Rządy PiS

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Rządy PiS

Post autor: grel3gargamel »

Chyba nie robiliby takich ruchów, gdyby nie mieli większości, pewnie są dogadani z częścią Konfederacji (a że TVNu i tak nie przejmą to inna sprawa)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4348
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Matematyka się chyba bez Gowina zgadza, pslowe spady, zdrajcy Gowina, Kompromitacja... No zobaczymy
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5010
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Nigdy nie wiadomo, jeszcze ktoś może się przypadkowo zatrzasnąć w toalecie.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

To obstawiamy szybko:
będzie większość za przyjęciem ustawy, czy nie będzie?

Odp do 11:30
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Nie będzie większości
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Cytując: Wojciech Szacki z Polityki Insight przewiduje, że PiS ws. ustawy ma większość, ale niewielką - za ma być 231 posłów.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

Cookiz coś tam pierdoli, to Ci na 100% przekupieni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7431
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Kiedy głosowanie?
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Jak Kaczor glosy uzbiera.

Zawsze mozna jeszcze glosowanie "przerwac bo przegramy"

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Matthias[Wlkp] pisze:Kiedy głosowanie?
17:00

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

I odroczone

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

LLothar pisze:I odroczone

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
No przeciez mowilem ;)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Razorblade pisze:
LLothar pisze:I odroczone

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
No przeciez mowilem ;)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Ale PiS był przeciwko odroczeniu ;)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Dobra dobra Obrazek

A powaznie - gdyby JaroKacz byl pewien to pewnie nie byloby odroczenia. Kukizy tez byly za, a u nich Tyszka powiedzial wprost ze zaglosuje przeciw ustawie. Konfa powiedziala ze wylewa sie sikiem prostym i sie wstrzyma od glosu (pytanie czy by dotrzymala slowa). Zauwaz ze brakowalo (p)oslow na sali. Konkretnie 4 z Porozumienia. Przypadek? Czy negocjacje? ;)

Edit: chociaz w sumie nie wiem czy z Porozumienia. Tak czy inaczej 4 na sali nie bylo :spy:

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2021, o 18:22 przez Razorblade, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Hmm, cos, co nie bylo wspomniane w mediach. Koncesja TVN24 wygasa we wrzesniu. Teraz glosowanie przeniesione na 2 wrzesnia, plus 30 dni senatu i jest pazdziernik.

Tak wiec pytanie - czy KRRiT nie przedluzy w trybie sasinowym, czy jednak bedzie dzialac zgodnie z obowiazujacym prawem?
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Rządy PiS

Post autor: grel3gargamel »

Razorblade pisze:
Zauwaz ze brakowalo (p)oslow na sali. Konkretnie 4 z Porozumienia. Przypadek? Czy negocjacje? ;)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Brakowało dwóch z Konfederacji (która głosowała za odroczeniem) i dwójki z PiS (ani Wesoły ani Porowska nie są z Porozumienia).

Ale ponoć chcą zrobić reasumpcję
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

grel3gargamel pisze:
Razorblade pisze:
Zauwaz ze brakowalo (p)oslow na sali. Konkretnie 4 z Porozumienia. Przypadek? Czy negocjacje? ;)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Brakowało dwóch z Konfederacji (która głosowała za odroczeniem) i dwójki z PiS (ani Wesoły ani Porowska nie są z Porozumienia).

Ale ponoć chcą zrobić reasumpcję
Tak, mój błąd. Byłem przekonany że to tych 4 włazidupków.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Rządy PiS

Post autor: grel3gargamel »

A i właśnie zauważyłem, że cała czwórka od Kukiza też głosowała za odroczeniem. Czyli pewnie to o nich toczy się teraz gra, żeby poparli reasumpcję (o ile faktycznie próbują to zrobić)
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

grel3gargamel pisze:A i właśnie zauważyłem, że cała czwórka od Kukiza też głosowała za odroczeniem. Czyli pewnie to o nich toczy się teraz gra, żeby poparli reasumpcję (o ile faktycznie próbują to zrobić)
Tak tak. Przeciw byl tylko PiS i 2 niezaleznych. Zapomniałem ze Porozumienie nadal wlicza sie do PiS, bo nie maja osobnego tworu w Tworkach jeszcze

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

A dlaczego opozycja wolała odroczenie zamiast głosować? Nikt nie wiedział do końca jak wyjdzie?

