Eklezja, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Brawo!
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

ThimGrim pisze:
Razorblade pisze:
ThimGrim pisze:U nas sprzedają jakieś dziwne leki na stacjach benzynowych? Coś poza tabletkami na kaca i na bul głowy?
co ma piernik do wiatraka?
Tyle samo liter.
P-I-E-R-N-I-K=7
W-I-A-T-R-A-K =7
pierniK
wiatraK

pIernik
wIatrak

Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

No i przegłosowali ustawę policyjną. Witamy w świecie Orwella!
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Jutsimitsu pisze:No i przegłosowali ustawę policyjną. Witamy w świecie Orwella!
Już po Ciebie jadą, uważaj!
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5812
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Zaskarży się do trybunału.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3877
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Prezydent zawetuje
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:Prezydent zawetuje
Autorzy (koalicja PO/PSL) będą niepocieszeni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

O przepraszam, autorem jest PiS. Co najwyżej można im plagiat zarzucić i czerpanie z najlepszych wzorców. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

A to nie jest ta ustawa co już była w sejmie na jesieni tylko nie zdążyli klepnąć? PiS trochę podrasował i przepchał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Projekt jest chyba nowy, tylko z grubsza o takiej samej treści. :)

A tak w ogóle może mi ktoś wyjaśnić, co się faktycznie zmienia? Wiem, że kontrola operacyjna może teraz trwać dłużej i że można dodatkowo podsłuchiwać, nagrywać i badać kto kiedy gołe baby w necie ogląda. Prawdę mówiąc, myślałem że do tej pory też mogli to robić. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Ustawę musieli uchwalić, bo TK dał termin do lutego. Po nim prowadzenie czynności operacyjnych byłoby problemem. Natomiast clue problemu tkwi w tym "trochę", no ale przecież wiadomo, że to wina PO. Jak wszystko w rządzie PiS. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Natomiast clue problemu tkwi w tym "trochę", no ale przecież wiadomo, że to wina PO. Jak wszystko w rządzie PiS. ;)
No to wyjaśnij nam w czym problem z tym "trochę" bo ja, podobnie jak Crowley, nie wiem. Na pewno to bardziej pomoże w dyskusji niż heheszkowanie na poziomie Thima.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5812
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Bo PO kradło.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

boncek pisze:Ustawę musieli uchwalić, bo TK dał termin do lutego.
Swoją drogą, to skoro można teraz srać na wyroki TK, to po co w ogóle tak się spieszyli? Strasznie niekonsekwentni ci nasi politycy.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:
boncek pisze:Natomiast clue problemu tkwi w tym "trochę", no ale przecież wiadomo, że to wina PO. Jak wszystko w rządzie PiS. ;)
No to wyjaśnij nam w czym problem z tym "trochę" bo ja, podobnie jak Crowley, nie wiem. Na pewno to bardziej pomoże w dyskusji niż heheszkowanie na poziomie Thima.
Nie mam teraz czasu szukać źródeł, ale na pewno w necie znajdziesz jakieś porównanie ustaw.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Crowley - dotychczas mogli na podstawie decyzji sadu ubiegac sie o bilingi i wiele innych rzeczy... nie chce mi sie nawet mowic jakie dane MUSZA operatorzy przechowywac o numerach telefonow wiec troche smieszy mnie stwierdzenie ze Orwell dopiero sie zaczyna - polecam "historia lokalizacji google" - jak ktos ma zablokowana to odblokowac na 1 dzien i obejrzec. Jak ktos wierzy ze po kliknieciu "nie zgadzam sie" dane nie sa zbierane to gratuluje samopoczucia :-)

Natomiast nie chce mi sie grzebac ale chyba latwiej zaczac obecnie monitoring aktywnosci niz dotyczcas, co troche przeraza dodatkowo ale... nie wiem czy ktos zacznie teraz nagle wysylac zaproszenia na grupy AA jak za czesto kupi sie wodke placac karta ;-)
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

snt pisze:
Jutsimitsu pisze:No i przegłosowali ustawę policyjną. Witamy w świecie Orwella!
Już po Ciebie jadą, uważaj!
Jeśli dla Ciebie jest to dobra ustawa, to gratuluję... szczerze, takiej "lemingozy" jeszcze nie widziałem przy PO.

