Wybory do PE 2014

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Na kogo oddasz głos?

Czas głosowania minął 24 maja 2014, o 18:27

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
0
Brak głosów
Ruch Narodowy
1
4%
Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy
1
4%
Prawo i Sprawiedliwość
1
4%
Europa Plus Twój Ruch
1
4%
Polska Razem Jarosława Gowina
2
7%
Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke
8
29%
Platforma Obywatelska RP
3
11%
Polskie Stronnictwo Ludowe
0
Brak głosów
Inny
4
14%
Nie bede głosować
7
25%
 
Liczba głosów: 28

Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: peterpan »

Umowmy sie jedyny zwyciezca tych wyborow to KNP. W mniejszym stopniu PO ktore wprawdzie stracilo mandaty ale nie spadlo na leb ma szyje. SLD i PSL nie wyszlo poza zelazny elektorat. PiS nie wygral, chociaz dostal wiecej. Dla SolPolu i palikociarni to kleska. Obydwa elektoraty przejda pewnie do Po i pisu. Tylko frekwencja powoduje ze i tak dalej nie wiadomo co bedzie w samorzadach i sejmie.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: SithFrog »

DaeL pisze:
Turtles pisze:Miła rzecz, że sie chociaz Wipler nie załapał od korwinistów.
A myślisz, że miał szanse? Nie startując? :)
No właśnie się zastanawiałem WTF :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7483
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: Crowley »

DaeL pisze:Wszystkie komisje obwodowe dawno zakończyły liczenie.
A to przepraszam. PKW przed trybunał! Czy jakoś tak. ;)
boncek pisze:Kamiński jednak nie wszedł.
Obrazek
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4344
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: Turtles »

SithFrog pisze:
DaeL pisze:
Turtles pisze:Miła rzecz, że sie chociaz Wipler nie załapał od korwinistów.
A myślisz, że miał szanse? Nie startując? :)
No właśnie się zastanawiałem WTF :D
A, to przepraszam. Myslalem ze on po to uciekł od gowinow do korwinow zeby sie dostac do europarlamentu.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: ThimGrim »

Teraz to Gowiny będą uciekać do Korwinów.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: Sobies »

PO wygrało, proszę się rozejść...
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: SithFrog »

Kilka zdań Agnieszki Gozdyry (Polsat News) dla wszystkich "zbyt mądrych", żeby głosować na Korwina:
Politycy, politolodzy i komentatorzy różnej maści rzucili się atakować młodych, że głupi, że niedojrzali, że cielęctwo, bo zagłosowali na Korwina. Że choroba wieku dziecięcego i że wyrosną, jak zderzą się z rzeczywistością, prawdziwymi problemami i przestanie ich pociągać czarno-biała wizja świata. I w ogóle w tych komentarzach przeważa ton pobłażania dobrych wujciów, co to wiedzą lepiej.
A ja bym jednak poszukała gdzieś indziej rozwiązania fenomenu 72-latka uwodzącego 20-latków.
Przede wszystkim w nieudolności polityków, którzy zabetonowali system w Polsce i nie dają młodym realnych życiowych szans. W totalnym rozczarowaniu ofertą PO-PiSu, ale i liberalną (?) ofertą Janusza Palikota, który - w rozumieniu wielu młodych - zdradził ich i postawił na sojusz z postkomunistami. Czytam dziś zwierzenia jednego z nich: "w innej partii zdobyłbym mandat". No gratuluję ogarnięcia się. W porę, w czas. W drugą stronę ta refleksja też powinna była przyjść dawno temu - że kapitał, na którym weszło się do sejmu z trzecią siłą, to jednak nie jest Aleksander Kwaśniewski. No, ale mleko się rozlało.
Zatem niedojrzałość czy brak wyrobienia młodych wyborców to jedno, tyle że w Polsce wyborca (ten starszy też) jest w ogóle mało wyrobiony. Więc ja nie wiem, czy akurat wszyscy starsi głosują dojrzalej, niż 20-latkowie.
No i popatrzyłabym jeszcze na to, że w grupie wyborców JKM jest spora grupa menadżerów i prywatnych przedsiębiorców. I 7% ludzi z wyższym wykształceniem.
Do tego żelazna konsekwencja przekazu i gigantyczna praca w terenie. 72-latek od miesięcy jest w trasie. Wiem, bo umawialiśmy się do programu i niemal zawsze JKM był w drodze, na kolejnych spotkaniach.
Uwaga - nie oceniam teraz programu KNP, nie mówię czy jest dobry, zły, realny czy utopijny. Opisuję fakty.
Zamiast więc ciskać gromy na młodych, trzeba najpierw uderzyć się we własne piersi.
I jeszcze dziś:
Minister Sikorski powiedział właśnie w konkurencyjnej stacji, że elektorat Palikota, a teraz Korwina jest jajcarski. Czyli ponad 500 tysięcy ludzi w upalną niedzielę zadało sobie trud i zagłosowało dla żartu. Wesoły naród mamy, natural born performers.
A tak na serio, PO popełnia cały czas grzech pychy. Kiedyś zlekcewazyła ludzi, dla których niejasne były/są przyczyny katastrofy smoleńskiej i byli/są gotowi uwierzyć w zamach ("sekta smoleńska"). Jak się to skończyło - wiemy. Powstał zespół Macieja Laska i musiał miesiącami, żmudnie, na kolejnych konferencjach tłumaczyć fakty.
Teraz lekceważy się 10% wyborców z 2011 i 7% z maja 2014. A można by - tak dla odmiany - spróbować wyciągnąć wnioski z tego, co się stało. Bo jednak coś się stało.
Choć rozumiem, że ósme z rzędu wygrane wybory rozleniwiają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7483
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: Crowley »