Edit: A jednak będą głosować.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

I już odroczenie odwołane. Jednak będzie głosowanie. Cyrk.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Jak to bylo? Panstwo istnieje tylko teoretyczne? Ja pierdole. A najgorsze jest to ze ich nikt za to do odpowiedzialnosci nie pociagnie nawet...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Gregor pisze:A dlaczego opozycja wolała odroczenie zamiast głosować? Nikt nie wiedział do końca jak wyjdzie?

Edit: A jednak będą głosować.
Bo od jakiegos czasu dziwkami na tej imprezie sa Kukizy & S-ka w miejsce PSL

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7431
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Czyli przeszło?
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Hańba
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

demokracja fasadowa. a właściwie to już bez fasady - zwykła oligarchia i autorytaryzm. w dupie tam regulamin sejmu, w dupie głosowanie. teraz, kurwa, my.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7431
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No ale teraz Senat odrzuci i po zabawie, czy nie? Sejm nie da rady odrzucić weta.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

Przerażające jak szybko idziemy w stronę Węgier, Turcji i republik bananowych :|

Lol, a Matthias tu wraca Obrazek

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Matthias[Wlkp] pisze:No ale teraz Senat odrzuci i po zabawie, czy nie? Sejm nie da rady odrzucić weta.
Teraz PiS mial 228 'za', a trzech poslow PiS nie glosowalo. Do odrzucenia tego co zdecyduje Senat trzeba miec 231, wiec sie zgadza.

Matt, z Twojej branzy u nas w Norwegii ludzi poszukują.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Jeszcze tylko Polski Nielad i mozna sie pakowac.

Pamietacie gdzie jakby co nie ma ekstradycji do PL :spy: ?

Matt, ja tam w sumie w tej Kanadzie to Cie moge zmienic jak cos! Naucze sie!

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7431
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Zobaczymy co będzie. PiS traci w sondażach więc za parę lat wszystko może się zmienić. Zostanę na trochę a potem zobaczymy. Z obywatelstwem Kanadyjskim mogą mnie potem ewakuować...

Przypomnijcie mi tylko, od kiedy ta demokracja upada? I czy już upadła, czy jeszcze nie?
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Jesli w sejmie powtarza sie przegrane glosowania "do skutku" (a nie byl to pierwszy raz), wprowadzasz niezgodne z prawem i konstytucja przepisy i rozwiązania, nie akceptujesz wyrokow sadow miedzynarodowych, poddajesz w watpliwosc prawa czkowieka, a na koniec w TK sadzasz politykow to juz upadla. Kreml i Lukaszenka maja wyzsze standardy w tej kwestii...

Aha - jesli uwazasz ze jakikolwiek polityk cofnie ustawy dajace mu wiecej $$$ albo wiecej kontroli to troche jak wierzyc ze kukizy poza Tyszka maja cos wspolnego z honorem

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Rządy PiS

Post autor: DaeL »

A ja na serio nie rozumiem o co naprawdę chodzi w tej ustawie. To znaczy jakie negocjacje tam się toczą za kulisami. Bo po dzisiejszej deklaracji Suskiego, że będzie poprawka, która wyłączy z ograniczeń kapitałowych właścicieli nadawców satelitarnych, wszystko to jest mega dziwaczne. I na pozór niewarte zachodu. No, chyba, że teraz ta poprawka będzie przedmiotem jakichś targów.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

DaeL pisze:A ja na serio nie rozumiem o co naprawdę chodzi w tej ustawie. To znaczy jakie negocjacje tam się toczą za kulisami. Bo po dzisiejszej deklaracji Suskiego, że będzie poprawka, która wyłączy z ograniczeń kapitałowych właścicieli nadawców satelitarnych, wszystko to jest mega dziwaczne. I na pozór niewarte zachodu. No, chyba, że teraz ta poprawka będzie przedmiotem jakichś targów.
Chodzi o to aby dojebac i postraszyc w jakis sposob TVN i MOOOZE ich przyciac pod katem jak maja przekazywać informacje. I nie oszukujmy sie. Nie chodzi o jakieś TVN24 czy inne BIS. One sobie zaraz zaczna nadawanie satelitarne na koncesji Hiszpanskiej czy Niemieckiej. Chodzi stricte o naziemny TVN.

