Królowie szos

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
! Dominick !
Człowiek-Fotel
Posty: 455
Rejestracja: 9 maja 2014, o 17:12

Re: Królowie szos

Post autor: ! Dominick ! »

Dziś na parkingu przy jednym McDonaldzie stało BMW i8. Robi wrażenie. A przy jednym z zajazdów przy autostradzie zauważyłem Aventadora i ta fura na żywo ryje beret.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Królowie szos

Post autor: Gregor »

A ja dzisiaj stałem się posiadaczem Mazdy 3 (pierwszej generacji, 1.6 benzyna, sedan) :) Zdjęcia po weekendzie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Gratki! Fajnie, że sedan bo akurat w tych starszych "trójkach" hatchback moim zdaniem miał brzydszy tył :) W nowych obie wersje mi się bardzo podobają.

Obejrzałem Patagonię i faktycznie straszna bryndza. Zastanawiam się, czy Clarkson nie strzelił w papę gościa specjalnie żeby zakończyć TG z przytupem bo w tym specjalu wszyscy wyglądali na znużonych tym co robią.


edit:

tak bardzo bym chciaaał :( ...

http://autokult.pl/24834,land-rover-dis ... wsza-jazda
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Caspius
niebieskoszary
Posty: 328
Rejestracja: 8 maja 2014, o 20:38

Re: Królowie szos

Post autor: Caspius »

The Guardian pisze: A petition to have Clarkson reinstated on Top Gear has gathered almost 1m signatures and was delivered by a military tank to BBC headquarters in London on Friday.
Czolgiem... a wy sie zastanawiacie czy chca zakonczyc z przytupem ;p
Awatar użytkownika
! Dominick !
Człowiek-Fotel
Posty: 455
Rejestracja: 9 maja 2014, o 17:12

Re: Królowie szos

Post autor: ! Dominick ! »

No i Clarkson poleciał.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

! Dominick ! pisze:No i Clarkson poleciał.
Podziwiam konsekwencję i decyzję BBC.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7439
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Podobno Netflix już się szykuje, żeby przejąć całe trio i zrobić swój klon ich programu.
Awatar użytkownika
! Dominick !
Człowiek-Fotel
Posty: 455
Rejestracja: 9 maja 2014, o 17:12

Re: Królowie szos

Post autor: ! Dominick ! »

Sky też by chciał.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Szkoda. U mnie w domu TG to był program zdecydowanie familijny, pomimo ostrzeżeń o rzekomo "wulgarnym" języku przed programami. Oglądaliśmy nowe odcinki od czasu jak tylko pojawił się w polskiej TV, jak młody miał chyba z 5 lat i równocześnie wszystkie starsze serie jakie tylko emitowano, nawet te z Suzuki Lianą. W międzyczasie wszystkie programy Maya (Zabaweczki!) i Hammonda. Nie kojarzę drugiego show robionego z podobnym rozmachem, humorem i nie obrażającego inteligencji widza. Dla mnie to jest po prostu jeden z tematów łączących mnie z synem, każdy odcinek oglądaliśmy razem. Dla poprawy humoru kupiłem sobie dzisiaj jedną z książek Clarksona ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
skoob
skoobany!
Posty: 372
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:49

Re: Królowie szos

Post autor: skoob »

Szkoda tych ostatnich 3 odcinków, bo to była naprawdę dobra seria :/
11.XI.2006
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Królowie szos

Post autor: Kalten »

fajny :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Królowie szos

Post autor: Gregor »

Obrazek

A to moja Maździocha :) Na zdjęciu szczęśliwie nie widać aż tak, że ciągle czekam na pogodę, żeby na myjnie pojechać :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Królowie szos

Post autor: Sobies »

Powozimy się na zlocie ;) *



* Jeżeli będziesz tak zdesperowany, że przyjedziesz autem :)
Ostatnio zmieniony 26 marca 2015, o 21:22 przez Sobies, łącznie zmieniany 1 raz.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Śliczna, zamawiam miejsce z przodu!
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Królowie szos

