Luźno o grach

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

zodi pisze:DaeL dziś pewnie świętuje ważny Jubileusz ?
Hmmm? Jaki jubileusz?
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

24 maja 2000 roku - nic Ci to nie mówi ?
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

Kompletnie nic. Ale może jestem już za stary i nie pamiętam tych czasów. Chyba że... hmmmm... Czyżbym się wtedy zarejestrował na starym forum? Wydaje mi się, że to za wcześnie trochę, ale kto wie...
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

Premiera Daikatany :>



Myślałem, że wiesz, bo to info z fb profilu CD Action :D Sam z siebie bym nie pamiętał.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

Heheh... to Daikatana już miała premierę? :P
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

Jak ktoś lubi hack&slashe, a ma już dość używania broni głównie średniowiecznych podpartych magią to bardzo polecam WH40K:Inquisitor - Martyr

Ja akurat nigdy nic wspólnego z całym tym uniwersum nie miałem, ale kurde... to jest dobre!
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja bym peowiedzial, ze raczej nudne... troche pogralem i dalem sobie spokój
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7424
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jak ktoś lubi arcade ścigałki w starym stylu, to na Epicu jest Turbo-cośtam co bardzo dobrze udaje starego Lotusa 3. Piszę 3, bo tylko w tego grałem. Split screen z dziećmi daje radę!
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

A nie przypadkiem Horizon Chase Turbo? :)

Bo jeśli tak, to jest to zajebiste.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7424
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tak!
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7424
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ogrywam Control i póki co jest to bardzo ładna demonstracja tego, co można wycisnąć z Ray Tracingu. IMHO ładniejsze niż Cyberpunk. O ile fabuła mnie tak nie wciągnęła, to pewnie przejdę ze względu na doznania estetyczne :)
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Kupiłem na promocji Warhammer Total War 1+2 oraz kilka dodatków. Pogrywam sobie pierwszą kampanię i kurde... ta gra jest OGROMNA. Zajebisty Total War, jaram się jak za czasów pierwszego odpalenia Divinity 2. :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1873
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o grach

Post autor: Ptaszor »

Kompletnie odbiłem się od młotkowych total warów. Gra się w to zupełnie inaczej! Wszystkie przyzwyczajenia trzeba była odstawić w kąt i uczyć się od nowa. Poza tym grając północnymi barbarzyńcami warstwa budowania i rozwoju została zupełnie zmarginalizowana. Uzasadnienie fabularne jest, ale jakoś taka mechanika mi nie siadła.
W dalszym ciągu czekam na Medieval: Total War 3. Może kiedyś.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

No właśnie ja się cieszę, że się gra inaczej - bo gra się właśnie młotkowo. Jako fan figurasów (przede wszystkim, z RPG zazwyczaj grałem w inne systemy) naprawdę "czuję" ten gameplay. Oczywiście nie szukałem symulatora figurek, ale właśnie baaaardzo liczyłem że poczuję klimat warhammera w tym total waru. I dla mnie jest zajebiście, siedzę po nocach. :D
Tylko na razie smuteczek, bo okazało się że nowy patch trochę zepsuł balans autorytetu w imperium i muszę szukać workaround. Ale taka tam pierdoła, gra się super!
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5007
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o grach

Post autor: Zolt »

Ej, ile rund średnio trwa kampania Imperium? W którym momencie można sobie powiedzieć "ok, zjebałem"? :D
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Różnie, ale czytałem że średnio wychodzi aż 500 tur na długą kampanię.
120-140 tura jest inwazja chaosu, więc do tej pory powinineś mieć solidną gospodarkę i armię. A potem możesz już grać i grać, nie ma kolejnych eventów.

