nie zgadzasz. Moja wina, przepraszam. Więcej nie będę wyszukiwał, bo nie chcę zaburzać ci wizji (która przecież od wizji klauna w muszce niezbyt się zmieniła, tzn. wiesz mniej więcej tyle samo + to co powie na Pyrkonie) ale niejakim dowodem a priori jest to, że w teście latarnika wyszło Ci to samo co mi, czyli oodpowiadałeś tak jak ja. Czyli bynajmniej nie tak jak odpowiadałby Korwin.
SithFrog pisze: Pisać możesz cokolwiek. Zamierzasz głosować na partię, która po 8 latach władzy zrobiła tylko jedno: nauczyła się utrzymywać ową władzę. Poza tym nic. Możesz więc pisać jak bardzo chcesz niższych podatków, mniej urzędników czy lepszego wydawania publicznej kasy, ale wystarczy, że głosujesz na PO. To jest tak sprzeczne ze sobą, że albo po prostu jesteś ślepy i prosta logika nie działa, albo jesteś cynkiem i tak naprawdę to co jest po prostu ci odpowiada.
Ja tylko nie chcę zamieniać czegoś co działa jako tako na niewiadomo co, co nawet reklamy sobie zrobić nie umie, bo w programie wyborczym (kiełbasie wyborczej) pisze takie bzdury, że człowieka skręca. Ty jesteś skłonny łyknąć każde gówno, byle tylko odstawić złą i niedobrą platformę, która podnosi wiek emerytalny. Cel nie uświęca środków.
SithFrog pisze: Kogo Tatjano wystawiał w wyborach samorządowych czy do parlamentu UE?
Nie wiem, Tanajno to chyba kandydat na prezydenta, right? A "struktury" Korwina to się raczje dzielą proporcjonalnie do prędkości z jaką zakłada nowe partie.
SithFrog pisze: Napisał gość, który chce zmian i głosuje na partię dzierżącą władzę od 8 lat, i która nie zmieniła nic. Sapienti sat.
Jakby mnie z Polski z 2007 roku przenieśli do Polski z 2015 to chyba bym jej nie poznał. Samego tylko Wrocławia bym nie poznał. Wszystko się zmieniło na in plus. Ale podatki są wysokie więc Platforma musi odejść! Korwin pozamiata, zlikwiduje emeryturę - choć właśnie transfer z OFE do ZUS jest niczym innym jak likwidacją tegoż filaru, a co za tym idzie, pierwszym etapem w likwidacji systemu emerytalnego, ale wiadomo, Korwin zrobi to lepiej, jednym cięciem i w rok. Potem jeszcze tylko podatek pogłówny po 200 zł na łebka, socjal na zero i wszyscy do kartonów na ulcę. A potem będzie tekturowa rewolucja... :lol2: Nie dziękuję...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Pquelim »

ThimGrim pisze:Raczej tylko zmieniasz osobę, na którą głosujesz...
Właśnie po to, żeby coś zmienić. Na tym polega zmiana. Że zmieniasz osoby na które głosujesz.
ThimGrim pisze:Jeezu, ile razy trzeba Ci tłumaczyć "zajebanie kasy z OFE", że nikt kasy nie zajebał, bo tam były obligacje a nie dolary, i że podwyższenie wieku emerytalnego wynika z istnienia takiego systemu jak system emrytalny (źli Niemcy to samo robią, tzn. też podnoszą wiek emerytalny
+
ThimGrim pisze: transfer z OFE do ZUS jest niczym innym jak likwidacją tegoż filaru, a co za tym idzie, pierwszym etapem w likwidacji systemu emerytalnego
= :lol2: szczególnie to o wydłużeniu wieku emerytalnego. To są typowe i najprostsze narzędzią profilaktycznego ratowania obecnego systemu, co widać na pierwszy rzut oka po głębszym zastanowieniu.
klik - głos bardziej ekspercki, polecam całość, chociaż wystarczy akapit "i tak wszystko trafi do ZUS".
ThimGrim pisze:Wyobrażasz sobie debatę o likwidacji KRUSu w towarzystwie PSL? Albo co było jak PO gadało o zniesieniu subwencji na partie?
1. Oczywiście, że ja sobie wyobrażam. Gdyby była taka wola i chęć ze strony PO to taka debata już dawno by się toczyła. I wcale nie powiedziane, że bezowocnie - do przerzucenia takiej ustawy można byłoby przekonać np Palikota swego czasu i PSL miałby gówno do powiedzenia. Tak powinna działać demokracja, że szuka się niepopularnych, ale potrzebnych rozwiązań. Właśnie na takim stanowisku, na jakim stoisz ThimGrim utrzymuje się obecna władza i całe to rozbestwienie - na empatii wyborców w stosunku do polityków, kiedy powinno być odwrotnie do jasnej cholery. Jaka biedna ta PO, nie może dotrzymywać własnych obietnic, bo jest skazana na PSL :lol2:
ThimGrim pisze:Ja tylko nie chcę zamieniać czegoś co działa jako tako na niewiadomo co, co nawet reklamy sobie zrobić nie umie, bo w programie wyborczym (kiełbasie wyborczej) pisze takie bzdury, że człowieka skręca. Ty jesteś skłonny łyknąć każde gówno, byle tylko odstawić złą i niedobrą platformę, która podnosi wiek emerytalny. Cel nie uświęca środków.
Otóż nie. Sithowi raczej nie chodzi o zmienianie czegoś "co jakotako działa", tylko o zmienianie na coś co "może działać". Bo aktualnie to dialog społeczny z rządęm nie istnieje, a prezydent na swoich wiecach odnosi się do tych, którym "jest dobrze", zamiast przemawiać do całego społeczeństwa. I Platforma nie jest zła, bo podniosła wiek emerytalny, tylko jest zła z wielu, wielu innych powodów, których zwyczajnie nie chcesz dostrzec. Od Sikorskiego jedzącego za nasze VATy prywatny obiadek za 1,5 tysięcy (dla porównania w Szwecji za Toblerone wypieprzyli wiceministra z urzędu), przez jawne kłamstwa o niepodnoszeniu podatków, na nieudolnych posunięciach w kwestii Smoleńska kończąc. Po prostu dość. Tak się wszyscy boją PiS-u, który rządził przez 2 lata i nie zdążył nawet skompromitować siebie (nas) w połowie tak jak Bronek ostatnimi Szogunami, wypadami na fikcyjne budowy i bulami w kondolencjach. To wszystko wpada do jednego koszyka pt "ekipa rządząca". I ta ekipa od 8 lat skutecznie straszy swoich wyborców niedźwiedziem, że "jak nie my to ONI". A to wcale nie muszą być ci, ani tamci. Tylko najpierw musi być chęć do zmiany i wiara w możliwości, a nie pobłażliwe głaskanie, bo "jakoś działa".