Lubię Gozdyrę. Całkiem nieźle radzi sobie z prowadzeniem dyskusji w programie Tak czy nie. Przede wszystkim nie wpierdziela się w dyskusję pięciominutowymi pytaniami. A w ogóle moim ulubionym ostatnio prowadzącym jest niejaki Bartosz Kurek, też ze stacji Solorza. Prowadzi rano program informacyjny i przegląd prasy, który sobie oglądam przed wyjściem do roboty i facet jest naprawdę niezły. Energiczny, taki trochę zawadiacki ale nie ma w tym pretensjonalności. On nawet nie wygląda jakoś tak za bardzo... cool. :D

Tak a propos konkurencja nie śpi: http://www.tvn24.pl/wybory-do-europarla ... 32787.html

Gimboprawica brzmi prawie jak lumpenproletariat.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: DaeL »

Po pierwsze - to jest zbyt inteligentne jak na Gozdyrę. Sorry Gregory, ale Gozdyra to ta babka od pytania czemu Dmowski się do partii nie zapisze. I zapewniam Cię, że to nie był jednorazowy wybryk. Wystarczy poczytać Twittera.

Po drugie - ma trochę racji. To znaczy sądzę, że praca Korwina odegrała dużą rolę. Przede wszystkim w mobilizowaniu żelaznego elektoratu, który przy niskiej frekwencji stawił się licznie. Ale ta grupa, która się przy Korwinie teraz pojawiła, to RACZEJ elektorat lekkiego wkurwienia. Są tacy ludzie. W zależności od sytuacji głosują na tę partię, która aktualnie wydaje się najbardziej na złość establishmentowi. Nie dlatego, że wierzą w tej chwili w Korwina (tak jak np. raczej nie wierzyli w 2001 w PO). Ale bardzo chcą zrobić na złość rządzącym. W sumie to mogli wybrać gorzej niż JKM :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: SithFrog »

DaeL pisze:Po pierwsze - to jest zbyt inteligentne jak na Gozdyrę.
Sugerujesz, że ktoś jej to pisał? :)

Co do wyborców JKMa. W parlamentarnych ponoć miał coś koło 417 tys. teraz coś koło 490 tys. Gdzie ten przepływający elektorat od Palikota? Gdzie Ci nagle pojawiający się gimbusiarze?

Dobrze jest, niech się boją. W końcu prawdziwi konserwo-liberałowie wchodzą na scenę. I jeszcze:

Uwielbiam hasła "gimbaza głosowała, wyrosną z tego". Nikt nie myśli o braku alternatywy. Ja wolę się wyrzygać niż oddać głos na PO, bo cokolwiek nie powiedzą dziś, jutro będzie VAT 25% i resztka milionów z OFE w ZUSie. Tusku nie chce ale musi. Ja jestem za młody, głupi i zbyt niedojrzały, żeby zrozumieć POwską rację stanu ;]

Ludzie wolą, żeby Tusk srał im w usta swoje farmazony i zabierał kasę niż tego oszołoma Korwina, co chwali Hitlera i podżega do gardła. Cheers ;]

Tak jak pisałem: wolę być gimboprawicą niż karmić kolejne tysiąc kolesiów PO czy PiS w kolejnych urzędach, na kolejnych stanowiskach.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: ThimGrim »

"Bądź sobą, nie Dodą, nie Kubą Wojewódzkim..."
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: Pquelim »

Lubię Gozdyrę. Całkiem nieźle radzi sobie z prowadzeniem dyskusji w programie Tak czy nie. Przede wszystkim nie wpierdziela się w dyskusję pięciominutowymi pytaniami. A w ogóle moim ulubionym ostatnio prowadzącym jest niejaki Bartosz Kurek, też ze stacji Solorza. Prowadzi rano program informacyjny i przegląd prasy, który sobie oglądam przed wyjściem do roboty i facet jest naprawdę niezły. Energiczny, taki trochę zawadiacki ale nie ma w tym pretensjonalności. On nawet nie wygląda jakoś tak za bardzo... cool. :D
Gozdyra to trochę taka tępa dzida
miewała nawet naleciałości z tefałenu
a i wiedzą specjalnie nie grzeszyła

Dlatego podobnie do Sitha, nie sądze żeby jej to samej do głowy przyszło. Aczkolwiek, może wreszcie zaczęła się uczyć dziennikarstwa, bo faktycznie "Tak czy nie" prowadzi zupełnie bezinwazyjnie. Lepiej późno niż później, jak mawiają oczekujący na przeszczep w NFZ ;)

W ogóle - Polsat News jest najbardziej chyba obiektywną tubą informacyjną w tym momencie. Jeszcze TVN BiŚ wygląda całkiem konkretnie, ale ja się tam na ekonomii nie znam...
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7483
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: Crowley »

Gozdyra to trochę taka tępa dzida
miewała nawet naleciałości z tefałenu
a i wiedzą specjalnie nie grzeszyła
Nie pisałem, że jest mądra. :D ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: Counterman »

Ale frekwencja powala na kolana... 24%.... To nawet na giminnych potrafi być większa...
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: ThimGrim »

Don't worry. Narzekać będą wszyscy... :-)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory do PE 2014

Post autor: SithFrog »

Wyborcy PO na pewno nie będą narzekać. Oni dokładanie się do PKP traktują jak zaszczyt ;]

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... gowym.html
Obrazek
ODPOWIEDZ