Rządy PiS

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

DaeL pisze:
Gregor pisze:Hej, ja tylko wychodzę z tego od jakiego poziomu zarobków wg "nowego ładu" zaczynasz dokładać względem stanu obecnego. Wszędzie piszą, że od 6000 PLN brutto na umowie o pracę --> trochę ponad 4000 PLN na rękę wg PiSu jesteś już za bogaty i powinieneś zacząć więcej dokładać niż teraz.
Rozumiem. Ja tylko zwracam uwagę, że między "w PiS-ie pierdolą, że jak ktoś zarabia 8 tysięcy to jest bogaczem", a "ostro dali w dupę" jest duża różnica. Bo w praktyce wzrost obciążeń podatkowych jest przy kilkunastu tysiącach miesięcznie, a to o czym Ty mówisz jest rekompensowane przez podwyższenie kwoty wolnej i progu. Co sprowadza całą "podwyżkę" dla klasy średniej (w polskich warunkach klasy średniej, czyli właśnie do dochodów oscylujących wokół 10 tysiaków) do różnic liczonych w... dziesiątkach złotych (i to czasem na minus, ale czasem - jak w przypadku Crowleya - jednak na plus). A w sytuacji w której ma wejść jeszcze dodatkowa ulga, przypuszczam, że wszyscy z tego pułapu złapią jakąś minimalną obniżkę.

Natomiast Hal ma zupełną rację w kwestii ludzi, którzy zarabiają bardzo przyzwoicie, ale w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, korzystając z liniowego (więc podwyższenie drugiego progu ich nie poratuje, bo i tak go omijali, zyskują wyłącznie na kwocie wolnej). To jest grupa (wyjąwszy osoby naprawdę bardzo dużych zarobkach idących w dziesiątki albo setki tysięcy miesięcznie - bo to akurat wszyscy rozumiemy), która relatywnie straci na reformie.

Theeck pisze:DaeL, IMHO naprawdę nie warto tracić czasu ne te wyliczanki.
Nie, po prostu lubię rozmawiać o konkretach. Sam nie jestem entuzjastą oskładkowania umów cywilnoprawnych, bo one stanowią ok. 20% mojego przychodu i pewnie będę je musiał inaczej rozliczać - jeśli zostaną oskładkowane (bo na razie nie wiadomo co, jak, w jakim wymiarze, itd...). Natomiast od momentu, gdy ogłoszono ten cały nowy ład non stop czytam alarmistyczne komentarze takie jak Twój, i nie mogę pozbyć się wrażenia, że gdybyś usiadł z kalkulatorem i zaczął liczyć kto i ile realnie straci, a kto i ile zyska na zmianach, to tego komentarza byś nie napisał. Stąd mój apel o rozmawianie o konkretach.
Ok, zakładając, że odczepią się od zarobków 6-10k brutto, to trochę inna gadka. Tylko to wciąż podejrzanie to wygląda, bo skoro biedni nie dołożą, średni nie dołożą, a Obajtki na pewno też, to śmierdzi ten temat :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Zabierają głównie samorządom, sobie wyrównają składką zdrowotną od przedsiębiorców i ludzi zarabiających powyżej 10k brutto (czyli bajońskie 55% średniej pensji w Niemczech).
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Halaster pisze:Znaczy się ją wciąż uważam że JDG powinno nie mieć prawa do CIT, więc ta podwyżka jest za niska Obrazek Nie powinno być tak że człowiek na UOP czuje się jak JELEŃ i płaci ciągle o połowę wyzszy podatek niż cwaniak na b2b, który jeszcze może kupowac sprzęt 40% taniej.
Chetnie sie zamienie. Serio. Ja pojde na UOP ze wszystkimi przyslugujacymi swiadczeniami, bonusami i ochronami prawnymi - w tym zdrowotnymi jak i rowniez z takimi pierdolami jak platny urlop, tatusiowe, mamusiowe i inne owe, a Ty pojdz na JDG skoro jest tak zajebiscie. I uzeraj sie co jakis czas z US przy okazji. Serio, zamieniam sie chocby dzisiaj, tylko niech moje netto miesieczne zostanie moim netto miesiecznym. Moge spokojnie miec 2 progi podatkowe gdybym sie jakims cudem mial zalapac. Tylko o "zaletach" JDG jak slysze to mi sie chce zwyczajnie zygac. Pogadaj sobie z tymi "cwaniakami" od JDG jak chocby kurierzy czy inni wyrzuceni na nie PRZYMUSOWO.