Jakby mnie z Polski z 2007 roku przenieśli do Polski z 2015 to chyba bym jej nie poznał. Samego tylko Wrocławia bym nie poznał. Wszystko się zmieniło na in plus. Ale podatki są wysokie więc Platforma musi odejść! Korwin pozamiata, zlikwiduje emeryturę - choć właśnie transfer z OFE do ZUS jest niczym innym jak likwidacją tegoż filaru, a co za tym idzie, pierwszym etapem w likwidacji systemu emerytalnego, ale wiadomo, Korwin zrobi to lepiej, jednym cięciem i w rok. Potem jeszcze tylko podatek pogłówny po 200 zł na łebka, socjal na zero i wszyscy do kartonów na ulcę. A potem będzie tekturowa rewolucja... Nie dziękuję...
1. Na 99% zmiany byłyby tak samo zauważalne, nawet gdyby dalej rządził AWS. To nie jest kwestia świetnej ekipy rządzącej, tylko kwestia wstąpienia do Unii Europejskiej i ogromnych dotacji w każdy sektor.
2. Śmianie się z Korwina jest spoko, sam lubię - ale to nie zmienia bryndzy ze strony PO i Komorowskiego. Korwin i jego program jest mityczny, ale do ciągłego wspierania rozbisurmanionych chałturników na własnym garnuszku ma się jak piernik do wiatrka.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Pq już odpowiedział na 90%, ja tylko radzę sprawdzić pięć razy zanim się coś napisze.
ThimGrim pisze:podwyższenie wieku emerytalnego wynika z istnienia takiego systemu jak system emrytalny (źli Niemcy to samo robią, tzn. też podnoszą wiek emerytalny)?
http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title, ... aid=114c31
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

http://m.newsweek.pl/adam-hofman-doradz ... 045,1.html

Tytuł: "Adam Hofman współpracuje ze sztabem Korwin-Mikkego"

W treści: „nasi rozmówcy twierdzą”, „z naszych informacji wynika”, „zapowiedź na odległość pachnie ustawką”, „z naszych ustaleń wynika”, „jeden z moich rozmówców przyznaje”

Proponuję moją wersję:

Redaktorzy Newsweeka są na pasku płac PO.