Do tego test przed chujoladem

A co do poprawek? No coz. Pewnie ze strony Wielkiego Brata jakas grozba "stop" juz poszla...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Rządy PiS

Post autor: DaeL »

Wiesz, ja swoje podejrzenia opieram na tym, że było już kilka głosowań, które służyły zupełnie czemu innemu, niż się na pozór wydawało. Np. głosowanie nad Lidią Staroń, którą Kaczor wystawił na RPO, ale jednocześnie sam upewnił się, że najbardziej lojalne mu senatorki zagłosują przeciwko Staroń (na wypadek, gdyby kilka osób z opozycji się wyłamało i głosowało za). Bo w całym głosowaniu nie chodziło o RPO (Kaczor nie chciał tracić Staroń w Senacie, bo wziąwszy pod uwagę okręg, zastąpiłby ją ktoś z PO), ale o test lojalności wewnątrz koalicji.

Analogicznie jest z lex TVN. To nie rozwali stacji, po prostu walnie po kieszeni Discovery, które będzie musiało sprzedać część udziałów na niekorzystnych warunkach. I tyle. Czy to zmieni linię polityczną stacji? Bardzo mało prawdopodobne (w końcu gdy TVN był częścią Grupy ITI wszystko wyglądało tak samo). Dlatego jestem ciekaw o co tutaj kaman.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7431
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Może chcieli przykryć podwyżki, które też dzisiaj przegłosowali?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

DaeL - tutaj mysle chodzi wlasnie o sam TVN, a dokladniej o tą potencjalną grupe odbiorcow z nadajnikow naziemnych. Nie oszukujmy sie, jak nie masz dostepu do kablowki, satelity czy innych bardziej nowoczesnych srodkow przekazu, to prawdopodobnie glosujesz na PiS. Tutaj TVN jest dla PiSu zagrozeniem.

Ta ustawa oczywiscie nic nie gwarantuje, ale jest to czesciowo nowe rozdanie. Rzuć kostką - 1, 2, 3, lub 4 oczka nic sie nie zmienia, 5 oczek nowy wlasciciel bedzie teraz bardziej ostrozny, a 6 oczek - uda sie przejac kontrole spolce skarbu panstwa przez spolke córkę ("oni przeciez robili dokladnie to samo").
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Ojejku, jejku. Już nie straszcie tym PiS-em... Niektórzy tutaj pewnie teraz plują sobie w brodę.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

DaeL pisze: lex TVN. To nie rozwali stacji, po prostu walnie po kieszeni Discovery
zdjęcie z multipleksów naziemnej nie rozwali najpopularniejszej stacji telewizyjnej w Polsce? chyba czegoś nie rozumiesz DaeL... bez obecności w naziemnej i bez koncesji na TVN24 grupa Discovery nie dostanie po dupie, tylko spadnie z pozycji lidera telewizji w Polsce na miejsce poza podium, gdzieś pomiędzy TV Puls a Stopklatkę . Przesadzam, bo nadal będą w kablówkach ale to będą milionowe straty z SHR-u (a wiec i z reklam). Dosłownie systemowo ich przestawiają. TVN wyląduje na pozycji trzeciej telewizji w Polsce, chociaż infrastrukturalnie i pod względem audytorium są pierwsi.

a co do wczorajszego popisu demokracji jeszcze: tak sobie myślę, że Kaczaffi się zagubił, to już jest sarmacyja. Ci ludzie (Kukizy, porozumienie, wszyscy którzy coś wczoraj dla siebie ugrali) podpisaliby zabory, serio. Utrzymanie tak chwiejnej większości, która zależy od łapczywego i sprzedajnego marginesu, po prostu nie jest możliwe. to jest rajd traktorem w betonową oborę. Przy akompaniamencie warchołów i zarzynanej świni.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:Ojejku, jejku. Już nie straszcie tym PiS-em... Niektórzy tutaj pewnie teraz plują sobie w brodę.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
Ale co ma piernik do wiartaka? Wiesz ze mamy nowa kadencje? Straszenie PiS'em przez PO bylo w 2015 roku w momencie wlasnych walow robionych na potege (przeciez akcja z TK zaczela sie wlasnie od nich!). Niestety PO przez 5 lat niczego sie nie nauczyla i nadal dla polowy spoleczenstwa jest niewybieralna, opozycja z pomyslem nie powstała i mamy dalej rzady debili przy marudzeniu innych debili.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

Że dla doraźnych korzyści politycznych PiS ma wywalone na prawo i kasę podatników na skalę miliardów PLN to już przywykliśmy, ale w wojowanie z USA nie wierzyłem ostatniej chwili. Ok, Kaczyński jest może i mocarzem (albo to tylko bezTuskowie :P) naszego zaścianku i cieniasem za granicą, ale już bez przesady, wow.