I przy okazji - JDG nie ma CIT. Doczytaj zanim skrytykujesz i uznasz za pewnik. Wiec specjalnie dla Ciebie nawet pokusilem sie o obliczenia co do lukratywności liniowej 19%. Otóż na UOP do progu podatkowego czyli 85528 zaplacisz 14014.64 pln podatku przy obecnej uldze na zabojcza kwote 525.12. Przy JDG na liniowym 15725.2 przy tej samej uldze. Zeby zniwelowac różnice wynosząca 1710.56 pln musisz zarobic przynajmniej o dodatkowe 13000 pln ponad prog, bo wowczas Twoja stawka 32% od tej kwoty wyniesie ok 4200 vs ok 2500 na liniowej JDG. Jesli pojdziemy na mocne zaokraglenia, liniowy "oplaca sie" od ok 100k pln/rok. Oczywiscie pod warunkiem ze nie zachorujesz w trakcie albo tym bardziej nie ulegniesz wypadkowi na np. 3-4 miesiace. Bo jak zapewne wiesz to umowe o wspolprace mozesz rozwiazac "ot tak". Wiec serio. Zapraszam do nabijania sie z JELENI i zatrudnienia sie na JDG z calym dobrodziejstwem inwentarza, a ja chetnie JELENIEM zostane.


DaeL - sam powinienes dobrze wiedziec ile u nas osob jest wyrzucane na JDG i smieciowki. Caly poroniony pomysl je zarzyna i nie obawiam sie tego skowa. Dodam ze tutaj przy okazji wpierdziel dostana wszyscy dzialajacy w ramach UOP, jednak opierajacych (nie z wyboru) spora czesc dochodu na bazie wewnetrznych konkursow i rozwiązan. Long story short, zapraszam do kanalu sprzedazy - zwlaszcza tego "najnizej".

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Razor - niepotrzebnie bierzesz to do siebie, ja nie uważam że każdy na b2b to cwaniak. Ja przez dwa lata byłem na JDG na liniowym (ok nie CIT ale efekt taki sam, liniowy podatek) i wiem jak to działa. Użeranie się z urzędem skarbowym znam ale nie jest to aż taki problem. Oczywiście przy niższych kwotach nie ma takiej przewagi, ale nie wiem skąd założenie że Twoje netto miałoby zostać takie same? Przecież punktem wyjścia powinienem być koszt po stronie pracodawcy.

Załóżmy że masz dwóch programistow którzy kosztuja swojego pracodawcę 18k PLN co miesiąc.

Bolek na B2B wystawia fakturę na 18k plus vat - na rękę ma obecnie 13704
Lolek na UOP zarabia brutto 15k (gdzie koszt pracodawcy to też ~18k) to średnio w skali roku 9953,48

A do tego możliwość wrzucenia w koszty i odliczania VAT sprzętu RTV, auta, paliwa, czasem też mieszkania itd.

Jak dla mnie przy takim układzie ten na UOP to jeleń, jedyna zaleta to tańszy kredyt hipoteczny. Ja na b2b przejść nie mogę bo instytucje finansowe niechętnie dają managerom takie umowy, ale nie wahałbym się zanadto (bo kredycik już wzięty ;) ).

Dodatkowo - znam trochę osób zarabiających dużo więcej niż to co powyżej i nikt nich nie jest na UOP. No poza ludźmi z banków bo tam jak wspominałem nie ma innej opcji.

Oczywiście nowy pisowski ład trochę te sytuacje prostuje ale wg mnie nie do końca.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Ja może coś mylę, ale jak ja przychodziłem na b2b, to moja stawka godzinowa poszła w górę x2, bo nagle byłem pierwszy do redukcji, urlop tylko bezpłatny, każda minuta choroby także bezpłatna itp. Ciężko tutaj obliczać nawet roczny koszt dla pracodawcy - właśnie że względu na to ryzyko, które nagle przechodzi z pracodawcy na pracownika.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Punktem wyjscia jest to, ze do JDG jestes przymuszany. To raz.