Ja jestem w bodaj 60 i o ile zjebałem trochę (bo nie znałem mechanizmu) i mam mało krain Imperium (tak z 1/3) to podbijam już krasnale i południowe Ziemie. Te ziemie przydupasów Chosu na północy raz spaliłem, a teraz się odbudowują, więc myślę sobie że jak przejmę całe połdunie to pójdę im tam wpierdzielić. A potem Bretonię i Elfiaki i chyba wszystkie warunki do krótkiej kampanii pykną (+wytłuczenie lordów Chaosu).
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Przypomniało mi się, że w końcu skończyli Black Mesa... Jak nie przepadam za wieloma zmianami w etapach "ziemskich" (spadać, lubię on a rail chociażby) tak Xen wygląda obłędnie, polecam jak Robercik Hujaweja.
Obrazek
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Luźno o grach

Post autor: Adeptus Gedeon »

Warhammer to jedyny Total War, w który grałem. Wszystko fajnie, tylko że bitwy ładowały mi się niemiłosiernie długo. W międzyczasie sobie książkę czytałem. A pod koniec kampanii Imperium dałem za wygraną i przesiadłem się na szybkie rozstrzygnięcia. No i żadnej innej kampanii nie zacząłem - choć w międzyczasie dokupiłem dwójkę, tak na przyszłość, może jak kiedyś wymienię kompa to będzie się jakoś sensownie ładować.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

Humankind kusi. Nie jest to chyba Civilization killer, ale pierwsze recenzje całkiem niezłe!
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7424
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Też mnie interesuje, bo Endless Legend było fajne - może sobię wypróbuję jak będzie darmowy weekend czy coś takiego. Inaczej nie ma co ryzykować kasy... Mam już dużo takich gier. Próbowałem ostatnio znowu EL odpalić i jakoś ledwo przebrnąłem przez 30 minut, a kiedyś zrobiłem kilka całych kampanii...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Luźno o grach

Post autor: ThimGrim »

Też poczekam. Na razie kupiłem tylko wszystkom muzykę z gry na bandcampie. :P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Luźno o grach

Post autor: Razorblade »

zodi pisze:Humankind kusi. Nie jest to chyba Civilization killer, ale pierwsze recenzje całkiem niezłe!
Jest w game passie ;)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1873
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o grach

Post autor: Ptaszor »

010101010101
Kotor 1 dostanie remake!
010101010101
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Wolałbym, żeby dokonczyli dwójkę
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1873
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o grach

Post autor: Ptaszor »

Ja też. Ponoć są jakieś mody, które przywracają część wyciętego contentu.

Z innej beczki: nowy God of War Ragnarok zapowiada się cudnie. Tylko smucą zapowiedzi, że to już koniec nordyckiej sagi. Kurde, liczyłem na trylogię przed przenosinami do panteonu egipskiego/japońskiego.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Wściekli się z tymi rimejkami.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Ptaszor pisze:Ja też. Ponoć są jakieś mody, które przywracają część wyciętego contentu.
Jest mod aka community patch, który przywraca/odtwarza sporo wyciętego contentu i naprawia mnóstwo błędów bo to jednak gra Obsidiana
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Luźno o grach

Post autor: Theeck »

Pojawiły się recenzje Gamedeca, czyli że gra już jest. Chyba poproszę Mikołaja, te trzy miesiące jakoś wytrzymam :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Luźno o grach

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:Pojawiły się recenzje Gamedeca, czyli że gra już jest. Chyba poproszę Mikołaja, te trzy miesiące jakoś wytrzymam :)
Od wczoraj. Mialem dzisiaj zasiasc, ale poziom zmeczenia mnie przytloczyl. Moze jutro...

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Gregor pisze:Przypomniało mi się, że w końcu skończyli Black Mesa... Jak nie przepadam za wieloma zmianami w etapach "ziemskich" (spadać, lubię on a rail chociażby) tak Xen wygląda obłędnie, polecam jak Robercik Hujaweja.
Dobra, pierwszy level Xen jest super, ale dalsze głównie wkurzają. Do tego patch na Steam wykasował mi save'y. Klasyczna wersja H-L lepsza w sumie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Luźno o grach

Post autor: Alexandretta »