Z moich informacji wynika, że wszyscy w redakcji dostają dodatkowe pieniądze nie tylko od firmy, ale także z kasy PO za pisanie dobrze o partii i źle o konkurencji. Moi rozmówcy twierdzą, że tak dzieje się od ponad 6 lat. Jeden z nich przyznał, że najwięcej kasy zarabia w ten sposób Michał Krzymowski. Z naszych ustaleń wynika, że mógł być też zamieszany w kryminalna sprawę związaną z czynami lubieżnymi. poza tym w kółko pisze tylko źle o Korwinie, o żadnym innym kandydacie nie. To na odległość pachnie ustawką.
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Counterman »

SithFrog pisze:Pq już odpowiedział na 90%, ja tylko radzę sprawdzić pięć razy zanim się coś napisze.
ThimGrim pisze:podwyższenie wieku emerytalnego wynika z istnienia takiego systemu jak system emrytalny (źli Niemcy to samo robią, tzn. też podnoszą wiek emerytalny)?
http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title, ... aid=114c31
Troszeczkę abstrahując od tematu ja tylko chciałbym zaznaczyć, że porównywanie Niemiec do Polski mija się z celem. To są tak dwa różne kraje, że głowa mała.
W ogóle porównywanie krajów jest trudne i trzeba to robić z ostrożnością. Za dobre określenie benchmarku płaci się straszne pieniądze, więc wątpię, żebyśmy tu na forum znaleźli na szybko dobre porównanie do Polski. ;)
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: snt »

Tomasz List zdemaskowany jako antysemita :mrgreen:

http://www4.rp.pl/artykul/1197077-Spiew ... -Irak.html
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Zolt »

Śpiewak ostatnio twierdził, że w żydowskiej policji w gettcie większość funkcjonariuszy była katolikami.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Zolt »

Lis poinformował, że pozywa Śpiewaka za nazwanie go antysemitą. Wg reguł obowiązujących na tym podwórku nie ma lepszego potwierdzenia swojego antysemityzmu.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: snt »

Skądś się wszak ta nazwa (Gazeta Wyborcza) wzięła.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

snt pisze:Skądś się wszak ta nazwa (Gazeta Wyborcza) wzięła.
No...ale historycznie wiesz skąd się wzięła ta nazwa, rajt?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Pquelim »

no właśnie z okresu, kiedy organizowano pierwsze wolne wybory w 89. A chwile potem już Michnik na jej łamach pisał, żeby nie głosować na Wałęse.
Wtedy to przynajmniej jawne było.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: snt »

Turtles pisze:
snt pisze:Skądś się wszak ta nazwa (Gazeta Wyborcza) wzięła.
No...ale historycznie wiesz skąd się wzięła ta nazwa, rajt?
wjem
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: snt »

Pquelim pisze: Wtedy to przynajmniej jawne było.
Teraz też jak wskazuje zapodany link
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Pquelim »

snt pisze:Teraz też jak wskazuje zapodany link
W linku sie tłumaczą, że popierają PBK, tylko że chodzi o przyznanie Nagrody Człowieka Roku. Nie piszą, żeby głosować na urzędującego prezydenta, tylko gloryfikuja jego (wątpliwe) dokonania. Różnica jest znaczna, kontekst dużo szerszy (najlepszy człowiek, a nie kandydat). Zabieg socjotechniczny, próba sterowania opinią publiczną - to jest niejawne. Jawne by było, gdyby napisali to, co pada w treści linka na łamach gazety.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: snt »

Paweł Stasiński pisze:­ "Gazeta Wyborcza" jest znana z tego, że wyraża sprzeciw wobec polityki, którą realizował PiS. Popieramy kandydata, który jest zgodny z naszymi wartościami. W zestawieniu z kandydatem PiS Andrzejem Dudą preferujemy Komorowskiego.
Jesli to nie jest wsparcie bezpośrednie, to nie wiem co nim jest :)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

Teraz nie czytasz reklamy promocji w biedronce tylko jesteś poddawany zabiegom socjotechnicznym mającym na celu sterowanie twoimi preferencjami konsumenckimi.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Pquelim »

jak czytasz reklame promocji to wiesz ze masz do czynienia z komunikatem perswazyjnym o określonym celu.
Jak czytasz w gazecie, na dni przed wyborami, że urzędujący prezydent jest najlepszym Człowiekiem Roku, to Ty czy ja może wiesz że masz do czynienia z lizydupstwem i kolesiostwem, ale przeciętny Kowalski może nie mieć takiej wrażliwości.
A jak za kilka lat będziesz czytal notke o Komorowskim na wikipedii, to ten tytuł "Człowieka Roku" będzie widniał w rubryce Nagrody i Wyróżnienia, a nie "przeprowadzone kampanie wyborcze". Tu jest zasadnicza rożnica.
Socjotechnika to działania ukierunkowane na sterowanie wyobrażeniami, wartościami i postawami na skale społeczną, a nie marketing.
Ostatnio zmieniony 7 maja 2015, o 14:53 przez Pquelim, łącznie zmieniany 1 raz.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2744
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Cherryy »

ale przeciętny Kowalski może nie mieć takiej wrażliwości.
Jak możesz się tak wypowiadać o młodych, zamożnych, z dużych miast?
Since 2001.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

Przeciętny Kowalski?
Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Pquelim »

6x150kg na klate w wieku 50 lat, to raczej nieprzeciętny ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: snt »

http://s.tvp.pl/repository/attachment/8 ... 321711.pdf

Palikot ma w TVP info więcej czasu antenowego niż Duda. O Bronku już nie wspominam.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
ODPOWIEDZ