Ameryka, USA etc

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Turtles »

Trump, poza wszystkim co wiąże się z byciem Trumpem chce ciąć udział USA w NATO. I ja to nawet rozumiem, z amerykańskiego punktu widzenia...ale to bardzo źle dla nas. No i jak mówiliście - proputinizm.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Akurat ciecie amerykanskiego udzialu w NATO całemu sojuszowi bardzo wyszłoby na zdrowie. W tej chwili jak jest potrzeba interwencji zbrojnej, to USA wysyłają porządną armię, lotniskowce, niszczyciele itp a cała reszta NATO wysyła wojsko z łapanki. Przynajmniej tak to wyglądało w Libii, gdzie się Francji bomby skonczyly. Tak samo było w Iraku, gdzie USA przekazywała oczyszczone tereny pod opieke innym sojusznikom, zeby musiec za pare miesiecy znow tam wracac i czyscic na nowo.

Moze nareszcie Europa sie obudzi i postanowi stworzyć własne porządne wojsko.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2625
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: zodi »

Tak, to bardzo złe sygnały. Przez długi czas Trump głównie bawił, ale powoli co raz bardziej straszy.
Pozostaje mieć nadzieje, że amerykańskie sondaże są dokładniejsze niż nasze i w przypadku jego starcia z Clinton zostanie przez nią pokonany.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2625
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: zodi »

Może reaktywacja Unii Zachodnioeuropejskiej ?
Ponoć działa jeszcze Eurokorpus choć nie wiem dokładnie na czym ta działalność polega :]
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Theeck »

LLothar pisze:Moze nareszcie Europa sie obudzi i postanowi stworzyć własne porządne wojsko.
Chyba, że zawodowe, jak Legia Cudzoziemska. W innym przypadku powstanie bezładna zbieranina bez istotnej wartości bojowej. Żołnierz musi mieć jakąś motywację do walki. Za Ojczyznę, za wodza itp.
Za EU? :lol2: :lol2: :lol2:
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: peterpan »

LLothar pisze:Moze nareszcie Europa sie obudzi i postanowi stworzyć własne porządne wojsko.
Od powstania NATO i porzucenia izolacjonizmu przez USA państwa europejskie wychodziły z założenie że Europa jest potrzebna Stanom i w razie czego będą się angażować. Doktryna tak z chwilami przerwy, trwała do upadku ZSRR i jej efekty trwają do dzisiaj. Stany od dawna naciskały Europę na to, by była zdolna do obrony własnymi siłami, ale nie chciano wydawać na to pieniędzy. Ostatnie prawdziwie duże europejskie programy zbrojeniowe do programy atomowe Francji i Wielkiej Brytanii. W Europie budowano państwa opiekuńcze. Aby na serio - żaden z polityków nie ogłosi, że tniemy socjal aby się zbroić, bo wywiozą go na taczkach.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

To wyglada na to, ze nominacje Republikanow zdobrywa Donald Trump, przy sporym niezadowoleniu z ich strony :). Ciekawe beda wybory, oj ciekawe.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2625
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: zodi »

Ciekawie to będzie na konwencji Republikanów - czy wybiorą Trumpa zgodnie z wolą "prawyborców" czy będzie powtórka sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy postawiono na kandydata niż wskazały prawybory w stanach.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

zodi pisze:Ciekawie to będzie na konwencji Republikanów - czy wybiorą Trumpa zgodnie z wolą "prawyborców" czy będzie powtórka sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy postawiono na kandydata niż wskazały prawybory w stanach.
Jezeli Trump zdobedzie 1237 delegatow, to zostaje wybrany z automatu. Gdyby zaden z kandydatow tyle nie zdobyl, to wtedy moga wybrac kogo chce.

Tylko wlasnie w tym momencie wychodzi na to, ze Trump zdobedzie te 1237+. Prawybory z wczoraj wygral absolutnie wszedzie, jest teraz niepokonany.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

Cruz zrezygnował. Trump jest już - praktycznie oficjalnie - kandydatem Republikanów. W teorii, gdyby Trump nie zebrał wymaganej liczby delagatów, to na konwencji kandydatem mógłby zostać nawet ktoś, kto nie startował w prawyborach, ale na to nie ma szans. W wyścigu pozostał tylko Kasich, więc Trump zgarnie wszystko co jeszcze zostało do zgarnięcia.