Dwa lata bycia na JDG a niemal 15 to jednak spora roznica. Zwlaszcze jesli to jie w ciagu ostatnich 2 lat chociazby. Chocby w opcji "wypadek" czy "choroba". "Urlop" pomijam.

Informatycy na B2B i zarabiajacy 18k na miesiac albo i więcej moze i maja fajnie. Pogadaj z kurierami, przedstawicielami, koordynatorami i cala rzesza innych jak to mieli wszystko "preferencyjne". To trzy.

Branza finansowa niechetnie wysyla (przedstawiciele ubezpieczeniowi itp powiedza cos zupelnie innego, ale to nie managerowie)? Zmien branze. Przeciez to jest tak zajebiste, fajne i mile rozwiazanie ze nie powinienes narzekac chocby przez sekunde. Najlepiej na samej prowizji, bez podstawy. To cztery.

Ty masz kredyt. Ja obecnie nie. I nie dostane obecnie "bo nie". Bo "branza finansowa" ktora jednak poniekad reprezentujesz w przeciwieństwie do Ciebie twierdzi ze te JDG wcale takie spoko nie sa. To pięć.

ZUS rosnący lawinowo na przestrzeni ostatnich kilku lat i w zaden sposob nierekompensowany tez jest zajebisty. To sześć.

I tak, biore personalnie bo tyle slucham podobnego gadania na ten temat od ludzi bez bladego pojecia na temat wypierdzielania ludzi na samozatrudnienie, a od 6 lat rowniez w wykonaniu naszego pseudorzadu ze rzygac mi sie chce zwyczajnie i gdzie jak gdzie, ale nie spodziewalem sie przeczytania czegos takiego tutaj. I to jeszcze w Twoim wykonaniu. Tak typowo po Polsku jak w modlitwie Koterskiego:
"Dopierdolcie sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie wnoszę,
Tylko mu dosrajcie proszę."

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

DaeL nie wiem skąd bierzesz swój optymizm. Składka zdrowotna ma być całkowicie wyjeta z ulgi podatkowej, jedyne czego nie mogę znaleźć -to czy w przypadku b2b czy również normalnie na etatach.

główny ekonomista z fpp na fejsie dał wyliczenie dla uop i ja tam jemu wierzę.
Obrazek


poza tym - likwidacja śmieciówek. jaki to jest tani i głupi populizm, to szkoda gadać. jeżeli faktycznie to zrobią, to jestem ciekaw jak np moj pracodawca bedzie mi rozliczał przygotowanie sylabusów, nadgodziny, czy typową pracę zleconą.

jak dla mnie cały ten system to pochwała patologii (12k na dziecko!) kosztem inteligentnych przedsiębiorców i samozatrudnionych. Równanie do dołu tępym nożem. I oczywiście dzieki temu mogą wygrać wybory. Ot, cała demokracja w praktyce.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2021, o 16:11 przez Pquelim, łącznie zmieniany 2 razy.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Nie no to zależy jak jest umowa napisana, ja pracowałem na b2b ale warunki były właściwie takie same jak na UOP. Zresztą teraz jak zatrudniamy developerów to też są urlopy, chorobowe itd. Nie ma oczywiście ojcowskiego / macierzyńskiego ale to raczej tyle różnic.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