Co do tego dlaczego PO tego nie przepchnęła - też była ustawa właściwie klepnięta, ale TK zablokował ją. Ciekawe czy tym razem też to zrobi.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Nie napisałem, że jest dobra, tylko miałem polewkę z Orwella. Tak sie bowiem składa, że platformerskie lemingi wszelkie rzeczywiste lub domniemane przewiny PiSu rozdymają do gargantuicznych rozmiarów.

Co do meritum - od czasu gdy grupa ABW z karabinami automatycznymi wtargnęła do mieszkania twórczy Antykomor.pl nic mnie już nie zdziwi.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

snt pisze:Tak sie bowiem składa, że platformerskie lemingi wszelkie rzeczywiste lub domniemane przewiny PiSu rozdymają do gargantuicznych rozmiarów.
Szkoda że mówię to ja - człowiek który był równie dużym przeciwnikiem PO, co PiSu. Rofl. :lol2:
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Jutsi... ustawa nie jest dobra ale... moze nie doczytalem... moze zle zrozumialem. Ty myslisz ze teraz ladujesz w swiecie Orwella? Serio? Wiesz ze to wszystko maja na wyciagniecie reki juz teraz, a co maja korporacje to wolisz nawet nie wiedziec, prawda? ;-)

Nie podoba mi sie - i podkresle bo czesto sie tutaj nie doczytuje: NIE podoba mi sie - ta zmiana bo jestem zwolennikiem kraju gdzie policja wie o mnie jak najmniej a nie jak najwiecej (uwaga - nie mowie o sluzbach specjalnych), ale jest to zmiana ktora przybliza nas pod katem inwigilacji do... zachodu po 2001 roku (co jest komiczne) bardziej niz do Białorusi... Tylko ze zasadniczo niewiele sie zmienia i jak myslisz ze cos nie bylo dostepne (a nie tylko troche trudniej) i nagle bedzie no to coz...
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Oczywiście że wiadomo, że korporacje i rządy spokojnie mogły wyciągnąć informacje o nas wszelkie. Prawie każdy może takie informacje wyciągnąć. Problem dla mnie jest taki, że takie ustawy dają więcej możliwości rządom wobec obywateli i to tak że nic nie mamy prawa powiedzieć. To jest po prostu umywanie sobie rąk od procederu przestępczego. Tak, będę to nazywał przestępstwem.

Orwell miał być pewnym wyolbrzymieniem faktu, ale jak tak dalej będą działały nasze popierdolone rządy to można spodziewać się że będziemy bliżej wizji świata według niego niż byśmy tego kiedykolwiek chcieli.

EDIT: Żeby nie było gdy ACTA mieli wprowadzić to też byłem wkurwiony, gdy PO prawie przepchnęła swoją ustawę policyjną liczyłem że TK zablokuje i na szczęście tak się stało. Teraz nie widzę niczego co zatrzyma PIS, bo zwyczajnie pozbywają się bezpardonowo wszelkiej blokady. Tylko pod tym względem są gorsi od PO, tym że się nie pierdolą tak jak tamci.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Kurwa dobra zmiana nie ma co, ratingi w dół.