BTW Cruz zrezygnował po serii bardzo mocnych ataków osobistych. Najpierw były ataki na jego żonę, potem plotki o jego romansach, a na koniec jakieś dziwne teksty wiążące jego ojca z zamachem na Kennedy'ego (sic!).
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

taaa, a już za chwilę Donald weźmie się za... Hilary Clinton :D :D :D
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

Swoją drogą to nie zazdroszczę Amerykanom tegorocznego wyboru. Albo skończony dupek i populista o niewiadomych poglądach, albo kompletnie skorumpowana harpia o poglądach sondażowych.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Ja juz wole Trumpa niz te inne zombie. USA sie powinno zdecydowac, albo sobie jedzie powoli z socjalami a'la skandynawia i spoleczenstwo jest szczesliwe (dac to potencjalnie moze Bernie Sanders) albo wrocic do dzikiego kapitalizmu z prawdziwa konkurencja, co moze dac Trump...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja bym wolał Kasicha, bo to taki neutralny wybór.

Trumpa się obawiam tylko z jednego powodu - jak wygra, to wszyscy socjaliści z USA się wyniosą do Kanady...
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Larofan »

czas na zorganizowanie ruchu wizowego i wprowadzenie obostrzen dla uchodzcow z usa :)
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Pasowałby mi Trump, gdyby nie jego rusofilia.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: grel3gargamel »

LLothar pisze:Ja juz wole Trumpa niz te inne zombie. USA sie powinno zdecydowac, albo sobie jedzie powoli z socjalami a'la skandynawia i spoleczenstwo jest szczesliwe (dac to potencjalnie moze Bernie Sanders) albo wrocic do dzikiego kapitalizmu z prawdziwa konkurencja, co moze dac Trump...
Niby dlaczego wybór ma być pomiędzy jednym radykalizmem, a drugim?

Ciekaw jestem czy Trump wygra gdziekolwiek poza Bible Belt, chociaż kto wie, że wygra nominację też nie wierzyłem
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Trump wygrał nominację głównie dlatego, że jego kontrkandydaci to totalna bryndza. To, że Ted Cruz został tak długo to nieporozumienie. Kasich niby sensowny, ale bez charyzmy. Wygrał tylko u siebie. Z czym do ludzi?
zodi
Kofan Annan
Posty: 2625
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: zodi »

Ponoć Sekretarz (Whip? Po obejrzeniu House of Cards inaczej patrzę na amerykańską politykę ;) ) Partii Republikańskiej przed kilkoma miesiącami twierdził, ze wytypowani kandydaci Partii Republikańskiej są najmocniejsi w historii.... :>
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: grel3gargamel »

Matthias[Wlkp] pisze:Trump wygrał nominację głównie dlatego, że jego kontrkandydaci to totalna bryndza. To, że Ted Cruz został tak długo to nieporozumienie.
Ja bym to wiązał ze sprzeciwem republikańskich wyborców wobec partyjnego establishmentu. Przecież Cruz także był z nim w konflikcie i był przez niego bardzo krytykowany, a miał drugie miejsce. Zresztą u Demokratów jak widać nastroje są podobne i stąd tak duże poparcie Sandersa
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Cruz to fundamentalista. Miał sporo punktów na starcie od osób przesadnie religijnych, a potem ściągnął do siebie przeciwników Trumpa - to jest ta pomyłka o której pisałem - ludzie nie patrzyli, kto jest ich alternatywą...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

muszę przyznać, że jestem fanem filmowej kariery Trumpa, Citizen Kane mi się gdzieś tam przypomina. Poza tym wprowadzi element chaosu, a w tę stronę zaczyna skręcać świat. Może twarda ręka USA pomoże w stabilizacji regionów? Jeżeli wsłuchać się w jego wypowiedzi, widać taką szansę. Ameryka może stracić na wpływach np na Bliskim Wschodzie i w ZEA czy Arabii, ale wycofująca się Ameryka da przestrzeń do porozumienia innym graczom, w tym Rosji. Czy to tak bardzo źle dla Polski? Ważna będzie konsolidacja Unii Europejskiej. Jeżeli biurokraci z Brukseli ponownie zareagują za późno (pytanie o siłę Niemiec), to możemy się przygotować na spory kryzys i decentralizację Europy.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: grel3gargamel »