LLothar pisze:Ja może coś mylę, ale jak ja przychodziłem na b2b, to moja stawka godzinowa poszła w górę x2, bo nagle byłem pierwszy do redukcji, urlop tylko bezpłatny, każda minuta choroby także bezpłatna itp. Ciężko tutaj obliczać nawet roczny koszt dla pracodawcy - właśnie że względu na to ryzyko, które nagle przechodzi z pracodawcy na pracownika.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Nic nie mylisz z ta roznica ze stawka godzinowa w wielu branzach wcale nie idzie w gore. Bo nie. Wlasciwie czesto nawet wyboru nie masz.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Pq no to piknie o 6400 UoP już w dupę. Yay.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Halaster pisze:Załóżmy że masz dwóch programistow którzy kosztuja swojego pracodawcę 18k PLN co miesiąc.
To teraz załóż, że masz 2 zawodników, których pracodawca zmusił do przejścia na JDG, a każdy zarabia po 4,5 k brutto (sytuacja prawdziwa z pracy mojej żony). I postaw się w sytuacji tych krezusów, którzy muszą teraz zorganizować sobie księgową, użerać się z nią i ZUSem, tracą pakiet medyczny, multisport, urlop i chorobowe. Tak, mogą sobie wrzucić w koszty sprzęt RTV, ale raczej nie kupują go na co dzień ani nie jest to telewizor 80 calowy z wodotryskami.

I takie jest właśnie 90% tych Twoich cfaniaczków, którzy ponoć dymają tych na etacie. Halu, zejdź ze swoich managerskich klimatów na ziemię, bo się zdrowo oderwałeś od realiów, prawie jak nasi posłowie.

Pełna zgoda z tym co napisał Razor.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Halaster pisze:Nie no to zależy jak jest umowa napisana, ja pracowałem na b2b ale warunki były właściwie takie same jak na UOP. Zresztą teraz jak zatrudniamy developerów to też są urlopy, chorobowe itd. Nie ma oczywiście ojcowskiego / macierzyńskiego ale to raczej tyle różnic.
Nie Halu, to nie jest uzaleznione jak umowa jest napisana tylko kto zostal wypchniety na JDG i dla jakiej firmy. Znowu dajesz przyklad informatykow i developerow ktory to jest bardzo zlym przykladem bo tez rynek pracy w IT jest troche inny niz rynek pracy w innych branzach. Akurat urlop czesto jest zapisany jako dni bez swiadczenia uslugi. Tylko w wielu przypadkach potem masz "zapierdzielaj nadrabiac albo po $$$". I w sumie zastanawia mnie jak niby jest uregulowane "chorobowe" zeby umowa nie miala znamion UoP, ale to nie wazne. Serio. Bo nawet jesli wszystko jest na tip top to jest to mimo wszystko mniejszość. W wiekszosci przypadkow jak masz chorobowe to sobie o zasilek z ZUS mozesz wystapic. Juz pomijam wysokosc kwot na fakturze ktora rzadko osiagaja podany przez Ciebie przyklad 18k netto

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4348
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Ale przecież wypychanie kurierow na b2b to jest patologia wlasnie.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Oczywiscie ze jest. I to oni najbardziej dostana wpierdol. Ale przeca maja zajebiscie bo moga miec liniowy i kupowac sprzety 40% taniej (nie wiem skad akurat 40%, ale spoko ;-) ) wiec nalezy im dojebac. Ba, sama zdrowotna to za malo!

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Ja o sraniu, Ty o praniu.

Przecież ja nigdzie nie pisałem, żeby dopierdolić podatków biednym kurierom wypychanym na B2B. To jest patologia, z tym trzeba walczyć, ale też nowy ład raczej tych ludzi wspiera niż im życie utrudnia, bo dla mniej zarabiających wyższa kwota wolna od podatku powinna skompensować podniesienie składki zdrowotnej.

Ja się odnosiłem do ludzi, którzy uciekają przed 2gim progiem podatkowym na B2B - czyli właśnie developerom, prawnikom, bankierom inwestycyjnym, managerom wyższego szczebla etc. To są ludzie którzy zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie i w ten sposób uciekają od podatku. Gwarantuje Ci że ich umowy mają 26 (znam przypadki, że 40) dni urlopu, chorobowe, odprawy, długaśne okresy wypowiedzenia itd. Nikt się tam za bardzo PIPą nie przejmuje, bo ona działa na donosach, a nikt przy zdrowych zmysłach pracując w takim np. funduszu private equity nie będzie nigdzie donosić.