A nie, za PO tez lecialy!! Oh wait?
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Ładnie USD poszedł w górę, będzie więcej pieniążków. :diabel:
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2619
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

Wina PO skarżypytów...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Agencje ratingowe? Nie rozsmieszajcie mnie. Pomijajac juz pochodzenie bankierow (kazdy myslacy wie i rozumie) przeciez sa to organizacje przestepcze - jaki miala rating Grecja przed kryzysem? To, że obnizaja one rankingi Polski to oznacza wlasnie, ze rzad robi cos dobrze! Banksterom i innym wrogom Polski sie dzialania PiS najwyrazniej nie po drodze! /s
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Trzeba nakupić cukru. I kaszy. Tak, koniecznie kaszy.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2619
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

Niektorzy mogliby sobie nakupic czegos do zdjecia klapek z oczu i blokad z mozgu.Tak,koniecznie blokad z mozgu :>
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5812
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Nie lubię kaszy. Obrazek

Poza tym, rejting srejting.

Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Śmichy chichy ale jak erło i dolar podskoczą pod 5zł to przestanie być zabawne. Elektronika zaraz zdrożeje na pewno. Nic tylko eksportować.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Nacjonalizacja kasy z OFE nie zaniepokoiła agencji ratingowej, ale ustawa medialna i owszem. Hm.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Wiadomo, wszystko to załatwia PO.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

A możecie mi tak na chłopski rozum wyjaśnić za co to obniżenie ratingu teraz, w tej chwili? I nie chodzi mi o parodię w stylu wina PO/wina kogokolwiek. Pytam poważnie, o fakty, o podstawy takiej decyzji. Za TK czy Kurskiego w TVP? Snt zadał wcale niegłupie pytanie.

A co do Twojego posta LLo - śmieszki heheszki są fajne, ale prześledź sobie agencje ratingowe w latach 06-08 i ich oceny pewnych aktywów ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

Jutsimitsu pisze:Jeśli dla Ciebie jest to dobra ustawa, to gratuluję... szczerze, takiej "lemingozy" jeszcze nie widziałem przy PO.

Jutsi, co Ty p....iszesz? To jest ustawa PO, którą zawetował TK i nakazał wprowadzenie poprawek. Mieli na to ponad rok, ale nawet do tego nie usiedli, więc teraz nowy rząd musiał dopełnić przepisów i uchwalić wersje z poprawkami wymaganymi przez TK. Meryteroycznie nic sie w niej nie zmienia, uprawnienia zostaja takie same. Jak dla Ciebie to jest Orwell to wiedz, ze zyjesz w nim od ladnych kilku lat.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Chciałbym napisać, że w światowej gospodarce wiarygodność to wartość najwyższa. Że decyzje kwestionujące dotychczasowy porządek prawny w danym środowisku biznesowym (niezależnie od tego jaka jest nasza subiektywna ocena takiego otoczenia) wpływają negatywnie na oczekiwane zyski z inwestycji na tymże, a to wlasnie jest oceniane poprzez tzw. agencje ratingowe.

Chciałbym to napisać i mieć nadzieję, że ktoś to chociaż częściowo potraktuje poważnie. Ale poniewaz jestem lemingiem i wrogiem "dobrej zmiany", nic co napisze nie zostanie tak potraktowane.

Dlatego też sprobuje przewrotnie - jedna z trzech najważniejszych na świecie firm oceniających wiarygodność ekonomiczną podmiotów gospodarczych uznała, że dzieje się u nas coś niedobrego.

Firma ta nie jest powiązana z PO, ani z EU (firma amerykańska). Co więcej zatrudnia ludzi, ktorzy cale życie zajmują się oceną projektów inwestycyjnych i analiza finansową, a nie: bankowością korporacyjna, programowaniem w java, tresowaniem kotów, prawem cywilnym, studiowaniem na prowincjonalnej uczelni, zarządzaniem przedsiębiorstwem rodzinnym, testowaniem oprogramowania, marketingiem internetowym ani hejtowaniem na forum internetowym.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

decyzje kwestionujące dotychczasowy porządek prawny w danym środowisku biznesowym
Decyzja dot. OFE nie była czymś takim?

