Forum, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7441
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

"wszyscy nauczyciele powinni lepiej zarabiac - i ci lepsi i ci gorsi"

No nie. Nie widze powodu zeby "nauczyciel wf" czy "pani od plastyki" (celowo w cudzyslowie), rzucajacy pilke i kowiacy "idzcie pokopac" albo "namalujcie gruszke" i majacy gora 16h lekcyjnych klas w tygodniu zarabiali wiecej niz obecnie. I jest masa nauczycieli ktorzy nie powinni zarabiac wiecej. I wielu takich, ktorzy z palcem w tylku zasluguja na 10-15k moesoecznie
W oświacie rozróżniają coś takiego jak stawka godzinowa i pensja miesięczna? Wiadomo, nawet w stawce godzinowej powinny być jakieś widełki w zależności od zaangażowania, wymaganych kwalifikacji, itp., ale jeśli "pani od plastyki" robi w kilku szkołach na łączną ilość 40 godzin zegarowych w tygodniu, to powinna mieć jednak trochę więcej niż pensję minimalną.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Austria jak zawsze chujami Europy and no one bats an eye :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Matthias[Wlkp] pisze:
"wszyscy nauczyciele powinni lepiej zarabiac - i ci lepsi i ci gorsi"

No nie. Nie widze powodu zeby "nauczyciel wf" czy "pani od plastyki" (celowo w cudzyslowie), rzucajacy pilke i kowiacy "idzcie pokopac" albo "namalujcie gruszke" i majacy gora 16h lekcyjnych klas w tygodniu zarabiali wiecej niz obecnie. I jest masa nauczycieli ktorzy nie powinni zarabiac wiecej. I wielu takich, ktorzy z palcem w tylku zasluguja na 10-15k moesoecznie
W oświacie rozróżniają coś takiego jak stawka godzinowa i pensja miesięczna? Wiadomo, nawet w stawce godzinowej powinny być jakieś widełki w zależności od zaangażowania, wymaganych kwalifikacji, itp., ale jeśli "pani od plastyki" robi w kilku szkołach na łączną ilość 40 godzin zegarowych w tygodniu, to powinna mieć jednak trochę więcej niż pensję minimalną.
Chyba nie zrozumiales do końca.

Pani od plastyki i pan od wf'u to przyklad. Jak "Pani od Plastyki" uzbiera 40h przy tablicy to dostanie za 40h przy tablicy. Ale dobrze - dalej tak to wyjasnijmy. Jak pani od plastyki bedzie siedziala z dziecmi, robila wystawy prac, pomagala w uczestnictwie w konkursach itp. i naprawde bedzie uczyla rysunku, rozwijala pasje to imho moze, ba... powinna!, zarabiac 10k. I nie rozumiem dlaczego ma takich pieniedzy nie dostac, za to ma dostac np. 4k pln - dokladnie tyle samo ile "pani od plastyki" ktora postawi conajwyzej gruszke i powie dzieciakom "narysujcie"

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

A te wystawy prac, pomoc w konkursach i rozwijanie pasji to w ramach godzin pracy? Tak z ciekawości pytam?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

A gdzieś w budżetówce płacą za performance jak proponuje razor?

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

@Razor

Wszyscy nauczyciele powinni zarabiać więcej ze względu na odpowiedzialność – ci ludzie opiekują się dziećmi i je wychowują*, zarówno w szkole, jak i poza nią. Trzydzieści dzieciaków biegających za piłką co godzinę i każdemu coś się może stać, każdy może wyjść poza teren szkoły albo wymyślić jakąś głupią zabawę. Kto za to beknie, jeśli coś się stanie? WF-ista od rzucania piłki i WF-ista z prawdziwego zdarzenia, jeden i drugi tak samo. Wycieczki, zielone szkoły, wyjścia do teatru itd. – ci mierni WF-iści też są często wychowawcami klas i opiekują się dziećmi właśnie na różnych wycieczkach. Oczywiście poza szkołą równie dobrze mógłby ich zastąpić rodzic któregoś dziecka, ale jakoś rzadko się ludzie do tego garną.