I nie chodziło mi przecież o dowalanie dodatkowych obciążeń dla osób zarabiających 4,5k tylko o NORMALNĄ PROGRESJĘ PODATKOWĄ dla kontraktów b2b, bo to jest zwykłe dymanie systemu i tych wspomnianych "jeleni" którzy nie mogą lub nie chcą ze względów ideologicznych na takie udawanie przechodzić. Marek Belka nazywa nasze b2b "nadwiślańskim rajem podatkowym" i dokładnie tak właśnie jest. Co miesiąc samorządy, szczególnie wielkich miast, są dymane na dziesiątki milionów złotych przez takich właśnie cwaniaczków.

ps. Moja matematyka troche nie domaga i uprościłem - to bardziej 34%, bo np. dla telefonu kosztującego 1000 PLN brutto, odliczasz vat (1000/1,23=813) a potem wrzucasz w koszty (813*0,81=660).
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Halaster pisze:Znaczy się ją wciąż uważam że JDG powinno nie mieć prawa do CIT, więc ta podwyżka jest za niska Obrazek Nie powinno być tak że człowiek na UOP czuje się jak JELEŃ i płaci ciągle o połowę wyzszy podatek niż cwaniak na b2b, który jeszcze może kupowac sprzęt 40% taniej.
Nie Halu, nigdzie nie pisales o developerach, prawnikach i innych takich. Poza tym robisz dokladnie to co napisalem wczesniej - zeby inny mial bardziej "chujowo" a nie "ja lepiej".

I teraz uwaga - przy fakturze na 6k netto i zabraniu odliczenia skladki zdrowotnej jednoczesnie ja "uwalniajac" (co z tego co zrozumialem jest w planach) juz jestes w dupie na podatkach i oplatach, nawet pomijajac potencjalny "zysk" z pelnej wolnej kwoty a nie tylko roznice. Wyjasniajac - 6000 netto "na fakturze" obecnie to w zaokragleniu obecnie 3800 na lape. Nawet niech bedzie 4k. Cholerni krezusi doslownie!


Edit: a nie, czekaj. Bo liczylem tylko dla progu co obecnie mozna odliczyc czyli 7.75% a nie 9%. Ale nie chce mi sie dokladniej wyliczac. No i nie liczylem skladek na pozostale "ubezpieczenia" ktore pewnie tez "uwolnia"


Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Ja to widzę inaczej, napisałem że nie powinni mieć prawa do CIT, czyli do liniowego podatku. Osoby które zarabiaja 4, 5, 6k miesięcznie i tak z tego nie korzystają więc nie wiem jak ktoś mógł pomyśleć że chciałbym dla nich jakichkolwiek wiekszych obciążeń.

Nie chodzi o to żeby komuś było źle, tylko żeby ktoś przestał oszukiwać system. Równie dobrze możesz powiedzieć że nie powinniśmy karać przestępców tylko sami nie łamać prawa :)

Nie zamierzam się odnosić do "krezusow" bo to dyskusja nie ze mną, nic na ten temat nie pisałem.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Halu, ale Ty piszesz jak to super "Nowy Lad" zaczyna cos wyrownywac. Wiec pokazuje Ci ze wpierdol na nim zaczna dostawac juz osoby od 4k pln na lape jesli sa wypchane na JDG!

Dodatkowo jak wspomnialem - muszisz zarobic 13k ponad obecny prog zeby JDG sie zwrocilo. A po nowym ladzie to bedzie czysty wpierdol.

A jesli uwazasz ze managerowie wysokiego szczebla czy specjalisci od IT ktorym firmy robia takie kontrakty ze UoP przy tym to pikus nie beda mieli kasy i mozliwosci zeby zwyczajnie spierdzielic z dzialalnoscia do chocby Czech to... no zwyczajnie bez komentarza.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Razor, Halu według mnie dajecie się rozgrywać naszym kochanym politykom :D bo politycy stworzyli system, gdzie wynagrodzenie jest obciążone ogromnymi podatkami. Jasne, wiem że są kraje gdzie obciążenie jest wyższe, ale kiedyś widziałem porównanie siły nabywczej pensji per osobę pracującą w danym kraju do obciążenia podatkowego tychże pensji (ergo kosztó pracy) i Polska... no nie wypada najlepiej.