Anyway, jedyne racjonalne wyjaśnienie jak dla mnie jest takie: to jest jakaś forma retorsji za wprowadzenie podatku bankowego (wczoraj klepnięty).
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2619
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

SithFrog pisze:Pytam poważnie, o fakty, o podstawy takiej decyzji. Za TK czy Kurskiego w TVP?
Moze za zwiekszanie deficytu i kolejne pomysly na rozdawanie pieniedzy publicznych ? Niepewnosc co do stabilnosci polskiego sektora bankowego ? Chyba predzej to niz Kurski i TK ;]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5812
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Znów skrzywdzili Polskę niesłusznie, za nic. 25 lat się jakoś udawało, no ale wystarczy tego dobrego. Jakby ktoś jeszcze nie wiedział: warto mieć dobre stosunki z zachodem. No i jeśli PO uprawiała politykę zagraniczną na kolanach, to jak uprawia ją PiS? Czołgając się w okopach?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

zodi pisze:
SithFrog pisze:Pytam poważnie, o fakty, o podstawy takiej decyzji. Za TK czy Kurskiego w TVP?
Moze za zwiekszanie deficytu i kolejne pomysly na rozdawanie pieniedzy publicznych ? Niepewnosc co do stabilnosci polskiego sektora bankowego ? Chyba predzej to niz Kurski i TK ;]
agencja rejtingowa pisze:Obniżka odzwierciedla naszą opinię, że system kontroli i równowag (ang. checks and balances, czyli system zapewniający instytucjonalną i polityczną stabilność) został istotnie naruszony, a niezależność i efektywność kluczowych instytucji, jak Trybunał Konstytucyjny i media publiczne, zostały osłabione"
Znajdź proszę, gdzie tu jest mowa o zwiększaniu deficytu.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,194 ... ktywe.html
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Hal ma racje... tak dzialaja agencje ratingowe. Wprowadzajac duze zmiany w systemach podatkowych czy zwiekszajac deficyt agencje ratingowe powinny (nie zawsze to robia) obnizac wiarygodność... uwaga, Halu ma racje rowniez ze stabilizacja dla agencji i srodowiska biznesowego jest najwazniejsza... nie znaczy to jednoczesnie, ze zmiany wprowadzane sa zle, tylko ze nie podobaja sie tej konkretnej firmie. PiS nie pokombinowal na razie w zaden sposob z podniesieniem wplywow poza podatkiem bankowym (temat na inna dyskusje. Ruch dobry, wykonanie srednie), jednocześnie mocno cisnie na zwiekszenie deficytu...

Zabranie kasy z OFE nie spowodowalo obnizenia bo w pewnym sensie nie robilo zadnych dodatkowych problemow inwestycyjnych...


Tylko w przeciwienstwie do Hala ja nie widze w tym az takiej zaloby narodowej gdyz S&P oficjalnie przyznal ze rating obniza bo decyzje PiS odnosnie TK i mediow sa podejrzane... tak wiec smiechy chichy ale to jest wina kazdego z debili... zarowno tych PiSowych jak i POwych i Nowoczesnych. Normalnie S&P nawet by sie tym nie zainteresowalo w sposob znaczacy.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5812
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Tak Razr. S&P przyznał, że to wina PiSu więc to wina wszystkich.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

LLothar pisze:Agencje ratingowe? Nie rozsmieszajcie mnie. Pomijajac juz pochodzenie bankierow (kazdy myslacy wie i rozumie) przeciez sa to organizacje przestepcze - jaki miala rating Grecja przed kryzysem? To, że obnizaja one rankingi Polski to oznacza wlasnie, ze rzad robi cos dobrze! Banksterom i innym wrogom Polski sie dzialania PiS najwyrazniej nie po drodze! /s
This.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Chyba nie wyczułeś ironii Pq.