Post autor: Zolt »

Hala się zamknie w bagażniku.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,176 ... le.html#MT

Zauważyłem, że jakiś czas temu prasowy organ rządowy wszczął krucjatę przeciwko dieslom (jeżdżę na benzynie, jakby co ;) ), czy w ogóle samochodom, zwłaszcza w centrach miastach. To chyba trzeci artykuł na ten temat jaki widzę w ciągu kilku tygodni. Rząd coś szykuje czy polskie przedstawicielstwa koncernów martwią się już o napływ używek po zaostrzaniu przepisów na Zachodzie? Jestem za ochroną środowiska ale ponoć wszystkie samochody w Polsce generują podobną ilosć zanieczyszczeń co elektrownia w Bełchatowie (nie wiem czy to prawda i czy to możlwie ale kedyś tak rzucili w TVN Turbo). Może prościej byłoby zacząć od przeglądów samochodów robionych naprawdę na serio, łącznie z pomiarami spalin?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Widzieliście nowe Q7?
http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aud ... kcji/6zl7r
Ja się na początku długo zastanawiałem, czy w galerii nie wrzucili przypadkiem jakiegoś sportbacka z serii A omyłkowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Tył paskudny :(
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

WOw, nie budzi żadnych emocji.
Optycznie ten samochód wydaje się znacznie niższy i mniej 'krowiasty' niż gruba berta q7.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Przód też nie grzeszy urodą. Może by pasował do jakiegoś Craftera czy innego Multivana, ale tutaj to tak trochę nie bardzo premium.
koobik pisze:Optycznie ten samochód wydaje się znacznie niższy i mniej 'krowiasty' niż gruba berta q7.
No właśnie, to mi się w Q7 zawsze podobało.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Voo - nie ma planow wprowadzenia limitow nt. tego jakie auta moga do centrum wjezdzac?

Q7 - ten grill jakis niedorobiony. Swiatla wpisuja sie w najnowszy trend koncernu:

http://preview.netcarshow.com/Volkswage ... 015-hd.jpg
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7500
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Nowe Audi i BMW są tak brzydkie, że aż ciężko uwierzyć (może poza i8). Faktycznie wygląda jak mniejszy. Trochę jak ta A6 w wersji z niemalowanymi zderzakami i podwyższonym zawieszeniem.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Przez te kanty i urodę podniesionego kombiaka kojarzy mi się raczej z jakimś Subaru Forester albo czymś w tym rodzaju, na pewno nie z autem za 300 tys. zł. Pewnie jak stanę kiedyś obok niego to wrażenie to momentalnie zniknie ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7500
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Voo pisze:Pewnie jak stanę kiedyś obok niego to wrażenie to momentalnie zniknie
Nie stoi się obok Q7, raczej pod nim. Tak jak pod Pałacem Kultury albo pod mostem.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Ja się pewnie nie znam, ale mi pierwsze Q7 bardzo się podobało. To jest okropne.
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

boncek pisze:Przód też nie grzeszy urodą. Może by pasował do jakiegoś Craftera czy innego Multivana, ale tutaj to tak trochę nie bardzo premium.
koobik pisze:Optycznie ten samochód wydaje się znacznie niższy i mniej 'krowiasty' niż gruba berta q7.
No właśnie, to mi się w Q7 zawsze podobało.

Boncek, SithFrog- mnie również się stare Q7 podoba.
Q7 po wszystkich liftingach wciąż jest bardzo atrakcyjne.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7500
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Z innej beczki. Wiecie, ile kosztuje przegląd Kii Cee'd po 30 000 km? 1900 zł. Tyle wczoraj firma zapłaciła za jedno z kupionych w ubiegłym roku aut. W cenie m.in. czyszczenie jakiegoś filterka paliwa, który po zapchaniu się przełącza samochód w tryb awaryjny, czyli odcina moc a czasem i zapłon. Pomaga reset kluczykiem, tylko trzeba uważać, żeby akurat nie być w trakcie manewru wyprzedzania, bo można się obsrać ze strachu. W 4 samochodach się takie cyrki u nas robią, mi na przykład wczoraj przy wyjeździe na obwodnicę Trójmiasta.