Po dłuższej przerwie wróciłam do Last Epoch. Jest sporo zmian wizualnych, gra wyładniała, mamy nowe modele (oraz ikony) sprzętu, więc postać już powoli zaczyna jakoś wyglądać (ale to jest element nad którym deweloperzy cały czas pracują, po kawałku).
I nadal gra mi się w to świetnie i nie nudzi, mimo 150 godzin na liczniku (tak jakoś wyszło). Robię drugiego łucznika (opartego na Cinder Strike - czyli "piu piu BUM"), odkurzyłam szamana, robię go na totemach, na początku było drętwo, ale wskoczyło parę leveli i zaczyna się zabawa.
Kolejny patch ma dowieźć kolejne usprawnienia wizualne, ale też pierwszy Dungeon i jakieś Eternal Cache, cokolwiek to jest. Czekam z ciekawością. No i nadal mamy jeszcze trzy brakujące klasy, ale nie wiem kiedy je dadzą.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7424
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A ja pykam w Transport Fever 2. W porównaniu z (o)TTD brakuje kilku rzeczy, takich jak:
- zróżnicowanie produkcji w zakładach (wszystkie jednego rodzaju robią tyle samo)
- zróżnicowanie opłat za produkty (wszystkie płacą za jednostkę tak samo)
- realistyczne jednostki towaru
Ale za to wszystko wygląda bardzo ładnie, można się przejechać pociągiem no i nie ma takich wkurzających rzeczy jak wysyłanie wozów do depotu, żeby wymienić na nowy. Fajne jest też to, że każda jednostka towaru ma swoją stację docelową - np. każdy pasażer jedzie skądś dokądś i będzie się przesiadał między pociągami, czy autobusami - to mi kompensuje za wszystkie niedociągnięcia tej gry :D Zajebiście to wygląda jak ludziki się wysypują z pociągu, a potem idą złapać autobus na lotnisko. Zen...

Wyzwania ekonomicznego za bardzo nie ma, ale przez to, że generalnie wszystko w grze jest bardzo drogie, to jednak trzeba uważać, żeby nie spłukać się na jakieś bezsensowne lotnisko albo nowe pociągi, które potem na siebie nie zarobią...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

Alexandretta pisze:Po dłuższej przerwie wróciłam do Last Epoch. Jest sporo zmian wizualnych, gra wyładniała, mamy nowe modele (oraz ikony) sprzętu, więc postać już powoli zaczyna jakoś wyglądać (ale to jest element nad którym deweloperzy cały czas pracują, po kawałku)
Czy nasza postać wygląda w końcu adekwatnie do tego co ma na sobie ?
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Luźno o grach

Post autor: Alexandretta »

Na pewno jest pod tym względem lepiej niż było, ale z tego co zauważyłam jeszcze nie wszystkie rzeczy mają nowe modele, np legendarki nie mają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Luźno o grach

Post autor: Halaster »

Ej widzieliście może reklamę Nintendo na YouTube? Dubbing i w ogóle lokalizacja jest na poziomie pirackich filmów z końca lat 90tych, szok!

https://youtu.be/cgloGFhktj4

phpBB [video]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o grach

Post autor: Pquelim »

widzeliśmy, przerabiamy to już na zajęciach z brand planningu :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Luźno o grach

Post autor: Halaster »

Ja myślę że to jest na ćwiczenie z budżetowania kampanii :) proporcja pomiędzy wydatkiem na kreacje i emisję jest do poprawki!
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o grach

Post autor: Pquelim »

GOG wrzcił mi rabat 55% na Disco Elysium Final Cut. No i kupiłem.

O tej grze słyszałem już takie superlatywy, że w spolszczonej wersji grzechem byłoby nie skorzystać. Podobno najlepszy erpeg w stylu Tormenta od czasów Tormenta.

Nienawidzę kupować gier. Nienawidzę tej wewnętrznej sprzeczności, którą wywołuje fakt zakupu. Powinienem pograć, nawet wiem że mi się spodoba. Ale za tydzień wychodzi netflixowy Wiesiek, miałem juz poukladane w glowie zeby wrócić do sejwa... A i jeszcze ikonka Doom Eternal ciągle na mnie łypie z pulpitu.
Nienawidzę kupować gier.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Luźno o grach

Post autor: peterpan »

Ja wlasnie wrocilem po pojawieniu sie spolszczenia, bo angielski gry byl zdecydowanie poza moim zasiegi.