Drugie pięciolecie PO bez strajków i z zamrożonymi płacami** to tak naprawdę 3 i pół roku mniej więcej. W 2015 roku przyszedł PiS i tematu płac nie ruszył przez kolejne 2,5-3 lat. Za to zrobił reformę edukacji, wywrócił wszystko do góry nogami, a na koniec sypnął trochę grosza i się wyszczerzył jak Zalewska. Nauczyciele i ZNP zwracali się do rządu, strajkowali regionalnie [1], ale nie tylko [2], w zasadzie od początku tej reformy [3]. Protest generalny nie wziął się znikąd, więc opowiadanie, że robią to 1,5 miesiąca przed wyborami, jest niepoważne.

* Zaryzykuję nawet tezę, że ci nauczyciele od przedmiotów takich jak plastyka, WF, technika itd. mają większy wkład w to wychowanie niż pan/pani od matematyki. Z wyłączeniem matematyka-wychowawcy rzecz jasna.
** Nauczyciele jako jedyni z zamrożonej budżetówki przez ten czas coś dostawali.
Obrazek
[1] https://nowosci.com.pl/strajk-w-oswiaci ... r/11866616
[2] https://warszawa.onet.pl/protest-nauczy ... ie/4jcq8rh
[3] https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacj ... trajk.html
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

PIOTROSLAV pisze:A te wystawy prac, pomoc w konkursach i rozwijanie pasji to w ramach godzin pracy? Tak z ciekawości pytam?
Oczywiscie ze tak. Jestem ostatnia osoba ktora mowi ze nauczyciel pracuje tylko przy tablicy.

Ja pierdziele serio, lopatologicznie. Czy uwazasz/cie ze nauczyciel mówiący dzieciakom co lekcje "przepiszcie strony od a do z" i tyle z jego roboty wart jest zeby zaplacic mu chociaz 2k? I co więcej wg Was ma zarabiac tyle samo co nauczyciel potrafiacy zaszczepic w uczniu pasje do przedmiotu (a nie zniechęcenie) i zwyczajnie... nauczyc?

I ja serio - nie rozumiem argumentu "w budzetowce nie ocenia sie wydajnosci/jakosci. Bo to jest tak problem budzetowki jak i wielu korpo. Ale w korpo nie placimy za to wszyscy.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

No i widzisz Thim - nie dogadamy sie bo ja uwazam ze nie, nie powinien. Nauczyciel za samo bycie nauczycielem nie musi zarabiac wiecej. Zwlaszcza jesli mowimy o mianowanych i dyplomowanych z dodatkami za wysluge lat, wychowastwo itp. Bo to nie sa male pieniadze. Chyba ze nie rozumiemy sie generalnie co do zasady co znaczy "slaby nauczyciel". Moze zwyczajnie nie znasz slabych. Ja znam niestety sporo.

Albo moze inaczej. Jasne ze wszyscy powinni zarobic wiecej. Jak zwolnienie miernego i slabego nauczyciela bedzie na "normalnych" zasadach a nie zasadach z karty nauczyciela.


O genezie protestu nie musisz mnie uczyc. Ale termin jest polityczny. Inne mowienie jest nie do obrony. I tak, wiem jak sie wchodzi w protest zbiorowy. Tylko ze sie przeliczyli. W efekcie dali PiSowi nowy elektorat po stronie czesci rodzicow (serio myslisz ze ta akcja PiS jakis stracil?), jednoczesnie calkowicie rujnujac zaufanie do tego zawodu (kordony wstydu? "Strajkujemy nie klasyfikujemy"? Proba grania dzieciakami*? I inne tego typu akcje? Serio?)


* wiem ze w takim samym albo wiekszym stopniu nawet gral nimi rzad. Ale jak nauczyciele chca zebym ich "szanowal jak PiS" to jeszcze tylko troszke musza sie pograzyc.