Według mnie żyjemy w kraju, gdzie koszty pracy są zdecydowanie zbyt duże w stosunku do sytuacji gospodarczej. I politycy różnych opcji politycznych sprytnie kierują dyskusję społeczną na temat "jak wyrównać obecny system" zamiast na "czy obecny system jest ok". Dlatego ja niezmiennie od bodaj 4 kadencji rządów pytam się "która partia ma w programie zmianę systemu", a nie która ma "naprawimy system!". Dla ciekawych - jak na razie chujnia, bo tylko raz jedna partia miała i było to... SLD (podziękowałem ;) ).
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6380
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Nie do końca na temat ale chciałbym zauważyć, że Nowy Ład brzmiało zajebiście. Wystarczyło dodać czarne mundury, rzymskie sztandary i byłoby git.

A Polski Ład to taka cepelia ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

Crow - podtytuł to "Nowa nadzieja"


Obrazek


a w logo jest Gwiazda Śmierci.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7431
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Sfotoszopuj ktoś kaptura Matiemu...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7488
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Obrazek

Przez ciebie straciłem 10 minut na szukanie Palpatine'a z profilu i wklejanie go w Paincie. Dzięki.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Rządy PiS

Post autor: Yankes »

Jako easter egg tam tez jest:
https://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_G ... f_Germany_(1867%E2%80%931918%29.svg
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

@Crow: :lol2:
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

piękne. mogę to sobie pożyczyć do jakichś swoich mediów społecznościowych? :D
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Za późno, już zajebane :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7488
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

A bierzcie. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7431
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A może ktoś chce tam dorzucić Korwina w X-wingu? XD
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

A tymczasem PiS wraca do starych dobrych czasów komuny, kiedy to rząd mieszkania Polakom zapewniał!

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Powsta ... 16013.html

Nie no kurwa, jak tak dalej pójdzie to będziemy się z Theeckiem coraz częściej zgadzać (a jak ktoś pamięta nasze dyskusje o ekonomii to rozumie powagę sytuacji :D )!
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

:D
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

pożyczyłem nawet na zajęcia. Akurat nadawało się jako przykład identyfikacji wizualnej w ramach PR-u.
Niestety dzięki nauczaniu zdalnemu (wyłączone mikrofony i kamery) nie wiem nawet, czy rozbawiło studentów.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2624
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Rządy PiS

Post autor: zodi »

Nieźle radzimy sobie w sporze z Czechami co do Turowa!
Dobrze, że nie rządzą poprzednicy, sprzedawczyki z państwa teoretycznego. Ci tylko jedli ośmiorniczki w knajpach, nawet nie mieliby czasu przygotować się merytorycznie do tak ważnej sprawy. No i na pewno zadziałała nasza ambasada w Pradze!
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

22 mają 2021 w Polsce skończyła się Zjednoczona Prawica. To koniec. Zjednoczona Prawica się rozpadła.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2739
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rządy PiS

Post autor: Cherryy »

ThimGrim pisze:22 mają 2021 w Polsce skończyła się Zjednoczona Prawica. To koniec. Zjednoczona Prawica się rozpadła.
A co się stało?
Since 2001.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7431
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Właśnie. Nie bądźcie tacy - jak rzucacie takie hasła to dajcie też link...
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Też nie wiem o so cho...
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Bo zrobiłem błąd. Miało być "22 maja" a nie "mają". Teraz już wszystko jasne.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

No i Paweł Kukiz oficjalnie, w świetle kamer, tak przy wszystkich, bez żenady ani nawet rumieńca wziął się i skurwił. Ech ... :(
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Siem spodziewał szanowny Pan czegoś innego?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7431
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ale jak skurwił? Z tego co czytam, to zrobił jedyne co mógł zrobić, żeby chociaż część swojego programu wprowadzić. Jaką ma alternatywę? Ujadać na PiS jak reszcza opozycji i wypaść z sejmu przy następnych wyborach? Przecież nie wchodzi do rządu, PiS czy innego oczwistego korytkowania.