Pq - Watek glowny jest podobno na 20-25 godzin. Mozna wziac urlop

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7424
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Pquelim pisze:Nienawidzę kupować gier.
Epic Games o Ciebie zadba! Za tydzień rozpoczyna codzienne rozdawnictwo gier! Jeszcze nie wiadomo co, ale przez ostatnie lata zawsze jedna lub dwie perełki wpadły :D Codziennie nowa gra!
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o grach

Post autor: Pquelim »

peterpan pisze:Pq - Watek glowny jest podobno na 20-25 godzin. Mozna wziac urlop
Patrząc po tym jak gram w Wieśka (140h na GOGu i w akcie pierwszym, tj. przed Kaer Mohren), to DE zajmie mi co najmniej 40, a może i 60h :)
W sumie to raptem 15 wieczorów po 3-4 godziny. Przy odpowiednim zacięciu, do zrobienia :)
A Wiesiek będzie musiał poczekać. Ostatnio odpalane w październiku, naprawdę mi się nie spieszy.
Epic Games o Ciebie zadba! Za tydzień rozpoczyna codzienne rozdawnictwo gier! Jeszcze nie wiadomo co, ale przez ostatnie lata zawsze jedna lub dwie perełki wpadły Codziennie nowa gra!
Nie mam konta na Epic Storze, ogólnie mam osobie takie mniemanie, że mnie te wszystkie promki nie dotyczą, praktycznie w ogóle nie zaglądam na steam salesy Za mało gram, zbyt okazjonalnie. A potem sprawdzam swoje biblioteki i już nie jest tak kolorowo :)
Wychodzi na to że jak już raz na ten ruski rok, albo i trzy lata (albo i trzy razy w roku, to be fair), zajrzę na jakieś zimobranie na muve (istnieje to jeszcze? miałem tam z 7 gier kupionych digitali), czy właśnie christmas/holidays sales na steamie, to za każdym razem coś wpadało do koszyka. No bo konto na Steam to właściwie budowane z wyrzutami sumienia archiwum guilty pleasures, gdzie na 27 kupionych gier ograłem 8, przeszedłem cztery, mam trochę "śmieci" - które same wpadły gdzieś przy okazji, a reszta na szeroko pojęte później, czyt. Wielkie Nigdy.

I GOG mnie dorwał na tej samej zasadzie, bo to spoko opcja żeby legalnie i za grosze pograć w dzialające klasyki, z Tormentami, Icewindami i Baldurami na czele mojego prywatnego rankingu zapotrzebowania (ciekaw jestem, czy jeszcze kiedykolwiek użyję imponującego segregatora na 12 CD pt. "Saga Balrdus Gate", eksluzywnego seta wydanego w 2004 przez CDP).

Wpadłem w konsekwencji do newslettera, co czyni mnie podatnym na inne bodźce marketingowe, głównie rozchodzi się o pricing. No bo nawet Disco Elysium wyszło mi taniej niż na Steamie (64 vs 72 PLN), a poza tym sprawdziłem i wydałem tam łącznie 117 złotych.

I ta kasa wystarczyła, żebym zbudował sobie zupełnie drugi folder wyrzutów sumienia, gdzie mam poza wymienionymi seriami mam jeszcze kilka innych, zakupionych za grosze, łacznie 14 tytułów, m. in. Jagged Alliance 2, pierwsze Medal of Honor na PC (oj jak się zestarzała Omaha Beach!), czy Torment: Tides of Numenera.

Disco elysium jednak mam nadzieję skończyć, jak nie w trzy tygodnie, to może być i dwanaście miesięcy, będę meldowal :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7424
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja mam już ponad 100 tytułów na Epicu, wydałem 0 PLN. Większość to gnioty, ale czasami perełka się trafi. Zagrałem może w 10 tytułów, na które zawsze mi było szkoda kasy. Nawet jak zagram 2 godziny, to wciąż warto :D.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1873
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o grach

Post autor: Ptaszor »

Pquelim pisze:
peterpan pisze:Pq - Watek glowny jest podobno na 20-25 godzin. Mozna wziac urlop
Patrząc po tym jak gram w Wieśka (140h na GOGu i w akcie pierwszym, tj. przed Kaer Mohren), to DE zajmie mi co najmniej 40, a może i 60h :)
W sumie to raptem 15 wieczorów po 3-4 godziny. Przy odpowiednim zacięciu, do zrobienia :)
A Wiesiek będzie musiał poczekać. Ostatnio odpalane w październiku, naprawdę mi się nie spieszy.
Epic Games o Ciebie zadba! Za tydzień rozpoczyna codzienne rozdawnictwo gier! Jeszcze nie wiadomo co, ale przez ostatnie lata zawsze jedna lub dwie perełki wpadły Codziennie nowa gra!
Nie mam konta na Epic Storze, ogólnie mam osobie takie mniemanie, że mnie te wszystkie promki nie dotyczą, praktycznie w ogóle nie zaglądam na steam salesy Za mało gram, zbyt okazjonalnie. A potem sprawdzam swoje biblioteki i już nie jest tak kolorowo :)
Wychodzi na to że jak już raz na ten ruski rok, albo i trzy lata (albo i trzy razy w roku, to be fair), zajrzę na jakieś zimobranie na muve (istnieje to jeszcze? miałem tam z 7 gier kupionych digitali), czy właśnie christmas/holidays sales na steamie, to za każdym razem coś wpadało do koszyka. No bo konto na Steam to właściwie budowane z wyrzutami sumienia archiwum guilty pleasures, gdzie na 27 kupionych gier ograłem 8, przeszedłem cztery, mam trochę "śmieci" - które same wpadły gdzieś przy okazji, a reszta na szeroko pojęte później, czyt. Wielkie Nigdy.