Disclaimer - uwazam ze system edukacji jest do zmiany. Pensje nauczycielskie sa czesto za niskie. Ale nie uwazam ze podwyzka "wszystkim bo tak" i "wszystkim po rowno" byla sprawiedliwa. Sprawiedliwie nie znaczy rowno, rowno nie znaczy sprawiedliwie. Natomiast sposob protestu to coz... ktos mocno nie umie w PR.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Gregor pisze:Austria jak zawsze chujami Europy and no one bats an eye :P
Ale że o co chodzi?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Counterman pisze:
Gregor pisze:Austria jak zawsze chujami Europy and no one bats an eye :P
Ale że o co chodzi?
No o mapkę, którą ktoś wrzucił wyżej. Austria zawsze jest co najmniej w czołówce takich zestawień narodowców Obrazek

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

A tutaj takie podsumowanie strajku nauczycieli (dla mnie całkiem sensowne):
https://dorzeczy.pl/opinie/101031/Broni ... kiemu.html
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Do rzeczy... Sensowne. Taaaaa na pewno. :lol2:

Już w pierwszym zdaniu bzdura. Owszem są ludzie którzy są przeciw nauczycielom. Zazwyczaj to tacy którzy nic nie osiągnęli i winią wszystkich tylko nie siebie.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Jutsimitsu pisze:Do rzeczy... Sensowne. Taaaaa na pewno. :lol2:

Już w pierwszym zdaniu bzdura. Owszem są ludzie którzy są przeciw nauczycielom. Zazwyczaj to tacy którzy nic nie osiągnęli i winią wszystkich tylko nie siebie.
Poczytaj sobie sondaże opinii przed i po niektórych słowach Broniarza. W robocie mam mnóstwo ludzi z dziećmi, nie-PiSowców. Na początku znosili strajk dzielnie, bo nauczyciele walczą w słusznej sprawie i trzeba się postawić. Na egzaminach tych 8 klas czy tam gimnazjalnych zrobiło się 50/50, a jak poszedł szantaż, że matur nie będzie to nie wiem czy jedna osoba nadal obstawała przy tym, że nauczyciele dobrze robią.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7501
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Z tego co sam zaobserwowałem, to w zasadzie jedynie osoby związane z oświatą, albo mające nauczycieli wśród bliskich, popierali to, co się działo. Jeśli faktycznie miałyby być problemy z promocjami i przeprowadzeniem matur, to wcale bym się nie zdziwił, gdyby rodzice sami wywieźli protestujących na taczkach, bez czekania na kaczystowską policję, czy inne służby.
O tym strajku powinno się pisać w podręcznikach, jako idealny przykład na to, jak nie strajkować.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Crowley pisze:O tym strajku powinno się pisać w podręcznikach, jako idealny przykład na to, jak nie strajkować.
Dokładnie, zaczęło się super dla nauczycieli, a potem im dalej w las tym gorzej. Od jednego błędu PRowego do drugiego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Crowley pisze:Z tego co sam zaobserwowałem, to w zasadzie jedynie osoby związane z oświatą, albo mające nauczycieli wśród bliskich, popierali to, co się działo.
Ciekawe, wg moich obserwacji było dokładnie odwrotnie - poza marginalnymi przypadkami, wszyscy popierali nauczycieli łącznie z rodzicami dzieci w wieku szkolnym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Crowleyowi chyba chodziło o ostatnie dni strajku, a nie w ogóle. Bo ja tak jak pisałem, miałem wrażenie, że na początku prawie wszyscy byli za, a pod koniec został mało kto.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Crowley pisze:Jeśli faktycznie miałyby być problemy z promocjami i przeprowadzeniem matur,
Jeśli wierzyć Polsatowi to w 194 szkołach w Polsce rady klasyfikacyjne uczniów klas maturalnych się nie odbyły:https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... ?ref=kafle
Gdybym był ojcem dziecka w takiej szkole to naprawdę wystarczyłoby żeby któryś z tych nauczycieli krzywo na mnie spojrzał, a mógłbym nie wytrzymać nerwowo.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Halaster pisze:
Crowley pisze:Z tego co sam zaobserwowałem, to w zasadzie jedynie osoby związane z oświatą, albo mające nauczycieli wśród bliskich, popierali to, co się działo.
Ciekawe, wg moich obserwacji było dokładnie odwrotnie - poza marginalnymi przypadkami, wszyscy popierali nauczycieli łącznie z rodzicami dzieci w wieku szkolnym.
To podobnie jak w jednej gazecie gdzie nauczycieli popierali dosłownie wszyscy (rodzice, dzieci, piosenkarze, aktorzy, politycy opozycji, felietoniści, czytelnicy). Niestety jak szedłem do pracy to poza mężami nauczycielek nie mogłem dostrzec tego silnego poparcia.