A system finansowy, jak patrzę na niego z boku, to jakaś makabra. Wystarczy, że jakimś kolesiom za oceanem nie spodoba się jedna-dwie Twoje decyzje i obniżają Ci ranking z dnia na dzień dla 40 milionowego kraju. Ma to olbrzymie skutki finansowe. Najlepsze jest to, że wszyscy z automatu im wierzą, bo mają " ludzi, ktorzy cale życie zajmują się oceną projektów inwestycyjnych i analiza finansową, a nie: bankowością korporacyjna, programowaniem w java, tresowaniem kotów, prawem cywilnym, studiowaniem na prowincjonalnej uczelni, zarządzaniem przedsiębiorstwem rodzinnym, testowaniem oprogramowania, marketingiem internetowym ani hejtowaniem na forum internetowym."

I nikt zdaje się nie pamiętać, że dokładnie te same agencje przyczyniły się walnie do kryzysu manipulując ratingami i trzymając wysokie oceny chujowych papierów aż do momentu kiedy pierdolnęło.

Nie mieści mi się w głowie, że ktoś może mieć taką wiarygodność kilka lat po tym jak wpuścił w ciemną, finansową dupę cały świat.

To nie jest a propos decyzji o nas, ogólna refleksja.

Na koniec pytanie do Ciebie Halu, jesteś z branży i się znasz. Wysokie ratingi zaraz przed tąpnięciem w 2007 to był szwindel agencji ratingowych czy po prostu nie są aż tacy zajebiści i jebnęli się w obliczeniach o pierdyliard dolarów? Pytam serio.
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2016, o 12:25 przez SithFrog, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4340
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Myślę, że wyczuł, ale Pq taki przewrotny jest.
Obrazek
#sgk 4 life.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2619
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

Turtles pisze:Myślę, że wyczuł, ale Pq taki przewrotny jest.
This :-)

A swoja droga ponoc minister czy wiceminister finansow powiedzial,ze obnizenie ratingow nam nie zaszkodzi,ze wskazniki gospodarcze sa dobre, gospodarka pedzi i S&P bedzie musialo zmienic decyzje... Wiec jak to jest ? Miala byc ruina i gospodarka w rozkladzie!
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:Tak Razr. S&P przyznał, że to wina PiSu więc to wina wszystkich.
No w koncu zrozumiales! Ha! Czuje sie jak ojciec ktoremu dziecko doroslo :)
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Obrazek
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5812
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Ale jest i dobra strona medalu, bo czy do kraju z tak niskim rankingiem można wysyłać uchodźców? ;)

Pożyczone od jakiegoś zaniepokojonego ważniejszymi problemami patrioty.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Jak zwykle przystepnie wytłumaczyl wszystko Samcik:
http://samcik.blox.pl/2016/01/Agencja-S ... uro-i.html

Żaba - faktycznie jestem "z branży", ale to jeszcze nie znaczy że jestem w stanie udzielić Ci rzetelnej odpowiedzi na to pytanie. I to nie dlatego że się na tym nie znam (co jest też prawdą, "branża" jest szeroka i to nie jest mój konik), ale dlatego że tak naprawdę nikt tego do końca nie wie i są rozne hipotezy.

W ogóle kryzys 2008 pokazał po raz kolejny, że ekonomia to nie jest żadna nauka ścisła - za dużo tu zmiennych i niewiadomych, żeby największe umysły ekonomiczne potrafiły się zgodzić co do kierunku w jakim zmierza sytuacja.

Co do ratingow Lehmanna czy Fannie Mae to raczej nie był to szwindel tylko błędne pojmowanie sytuacji finansowej spółek i przede wszystkim struktury ich aktywow, które zresztą robiły wszystko żeby ją zamaskować. Z państwami jest chyba trochę inaczej, chociaż prawda jest taka że ratingi zazwyczaj są reakcja na zmiany i takim potwierdzeniem sytuacji niż prorocza przepowiednia i demaskatorskim wyrokiem.

Czy warto na nich polegać? Pewnie niekoniecznie, ale niestety bezsprzecznie wpływają na rynek, kursy walutowe i giełdowe a także koszt pozyskania pieniądza.
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Botswana ma lepszy rating niż my. Tam musi być naprawdę luksusowy kraj :P

http://www.tradingeconomics.com/botswana/rating
Obrazek
Zablokowany