I GOG mnie dorwał na tej samej zasadzie, bo to spoko opcja żeby legalnie i za grosze pograć w dzialające klasyki, z Tormentami, Icewindami i Baldurami na czele mojego prywatnego rankingu zapotrzebowania (ciekaw jestem, czy jeszcze kiedykolwiek użyję imponującego segregatora na 12 CD pt. "Saga Balrdus Gate", eksluzywnego seta wydanego w 2004 przez CDP).

Wpadłem w konsekwencji do newslettera, co czyni mnie podatnym na inne bodźce marketingowe, głównie rozchodzi się o pricing. No bo nawet Disco Elysium wyszło mi taniej niż na Steamie (64 vs 72 PLN), a poza tym sprawdziłem i wydałem tam łącznie 117 złotych.

I ta kasa wystarczyła, żebym zbudował sobie zupełnie drugi folder wyrzutów sumienia, gdzie mam poza wymienionymi seriami mam jeszcze kilka innych, zakupionych za grosze, łacznie 14 tytułów, m. in. Jagged Alliance 2, pierwsze Medal of Honor na PC (oj jak się zestarzała Omaha Beach!), czy Torment: Tides of Numenera.

Disco elysium jednak mam nadzieję skończyć, jak nie w trzy tygodnie, to może być i dwanaście miesięcy, będę meldowal :)
Obrazek
Na GOG-u Shadow Tactics: Blades of Shogun za darmoszkę do 15 grudnia. Polecam! Grałem i nawet ukończyłem, świetna sprawa, takie udoskonalone Desperados ze skakaniem po dachach, które zlicza i karze za zbyt częste wczytywanie Quicksave'ów. O dziwo, a może nie, bo w sumie to Desperados, czyli skradankowy western, było dziwaczną konwencją, historia pięknie skleja się z rozgrywką, w końcu ninja idealnie pasują do cichych eliminacji. Naprawdę warto.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Luźno o grach

Post autor: Pquelim »

no i pykam narazie w te Disco Elysium. Właściwie to visual novel, bo nawet wybory są mocno pozorne i zdają się prowadzić do podobnych skutków. Jest lekkie wrażenie prowadzenia za rączkę, a że gra nie jest skomplikowana, to naprawdę trudno się pogubić.

Z jednej strony rozbudowana tekstówka, a z drugiej prosta i naprawdę fajna gra cRPG, chociaż jak teraz ją widzę to bardzieł skłaniałbym się do sklasyfikowania jej w szeroko pojętym gatunku przygodówek, ewentualnie rolplejów tekstowych. Z narracji ma trochę Syberii, czy nawet Mysta, w stylu przypomina Planescape: Torment własnie, czy jego duchowego spadkobiercę Tides of Numenera. Zdecydowanie najwięcej frajdy (i konsekwencji dla dalszego rozwoju postaci) dostarczają wewnętrzne intradialogi z własnym umysłem, reprezentowanym przez 24 cechy-statystyki bohatera. Cała reszta to otoczka, ale bardzo rozbudowana i składająca się na spójny build świata.