Osobiście początkowo byłem za strajkiem i reformą systemu oświaty ale jak się zorientowałem, że o to drugie raczej nikt nie walczy to podziękowałem. Nie wykluczam, że na moją postawę mógł mieć wpływ fakt, że dzieciak przystępował do egzaminów. Sądziłem, że strajk strajkiem ale chociaż wychowawcy danej klasy zdającej egzaminy usiądą w komisjach. Znam taki przypadek i bardzo szanuję taką postawę. Niestety wychowawczyni mojego syna (bardzo obciążona sprawdzaniem prac klasowych wuefistka) "swoje" dzieciaki z prowadzonej kilka lat klasy olała, więc... No nie, sorry.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7501
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

SithFrog pisze:Crowleyowi chyba chodziło o ostatnie dni strajku, a nie w ogóle. Bo ja tak jak pisałem, miałem wrażenie, że na początku prawie wszyscy byli za, a pod koniec został mało kto.
Yup.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Theeck pisze:
Crowley pisze:Jeśli faktycznie miałyby być problemy z promocjami i przeprowadzeniem matur,
Gdybym był ojcem dziecka w takiej szkole to naprawdę wystarczyłoby żeby któryś z tych nauczycieli krzywo na mnie spojrzał, a mógłbym nie wytrzymać nerwowo.
Najpierw musiałbyś znaleźć dziewczynę, co by poszła z Tobą do łóżka ;)
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:
Crowley pisze:O tym strajku powinno się pisać w podręcznikach, jako idealny przykład na to, jak nie strajkować.
Dokładnie, zaczęło się super dla nauczycieli, a potem im dalej w las tym gorzej. Od jednego błędu PRowego do drugiego.
Yup. Wiekszosci rzeczy ktore wygadywal Broniarz i ktore przebijaly sie do mediow po prostu nie dalo sie obronic w dyskusji w zaden sposob.

Zreszta powtorze - gdyby nie polityczny termin strajku, to nauczyciele mogliby duzo wiecej zyskac w oczach opinii i smiem twierdzic ze dostaliby taka mase krytyczna na poparcie, ze zwyczajnie by wygrali. Wystarczylo zaczac z tydzień/dwa wczesniej, zawiesic na egzaminy (zaczac wtedy rotacyjny), sklasyfikowac uczniow i powrocic po egzaminach do protestu. Smiem twierdzic ze ogromna czesc spoleczenstwa by do nich dolaczyla. Niestety, nawet jak z 2 stron grajacych dzieciakami (nauczyciele i PiS) to PiS gral nimi bardziej, to jednak PR'owo polegli nauczyciele i stracili niemal cale poparcie społeczne.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

PIOTROSLAV pisze:Najpierw musiałbyś znaleźć dziewczynę, co by poszła z Tobą do łóżka ;)
Podobno nie ma rzeczy niemożliwych :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

tak apropo strajku jeszcze

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

https://www.rp.pl/Polityka/190509796-Zo ... -ktos.html

Śpiący rycerz :D Biedak ma teraz przejebane.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Jak dla mnie wojak z krwi i kości. Jak nie musisz biec to idź, nie musisz iść to siedź, nie musisz siedzieć to leż. Wszystko się zgadza. ;)
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Możesz jeść to jedz, możesz spać to śpij. Dokładnie to samo uważam :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

phpBB [video]

https://www.youtube.com/watch?v=6VixqvOcK8E


Zabawne. Popularny amerykański konserwatywny komentator udziela wywiadu BBC, dostaje kilka pytań o co wcześniej pisał i mówił (w większości sensownych, poza tym o to jak ludzie tytułują filmiki z nim na jutubie), więc obraża się i przerywa rozmowę. Straszny wrażliwiec, a podobno "Facts don't care about your feelings."