Kup nowe auto mówili. Kupisz starocia i będziesz wydawał majątek na naprawy mówili...
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Panie, jak kupujesz nowe auto i chcesz zachować gwarancję to musisz szykować naprawdę spory pieniądz na pierwsze 3 lata. Bez porównania z używanym. Chyba, że kupisz używaną alfę. Wtedy nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Królowie szos

Post autor: Razorblade »

Crow - to efekt paliwa akurat. U mnie w Foce az facet byl zdziwiony ze do niemal 60k dalem rade na pierwszym filtrze... pewnie z tego 1900 z 500 wlasnie za to czyszczenie
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Ja serwisuje co dwa lata moje male Polo, taki longlife. Wychodzi tak samo jak co roku u turka olej wymieniać ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Ja serwisuje co dwa lata moje male Polo, taki longlife. Wychodzi tak samo jak co roku u turka olej wymieniać ;)
W sensie cenowo? To albo obłędnie tanie ASO, albo cholernie drogi turek ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

LLo, przyznaj się, że u Was po prostu nie ma żadnych przyjaznych małych warsztatów u pana Zenka, które wymienią olej i filtry a za robotę doliczą 50 zeta. Jest drogo więc wymieniasz co dwa lata ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7500
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Razorblade pisze:Crow - to efekt paliwa akurat.
To prawda ale Skody na tym samym paliwie śmigają bez problemów. Tankujemy na Orlenie, bo mamy karty flotowe ale widać albo trzeba zainwestować w Verva Rejsing Pałer GT ON, albo czyścić filtry. Ale to resetowanie w czasie jazdy to fajna zabawa, mówię wam.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Królowie szos

Post autor: Razorblade »

Crowley pisze:
Razorblade pisze:Crow - to efekt paliwa akurat.
To prawda ale Skody na tym samym paliwie śmigają bez problemów. Tankujemy na Orlenie, bo mamy karty flotowe ale widać albo trzeba zainwestować w Verva Rejsing Pałer GT ON, albo czyścić filtry. Ale to resetowanie w czasie jazdy to fajna zabawa, mówię wam.
No. Jak mi w trakcie wyprzedzania wyskoczylo to juz nie bylo Obrazek

Tez na Orlenie ale nawet tam bywa syf...

A jeszcze - Foki w Mk2 mialy inne filtry i tez problemy sporadyczne. W Mk3 juz to jest "norma"...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7500
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Ciekawe, czy to tylko dizle tak mają, czy benzyniaki też?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Ja tam na wszelki wypadek od zawsze tankuję Vervę ON.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Turki myją auto za 100zł i to jest najtaniej w okolicy, wiec... ;)
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Crowley - Kia Ceed kombi, benzyna, 1,6 135 KM, około pół roku intensywnej jazdy z różnymi kierowcami (typowa służbówka) - zero tego typu problemów. Dlatego byłem zdziwiony tym co pisałeś ale teraz dodałeś że to diesel.


Co do paliw "premium" to nie jest trochę ściema?