Przynajmniej zaczyna być możliwe, że ten ich nowy bezwład może być nie do przepchnięcia przez sejm*.

* tylko pozostaje pytanie jak skutecznie uda im się skurwić plankton, który pomógł z LEX TVN
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

To ma piernik, że o sytuację w kraju głównie obwiniam wyborców (a to fakt, że od 2015 mieliśmy już trochę wyborów) lub tzw. wyborców antysystemowych, którzy robią burdel w kraju, a potem wyjeżdżają robić burdel gdzie indziej. W tym kraju nic się nie zmieniło od 30 lat, tzn. ludzie się nie zmienili. Mit Solidarności trwa w najlepsze.

"akcja z TK od PO się zaczęła" - PO nam zastąpiło trójpodział władzy dyktaturą czy PiS wpadł na ten pomysł dzięki PO, czy może to taka wariacja na "wina PO"?


Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Rządy PiS

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:DaeL - tutaj mysle chodzi wlasnie o sam TVN, a dokladniej o tą potencjalną grupe odbiorcow z nadajnikow naziemnych. Nie oszukujmy sie, jak nie masz dostepu do kablowki, satelity czy innych bardziej nowoczesnych srodkow przekazu, to prawdopodobnie glosujesz na PiS. Tutaj TVN jest dla PiSu zagrozeniem.
Pquelim pisze:zdjęcie z multipleksów naziemnej nie rozwali najpopularniejszej stacji telewizyjnej w Polsce? chyba czegoś nie rozumiesz DaeL... bez obecności w naziemnej i bez koncesji na TVN24 grupa Discovery nie dostanie po dupie, tylko spadnie z pozycji lidera telewizji w Polsce na miejsce poza podium, gdzieś pomiędzy TV Puls a Stopklatkę . Przesadzam, bo nadal będą w kablówkach ale to będą milionowe straty z SHR-u (a wiec i z reklam). Dosłownie systemowo ich przestawiają. TVN wyląduje na pozycji trzeciej telewizji w Polsce, chociaż infrastrukturalnie i pod względem audytorium są pierwsi.
Chłopaki, chyba się nie zrozumieliśmy. Ja po prostu mówię, że za dwa tygodnie Discovery może być nadal właścicielem Grupy TVN, ale sama Grupa TVN może mieć tylko 49% udziałów w TVN i TVN 7, bo resztę sprzeda jakiejś spółce z Niemiec, Francji czy nawet San Marino. Ba, może ten nowy właściciel być nawet częścią łańcuszka, który koniec końców i tak wyprowadzi zyski poza EOG. Grupa TVN nie jest już spółką giełdową, to jest operacja do przeprowadzenia w tempie ekspresowym. Tylko że ze stratą finansową, nieprzyjemną zwłaszcza w kontekście plotek o fuzji Discovery z Warnerem.

I dlatego mnie to dziwi. Nie warto robić awantury międzynarodowej tylko po to, żeby rąbnąć na kasę amerykańską firmę (zwłaszcza, że jeszcze parę lat temu ta amerykańska firma była mniejszym złem - w porównaniu z ITI). Chyba że rąbnięcie na kasę amerykańskiej firmy jest elementem większej całości.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:To ma piernik, że o sytuację w kraju głównie obwiniam wyborców (a to fakt, że od 2015 mieliśmy już trochę wyborów) lub tzw. wyborców antysystemowych, którzy robią burdel w kraju, a potem wyjeżdżają robić burdel gdzie indziej. W tym kraju nic się nie zmieniło od 30 lat, tzn. ludzie się nie zmienili. Mit Solidarności trwa w najlepsze.

"akcja z TK od PO się zaczęła" - PO nam zastąpiło trójpodział władzy dyktaturą czy PiS wpadł na ten pomysł dzięki PO, czy może to taka wariacja na "wina PO"?


Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
Wiec po kolei. Z pierwsza czescia sie zgadzam w 100%, niemniej fakt "straszenia PiSem" w 2015 roku przy walach PO byl debilizmem. Za to wina PO jest to ze 5 lat sie ogarnacnie potrafila zeby tych debili rozjechac. Reszty opozycji tez. No i wyborcow tez.

Z tym ze od 30 lat jest gowno tez sie zgadza..

Z tym ze TK zaczal sie od PO to nie wariacja tylko stwierdzenie faktu ze PO chciala zrobic wala w TK z gracja swini, co PiS skrzetnie wykorzystal robiac swoj z gracja upierdolonego gownem slonia. A potem posunal sie tyle dalej ze nawet w najwiekszych czarnowidztwach sie to nie snilo.

Tylko tyle.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

DaeL pisze:Chyba że rąbnięcie na kasę amerykańskiej firmy jest elementem większej całości.
Byłoby super, ponieważ oznaczałoby, że ktoś w PiSie w ogóle jest w stanie myśleć strategicznie w kontekście naszej polityki międzynarodowej. Ale porzuć nadzieję, ani kaczka bez jaj, ani karierowicz Mateusz, ani przecież nie Suski. Więc jest to głupie, bez myślenia o konsekwencjach, idiotyczne podejście pod stację telewizyjną, która zdaniem PiSowskich bezmózgów stoi na drodze do kolejnych wygranych wyborów.

A skutki takiej polityki dla Polski, nawet jeśli Jarek byłby w stanie objąć intelektualnie (bo nie taka Witek przecież), to i tak ma w dupie, bo jest starym, bezdzietnym kawalerem, który nie ma nikomu niczego do zostawienia w spadku. A kolejna kadencja to namacalny konkret na końcówkę życia. A potem choćby potop.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

Razorblade pisze:straszenia PiSem" w 2015 roku przy walach PO byl debilizmem
to nie był debilizm, tylko konsekwentnie realizowana strategia polityczna autorstwa imić Adama Łaszyna, którą nakreślił dla Tuska przed przedterminowymi wyborami w... 2007 roku. Serio. Nie wiem czy dobrze pamiętacie te wszystkie moherowe berety, akcje "zabierz babci dowód" - to były elementy tej kampanii. Po przegranych wyborach do parlementu w 2005 od razu zaczęło się grillowanie nieudaczników z PiS-u. A trzeba pamiętać, że to było bardzo memogenne - prezydentem był wszak drugi z plastusiów, co ukradli Księżyc. Spotęgowane to zostało samym składem i działaniami ówcesnego rządu (Giertych i jego amnestia oraz walka z przemocą w gimnazjach za pomocą mundurków, afera gruntowa, samobójstwo Blidy, Lepper wicepremierem), którego koalicja wysypała się bardzo szybko. Wtedy Kaczyński popełnił błąd - posłuchał sondaży, które dawały mu realną szanse na samodzielne rządy i jako premier (zastąpił nieco skompromitowanego przez Izabelle Macierewicza) skrócił kadencję Sejmu i rozpisał nowe wybory. PO przeszło do kontrofensywy, była jeszcze spektakularna klęska Kaczyńskiego w jedynej chyba w historii istotnej dla Polski debacie telewizyjnej, no i udało się osiągnąć sukces.

Od momentu przejęcia władzy PO realizowało dokładnie tę samą strategię kampanijną - politolodzy w tym np Tomasz Olczyk (świetny ekspert) nazywają to za samym Łaszynem "straszeniem niedźwiedziami". I to się sprawdzało w każdych wyborach 2007-2015, aż do momentu kiedy inny spin doktor - nie pamiętam dokładnie który, coś mi świta że Piotr Tymochowicz - doradził Kaczyńskiemu, żeby ten "schował niedźwiedzie". Tzn to radzili mu już wcześniej, ale wtedy Kaczkodan posłuchał, wykrewoał kilka nowych twarzy (Duda, Szydło, Hofman) i wygrał wybory.

Także podsumowując - straszenie pisiorami w 2015 nie było debilizmem. Było przejawem znacznie większego debilizmu, jakim było oparcie wszystkich kampanii na strategii sprzed dekady. Ba! Oni do dzisiaj, szesnaście lat później, nie mają niczego nowego.
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2021, o 13:00 przez Pquelim, łącznie zmieniany 1 raz.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Nie zrozumielismy sie Pq. Moze uzylem skrotu myslowego.