Końcówka najlepsza

edit:
Co jeszcze zabawniejsze prowadzący wywiad sam jest konserwatystą :)
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Bo Ben Shapiro to twardogłowiec bez pomyślunku. Może i użyteczny jak się kłóci z oszołomami z drugiej strony czy jest 150 genderów, ale w rozmowie z kimkolwiek poważnym wychodzi na amerykańskiego buraka i zwykłego dogmatyka.

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Zgadzam się, Shapiro jest spoko do kasowania głupich tez speców od gender i innych takich wynalazków. Natomiast w starciu na kulturę i konserwatyzm z kimś poważniejszym szybko traci panowanie nad sobą i zamienia się w pyskacza.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Mam wrazenie, ze Shapiro troche za bardzo sie przyzwyczail do debatowania z ludzmi, ktorzy debatowac zupelnie nie potrafia. Dodatkowo, dziennikarze w USA maja duzo mniejsze "jaja" w roznych wywiadach, bo tam konkurencja na rynku telewizji jest duzo silniejsza. BBC ma taka pozycje, ze moze sobie pozwolic na wszystko.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Swoja drogą, trochę Shapiro ma rację. Pytanie o zaostrzanie debaty poparte tytułami tytułów filmików z yt, które wrzuciły jakieś randomy... No bez jaj :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

zupełnie inne dyskursy, inne style debaty, inna jakość polemiki. Stare dziennikarstwo liberalne kontra prawicowy demagog. Szczerze mówiąc, to też spodziewałem się więcej po Shapiro, ale to klasyczny amerykański lider opinii - żadnej wiedzy oprócz własnej, żadnych kompetencji medialnych oprócz autopromocji, żadnych umiejętności do polemiki, oprócz wykpiwania i agresji. Taki poziom dyskusji funduje nam YouTube, albo szerzej: internet.

Pan z BBC zresztą też niewiele lepszy: widać protekcjonalne podejście i ogólną niechęć do wykonywanej pracy. Shapiro to zobaczył i próbował wykorzystać, oceniłbym wywiad na kompletnie bezsensowny i to raczej z winy BBC, że mu takiego interlokutora dobrało.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

SithFrog pisze:Swoja drogą, trochę Shapiro ma rację. Pytanie o zaostrzanie debaty poparte tytułami tytułów filmików z yt, które wrzuciły jakieś randomy... No bez jaj :)

Sam wyżej o tym napisałem, tylko, że:
https://www.youtube.com/watch?v=gkONHNXGfaM
https://www.youtube.com/watch?v=RDmwPGrZkYs
Daily Wire to nie są jakieś randomy a strona gdzie Shapiro to "editor-in-chief"
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:
SithFrog pisze:Swoja drogą, trochę Shapiro ma rację. Pytanie o zaostrzanie debaty poparte tytułami tytułów filmików z yt, które wrzuciły jakieś randomy... No bez jaj :)

Sam wyżej o tym napisałem, tylko, że:
https://www.youtube.com/watch?v=gkONHNXGfaM
https://www.youtube.com/watch?v=RDmwPGrZkYs
Daily Wire to nie są jakieś randomy a strona gdzie Shapiro to "editor-in-chief"
No ok, ale nadal, odpalasz filmik i masz normalna rozmowę. Jakby Shapiro w tych starciach był jakimś agresywnym bubkiem i jechał jak Niesiołowski czy Pawłowicz to ok, pytanie zasadne, ale przez headline'y na yt?
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Counterman pisze:Bo porządek musi być!

https://www.tvn24.pl/krakow,50/krakow-p ... 36099.html
Jak ja nie cierpię dziennikarzy. Naprawdę. Jak można pisać o ograniczaniu niezależności prokuratorów, którzy z definicji nie są niezależni. Dość fundamentalna wiadomość z dziedziny organizacji wymiaru sprawiedliwości. Ja już nie mówię, że tego uczą na pierwszym roku prawa, ale wydaje mi się, że i w liceum na WOS-ie sobie można taką wiedzę przyswoić. Ale widać można być dziennikarzem zajmującym się prawem i polityką, i tego nie wiedzieć.