Tymczasowo gra się nieźle, aczkolwiek wciąż na wczesnym etapie rozkminiam interfejs, ale zarówno stylistyka jak i czarny humor bardzo sugestywnie budują idealną atmosferę na zimowy wieczór (o ile za oknem śnieg i pizgawica).
Zastanawiam się, ile w Disco Elysium w ogólnym rozrachunku prawdziwego cRPG (co prawda nie mam jeszcze mapy, ale nawet po pierwszej lokacji oraz sposobie kadrowania rzutu izometrycznego wnioskuję, że nie będzie to wiele terenu do przeszukania), a ile po prostu visual novel, z którym zresztą nie mam większego problemu. Rodowód "simple D&D" wydaje się być atrakcyjny dla przyszłości właśnie komputerowych erpegów, tymczasem nie wiem czy studio ZA/UM tutaj przy pomocy Disco Elysium nie zdefiniowało trochę niszy konsumenckiej i rynkowej :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Luźno o grach

Post autor: Halaster »

Dla mnie to erpeg jednak mimo wszystko, głównie z uwagi na mnogość sposobów rozwiązania problemów - nie powiedziałbym że jest liniowo, wręcz przeciwnie. Co więcej, bardzo wiele zależy od wyboru modelu rozwoju i statystyk raczej niż od pojedynczych decyzji. Oczywiście ostatecznie historia idzie jakby w jednym kierunku, ale ścieżki dojścia, punkty widzenia itd są zdecydowanie zróżnicowane.

Gra mi się bardzo podobała, aczkolwiek jak dla mnie jednak przegięte filozofowanie, osobiście te dialogi wewnętrzne i odblokowanie tych idei to już było too much.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Luźno o grach

Post autor: Alexandretta »

Też właśnie pogrywam w Disco Elysium. Ciekawa koncepcja, gra się nawet fajnie, ale z drugiej strony jest to trochę męczące. Za dużo tam jak dla mnie tej całej politycznej otoczki, nie lubię takich rzeczy. Samo śledztwo fajne, ciekawa jestem jak się ta cała historia skończy. Staram się być dobrym policjantem, stawiam na logikę, percepcję i matematykę wizualną (czy jak to się tam nazywa). System myśli średnio mi podchodzi.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7424
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Vampyr - a tak fajnie się zaczęło... Niby fajny klimat, wciągająca historia, ciekawi NPC, ale po kilku godzinach odechciewa się grać, przez IMHO kiepsko zaprojektowane lokacje, dziwną mechanikę konwersacji (3 opcje w decyzji do podjęcia i wszystkie prawie takie same), mało przekonujące postaci (np. wystarczy poprosić gościa który chciał Cię zabić o jego bezcenny artefakt a ten bez mrugnięcia okiem oddaje), szukanie składników leków w śmieciach, o dziwnych zwrotach fabuły już nie wspominając...
Spoiler:
- znajdujesz swoją siostrę, którą "nadgryzasz" w prologu, tylko po to, żeby ją zabić.
- Król Artur był wampirem?!
- Wszystko na raz - legendy arturiańskie, "uwampirzenie" postaci historycznych, legendy celtyckie... tylko rycerzy Jedi brakuje
Przetrwałem chyba 4 wieczory - po 2 miałem dość, ale dałem szansę na dwóch kolejnych, że może się rozrkęci... Na 5-ty włączyłem playthrough z YT przewijając do kluczowych momentów gry, żeby sprawdzić dokąd to wszystko zmierzało. I tak dałem tej grze zdecydowanie za dużo uwagi...
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Luźno o grach

Post autor: Guldan »

Medium

Fajnie, że nie jest za długie, fajnie że nie jest za trudne - klimacik dobry, dobrze się bawiłem. Lubię takie gry.


Graliście w Layers of fear 2?
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

No w końcu!

Po kilku latach zapowiedzi (a w międzyczasie chyba dwukrotnym anulowaniu projektu) nowe Settlersy w końcu się ukażą! Aktualnie można zapisać się na betę, ale ona potrwa tylko 4 dni, a sama premiera planowana jest na 17 marca więc już zaczekam te 2 miesiąc! Na gry-online jakieś narzekanie, że za proste, za spokojne, i że to jak 3 albo 4 - dla mnie brzmi to wyśmienicie! :)
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1873
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o grach

Post autor: Ptaszor »

Nie wpisywać

Kod: Zaznacz cały

Mistrz świata w strzelectwie zastrzelił się na polowaniu
Powtarzam, nie wpisywać

Kod: Zaznacz cały

Mistrz świata w strzelectwie zastrzelił się na polowaniu
ODPOWIEDZ