Przecież ten cały Ład i tak przejdzie, a tak przynajmniej może przed swoimi wyborcami powiedzieć, że coś się zmieniło. No chyba, że go oszukają i nie przegłosują jego ustaw, ale to już inna sprawa.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

No ale to nie ma znaczenia, że Ład przejdzie (btw. wcale nie jest to takie pewne skoro kaczka szuka poparcia nawet kilku posłów - tzw. piątka dla zwierząt też ostatecznie nie przeszła). To trochę jak myślenie posłów, którzy poparli rozbiór Polski - skoro i tak przejdzie to po co się wychylać? A jego wcześniejszych poglądów w żaden sposób nie da się pogodzić z głosowaniem za dalszym pogłębianiem etatyzmu i ograniczaniem wolności. Dostaje klika sznurów paciorków w zamian za istotne niszczenie gospodarki i przedsiębiorców.
Byłby aż tak głupi? Nie jest, więc jedynym wytłumaczeniem jest skurwienie się. A za co tak naprawdę sprzedał się Jarkowi wskazuje jego rozmowa w RMF z Mazurkiem, w której zapytany o ew. start z listy PiS w następnych wyborach - w odpowiedzi nie wykluczył takiej możliwości. Więc nie ideały ani realizacja programu, ale posada posła zawodowego. Cóż, nie on pierwszy, nie ostatni.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Czekaj. Czy na tym forum ktoś nie głosował przypadkiem na Kukiza, bo jest antysystemowy?

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Mój kumpel na niego głosował, bo twierdził, że piosenka "rodzina słowem silna" idealnie oddaje polskie społeczeństwo...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7431
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No nie wiem... Mi się Kukiz zawsze kojarzył raczej z wąskim spektrum programowym (JOWy, wybierani sędziowie, itp). Chce swoje pomysły wprowadzić, więc dogadał się z kimś, kto je wprowadzi.

Był już przecież w sojuszu z prawicą (startowali z jego listy jeśli dobrze pamiętam) więc dogadanie się z pisem jest aż tak dużą niespodzianką?

Antysystemowy... Tia...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7488
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Ej, tak apropo afery mailowej, to jeśli jest w niej trochę prawdy, to ministrowie i premier kontaktują się ze sobą za pomocą skrzynek na wp.pl i gmailu. Piszą tam sobie o wojsku i takich tam. Co za geniusze zbrodni. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Rządy PiS

Post autor: grel3gargamel »

Gdyby to były fejki to chyba już by było zdecydowane dementi, a tak to tylko Kaczyński bajdurzy o wojnie z Rosją.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7488
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Też tak myślę. To chyba jeszcze bardziej śmieszne w takim razie. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2624
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Rządy PiS

Post autor: zodi »

Ciekawe co tam jeszcze z tych skrzynek wypłynie ?

Swoją drogą ten żenujący pokaz indolencji, lekkomyślności i idiotyzmu rządzących, który może okazać się (o ile już się nie okazał) zdecydowanie groźniejszy dla kraju niż afera podsłuchowa, po PISie zapewne spłynie jak po nomen omen, kaczce.... Pińcet plus i jedziemy dalej.
Choć może się mylę co do skali tej afery i jej skutków, w sumie zdania o państwie teoretycznym i murzyńskości wygłaszane przy ośmiorniczkach w czasie gdy Polska popadała w ruinę, a ludzie walczyli na ulicach o ostatnie padłe psy, były dla interesów Polski kluczowe! Po raz kolejny wspomnę część z tu piszących oburzonych tamtym skandalem... Ależ to PO było fatalne... Boże uchowaj przed Tuskiem et consrtes...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

To że najwyżsi urzędnicy w państwie używają do korespondencji między sobą skrzynek @wp.pl czy @gmail.com jest bardzo wymowne. Jak ktoś nie przestrzega zasad w takiej kwestii, to wątpię żeby przestrzegał ich w sprawach typu przetargi, uczciwe tworzenie przepisów itp.

Na to wszystko jest masowe udostępnianie haseł sobie nawzajem, no totalna amatorka.

Ok, była Hillary z swoim prywatnym serwerem, ale to jest i tak 3 poziomy wyżej niż wp.pl...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Zablokowany