Pquelim pisze:Jeżeli wsłuchać się w jego wypowiedzi, widać taką szansę.
Jeśli wsłuchać się w jego wypowiedzi to nic nie widać, bo on jest w stanie w jednej sprawie zająć trzy wykluczające się stanowiska
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

phpBB [video]


Prime (Fe)Minister Kanady bije łokciem kobietę. #elbowgate
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

Matthias pisze:Prime (Fe)Minister Kanady bije łokciem kobietę. #elbowgate
To mi wygląda na gwałt.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Obrazek
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Chyba nie ma dwch bardziej nielubianych polityów w USA i takich kandydatów sobie wybrali... (Sanders jeszcze walczy, ale raczej ma tylko matematyczne szanse...)
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: ThimGrim »

Czarny murzyn o zabarwieniu ciemnym włamywał się do mieszkania i został zastrzelony, och wait...
http://sport.tvn24.pl/koszykowka,117/za ... 47728.html

500+ na broń
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Eeeee?
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Obrazek

Otworzył z buta drzwi do złego mieszkania o 3 w nocy - pomylił z mieszkaniem swojej dziewczyny. Potem otworzył z buta drzwi do sypialni, gdzie właściciel zaczął do niego strzelać.

W środku nocy, po ciemku raczej trudno określić, jakiego koloru skóry ktoś jest...

Nie znalazłem nigdzie żadnego artykułu podejrzewającego jakikolwiek ślad rasizmu w tym zdarzeniu.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: ThimGrim »

To chyba normalne, że do dziewczyny się nie puka tylko się ją puka na hardkorze! ;) I tego czarnego zaakcentowałem dla jaj, a chodziło mi o szeroki dostęp do broni. Nawet "pomylić" drzwi nie możesz, bo cię zastrzelą. :)

Ps. A to, że w środku nocy nie widać czarnego, to strasznie rasistowskie jest Mat. :-P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: PIOTROSLAV »

Wow, rasista będzie nas pouczać co jest rasistowskie. Jakiś kanał edukacyjny na yt załóż.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Thimm pisze:Ps. A to, że w środku nocy nie widać czarnego, to strasznie rasistowskie jest Mat.
Chyba wręcz przeciwnie ;)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7434
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Dzisiaj słyszałem w radiu, że Juncker chce ratyfikować umowę "CETA" z Kanadą wyłącznie przez ratyfikację w komisji Europejskiej większością 2/3.

Że niby to niebezpieczny precedens do innych umów, żeby parlamenty krajowe nie miały głosu.

Ktoś, coś?
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Obrazek
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

No, ładna akcja z tą Clinton. Mocno grają na zwycięstwo Trumpa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Razorblade »

cos wiecej? :spy:
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Razorblade »

aaaa... taka decyzja wyplynela teraz w tej sprawie. leee... myslalem ze cos nowego ;P
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Normalnie lepsze zagrywki niz trybunal konstytucyjny... W sumie co by sie nie stalo, to Trump wygrywa.

- Odpuscisz Clinton (czyli stan dzisiejszy) to dajesz pelno amunicji Trumpowi
- Odrzucisz Clinton na bok, wezmiesz Sandersa - i tak Trump wygrywa. W USA europejski socjalizm nie przejdzie
- Odrzucisz Clinton na bok, wezmiesz zaufanego demokrate - i tak Trump wygrywa, bo walczy z relatywnie nieznana twarza ktora zaczyna kampanie od zera


Bedzie prezydent Trump.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

LLothar pisze:Bedzie prezydent Trump.
Jeszcze nie wiadomo, ale powtarzałem to za Maxem Kolonkiem od prawie roku i okazało się, że chłop wcale nie taki w cięmię bity, jak go malują.
Ale Clinton ma silne lobby po swojej stronie, jest ostatnią nadzieją liberalnych demokratów tak naprawdę.
Tylko że ona jest tak nieudolną kandydatką, że naprawdę ciężko się spodziewać, ze Trump jej nie zje na debatach, które dają circa 10% głosów. Aktualnie HC prowadzi w sondażach, ale żadne nie dają jej takiej przewagi.
Osobiście chciałbym, żeby prezydentem USA został Trump. Trochę ze względu na tę piosenkę, a trochę bo... jakby to ujął Alfred:
phpBB [video]
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

W USA kolejna strzelanina...