Bylo debilizmem jesli liczyli na skutecznosc po takim czasie swoich rzadow i walkow ktore odstawili i przy poziomie zniechecenia spoleczenstwa do nich. To co odroznia PiS to fakt ze dla swoiego elektoratu realizuja obietnice. PO robilo wrecz odwrotnie a jako "obrone" w 2015 mialo ze "przyjdzie PiS i Was zje, a tez nic nie zrealizuje".

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

ja wiem wiem, przeciez ja sie z Toba zgadzam, tyle ze akurat mialem flow to sie chcialem swoim wysrywem podzielic :D
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

DaeL pisze:
LLothar pisze:DaeL - tutaj mysle chodzi wlasnie o sam TVN, a dokladniej o tą potencjalną grupe odbiorcow z nadajnikow naziemnych. Nie oszukujmy sie, jak nie masz dostepu do kablowki, satelity czy innych bardziej nowoczesnych srodkow przekazu, to prawdopodobnie glosujesz na PiS. Tutaj TVN jest dla PiSu zagrozeniem.
Pquelim pisze:zdjęcie z multipleksów naziemnej nie rozwali najpopularniejszej stacji telewizyjnej w Polsce? chyba czegoś nie rozumiesz DaeL... bez obecności w naziemnej i bez koncesji na TVN24 grupa Discovery nie dostanie po dupie, tylko spadnie z pozycji lidera telewizji w Polsce na miejsce poza podium, gdzieś pomiędzy TV Puls a Stopklatkę . Przesadzam, bo nadal będą w kablówkach ale to będą milionowe straty z SHR-u (a wiec i z reklam). Dosłownie systemowo ich przestawiają. TVN wyląduje na pozycji trzeciej telewizji w Polsce, chociaż infrastrukturalnie i pod względem audytorium są pierwsi.
Chłopaki, chyba się nie zrozumieliśmy. Ja po prostu mówię, że za dwa tygodnie Discovery może być nadal właścicielem Grupy TVN, ale sama Grupa TVN może mieć tylko 49% udziałów w TVN i TVN 7, bo resztę sprzeda jakiejś spółce z Niemiec, Francji czy nawet San Marino. Ba, może ten nowy właściciel być nawet częścią łańcuszka, który koniec końców i tak wyprowadzi zyski poza EOG. Grupa TVN nie jest już spółką giełdową, to jest operacja do przeprowadzenia w tempie ekspresowym. Tylko że ze stratą finansową, nieprzyjemną zwłaszcza w kontekście plotek o fuzji Discovery z Warnerem.

I dlatego mnie to dziwi. Nie warto robić awantury międzynarodowej tylko po to, żeby rąbnąć na kasę amerykańską firmę (zwłaszcza, że jeszcze parę lat temu ta amerykańska firma była mniejszym złem - w porównaniu z ITI). Chyba że rąbnięcie na kasę amerykańskiej firmy jest elementem większej całości.
Co prawda nie znam treści ustawy, więc może się wygłupię, ale "podmiot dominujący" to niekoniecznie oznacza akcjonariat większościowy. Wystarczy, że jest to największy akcjonariusz, a być może nawet tzw. beneficjent rzeczywisty czyli właściciel conajmniej 25% akcji, niezależnie od tego czy bezpośredni czy za pośrednictwem, jak to mówisz, łańcuszka.

Jeżeli tak jest to rozumiane, to Discovery nie będzie w stanie w żaden sposób wycofać się częściowo ze spółki zachowując kontrolę, chyba że za pomocą jakichś nieco dziwnych i na tym poziomie raczej niestosowanych zabiegów umownych (np. praw pierwokupów, shotgunów, korzystnych opcji na ponowny odkup udziałów po zmianie władzy etc.).

Edit - dobra znalazłem:
Koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Wygląda mi na to, że jednak "zależność" może de facto oznaczać to co opisałem powyżej i nie wystarczy sprzedać parę procent..
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2021, o 13:07 przez Halaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Pquelim pisze:ja wiem wiem, przeciez ja sie z Toba zgadzam, tyle ze akurat mialem flow to sie chcialem swoim wysrywem podzielic :D
Aaaa... ok. To ja tez nie zalapalem :D

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Zablokowany