BTW - ostatnio na TVN Turbo znowu testowali (?) jakiś specyfik typu ceramizator, modyfikator, atomizator czy jakoś tak (ale jeszcze inna nazwa). Silnik na hamowni wykazał +4 KM, działał nawet po spuszczeniu oleju itd. opowieści z mchu i paproci. Ma chronić silnik i zmniejszać zużycie paliwa. Kolega się skusił - pudełko jak od gry, duże i kolorowe a w środku ...strzykawka z magicznym specyfikiem. 75 złotych :D Dolał, zobaczymy co wyniknie ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Voo pisze:Co do paliw "premium" to nie jest trochę ściema?
Czytałem jakieś testy, że warto je lać do diesli, bo właśnie są znacznie czystsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Ściema w jakim sensie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Oczywiście nie w takim, że nie jest to lepsze paliwo bo jest. W takim, że ani twój samochód ani Ty tego nie zauważysz. Chyba, że zauważasz. Zaznaczam, że piszę o benzynie - nigdy w życiu nie miałem diesla ani nawet nie jeździłem samochodem z silnikiem wysokoprężnym jako kierowca :D (serio, znając siebie zaraz pomyliłbym się przy dystrybutorze). Zresztą benzyniaka z turbiną też nie miałem nigdy na dłużej niż chwilę. Mam wrażenie (aczkolwiek żadnego przekonania), że benzyny premium istnieją po to, żeby był produkt premium w ofercie. Efektów w danym momencie nie dostrzegam a jeśli faktycznie są jakieś długoterminowe (np. mniejsze zużycie elementów w silniku) to powiedzmy, że w cyklu życia samochodu równoważą się z większymi wydatkami na benzynę. Tak mi się WYDAJE ;)

Pamietam jak kupowałem motocykl i przeżywałem to jak nastolatek pryszcza i czytałem wtedy mnóstwo forow, między in. czy lac 98 czy 95 i starzy wyjadacze pisali, żeby sobie odpuścić bo i tak nic się nie zauważy. Trudno znaleźć jakieś jednoznaczne wypowiedzi fachowców albo badania dotyczące różnic w użytkowaniu pomiędzy 95 a 98.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Bo w benzynie jakiś większych różnic nie ma. Może spalanie będzie bardziej równomierne, ale czy to się przełoży na silnik to nie wiem. No chyba, że masz jakiegoś benzyniaka z wtryskiem. Wtedy warto się zastanowić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Królowie szos

Post autor: Kalten »

Ja kiedyś lałem BP Ultimate do Seicento Sporting i na całym baku przejeżdżałem 50 km więcej niż normalnie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Zawsze wydawało mi się, że "lepszość" polega na tym, że paliwo jest trochę czystsze i ma trochę więcej dodatków w stylu przeciwutleniaczy, które w długim okresie czasowym mają pozytywny wpływ na trwałość układu spalającego.
Obrazek
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1131
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Królowie szos

Post autor: hat »

Ta benzyna służy chyba tylko do wkurzania klientów . Zawsze jak kupuję na Shellu to pompiarz namolnie wciska mi "paliwko Premium" :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7500
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Voo pisze:nigdy w życiu nie miałem diesla ani nawet nie jeździłem samochodem z silnikiem wysokoprężnym jako kierowca
You lucky bastard! :P
Voo pisze:Trudno znaleźć jakieś jednoznaczne wypowiedzi fachowców albo badania dotyczące różnic w użytkowaniu pomiędzy 95 a 98.
A to jest akurat dość proste chyba do stwierdzenia. 98 jest potrzebna w silnikach o wysokim stopniu sprężania, gdzie 95 wybuchałaby zbyt wcześnie i obniżała osiągi. Z kolei lanie 98 do silnika projektowanego pod 95 nie ma żadnego pozytywnego wpływu na osiągi w nowych silnikach a w w starych może je pogarszać, bo nie będą potrafiły dostosować cyklu pracy i momentu zapłonu do zwiększonej temperatury w cylindrze.
Jak ktoś chce się coś więcej ja ten temat dowiedzieć, niech pogugla o stopniu sprężania i kącie wyprzedzenia zapłonu.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7439
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Gdzieś czytałem, że do wykorzystania potencjału E98 potrzebujesz odpowiedni silnik.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Potęga! Od razu z tym mi się skojarzyło:

https://www.youtube.com/watch?v=wJn7LHE83cc
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
ODPOWIEDZ