Ciekawy wykres zobaczylem - ile czarnych ginie z rak policji. Patrze jaka to skala - na oko 20-30 osob. Mysle sobie, ze 30 osob rocznie na taki wielki kraj to nie tak duzo. >chwila skupienia< O kurde to jest liczba co miesiac...

Ja rozumiem ze gangi, ze bron itp itd, ale jak to wyglada w Europie?

Nvmd - mam link. Wyglada zupelnie inaczej - https://www.theguardian.com/us-news/201 ... -countries
Załączniki
_90320495_blackpeoplekilledus.png
_90320495_blackpeoplekilledus.png (17.86 KiB) Przejrzano 5207 razy
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

http://www.theguardian.com/us-news/ng-i ... s-database

Tu zobacz, białych dwa razy więcej niż czar... aroamerykanów w USA. Natomiast na jeden milion wychodzi średnio wiecej czarnych - zapewne dlatego, że przestępczość wśród nich jest wyższa :)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Ale ja nie podejmuje zupelnie wątku o tym, ze jest roznica rasowa - chodzi mi o same liczby.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Liczby nie są duże zważając na liczbę ludności i specyfikę kraju.
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

Czarnoskórzy snajperzy zastrzelili czterech policjantów... Działalność takich organizacji jak Black Lives Matter sprawia, że zwykłe sprawy kryminalne przeradzaja sie w coś w rodzaj "wojny rasowej".

John Paul Watson też w formie.
phpBB [video]
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Jutsimitsu »

Co do tego co ostatnio zastrzelili policjanci 2 czarnych. W pierwszym wypadku koleś miał broń i łaził z nią na wierzchu. Tyle że zastrzelili go jak już położyli go na ziemię. Filmiku nie oglądałem, ale jest podobno. Tutaj do pewnego stopnia zrozumiałe że jak odwalasz i grozisz bronią to możesz dostać kulkę.

W drugim wypadku podobno policjant strzelił, gdy ofiara wyciągała swój dowód i prawo jazdy, ALE gdy policjant wydał polecenie żeby dał mu je. W tym wypadku, jeśli nie ma tam jakichkolwiek innych przesłanek, to policjant po prostu dokonał zabójstwa. Nawet jeśli ten powiedział coś, to nie stanowił żadnego zagrożenia dla ludzi dookoła, a z tego co wiem to u nich prawo pozwala na użycie broni tylko w takim wypadku.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Theeck »

LLothar pisze:Ale ja nie podejmuje zupelnie wątku o tym, ze jest roznica rasowa - chodzi mi o same liczby.
No wybacz, ale w takim razie trzeba było podrzucić wykres pokazujący zabitych przez policję obywateli USA, a nie tylko black people.
Nie gniewaj się, ale wyszło Ci typowe zagranie lewaków, feministek i innych tego typu "postępowców". Jak długo ktoś nie przytoczy danych przeczących tezie tak długo trwa rozdzieranie szat. A potem "ależ nie o to nam chodziło".
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:
LLothar pisze:Ale ja nie podejmuje zupelnie wątku o tym, ze jest roznica rasowa - chodzi mi o same liczby.
No wybacz, ale w takim razie trzeba było podrzucić wykres pokazujący zabitych przez policję obywateli USA, a nie tylko black people.
Nie gniewaj się, ale wyszło Ci typowe zagranie lewaków, feministek i innych tego typu "postępowców". Jak długo ktoś nie przytoczy danych przeczących tezie tak długo trwa rozdzieranie szat. A potem "ależ nie o to nam chodziło".
:|

Ależ Pan nerwowy.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Theeck »

No bo i Ty LLotharze przeciwko mnie :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
ODPOWIEDZ