Aczkolwiek powiem Ci Counterman, że taki burdel z pomijaniem drogi służbowej w prokuraturze to się nie pojawił teraz, bo już lata temu nasłuchałem się podobnych opowieści. Inna sprawa, że nie wykluczam, iż się to aktualnie wzmorzyło.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Ty no, ale przecież tam masz zdjęcie z ich uchwały, tutaj dziennikarzyny za dużo od siebie nie dorzucali.

Wiesz, to że kiedyś było też źle to jest żaden argument. To niczego nie usprawiedliwia, z tego co pamiętam to mieliśmy iść w stronę rozwoju a nie ciemnogrodu.

A prokuratura z definicji jest niezależna, taka jest podstawa jej działania... To że u nas prokurator generalny i minister sprawiedliwości to ta sama osoba to jakaś granda.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

DaeL pisze:Jak ja nie cierpię dziennikarzy.
Ejże, a kto pisuje do CDA? :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Counterman pisze:Ty no, ale przecież tam masz zdjęcie z ich uchwały, tutaj dziennikarzyny za dużo od siebie nie dorzucali.

Wiesz, to że kiedyś było też źle to jest żaden argument. To niczego nie usprawiedliwia, z tego co pamiętam to mieliśmy iść w stronę rozwoju a nie ciemnogrodu.

A prokuratura z definicji jest niezależna, taka jest podstawa jej działania... To że u nas prokurator generalny i minister sprawiedliwości to ta sama osoba to jakaś granda.
Nie zrozumieliśmy się, ale to moja wina, bo źle tłumaczę.

Niezależność PROKURATURY od czynników politycznych to jest kwestia płynna, w różnych krajach istnieją różne rozwiązania.

Niezależność PROKURATORÓW można omówić w dwóch aspektach. Niezależności zewnętrznej i wewnętrznej. Zewnętrzna to niezależność od czynników spoza samej prokuratury. Mówiąc wprost, nie może przyjść np. mąż do pani prokurator i powiedzieć jej jakie ma postawić zarzuty w danej sprawie. Z tego samego powodu prokuratorzy nie mogą być np. członkami partii politycznych. Więc od czynników zewnętrznych niezależność istnieje. Ale prawdziwa niezależność wewnętrzna nie istnieje, ponieważ działa zasada hierarchicznego podporządkowania. Prokurator wykonuje czynności na podstawie poleceń i wytycznych jakie dostaje z góry. Co najwyżej może - jeśli nie zgadza się z poleceniem - poprosić o wyłączenie z postępowania.

Ale masz racje, w samej uchwale pojawia się taki zwrot w kontekście naruszenia drogi służbowej. Nie wiem, wydaje mi się trochę niefortunny, ale może da się jakoś podporządkować niedocieranie pisemek do stosownych przełożonych z naciskami zewnętrznymi. Trochę to naciągane, ale nie jestem ekspertem.

Tylko co do dziennikarzy zdania nie zmieniam, bo grzeją najmniej istotny aspekt uchwały ;)

Theeck pisze:Ejże, a kto pisuje do CDA?
Publicyści ;)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Publicyści... Nicely done DeaL :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Dziennikarze lub publicysci, gazety lub czasopisma...
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: peterpan »

Dziennikarz zasadniczo zbiera informacje i publikuje newsy. Publicysta na podstawie newsow pisze opinie/wyciaga wnioski/prezentuje zebrane wybrane informacje czy to w formie artykulu prasowego czy felietonu.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

https://www.bbc.com/news/world-europe-48335316

Rząd w Austrii implodował. Góra skrajnie prawicowej partii dogadywała się z oligarchami Putina, w zamian za wsparcie w kampanii mieli dać kontrakty na grube miliony.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

No normalnie rząd się wywalił. Ciekawe czy u nas też by tak się skończyło.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

U nas nic z tych rzeczy. Jakim to trzeba być frajerem żeby samemu odejść od koryta :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

Theeck pisze:U nas nic z tych rzeczy. Jakim to trzeba być frajerem żeby samemu odejść od koryta :P
Polak nigdy nie podaje się do dymisji. Polak tkwi na posterunku do końca!
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

W Polsce zamiast dymisji dostaje się kwiaty po nieudanym wotum nieufności w sejmie.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

Od kiedy skompromitowani nie grają!
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Obrazek
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
ODPOWIEDZ